Koha 23.11.09.000 - en to pl-PL translation catalogue (869 entries)

en: ERROR: Price is not a valid number, please check the price and try again!
pl-PL: BŁĄD: Cena nie jest poprawnie wprowadzona, sprawdź cenę i wprowadź jeszcze raz!

en: Fund amount exceeds parent allocation
pl-PL: Kwota funduszu wykracza poza przydział z budżetu

en: Fund amount exceeds period allocation
pl-PL: Kwota funduszu wykracza poza przydział z budżetu

en: New budget-parent is beneath budget
pl-PL: Nowy budżet

en: Are you sure you want to delete this vendor?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tego dostawcę?

en: Update item
pl-PL: Aktualizuj egzemplarz

en: You can't receive any more items
pl-PL: Nie możesz otrzymać więcej egzemplarzy

en: Edit
pl-PL: Modyfikuj

en: Delete
pl-PL: Usuń

en: Add item
pl-PL: Dodaj egzemplarz

en: Clear
pl-PL: Wyczyść

en: Add multiple items
pl-PL: Dodaj wiele egzemplarzy

en: Number of items to add
pl-PL: Liczba egzemplarzy do dodania

en: Add
pl-PL: Dodaj

en: NOTE: Fields listed in the 'UniqueItemFields' system preference will not be copied
pl-PL: UWAGA: Pola określone w opcji systemowej 'UniqueItemFields' nie będą powielane

en: is duplicated
pl-PL: został(o) powielony/-e

en: already exists in database
pl-PL: już istnieje w bazie danych

en: There is no record selected
pl-PL: Nie wybrano rekordu

en: quantity values are not filled in or are not numbers
pl-PL: wartość nie jest wypełniona lub nie jest liczbą

en: Some funds are not defined in item records
pl-PL: W rekordach egzemplarzy nie zostały zdefiniowane niektóre fundusze

en: Some required item subfields are not set
pl-PL: Niektóre podpola rekordu egzemplarza nie zostały ustawione

en: Loading
pl-PL: Wczytywanie

en: Internal Server Error, please reload the page
pl-PL: Błąd 500 (Internal Server Error), przeładuj stronę

en: You need to log in again, your session has timed out
pl-PL: Zaloguj się ponownie - sesja wygasła

en: Error; your data might not have been saved
pl-PL: Błąd; dane mogły nie zostać zapisane

en: Loading...
pl-PL: Wczytywanie...

en: Please select or enter a sound.
pl-PL: Wybierz lub wprowadź dźwięk.

en: Are you sure you want to delete the selected audio alerts?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć zaznaczone alerty dźwiękowe?

en: Check the box next to the alert you want to delete.
pl-PL: Zaznacz alert, który chcesz usunąć.

en: Authority
pl-PL: Hasło wzorcowe

en: Error importing the authority type %s
pl-PL: Błąd przy importowaniu typu hasła wzorcowego %s

en: Please select a CSV (.csv) or ODS (.ods) spreadsheet file.
pl-PL: Wybierz plik CSV (.csv), ODS (.ods) lub XML (.xml).

en: Do you really want to import the authority type fields and subfields? This will overwrite the current configuration. For safety reasons please use the export option to make a backup
pl-PL: Czy na pewno chcesz importować pola i podpola hasła wzorcowego? Nadpisane zostaną bieżące ustawienia. Dla bezpieczeństwa użyj opcji eksportu danych, by zrobić kopię zapasową

en: Importing to authority type: %s. Importing from file: %s
pl-PL: Importowanie do hasła wzorcowego: %s. Importowanie z pliku: %s

en: Your cart is currently empty
pl-PL: Schowek jest pusty

en: This item is already in your cart
pl-PL: Pozycja znajduje się już w Twoim schowku

en: This item has been added to your cart
pl-PL: Pozycję dodano do schowka

en: %s item(s) added to your cart
pl-PL: Liczba pozycji dodanych do Schowka: %s

en: %s already in your cart
pl-PL: %s w schowku

en: No item was selected
pl-PL: Nie wybrano żadnego egzemplarza

en: No item was added to your cart (already in your cart)!
pl-PL: Żadna pozycja nie została dodana do Twojego koszyka (już jest w Twoim koszyku)!

en: The item has been removed from your cart
pl-PL: Pozycja została usunięta ze schowka

en: Are you sure you want to empty your cart?
pl-PL: Czy na pewno chcesz opróżnić schowek?

en: Are you sure you want to remove the selected items?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane egzemplarze?

en: Items in your cart: %s
pl-PL: Egzemplarze w schowku: %s

en: Add to cart
pl-PL: Dodaj do schowka

en: In your cart
pl-PL: W schowku

en: Error importing the framework
pl-PL: Błąd przy importowaniu szablonu

en: Are you sure you want to replace the fields and subfields for the %s framework structure? The existing structure will be overwritten! For safety reasons, it is recommended to use the export option to make a backup first.
pl-PL: Czy na pewno chcesz zamienić pola i podpola w strukturze szablonu %s? Istniejąca struktura zostanie nadpisana! Ze względów bezpieczeństwa zaleca się najpierw skorzystać z opcji eksportu, aby wykonać kopię zapasową.

en: Importing to framework: %s. Importing from file: %s.
pl-PL: Importowanie do szablonu: %s. Importowanie z pliku: %s.

en: Previous
pl-PL: Wstecz

en: Next
pl-PL: Dalej

en: Results
pl-PL: Wyniki

en: Go back to the results
pl-PL: Wróć do wyników

en: Please enter a valid date (should match %s).
pl-PL: Wprowadź prawidłową datę (powinna być zgodna z %s).

en: Fri
pl-PL: Pt

en: Mon
pl-PL: Pon

en: Sat
pl-PL: Sob

en: Sun
pl-PL: Niedz

en: Thu
pl-PL: Czw

en: Tue
pl-PL: Wtorek

en: Wed
pl-PL: Śr

en: Friday
pl-PL: Piątek

en: Monday
pl-PL: Poniedziałek

en: Saturday
pl-PL: Sobota

en: Sunday
pl-PL: Niedziela

en: Thursday
pl-PL: Czwartek

en: Tuesday
pl-PL: Wtorek

en: Wednesday
pl-PL: Środa

en: Apr
pl-PL: KWI

en: Aug
pl-PL: SIE

en: Dec
pl-PL: GRU

en: Feb
pl-PL: LUT

en: Jan
pl-PL: STY

en: Jul
pl-PL: LIP

en: Jun
pl-PL: CZE

en: Mar
pl-PL: MAR

en: May
pl-PL: Maj

en: Nov
pl-PL: LIS

en: Oct
pl-PL: PAŹ

en: Sep
pl-PL: WRZ

en: April
pl-PL: Kwiecień

en: August
pl-PL: Sierpień

en: December
pl-PL: Grudzień

en: February
pl-PL: Luty

en: January
pl-PL: Styczeń

en: July
pl-PL: Lipiec

en: June
pl-PL: Czerwiec

en: March
pl-PL: Marzec

en: November
pl-PL: Listopad

en: October
pl-PL: Październik

en: September
pl-PL: Wrzesień

en: Failure
pl-PL: Niepowodzenie

en: Place hold
pl-PL: Zamów

en: Please note that this external search could replace the current record.
pl-PL: Uwaga: rekord wyszukany przez zewnętrzne źródło może zastąpić bieżący rekord.

en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
pl-PL: Liczba egzemplarzy przy rekordzie: %s. Musisz usunąć wszystkie egzemplarze, zanim usuniesz rekord.

en: Warning: This record is used in %s order(s). Deleting it could cause serious issues on acquisition module. Are you sure you want to delete this record?
pl-PL: Uwaga: Rekord ma przypisane %s zamówienie(a). Usunięcie spowoduje błędy w module Gromadzenie. Czy na pewno chcesz usunąć ten rekord?

en: %s order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
pl-PL: %s zamówień przy tym rekordzie. Musisz posiadać uprawnienia do zarządzania zamówieniami, by usunąć ten rekord.

en: %s deleted order(s) are using this record. Are you sure you want to delete this record?
pl-PL: Liczba zamówień przy rekordzie: %s. Czy na pewno chcesz usunąć ten rekord?

en: %s deleted order(s) are using this record. You need order managing permissions to delete this record.
pl-PL: Liczba usuniętych zamówień przy tym rekordzie: %s. Musisz mieć pozwolenie na usunięcie rekordu.

en: %s holds(s) for this record. Are you sure you want to delete this record?
pl-PL: Liczba zamówień przy tym rekordzie: %s. Czy na pewno chcesz usunąć ten rekord?

en: %s subscription(s) are attached to this record. You must delete all subscription before deleting this record.
pl-PL: Liczba prenumerat dołączonych do rekordu: %s. Musisz usunąć wszystkie prenumeraty, zanim usuniesz rekord.

en: Are you sure you want to delete this record?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten rekord?

en: %s hold(s) on this record. You must delete all holds before deleting all items.
pl-PL: Zamówienia przy rekordzie: %s. Musisz usunąć wszystkie zamówienia, zanim usuniesz wszystkie egzemplarze.

en: Are you sure you want to delete the %s attached items?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć %s wybranych egzemplarzy?

en: (select to create)
pl-PL: (wybierz, aby utworzyć)

en: Something went wrong. Maybe the value already exists?
pl-PL: Wystąpił błąd. Wartość już istnieje?

en: Template name is required.
pl-PL: Nazwa szablonu jest wymagana.

en: Category code can only contain the following characters: letters, numbers, - and _.
pl-PL: Kod kategorii może zawierać następujące znaki: litery, cyfry, - oraz _.

en: Please choose an enrollment period in months OR by date.
pl-PL: Wybierz tylko jedno ustawienie okresu zapisu.

en: Note: %s out of %s renewals have been logged
pl-PL: Uwaga: zarejestrowano %s z %s prolongat

en: Renewed by
pl-PL: Prolongowane przez

en: manually
pl-PL: ręcznie

en: Automatic
pl-PL: Automatyczna

en: Renewal type:
pl-PL: Typ prolongaty:

en: Checked in
pl-PL: Zwrot przyjęty

en: Patron note
pl-PL: Uwaga użytkownika

en: Unable to check in
pl-PL: Nie można przekazać / zwrócić

en: Confirm
pl-PL: Potwierdź

en: Renewed, due:
pl-PL: Prolongowane, do:

en: Renew failed:
pl-PL: Prolongata nie powiodła się:

en: not checked out
pl-PL: niewypożyczony

en: too many renewals
pl-PL: przekroczono limit prolongat

en: too many consecutive renewals without being seen by the library
pl-PL: zbyt wiele kolejnych prolongat, bez wizyty w bibliotece

en: on hold
pl-PL: Zarezerwowany

en: Not allowed: patron restricted
pl-PL: Niedozwolone: użytkownik ma nałożone ograniczenia

en: Not allowed: overdue
pl-PL: Niedozwolone: przetrzymanie

en: Unable to find an open day
pl-PL: Nie można znaleźć dnia roboczego

en: reason unknown
pl-PL: powód nieznany

en: Loading... you may continue scanning.
pl-PL: Wczytywanie... możesz kontynuować skanowanie.

en: Today's checkouts
pl-PL: Dzisiejsze wypożyczenia

en: Previous checkouts
pl-PL: Poprzednie wypożyczenia

en: by _AUTHOR_
pl-PL: _AUTHOR_

en: On-site checkout
pl-PL: Wypożyczenia na miejscu

en: This item has been recalled and the due date updated
pl-PL: Na ten egzemplarz zgłoszono prośbę o zwrot, więc data zwrotu została zaktualizowana

en: Recalled
pl-PL: Prośba o zwrot złożona

en: Booked
pl-PL: Zarezerwowany

en: On hold
pl-PL: Zarezerwowany

en: Not renewable
pl-PL: Brak możliwości prolongaty

en: Must be renewed at the library
pl-PL: Musi zostać przedłużony w bibliotece

en: No renewal before %s
pl-PL: Brak możliwości prolongowania przed %s

en: Can no longer be auto-renewed - number of checkout days exceeded
pl-PL: Brak możliwości automatycznej prolongaty - przekroczono liczbę dni wypożyczenia

en: Automatic renewal failed, patron has unpaid fines
pl-PL: Automatyczna prolongata nie powiodła się, użytkownik posiada niezapłacone należności

en: Automatic renewal failed, account expired
pl-PL: Automatyczna prolongata nie powiodła się, konto wygasło

en: Renewal denied by syspref
pl-PL: Odnowienie odrzucone przez ustawienia administracyjne

en: %s of %s renewals remaining
pl-PL: Pozostało: %s z %s prolongat

en:  and %s of %s unseen renewals remaining
pl-PL:  i do wykorzystania %s z %s prolongat

en: Scheduled for automatic renewal
pl-PL: Zaplanowano automatyczną prolongatę

en: Claim returned
pl-PL: Zgłoś reklamację zwrotu

en: No itemtype
pl-PL: Brak typu egzemplarza

en: Number of checkouts by item type
pl-PL: Liczba wypożyczeń według typu egzemplarza

en: Double click to edit
pl-PL: Edycja przez dwukrotne kliknięcie

en: Resolve
pl-PL: Rozwiąż

en: Actions
pl-PL: Działania

en: Edit notes
pl-PL: Edycja uwag

en: Show 1 claim | Show all {count} claims
pl-PL[0]: Pokaż 1 reklamację
pl-PL[1]: Pokaż wszystkie {count} reklamacje
pl-PL[2]: Pokaż wszystkie {count} reklamacji

en: Show 1 unresolved claim | Show {count} unresolved claims
pl-PL[0]: Pokaż 1 niezakończoną reklamację
pl-PL[1]: Pokaż {count} niezakończone reklamacje
pl-PL[2]: Pokaż {count} niezakończonych reklamacji

en: Update
pl-PL: Uaktualnij

en: Cancel
pl-PL: Anuluj

en: Are you sure you want to delete this return claim?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę reklamację zwrotu?

en: First
pl-PL: Pierwsza

en: Last
pl-PL: Ostatnia

en: No data available in table
pl-PL: Brak dostępnych danych

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
pl-PL: Wyświetlanie wyników od _START_ do _END_ z _TOTAL_

en: No entries to show
pl-PL: Brak wpisów do wyświetlenia

en: (filtered from _MAX_ total entries)
pl-PL: (filtrowanych z _MAX_ wyników)

en: Show _MENU_ entries
pl-PL: Wyświetl na stronie _MENU_

en: Processing...
pl-PL: Przetwarzanie...

en: Search:
pl-PL: Szukaj:

en: No matching records found
pl-PL: Nie znaleziono pasujących rekordów

en: Copy to clipboard
pl-PL: Skopiuj do schowka

en: Press <i>ctrl</i> or <i>⌘</i> + <i>C</i> to copy the table data<br>to your system clipboard.<br><br>To cancel, click this message or press escape.
pl-PL: Naciśnij <i>Ctrl</i> lub <i>⌘</i> + <i>C</i>, aby skopiować dane tabeli<br>do schowka systemowego.<br><br>Aby anulować, kliknij ten komunikat lub naciśnij klawisz Escape.

en: Copied %d rows to clipboard
pl-PL: Skopiowano %d wierszy do schowka

en: Copied one row to clipboard
pl-PL: Skopiowano jeden wiersz do schowka

en: Clear filter
pl-PL: Wyczyść filtr

en: All
pl-PL: Wszystkie

en: Something went wrong when loading the table.
    %s: %s. 
    %s
pl-PL: Wystąpił błąd podczas ładowania tabeli.
    %s: %s. 
    %s

en: Something went wrong when loading the table.
pl-PL: Wystąpił błąd podczas ładowania tabeli.

en: Copy
pl-PL: Kopiuj

en: Print
pl-PL: Drukuj

en: Columns settings
pl-PL: Ustawienia kolumn

en: Columns
pl-PL: Kolumny

en: Export or print
pl-PL: Eksport lub druk

en: Export
pl-PL: Eksport

en: Configure table
pl-PL: Konfiguruj tabelę

en: Configure
pl-PL: Konfiguruj

en: %s search
pl-PL: %s szukaj

en: This field is mandatory and must have at least one mapping
pl-PL: To pole jest obowiązkowe i musi mieć co najmniej jedno odwzorowanie

en: This pickup location is not allowed according to circulation rules
pl-PL: Miejsce odbioru nie jest dozwolone zgodnie z zasadami udostępniania

en:  (current)
pl-PL:  (bieżąca)

en: No
pl-PL: Nie

en: Yes
pl-PL: Tak

en: Resume
pl-PL: Wznów

en: Suspend
pl-PL: Zawieś

en: Hold is <strong>suspended</strong>
pl-PL: Zamówienie jest <strong>zawieszone</strong>

en: until %s
pl-PL: do %s

en: Next available %s item
pl-PL: Najbliższy dostępny egzemplarz typu %s

en: Next available item group <strong>%s</strong> item
pl-PL: Najbliższa dostępna grupa egzemplarzy typu <strong>%s</strong>

en: Item is <strong>waiting here</strong>
pl-PL: Egzemplarz <strong>do odbioru</strong>

en: at %s
pl-PL: w %s

en: Item is <strong>waiting</strong>
pl-PL: Egzemplarz <strong>oczekuje</strong>

en: Item is <strong>in transit</strong> from %s since %s
pl-PL: Egzemplarz <strong>w drodze</strong> z %s od %s

en: Item hasn't been transferred yet from %s
pl-PL: Egzemplarz nie został przesłany jeszcze z %s

en: Unable to resume, hold not found
pl-PL: Nie udało się wznowić, zamówienia nie znaleziono

en: Your request could not be processed. Check the logs for details.
pl-PL: Zamówienie nie jest przetwarzane. Sprawdź dziennik zdarzeń.

en: Suspend hold on
pl-PL: Zawieś zamówienie dnia

en: Suspend until:
pl-PL: Zawieś do:

en: Clear date to suspend indefinitely
pl-PL: Wyczyść datę, jeśli chcesz zawiesić na czas nieokreślony

en: Unable to suspend, hold not found.
pl-PL: Nie udało się zawiesić zamówienia, zamówienia nie znaleziono.

en: Please enter letters or numbers
pl-PL: Wprowadź litery lub liczby

en: Are you sure you want to delete this field?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć pole?

en: A default letter with the code '%s' already exists.
pl-PL: Domyślne powiadomienie z tym kodem '%s' już istnieje.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'.
pl-PL: Powiadomienie z kodem '%s' już istnieje dla '%s'.

en: A letter with the code '%s' already exists for '%s'. Overwrite this letter?
pl-PL: Powiadomienie z kodem '%s' już istnieje dla '%s'. Nadpisać to powiadomienie?

en: Please specify title and content for %s
pl-PL: Wybierz tytuł i zawartość dla %s

en: Please fill at least one template.
pl-PL: Wypełnij przynajmniej jeden szablon.

en:  characters
pl-PL:  znaki

en: Both subfield values should be filled or empty.
pl-PL: Obydwie wartości w podpolach powinny zostać uzupełnione lub puste.

en: The destination should be filled.
pl-PL: Miejsce docelowe musi być wypełnione.

en: If the field is a control field, the subfield should be empty
pl-PL: Jeśli pole jest polem kontrolowanym, podpole powinno być puste

en: A control field cannot be used with a regular field.
pl-PL: Pole kontrolne nie może być używane z regularnymi.

en: The source subfield should be filled for update.
pl-PL: Podpole źródła powinno być wypełnione do aktualizacji.

en: The source field should be filled.
pl-PL: Pole źródła powinno być wypełnione.

en: The conditional field should be filled.
pl-PL: Pole warunkowe powinno zostać wypełnione.

en: The conditional comparison operator should be filled.
pl-PL: Należy wypełnić warunkowy operator porównania.

en: The conditional regular expression should be filled.
pl-PL: Warunkowe wyrażenie regularne powinno zostać wypełnione.

en: The conditional value should be filled.
pl-PL: Wartość warunkowa powinna być wypełniona.

en: Every
pl-PL: Co ile

en: Are you sure you wish to delete this template action?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę operację z szablonem?

en: Are you sure you wish to delete this template?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten szablon?

en: Edit action %s
pl-PL: Modyfikuj działanie %s

en: Update action
pl-PL: Aktualizacja działania

en: Are you sure you want to delete this message? This cannot be undone.
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć wiadomość? Operacji nie można cofnąć.

en: Dates of birth should be entered in the format 'MM/DD/YYYY'
pl-PL: Data urodzenia powinna być wprowadzona w formacie 'MM/DD/RRRR'

en: Dates of birth should be entered in the format 'YYYY-MM-DD'
pl-PL: Data urodzenia powinna być wprowadzona w formacie 'YYYY-MM-DD'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD/MM/YYYY'
pl-PL: Data urodzenia powinna być wprowadzona w formacie 'DD/MM/RRRR'

en: Dates of birth should be entered in the format 'DD.MM.YYYY'
pl-PL: Data urodzenia powinna być wprowadzona w formacie 'DD.MM.RRRR'

en: Are you sure you want to update this child to an Adult category? This cannot be undone.
pl-PL: Czy na pewno chcesz zmienić status użytkownika z dziecka na dorosłego? Operacji nie można cofnąć.

en: Are you sure you want to renew this patron's registration?
pl-PL: Czy na pewno chcesz odnowić konto użytkownika?

en: Patrons selected: %s
pl-PL: Wybrani użytkownicy: %s

en: Please confirm whether this is a duplicate patron
pl-PL: Potwierdź, czy to jest duplikat użytkownika

en: Minimum password length: %s
pl-PL: Minimalna długość hasła: %s

en: Age
pl-PL: Wiek

en: %s year
pl-PL: %s lat

en: %s years
pl-PL: %s lat

en: %s month
pl-PL: %s miesiące

en: %s months
pl-PL: %s miesiące

[ctx: Bibliographic record]
en: The field is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
pl-PL: Pole jest niepowtarzalne i już istnieje w docelowym rekordzie. Nie możesz go dodać.

[ctx: Bibliographic record]
en: The subfield is non-repeatable and already exists in the destination record. Therefore, you cannot add it.
pl-PL: Pole jest niepowtarzalne i już istnieje w docelowym rekordzie. Nie możesz go dodać.

en: Change messaging preferences to default for this category?
pl-PL: Zmienić ustawienia powiadomień na domyślne dla tej kategorii?

en: Your concern was successfully submitted.
pl-PL: Zgłoszenie zostało pomyślnie przesłane.

en: There was an error when submitting your concern, please contact a librarian.
pl-PL: Wystąpił błąd podczas przesyłania zgłoszenia, proszę skontaktuj się z bibliotekarzem.

en: Loading updates . . .
pl-PL: Wczytywanie zmian . . .

en: Public
pl-PL: Publiczna

en: Private
pl-PL: Prywatna

en: Concern #%s updated successfully.
pl-PL: Problem #%s zaktualizowany pomyślnie.

en: Error resolving concern #%s. Check the logs for details.
pl-PL: Wystąpił błąd podczas rozwiązywania problemu #%s. Sprawdź dziennik zdarzeń.

en: Remove restriction?
pl-PL: Usunąć ograniczenie?

en: You must select checkout(s) to export
pl-PL: Wybierz wypożyczenia do eksportu

en: Error: presence of invalid data prevent saving. Please make the corrections and try again.
pl-PL: Błąd: obecność nieprawidłowych danych uniemożliwia zapisanie. Proszę dokonać poprawek i spróbować ponownie.

en: Nothing to save
pl-PL: Nic do zapisania

en: Saving...
pl-PL: Zapisywanie...

en: Saved preference %s
pl-PL: Zapisano opcję %s

en: modified
pl-PL: zmodyfikowano

en: You have made changes to system preferences.
pl-PL: Dokonałeś zmian w ustawieniach systemowych.

en: Are you sure you want to delete this consent item?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę zgodę?

en: Collapse this section
pl-PL: Zwiń sekcję

en: Expand this section
pl-PL: Rozwiń sekcję

en: Note: _ALL_ value will override all other values
pl-PL: Uwaga: _ALL_ wartość będzie nadrzędna w stosunku do wszystkich innych wartości

en: The following values are not formatted correctly:
pl-PL: Poniższe wartości nie są prawidłowo sformatowane:

en: Name
pl-PL: Nazwa

en: Required
pl-PL: Wymagane

en: Description
pl-PL: Opis

en: Requires consent in OPAC
pl-PL: Wymaga zgody w OPAC

en: Requires consent in staff interface
pl-PL: Wymaga zgody w interfejsie bibliotekarza

en: String used to identify cookie name
pl-PL: Tekst używany do rozpoznania nazwy cookie

en: Cookie domain
pl-PL: Domena cookie

en: Cookie path
pl-PL: Ścieżka cookie

en: Expand
pl-PL: Rozwiń

en: Collapse
pl-PL: Zwiń

en: You must complete all fields
pl-PL: Musisz wypełnić wszystkie pola

en: Unable to Base64 decode value stored in CookieConsentedJS syspref:
pl-PL: Nie udało się zdekodować metodą Base64 wartości ustawienia systemowego CookieConsentedJS:

en: Unable to JSON parse decoded value stored in CookieConsentedJS syspref:
pl-PL: Nie udało się odczytać wartości ustawienia systemowego CookieConsentedJS jako JSON:

en: Add new code
pl-PL: Dodaj nowy kod

en: Coce image from Amazon.com
pl-PL: Obraz Coce z Amazon.com

en: Coce image from Google Books
pl-PL: Obraz Coce z Google Books

en: Coce image from Open Library
pl-PL: Obrazy Coce z Open Library

en: No cover image available
pl-PL: Brak okładki

en: Nothing is selected
pl-PL: Nic nie wybrano

en: You must select at least one record
pl-PL: Musisz wybrać co najmniej jeden rekord

en: At least two records must be selected for merging
pl-PL: Dwa rekordy muszą być zaznaczone do scalenia

en: AJAX failed to approve tag: %s
pl-PL: AJAX nie zatwierdził tagu: %s

en: AJAX failed to reject tag: %s
pl-PL: AJAX nie odrzucił tagu: %s

en: %s is permitted!
pl-PL: %s jest dozwolone!

en: %s is prohibited!
pl-PL: %s jest zabronione!

en: %s is neither permitted nor prohibited!
pl-PL: %s nie jest ani dozwolone, ani zabronione!

en: Clear all
pl-PL: Wyczyść wszystko

en: Select all
pl-PL: Zaznacz wszystko

en: Select all pending
pl-PL: Wybierz wszystkie oczekujące

en: Reject
pl-PL: Odrzuć

en: Approved
pl-PL: Zatwierdzone

en: Approve
pl-PL: Zatwierdź

en: Rejected
pl-PL: Odrzucone

en: Testing...
pl-PL: Testuje...

en: AJAX error (%s alert)
pl-PL: Błąd AJAX (ostrzeżenie %s)

en: No camera detected.
pl-PL: Nie wykryto kamery.

en: Could not access camera.
pl-PL: Brak dostępu do kamery.

en: Access to camera denied.
pl-PL: Odmowa dostępu do kamery.

en: This feature is available only in secure contexts (HTTPS).
pl-PL: Ta funkcja jest dostępna tylko w szyfrowanym zakresie (HTTPS).

en: An unknown error occurred:
pl-PL: Wystąpił nieznany błąd:

en: Edit booking
pl-PL: Modyfikuj rezerwację

en: Place booking
pl-PL: Zarezerwuj

en: years
pl-PL: lat

en: Search for a patron
pl-PL: Szukaj użytkownika

en: Select item
pl-PL: Wybierz egzemplarz

en: Are you sure you want to remove this recall?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę prośbę o zwrot?

en: The recall may have already been cancelled. Please refresh the page.
pl-PL: Prośba o zwrot mogła już zostać anulowana. Odśwież stronę.

en: Cancelled
pl-PL: Anulowane

en: Are you sure you want to expire this recall?
pl-PL: Czy na pewno chcesz wygasić tę prośbę o zwrot?

en: The recall may have already been expired. Please refresh the page.
pl-PL: Prośba o zwrot mogła już wygasnąć. Odśwież stronę.

en: Expired
pl-PL: Wygasło

en: Are you sure you want to revert the waiting status of this recall?
pl-PL: Czy na pewno chcesz odwrócić status tej prośby o zwrot?

en: The recall waiting status may have already been reverted. Please refresh the page.
pl-PL: Status oczekującej prośby o zwrotu mógł już zostać przywrócony. Odśwież stronę.

en: Waiting status reverted
pl-PL: Status oczekującego przypomnienia został przywrócony

en: Are you sure you want to mark this recall as overdue?
pl-PL: Czy na pewno chcesz oznaczyć tę prośbę o zwrot jako przeterminowaną?

en: The recall may have already been marked as overdue. Please refresh the page.
pl-PL: Prośba o zwrot mogła już zostać oznaczona jako przeterminowana. Odśwież stronę.

en: Marked overdue
pl-PL: Zaznacz przetrzymane

en: Are you sure you want to remove this recall and return the item to it's home library?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę prośbę o zwrot i zwrócić egzemplarz do jego macierzystej biblioteki?

en: The recall may have already been removed. Please refresh the page.
pl-PL: Prośba o zwrot mogła zostać już usunięta. Odśwież stronę.

en: Are you sure you want to remove the selected recall(s)?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć wybrane prośby o zwrot?

en: Please make a selection.
pl-PL: Wybierz pozycje do przypomnienia.

en: %s (current status)
pl-PL: %s (bieżący status)

en: Are you sure you want to delete this rotating collection?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę kolekcję czasową?

en: The results could not be loaded
pl-PL: Nie można załadować wyników

en: Please delete %s character(s)
pl-PL: Liczba znaków do usunięcia: %s

en: Please enter %s or more characters
pl-PL: Wprowadź %s lub więcej znaków

en: Loading more results…
pl-PL: Ładowanie wyników…

en: You can only select %s item(s)
pl-PL: Możesz wybrać jedynie %s egzemplarzy

en: No results found
pl-PL: Brak wyników

en: Searching…
pl-PL: Wyszukiwanie…

en: Remove all items
pl-PL: Skasuj wybór

en: Remove item
pl-PL: Usuń egzemplarz

en: Are you sure you want to close this subscription?
pl-PL: Czy na pewno chcesz zamknąć tę prenumeratę?

en: Are you sure you want to reopen this subscription?
pl-PL: Czy na pewno chcesz wznowić tę prenumeratę?

en: Are you sure you want to delete this subscription?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę prenumeratę?

en: Add an SMS cellular provider
pl-PL: Dodaj operatora sieci komórkowej (SMS)

en: Edit provider %s
pl-PL: Modyfikuj operatora sieci komórkowej %s

en: Are you sure you want to delete %s? %s patron(s) are using it!
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć %s? %s użytkowników używa go!

en: Are you sure you want to delete %s?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć %s?

en: Back to top
pl-PL: Powrót do góry

en: An error occurred. Check the logs for details.
pl-PL: Wystąpił błąd. Sprawdź dziennik zdarzeń.

en: Frequency and subscription length provided doesn't combine well. Please consider entering an issue count rather than a time period.
pl-PL: Częstotliwość i długość prenumeraty nie są prawidłowo połączone. Rozważ wprowadzenie egzemplarza zamiast przedziału czasu.

en: If you wish to claim late or missing issues you must link this subscription to a vendor. Click OK to ignore or Cancel to return and enter a vendor
pl-PL: Kliknij OK, jeśli chcesz zapisać prenumeratę bez dostawcy lub Anuluj, jeśli chcesz uzupełnić dane dostawcy

en: The vendor does not exist
pl-PL: Dostawca nie istnieje

en: You must choose or create a bibliographic record
pl-PL: Musisz wybrać lub utworzyć rekord bibliograficzny

en: Bibliographic record does not exist!
pl-PL: Rekord bibliograficzny nie istnieje!

en: Number of issues to display to staff must be a number
pl-PL: Liczba numerów wyświetlanych bibliotekarzowi musi być liczbą

en: Number of issues to display to the public must be a number
pl-PL: Liczba numerów wyświetlanych w OPAC musi być liczbą

en: You must choose a first publication date
pl-PL: Musisz wybrać datę rozpoczęcia i długość prenumeraty

en: You must choose a subscription length or an end date.
pl-PL: Musisz wybrać długość lub datę zakończenia prenumeraty.

en: You have modified the advanced prediction pattern. Please save your work or cancel modifications.
pl-PL: Zmodyfikowałeś zaawansowany wzór numerowania. Zapisz lub usuń modyfikację.

en: Warning! Present pattern has planned irregularities. Click on 'Test prediction pattern' to check if it's still valid
pl-PL: Ostrzeżenie! Bieżący wzór został zaplanowany jako nieregularny. Kliknij 'Sprawdź poprawność wzoru numerowania', by upewnić się, że jest poprawny

en: Please click on 'Test prediction pattern' before saving subscription.
pl-PL: Kliknij 'Sprawdź poprawność wzoru numerowania' przed zapisaniem prenumeraty.

en: Frequency is not defined
pl-PL: Nie zdefiniowano częstotliwości

en: First publication date is not defined
pl-PL: Brak Daty wydania pierwszego numeru

en: Next issue publication date is not defined
pl-PL: Nie zdefiniowano daty otrzymania następnego numeru

en: Cannot test prediction pattern for the following reason(s): %s
pl-PL: Nie można sprawdzić poprawności wzoru numerowania z powodu: %s

en: Please enter a name for this pattern
pl-PL: Wprowadź nazwę wzoru

en: This pattern name already exists. Do you want to modify it?
pl-PL: Nazwa wzoru numerowania już istnieje. Czy chcesz ją zmienić?

en: Warning: This will modify the pattern for all subscriptions that are using it.
pl-PL: Ostrzeżenie: Wzór numerowania zostanie zmodyfikowany dla wszystkich prenumerat, w których jest użyty.

en: Something went wrong. Unable to create a new numbering pattern.
pl-PL: Wystąpił błąd. Nie można utworzyć nowego wzoru numerowania.

en: Searching for subscription in Mana Knowledge Base
pl-PL: Wyszukiwanie prenumeraty w Mana KB

en: Results from Mana Knowledge Base
pl-PL: Wyniki wyszukiwania z Mana KB

en: Show Mana results
pl-PL: Wyświetl wyniki Mana

en: Subscription found on Mana Knowledge Base:
pl-PL: Prenumerata odnaleziona w bazie Mana KB:

en: No subscription found on Mana Knowledge Base
pl-PL: Brak prenumeraty w bazie Mana KB

en: Please feel free to share your pattern with all others librarians once you are done
pl-PL: Udostępnij wzór numerowania innym bibliotekarzom

en: This bibliographic record does not exist
pl-PL: Rekord bibliograficzny nie istnieje

en: Deactivate filters
pl-PL: Dezaktywuj filtry

en: Activate filters
pl-PL: Uruchom filtry

en: Are you sure you want to delete this cover image?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę okładkę?

en: Directory is not writeable
pl-PL: Katalogu nie można zapisać

en: Error code 0 not used
pl-PL: Kod błędu 0 nieużywany

en: File already exists
pl-PL: Plik już istnieje

en: Root directory for uploads not defined
pl-PL: Katalog główny dla wczytywanych plików nie został zdefiniowany

en: Temporary directory for uploads not defined
pl-PL: Tymczasowy katalog dla wczytywanych plików nie został zdefiniowany

en: Upload status:
pl-PL: Status wczytywania:

en: Failed
pl-PL: Nie powiodło się

en: Denied
pl-PL: Odrzucono

en: An error occurred while uploading.
pl-PL: Wystąpił błąd w trakcie wczytywania.

en: Error:
pl-PL: Błąd:

en: This tool only accepts ZIP files or GIF, JPEG, PNG, or XPM images.
pl-PL: Narzędzie akceptuje tylko pliki ZIP lub obrazy w jednym z formatów: GIF, JPEG, PNG lub XPM.

en: File name:
pl-PL: Nazwa pliku:

en: File type:
pl-PL: Typ pliku:

en: File size:
pl-PL: Wielkość pliku:

en: An error occurred on deleting this image
pl-PL: Wystąpił błąd podczas usuwania zdjęcia

en: View comparison
pl-PL: Porównanie widoku

en: Showing results for %s
pl-PL: Wyświetlanie wyników dla %s

en: You can select maximum of two checkboxes
pl-PL: Można zaznaczyć maksymalnie dwa pola wyboru

en: You must select two entries to compare
pl-PL: Musisz wybrać dwie pozycje do porównania

en: Submit
pl-PL: Wyślij

en: Close
pl-PL: Zamknij

en: Submitting...
pl-PL: Zapisywanie...

en: Licenses
pl-PL: Licencje

en: Agreement license %s
pl-PL: Umowa licencyjna %s

en: Remove this license
pl-PL: Usuń tę licencję

en: License
pl-PL: Licencja

en: Physical location
pl-PL: Fizyczna lokalizacja

en: Notes
pl-PL: Uwagi

en: Add new license
pl-PL: Dodaj nową licencję

en: There are no licenses created yet
pl-PL: Brak utworzonych licencji

en: Periods
pl-PL: Okresy

en: Agreement period %s
pl-PL: Okres umowy %s

en: Remove this period
pl-PL: Usuń ten okres

en: Start date
pl-PL: Data początkowa

en: End date
pl-PL: Data zakończenia

en: Cancellation deadline
pl-PL: Termin anulowania

en: Add new period
pl-PL: Dodaj nowy okres

en: Related agreements
pl-PL: Powiązane umowy

en: Related agreement %s
pl-PL: Powiązana umowa %s

en: Remove this relationship
pl-PL: Usuń to powiązanie

en: Related agreement
pl-PL: Powiązana umowa

en: Relationship
pl-PL: Powiązanie

en: Add new related agreement
pl-PL: Dodaj nową powiązaną umowę

en: There are no other agreements created yet
pl-PL: Brak innych utworzonych umów

en: Edit agreement #%s
pl-PL: Modyfikuj umowę #%s

en: New agreement
pl-PL: Nowa umowa

en: Agreement name
pl-PL: Nazwa umowy

en: Vendor
pl-PL: Dostawca

en: Closure reason
pl-PL: Powód zamknięcia

en: Is perpetual
pl-PL: Jest bezterminowa

en: Renewal priority
pl-PL: Priorytet odnowienia

en: License info
pl-PL: Informacja o licencji

en: A license is used several times
pl-PL: Licencja jest używana wielokrotnie

en: An agreement is used as relationship several times
pl-PL: Umowa jest używana wielokrotnie jako powiązanie

en: Only one controlling license is allowed
pl-PL: Tylko jedna licencja może regulować dostęp

en: File size exceeds maximum allowed: %s MB
pl-PL: Rozmiar pliku przekracza dozwolony rozmiar %s MB

en: Agreement user %s is missing a user
pl-PL: Użytkownik numer %s w umowie nie ma przypisanego użytkownika

en: Agreement updated
pl-PL: Umowa została zaktualizowana

en: Agreement created
pl-PL: Utworzono umowę

en: Filter by expired
pl-PL: Filtruj wygasłe

en: on
pl-PL: dnia

en: Show mine only
pl-PL: Pokaż tylko moje

en: There are no agreements defined
pl-PL: Brak zdefiniowanych umów

en: Select
pl-PL: Wybierz

en: Are you sure you want to remove this agreement?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę umowę?

en: Yes, delete
pl-PL: Tak, usuń

en: No, do not delete
pl-PL: Nie, nie usuwaj

en: Agreement %s deleted
pl-PL: Usunięto umowę %s

en: Agreement #%s
pl-PL: Umowa #%s

en: Period start
pl-PL: Początek okresu

en: Period end
pl-PL: Koniec okresu

en: Period note
pl-PL: Uwaga dotycząca okresu

en: Users
pl-PL: Użytkownicy

en: Role
pl-PL: Rola

en: Packages
pl-PL: Pakiety

en: Documents
pl-PL: Dokumenty

en: Document %s
pl-PL: Dokument %s

en: Remove this document
pl-PL: Usuń ten dokument

en: File
pl-PL: Plik

en: Select a file
pl-PL: Zaznacz plik

en: Update file
pl-PL: Aktualizuj plik

en: File name
pl-PL: Nazwa pliku

en: File type
pl-PL: Typ pliku

en: File description
pl-PL: Opis pliku

en: Uploaded on
pl-PL: Wczytany dnia

en: Add new document
pl-PL: Dodaj nowy dokument

en: Add new agreement
pl-PL: Dodaj nową umowę

en: This agreement is already linked with this package
pl-PL: Umowa jest już powiązana z tym pakietem

en: Hide filters
pl-PL: Ukryj filtry

en: Show filters
pl-PL: Pokaż filtry

en: Title
pl-PL: Tytuł

en: Publication type
pl-PL: Rodzaj publikacji

en: Selection status
pl-PL: Status wybrania

en: Selected
pl-PL: Wybrane

en: Not selected
pl-PL: Niewybrany

en: Is selected
pl-PL: Jest wybrany

en: Package name
pl-PL: Nazwa pakietu

en: Content type
pl-PL: Typ zawartości

en: %s packages found locally
pl-PL: Znaleziono %s lokalnych pakietów

en: Type
pl-PL: Rodzaj

en: Package #%s
pl-PL: Pakiet #%s

en: Add package to holdings
pl-PL: Dodaj pakiet do zbiorów

en: Remove package from holdings
pl-PL: Usuń pakiet ze zbiorów

en: External ID
pl-PL: Identyfikator zewnętrzny

en: Package type
pl-PL: Typ pakietu

en: Created on
pl-PL: Utworzono

en: Resource #%s
pl-PL: Zasób #%s

en: Add title to holdings
pl-PL: Dodaj tytuł do zasobów

en: Remove title from holdings
pl-PL: Usuń tytuł ze zbiorów

en: Resource information
pl-PL: Informacja o zasobie

en: Resource identifier
pl-PL: Identyfikator zasobu

en: Publication title
pl-PL: Tytuł publikacji

en: Publisher name
pl-PL: Nazwa wydawcy

en: Print-format identifier
pl-PL: Identyfikator formatu wydruku

en: Online-format identifier
pl-PL: Identyfikator formatu online

en: Package
pl-PL: Pakiet

en: Package content type
pl-PL: Rodzaj zawartości pakietu

en: Coverage dates
pl-PL: Zakres czasowy

en: Please enter a search term
pl-PL: Wprowadź szukany termin

en: %s titles found locally
pl-PL: Znaleziono %s lokalnych tytułów

en: Identifier
pl-PL: Identyfikator

en: ISBN (Print): %s
pl-PL: ISBN (Druk): %s

en: Title #%s
pl-PL: Tytuł #%s

en: Title identifier
pl-PL: Identyfikator tytułu

en: Local bibliographic record
pl-PL: Lokalny opis bibliograficzny

en: Date of first serial issue available online
pl-PL: Data pierwszego numeru dostępnego online

en: Number of first volume available online
pl-PL: Numeracja pierwszego rocznika dostępnego online

en: Number of first issue available online
pl-PL: Numeracja pierwszego numeru dostępnego online

en: Date of last issue available online
pl-PL: Data ostatniego numeru dostępnego online

en: Number of last volume available online
pl-PL: Numeracja ostatniego rocznika dostępnego online

en: Number of last issue available online
pl-PL: Numeracja ostatniego numeru dostępnego online

en: Title-level URL
pl-PL: URL na poziomie tytułu

en: First author
pl-PL: Pierwszy autor

en: Embargo information
pl-PL: Informacja o embargo

en: Coverage depth
pl-PL: Zakres tytułów

en: Date the monograph is first published in print
pl-PL: Data pierwszego drukowanego wydania książki

en: Date the monograph is first published online
pl-PL: Data pierwszego wydania książki online

en: Number of volume for monograph
pl-PL: Numer tomu książki

en: Edition of the monograph
pl-PL: Wydanie książki

en: First editor
pl-PL: Pierwszy redaktor

en: Title identifier of the parent publication
pl-PL: Identyfikator tytułu nadrzędnej publikacji

en: Title identifier of any preceding publication title
pl-PL: Identyfikator tytułu jednej z poprzednich publikacji

en: Access type
pl-PL: Rodzaj dostępu

en: Agreements
pl-PL: Umowy

en: Agreement %s
pl-PL: Umowa %s

en: Remove this agreement
pl-PL: Usuń tę umowę

en: Agreement
pl-PL: Umowa

en: There are no agreements created yet
pl-PL: Brak utworzonych umów

en: Edit package #%s
pl-PL: Modyfikuj pakiet #%s

en: New package
pl-PL: Nowy pakiet

en: Content type:
pl-PL: Typ zawartości:

en: An agreement is used several times
pl-PL: Umowa jest używana wielokrotnie

en: Package updated
pl-PL: Pakiet został zmodyfikowany

en: Package created
pl-PL: Pakiet został utworzony

en: There are no packages defined
pl-PL: Brak zdefiniowanych pakietów

en: Are you sure you want to remove this package?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten pakiet?

en: Local package %s deleted
pl-PL: Lokalny pakiet %s został usunięty

en: Titles (%s)
pl-PL: Tytuły (%s)

en: Edit title #%s
pl-PL: Modyfikuj tytuł #%s

en: New title
pl-PL: Nowy tytuł

en: A package is used several times
pl-PL: Pakiet jest używany wielokrotnie

en: Title updated
pl-PL: Tytuł został zmodyfikowany

en: Title created
pl-PL: Tytuł został utworzony

en: Package %s
pl-PL: Pakiet %s

en: Remove from this package
pl-PL: Usuń z tego pakietu

en: Add to another package
pl-PL: Dodaj do innego pakietu

en: There are no packages created yet
pl-PL: Brak utworzonych pakietów

en: Import from a list
pl-PL: Importuj z listy

en: Import in progress,
pl-PL: Import w trakcie,

en: see job #%s
pl-PL: zobacz zadanie #%s

en: To the following local package
pl-PL: Do następującego lokalnego pakietu

en: Cannot import, no package selected
pl-PL: Nie można importować, nie wybrano pakietu

en: Import
pl-PL: Importuj

en: There are no titles defined
pl-PL: Brak zdefiniowanych tytułów

en: Are you sure you want to remove this title?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten tytuł?

en: Local title %s deleted
pl-PL: Lokalny tytuł %s został usunięty

en: Contributors
pl-PL: Twórcy

en: Edit license %s
pl-PL: Modyfikuj licencję %s

en: New license
pl-PL: Nowa licencja

en: License name
pl-PL: Nazwa licencji

en: License user %s is missing a user
pl-PL: Użytkownik numer %s w licencji nie ma przypisanego użytkownika

en: License updated
pl-PL: Licencja została zmodyfikowana

en: License created
pl-PL: Licencja została utworzona

en: There are no licenses defined
pl-PL: Brak zdefiniowanych licencji

en: Are you sure you want to remove this license?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tę licencję?

en: License %s deleted
pl-PL: Licencja %s została usunięta

en: Started on
pl-PL: Zaczął występować

en: Ended on
pl-PL: Przestał występować

en: License #%s
pl-PL: Licencja #%s

en: The e-resource management module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule">ERMModule</a> to use it
pl-PL: Moduł zarządzania zasobami cyfrowymi jest wyłączony, włącz <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=ERMModule">ERMModule</a>, aby go używać

en: Data provider
pl-PL: Dostawca danych

en: Data provider name
pl-PL: Nazwa dostawcy danych

en: Service type
pl-PL: Rodzaj usługi

en: Report types
pl-PL: Rodzaje raportów

en: SUSHI credentials
pl-PL: Dane uwierzytelniania SUSHI

en: Service URL
pl-PL: URL usługi

en: Report release
pl-PL: Wersja raportu

en: Customer ID
pl-PL: Identyfikator klienta

en: Requestor ID
pl-PL: Identyfikator wysyłającego żądanie

en: API key
pl-PL: Klucz API

en: Requestor name
pl-PL: Nazwa wysyłającego żądanie

en: Requestor email
pl-PL: E-mail wysyłającego żądanie

en: There are no import logs defined
pl-PL: Brak zdefiniowanych dzienników importu

en: Download
pl-PL: Pobierz

en: Are you sure you want to remove this file?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten plik?

en: File %s deleted
pl-PL: Plik %s został usunięty

en: Filename
pl-PL: Nazwa pliku

en: Import date
pl-PL: Data importu

en: Imported by
pl-PL: Zaimportowany przez

en: Manual upload:
pl-PL: Ręczne wgranie pliku:

en: Clear form
pl-PL: Wyczyść formularz

en: Job for uploaded file has been queued
pl-PL: Zadanie dla wgranego pliku zostało umieszczone w kolejce

en: Check job progress
pl-PL: Sprawdź postęp pracy

en: Edit usage data provider #%s
pl-PL: Modyfikuj dostawcę danych wykorzystania zasobów #%s

en: New usage data provider
pl-PL: Nowy dostawca danych wykorzystania zasobów

en: Type at least two characters to search
pl-PL: Wpisz co najmniej dwa znaki, aby wyszukiwać

en: Searching...
pl-PL: Wyszukiwanie...

en: Create manually
pl-PL: Utwórz ręcznie

en: Create from registry
pl-PL: Utwórz z rejestru

en: Harvester status
pl-PL: Status procesu pobierania danych

en: Unselect all
pl-PL: Wyczyść zaznaczenie

en: Sushi credentials
pl-PL: Dane uwierzytelniania SUSHI

en: Credentials information
pl-PL: Informacja o danych uwierzytelniania

en: Customer ID info
pl-PL: Informacja o identyfikatorze klienta

en: Requestor ID info
pl-PL: Informacja o identyfikatorze wysyłającego żądanie

en: API key info
pl-PL: Informacja o kluczu API

en: Please refer to the
pl-PL: Sprawdź w

en: COUNTER registry
pl-PL: rejestrze COUNTER

en: for more information.
pl-PL: aby uzyskać więcej informacji.

en: This provider does not currently support any COUNTER 5 reports via SUSHI.
pl-PL: Dostawca nie dostarcza aktualnie żadnych raportów COUNTER 5 przez SUSHI.

en: Data provider updated
pl-PL: Dostawca danych został zmodyfikowany

en: Data provider created
pl-PL: Dostawca danych został utworzony

en: Data providers summary
pl-PL: Szczegóły dostawców danych

en: There are no usage data providers defined
pl-PL: Brak zdefiniowanych dostawców danych wykorzystania zasobów

en: Run now
pl-PL: Uruchom teraz

en: Test
pl-PL: Testuj

en: Are you sure you want to remove this data provider?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tego dostawcę danych?

en: Data provider %s deleted
pl-PL: Dostawca danych %s został usunięty

en: This data provider is set to 'Inactive', do you wish to update the status to 'Active'?
pl-PL: Ten dostawca danych jest oznaczony jako nieaktywny. Czy chcesz zmienić jego status na aktywny?

en: Yes, update status
pl-PL: Tak, zmień status

en: No, do not update status
pl-PL: Nie, nie zmieniaj statusu

en: Updated status for usage data provider %s
pl-PL: Status dostawcy danych wykorzystania zasobów %s został zmieniony

en: Are you sure you want to run the harvester for this data provider?
pl-PL: Czy na pewno chcesz rozpocząć pobieranie danych od tego dostawcy danych?

en: Yes, run
pl-PL: Tak, uruchom

en: No, do not run
pl-PL: Nie, nie uruchamiaj

en: Begin date
pl-PL: Data rozpoczęcia

en: Job for report type <strong>%s</strong> has been queued
pl-PL: Zadanie dla raportu typu <strong>%s</strong> zostało umieszczone w kolejce

en: Harvester connection was successful for usage data provider %s
pl-PL: Połączenie z dostawcą danych wykorzystania zasobów %s zostało nawiązane

en: No connection for usage data provider %s, please check your credentials and try again.
pl-PL: Brak połączenia z dostawcą danych wykorzystania zasobów %s, sprawdź swoje dane uwierzytelniania i spróbuj ponownie.

en: This data provider is inactive - connection testing is not possible
pl-PL: Dostawca danych jest nieaktywny - przetestowanie połączenia nie jest możliwe

en: Last run
pl-PL: Ostatnie uruchomienie

en: Data provider #%s
pl-PL: Dostawca danych #%s

en: Detail
pl-PL: Szczegóły

en: Manual upload
pl-PL: Ręczne wgranie pliku

en: Import logs
pl-PL: Dzienniki importu

en: Usage data provider %s deleted
pl-PL: Dostawca danych wykorzystania zasobów %s został usunięty

en: Data providers list
pl-PL: Lista dostawców danych

en: Provider
pl-PL: Dostawca

en: Start
pl-PL: Uruchom

en: End
pl-PL: Zakończono

en: New data provider
pl-PL: Nowy dostawca danych

en: Build a custom report
pl-PL: Zdefiniuj własny raport

en: Select report data
pl-PL: Wybierz dane do raportu

en: Data display
pl-PL: Wyświetlanie danych

en: Choose data provider
pl-PL: Wybierz dostawcę danych

en: Choose report
pl-PL: Wybierz raport

en: Choose metric type
pl-PL: Wybierz rodzaj mierzonej wartości

en: Choose access type
pl-PL: Wybierz rodzaj dostępu

en: Start year
pl-PL: Rok rozpoczęcia

en: Please enter year in format YYYY
pl-PL: Wprowadź rok w formacie RRRR

en: Start month
pl-PL: Miesiąc rozpoczęcia

en: End year
pl-PL: Rok zakończenia

en: End month
pl-PL: Miesiąc zakończenia

en: Keyword
pl-PL: Słowo kluczowe

en: Select report columns
pl-PL: Wybierz kolumny raportu

en: Select date display method
pl-PL: Wybierz metodę wyświetlania daty

en: Display data filtered by year
pl-PL: Wybierz dane filtrowane według roku

en: Yes - Table will be limited to 12 columns (Jan-Dec) with the option to switch between years
pl-PL: Tak - Tabela będzie ograniczona do 12 kolumn (styczeń-grudzień) z opcją przełączania się między latami

en: No - Table will include one column for every month of data selected
pl-PL: Nie - Tabela będzie zawierała jedną kolumnę dla każdego miesiąca wybranych danych

en: Select which months to display
pl-PL: Wybierz, które miesiące wyświetlić

en: Save report
pl-PL: Zapisz raport

en: Usage statistics reports
pl-PL: Raporty statystyk wykorzystania zasobów

en: Saved reports
pl-PL: Zapisane raporty

en: Create report
pl-PL: Utwórz raport

en: No data providers have been created -  no report data will be available
pl-PL: Brak dostawców danych - dane z raportów nie będą dostępne

en: Display by year
pl-PL: Wyświetl według roku

en: YOP
pl-PL: Rok wydania

en: Metric
pl-PL: Mierzona wartość

en: Period total
pl-PL: Okres ogółem

en: You have not saved any reports yet, please create a report.
pl-PL: Nie masz jeszcze żadnych zapisanych raportów, utwórz raport.

en: Select saved report
pl-PL: Wybierz zapisany raport

en: Delete report
pl-PL: Usuń raport

en: Report deleted successfully
pl-PL: Raport został usunięty

en: No report was selected - could not delete
pl-PL: Nie wybrano raportu - usunięcie niemożliwe

en: Remove this user
pl-PL: Usuń tego użytkownika

en: User
pl-PL: Użytkownik

en: Select user
pl-PL: Wybierz użytkownika

en: Add new user
pl-PL: Dodaj nowego użytkownika

en: Remove
pl-PL: Usuń

en: The preservation module is disabled, turn on <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">PreservationModule</a> to use it
pl-PL: Moduł konserwacji zbiorów jest wyłączony, włącz <a href="/cgi-bin/koha/admin/preferences.pl?tab=&op=search&searchfield=PreservationModule">PreservationModule</a>, aby go używać

en: Edit preservation settings
pl-PL: Modyfikuj ustawienia konserwacji zbiorów

en: General settings
pl-PL: Ustawienia ogólne

en: Status for item added to waiting list
pl-PL: Status obiektów dodanych do listy oczekujących

en: Default status for item added to train
pl-PL: Domyślny status dostępności dla egzemplarzy dodanych do kolejki

en: Settings updated
pl-PL: Ustawienia zaktualizowano

en: Processings
pl-PL: Procesy

en: Remove this processing
pl-PL: Usuń ten proces

en: Edit this processing
pl-PL: Modyfikuj ten proces

en: Add new processing
pl-PL: Dodaj nowy proces

en: Are you sure you want to remove this processing?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten proces?

en: Processing %s deleted
pl-PL: Proces '%s' został skasowany

en: This processing cannot be deleted, it is already in used.
pl-PL: Nie można usunąć tego procesu - jest aktualnie w użyciu.

en: Edit processing #%s
pl-PL: Modyfikuj proces #%s

en: New processing
pl-PL: Nowy proces

en: Processing name
pl-PL: Nazwa procesu

en: Letter template for printing slip
pl-PL: Rodzaj szablonu do wydruku pokwitowań

en: Attributes
pl-PL: Atrybuty

en: Be careful when removing attributes from this processing: the items using it will be impacted as well!
pl-PL: Zachowaj ostrożność usuwając atrybuty z tego procesu: wpłynie to na egzemplarze, dla których zastosowano dany atrybut!

en: Attribute %s
pl-PL: Atrybut %s

en: Remove this attribute
pl-PL: Usuń ten atrybut

en: Options
pl-PL: Działania

en: DOES NOT EXIST!
pl-PL: NIE ISTNIEJE!

en: Add new attribute
pl-PL: Dodaj nowy atrybut

en: Authorized value
pl-PL: Dopuszczona wartość

en: Free text
pl-PL: Tekst niesformatowany

en: Database column
pl-PL: Kolumna bazy danych

en: Processing updated
pl-PL: Proces zaktualizowany

en: Processing created
pl-PL: Proces utworzony

en: Processing #%s
pl-PL: Przetwarzanie #%s

en: Edit this template
pl-PL: Modyfikuj ten szablon%s

en: Unknown
pl-PL: Nieznana

en: There are no attributes defined for this processing.
pl-PL: Nie ma atrybutów zdefiniowanych dla tego procesu.

en: Edit train #%s
pl-PL: Modyfikuj kolejkę #%s

en: New train
pl-PL: Nowa kolejka

en: Status for item added to this train
pl-PL: Status dostępności egzemplarza dodanego do tej kolejki

en: Default processing
pl-PL: Domyślny proces

en: Train updated
pl-PL: Kolejka zaktualizowana

en: Train created
pl-PL: Kolejka utworzona

en: Edit item #%s
pl-PL: Modyfikuj egzemplarz #%s

en: Add new item to %s
pl-PL: Dodaj nowy egzemplarz do %s

en: Itemnumber
pl-PL: Numer egzemplarza

en: Processing
pl-PL: W trakcie realizacji

en: Barcode
pl-PL: Kod kreskowy

en: Cannot find item with this barcode. It must be in the waiting list.
pl-PL: Nie można znaleźć egzemplarza o tym kodzie kreskowym. Zapewne jest na liście oczekujących.

en: Item updated
pl-PL: Egzemplarz zaktualizowano

en: Item added to train
pl-PL: Egzemplarz dodany do kolejki

en: Add new items to %s
pl-PL: Dodaj nowe egzemplarze do %s

en: Itemnumbers
pl-PL: Numery egzemplarzy

en: Cannot be edited now, the value will be retrieved from %s
pl-PL: Nie można teraz modyfikować, wartość będzie pobrana z %s

en: %s items have been added to train %s.
pl-PL: %s egzemplarze zostały dodane do kolejki %s.

en: No items have been added to the train.
pl-PL: Żadne egzemplarze nie zostały dodane do kolejki.

en: Filter by
pl-PL: Filtruj według

en: Closed
pl-PL: Zamknięte

en: Sent
pl-PL: Wysłano

en: Received
pl-PL: Otrzymano

en: There are no trains defined
pl-PL: Nie ma żadnych zdefiniowanych kolejek

en: Add items
pl-PL: Dodaj egzemplarze

en: Are you sure you want to remove this train?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć tą kolejkę?

en: Train %s deleted
pl-PL: Kolejka %s usunięta

en: Cannot add items to a closed train
pl-PL: Nie można dodać egzemplarzy do zamkniętej kolejki

en: Closed on
pl-PL: Zamknięto

en: Sent on
pl-PL: Wysłano

en: Received on
pl-PL: Otrzymano dnia

en: Copy item to the following train
pl-PL: Skopiuj egzemplarz do następującej kolejki

en: Select a train
pl-PL: Zaznacz kolejkę

en: Send
pl-PL: Wysłane

en: Receive
pl-PL: Otrzymaj

en: Train #%s
pl-PL: Kolejka #%s

en: Items
pl-PL: Egzemplarze

en: Actions:
pl-PL: Działania:

en: Print slips
pl-PL: Drukuj pokwitowania

en: Cannot print slip, this item does not have a processing with a letter template defined.
pl-PL: Nie można wydrukować potwierdzenia, pozycja nie ma przypisanego procesu ze zdefiniowanym szablonem powiadomienia.

en: Are you sure you want to remove this item?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten egzemplarz?

en: Yes, remove
pl-PL: Tak, usuń

en: No, do not remove
pl-PL: Nie, nie usuwaj

en: Item removed
pl-PL: Egzemplarz usunięty

en: Item copied successfully.
pl-PL: Egzemplarz skopiowano pomyślnie.

en: Item cannot be copied to a train, it is already in a non-received train.
pl-PL: Nie można skopiować egzemplarza do kolejki, ponieważ jest w kolejce nieodebranej.

en: Print slip
pl-PL: Drukuj pokwitowanie

en: Add items to waiting list
pl-PL: Dodaj egzemplarze do listy oczekujących

en: Barcode list
pl-PL: Lista kodów kreskowych

en: Add items to a train
pl-PL: Dodaj egzemplarze do kolejki

en: You need to configure this module first.
pl-PL: Musisz najpierw skonfigurować ten moduł.

en: Add to waiting list
pl-PL: Dodaj do listy oczekujących

en: Add last %s items to a train
pl-PL: Przynajmniej %s egzemplarzy do kolejki

en: There are no items in the waiting list
pl-PL: Brak egzemplarzy na liście oczekujących

en: %s new items added. %s items not found.
pl-PL: Dodano %s nowe egzemplarze. Nie znaleziono %s egzemplarzy.

en: %s new items added.
pl-PL: Dodano %s nowe egzemplarze.

en: No items added
pl-PL: Nie dodano żadnych egzemplarzy

en: Are you sure you want to remove this item from the waiting list?
pl-PL: Czy na pewno chcesz usunąć ten egzemplarz z listy oczekujących?

en: Item removed from the waiting list
pl-PL: Egzemplarz został usunięty z listy oczekujących

en: Author
pl-PL: Autor

en: Call number
pl-PL: Sygnatura

en: E-resource management
pl-PL: Zarządzanie zasobami cyfrowymi

en: Show agreement
pl-PL: Pokaż umowę

en: Add agreement
pl-PL: Dodaj umowę

en: Edit agreement
pl-PL: Modyfikuj umowę

en: Show license
pl-PL: Pokaż licencję

en: Add license
pl-PL: Dodaj licencję

en: Edit license
pl-PL: Modyfikuj licencję

en: eHoldings
pl-PL: Zbiory cyfrowe

en: Local
pl-PL: Lokalny

en: Show package
pl-PL: Pokaż pakiet

en: Add package
pl-PL: Dodaj pakiet

en: Edit package
pl-PL: Modyfikuj pakiet

en: Titles
pl-PL: Tytuły

en: Show title
pl-PL: Pokaż tytuł

en: Add title
pl-PL: Dodaj tytuł

en: Edit title
pl-PL: Modyfikuj tytuł

en: Resource
pl-PL: Zasób

en: eUsage
pl-PL: Wykorzystanie zasobów cyfrowych

en: Data providers
pl-PL: Dostawcy danych

en: Show provider
pl-PL: Pokaż dostawcę

en: Add data provider
pl-PL: Dodaj dostawcę danych

en: Edit data provider
pl-PL: Modyfikuj dostawcę danych

en: View report
pl-PL: Pokaż raport

en: Preservation
pl-PL: Konserwacja zbiorów

en: Home
pl-PL: Strona główna

en: Trains
pl-PL: Kolejki

en: Show train
pl-PL: Pokaż kolejkę

en: Add item to train
pl-PL: Dodaj egzemplarz do kolejki

en: Add items to train
pl-PL: Dodaj egzemplarze do kolejki

en: Edit item in train
pl-PL: Modyfikuj egzemplarz w kolejce

en: Add train
pl-PL: Dodaj kolejkę

en: Edit train
pl-PL: Modyfikuj kolejkę

en: Waiting list
pl-PL: Lista oczekujących

en: Settings
pl-PL: Ustawienia

en: Show processing
pl-PL: Pokaż proces

en: Add processing
pl-PL: Dodaj proces

en: Edit processing
pl-PL: Modyfikuj proces

en: supersedes
pl-PL: zastępuje umowę

en: is superseded by
pl-PL: jest zastąpiona przez umowę

en: provides post-cancellation access for
pl-PL: zapewnia dostęp po rozwiązaniu umowy

en: has post-cancellation access in
pl-PL: po rozwiązaniu ma dostęp zapewniony w umowie

en: tracks demand-driven acquisitions for
pl-PL: śledzi zapotrzebowanie w gromadzeniu

en: has demand-driven acquisitions in
pl-PL: jest sterowany zapotrzebowaniem w gromadzeniu

en: has backfile in
pl-PL: ma wcześniejsze wydania w umowie

en: has frontfile in
pl-PL: ma późniejsze wydania w umowie

en: related to
pl-PL: jest powiązana z umową

en: Publisher
pl-PL: Wydawca

en: Platform
pl-PL: Platforma

en: Publisher ID
pl-PL: Identyfikator wydawcy

en: Online ISSN
pl-PL: ISSN wydania online

en: Print ISSN
pl-PL: ISSN wydania drukowanego

en: AJAX error: receiving data from %s
pl-PL: Błąd AJAX: otrzymywanie danych z %s

en: The page entered is not a number.
pl-PL: Wprowadzona strona nie jest liczbą.

en: The page should be a number between 1 and %s.
pl-PL: Strona powinna być cyfrą między 1 i %s.

en: Please choose at least one external target
pl-PL: Wybierz przynajmniej jedno zewnętrzne źródło

en: Search Google Books
pl-PL: Szukaj w Google Books

en: Sorry, nothing found.
pl-PL: Przepraszamy, niczego nie znaleziono.

[ctx: Bibliographic record]
en: The item is already in your cart
pl-PL: Pozycja znajduje się już w schowku

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been added to your cart
pl-PL: Pozycję dodano do schowka

[ctx: Bibliographic record]
en:  item(s) added to your cart
pl-PL:  pozycje dodane do schowka

en: already in your cart
pl-PL: w schowku

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was selected
pl-PL: Nie wybrano żadnego egzemplarza

[ctx: Bibliographic record]
en: No item was added to your cart
pl-PL: Nie dodano żadnej pozycji do schowka

[ctx: Bibliographic record]
en: The item has been removed from your cart
pl-PL: Pozycja została usunięta ze schowka

en: Scroll to the top of the page
pl-PL: Powrót do góry strony

en: Log in to your OverDrive account
pl-PL: Zaloguj się do swojego konta OverDrive

en: OverDrive account page
pl-PL: Strona konta OverDrive

en: Log out of your OverDrive account
pl-PL: Wyloguj się z konta OverDrive

en: Checkouts
pl-PL: Wypożyczenia

en: Holds
pl-PL: Zamówienia

en: Checked out until:
pl-PL: Wypożyczone do:

en: Get item
pl-PL: Uzyskaj egzemplarz

en: Check in
pl-PL: Przekaż / Zwróć

en: Are you sure you want to return this item?
pl-PL: Czy na pewno chcesz zwrócić ten egzemplarz?

en: Check out
pl-PL: Wypożycz

en: Are you sure you want to check out this item?
pl-PL: Czy na pewno chcesz wypożyczyć ten egzemplarz?

en: Cancel hold
pl-PL: Anuluj zamówienie

en: Are you sure you want to cancel this hold?
pl-PL: Czy na pewno chcesz anulować to zamówienie?

en: Item cannot be checked out. There are no available formats
pl-PL: Egzemplarz nie może zostać wypożyczony. Brak dostępnych formatów

en: Warning: Cannot be undone. Please confirm once again
pl-PL: Uwaga: Czynności nie można cofnąć. Potwierdź jeszcze raz

en: Your rating: %s.
pl-PL: Twoja ocena: %s.

en: Average rating: %s (%s votes)
pl-PL: Średnia ocena: %s (z %s głosów)

en: Tags added:
pl-PL: Dodane tagi :

en: Tags deleted:
pl-PL: Znaczniki usunięte:

en: Errors:
pl-PL: Błędy:

en: Sorry, tags are not enabled on this system.
pl-PL: Przepraszamy, dodawanie tagów nie zostało włączone.

en: Error! Your tag was entirely markup code.  It was NOT added.  Please try again with plain text.
pl-PL: Błąd! Twój tag zawierał wyłącznie znaczniki.  NIE został dodany.  Spróbuj jeszcze raz z tekstem bez znaczników.

en: Error! Illegal parameter
pl-PL: Błąd! Niedozwolony parametr

en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
pl-PL: Uwaga: Twój tag zawierał kod znaczników, który został usunięty. Tag został dodany jako

en: Error! Adding tags failed at
pl-PL: Błąd! Operacja dodawania tagów nie powiodła się przy

en: Note: you can only tag an item with a given term once.  Check 'Tags' to see your current tags.
pl-PL: Uwaga: możesz tylko raz nadać tag z tym samym terminem.  Sprawdź Tagi, aby zobaczyć swoje aktualne tagi.

en: Error! You cannot delete the tag
pl-PL: Błąd! Nie możesz usunąć tagu

en: Note: you can only delete your own tags.
pl-PL: Uwaga: Możesz usuwać tylko własne tagi.

en: You must be logged in to add tags.
pl-PL: Musisz być zalogowany, aby dodawać tagi.

en: Unable to add one or more tags.
pl-PL: Nie można dodać jednego lub więcej tagów.
