Koha 23.11.09.000 - en to sk-SK translation catalogue (1873 entries)

en: Your charges
sk-SK: Poplatky

en: Created
sk-SK: Vytvorené

en: Updated
sk-SK: Aktualizovaný

en: Type
sk-SK: Typ

en: Description
sk-SK: Popis

en: Amount
sk-SK: Čiastka

en: Amount outstanding
sk-SK: Neuhradená čiastka

en: Total due
sk-SK: Celková podĺžnosť

en: Total due if credit(s) applied:
sk-SK: Celková splatná suma, ak bol použitý kredit:

en: You have no fines or charges
sk-SK: Nemáte žiadne pokuty alebo poplatky

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
sk-SK: %s %s dlží v pokutách a poplatkoch

en: Fine amount
sk-SK: Výška pokuty

en: Pay selected fines and charges
sk-SK: Zaplatiť zvolené pokuty a poplatky

en: Payment method
sk-SK: Spôsob platby

en: Make payment
sk-SK: Zaplatiť

en: Amount to pay:
sk-SK: Dlžná suma:

en: Account creation fee
sk-SK: Poplatok za vytvorenie účtu

en: Account renewal fee
sk-SK: Poplatok za obnovenie účtu

en: Article request fee
sk-SK: Poplatok za žiadosť o článok

en: Lost item
sk-SK: Stratený exemplár

en: Manual fee
sk-SK: Manuálny poplatok

en: New card
sk-SK: Nový preukaz

en: Fine
sk-SK: Pokuta

en: Lost item processing fee
sk-SK: Manipulačný poplatok za stratený exemplár

en: Daily rental fee
sk-SK: Denný poplatok za prenájom

en: Hold fee
sk-SK: Rezervačné

en: Hold waiting too long
sk-SK: Rezervácia čaká príliš dlho

en: Cancelled charge
sk-SK: Zrušený poplatok

en: Credit
sk-SK: Kredit

en: Discount
sk-SK: Zľava

en: Forgiven
sk-SK: Odpustené

en: Lost item fee refund
sk-SK: Vrátenie poplatku za stratený exemplár.

en: Overpayment refund
sk-SK: Vrátenie preplatku

en: Payment
sk-SK: Platba

en: Lost item processing fee refund
sk-SK: Vrátenie manipulačného poplatku za stratený exemplár.

en: Writeoff
sk-SK: Odpísať

en: (Accruing)
sk-SK: (narastajúcí)

en: (Returned)
sk-SK: (Vrátené)

en: (Replaced)
sk-SK: (Nahradené)

en: (Refunded)
sk-SK: (Vrátené)

en: (Forgiven)
sk-SK: (Odpustené)

en: (Voided)
sk-SK: (Zamietnutý)

en: (Lost)
sk-SK: (Stratené)

en: (Cancelled)
sk-SK: (Zrušená)

en: BT
sk-SK: ŠP

note: ABBR
en: Broader Term
sk-SK: Širší pojem

en: NT
sk-SK: UP

note: ABBR
en: Narrower Term
sk-SK: Užší pojem

note: ABBR
en: Used For
sk-SK: Použité v

note: ABBR
en: Related Term
sk-SK: Súvisiaci pojem

en: (Earlier heading)
sk-SK: (Skoršia hlavička)

en: (Later heading)
sk-SK: (Neskoršia hlavička)

en: (Acronym)
sk-SK: (skratka)

en: (Musical composition)
sk-SK: (Hudobná skladba)

en: (Broader heading)
sk-SK: (Širší pojem)

en: (Narrower heading)
sk-SK: (Užší pojem)

en: used for/see from:
sk-SK: použitý na/viď od:

en: see also:
sk-SK: pozri tiež:

en: None
sk-SK: Žiadny

note: SCRIPT
en: Clear date
sk-SK: Vymazať dátum

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (should match %s).
sk-SK: Zadajte prosím platný dátum (mal by sa zhodovať s %s).

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
sk-SK: Zrušiť filter

note: SCRIPT
en: Columns
sk-SK: Stĺpce

note: SCRIPT
en: Columns settings
sk-SK: Nastavenia stĺpcov

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Copy
sk-SK: Kopírovať

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Print
sk-SK: Tlačiť

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
sk-SK: %s(MM/DD/RRRR)%s(DD/MM/RRRR)%s(RRRR/MM/DD)%s

note: LINK
en: Search %s
sk-SK: Hľadať %s

note: For the first occurrence, %1$s:  HOLDS.count | html
en: (%s total)
sk-SK: (%s celkom)

en: Holds
sk-SK: Rezervácie

en: Title
sk-SK: Názov

en: Placed on
sk-SK: Zadaný dňa

en: Expires on
sk-SK: Vyprší dňa

en: Pickup location
sk-SK: Lokácia pre vyzdvihnutie

en: Priority
sk-SK: Prednosť

en: Notes
sk-SK: Poznámky

en: Status
sk-SK: Stav

en: Suspend
sk-SK: Prerušiť

en: Modify
sk-SK: Zmeniť

en: Next available item from item group:
sk-SK: Ďalší dostupný exemplár pre skupinu exemplárov:

note: %1$s:  HOLD.item.barcode | html
en: Item on hold: %s
sk-SK: Rezervovaný exemplár: %s

en: Change
sk-SK: Zmeniť

en: Change pickup location for
sk-SK: Zmeniť miesto vyzdvihnutia pre

note: BUTTON
en: Close
sk-SK: Zavrieť

en: New pickup location:
sk-SK: Nová lokácia vyzdvihnutia:

en: Save
sk-SK: Uložiť

en: Cancel
sk-SK: Zrušiť

note: %1$s:  IF ( HOLD.is_at_destination )
en: %s Item waiting at
sk-SK: %s Exemplár pripravený v

note: %1$s:  IF ( HOLD.desk_id ) %2$s:  HOLD.desk.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  IF ( HOLD.waitingdate ) %5$s:  HOLD.waitingdate | $KohaDates %6$s:  IF HOLD.expirationdate %7$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %8$s:  END %9$s:  END
en: %s, %s,%s %s since %s %s until %s %s %s
sk-SK: %s, %s, %s %s od %s %s do %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item in transit to
sk-SK: %s Exemplár je na ceste do

note: %1$s:  branch_name| $raw
en: Item in transit from %s since
sk-SK: Exemplár je na ceste z %s od

en: Item in processing
sk-SK: Exemplár je v procese spracovania

en: Suspended
sk-SK: Prerušiť

en: until
sk-SK: do

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( HOLD.itemtype ) | html
en: Pending for next available item of item type '%s'
sk-SK: Spracováva sa pre ďalší dostupný exemplár typu '%s'

en: Pending
sk-SK: Spracováva sa

en: Resume
sk-SK: Pokračovať

en: Suspend all holds
sk-SK: Prerušiť všetky rezervácie

en: until
sk-SK: do

en: Clear date to suspend indefinitely
sk-SK: Vymazať dátum pre prerušenie na neurčito

en: Resume all suspended holds
sk-SK: Obnoviť všetky prerušené rezervácie

en: Module
sk-SK: Modul

note: NAV
en: Breadcrumb
sk-SK: navigačný reťazec

en: Home
sk-SK: Domov

en: Source
sk-SK: Zdroj

en: Author
sk-SK: Autor

en: Date
sk-SK: Dátum

en: Item lost
sk-SK: Stratený exemplár

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
sk-SK: Momentálny miestny používateľ %s %s %s(%s)%s

en: Currently in local use
sk-SK: Momentálne miestne použitie

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
sk-SK: Vypožičané pre %s %s %s(%s)%s

en: Checked out
sk-SK: Vypožičaný

en: Recall
sk-SK: Požiadavka na exemplár

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( transfertto ) | html %3$s:  transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
sk-SK: Na ceste z %s do %s od %s

en: On hold
sk-SK: Rezervovaný

en: Item withdrawn
sk-SK: Odstavený exemplár

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
sk-SK: Nevypožičateľný %s

en: In bundle:
sk-SK: Vo zväzku:

en: Item damaged
sk-SK: Poškodený exemplár

en: On order
sk-SK: Objednaný

en: Pending hold
sk-SK: Rezervuje sa

en: Pending recall
sk-SK: Spracováva sa požiadavka

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
sk-SK: Dostupné %s

en: Languages
sk-SK: Jazyky

note: A
en: Switch languages
sk-SK: Prepnúť jazyky

en: Help
sk-SK: Pomoc

en: Log out
sk-SK: Odhlásiť sa

en: Skip to main content
sk-SK: Preskočiť na hlavný obsah

en: Your cart is empty.
sk-SK: Váš košík je prázdny.

note: A
en: Cart
sk-SK: Košík

note: A
en: Collect items you are interested in
sk-SK: Vyberte exempláre o ktoré sa zaujímate

note: A
en: Lists
sk-SK: Zoznamy

note: A
en: Show lists
sk-SK: Zobraziť zoznamy

en: Public lists
sk-SK: Verejné zoznamy

en: View all
sk-SK: Zobraziť všetko

en: Your lists
sk-SK: Zoznamy

en: No private lists
sk-SK: Nejestvujú súkromné zoznamy

en: New list
sk-SK: Nový zoznam

en: Log in to create your own lists
sk-SK: Pre tvorbu vlastných zoznamov sa musíte prihlásiť

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
sk-SK: Vitajte, %s

en: Log out
sk-SK: Odhlásiť sa

note: A
en: Log in to your account
sk-SK: Prihláste sa do svojho účtu

en: Your account
sk-SK: Váš účet

en: Search history
sk-SK: Výpis hľadania

note: A
en: View your search history
sk-SK: Zobrazte svoj výpis hľadania

en: Clear
sk-SK: Vymazať

note: A
en: Delete your search history
sk-SK: Odstráňte svoj výpis hľadania

en: Library catalog
sk-SK: Knižničný katalóg

en: Subject
sk-SK: Predmet

en: Series
sk-SK: Edícia

en: Call number
sk-SK: Signatúra

note: INPUT type=text name=q
en: Searching in %s only
sk-SK: Hľadať len v %s

en: All libraries
sk-SK: Všetky knižnice

note: OPTGROUP
en: Libraries
sk-SK: Knižnice

note: OPTGROUP
en: Groups
sk-SK: Skupiny

note: BUTTON
en: Search
sk-SK: Hľadať

en: Advanced search
sk-SK: Rozšírené hľadanie

en: Course reserves
sk-SK: Rezervy kurzov

en: Browse by hierarchy
sk-SK: Prezerať podľa hierarchie

en: Authority search
sk-SK: Hľadanie autorít

en: Recent comments
sk-SK: Najnovšie recenzie

en: Tag cloud
sk-SK: Menovky

en: Subject cloud
sk-SK: Zhluk predmetov

en: Most popular
sk-SK: Najčítanejšie

en: Browse search
sk-SK: Prezerať vyhľadávanie

en: Purchase suggestions
sk-SK: Návrhy na nákup

en: Library
sk-SK: Knižnica

en: Log in with Google
sk-SK: Prihláste sa cez Google

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
sk-SK: Ak nemáte účet na Google, ale len lokálny účet, ešte vždy sa môžete prihlásiť:

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
sk-SK: Prepáčte, vaša identita Shibboleth sa nezhoduje s platnou identitou knižnice. Ak máte lokálne prihlásenie, môžete ho použiť nižšie.

en: Shibboleth login
sk-SK: Prihlásenie Shibboleth

en: Log in using a Shibboleth account
sk-SK: Prihláste sa pomocou Shibboleth účtu

en: Local login
sk-SK: Lokálne prihlásenie

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  provider.description | html
en: %s Log in with %s
sk-SK: %s Prihláste sa cez %s

en: If you do not have an external account, but do have a local account, you can still log in:
sk-SK: Ak nemáte externý účet, ale len lokálny účet, ešte vždy sa môžete prihlásiť:

en: Login:
sk-SK: Meno:

en: Password:
sk-SK: Heslo:

note: INPUT type=submit
en: Log in
sk-SK: Prihlásiť sa

en: Forgot your password?
sk-SK: Zabudli ste heslo?

en: Accept all cookies
sk-SK: Povoliť všetky cookies

en: Title:
sk-SK: Názov:

en: Submit
sk-SK: Spustiť

en: Barcode
sk-SK: Čiarový kód

en: Due date
sk-SK: Termín vrátenia

en: Submit
sk-SK: Potvrdiť

note: A
en: Term
sk-SK: Pojem

en: Earlier heading
sk-SK: Skoršia záhlavie

en: Later heading
sk-SK: Neskoršie záhlavie

en: Acronym
sk-SK: Skratka

en: Musical composition
sk-SK: Hudobná skladba

en: Broader heading
sk-SK: Širší pojem

en: Narrower heading
sk-SK: Užší pojem

en: French
sk-SK: Francúzština

en: Italian
sk-SK: Taliančina

en: German
sk-SK: Nemčina

en: Spanish
sk-SK: Španielčina

en: Report a problem
sk-SK: Nahlásiť problém

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
sk-SK: Prevádzkované v systéme %s

en: Languages:
sk-SK: Jazyky:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť Váš výpis hľadania?

en: Place hold
sk-SK: Zarezervovať

en: Place recall
sk-SK: Zadať požiadavku

en: Request article
sk-SK: Vyžiadať článok

en: Save to your lists
sk-SK: Uložiť do svojich zoznamov

en: (remove)
sk-SK: (odobrať)

en: In your cart
sk-SK: Vo Vašom košíku

en: Add to your cart
sk-SK: Pridať do košíka

en: Suggest for purchase
sk-SK: Navrhnúť na zakúpenie

en: Unhighlight
sk-SK: Nezvýrazniť

en: Highlight
sk-SK: Zvýrazniť

en: Send to device
sk-SK: Odoslať do zariadenia

en: Save record
sk-SK: Uložiť záznam

en: More searches
sk-SK: Ďalšie vyhľadávanie

en: Search for this title in:
sk-SK: Hľadať tento titul v:

en: Exporting to Dublin Core...
sk-SK: Exportujem do Dublin Core...

en: Simple DC-RDF
sk-SK: Jednoduché DC-RDF

en: Export
sk-SK: Exportovať

en: Refine your search
sk-SK: Zúžiť hľadanie

en: Custom search filters
sk-SK: Vlastné vyhľadávacie filtre

en: Availability
sk-SK: Dostupnosť

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
sk-SK: (súvisiace hľadania: %s%s%s)

en: Authors
sk-SK: Autori

en: Titles
sk-SK: Predmety

en: Topics
sk-SK: Témy

en: Places
sk-SK: Miesta

en: Item types
sk-SK: Typy exemplára

en: Collections
sk-SK: Zbierky

en: Home libraries
sk-SK: Domovské knižnice

en: Holding libraries
sk-SK: Holdingové knižnice

en: Locations
sk-SK: Lokácie

note: A
en: Remove facet %s
sk-SK: Odstrániť fazetu %s

en: Show more
sk-SK: Zobraziť viac

en: Show less
sk-SK: Zobraziť menej

en: Messages for you
sk-SK: Správy pre Vás

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
sk-SK: Dňa %s zapísal(a) %s

en: Show the top
sk-SK: Zobraziť Naj-

en: 10 titles
sk-SK: 10 titulov

en: 15 titles
sk-SK: 15 titulov

en: 20 titles
sk-SK: 20 titulov

en: 30 titles
sk-SK: 30 titulov

en: 40 titles
sk-SK: 40 titulov

en: 50 titles
sk-SK: 50 titulov

en: 100 titles
sk-SK: 100 titulov

en: From:
sk-SK: Od:

en: Limit to:
sk-SK: Obmedziť na:

en: All item types
sk-SK: Všetky typy exemplárov

en: Limit to:
sk-SK: Obmedziť na:

en: All collections
sk-SK: Všetky zbierky

en: Acquired in the last:
sk-SK: Zakúpené za posledných:

en: 3 months
sk-SK: 3 mesiace

en: 6 months
sk-SK: 6 mesiacov

en: 12 months
sk-SK: 12 mesiacov

en: No limit
sk-SK: Bez obmedzenia

en: Found in Open Library:
sk-SK: Nájdené v Open Library:

en: Select a download format
sk-SK: Zvoliť formát na stiahnutie

en: Save changes
sk-SK: Uložiť zmeny

note: INPUT type=submit
en: Login
sk-SK: Prihlásiť sa

note: NAV
en: Search results pagination
sk-SK: Stránkovanie výsledkov vyhľadávania

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
sk-SK: %s z %s výsledkov sa načítalo, pre zobrazenie ďalších záznamov zúžte hľadanie

en: First
sk-SK: Prvé

note: A
en: Go to the first page
sk-SK: Prejsť na prvú stránku

note: A
en: Go to the previous page
sk-SK: Prejsť na predchádzajúcu stránku

en: Previous
sk-SK: Predošlý

note: A
en: Current page: Page %s
sk-SK: Aktuálna stránka: Stránka %s

note: A
en: Go to page %s
sk-SK: Prejde na stránku %s

note: A
en: Go to the next page
sk-SK: Prejsť na nasledujúcu stránku

en: Next
sk-SK: Ďalší

note: A
en: Go to the last page
sk-SK: Prejsť na poslednú stránku

en: Last
sk-SK: Posledné

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
sk-SK: Heslo obsahuje počiatočné a/alebo koncové medzery

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
sk-SK: Heslo musí obsahovať minimálne %s znakov

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
sk-SK: Heslo musí obsahovať minimálne %s znakov, vrátane veľkých a malých písmen a čísiel

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
sk-SK: Zadajte, prosím, rovnaké heslo ako vyššie

en: Relevance
sk-SK: Relevantnosť

note: OPTGROUP
en: Popularity
sk-SK: Čítanosť

en: Popularity (most to least)
sk-SK: Čítanosť (od najväčšej po najmenšiu)

en: Popularity (least to most)
sk-SK: Čítanosť (od najmenšej po najväčšiu)

en: Author (A-Z)
sk-SK: Autor (A-Z)

en: Author (Z-A)
sk-SK: Autor (Z-A)

en: Call number (0-9 to A-Z)
sk-SK: Signatúra (0-9 po A-Z)

en: Call number (Z-A to 9-0)
sk-SK: Signatúra (Z-A po 9-0)

note: OPTGROUP
en: Dates
sk-SK: Dátumy

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
sk-SK: Rok vydania: od najnovšieho po najstarší

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
sk-SK: Rok vydania: od najstaršieho po najnovší

en: Acquisition date: Newest to oldest
sk-SK: Dátum akvizície: Od najnovších po najstaršie

en: Acquisition date: Oldest to newest
sk-SK: Dátum akvizície: Od najstarších po najnovšie

en: Title (A-Z)
sk-SK: Názov (A-Z)

en: Title (Z-A)
sk-SK: Názov (Z-A)

en: Expected
sk-SK: Očakávané

en: Arrived
sk-SK: Došlé

en: Late
sk-SK: Oneskorený

en: Missing
sk-SK: Chýbajúce

en: Missing (never received)
sk-SK: Chýbajúce (nikdy nedošlo)

en: Missing (sold out)
sk-SK: Chýbajúce (vypredané)

en: Missing (damaged)
sk-SK: Chýbajúce (poškodené)

en: Missing (lost)
sk-SK: Chýbajúce (stratené)

en: Not available
sk-SK: Nedostupné

en: Delete
sk-SK: Odstrániť

en: Claimed
sk-SK: Reklamovaný

en: Stopped
sk-SK: Zastavené

note: %1$s:  starting_homebranch | html
en: Browsing %s shelves
sk-SK: Prehľadávanie %s políc

en: Shelving location:
sk-SK: Lokácia v polici:

note: %1$s: - starting_ccode | html -
en: Collection: %s
sk-SK: Zbierka: %s

en: (Hides shelf browser)
sk-SK: (Skryť prehliadač políc)

en: Close shelf browser
sk-SK: Zatvoriť prehliadač políc

en: No cover image available
sk-SK: Nie sú dostupné obrázky obálok

note: IMG
en: See Baker & Taylor
sk-SK: Pozri Baker & Taylor

note: IMG
en: Cover image
sk-SK: Obrázok obálky

en: Add tag
sk-SK: Pridať menovku

en: New tag(s), separated by a comma:
sk-SK: Nová menovka(y), oddelená(é) čiarkou:

note: INPUT type=submit name=tagbutton
en: Add
sk-SK: Pridať

en: (done)
sk-SK: (hotové)

en: Tag status here.
sk-SK: Stav menoviek tu.

en: Log in to add tags
sk-SK: Pre pridávanie polí sa prihláste

en: Save to another list
sk-SK: Uložiť do ďalšieho zoznamu

en: Remove from this list
sk-SK: Odobrať z tohto zoznamu

en: Save to lists
sk-SK: Uložiť do zoznamov

en: Add to cart
sk-SK: Pridať do košíka

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
sk-SK: Ohodnotiť

note: For the first occurrence, %1$s:  item.my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
sk-SK: Vaše hodnotenie: %s.

en: Cancel rating
sk-SK: Zrušiť hodnotenie

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  item.ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
sk-SK: Priemerné hodnotenie: %s (%s hlasov)

en: Summary
sk-SK: Zhrnutie

en: Charges
sk-SK: Poplatky

en: Personal details
sk-SK: Vaše osobné údaje

en: Consents
sk-SK: Súhlas

en: Tags
sk-SK: Menovky

en: Change password
sk-SK: Zmeniť heslo

en: Checkout history
sk-SK: Výpis výpožičiek

en: Privacy
sk-SK: Súkromie

en: Holds history
sk-SK: História rezervácií

en: Messaging
sk-SK: Notifikácie

en: Routing lists
sk-SK: Distribučné zoznamy

en: Interlibrary loan requests
sk-SK: Žiadosti o medziknižničnú výpožičku

en: Curbside pickups
sk-SK: Vonkajšie vyzdvihnutie

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
sk-SK: Zadajte prosím platné URL.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
sk-SK: Zadajte prosím platný dátum (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
sk-SK: Zadajte prosím platný dátum.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
sk-SK: Zadajte prosím platnú emailovú adresu.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
sk-SK: Zadajte prosím platné číslo.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
sk-SK: Zadajte prosím platné telefónne číslo.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
sk-SK: Zadajte prosím hodnotu v dĺžke medzi {0} a {1} znakov.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
sk-SK: Zadajte prosím hodnotu medzi {0} a {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
sk-SK: Zadajte prosím hodnotu väčšiu ako alebo rovnú {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
sk-SK: Zadajte prosím hodnotu menšiu ako alebo rovnú {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
sk-SK: Zadajte prosím najmenej {0} znakov.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
sk-SK: Zadajte prosím nie viac než {0} znakov.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
sk-SK: Zadajte prosím iba číslice.

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
sk-SK: Zadajte prosím ešte raz rovnakú hodnotu.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
sk-SK: Opravte prosím toto pole.

note: SCRIPT
en: This field is required.
sk-SK: Toto pole je povinné.

en: No XSLT file passed.
sk-SK: Žiadny XSLT súbor neprešiel.

en: XSLT file not found.
sk-SK: XSLT súbor sa nenašiel.

en: Error while loading stylesheet.
sk-SK: Chyba pri načítaní súboru.

en: Error while parsing stylesheet.
sk-SK: Chyba pri načítaní súboru.

en: Error while parsing input.
sk-SK: Chyba pri analýze vstupu.

en: Error while transforming input.
sk-SK: Chyba pri transformácii vstupu.

en: No string to transform.
sk-SK: Žiadny parameter na transformáciu

en: Clubs currently enrolled in
sk-SK: Momentálne zapísané kluby

en: Clubs
sk-SK: Kluby

en: Name
sk-SK: Názov

en: Date enrolled
sk-SK: Dátum zápisu

en: Cancel enrollment
sk-SK: Zrušiť zápis

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
sk-SK: %s Kontaktujte vašu knižnicu pre zrušenie zápisu do tohto klubu. %s

en: Clubs you can enroll in
sk-SK: Kluby, do ktorých sa môžete zapísať

en: Enroll
sk-SK: Zapísať

en: You must have an email address to enroll
sk-SK: Pre zápis musíte mať emailovú adresu

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
sk-SK: Nie je možné zrušiť zápis!

en: Enroll in
sk-SK: Zapísať do

en: Enrollment
sk-SK: Zápisné

en: Finish enrollment
sk-SK: Dokončiť zápis

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
sk-SK: Nie je možné vytvoriť zápis!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: An error has occurred &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Nastala chyba &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Sorry, the requested page is not available
sk-SK: Prepáčte, požadovaná stránka nie je dostupná

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
sk-SK: Chyba %s

en: This message can have the following reason(s):
sk-SK: Toto hlásenie môže mať nasledovné príčiny:

en: The link is broken and the page does not exist.
sk-SK: Odkaz nefunguje a stránka neexistuje.

en: You are not authorized to view this page.
sk-SK: Nemáte oprávnenie prezerať túto stránku.

en: The link is invalid.
sk-SK: Odkaz je neplatný.

en: You are forbidden to view this page.
sk-SK: Máte zakázané prezerať túto stránku.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
sk-SK: Použili ste externý odkaz na exemplár katalógu, ktorý už nie je k dispozícii.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
sk-SK: Dostali ste sa sem pomocou zastaralého odkazu, napr. z vyhľadávača alebo záložky.

en: You tried to access a page that needs authentication.
sk-SK: Pokúsili ste sa vstúpiť na stránku, ktorá vyžaduje prihlásenie.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
sk-SK: Vnútorné prepojenie na domovskej stránke nášho katalógu nefunguje a stránka neexistuje.

en: An error occurred while processing your request.
sk-SK: Počas spracovania vašej požiadavky nastala chyba.

en: What's next?
sk-SK: Čo ďalej?

en: Login page
sk-SK: Stránka prihlásenia

en: Please log in to the catalog and try again.
sk-SK: Prihláste sa, prosím, do katalógu a skúste znova.

en: You can use the menu and links at the top of the page
sk-SK: Môžete používať menu a odkazy na vrchu tejto stránky

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
sk-SK: Môžete prehľadávať náš katalóg pomocou poľa hľadania na vrchu tejto stránky.

en: Return to the catalog home page.
sk-SK: Späť na úvodnú stránku katalógu.

en: Report issues and broken links
sk-SK: Nahlásiť problémy a nefunkčné odkazy

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
sk-SK: Pre nahlásenie tejto chyby, kontaktujte prosím administrátora Kohy.

en: Send email
sk-SK: Odoslať email

note: %1$s:  IF ( GetAvailability ) %2$s:  ELSIF ( GetRecords ) %3$s:  ELSIF ( GetAuthorityRecords ) %4$s:  ELSIF ( LookupPatron ) %5$s:  ELSIF ( AuthenticatePatron ) %6$s:  ELSIF ( GetPatronInfo ) %7$s:  ELSIF ( GetPatronStatus ) %8$s:  ELSIF ( GetServices ) %9$s:  ELSIF ( RenewLoan ) %10$s:  ELSIF ( Hol
en: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %s%s%sKoha online%s catalog &rsaquo; %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s

en: RenewLoan
sk-SK: Predĺžiť

en: CancelHold
sk-SK: Zrušiť rezerváciu

en: Parameters
sk-SK: Parametre

en: (Required)
sk-SK: (Povinné)

en: list of either bibliographic or item identifiers
sk-SK: zoznam bibliografických alebo exeplárových identifikátorov

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
sk-SK: určuje typ identifikátora záznamu, ktorý sa používa v žiadosti, možné hodnoty:

en: item
sk-SK: exemplár

en: (Optional)
sk-SK: (Voliteľné)

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
sk-SK: žiada osobitnú úroveň detailu vo vykazovaní dostupnosti, možné hodnoty:

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
sk-SK: žiada osobitný formát alebo sadu formátov vo vykazovaní dostupnosti

en: language (Optional)
sk-SK: jazyk (Voliteľné)

en: Example response
sk-SK: Príklad odpovede

en: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;dlf:collection xmlns:dlf="http://diglib.org/ilsdi/1.1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://diglib.org/ilsdi/1.1 http://diglib.org/architectures/ilsdi/schemas/1.1/dlfexpanded.xsd"&gt; &lt;dlf:record&gt; &lt;dlf:bibliographic id="1" /&gt; &lt;dlf:items&gt; &lt;dlf:item id="1"&gt; &lt;dlf:simpleavailability&gt; &lt;dlf:identifier&gt;1&lt;/dlf:identifier&gt; &lt;dlf:availabilitystatus&gt;available&lt;/dlf:availabilitystatus&gt; &lt;dlf:location&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/dlf:location&gt; &lt;dlf:itemcallnumber&gt;iPR 8923 W6 L36 1990 c.1&lt;/dlf:itemcallnumber&gt; &lt;/dlf:simpleavailability&gt; &lt;/dlf:item&gt; &lt;/dlf:items&gt; &lt;/dlf:record&gt; &lt;dlf:record&gt; &lt;dlf:bibliographic id="2" /&gt; &lt;dlf:items&gt; &lt;dlf:item id="2"&gt; &lt;dlf:simpleavailability&gt; &lt;dlf:identifier&gt;2&lt;/dlf:identifier&gt; &lt;dlf:availabilitystatus&gt;available&lt;/dlf:availabilitystatus&gt; &lt;dlf:location&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/dlf:location&gt; &lt;dlf:itemcallnumber&gt;iPR 8923 W6 L36 1990 c.2&lt;/dlf:itemcallnumber&gt; &lt;/dlf:simpleavailability&gt; &lt;/dlf:item&gt; &lt;/dlf:items&gt; &lt;/dlf:record&gt; &lt;dlf:record&gt; &lt;dlf:bibliographic id="99999" /&gt; &lt;dlf:items&gt; &lt;dlf:item id="99999"&gt; &lt;dlf:simpleavailability&gt; &lt;dlf:identifier&gt;99999&lt;/dlf:identifier&gt; &lt;dlf:availabilitystatus&gt;unknown&lt;/dlf:availabilitystatus&gt; &lt;dlf:availabilitymsg&gt;Error: could not retrieve availability for this ID&lt;/dlf:availabilitymsg&gt; &lt;/dlf:simpleavailability&gt; &lt;/dlf:item&gt; &lt;/dlf:items&gt; &lt;/dlf:record&gt; &lt;/dlf:collection&gt;
sk-SK: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;dlf:collection xmlns:dlf="http://diglib.org/ilsdi/1.1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://diglib.org/ilsdi/1.1 http://diglib.org/architectures/ilsdi/schemas/1.1/dlfexpanded.xsd"&gt; &lt;dlf:record&gt; &lt;dlf:bibliographic id="1" /&gt; &lt;dlf:items&gt; &lt;dlf:item id="1"&gt; &lt;dlf:simpleavailability&gt; &lt;dlf:identifier&gt;1&lt;/dlf:identifier&gt; &lt;dlf:availabilitystatus&gt;available&lt;/dlf:availabilitystatus&gt; &lt;dlf:location&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/dlf:location&gt; &lt;/dlf:simpleavailability&gt; &lt;/dlf:item&gt; &lt;/dlf:items&gt; &lt;/dlf:record&gt; &lt;dlf:record&gt; &lt;dlf:bibliographic id="2" /&gt; &lt;dlf:items&gt; &lt;dlf:item id="2"&gt; &lt;dlf:simpleavailability&gt; &lt;dlf:identifier&gt;2&lt;/dlf:identifier&gt; &lt;dlf:availabilitystatus&gt;available&lt;/dlf:availabilitystatus&gt; &lt;dlf:location&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/dlf:location&gt; &lt;/dlf:simpleavailability&gt; &lt;/dlf:item&gt; &lt;/dlf:items&gt; &lt;/dlf:record&gt; &lt;dlf:record&gt; &lt;dlf:bibliographic id="99999" /&gt; &lt;dlf:items&gt; &lt;dlf:item id="99999"&gt; &lt;dlf:simpleavailability&gt; &lt;dlf:identifier&gt;99999&lt;/dlf:identifier&gt; &lt;dlf:availabilitystatus&gt;unknown&lt;/dlf:availabilitystatus&gt; &lt;dlf:availabilitymsg&gt;Chyba: nebolo možné overiť dostupnosť pre toto ID&lt;/dlf:availabilitymsg&gt; &lt;/dlf:simpleavailability&gt; &lt;/dlf:item&gt; &lt;/dlf:items&gt; &lt;/dlf:record&gt; &lt;/dlf:collection&gt;

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
sk-SK: Pri zadaní zoznamu identifikátorov záznamu vráti zoznam objektov záznamu, ktoré obsahujú bibliografické informácie, ako aj pridružené holdingy a informácie o položke. Volajúci môže požadovať konkrétnu schému metaúdajov pre objekty záznamu, ktoré sa majú vrátiť. Táto funkcia sa chová podobne ako HarvestBibliographicRecords a HarvestExpandedRecords v agregácii údajov, ale umožňuje rýchle vyhľadávanie v reálnom čase podľa bibliografického identifikátora.

en: list of system record identifiers
sk-SK: zoznam identifikátorov záznamu systému

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
sk-SK: Definuje schému metadát, v ktorých sa záznam zobrazuje, možné hodnoty:

en: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;GetRecords&gt; &lt;record&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;1&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;isbn&gt;9782862749198&lt;/isbn&gt; &lt;marcxml&gt; &lt;?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?&gt; &lt;record xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.loc.gov/MARC21/slim http://www.loc.gov/ standards/marcxml/schema/MARC21slim.xsd" xmlns="http://www.loc.gov/MARC21/slim"&gt; &lt;leader&gt;00397nac a22001451u 4500&lt;/leader&gt; &lt;datafield tag="010" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;9782862749198&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="090" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;1&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="101" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;fre&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="100" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;20080725 frey50 &lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="200" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;Jardins d'enfance&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="b"&gt;LITT&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="f"&gt;Abécassis, Eliette&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="210" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="c"&gt;cherche midi éditeur&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="d"&gt;11/2001&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="215" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;180&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="225" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;nouvelles&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="995" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="9"&gt;1&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="c"&gt;BIB&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="2"&gt;0&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="k"&gt;R ABE&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="o"&gt;0&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="e"&gt;Secteur Adulte&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="b"&gt;BIB&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="j"&gt;7786000200&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="q"&gt;a&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="r"&gt;2&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="s"&gt;Achats&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;controlfield tag="001"&gt;1&lt;/controlfield&gt; &lt;/record&gt; &lt;/marcxml&gt; &lt;publicationyear&gt;2001&lt;/publicationyear&gt; &lt;collectiontitle&gt;nouvelles&lt;/collectiontitle&gt; &lt;pages&gt;180&lt;/pages&gt; &lt;issues&gt; &lt;/issues&gt; &lt;itemtype&gt;LITT&lt;/itemtype&gt; &lt;biblionumber&gt;1&lt;/biblionumber&gt; &lt;timestamp&gt;2008-09-03 18:43:19&lt;/timestamp&gt; &lt;cn_sort&gt;_&lt;/cn_sort&gt; &lt;publishercode&gt;cherche midi éditeur&lt;/publishercode&gt; &lt;reserves&gt; &lt;/reserves&gt; &lt;items&gt; &lt;item&gt; &lt;onloan&gt;2019-10-01&lt;/onloan&gt; &lt;holdingbranch&gt;BIB&lt;/holdingbranch&gt; &lt;location&gt;Secteur Adulte&lt;/location&gt; &lt;datelastborrowed&gt;2019-07-18&lt;/datelastborrowed&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;526315&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;permanent_location&gt;Secteur Adulte&lt;/permanent_location&gt; &lt;datelastseen&gt;2019-07-18&lt;/datelastseen&gt; &lt;withdrawn&gt;0&lt;/withdrawn&gt; &lt;itype&gt;LONG&lt;/itype&gt; &lt;notforloan&gt;0&lt;/notforloan&gt; &lt;biblionumber&gt;526315&lt;/biblionumber&gt; &lt;itemnumber&gt;847332&lt;/itemnumber&gt; &lt;price&gt;22.17&lt;/price&gt; &lt;dateaccessioned&gt;2016-09-13&lt;/dateaccessioned&gt; &lt;issues&gt;10&lt;/issues&gt; &lt;homebranchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/homebranchname&gt; &lt;homebranch&gt;BIB&lt;/homebranch&gt; &lt;timestamp&gt;2019-07-18 17:03:03&lt;/timestamp&gt; &lt;cn_sort&gt;R_ABE&lt;/cn_sort&gt; &lt;itemlost&gt;0&lt;/itemlost&gt; &lt;renewals&gt;28&lt;/renewals&gt; &lt;barcode&gt;040444587X&lt;/barcode&gt; &lt;damaged&gt;0&lt;/damaged&gt; &lt;replacementpricedate&gt;2018-02-01&lt;/replacementpricedate&gt; &lt;itemcallnumber&gt;005.55 SPS/BRA&lt;/itemcallnumber&gt; &lt;holdingbranchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/holdingbranchname&gt; &lt;/item&gt; &lt;/items&gt; &lt;/record&gt; &lt;record&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;2&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;isbn&gt;9782265078031&lt;/isbn&gt; &lt;marcxml&gt; &lt;?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?&gt; &lt;record xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.loc.gov/MARC21/slim http://www.loc.gov/ standards/marcxml/schema/MARC21slim.xsd" xmlns="http://www.loc.gov/MARC21/slim"&gt; &lt;leader&gt;00407nac a22001451u 4500&lt;/leader&gt; &lt;datafield tag="010" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;9782265078031&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="090" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;2&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="101" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;fre&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="100" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;20080725 frey50 &lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="200" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;(Les) tribulations d'une jeune divorcée&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="b"&gt;LITT&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="f"&gt;Abécassis, Eliette&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="210" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="c"&gt;bussière&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="d"&gt;01/2005&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="215" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;306&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="225" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;fleuve noir&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="995" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="9"&gt;2&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="c"&gt;BIB&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="2"&gt;0&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="k"&gt;R ABE&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="o"&gt;0&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="e"&gt;Secteur Adulte&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="b"&gt;BIB&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="j"&gt;7786004672&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="q"&gt;a&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="s"&gt;Achats&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;controlfield tag="001"&gt;2&lt;/controlfield&gt; &lt;/record&gt; &lt;/marcxml&gt; &lt;publicationyear&gt;2005&lt;/publicationyear&gt; &lt;collectiontitle&gt;fleuve noir&lt;/collectiontitle&gt; &lt;pages&gt;306&lt;/pages&gt; &lt;issues&gt; &lt;/issues&gt; &lt;itemtype&gt;LITT&lt;/itemtype&gt; &lt;biblionumber&gt;2&lt;/biblionumber&gt; &lt;timestamp&gt;2008-09-03 18:43:19&lt;/timestamp&gt; &lt;cn_sort&gt;_&lt;/cn_sort&gt; &lt;publishercode&gt;bussière&lt;/publishercode&gt; &lt;reserves&gt; &lt;/reserves&gt; &lt;items&gt; &lt;item&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;2&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;withdrawn&gt;0&lt;/withdrawn&gt; &lt;holdingbranchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/holdingbranchname&gt; &lt;notforloan&gt;0&lt;/notforloan&gt; &lt;replacementpricedate&gt;2008-08-20&lt;/replacementpricedate&gt; &lt;itemnumber&gt;2&lt;/itemnumber&gt; &lt;location&gt;Secteur Adulte&lt;/location&gt; &lt;itemcallnumber&gt;R ABE&lt;/itemcallnumber&gt; &lt;date_due&gt;&lt;/date_due&gt; &lt;itemlost&gt;0&lt;/itemlost&gt; &lt;datelastseen&gt;2008-08-20&lt;/datelastseen&gt; &lt;homebranch&gt;BIB&lt;/homebranch&gt; &lt;homebranchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/homebranchname&gt; &lt;biblionumber&gt;2&lt;/biblionumber&gt; &lt;holdingbranch&gt;BIB&lt;/holdingbranch&gt; &lt;timestamp&gt;2008-08-20 17:15:51&lt;/timestamp&gt; &lt;damaged&gt;0&lt;/damaged&gt; &lt;cn_sort&gt;R_ABE&lt;/cn_sort&gt; &lt;dateaccessioned&gt;2008-08-20&lt;/dateaccessioned&gt; &lt;/item&gt; &lt;/items&gt; &lt;/record&gt; &lt;record&gt;RecordNotFound&lt;/record&gt; &lt;/GetRecords&gt;
sk-SK: &lt;?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-1" ?&gt; &lt;GetRecords&gt; &lt;record&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;1&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;isbn&gt;9782862749198&lt;/isbn&gt; &lt;marcxml&gt; &lt;?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?&gt; &lt;record xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.loc.gov/MARC21/slim http://www.loc.gov/ standards/marcxml/schema/MARC21slim.xsd" xmlns="http://www.loc.gov/MARC21/slim"&gt; &lt;leader&gt;00397nac a22001451u 4500&lt;/leader&gt; &lt;datafield tag="010" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;9782862749198&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="090" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;1&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="101" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;fre&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="100" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;20080725 frey50 &lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="200" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;Jardins d'enfance&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="b"&gt;LITT&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="f"&gt;Abécassis, Eliette&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="210" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="c"&gt;cherche midi éditeur&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="d"&gt;11/2001&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="215" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;180&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="225" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;nouvelles&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="995" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="9"&gt;1&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="c"&gt;BIB&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="2"&gt;0&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="k"&gt;R ABE&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="o"&gt;0&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="e"&gt;Secteur Adulte&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="b"&gt;BIB&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="j"&gt;7786000200&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="q"&gt;a&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="r"&gt;2&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="s"&gt;Achats&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;controlfield tag="001"&gt;1&lt;/controlfield&gt; &lt;/record&gt; &lt;/marcxml&gt; &lt;publicationyear&gt;2001&lt;/publicationyear&gt; &lt;collectiontitle&gt;nouvelles&lt;/collectiontitle&gt; &lt;pages&gt;180&lt;/pages&gt; &lt;issues&gt; &lt;/issues&gt; &lt;itemtype&gt;LITT&lt;/itemtype&gt; &lt;biblionumber&gt;1&lt;/biblionumber&gt; &lt;timestamp&gt;2008-09-03 18:43:19&lt;/timestamp&gt; &lt;cn_sort&gt;_&lt;/cn_sort&gt; &lt;publishercode&gt;cherche midi éditeur&lt;/publishercode&gt; &lt;reserves&gt; &lt;/reserves&gt; &lt;items&gt; &lt;item&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;1&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;withdrawn&gt;0&lt;/withdrawn&gt; &lt;holdingbranchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/holdingbranchname&gt; &lt;notforloan&gt;0&lt;/notforloan&gt; &lt;replacementpricedate&gt;2008-08-20&lt;/replacementpricedate&gt; &lt;itemnumber&gt;1&lt;/itemnumber&gt; &lt;location&gt;Secteur Adulte&lt;/location&gt; &lt;itemcallnumber&gt;R ABE&lt;/itemcallnumber&gt; &lt;date_due&gt;&lt;/date_due&gt; &lt;itemlost&gt;0&lt;/itemlost&gt; &lt;datelastseen&gt;2008-08-20&lt;/datelastseen&gt; &lt;homebranch&gt;BIB&lt;/homebranch&gt; &lt;homebranchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/homebranchname&gt; &lt;biblionumber&gt;1&lt;/biblionumber&gt; &lt;holdingbranch&gt;BIB&lt;/holdingbranch&gt; &lt;timestamp&gt;2008-08-20 17:15:51&lt;/timestamp&gt; &lt;damaged&gt;0&lt;/damaged&gt; &lt;cn_sort&gt;R_ABE&lt;/cn_sort&gt; &lt;dateaccessioned&gt;2008-08-20&lt;/dateaccessioned&gt; &lt;/item&gt; &lt;/items&gt; &lt;/record&gt; &lt;record&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;2&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;isbn&gt;9782265078031&lt;/isbn&gt; &lt;marcxml&gt; &lt;?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?&gt; &lt;record xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.loc.gov/MARC21/slim http://www.loc.gov/ standards/marcxml/schema/MARC21slim.xsd" xmlns="http://www.loc.gov/MARC21/slim"&gt; &lt;leader&gt;00407nac a22001451u 4500&lt;/leader&gt; &lt;datafield tag="010" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;9782265078031&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="090" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;2&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="101" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;fre&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="100" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;20080725 frey50 &lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="200" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;(Les) tribulations d'une jeune divorcée&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="b"&gt;LITT&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="f"&gt;Abécassis, Eliette&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="210" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="c"&gt;bussière&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="d"&gt;01/2005&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="215" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;306&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="225" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="a"&gt;fleuve noir&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;datafield tag="995" ind1=" " ind2=" "&gt; &lt;subfield code="9"&gt;2&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="c"&gt;BIB&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="2"&gt;0&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="k"&gt;R ABE&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="o"&gt;0&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="e"&gt;Secteur Adulte&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="b"&gt;BIB&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="j"&gt;7786004672&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="q"&gt;a&lt;/subfield&gt; &lt;subfield code="s"&gt;Achats&lt;/subfield&gt; &lt;/datafield&gt; &lt;controlfield tag="001"&gt;2&lt;/controlfield&gt; &lt;/record&gt; &lt;/marcxml&gt; &lt;publicationyear&gt;2005&lt;/publicationyear&gt; &lt;collectiontitle&gt;fleuve noir&lt;/collectiontitle&gt; &lt;pages&gt;306&lt;/pages&gt; &lt;issues&gt; &lt;/issues&gt; &lt;itemtype&gt;LITT&lt;/itemtype&gt; &lt;biblionumber&gt;2&lt;/biblionumber&gt; &lt;timestamp&gt;2008-09-03 18:43:19&lt;/timestamp&gt; &lt;cn_sort&gt;_&lt;/cn_sort&gt; &lt;publishercode&gt;bussière&lt;/publishercode&gt; &lt;reserves&gt; &lt;/reserves&gt; &lt;items&gt; &lt;item&gt; &lt;biblioitemnumber&gt;2&lt;/biblioitemnumber&gt; &lt;withdrawn&gt;0&lt;/withdrawn&gt; &lt;holdingbranchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/holdingbranchname&gt; &lt;notforloan&gt;0&lt;/notforloan&gt; &lt;replacementpricedate&gt;2008-08-20&lt;/replacementpricedate&gt; &lt;itemnumber&gt;2&lt;/itemnumber&gt; &lt;location&gt;Secteur Adulte&lt;/location&gt; &lt;itemcallnumber&gt;R ABE&lt;/itemcallnumber&gt; &lt;date_due&gt;&lt;/date_due&gt; &lt;itemlost&gt;0&lt;/itemlost&gt; &lt;datelastseen&gt;2008-08-20&lt;/datelastseen&gt; &lt;homebranch&gt;BIB&lt;/homebranch&gt; &lt;homebranchname&gt;Bibliothèque Jean Prunier&lt;/homebranchname&gt; &lt;biblionumber&gt;2&lt;/biblionumber&gt; &lt;holdingbranch&gt;BIB&lt;/holdingbranch&gt; &lt;timestamp&gt;2008-08-20 17:15:51&lt;/timestamp&gt; &lt;damaged&gt;0&lt;/damaged&gt; &lt;cn_sort&gt;R_ABE&lt;/cn_sort&gt; &lt;dateaccessioned&gt;2008-08-20&lt;/dateaccessioned&gt; &lt;/item&gt; &lt;/items&gt; &lt;/record&gt; &lt;record&gt;RecordNotFound&lt;/record&gt; &lt;/GetRecords&gt;

en: list of authority record identifiers
sk-SK: zoznam identifikátorov záznamu autority

en: schema
sk-SK: schéma

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
sk-SK: definuje schému metadát, v ktorých sa záznam zobrazuje, možné hodnoty:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
sk-SK: Vyhľadáva čitateľa v knižničnom systéme podľa identifikátora, a zobrazuje identifikátor knižničného systému pre tohto čitateľa, známy aj ako čitateľský identifikátor.

en: an identifier used to look up the patron in Koha
sk-SK: identifikátor používaný na vyhľadávanie čitateľa v Koha

en: the type of the identifier, possible values:
sk-SK: typ identifikátora, možné hodnoty:

en: cardnumber
sk-SK: číslo preukazu

en: userid
sk-SK: číslo užívateľa

en: surname
sk-SK: priezvisko

en: firstname
sk-SK: meno

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
sk-SK: Overuje prihlasovacie údaje užívateľa a odosiela čitateľovi identifikáciu.

en: username
sk-SK: uživateľské meno

en: user's login identifier
sk-SK: identifikátor užívateľského prihlásenia

en: password
sk-SK: heslo

en: user's password
sk-SK: heslo užívateľa

en: Example Response
sk-SK: Príklad odpovede

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
sk-SK: Zobrazí špecifickú informáciu o čitateľovi, vzhľadom na možnosti v požiadavke. Táto funkcia môže voliteľne zobraziť kontaktné údaje čitateľa, údaje o pokutách, žiadostiach o rezerváciu, výpožičku a správy.

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
sk-SK: jedinečný identifikátor čitateľa v ILS; rovnaký identifikátor vychádza z LookupPatron alebo AuthenticatePatron

en: (Optional, default 1)
sk-SK: (Voliteľné, predvolené 1)

en: whether or not to return patron's contact information in the response
sk-SK: či v odpovedi zobraziť alebo nezobraziť kontaktné údaje čitateľa

en: (Optional, default 0)
sk-SK: (Voliteľné, predvolené 0)

en: whether or not to return fine information in the response
sk-SK: či v odpovedi zobraziť alebo nezobraziť informáciu o pokutách

en: whether or not to return hold request information in the response
sk-SK: či v odpovedi zobraziť alebo nezobraziť informáciu o žiadosti o rezerváciu

en: whether or not to return loan information in the response
sk-SK: či v odpovedi zobraziť alebo nezobraziť informáciu o pôžičke

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
sk-SK: či v odpovedi zobraziť alebo nezobraziť údaje o vlastnostiach čitateľa

en: Returns a patron's status information from Koha.
sk-SK: Zobrazí informáciu o stave čitateľa v programe.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
sk-SK: Zobrazí informáciu o dostupných službách pre osobitný exemplár a čitateľa.

en: system item identifier
sk-SK: identifikátor systémovej položky

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
sk-SK: Rozširuje termín vrátenia k jestvujúcej pôžičke čitateľa.

en: desired_due_date
sk-SK: želaný_dátum_vrátenia

en: the date the patron would like the item returned by
sk-SK: dátum, ku ktorému by čitateľ chcel vrátiť exemplár

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
sk-SK: ILS identifikátor pre čitateľa, pre ktorého sa zadáva požiadavka

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
sk-SK: ILS identifikátor pre vyžiadaný knižničný záznam

en: request_location
sk-SK: miesto_vyžiadania

en: pickup_location
sk-SK: miesto_prevzatia

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
sk-SK: identifikátor ukazujúci lokáciu, do ktorej sa má doručiť exemplár určený na vyzdvihnutie

en: date after which hold request is no longer needed
sk-SK: dátum, po ktorom žiadosť o rezerváciu nie je potrebná

en: expiry_date
sk-SK: datum_exspiracie

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
sk-SK: dátum, po ktorom sa exemplár vracia do poličky ak nebol vyzdvihnutý

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
sk-SK: ILS identifikátor pre osobitný vyžiadaný exemplár

en: Cancels an active hold request for the patron.
sk-SK: Ruší aktívnu žiadosť o rezerváciu pre čitateľa.

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
sk-SK: identifikátor systému rezervácií (vracia sa cez GetRecords a GetPatronInfo do prvku 'reserve_id')

en: (Use SRU instead)
sk-SK: (Namiesto toho použite SRU)

en: Search
sk-SK: Hľadať

en: Scan
sk-SK: Prehľadať

en: (Not supported yet)
sk-SK: (Koha to zatiaľ nepodporuje)

en: (Not supported by Koha)
sk-SK: (Koha to nepodporuje)

en: Explain
sk-SK: Vysvetliť

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %s%s%sKoha online%s katalóg

en: System maintenance
sk-SK: Údržba systému

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'ReplytoDefault' ) )
en: %s If you have any questions, please contact the
sk-SK: %s Ak máte nejaké otázky, kontaktujte prosím

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: The %s%s%sKoha online%s catalog is offline for system maintenance. We'll be back soon!
sk-SK: %s%s%sOnline%s katalóg je odstavený kvôli údržbe systému. Onedlho bude opäť dostupný!

en: site administrator
sk-SK: administrátor stránky

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: ISBD view &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: ISBD náhľad &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Normal view
sk-SK: Základný náhľad

en: MARC view
sk-SK: Náhľad MARC

en: ISBD view
sk-SK: Náhľad ISBD

note: %1$s:  biblio.biblionumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: MARC details for record no. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Podrobnosti MARC pre záznam č. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
sk-SK: Náhľad MARC: %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
sk-SK: %s (Záznam č. %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: view plain
sk-SK: jednoduchý náhľad

en: MARC details
sk-SK: MARC detaily

en: Holdings
sk-SK: Exempláre

en: No items available.
sk-SK: Nie sú dostupné žiadne exempláre.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
sk-SK: Načítavam

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
sk-SK: Prepáčte, jednoduchý náhľad je dočasne nedostupný

note: SCRIPT
en: view labeled
sk-SK: značený náhľad

note: %1$s:  LibraryNameTitle | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %s%sKoha online%s katalóg

en: Your payment
sk-SK: Vaša platba

en: Account payment
sk-SK: Platba na účet

en: Error:
sk-SK: Chyba:

en: there was a problem processing your payment
sk-SK: pri spracovaní vašej platby došlo k problému

en: Return to fine details
sk-SK: Späť na detaily o pokutách

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your charges &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Vaše poplatky &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
sk-SK: Vaša platba $%s prebehla úspešne!

note: %1$s:  message_value | html
en: A payment with the transaction ID '%s' has already been posted to an account.
sk-SK: Platba s číslom transakcie '%s' už bola prevedená na účet.

en: Please contact a librarian for details.
sk-SK: Pre viac informácií, kontaktujte prosím Vašu knižnicu.

en: Payment applied:
sk-SK: Uskutočnená platba:

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
sk-SK: vaša platba vo výške %s bola pripísaná na váš účet

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
sk-SK: Filter platobných transakcií

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
sk-SK: Minimálna suma potrebná pre túto službu je %s

note: SCRIPT
en: Show all transactions
sk-SK: Zobraziť všetky transakcie

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Add to your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Pridať na váš zoznam &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
sk-SK: Vložiť %s exemplárov do %s

en: a list:
sk-SK: zoznam:

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
sk-SK: Pridať do %s

en: Select a list
sk-SK: Vybrať zoznam

en: Add to list:
sk-SK: Pridať do zoznamu:

note: OPTGROUP
en: Private lists
sk-SK: Súkromné zoznamy

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
sk-SK: Súkromné zoznamy zdieľané so mnou

en: ...or...
sk-SK: ...alebo...

en: Add to a new list:
sk-SK: Pridať do nového zoznamu:

en: List name:
sk-SK: Názov zoznamu:

en: Category:
sk-SK: Kategória:

en: Private
sk-SK: Súkromný

en: Public
sk-SK: Verejný

en: Could not create new list. Please check if the name is unique.
sk-SK: Nedá sa vytvoriť nový zoznam. Overte prosím, či je názov unikátny.

en: Sorry, you cannot add items to this list.
sk-SK: Ľutujeme, nie je možné pridať exempláre do tohto zoznamu.

en: Close this window.
sk-SK: Zatvoriť toto okno.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Advanced search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Pokročilé vyhľadávanie &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Search for:
sk-SK: Vyhľadať:

en: and
sk-SK: a

en: or
sk-SK: alebo

en: not
sk-SK: nie

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
sk-SK: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s a %s

en: Keyword
sk-SK: Kľúčové slovo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Kľúčove slovo

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet (presne)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet a širšie pojmy

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet a užšie pojmy

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Predmet a príbuzné pojmy

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov (presne)

en: Series title
sk-SK: Názov edície

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Autor (presne)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov spoločnosti

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov konferencie

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Názov konferencie (presne)

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Meno osoby

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
sk-SK: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Meno osoby (presne)

en: Notes/Comments
sk-SK: Poznámky/Recenzie

en: Curriculum
sk-SK: Životopis

en: Publisher
sk-SK: Vydavateľ

en: Publisher location
sk-SK: Miesto vydania

en: Standard number
sk-SK: Štandardné číslo

note: A
en: Add another field
sk-SK: Pridať ďalšie pole

note: A
en: Remove field
sk-SK: Odstrániť pole

en: Item type
sk-SK: Typ exemplára

en: Collection
sk-SK: Kolekcia

en: Shelving location
sk-SK: Lokácia v polici

en: Limit to any of the following:
sk-SK: Obmedziť na jeden z nasledujúcich:

en: Availability:
sk-SK: Stav:

en: Only items currently available for loan or reference
sk-SK: Iba exempláre momentálne dostupné na požičanie alebo konzultáciu

en: Location and availability:
sk-SK: Lokácia a dostupnosť:

en: OR
sk-SK: ALEBO

en: Groups of libraries
sk-SK: Skupiny knižníc

en: -- none --
sk-SK: -- žiaden --

en: Sort by:
sk-SK: Triediť podľa:

en: Publication date range
sk-SK: Rozmedzie dátumu vydania

note: INPUT type=text name=limit-yr
en: Enter search terms
sk-SK: Hľadajte pojmy

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
sk-SK: Napríklad: 1999-2001. Môžete použiť aj "-1987" na všetko, čo bolo vydané pred rokom 1987 alebo "2008-" na všetko vydané po roku 2008.

en: Language
sk-SK: Jazyk

en: Audience
sk-SK: Používatelia

en: Any audience
sk-SK: Akákoľvek veková skupina

en: Preschool
sk-SK: Predškolský vek (0 - 5 rokov)

en: Primary
sk-SK: Primárny

en: Pre-adolescent
sk-SK: Školský vek (9 - 13 rokov)

en: Adolescent
sk-SK: Dospievajúci, stredoškolský vek (14 - 17 rokov)

en: Adult
sk-SK: Dospelí

en: Specialized
sk-SK: Špecializované určenie

en: General
sk-SK: Všeobecné určenie

en: Juvenile
sk-SK: Deti a mládež (0 - 15 rokov)

en: Content
sk-SK: Obsah

en: Any content
sk-SK: Akýkoľvek obsah

en: Fiction
sk-SK: Beletria

en: Non-fiction
sk-SK: Ne-fikcia

en: Biography
sk-SK: Biografia

en: Musical recording
sk-SK: Hudobný záznam

en: Non-musical recording
sk-SK: Nehudobná nahrávka

en: Format
sk-SK: Formát

en: Any format
sk-SK: Akýkoľvek formát

en: Regular print
sk-SK: Normálna tlač

en: Large print
sk-SK: Zväčšená tlač

en: Braille
sk-SK: Braillovo písmo

en: Cassette recording
sk-SK: Kazetový záznam

en: VHS tape / Videocassette
sk-SK: VHS páska / Videokazeta

en: DVD video / Videodisc
sk-SK: DVD video / Videodisk

en: CD software
sk-SK: CD Softvér

en: Website
sk-SK: Webstránka

en: Additional content types for books/printed materials
sk-SK: Doplňujúce typy obsahu pre knihy/tlačoviny

en: Any
sk-SK: Akákoľvek

en: Abstracts/summaries
sk-SK: Abstrakty/súhrny

en: Bibliographies
sk-SK: Bibliografia

en: Catalogs
sk-SK: Katalógy

en: Dictionaries
sk-SK: Slovníky

en: Encyclopedias
sk-SK: Encyklopédie

en: Handbooks
sk-SK: Príručky

en: Legal articles
sk-SK: Právnické články

en: Indexes
sk-SK: Indexy

en: Patent document
sk-SK: Patentové dokumenty

en: Discographies
sk-SK: Diskografie

en: Legislation
sk-SK: Legislatíva

en: Theses
sk-SK: Diplomové a iné kvalifikačné práce

en: Surveys
sk-SK: Ankety

en: Reviews
sk-SK: Recenzie

en: Programmed texts
sk-SK: Programové texty, učebnice, testy, atď

en: Filmographies
sk-SK: Filmografie

en: Directories
sk-SK: Adresáre

en: Statistics
sk-SK: Štatistika

en: Technical reports
sk-SK: Technické správy

en: Legal cases and case notes
sk-SK: Právne prípady a poznámky k prípadom

en: Law reports and digests
sk-SK: Zbierky a výbery z právnických materiálov

en: Treaties
sk-SK: Zmluvy

en: Fewer options
sk-SK: Menej možností

en: More options
sk-SK: Viac možností

en: New search
sk-SK: Nové hľadanie

note: %1$s:  IF ( typeissue ) %2$s:  ELSIF ( typeissuecancel ) %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sSubscribe to a subscription alert %s Unsubscribe from a subscription alert %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %sZapísať sa do upozornení o predplatnom %s Odhlásiť sa z upozornení o predplatnom %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
sk-SK: Podrobnosti pre %s

en: Subscribe to a subscription alert
sk-SK: Prihláste sa do upozornení o predplatnom

en: Unsubscribe from a subscription alert
sk-SK: Odhláste sa z upozornení o predplatnom

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
sk-SK: Želáte si dostať E-mail, keď dôjde nové číslo tohto periodika?

note: INPUT type=submit
en: Yes
sk-SK: Áno

en: No
sk-SK: Nie

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
sk-SK: Prosím potvrďte, že nechcete dostávať E-maily, keď príde nové číslo pre toto predplatné.

en: Location
sk-SK: Lokácia

en: Actions
sk-SK: Akcie

note: %1$s:  authtypetext | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Entry %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Vstup %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
sk-SK: Autorita %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
sk-SK: Počet záznamov, v ktorých sa používa: %s

note: %1$s:  summary.mainentry | html %2$s:  IF authtypetext %3$s:  authtypetext | html %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s (%s)%s &rsaquo; Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %s%s (%s)%s &rsaquo; Vyhľadávanie autorít &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
sk-SK: %sTáto autorita nie je použitá v žiadnom zázname.%s

en: Preferred form:
sk-SK: Prednostná forma:

en: Used for/see from:
sk-SK: Použitý na/viď od:

en: See also:
sk-SK: Pozri tiež:

en: Other forms:
sk-SK: Ďalšie formy:

en: Online resources:
sk-SK: Zdroje z internetu:

en: Identifiers
sk-SK: Identifikátory

note: %1$s:  IF Koha.Preference( 'opacuserlogin' ) == 1 %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s Log in to your account %s Catalog login disabled %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %s Prihláste sa do svojho účtu %s Prihlásenie do katalógu je vypnuté %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Access denied
sk-SK: Prístup zamietnutý

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
sk-SK: Prepáčte, systém sa domnieva, že nemáte povolenie na prístup k tejto stránke.

en: Log out and try again with a different user.
sk-SK: Odhláste sa a skúste znova s iným užívateľom.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
sk-SK: Prepáčte, čas pre Vaše pripojenie vypršal. Prihláste sa znovu, prosím.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
sk-SK: Ste prihlásení z rôznych IP adries. Prosím, prihláste sa znovu.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF Koha.Preference('FailedLoginAttempts') %2$s:  END
en: You entered an incorrect username or password. Please try again! But note that passwords are case sensitive%s and that your account will be locked out after a fixed number of failed login attempts%s. Please contact a library staff member if you continue to have problems.
sk-SK: Zadali ste nesprávne užívateľské meno alebo heslo. Skúste znova, prosím! Dajte však pozor, pretože heslá sú citlivé na veľkosť písmen%s a váš účet bude zablokovaný po určitom počte neúspešných pokusov o prihlásenie%s. Kontaktujte, prosím, zamestnancov knižnice, ak problémy pretrvávajú.

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
sk-SK: Prepáčte, vaša identita Shibboleth sa nezhoduje s platnou identitou knižnice.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
sk-SK: Prepáčte, prihlásenie CAS takisto zlyhalo. Ak však máte lokálne prihlásenie, môžete ho použiť nižšie.

en: If you have a CAS account, you may use that below.
sk-SK: Ak máte účet CAS, môžete ho použiť nižšie.

en: If you have a local account, you may use that below.
sk-SK: Ak máte miestny účet, môžete ho použiť nižšie.

en: Log in using a Shibboleth account.
sk-SK: Prihláste sa pomocou Shibboleth účtu

en: CAS login
sk-SK: Prihlásenie CAS

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
sk-SK: Ak nemáte účet Shibboleth, ale máte CAS účet, môžete použiť CAS.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
sk-SK: Ak nemáte účet Shibboleth, ale máte miestny prístup, môžete sa prihlásiť nižšie.

en: Log in.
sk-SK: Prihlásiť sa.

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
sk-SK: Zvoľte prosím, voči ktorému chcete robiť overenie:

en: Sorry, the CAS login failed.
sk-SK: Prepáčte, prihlásenie CAS sa nevydarilo.

en: Log in using a CAS account.
sk-SK: Prihláste sa pomocou iného účtu

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
sk-SK: Ak máte účet CAS, zvoľte prosím, voči ktorému chcete robiť overenie:

en: Nothing
sk-SK: Nič

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
sk-SK: Ak nemáte účet CAS, ale len lokálny účet, ešte vždy sa môžete prihlásiť:

en: Google login
sk-SK: Prihlásenie do Google

en: Sorry, your Google login failed.
sk-SK: Prepáčte, prihlásenie cez Google sa nevydarilo.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
sk-SK: Všimnite si prosím, že prihlásenie cez Google bude fungovať len vtedy, ak používate emailovú adresu registrovanú v tejto knižnici.

en: If you want to, you can try to
sk-SK: Ak chcete, môžete skúsiť

en: log in using a different account
sk-SK: prihláste sa pomocou iného účtu

en: Error:
sk-SK: Chyba:

en: Don't have a password yet?
sk-SK: Nemáte ešte heslo?

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
sk-SK: Ak ešte nemáte heslo, zastavte sa najbližšie v knižnici. Radi Vám ho nastavíme.

en: Don't have a library card?
sk-SK: Nemáte čitateľský preukaz?

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
sk-SK: Ak ešte nemáte čitateľský preukaz, príďte sa zaregistrovať do knižnice.

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
sk-SK: Knižnica neumožnila prihlasovanie do katalógu.

en: Email
sk-SK: E-mail

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
sk-SK: Použite hornú ponukovú lištu k prístupu do inej časti knižnice.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Vyhľadávanie autority &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Authority type:
sk-SK: Typ autorít:

en: Search options:
sk-SK: Možnosti hľadania:

en: contains
sk-SK: obsahuje

en: starts with
sk-SK: začína na

en: is exactly
sk-SK: je presne

en: Term(s):
sk-SK: Pojem(y):

en: Where:
sk-SK: Kde:

en: in the complete record
sk-SK: v úplnom zázname

en: in any heading
sk-SK: v ľubovoľnej hlavičke

en: in main entry
sk-SK: v hlavnej položke

en: Order by:
sk-SK: Zoradiť podľa:

en: Heading ascendant
sk-SK: Hlavička vzostupne

en: Heading descendant
sk-SK: Hlavička zostupne

en: Previous
sk-SK: Predošlý

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sAuthority search result%sNo results found%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %sVýsledky vyhľadávania autorít%sNeboli nájdenie žiadne výsledky%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Results
sk-SK: Výsledky

en: Authority search results
sk-SK: Výsledky hľadania autorít

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
sk-SK: Zobrazuje sa %s z približne %s výsledkov

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
sk-SK: %s %s Nenašli sa žiadne výsledky. %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
sk-SK: Výsledky %s po %s z %s

en: Authorized headings
sk-SK: Povolené hlavičky

en: Type of heading
sk-SK: Typ hlavičky

en: Details
sk-SK: Detaily

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
sk-SK: %s 0 záznamov %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Váš košík &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your cart
sk-SK: Váš košík

en: Brief display
sk-SK: Krátka ukážka

en: More details
sk-SK: Viac detailov

en: Send
sk-SK: Odoslať

en: Download
sk-SK: Stiahnuť

note: A
en: Select format and download cart
sk-SK: Zvoliť formát na stiahnutie:

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
sk-SK: RIS (Zotero, EndNote, a iné)

en: Empty and close
sk-SK: Vyprázdniť a zatvoriť

en: Hide window
sk-SK: Skryť okno

en: Select all
sk-SK: Vybrať všetko

en: Clear all
sk-SK: Odznačiť všetko

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Select titles to:
sk-SK: Vybrať tituly a:

en: Remove
sk-SK: Odstrániť

en: Add to a list
sk-SK: Pridať do zoznamu

en: Tag
sk-SK: Menovka

en: New tag:
sk-SK: Nová menovka:

en: Author(s)
sk-SK: Autor(i)

en: Subject(s)
sk-SK: Predmet(y)

en: Copyright
sk-SK: Rok vydania

en: Unified title
sk-SK: Zjednotený názov

en: Serial
sk-SK: Periodikum

en: Classification
sk-SK: Triedenie

en: URL(s)
sk-SK: URL

en: In
sk-SK: V

en: Location(s) (Status)
sk-SK: Lokácia(e) (Stav)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
sk-SK: %s Tento záznam nemá žiadne exempláre. %s

en: Items in your cart
sk-SK: Exempláre vo vašom košíku

en: Year
sk-SK: Rok

en: Location (Status)
sk-SK: Lokácia (Stav)

en: Tag status here.
sk-SK: Stav menoviek tu.

note: %1$s:  IF BIBLIO_RESULT.HOSTITEMENTRIES
en: In: %s
sk-SK: V: %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
sk-SK: %sTento záznam nemá žiadne exempláre.%s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No item was selected
sk-SK: Nebol zvolený žiaden exemplár

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No tag was specified.
sk-SK: Nebola určená žiadna menovka.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
sk-SK: Zvolené tituly:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Record blocked &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
sk-SK: Záznam je blokovaný &rsaquo; %s %s %s Koha online %s katalóg

en: Blocked record
sk-SK: Zablokovaný biblio

en: Blocked
sk-SK: Zablokovaný

en: You are not authorized to view this record.
sk-SK: Nemáte oprávnenie na prezeranie tohto záznamu.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Browse our catalog &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Prehľadávať náš katalóg &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Search type:
sk-SK: Hľadať typ:

en: Exact
sk-SK: Presné

en: Fuzzy
sk-SK: Nepresné

en: Really fuzzy
sk-SK: Veľmi nepresné

en: This feature is not enabled
sk-SK: Táto funkcia nie je povolená

en: Browse our catalog
sk-SK: Prezrite si náš katalóg

en: Top level
sk-SK: Najvyššia úroveň

en: Items in catalog
sk-SK: Exempláre v katalógu

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
sk-SK: (%s záznamov)

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
sk-SK: Tabuľka prehliadača je prázdna. Táto funkcia nie je kompletne nastavená. Pozrite na

en: for more information on what it does and how to configure it.
sk-SK: viac informácií o tom, čo robí a ako sa nastavuje.

note: %1$s:  course.course_name | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Course reserves for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Rezervácie kurzov pre %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Course reserves for &nbsp;
sk-SK: Rezervy kurzov pre &nbsp;

en: Course reserves for
sk-SK: Rezervy kurzov pre

en: Department:
sk-SK: Katedra:

en: Course number:
sk-SK: Číslo kurzu:

en: Section:
sk-SK: Sekcia:

en: Instructors:
sk-SK: Inštruktori:

en: Notes:
sk-SK: Poznámky:

en: Courses
sk-SK: Kurzy

en: Copy number
sk-SK: Číslo kópie

en: Date due
sk-SK: Termín vrátenia

en: Link
sk-SK: Odkaz

en: Item URI
sk-SK: Exemplár URI

en: Record URL
sk-SK: URL záznamu

en: No reserves have been selected for this course.
sk-SK: Pre tento kurz neboli zvolené žiadne rezervácie.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Courses &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Kurzy &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Dept.
sk-SK: Katd.

en: Course #
sk-SK: Kurz č.

en: Section
sk-SK: Sekcia

en: Instructors
sk-SK: Inštruktori

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your curbside pickups &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Vonkajšie vyzdzvihnutie &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Cannot create a curbside pickup for this day, it is a holiday.
sk-SK: Nie je možné realizovať vonkajšie vyzdvihnutie pre dnešný deň z dôvodu dovolenky.

en: Pickup library
sk-SK: Knižnica vyzdvihnutia

en: Alert staff of your arrival
sk-SK: Upozorniť pracovníkov na Váš príchod

en: Cancel this pickup
sk-SK: Zrušiť toto vyzdvihnutie

en: No curbside pickups.
sk-SK: Žiadne možnosti vonkajšieho vyzdvihnutia.

en: Pickup library:
sk-SK: Knižnica vyzdvihnutia:

en: Required
sk-SK: Povinné

en: Pickup date:
sk-SK: Dátum vyzdvihnutia:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No pickup time defined for this day.
sk-SK: Nebol definovaný konkrétny čas vyzdvihnutia na dnešný deň.

note: SCRIPT
en: Please select a date and a pickup time
sk-SK: Prosím, vyberte dátum a čas vyzdvihnutia

note: SCRIPT
en: Select a time
sk-SK: Zvoliť čas

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Details for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Podrobnosti pre: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Details for:
sk-SK: Podrobnosti o:

note: A
en: Local cover image
sk-SK: Lokálny obrázok obálky

note: A
en: Amazon cover image
sk-SK: Amazon obrázok obálky

en: Image from Amazon.com
sk-SK: Obrázok z Amazon.com

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Image from Syndetics
sk-SK: Obrázok z Syndetics

en: Image from Google Jackets
sk-SK: Obrázok z Google Jackets

note: A
en: Image from Coce
sk-SK: Obrázok z Coce

en: Image from OpenLibrary
sk-SK: Obrázok z OpenLibrary

en: Image from Baker &amp; Taylor
sk-SK: Obrázok z Baker &amp; Taylor

note: A
en: Custom cover image
sk-SK: Vlastný obrázok obálky

en: Item type:
sk-SK: Typ exemplára:

en: Reviews from LibraryThing.com:
sk-SK: Recenzie z LibraryThing.com:

en: List(s) this item appears in:
sk-SK: Zoznam(y), kde sa tento exemplár objavuje:

en: Tags from this library:
sk-SK: Menovky z tejto knižnice:

en: No tags from this library for this title.
sk-SK: Táto knižnica nemá žiadne menovky k tomuto titulu.

en: Add tag(s)
sk-SK: Pridať menovku(y)

en: Log in to add tags.
sk-SK: Prihláste sa ak chcete pridať menovky.

en: Series information:
sk-SK: Informácie o edícii:

en: Click to open in new window
sk-SK: Kliknutím otvorte nové okno

en: Audiovisual profile:
sk-SK: Audiovizuálny profil:

en: Fiction notes:
sk-SK: Poznámky o beletrii:

en: Awards:
sk-SK: Ocenenia:

en: Cancel rating.
sk-SK: Zrušiť hodnotenie.

en: Enhanced content:
sk-SK: Rozšírený obsah:

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
sk-SK: %s exempláre

en: Item details
sk-SK: Detaily o exemplári

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
sk-SK: Ďalšie exempláre ( %s )

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
sk-SK: Poznámky o titule ( %s )

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Components (%s)
sk-SK: Časti (%s)

en: TOC
sk-SK: Obsah

en: Excerpt
sk-SK: Výňatok

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
sk-SK: Táto stránka obsahuje zhustený obsah, ktorý vidno iba keď JavaScript je sprístupnený, prípadne kliknutím

en: here
sk-SK: sem

en: About the author
sk-SK: O autorovi

en: Similar items
sk-SK: Podobné exempláre

en: Tag browser
sk-SK: Prehliadač menoviek

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
sk-SK: Predplatné ( %s )

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
sk-SK: Recenzie%s

en: Editions
sk-SK: Vydania

en: Serial collection
sk-SK: Zbierka periodík

en: Images
sk-SK: Obrázky

en: Author identifiers
sk-SK: Identifikátor autora

en: Item call number
sk-SK: Signatúra exemplára

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
sk-SK: Tento záznam má veľa fyzických exemplárov (%s).

en: View all the physical items.
sk-SK: Zobraziť všetky exempláre.

en: Show all items
sk-SK: Zobraziť všetky exempláre

en: 1 item is on order.
sk-SK: 1 exemplár je objednaný.

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
sk-SK: %s exemplárov je objednaných.

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
sk-SK: Spolu rezervácií: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ITEM_RESULT.priority | html
en: (priority %s)
sk-SK: (prednosť %s)

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
sk-SK: Celková prednosť vo fronte: %s

en: Holdings:
sk-SK: Exempláre:

en: No physical items for this record
sk-SK: Nejestvujú žiadne exempláre pre tento záznam

en: No other items.
sk-SK: Žiadne ďalšie exempláre.

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
sk-SK: Rozšírené popisy zo Syndetics:

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Only %s results are shown:
sk-SK: Iba %s výsledkov je zobrazených:

en: Table of contents provided by Syndetics
sk-SK: Obsah poskytnutý zo Syndetics

en: Excerpt provided by Syndetics
sk-SK: Výňatok od Syndetics

en: Reviews provided by Syndetics
sk-SK: Recenzie od Syndetics

en: Author notes provided by Syndetics
sk-SK: Poznámky o autorovi podľa Syndetics

en: This is a serial
sk-SK: To je periodikum

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
sk-SK: K tomuto titulu je priradené %s predplatných.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
sk-SK: V knižnici: %s

en: This subscription is closed.
sk-SK: Toto predplatné je ukončené.

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
sk-SK: Lokácia: %s %s %s

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
sk-SK: Signatúra: %s

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
sk-SK: Predplatné od: %s do:%s %s %s teraz (aktuálne)%s

note: A
en: Cancel email notification
sk-SK: Zrušiť E-mailové oznámenie

en: You have subscribed to email notification on new issues.
sk-SK: Zapísali ste sa do E-mailových oznámení o nových číslach.

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
sk-SK: Prihláste sa do E-mailových oznámení o nových číslach

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
sk-SK: Pre zápis do E-mailových oznámení o nových číslach musíte byť prihlásený/á

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
sk-SK: Chýbajúce čísla: %s

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
sk-SK: %s najnovších výtlačkov na toto predplatné:

en: Latest serials
sk-SK: Najnovšie periodiká

en: Issue #
sk-SK: Číslo #

en: Publication date
sk-SK: Dátum publikovania

en: Received date
sk-SK: Dátum prijatia

en: Note
sk-SK: Poznámka

en: Your comment
sk-SK: Vaša recenzia

en: Your comment (preview, pending approval)
sk-SK: Váš postreh (náhľad, vyžaduje schválenie)

en: Edit
sk-SK: Upraviť

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
sk-SK: Autor recenzie: %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
sk-SK: Recenzia od %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
sk-SK: Recenzia od %s %s

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
sk-SK: Recenzia čitateľa na %s

en: There are no comments on this title.
sk-SK: Neexistujú žiadne recenzie k tomuto titulu.

en: Post your comments on this title.
sk-SK: Napíšte vlastnú recenziu o tomto titule.

en: Other editions of this work
sk-SK: Ďalšie vydania tohto diela

en: Other editions
sk-SK: Ďalšie edície:

en: by
sk-SK: od

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
sk-SK: [%s menovka nie je podporovaná vo vašom prehliadači.]

en: Click on an image to view it in the image viewer
sk-SK: Kliknite na obrázok a zobrazí sa v prehliadači obrázkov

en: Browse results
sk-SK: Prezrieť výsledky

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
sk-SK: Pozri: %s%s%spredchádzajúci biblio%s

en: Back to results
sk-SK: Späť k výsledkom

note: A
en: Back to the results search list
sk-SK: Späť do zoznamu výsledkov hľadania

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
sk-SK: Pozri: %s%s%s ďalší biblio%s

en: Next
sk-SK: Ďalej

note: A
en: View record "%s %s %s"
sk-SK: Zobraziť záznam "%s %s %s"

note: LI
en: Go to detail
sk-SK: Prejdite na detail

en: by
sk-SK: podľa

en: Share
sk-SK: Zdieľať

note: A
en: Share on Facebook
sk-SK: Zdieľať na Facebooku

note: A
en: Share on LinkedIn
sk-SK: Zdieľať na LinkedIn

note: A
en: Share by email
sk-SK: Zdieľať E-mailom

en: Select the item(s) to search
sk-SK: Vyberte exemplár(e), ktoré chcete hľadať

en: Select none
sk-SK: Nezvoliť žiadne

en: Visit web site
sk-SK: Navštíviť webovú stránku

en: Current library
sk-SK: Aktuálna knižnica

en: Home library
sk-SK: Domovská knižnica

en: Materials specified
sk-SK: Špecifikované materiály

en: Vol info
sk-SK: Info o zväzkoch

en: Item holds
sk-SK: Rezervácie exemplára

en: Item hold queue priority
sk-SK: Prednosť exemplára vo fronte rezervácií

en: (Opens below)
sk-SK: (Otvoriť nižšie)

en: Browse shelf
sk-SK: Náhľad do police

note: %1$s:  END %2$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %3$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s%s%sLink to resource%s
sk-SK: %s %s%s%sOdkaz na zdroj%s

note: SCRIPT
en: Coce image from Amazon.com
sk-SK: Coce obrázok z Amazon.com

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
sk-SK: Coce obrázok z Google Books

note: SCRIPT
en: Coce image from Open Library
sk-SK: Coce obrázok z Open Library

note: SCRIPT
en: Cover image source unknown
sk-SK: Zdroj obrázka obálky je neznámy

note: SCRIPT
en: Image from Google Books (<a href='%s'>see the original image</a>)
sk-SK: Obrázok z Google Books (<a href='%s'>see the original image</a>)

note: SCRIPT
en: Image from OpenLibrary (<a href='%s'>see the original image</a>)
sk-SK: Obrázok z OpenLibrary (<a href='%s'>see the original image</a>)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Discharge &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Uvoľnenie &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Discharge
sk-SK: Uvoľnenie

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
sk-SK: %s Pri generovaní súboru pdf sa vyskytla chyba. Kontaktujte, prosím, administrátora na vyriešenie tohto problému. %s

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
sk-SK: Vaša žiadosť o uvoľnenie bola odoslaná. Vaše uvoľnenie bude dostupné na tejto stránke do niekoľkých dní.

en: Get your discharge
sk-SK: Získať uvoľnenie

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
sk-SK: Vaše uvoľnenie bude dostupné na tejto stránke do niekoľkých dní.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
sk-SK: Nemožno vás uvoľniť, máte stále vypožičané exempláre. Vráťte, prosím, exempláre skôr, ako požiadate o uvoľnenie.

en: What is a discharge?
sk-SK: Čo je to uvoľnenie?

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
sk-SK: Tento dokument dosvedčuje, že ste vrátili všetky vypožičané exempláre. Niekedy sa vyžaduje počas presunu osobného spisu z jednej školy do inej. Odošleme uvoľnenie do vašej školy. Nájdete ho dostupné aj vo vašom čitateľskom účte.

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
sk-SK: : Táto požiadavka je platná iba vtedy, keď nemáte nevyrovnané účty v knižnici. Akonáhle podáte žiadosť, nemôžete požičiavať knižničné materiály.

en: Warning
sk-SK: Upozornenie

en: Ask for a discharge
sk-SK: Požiadajte o uvoľnenie

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Download cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Zoznam stiahnutí &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Download cart
sk-SK: Stiahnuť košík

en: -- Choose format --
sk-SK: -- Zvoliť formát --

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
sk-SK: Spustiť

en: Close this window
sk-SK: Zatvoriť okno

note: %1$s:  shelf.shelfname | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Download list %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Zoznam stiahnutí %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Download list
sk-SK: Stiahnuť zoznam

en: Your download should begin automatically.
sk-SK: Vaše sťahovanie by malo začať automaticky.

en: Choose format
sk-SK: Zvoliť formát

en: Choose action
sk-SK: Zvoľte možnosť:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
sk-SK: Zvoľte si prosím formát na stiahnutie

en: Download list unsuccessful
sk-SK: Stiahnutie zoznamu bolo neúspešné

en: You do not have permission to download this list.
sk-SK: Nemáte oprávnenie stiahnuť tento zoznam.

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Full subscription history for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Celá história predplatného pre %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Full subscription history
sk-SK: Úplný výpis predplatných

en: Library:
sk-SK: Knižnica:

en: Subscription:
sk-SK: Predplatné:

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
sk-SK: Úplný výpis predplatných pre %s

en: Brief history
sk-SK: Krátky výpis

en: Full history
sk-SK: Úplný výpis

en: Show year:
sk-SK: Zobraziť rok:

en: Subscriptions
sk-SK: Predplatné

en: Date received
sk-SK: Dátum pridania

en: Number
sk-SK: Číslo

en: Subscription
sk-SK: Predplatné

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
sk-SK: (Všetko)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your holds history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: História rezervácii &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your holds history
sk-SK: História rezervácií

note: %1$s:  IF !holds %2$s:  ELSE %3$s:  SET show_itemtype_column = Koha.Preference('AllowHoldItemTypeSelection')
en: %s No data available %s %s
sk-SK: %s Údaje sú nedostupné %s %s

en: Order by date
sk-SK: Zoradiť podľa dátumu

en: Order by title
sk-SK: Zoradiť podľa názvu

en: Order by author
sk-SK: Zoradiť podľa autora

en: Showing 50 items.
sk-SK: Zobrazuje sa posledných 50 exemplárov.

en: Showing all items.
sk-SK: Zobrazujú sa všetky exempláre.

en: Hold date
sk-SK: Dátum rezervácie

en: Expiration date
sk-SK: Dátum vypršania

en: Waiting date
sk-SK: Dátum čakania

en: Cancellation date
sk-SK: Dátum zrušenia

en: Requested item type
sk-SK: Vyžiadaný typ exemplára

en: Any item type
sk-SK: Ľubovoľný typ exemplára

en: Fulfilled
sk-SK: Splnený

en: Cancelled
sk-SK: Zrušená

en: In transit
sk-SK: V prenose

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
sk-SK: %s %s %s %s je omeškaný %sVáš titul %s (čiarový kód %s) je omeškaný %s %s sa má vrátiť %sVáš titul %s (čiarový kód %s) sa má vrátiť späť do knižnice dnes %s

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
sk-SK: %s Toto ppn sa nenašlo v službe idref. %s %s

note: H1
en: Click to expand this role
sk-SK: Kliknutím rozšírte túto rolu

en: Citation
sk-SK: Citácia

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your interlibrary loan requests &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Žiadosť o medziknižničnú výpožičnú službu &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Request updated
sk-SK: Žiadosť aktualizovaná

en: Request placed
sk-SK: Žiadosť podaná

en: New interlibrary loan request
sk-SK: Nová žiadosť o medziknižničnú výpožičku

en: View interlibrary loan request
sk-SK: Zobraziť žiadosť o medziknižničnú výpožičku

en: ILL module configuration problem. Contact your administrator.
sk-SK: Problém s nastavením modulu MVS. Kontaktujte Vášho administrátora.

en: Backends
sk-SK: Backend

en: Provider:
sk-SK: Operátor:

en: Create a new request
sk-SK: Vytvoriť novú žiadosť

en: Requests
sk-SK: Požiadavky

en: Request ID
sk-SK: Číslo žiadosti

en: Requested from
sk-SK: Žiadosť od

en: Request type
sk-SK: Typ žiadosti

en: Last updated
sk-SK: Posledná aktualizácia

en: N/A
sk-SK: Niet

en: View
sk-SK: Zobraziť

en: Details from library
sk-SK: Podrobnosti z knižnice

en: Request ID:
sk-SK: Číslo žiadosti:

en: Requested from:
sk-SK: Žiadosť od:

en: Requested item:
sk-SK: Vyžiadaný exemplár:

en: Collection library:
sk-SK: Knižnica zbierky:

en: Status:
sk-SK: Stav:

en: Request type:
sk-SK: Typ žiadosti:

en: Request placed:
sk-SK: Žiadosť podaná:

en: Last updated:
sk-SK: Posledná aktualizácia:

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
sk-SK: Podrobnosti od %s

note: %1$s:  IF meta.value %2$s:  meta.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
sk-SK: %s%s%sNie je dostupný%s

en: Request cancellation
sk-SK: Vyžiadať zrušenie

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
sk-SK: Odoslať úpravy

en: Interlibrary loan item availability
sk-SK: Dostupnosť exemplára medziknižničnej výpožičky

en: Displaying availability results
sk-SK: Zobrazujú sa výsledky dostupnosti

en: If you can't find what you are looking for, you can
sk-SK: Ak nemôžete nájsť to, čo chcete, môžete

en: continue creating your request
sk-SK: pokračovať vo vytváraní požiadavky

en: or
sk-SK: alebo

en: cancel your request
sk-SK: zrušiť vašu požiadavku

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Images for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Obrázky pre: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link=> 1 %2$s:  biblio.author | html
en: Images for %s %s
sk-SK: Obrázky pre %s %s

note: IMG
en: Thumbnail
sk-SK: Náhľad

en: Note:
sk-SK: Poznámka:

note: INPUT type=submit
en: Submit note
sk-SK: Odoslať poznámku

note: %1$s:  IF ( library ) %2$s:  library.branchname | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
sk-SK: %s %s &rsaquo; %s Knižnice &rsaquo; %s %s %s Koha online %s katalóg

en: Phone:
sk-SK: Telefón:

en: Koha home
sk-SK: Koha domov

en: News
sk-SK: Novinky

en: Display news for:
sk-SK: Zobraziť novinky pre:

en: System-wide only
sk-SK: iba celosystémové

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
sk-SK: Publikované dňa %s%s

en: Show all news
sk-SK: Zobraziť všetky novinky

note: %1$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: RSS feed for %s library news
sk-SK: RSS správy pre %s knižničné novinky

en: RSS feed for library news
sk-SK: RSS správy pre knižničné novinky

note: %1$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: RSS feed for %s and system-wide library news
sk-SK: RSS správy pre %s systémovo-rozšírené knižničné novinky

en: RSS feed for system-wide library news
sk-SK: RSS správy pre systémovo-rozšírené knižničné novinky

en: This news item does not exist.
sk-SK: Tento exemplár novinky neexistuje.

en: No news to display.
sk-SK: Niet nič nové na zobrazenie.

en: Quote of the day
sk-SK: Citát dňa

en: Log in to your account:
sk-SK: Prihláste sa do svojho účtu:

en: User summary
sk-SK: Zhrnutie

en: Welcome,
sk-SK: Vitajte,

en: due in fines and charges
sk-SK: dlžné v pokutách a poplatkoch

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Updates submitted &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Aktualizácie vložené &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your personal details
sk-SK: Vaše osobné údaje

en: Thank you
sk-SK: Ďakujeme

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
sk-SK: Vaše aktualizácie boli odoslané. Knihovník ich pred zapísaním ešte prezrie.

en: Street number:
sk-SK: Číslo ulice:

note: %1$s:  IF action == 'edit' %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sUpdate your personal details%sRegister a new account%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %sAktualizovať svoje osobné údaje%sZaregistrovať nový účet%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Register a new account
sk-SK: Zaregistrovať nový účet

en: To make changes to your record please contact the library.
sk-SK: Pre zmenu Vášho záznamu, prosím, kontaktujte knižnicu.

en: No changes were made.
sk-SK: Neboli vykonané žiadne zmeny.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
sk-SK: Nevyplnili ste všetky povinné polia. Vyplňte prosím všetky chýbajúce polia a znova odošlite.

en: The following fields contain invalid information:
sk-SK: Nasledovné polia obsahujú neplatnú informáciu:

en: Contact information:
sk-SK: Informácie o kontakte:

en: primary email address
sk-SK: primárna E-mailová adresa

en: secondary email address
sk-SK: sekundárna E-mailová adresa

en: Alternate address information:
sk-SK: Alternatívna adresa:

en: email address
sk-SK: E-mailová adresa

en: Passwords do not match!
sk-SK: Heslá sa nezhodujú!

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
sk-SK: Heslo musí obsahovať najmenej %s znakov.

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
sk-SK: Heslo musí obsahovať minimálne jednu číslicu, jedno malé a jedno veľké písmeno.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
sk-SK: Heslo obsahuje počiatočné a/alebo koncové medzery.

en: This email address already exists in our database.
sk-SK: Táto emailová adresa už jestvuje v našej databáze.

en: Emails do not match!
sk-SK: Emaily sa nezhodujú!

en: confirm email address
sk-SK: potvrdiť e-mailovú adresu

en: Please correct and resubmit.
sk-SK: Opravte, prosím, a znova odošlite.

en: The entered card number is the wrong length.
sk-SK: Zadané číslo preukazu má nesprávnu dĺžku.

en: The entered card number is already in use.
sk-SK: Zadané číslo preukazu je už použité.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
sk-SK: So spracovaním vašej registrácie nastali problémy. Požiadajte prosím vašu knižnicu o pomoc.

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
sk-SK: Pred odoslaním ste do poľa vpísali nesprávne znaky. Skúste prosím znova.

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
sk-SK: Povoliť ručiteľovi náhľad do vašich aktuálnych výpožičiek?

en: Update
sk-SK: Aktualizovať

en: Allow your guarantor to view your current fines?
sk-SK: Chcete svojmu ručiteľovi zobraziť vaše aktuálne pokuty?

note: %1$s:  FOREACH gr IN patron.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.middle_name | html %5$s:  g.surname | html %6$s: - IF ! loop.last %7$s:  END %8$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s %s, %s %s
sk-SK: Ručiteľ(ka) %s %s %s %s %s %s, %s %s

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
sk-SK: Hodnota sa už používa (%s)

en: Library card number:
sk-SK: Číslo knižničného preukazu:

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
sk-SK: Číslo preukazu musí mať presne %s znakov.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
sk-SK: Číslo preukazu musí mať %s až %s znakov.

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
sk-SK: Číslo preukazu musí obsahovať najviac %s znakov.

en: There is no minimum or maximum character length.
sk-SK: Nejestvuje žiadna minimálna alebo maximálna dĺžka znakov.

en: Username:
sk-SK: Prihlasovacie meno:

en: Expiration date:
sk-SK: Koniec platnosti:

en: Home library:
sk-SK: Domovská knižnica:

en: Identity
sk-SK: Identita

en: Salutation:
sk-SK: Oslovenie:

en: Surname:
sk-SK: Priezvisko:

en: First name:
sk-SK: Meno:

en: Middle name:
sk-SK: Stredné meno:

en: Date of birth:
sk-SK: Dátum narodenia:

en: Initials:
sk-SK: Iniciálky:

en: Other names:
sk-SK: Ďalšie mená:

en: Female:
sk-SK: Žena:

en: Male:
sk-SK: Muž:

en: None specified:
sk-SK: Nešpecifikované:

en: Main address
sk-SK: Hlavná adresa

en: Address:
sk-SK: Adresa:

en: Address 2:
sk-SK: Adresa 2:

en: City:
sk-SK: Mesto:

en: State:
sk-SK: Štát:

en: ZIP/Postal code:
sk-SK: PSČ:

en: Country:
sk-SK: Štát:

en: Contact information
sk-SK: Informácie o kontakte

en: Primary phone:
sk-SK: Primárny telefón:

en: Secondary phone:
sk-SK: Sekundárny telefón:

en: Other phone:
sk-SK: Ďalší telefón:

en: Primary email:
sk-SK: Primárny E-mail:

en: Confirm primary email:
sk-SK: Potvrďte primárny email:

en: Secondary email:
sk-SK: Sekundárny email:

en: Main contact method:
sk-SK: Oznámenia odosielať na:

en: Primary phone
sk-SK: Primárny telefón

en: Secondary phone
sk-SK: Sekundárny telefón

en: Other phone
sk-SK: Ďalší telefón

en: Primary email
sk-SK: Primárny E-mail

en: Secondary email
sk-SK: Sekundárny E-mail

en: Preferred language for notices:
sk-SK: Prednostný jazyk pre oznámenia:

en: Default
sk-SK: Predvolený

en: Alternate address
sk-SK: Alternatívna adresa

en: Phone:
sk-SK: Telefón:

en: Email:
sk-SK: E–mail:

en: Contact note:
sk-SK: Poznámka o kontakte:

en: Alternate contact
sk-SK: Alternatívny kontakt

en: Password
sk-SK: Heslo

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
sk-SK: Heslo musí obsahovať minimálne %s znakov, vrátane veľkých a malých písmen a čísiel.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
sk-SK: Vaše heslo musí mať minimálne %s znakov.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
sk-SK: Ak nezadáte vlastné heslo, bude vygenerované systémom.

en: Confirm password:
sk-SK: Potvrdiť heslo:

en: Additional information
sk-SK: Dodatočné údaje

en: New
sk-SK: Nový

en: I agree with your processing of my personal data as outlined in the
sk-SK: Súhlasím, aby ste spracovali moje osobné údaje v súlade s

en: privacy policy
sk-SK: pravidlá ochrany osobných údajov

en: Verification
sk-SK: Overenie

en: Verification:
sk-SK: Overenie:

en: Please type the following characters into the preceding box:
sk-SK: Vpíšte prosím nasledujúce znaky do predošlého poľa:

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
sk-SK: Pošlite žiadosť o aktualizáciu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
sk-SK: Nie je možné aktualizovať vaše nastavenia!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
sk-SK: Vaše nastavenie bolo aktualizované!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your messaging settings &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Nastavenie vašich správ &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your messaging settings
sk-SK: Nastavenie vašich správ

en: Settings updated
sk-SK: Nastavenia sú aktualizované

en: Days in advance
sk-SK: Dní vopred

en: Phone
sk-SK: Telefón

en: Digests only
sk-SK: Len zhrnutie

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
sk-SK: Môžete požiadať o zhrnutie, aby ste znížili počet správ. Správy sa uložia a budú vám zaslané v jednej správe.

en: Item due
sk-SK: Termín vrátenia exemplára

en: Advance notice
sk-SK: Pripomienka

en: Hold filled
sk-SK: Rezervácia

en: Hold reminder
sk-SK: Pripomienka rezervácie

en: Item check-in
sk-SK: Vrátenie exemplára

en: Item checkout and renewal
sk-SK: Vypožičanie exemplára a jeho predĺženie

en: Item checkout
sk-SK: Vypožičanie exemplára

en: Interlibrary loan ready
sk-SK: Medziknižničná výpožička je pripravená

en: Interlibrary loan unavailable
sk-SK: Medziknižničná výpožička je nedostupná

en: Interlibrary loan updated
sk-SK: Medziknižničná výpožička bola aktualizovaná

en: Auto renewal
sk-SK: Automatické predĺženie

en: Unknown
sk-SK: Neznámy

en: Notice:
sk-SK: Oznámenie:

en: Some charges for text messages may be incurred when using this service. Please check with your mobile service provider if you have questions.
sk-SK: Isté poplatky za SMS sa môžu vyskytnúť pri použití tejto služby. Pre prípadné otázky sa prosím obráťte na svojho mobilného operátora.

en: SMS number:
sk-SK: SMS číslo:

en: SMS provider:
sk-SK: Operátor SMS:

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
sk-SK: Kontaktujte, prosím, knihovníka, ak si nie ste istí svojím mobilným operátorom, alebo ho nevidíte v tomto zozname.

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
sk-SK: Odoslať zmeny

en: You are not allowed to call this page directly
sk-SK: Nemáte oprávnenie vyvolať túto stránku priamo

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
sk-SK: Novinky z %s%s%sknižnice%s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
sk-SK: %s Hľadajte %s '%s'%s%s&nbsp;s obmedzením:&nbsp;'%s'%s

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: OverDrive search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: OverDrive vyhľadávanie pre '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: %1$s:  q | html
en: Catalog search for '%s'
sk-SK: Výsledky hľadania pre '%s'

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
sk-SK: Hľadanie v OverDrive '%s'

note: SCRIPT
en: Always available
sk-SK: Vždy dostupný

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
sk-SK: Stav:

note: SCRIPT
en: Currently available
sk-SK: Aktuálne dostupné

note: SCRIPT
en: Currently unavailable
sk-SK: Aktuálne nedostupné

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
sk-SK: Chyba pri hľadaní v zbierke OverDrive.

note: SCRIPT
en: Found
sk-SK: Nájdené

note: SCRIPT
en: Items available:
sk-SK: Dostupné exempláre:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
sk-SK: Načítavam...

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
sk-SK: Nenašli sa žiadne výsledky v zbierke knižnice OverDrive.

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
sk-SK: Prehľadáva sa OverDrive...

note: SCRIPT
en: Type:
sk-SK: Typ:

note: SCRIPT
en: out of
sk-SK: z počtu

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
sk-SK: výsledkov v zbierke knižnice OverDrive.

note: SCRIPT
en: waiting holds:
sk-SK: čakajúce rezervácie:

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s%sPage error%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %s%s%sChyba na stránke%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Page error
sk-SK: Chyba stránky

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Change your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Zmeňte si svoje heslo &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Change your password
sk-SK: Zmeňte si heslo

en: Password updated
sk-SK: Heslo je zaktualizované

en: Change your password
sk-SK: Zmeňte si heslo

en: There was a problem with your submission
sk-SK: Došlo k problému s Vaším odoslaním

en: Passwords do not match. Please re-type your new password.
sk-SK: Heslá sa nezhodujú. Prosím zadajte svoje nové heslo opäť.

en: Current password:
sk-SK: Aktuálne heslo:

en: New password:
sk-SK: Nové heslo:

en: Re-type new password:
sk-SK: Zopakujte nové heslo:

en: You can't change your password.
sk-SK: Nemôžete zmeniť heslo.

en: Your password has been changed
sk-SK: Vaše heslo bolo zmenené

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
sk-SK: Späť do môjho účtu

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Forgotten password recovery &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Obnovenie zabudnutého hesla &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Forgotten password recovery
sk-SK: Obnova zabudnutého hesla

en: Error
sk-SK: Chyba

en: An error has occurred while sending you the password recovery link.
sk-SK: Pri odosielaní odkazu na obnovu hesla nastala chyba.

en: Please try again later.
sk-SK: Prosím, skúste to znova neskôr.

en: No account was found with the provided information.
sk-SK: So zadanou informáciou sa nenašiel žiaden účet.

en: Sorry, your password cannot be changed online.
sk-SK: Prepáčte, Vaše heslo nemôže byť zmenené online.

en: Account identification with this email address only is ambiguous.
sk-SK: Identifikácia účtu iba s touto emailovou adresou je nejednoznačná.

en: Please use the field 'Login' as well.
sk-SK: Prosím, použite pole "Login" tiež.

en: This account has no email address we can send the email to.
sk-SK: Toto konto čitateľa nemá email adresu, na ktorú by sme mohli poslať emailovú správu.

en: You should have received an email with a link to reset your password.
sk-SK: Pre obnovu hesla by ste mali dostať email.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
sk-SK: %s Heslá sa nezhodujú. %s

en: Get new password recovery link
sk-SK: Získať nový odkaz na obnovu hesla

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
sk-SK: Ak ste nedostali tento email, môžete požiadať o nový:

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
sk-SK: %s Odkaz, na ktorý ste klikli, je buď neplatný alebo vypršal.

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
sk-SK: Uistite sa, že ste použili odkaz uvedený v emaile, alebo požiadajte knihovníka o pomoc. %s

en: Please contact the library if you need further assistance.
sk-SK: Ak potrebujete ďalšiu pomoc, kontaktujte prosím Vašu knižnicu.

en: You can't reset your password.
sk-SK: Nemôžete vynulovať svoje heslo.

en: Password recovery
sk-SK: Obnova zabudnutého hesla

en: To reset your password, enter your login or your email address.
sk-SK: Pre vynulovanie vášho hesla, zadajte vaše prihlasovacie meno alebo emailovú adresu.

en: Password not valid
sk-SK: Nesprávne heslo

en: Confirm new password:
sk-SK: Potvrdiť nové heslo:

en: You will receive an email shortly.
sk-SK: Čoskoro dostanete E-mail.

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
sk-SK: Kliknite, prosím, na odkaz v tomto emaile a dokončite proces obnovy vášho hesla.

en: This link is valid for 2 days starting now.
sk-SK: Tento odkaz je platný 2 dni počnúc dneškom.

en: Return to the main page
sk-SK: Späť na hlavnú stránku

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
sk-SK: Zmenilo sa heslo pre užívateľa "%s".

en: Log in to your account.
sk-SK: Prihláste sa do svojho účtu.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your consents &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Súhlasy &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your consents
sk-SK: Súhlas s GDPR

en: I have read the
sk-SK: Čítal som

en: and agree with your processing of my personal data as outlined therein.
sk-SK: a súhlasím, aby ste spracovali moje osobné údaje v súlade s ním.

note: %1$s:  consent.given_on | html
en: Your consent was registered on %s.
sk-SK: Váš súhlas bol zaregistrovaný dňa %s.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your privacy management &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Nastavenia súkromia &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your privacy management
sk-SK: Správa vášho súkromia

en: Your checkout history has been deleted.
sk-SK: História Vašich výpožičiek bola odstránená.

en: No checkout history to delete
sk-SK: Nebola nájdená žiadna história výpožičiek na vymazanie

en: No hold history to delete
sk-SK: Nebola nájdená žiadna história rezervácii na vymazanie.

en: Your privacy rules have been updated.
sk-SK: Vaše pravidlá súkromia boli aktualizované.

en: Your options are:
sk-SK: Vaše možnosti sú:

en: Forever: keep my history without limit. This is the option for users who want to keep track of what they are reading or placed a hold on.
sk-SK: Navždy: uchovaj môj čitateľskú históriu bez obmedzenia. Toto je možnosť pre používateľov, ktorí chcú sledovať, čo majú aktuálne vypožičané alebo na čo majú podanú rezerváciu.

en: Never: Delete my history immediately. This will delete all record of the item that was checked-out upon check-in, and hold history upon fulfillment or cancellation.
sk-SK: Nikdy: Odstrániť moju históriu okamžite. Toto odstráni všetky záznamy exemplára, ktorý bol vypožičaný po návrate spoločne s históriou vykonaných rezervácii alebo ich zrušenia.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
sk-SK: Všimnite si prosím, že informácia o ktorejkoľvek knihe, ktorá je ešte vypožičaná sa musí uchovávať v knižnici bez ohľadu na vaše nastavenie súkromia.

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
sk-SK: Všimnite si prosím, že zamestnanci knižnice nemôžu aktualizovať tieto údaje za Vás: je to vecou Vášho súkromia!

en: Privacy rule
sk-SK: Pravidlo ochrany osobných údajov

en: Please choose your privacy rule:
sk-SK: Zvoľte si prosím pravidlo Vášho súkromia:

en: Forever
sk-SK: Navždy

en: Never
sk-SK: Nikdy

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
sk-SK: Ručiteľ(ka) %s %s %s %s %s, %s %s

en: Immediate deletion
sk-SK: Okamžité odstránenie

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
sk-SK: . Akonáhle potvrdíte odstránenie, zoznam sa nedá obnoviť!

en: BE CAREFUL
sk-SK: OPATRNE

en: Immediately delete my checkout history. This action cannot be undone.
sk-SK: Okamžite vymazať históriu výpožičiek. Túto akciu nie je možné vrátiť.

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout history
sk-SK: Vymazať históriu výpožičiek

en: Immediately delete my hold history. This action cannot be undone.
sk-SK: Okamžite vymazať históriu rezervácii. Túto akciu nie je možné vrátiť.

note: INPUT type=submit
en: Delete hold history
sk-SK: Vymazať históriu rezervácii

en: Immediately delete my checkout history & my hold history. This action cannot be undone.
sk-SK: Okamžite vymazať históriu výpožičiek a rezervácii. Túto akciu nie je možné vrátiť.

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout and hold history
sk-SK: Vymazať históriu výpožičiek a rezervácii

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
sk-SK: Všimnite si prosím, že posledná osoba, ktorá má vrátiť exemplár, je sledovaná správou exemplárov, ktoré sa vracajú poškodené.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your checkout history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: História výpožičiek &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your checkout history
sk-SK: Výpis vašich výpožičiek

en: Showing last 50 items.
sk-SK: Zobrazuje sa posledných 50 exemplárov.

en: Show last 50 items
sk-SK: Zobraziť iba posledných 50 exemplárov

en: All
sk-SK: Všetko

en: Checkouts
sk-SK: Výpožičky

en: On-site checkouts
sk-SK: Lokálne výpožičky

en: Links
sk-SK: Odkazy

en: Item type:
sk-SK: Typ exemplára:

en: Call number:
sk-SK: Signatúra:

en: Check-in date:
sk-SK: Dátum vrátenia:

en: (Checked out)
sk-SK: (Vypožičaný)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recall &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Požiadať &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
sk-SK: Podrobnosti pre: %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm recalls for: %s (%s)
sk-SK: Potvrdiť požiadavku pre:%s (%s)

en: Recalls have not been enabled. Please contact your library.
sk-SK: Požiadavky neboli vykonané. Kontaktujte prosím knižnicu.

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Return to %s
sk-SK: Späť na: %s

en: An error has occurred while attempting to place a recall. Please contact your library.
sk-SK: Nastala chyba pri pokuse o odoslanie požiadavky. Prosím, kontaktujte svoju knižnicu.

en: Place a recall on
sk-SK: Zadať požiadavku na

en: Pick up location:
sk-SK: Lokácia vyzdvihnutia:

en: Select a specific item:
sk-SK: Vybrať konkrétny exemplár:

en: Last location
sk-SK: Posledná lokácia

en: Information
sk-SK: Informácia

note: IMG
en: Cannot be recalled
sk-SK: Nedá sa vyžiadať

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due %s
sk-SK: Termín %s

en: Unavailable (lost or missing)
sk-SK: Nedostupný (stratený alebo chýba)

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
sk-SK: Nevypožičateľný (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Waiting for patron at %s
sk-SK: Čaká sa na čitateľa v %s

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Recalled by patron expected at %s
sk-SK: Požiadané čitateľom, očakávaná v %s

note: INPUT type=submit
en: Confirm
sk-SK: Potvrdiť

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your recalls history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: História žiadostí &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Expiration:
sk-SK: Koniec platnosti:

en: Never expires
sk-SK: Nikdy nevyprší

note: For the first occurrence, %1$s:  RECALL.library.branchname | html
en: In transit to %s
sk-SK: Na ceste do %s

en: Ready for pickup
sk-SK: Pripravené pre vyzdvihnutie

en: Overdue to be returned
sk-SK: Vrátené po uplynutej lehote

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Expired on %s
sk-SK: Vypršalo %s

note: %1$s:  RECALL.completed_date | $KohaDates
en: Cancelled on %s
sk-SK: Zrušené %s

en: Requested
sk-SK: Vyžiadané

note: %1$s:  RECALL.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due to be returned by %s
sk-SK: Termín vrátenia do %s

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Pick up by %s
sk-SK: Vyzdvihnúť do %s

en: No recalls have been made.
sk-SK: Neboli realizované žiadne žiadosti

en: Registration complete
sk-SK: Registrácia je dokončená

en: You have successfully registered your new account.
sk-SK: Úspešne ste zaregistrovali svoj nový účet.

en: To log in, use the following credentials:
sk-SK: Pre prihlásenie, prosím, použite nasledovné údaje:

en: Card number:
sk-SK: Číslo preukazu:

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
sk-SK: Pre vaše pohodlie, prihlasovacie okno na tejto stránke bolo vopred vyplnené týmito údajmi. Prihláste sa prosím a zmeňte svoje heslo.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
sk-SK: Pre vaše pohodlie, prihlasovacie okno na tejto stránke bolo vopred vyplnené týmito údajmi. Prihláste sa prosím.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Please confirm your registration &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Prosím, potvrďte svoju registráciu &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Please confirm your registration
sk-SK: Potvrďte prosím vašu registráciu

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
sk-SK: Potvrdzujúci E-mail bude čoskoro zaslaný na vašu E-mailovú adresu

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
sk-SK: Váš účet nebude aktivovaný pokým nekliknete na odkaz zaslaný v potvrdzujúcom emaili.

en: Registration invalid!
sk-SK: Registrácia neplatná!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Report a problem &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Nahlásiť problém &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your problem report has been sent to the library.
sk-SK: Vaša požiadavka na riešenie problému bola odoslaná knižnici.

en: Send problem report to:
sk-SK: Odoslať správu o probléme:

en: A librarian
sk-SK: Knihovník

en: Koha administrator
sk-SK: Koha administrátor

en: Problem found on page:
sk-SK: Na stránke sa našiel problém:

en: Username:
sk-SK: Prihlasovacie meno:

en: Subject:
sk-SK: Predmet:

en: Message:
sk-SK: Správa:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Request article &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Požiadať článok &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
sk-SK: Vyžiadajte článok pre %s

en: Accept
sk-SK: Prijaté

en: Place article request
sk-SK: Zadať žiadosť o článok

en: Title:
sk-SK: Názov:

en: Author:
sk-SK: Autor:

en: Volume:
sk-SK: Zväzok:

en: Issue:
sk-SK: Číslo:

en: Date:
sk-SK: Dátum:

en: Pages:
sk-SK: Strany:

en: Chapters:
sk-SK: Kapitoly:

en: Format:
sk-SK: Formát:

en: Photocopy
sk-SK: Fotokópie

en: Digital scan
sk-SK: Digitálne skenovanie

en: Enumeration
sk-SK: Číslovanie

en: Any item
sk-SK: Ľubovoľný exemplár

note: INPUT type=submit
en: Place request
sk-SK: Vyžiadať

en: No article requests can be made for this record.
sk-SK: Pre tento záznam nemožno vyžiadať žiaden článok.

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
sk-SK: Vyberte, prosím, konkrétny exemplár pre túto žiadosť o článok.

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
sk-SK: Nasledovné polia sú povinné a ešte nevyplnené:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Placing a hold &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Zadanie rezervácie &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Placing a hold
sk-SK: Rezervuje sa

en: Sorry, you cannot place holds.
sk-SK: Prepáčte, nemôžete zadávať rezervácie.

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
sk-SK: Podľa našich záznamov, nemáme aktuálne kontaktné údaje. Kontaktujte, prosím, knižnicu.

en: Go to your contact information
sk-SK: Informácie o kontakte

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
sk-SK: (Pozor, prosím: pri odosielaní online môže dôjsť k oneskoreniu obnovy Vášho účtu.)

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
sk-SK: Vaša knižničná karta sa stratila alebo bola odcudzená.

en: If this is an error, please take your library card to the circulation desk at your local library and the error will be corrected.
sk-SK: Ak sa jedná o chybu, prosím, zoberte si svoj čitateľský preukaz na výpožičný pult v knižnici a chyba bude opravená.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
sk-SK: Váš účet bol zablokovaný. %s Poznámka:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
sk-SK: %s Obmedzenie pridané z dôvodu omeškania %s %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
sk-SK: %s %s Koncový dátum:

en: Go to your account page
sk-SK: Prejdite na stránku Vášho účtu

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
sk-SK: Zvyčajným dôvodom pre zablokovanie účtu sú nevyrovnané poplatky. Ak je Váš účet v poriadku, kontaktujte, prosím, knižnicu.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
sk-SK: Máte nezaplatené poplatky. Suma: %s.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
sk-SK: Ľutujeme, nemôžete žiadať viac než %s rezervácií.

en: You must select at least one item.
sk-SK: Musíte vybrať aspoň jeden exemplár.

en: You must select a library for pickup.
sk-SK: Musíte vybrať knižnicu pre vyzdvihnutie.

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
sk-SK: CHYBA: Vnútorná chyba: neúplná žiadosť o rezerváciu.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
sk-SK: Váš čitateľský preukaz vypršal. Kontaktujte prosím Vášho knihovníka, ak si želáte obnoviť svoj preukaz.

en: None of the libraries are available for pickup location.
sk-SK: V žiadnej z knižníc nie je možné vyzdvihnutie.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
sk-SK: Prepáčte, žiaden z týchto titulov nemožno rezervovať.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
sk-SK: Potvrdiť rezerváciu pre:%s (%s)

en: Sorry,
sk-SK: Prepáčte,

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
sk-SK: môžete zadať iba o %s viac rezervácií. Nezaškrtnite prosím políčka pre exempláre, ktoré si neželáte zarezervovať.

en: Hold requests
sk-SK: Žiadosť o rezerváciu

en: You already have at least one item level hold on this title. All further holds must be item level.
sk-SK: Tento titul už má najmenej jednu rezerváciu na úrovni exemplára. Všetky ďalšie rezervácie musia byť na úrovni konkrétneho exemplára.

en: You already have at least one record level hold on this title. All further holds must be record level.
sk-SK: Máte už najmenej jednu rezerváciu na úrovni záznamu. Všetky ďalšie rezervácie musia byť vykonané na úrovni záznamu.

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s when you collect this item
sk-SK: Zaúčtuje sa vám rezervačný poplatok %s pri vyzdvihnutí tohto exemplára

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s for placing this hold
sk-SK: Zaúčtuje sa vám rezervačný poplatok vo výške %s za zadanie tejto rezervácie

en: Place a hold on
sk-SK: Zarezervovať

note: %1$s:  END # / bibitemloo.holdable %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=bibitemloo link=> 1 %3$s:  IF ( bibitemloo.author ) %4$s:  bibitemloo.author | html %5$s:  END
en: %s %s %s, by %s%s
sk-SK: %s %s %s, od %s%s

en: You have already requested this title.
sk-SK: Tento titul ste už vyžiadali.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
sk-SK: Tento titul nemožno vyžiadať, pretože ho už máte u seba.

en: This title cannot be requested because you already have hold for this item.
sk-SK: Tento titul nemožno žiadať, pretože už máte rezerváciu na exemplár.

en: There are no items that can be placed on hold.
sk-SK: Žiaden z týchto exemplárov nemožno zarezervovať.

en: This title cannot be requested.
sk-SK: Tento titul nemožno vyžiadať.

en: Your priority:
sk-SK: Vaša prednosť:

en: Number of holds:
sk-SK: Počet rezervácií:

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
sk-SK: Minimálne jeden exemplár je dostupný v tejto knižnici

en: Note: Library policy does not allow hold/pickup of an item available locally. Please come to the library to retrieve these items
sk-SK: Poznámka: Pravidlá knižnice nedovoľujú rezerváciu/vyzdvihnutie exemplára, ktorý je dostupný na mieste. Príďte, prosím, do knižnice vyzdvihnúť si tieto exempláre

en: Show more options
sk-SK: Zobraziť viac možností

en: Hold starts on date:
sk-SK: Rezervácia začína dňa:

en: Hold not needed after:
sk-SK: Rezervácia nie je potrebná po:

en: Request specific item type:
sk-SK: Vyžiadať konkrétny typ exemplára:

en: Hold notes:
sk-SK: Poznámky o rezerváciách:

en: Next available item
sk-SK: Ďalší dostupný exemplár

en: A specific item
sk-SK: Konkrétny exemplár

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
sk-SK: Nemôže byť zarezervovaný

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemLoo.reservedate | $KohaDates
en: On hold for patron expected at %s since %s
sk-SK: Rezervovaná pre čitateľa, očakávaná v %s od %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html
en: On hold for patron expected at %s
sk-SK: Rezervovaná pre čitateľa, očakávaná v %s

en: Not on hold
sk-SK: Nie je rezervovaný

en: Show unholdable items
sk-SK: Zobraziť všetky exempláre

en: Hide unholdable items
sk-SK: Skryť nevypožičateľné exempláre

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
sk-SK: Potvrdiť rezerváciu

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
sk-SK: Očakáva sa špecifický výber exemplárov.

note: SCRIPT
en: Hide options
sk-SK: Skryť možnosti

note: SCRIPT
en: Hold expiration date should be filled.
sk-SK: Dátum vypršania rezervácie by mal byť vyplnený.

note: SCRIPT
en: Hold start date should be filled.
sk-SK: Dátum zadania rezervácie by mal byť vyplnený.

note: SCRIPT
en: Place a hold on
sk-SK: Zarezervovať

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
sk-SK: Zarezervovať:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Reset your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Obnova hesla &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: New password must not be the same as old password.
sk-SK: Nové heslo nesmie byť rovnaké ako pôvodné

en: Please log-in to account to update your password.
sk-SK: Prosím, prihláste sa do svojho účtu pre aktualizáciu hesla.

note: %1$s:  CASE 'account_locked' %2$s:  IF Categories.can_any_reset_password && Koha.Preference('OpacBaseURL')
en: . %s This account has been locked! %s
sk-SK: . %s Tento účet bol zamknutý! %s

en: Go to OPAC
sk-SK: Vstup do OPAC

en: Go to staff interface
sk-SK: Vstúpte do rozhrania pre knihovníka

note: %1$s:  IF RestrictedPageTitle %2$s:  RestrictedPageTitle | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s catalog
sk-SK: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s katalóg

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( ms_value ) %3$s:  ms_value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %9$s:  LibraryNameTitle | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: %s %s Results of search for '%s' %s Search results %s %s You did not specify any search criteria. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %s %s Výsledky vyhľadávania pre '%s' %s Výsledky vyhľadávania %s %s Neurčili ste podmienky vyhľadávania. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: LINK
en: %s Search RSS feed
sk-SK: %s Hľadať RSS feed

note: %1$s:  ms_value | html %2$s:  IF ( pages > 1) %3$s:  current_page_number | html %4$s:  pages | html %5$s:  END
en: Results of search for '%s'%s, page %s of %s%s
sk-SK: Výsledky hľadania pre '%s'%s, strana %s of %s%s

en: Search results
sk-SK: Výsledky hľadania

en: You did not specify any search criteria
sk-SK: Neuviedli ste žiadne kritériá vyhľadávania

en: No results found!
sk-SK: Nenašli sa žiadne výsledky!

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
sk-SK: %s Nenašli sa žiadne výsledky v katalógu %s.

note: A
en: Subscribe to this search
sk-SK: Prihláste sa do tohto vyhľadávania

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
sk-SK: %s Neurčili ste žiadne podmienky hľadania. %s

en: Return to the last advanced search
sk-SK: Vrátiť sa k poslednému rozšírenému hľadaniu

note: %1$s:  total | html
en: Your search returned %s results.
sk-SK: Vaše hľadanie prinieslo %s výsledkov.

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches:%s %s%s).
sk-SK: (súvisiace hľadania:%s %s%s).

en: Not what you expected? Check for
sk-SK: Toto ste nečakali? Pozrite na

en: suggestions
sk-SK: návrhy

en: Sort
sk-SK: Zoradiť

en: Results per page:
sk-SK: Výsledkov na stránku:

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('OPACnumSearchResults') | html
en: %s (default)
sk-SK: %s (predvolený)

en: Add to...
sk-SK: Pridať do...

note: OPTGROUP
en: Your lists:
sk-SK: Zoznamy:

note: OPTGROUP
en: Public lists:
sk-SK: Verejné zoznamy:

en: [ New list ]
sk-SK: [ Nový zoznam ]

en: Place hold
sk-SK: Zarezervovať

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Select search result: %s
sk-SK: Vyberte výsledok vyhľadávania: %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
sk-SK: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (celkom %s hodnotení)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
sk-SK: %s Kritika od užívateľov internetu

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
sk-SK: %s Profesionálna kritika

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
sk-SK: %s Video ukážky

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
sk-SK: %s Citácie

en: Tags:
sk-SK: Menovky:

en: Lists:
sk-SK: Zoznamy:

en: Match:
sk-SK: Zhoduje sa:

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
sk-SK: &nbsp;&nbsp;(%s hlasov)

en: Pages
sk-SK: Strany

en: Not finding what you're looking for?
sk-SK: Nenachádzate to, čo hľadáte?

en: Make a
sk-SK: Podajte

en: purchase suggestion
sk-SK: návrh na nákup

en: Interlibrary loan request
sk-SK: Žiadosť o medziknižničnú výpožičku

en: Make an
sk-SK: Podajte

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error searching %s collection
sk-SK: Chyba pri hľadaní v zbierke %s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
sk-SK: V zbierke knižince %s sa našlo %s výsledkov

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Searching %s...
sk-SK: Prehľadáva sa %s...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
sk-SK: Pre vytváranie alebo pridávanie do zoznamov sa musíte prihlásiť

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
sk-SK: Vaše hľadanie %s %s%s nebolo úspešné.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Comments on %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Recenzie pre %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
sk-SK: Chyba: nemôžeme nájsť tento bibliografický záznam.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
sk-SK: Prepáčte, len tvorca tohto komentára smie urobiť zmeny.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
sk-SK: Poznámka: Vaša recenzia obsahovala nepovolený značkový kód. Nižšie bol uložený bez značkového kódu. Recenziu môžete ďalej upravovať, alebo zrušiť, aby zostala tak, ako je.

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
sk-SK: Chyba! Vaša recenzia bola napísaná v úplne nesprávnom značkovom kóde. NEBOLA pridaná.

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
sk-SK: %s %s %s Poznámka: toto okno sa o 5 sekúnd automaticky zavrie. %s

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
sk-SK: Chyba! Nemôžete pridať prázdnu recenziu. Pridajte prosím obsah alebo zrušte.

en: Comments on
sk-SK: Recenzie o

en: Comments
sk-SK: Recenzie

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
sk-SK: Poznámka: Vaša recenzia musí byť schválená knihovníkom.

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
sk-SK: Odoslať a zatvoriť okno

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your routing lists &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Distribučné zoznamy &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your routing lists
sk-SK: Distribučné zoznamy

en: You are subscribed to the routing lists for following serial titles. If you wish to make changes, please contact the library.
sk-SK: Ste zapísaný(á) do distribučného zoznamu pre nasledovné periodiká. Ak si želáte vykonať zmeny, kontaktujte, prosím, knižnicu.

en: Subscription title
sk-SK: Názov predplatného

en: You are currently not listed on any routing lists.
sk-SK: Momentálne nefigurujete na žiadnom distribučnom zozname.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your search history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: História vyhľadávania &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your search history
sk-SK: Váš výpis hľadania

en: Catalog
sk-SK: Katalóg

en: Authority
sk-SK: Autorita

en: Current session
sk-SK: Aktuálne pripojenie

en: Toolbar control
sk-SK: Ovládanie panela nástrojov

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
sk-SK: Odstrániť zvolené hľadania

en: Previous sessions
sk-SK: Predošlé pripojenia

en: Your catalog search history is empty.
sk-SK: Výpis vášho hľadania v katalógu je prázdny.

en: Your authority search history is empty.
sk-SK: Výpis vášho hľadania autorít je prázdny.

en: Select searches to:
sk-SK: Vybrať hľadania a:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť zvolené položky Vášho výpisu hľadania?

note: SCRIPT
en: With selected searches:
sk-SK: Zvolené hľadania:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Posiela sa Váš košík &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Message sent
sk-SK: Správa bola odoslaná

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
sk-SK: Košík bol poslaný: %s

en: Close window
sk-SK: Zatvoriť okno

en: There was an error sending the cart.
sk-SK: Pri odosielaní košíka sa vyskytla chyba.

en: Sending your cart
sk-SK: Posiela sa Váš košík

en: Email address:
sk-SK: E-mailová adresa:

en: Comment:
sk-SK: Recenzia:

en: Please do not use this mail to request or renew books.
sk-SK: Nepoužívajte, prosím, tento email na vyžiadanie alebo predĺženie kníh.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Posiela sa Váš zoznam &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
sk-SK: Zoznam bol odoslaný na: %s

en: Back to lists
sk-SK: Späť do zoznamov

en: There was an error sending the list.
sk-SK: Pri odosielaní zoznamu sa vyskytla chyba.

en: You do not have permission to send this list.
sk-SK: Nemáte oprávnenie odoslať tento zoznam.

en: Sending your list
sk-SK: Posiela sa Váš zoznam

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Issues for a subscription &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Vydania pre predplatné &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Issues for a subscription
sk-SK: Vydania na objednanie

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
sk-SK: Informácia o predplatnom pre %s

note: %1$s:  subscription_LOO.startdate | html
en: The current subscription began on %s and is issued
sk-SK: Toto predplatné sa začalo %s a je vydávané

en: twice per day
sk-SK: dva krát denne

en: every day
sk-SK: každý deň

note: %1$s:  subscription_LOO.numberlength | html
en: for %s issues
sk-SK: pre %s vydaní

note: %1$s:  subscription_LOO.monthlength | html
en: for %s months
sk-SK: pre %s mesiacov

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
sk-SK: Prvé predplatné sa začalo %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
sk-SK: Predplatné vypršalo dňa %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription_LOO.location, opac => 1 ) | html
en: Location: %s
sk-SK: Lokácia: %s

en: Available issues
sk-SK: Dostupné vydania

en: Unavailable issues
sk-SK: Nedostupné vydania

en: Issues summary
sk-SK: Súhrn čísiel časopisov

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
sk-SK: %s %s %s %s Zapísali ste sa do E-mailových oznámení o nových číslach

en: Cancel email notification
sk-SK: Zrušiť E-mailové oznámenie

en: Subscribe to email notification on new issues
sk-SK: Prihláste sa do E-mailových oznámení o nových číslach

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
sk-SK: %s %s Pre zápis do E-mailových oznámení o nových číslach musíte byť prihlásený/á %s %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Share a list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Zdieľať zoznam &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Share a list
sk-SK: Zdieľať zoznam

en: Share a list with another patron
sk-SK: Zdieľať zoznam s iným čitateľom

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
sk-SK: Operácia %s nie je podporovaná.

en: No operation parameter has been passed.
sk-SK: Neprešiel žiaden operačný parameter.

en: Invalid shelf number.
sk-SK: Neplatné číslo police.

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
sk-SK: Táto knižnica nepoužíva možnosť zdieľania zoznamov.

en: You can only share a list if you are the owner.
sk-SK: Zoznam smiete zdieľať, len ak ste jeho vlastníkom.

en: You cannot share a public list.
sk-SK: Nemôžete zdieľať verejný zoznam.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
sk-SK: Prepáčte, ale nezadali ste platnú emailovú adresu.

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
sk-SK: Prepáčte, ale tento kľúč sme nemohli akceptovať. Pozvánka už asi neplatí. Nakontaktujte čitateľa, ktorý vám ju poslal.

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
sk-SK: Ako vlastník zoznamu nemôžete prijať pozvánku k jeho zdieľaniu.

en: Return to your lists
sk-SK: Vrátiť sa do svojich zoznamov

en: Share list
sk-SK: Zdieľať zoznam

en: An invitation to share list
sk-SK: Pozvánka k zdieľaniu zoznamu

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
sk-SK: bude čoskoro poslaný %s.

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
sk-SK: Pri spracúvaní nasledovných adries došlo k zlyhaniu. Skontrolujte ich, prosím. Ide o: %s

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
sk-SK: Správy RSS pre verejné zoznamy %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
sk-SK: %s %s od %s %s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
sk-SK: %s Odstrániť %s Odstrániť vybrané značky %s

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  shelf.shelfname | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sContents of %s%sYour lists%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %sObsah %s%sVaše zoznamy%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Allow changes to contents from:
sk-SK: Povoliť zmeny v obsahu od:

en: Nobody
sk-SK: Nikto

en: Owner only
sk-SK: Iba vlastník

en: Anyone seeing this list
sk-SK: Ktokoľvek, kto vidí tento zoznam

en: Create new list
sk-SK: Vytvoriť nový zoznam

en: An error occurred when updating this list.
sk-SK: Pri aktualizácii tohto zoznamu nastala chyba.

en: An error occurred when creating this list.
sk-SK: Pri vytváraní tohto zoznamu nastala chyba.

en: An error occurred when deleting this list.
sk-SK: Pri odstraňovaní tohto zoznamu nastala chyba.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
sk-SK: Exemplár nebol pridaný do zoznamu. Skontrolujte, prosím, či už nie je v tomto zozname.

en: The share has not been removed.
sk-SK: Toto zdieľanie nebolo odobraté.

en: No email found for the patrons that accepted the share
sk-SK: Žiadny email nebol nájdený pre čitateľov, ktorí akceptovali zdieľanie

en: List updated.
sk-SK: Zoznam aktualizovaný.

en: List created.
sk-SK: Zoznam vytvorený.

en: List deleted.
sk-SK: Zoznam odstránený.

en: The item has been added to the list.
sk-SK: Exemplár bol pridaný do zoznamu.

en: The item has been removed from the list.
sk-SK: Exemplár bol odobratý zo zoznamu.

en: The share has been removed.
sk-SK: Toto zdieľanie bolo odobraté.

en: This list does not exist.
sk-SK: Tento zoznam neexistuje.

en: This item does not exist.
sk-SK: Tento exemplár neexistuje.

en: You do not have permission to view this list.
sk-SK: Nemáte oprávnenie zobraziť tento zoznam.

en: You do not have permission to create a new list.
sk-SK: Nemáte oprávnenie vytvoriť nový zoznam.

en: You do not have permission to update this list.
sk-SK: Nemáte oprávnenie aktualizovať tento zoznam.

en: You do not have permission to delete this list.
sk-SK: Nemáte oprávnenie odstrániť tento zoznam.

en: You do not have permission to add a record to this list.
sk-SK: Nemáte oprávnenie pridať záznam do tohto zoznamu.

en: No record was removed.
sk-SK: Nebol odobraný žiaden záznam.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
sk-SK: Pri vytváraní tohto zoznamu nastala chyba. Názov %s už existuje.

note: A
en: Subscribe to this list
sk-SK: Prihláste sa do tohto zoznamu

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
sk-SK: Tento zoznam obsahuje %s titulov.

en: Send list
sk-SK: Odoslať zoznam

en: Print list
sk-SK: Vytlačiť zoznam

en: Edit list
sk-SK: Upraviť zoznam

en: Sort by:
sk-SK: Usporiadať podľa:

en: Default sorting
sk-SK: Predvolené triedenie

en: Call number (A-Z)
sk-SK: Signatúra (A-Z)

en: Call number (Z-A)
sk-SK: Signatúra (Z-A)

note: OPTGROUP
en: Copyright date
sk-SK: Dátum copyrightu

en: Copyright date (newest to oldest)
sk-SK: Dátum vzniku autorských práv (od najnovších po najstaršie)

en: Copyright date (oldest to newest)
sk-SK: Dátum vzniku autorských práv (od najstaršieho po najnovší)

note: OPTGROUP
en: Date added
sk-SK: Dátum pridania

en: Date added (newest to oldest)
sk-SK: Dátum pridania (od najnovších po najstaršie)

en: Date added (oldest to newest)
sk-SK: Dátum pridania (od najstarších po najnovšie)

note: INPUT type=submit
en: Resort list
sk-SK: Usporiadať zoznam

en: Add to list
sk-SK: Pridať do zoznamu

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
sk-SK: Odobrať zvolené exempláre

en: You can add to your lists from the results of any
sk-SK: Do svojich zoznamov si môžete pridať výsledky akéhokoľvek

en: search
sk-SK: hľadania

en: Create a new list
sk-SK: Vytvoriť nový zoznam

en: Editing
sk-SK: Úprava

en: List name:
sk-SK: Názov zoznamu:

en: Sort this list by:
sk-SK: Triediť tento zoznam podľa:

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
sk-SK: Knižnica znemožnila čitateľom vytvárať nové verejné zoznamy. Ak svoj zoznam vytvoríte ako súkromný, už ho viac nebudete môcť zmeniť na verejný.

en: New owner:
sk-SK: Nový vlastník:

note: INPUT type=submit
en: Transfer
sk-SK: Presun

en: Log in to create a new list
sk-SK: Pre tvorbu nového zoznamu sa musíte prihlásiť

en: List name
sk-SK: Názov zoznamu

en: Contents
sk-SK: Obsah

en: Empty
sk-SK: Prázdny

en: Remove share
sk-SK: Odstrániť zdieľanie

en: No public lists.
sk-SK: Žiadne verejné zoznamy.

en: No private lists.
sk-SK: Žiadne súkromné zoznamy.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť tento zoznam?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť zdieľanie? Nebudete už mať prístup k tomuto zoznamu.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
sk-SK: Naozaj chcete odobrať tieto exempláre zo zoznamu?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
sk-SK: Naozaj chcete odobrať tento exemplár zo zoznamu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť toto zdieľanie?

note: SCRIPT
en: Items on this list:
sk-SK: Exempláre v tomto zozname:

note: SCRIPT
en: No, do not delete
sk-SK: Nie, neodstraňovať

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
sk-SK: Nie, nezrušiť zideľanie

note: SCRIPT
en: Remove from list
sk-SK: Odobrať z tohto zoznamu

note: SCRIPT
en: This list is shared. Other users will lose access to it.
sk-SK: Tento zoznam je zdieľaný. Ostatní užívatelia k nemu stratia prístup.

note: SCRIPT
en: Yes, delete
sk-SK: Áno, odstrániť

note: SCRIPT
en: Yes, remove sharing
sk-SK: Áno, odstrániť zdieľanie

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
sk-SK: Nová recenzia k %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recent comments &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Posledné komentáre &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
sk-SK: %s%s%sKoha online%s katalóg najnovšie recenzie

en: Recent comments
sk-SK: Najnovšie recenzie

note: A
en: Subscribe to recent comments
sk-SK: Prihláste sa do najnovších recenzií

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=review link=> 1 %2$s:  IF ( review.author )
en: %s %s by
sk-SK: %s %s od

note: A
en: Search for works by this author
sk-SK: Hľadať diela od tohto autora

en: Publication:
sk-SK: Publikácia:

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by you
sk-SK: Pridané %s vami

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by
sk-SK: Pridané %s od

note: A
en: View details for this title
sk-SK: Zobrazenie informácií o tomto názve

en: &lt;&lt; Previous
sk-SK: &lt;&lt; Predošlý

en: Next &gt;&gt;
sk-SK: Ďalej &gt;&gt;

note: %1$s:  IF ( op_add ) %2$s:  END %3$s:  IF ( op_else ) %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sEnter a new purchase suggestion%s %sPurchase suggestions%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: %sZadajte nový návrh na nákup%s %sNávrhy na nákup%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: New purchase suggestion
sk-SK: Nový návrh na nákup

en: Your purchase suggestions
sk-SK: Vaše návrhy na nákup

en: You cannot place any more suggestions
sk-SK: Nemôžete už podať viac návrhov

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: You may only add up to %s suggestions in %s days.
sk-SK: Môžete pridať iba %s návrhov za %s dní.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
sk-SK: Dosiahli ste limit návrhov, ktoré môžete nateraz podať (%s). Len čo knižnica spracuje podané návrhy, budete môcť podať ďalšie.

en: Enter a new purchase suggestion
sk-SK: Zadajte nový návrh na nákup

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
sk-SK: Vyplnením tohto formulára navrhnite prosím nákup. Len čo ho knižnica spracuje, upovedomí vás o tom E-mailom.

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
sk-SK: Vyžadujú sa len určité polia (označené červenou), čím viac informácií však uvediete, tým ľahšie knihovníci nájdu Vami požadovaný titul. Pole "Poznámky" možno použiť na poskytnutie dodatočných informácií.

en: . Click on "Confirm your suggestion" to ignore this message.
sk-SK: . Kliknite na "Potvrdiť váš návrh" a táto správa bude ignorovaná.

en: A similar document already exists:
sk-SK: Podobný dokument už existuje:

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
sk-SK: Štandardné číslo (ISBN, ISSN alebo iné):

note: DIV
en: Copyright or publication year, for example: 2022
sk-SK: Rok copyrightu alebo vydania, napríklad: 2022

en: Publication year:
sk-SK: Rok publikovania:

en: Publisher:
sk-SK: Vydavateľ:

en: Collection title:
sk-SK: Názov zbierky:

en: Publication place:
sk-SK: Miesto publikovania:

en: Quantity:
sk-SK: Množstvo:

en: Library:
sk-SK: Knižnica:

en: Reason for suggestion:
sk-SK: Dôvod pre návrh:

en: -- Choose --
sk-SK: -- Vybrať --

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
sk-SK: Potvrďte váš návrh

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
sk-SK: Pošlite Váš návrh

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s in %s days).
sk-SK: Návrhy neboli pridané. Dosiahli ste limit návrhov, ktoré je možné aktuálne podať (%s v %s dňoch).

en: The suggestion has not been added. A suggestion with this title already exists.
sk-SK: Návrh nebol pridaný. Návrh s týmto titulom už existuje.

en: The selected suggestions have been deleted.
sk-SK: Zvolené návrhy boli odstránené.

en: Suggested by:
sk-SK: Navrhovateľ(ka):

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
sk-SK: Len čo knižnica spracuje dané návrhy, budete môcť podať ďalšie.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s).
sk-SK: Dosiahli ste limit návrhov, ktoré môžete nateraz podať (%s).

en: Select suggestions to:
sk-SK: Vybrať návrhy do:

en: Suggested on
sk-SK: Navrhované pre

en: Suggested for
sk-SK: Navrhované pre

en: Managed by
sk-SK: Spracoval(a)

en: Note:
sk-SK: Poznámka:

en: Suggested for:
sk-SK: Navrhované pre:

en: Managed by:
sk-SK: Spracoval(a):

en: Checked by the library
sk-SK: Skontrolované knižnicou

en: Accepted by the library
sk-SK: Prijaté knižnicou

en: Ordered by the library
sk-SK: Objednané knižnicou

en: Available in the library
sk-SK: Dostupné v knižnici

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
sk-SK: Odstrániť zvolené

en: View all suggestions
sk-SK: Zobraziť všetky návrhy

en: You have no pending purchase suggestions.
sk-SK: Nejestvujú nespracované návrhy na nákup.

en: There are no pending purchase suggestions.
sk-SK: Nejestvujú nespracované návrhy na nákup.

en: You have no pending purchase suggestions.
sk-SK: Nejestvujú nespracované návrhy na nákup.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
sk-SK: Nemáte oprávnenie vidieť nespracované návrhy na nákup.

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
sk-SK: Dosiahli ste limit návrhov, ktoré môžete nateraz podať.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť tieto návrhy?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť tento návrh?

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
sk-SK: Nezvolili ste žiaden návrh

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
sk-SK: Nie, nezrušiť návrh

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
sk-SK: Nie, nezrušiť návrhy

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
sk-SK: Zvolené návrhy:

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestion
sk-SK: Áno, odstrániť návrhy

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestions
sk-SK: Áno, odstrániť návrhy

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Tags &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Tagy &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: All tags
sk-SK: Všetky menovky

note: %1$s:  ERROR.badparam | html
en: ERROR: illegal parameter %s
sk-SK: CHYBA: nepovolený parameter %s

en: ERROR: You must log in to complete that action.
sk-SK: CHYBA: Pre pridávanie menoviek sa musíte prihlásiť.

note: %1$s:  ERROR.failed_delete | html
en: ERROR: You cannot delete the tag %s.
sk-SK: Chyba: Menovku nemôžete odstrániť %s.

en: Note: you can only delete your own tags.
sk-SK: Poznámka: môžete vymazať iba svoje vlastné menovky.

en: Note: your tag contained markup code that was removed.
sk-SK: Poznámka: Vaša menovka obsahovala značkový kód, ktorý bol odobratý.

en: Note: your tag was entirely markup code. It was NOT added.
sk-SK: Chyba: Vaša menovka bola doslovne značkovací kód. Nebola pridaná.

en: Please try again with plain text.
sk-SK: Prosím, skúste to znova neskôr s obyčajným textom.

en: Tags to show from other users:
sk-SK: Zobrazenie menoviek od iných užívateľov:

en: Log in to see your own saved tags.
sk-SK: Prihláste sa pre zobrazenie vašich uložených menoviek.

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
sk-SK: %s %smenovka%smenoviek%s sa úspešne podarilo pridať.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
sk-SK: %s %smenovka%smenoviek%s sa úspešne podarilo odstrániť.

en: Your tags
sk-SK: Vaše menovky

en: Tag:
sk-SK: Značka:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
sk-SK: %s %s (neschválená) %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=MY_TAG link=> 1 %2$s:  IF ( MY_TAG.author ) %3$s:  MY_TAG.author | html %4$s:  END %5$s:  END # /IF MY_TAG.XSLTBloc %6$s:  INCLUDE 'title-actions-menu.inc' items=MY_TAG
en: %s %s by %s %s %s %s
sk-SK: %s %s od %s %s %s %s

en: Date added:
sk-SK: Dátum pridania:

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
sk-SK: Odstrániť zvolené značky

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
sk-SK: Naozaj chcete odstrániť zvolenú(é) značku(y)?

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
sk-SK: Vyberte, prosím, značku na odstránenie.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Subject cloud &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Zhluk predmetov &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
sk-SK: Tento &quot;zhluk&quot; ukazuje najpoužívanejšie témy v našom katalógu. Kliknite nižšie na ktorýkoľvek predmet a zobrazia sa exempláre v našej zbierke.

en: Show
sk-SK: Zobraziť

en: subjects
sk-SK: predmety

en: up to
sk-SK: až do

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
sk-SK: Poznámka: Táto funkcia je dostupná iba vo francúzskom katalógu, kde boli vygenerované predmety ISBD a index bol vytvorený odlišným skriptom.

en: The ISBD cloud is not enabled.
sk-SK: Zhluk ISBD nie je aktivovaný.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Most popular titles &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Najpopulárnejšie tituly &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Most popular titles
sk-SK: Najčítanejšie tituly

en: Checkouts:
sk-SK: Výpožičky:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
sk-SK: %s Nenašli sa žiadne výsledky, skúste zmenu filtrov. %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your library home &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
sk-SK: Váš účet &rsaquo; %s%s%sKoha online%s katalóg

en: Your summary
sk-SK: Váš súhrn

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
sk-SK: Vitajte, %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
sk-SK: Kliknite sem, ak nie ste %s

en: Thank you!
sk-SK: Ďakujeme!

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
sk-SK: Vaša opravy boli odoslané do knižnice a knihovník zaktualizuje Váš záznam v čo najkratšom čase.

en: Not for loan
sk-SK: Nevypožičateľný

en: Please note:
sk-SK: Upozornenie:

note: %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Your account has outstanding fees & charges of %s. Holds are blocked because your fine balance is over the limit.
sk-SK: Na vašom účte sú neuhradené pokuty a poplatky %s. Rezervácie sú zablokované, pretože celkový zostatok prekračuje povolenú hodnotu.

en: . Please contact the library for more information.
sk-SK: . Pre viac informácií, kontaktujte prosím Vašu knižnicu.

en: Also note that you must return all checked out items before your library card expires.
sk-SK: Dovoľujeme si Vás upozorniť, že všetky vypožičané exempláre musíte vrátiť pred vypršaním Vášho čitateľského preukazu.

en: Please note:
sk-SK: Upozornenie:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
sk-SK: Váš účet nie je platný od %s. Kontaktujte prosím Vašu knižnicu, ak si ho želáte obnoviť.

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
sk-SK: Predĺženie vašej výpožičky zlyhalo kvôli nasledujúcim problémom:

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
sk-SK: Váš účet vypršal. Pre viac informácií, kontaktujte prosím Vašu knižnicu.

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
sk-SK: Tento exemplár ste obnovili maximálne povolený počet krát.

en: You have renewed this item the maximum number of consecutive times without it being seen by the library.
sk-SK: Tento exemplár ste obnovili maximálne povolený počet krát bez toho, aby knižnica titul preverila.

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
sk-SK: Ešte je priskoro po dátume výpožičky, aby sa tento exemplár mohol predĺžiť.

en: This item is on hold for another patron.
sk-SK: Tento exemplár je rezervovaný pre iného čitateľa.

en: Item renewal is not allowed.
sk-SK: Predĺženie exemplára nie je povolené.

en: Your account is frozen because it has been discharged.
sk-SK: Váš účet je zablokovaný, pretože bol odstavený.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
sk-SK: Zvyčajným dôvodom pre zablokovanie účtu sú nevyrovnané poplatky. Ak sa Váš účet zdá byť v poriadku, kontaktujte, prosím, knižnicu.

en: If this is an error, please contact the library.
sk-SK: Ak ide o chybu, kontaktujte prosím knižnicu.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
sk-SK: Vaša knižničná karta sa stratila alebo bola odcudzená.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
sk-SK: .%sMáte pokuty.%s %s

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
sk-SK: Nemôžete obnoviť Vaše knihy cez internet. Dôvod: %sVaše pokuty prekračujú

en: Auto-renewal
sk-SK: Automatické predĺženie

en: Allow auto-renewal:
sk-SK: Povoľ automatické opakovanie:

en: Yes
sk-SK: Áno

en: No
sk-SK: Žiaden

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
sk-SK: Aktualizovať predvoľbu automatického predlžovania

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
sk-SK: Vypožičané (%s)

en: Relatives' checkouts
sk-SK: Výpožičky príbuzných

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
sk-SK: Omeškané (%s)

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
sk-SK: Poplatky (%s)

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
sk-SK: Kredity (%s)

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
sk-SK: Rezervácie (%s)

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
sk-SK: Vyžiadané články (%s)

en: OverDrive account
sk-SK: Účet OverDrive

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew selected
sk-SK: Predĺžiť zvolené

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
sk-SK: %s vypožičaných exemplárov

en: Due
sk-SK: Termín

en: Renew
sk-SK: Obnoviť

en: Fines
sk-SK: Platby

en: Checkout note
sk-SK: Poznámky k výpožičke

note: A
en: View on Amazon.com
sk-SK: Zobraziť na Amazon.com

note: DIV
en: Click to view in Google Books
sk-SK: Kliknutím zobrazte v Google Books

en: (On-site checkout)
sk-SK: (Prezenčná výpožička)

en: Date due:
sk-SK: Termín vrátenia:

en: Barcode:
sk-SK: Čiarový kód:

en: Renewed!
sk-SK: Predĺžené!

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
sk-SK: Poplatok za typ exemplára '%s': %s

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
sk-SK: %s za deň

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
sk-SK: %s za hodinu

note: For the first occurrence, %1$s:  ISSUE.renewsleft | html %2$s:  ISSUE.renewsallowed | html %3$s:  IF Koha.Preference('UnseenRenewals') && ISSUE.unseenallowed %4$s:  ISSUE.unseenleft | html %5$s:  ISSUE.unseenallowed | html %6$s:  END
en: ( %s of %s renewals remaining %s / %s of %s renewals left before the item must be seen by the library %s )
sk-SK: ( %s z %s zostávajúcich predĺžení %s / %s z %s zostávajúcich predĺžení predtým, než bude nutné exemplár predĺžiť v knižnici %s )

en: (on hold)
sk-SK: (rezervovaný)

en: Not renewable
sk-SK: Nie je možné predĺžiť

en: Not renewable
sk-SK: Nie je možné predĺžiť

note: %1$s:  ISSUE.renewsleft | html
en: Item must be renewed at the library. %s renewals remaining
sk-SK: Exemplár musí byť predĺžený v knižnici. %s predĺžení zostáva

en: (overdue)
sk-SK: (omeškané)

en: Not allowed
sk-SK: Nepovolené

en: No longer renewable
sk-SK: Nie je možné ďalej predĺžiť

en: Automatic renewal failed, you have unpaid fines.
sk-SK: Automatické predĺženie zlyhalo, čitateľ má nezaplatené pokuty.

en: Automatic renewal failed, your account is expired.
sk-SK: Automatické predĺženie zlyhalo, Váš účet vypršal.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
sk-SK: Bez predĺženia pred %s

en: Fines:
sk-SK: Pokuty:

en: Yes (Item overdue or lost)
sk-SK: Áno (exemplár je omeškaný alebo stratený)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit note
sk-SK: Upraviť poznámku

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add note
sk-SK: Pridať poznámku

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew all
sk-SK: Predĺžiť všetko

en: You have nothing checked out
sk-SK: Nemáte nič vypožičané

en: You currently owe fines and charges amounting to:
sk-SK: Momentálne máte pokuty a poplatky vo výške:

en: Credits
sk-SK: Kredity

en: You have a credit of:
sk-SK: Máte kredit vo výške:

en: Fines and charges
sk-SK: Pokuty a poplatky

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
sk-SK: %s %s momentálne dlží v pokutách a poplatkoch:

en: Relative
sk-SK: Príbuzný

en: Overdues
sk-SK: Omeškané

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
sk-SK: %s Účet je zablokovaný %s %s

note: %1$s:  ELSIF ( OVERDUE.norenew_overdue )
en: %s Not allowed
sk-SK: %s Nepovolené

en: No renewals left
sk-SK: Nemožno predĺžiť

note: %1$s:  RECALL.item.barcode | html
en: Item recalled: %s
sk-SK: Exemplár bol vyžiadaný: %s

en: Article requests
sk-SK: Vyžiadané články

en: Record title
sk-SK: Názov záznamu

en: Volume
sk-SK: Ročník

en: Issue
sk-SK: Číslo

en: Chapters
sk-SK: Kapitoly

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
sk-SK: (iba %s)

note: %1$s:  IF ar.toc_request %2$s:  END
en: %sYes%s
sk-SK: %sÁno%s

en: Processing
sk-SK: Spracováva sa

en: Completed
sk-SK: Dokončený

en: Canceled
sk-SK: Zrušené

en: Article requests
sk-SK: Vyžiadané články

en: You have no article requests currently.
sk-SK: Momentálne nemáte nijaké žiadosti o článok.

en: Suspend until:
sk-SK: Prerušiť do:

en: Do not suspend
sk-SK: Nezakázať

note: SCRIPT
en: All holds will be suspended.
sk-SK: Všetky rezervácie budú pozastavené.

note: SCRIPT
en: All holds will resume.
sk-SK: Všetky rezervácie budú obnovené.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
sk-SK: Naozaj chcete zrušiť vyžiadanie tohto článku?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
sk-SK: Naozaj chcete zrušiť túto rezerváciu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to request cancelling this hold?
sk-SK: Naozaj chcete zrušiť požiadavku na túto rezerváciu?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
sk-SK: Naozaj chcete obnoviť všetky pozastavené rezervácie?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
sk-SK: Naozaj chcete pozastaviť všetky rezervácie?

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
sk-SK: Nie, nezrušiť žiadanku na článok

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
sk-SK: Nie, nezrušiť rezerváciu

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
sk-SK: Nie, neobnovovať rezerváciu

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
sk-SK: Nič ste nezvolili. Zaškrtnite políčko pre každý exemplár, ktorý si chcete predĺžiť

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
sk-SK: Niečo sa nepodarilo. Poznámka nebola uložená

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
sk-SK: Áno, zrušiť vyžiadanie článku

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
sk-SK: Áno, zrušiť rezerváciu

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
sk-SK: Áno, obnoviť všetky rezervácie

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
sk-SK: Áno, pozastaviť všetky rezervácie

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
sk-SK: Vaša poznámka o %s sa nedala uložiť.

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
sk-SK: Vaša poznámka o %s bola uložená a poslaná do knižnice.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
sk-SK: Vaša poznámka o %s bola odstránená.

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
sk-SK: (Čiarový kód sa v databáze nenašiel. Prosím, obráťte sa o pomoc na pracovníka knižnice)

en: (The item cannot be checked in at this library, please see library staff for assistance)
sk-SK: (Exemplár nie je možné vrátiť do tejto knižnice. Prosím, obráťte sa na pracovníka knižnice)

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
sk-SK: (Exemplár je kvôli pravidlám stiahnutý a vrátenie je zablokované. Prosím, obráťte sa o pomoc na pracovníka knižnice)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
sk-SK: (Kniha momentálne nie je vypožičaná. Prosím, obráťte sa o pomoc na pracovníka knižnice)

en: (The item cannot be checked in at a self service terminal, please see library staff for assistance)
sk-SK: (Exemplár nie je možné vrátiť prostredníctvom samoobslužného terminálu. Prosím, obráťte sa na pracovníka knižnice.)

en: (There was a problem checking in this item, please see library staff for assistance)
sk-SK: (Pri návrate tohto exemplára sa vyskytol problém. Prosím, obráťte sa na pracovníka knižnice.)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self check-in &rsaquo; %s%s%sKoha %s
sk-SK: Samoobslužné vrátenie &rsaquo; %s%s%sKoha %s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
sk-SK: %s Samoobslužné vrátenie

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
sk-SK: Prepáčte, overenie tohto samoobslužného stanovišťa sa stratilo. Kontaktujte, prosím, administrátora na vyriešenie tohto problému.

en: Session lost
sk-SK: Pripojenie sa prerušilo

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
sk-SK: Pristupujete do samoobslužnej výpožičky z inej IP adresy! Prihláste sa, prosím, znovu.

en: Checked in
sk-SK: Vrátený

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
sk-SK: Nevrátené %s

en: Finish
sk-SK: Dokončiť

en: Your request included no check-ins.
sk-SK: Vaša požiadavka neobsahovala žiadne vrátenia.

en: Scan the item or enter its barcode:
sk-SK: Zoskenujte exemplár alebo zadajte jeho čiarový kód:

en: Barcodes
sk-SK: Čiarové kódy:

en: Check in
sk-SK: Vrátiť

en: Self check-in help
sk-SK: Pomoc pri samoobslužnej výpožičke

en: Scan each item or enter its barcode. A list with the entered barcodes will be displayed.
sk-SK: Zoskenujte každý exemplár alebo zadajte jeho čiarový kód. Zobrazí sa zoznam zadaných čiarových kódov.

en: Click the 'Check in' button to confirm.
sk-SK: Pre potvrdenie kliknite na tlačidlo 'Vrátiť'

en: The operation results will be displayed for each entered barcode.
sk-SK: Výsledky operácie sa zobrazia pre každý zadaný čiarový kód.

en: The 'Finish' button is presented to start over.
sk-SK: Pre začatie odznova sa zobrazuje tlačidlo 'Dokončiť'

en: At any step, clicking the 'Cancel' button will erase the scanned barcodes and start over.
sk-SK: V ktoromkoľvek kroku, kliknutím na tlačidlo 'Zrušiť' sa vymažú naskenované čiarové kódy a začnete odznova.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout help &rsaquo; %s%s%sKoha %s
sk-SK: Pomoc pri samoobslužnej výpožičke &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Self checkout help
sk-SK: Pomoc pri samoobslužnej výpožičke

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
sk-SK: Ak používate systém samoobslužnej výpožičky, alebo ak sa knižničný systém nespráva ako zvyčajne, skúste si pre začiatok preštudovať tohto sprievodcu.

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Enter your user ID%s and password%s, and click the submit button (or press the enter key).
sk-SK: Zadajte svoje používateľské meno%s a heslo%s, a kliknite na tlačidlo odoslať (alebo stlačte klávesu Enter).

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
sk-SK: Druhý krok: Zoskenujte čiarový kód každého exemplára, jeden po druhom

en: Step three: Click the 'Finish' button
sk-SK: Tretí krok: Kliknite na tlačidlo 'Dokončiť'

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
sk-SK: Ak nekliknete na tlačidlo 'Dokončiť', Vaše prihlásenie automaticky vyprší o %s sekúnd.

en: Return to the self-checkout
sk-SK: Späť k samoobslužnej výpožičke

note: %1$s:  borrowernumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Print receipt for %s &rsaquo; Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
sk-SK: Vytlačiť potvrdenku pre %s &rsaquo; Samoobslužná výpožička &rsaquo; %s%s%sKoha %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
sk-SK: Samoobslužná výpožička &rsaquo; %s%s%sKoha %s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
sk-SK: %s Systém samoobslužnej výpožičky

en: Item cannot be checked out.
sk-SK: Exemplár nemožno vypožičať.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
sk-SK: Prepáčte, tento exemplár si nemôžete vypožičať z tohto miesta.

note: %1$s:  DEBT | $Price with_symbol => 1
en: You owe the library %s and cannot check out.
sk-SK: Dlžíte knižnici %s a nie je možná výpožička.

en: Due date is not valid.
sk-SK: Termín návratu nie je správny.

en: Item must be checked out at a circulation desk.
sk-SK: Tento exemplár musí byť vypožičaný z centrálneho pultu.

en: Please see a member of the library staff.
sk-SK: Prosím, kontaktujte pracovníka knižnice.

en: Return this item
sk-SK: Vráťte tento exemplár

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
sk-SK: Späť k prehľadu účtu

en: Please confirm the checkout:
sk-SK: Potvrďte prosím výpožičku:

en: This item is already checked out to you.
sk-SK: Tento exemplár vám už bol vypožičaný.

en: Renew item
sk-SK: Predĺžiť exemplár

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
sk-SK: Prepáčte, overenie tohto samoobslužného stanovišťa sa stratilo. Kontaktujte prosím administrátora na vyriešenie tohto problému.

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
sk-SK: Pristupujete do vlastnej výpožičky z inej IP adresy. Prihláste sa, prosím, znovu.

en: Record not found
sk-SK: Záznam sa nenašiel

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
sk-SK: Vaše používateľské meno sa nenašlo v databáze. Prosím, skúste znova.

en: Item checked out
sk-SK: Vypožičaný exemplár

en: Item renewed
sk-SK: Exemplár bol predĺžený

en: Item not renewed
sk-SK: Exemplár nebol predĺžený

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
sk-SK: Exemplár nie je vrátený: požiadajte o pomoc pracovníkov výpožičiek

en: Item checked in
sk-SK: Vrátený exemplár

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
sk-SK: Ste prihlásený ako %s.

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
sk-SK: Za vyzdvihnutie tohto exemplára vám bol zaúčtovaný rezervačný poplatok.

en: Sorry
sk-SK: Prepáčte

en: The userid
sk-SK: Užívateľské meno

en: was not found in the database. Please try again.
sk-SK: sa nenašlo v databáze. Prosím, skúste znova.

en: Check out, return, or renew an item:
sk-SK: Vypožičajte, vráťte alebo obnovte exemplár:

en: Check out or renew an item:
sk-SK: Vrátiť alebo predĺžiť exemplár:

en: Scan a new item or enter its barcode:
sk-SK: Zoskenujte nový exemplár alebo vpíšte jeho čiarový kód:

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
sk-SK: Výpožičky (%s)

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
sk-SK: %s Rezervácie (%s)

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
sk-SK: Výpožičky pre %s

en: Checked out on
sk-SK: Vypožičaný dňa

en: NEW
sk-SK: NOVÝ

en: Issue renews
sk-SK: Predĺženie exemplára

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
sk-SK: Toto je lokálna výpožička, nemožno ju predĺžiť.

en: No renewals allowed
sk-SK: Nie sú dovolené žiadne obnovenia

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
sk-SK: Vrátiť exemplár

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
sk-SK: %sÁno%sNie%s

en: You currently have nothing checked out.
sk-SK: Momentálne nemáte nič vypožičané.

en: You currently have no pending holds.
sk-SK: Momentálne nemáte žiadne čakajúce rezervácie.

en: Please enter your card number:
sk-SK: Prosím, zadajte svoje číslo preukazu:

note: SCRIPT
en: End session
sk-SK: Ukončiť reláciu

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
sk-SK: Vytlačiť potvrdenie a ukončiť reláciu

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
sk-SK: Želáte si vytlačiť príjemku?

en: Search suggestions
sk-SK: Hľadať v návrhoch

en: Suggestions
sk-SK: Návrhy

en: Did you mean:
sk-SK: Mali ste na mysli:

en: Sorry, no suggestions.
sk-SK: Ľutujeme, niet návrhov.

en: MARC Card View
sk-SK: Náhľad na kartu MARC

en: MARC View
sk-SK: Náhľad MARC
