Koha 23.11.09.000 - en to nb-NO translation catalogue (2180 entries)

en: Your charges
nb-NO: Dine gebyrer

en: Created
nb-NO: Opprettet

en: Updated
nb-NO: Oppdatert

en: Description
nb-NO: Beskrivelse

en: Amount
nb-NO: Beløp

en: Amount outstanding
nb-NO: Utestående beløp

en: Total due
nb-NO: Totalt utestående

en: Total due if credit(s) applied:
nb-NO: Samlet gjeld om kreditt regnes med:

en: You have no fines or charges
nb-NO: Du skylder ingenting

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
nb-NO: %s %s sine gebyrer

en: Fine amount
nb-NO: Gebyrbeløp

en: Pay selected fines and charges
nb-NO: Betal valgte gebyrer og omkostninger

en: Payment method
nb-NO: Betalingsmåte

en: Make payment
nb-NO: Betal

en: Amount to pay:
nb-NO: Beløp å betale:

en: Account creation fee
nb-NO: Avgift for oppretting av konto

en: Account renewal fee
nb-NO: Gebyr for fornying av konto

en: Article request fee
nb-NO: Gebyr for artikkelbestilling

en: Lost item
nb-NO: Tapt eksemplar

en: Manual fee
nb-NO: Manuell avgift

en: New card
nb-NO: Nytt kort

en: Fine
nb-NO: Gebyr

en: Lost item processing fee
nb-NO: Gebyr for behandling av tapt eksemplar

en: Rental fee
nb-NO: Leiepris

en: Daily rental fee
nb-NO: Daglig gebyr for lån

en: Renewal of rental item
nb-NO: Forny leie-eksemplar

en: Renewal of daily rental item
nb-NO: Fornying av dagsleie-eksemplar

en: Hold fee
nb-NO: Reservasjonsgebyr

en: Hold waiting too long
nb-NO: Reservasjonen har ventet for lenge

en: Payment from library to patron
nb-NO: Betaling fra bibliotek til låner

en: Credit has been voided
nb-NO: Kreditten har blitt annulert

en: Cancelled charge
nb-NO: Gebyr for kansellering

en: Credit
nb-NO: Kreditt

en: Discount
nb-NO: Rabatt

en: Forgiven
nb-NO: Ettergitt

en: Lost item fee refund
nb-NO: Refusjon av avgift for tapt eksemplar

en: Overpayment refund
nb-NO: Refusjon av for mye betalt

en: Payment
nb-NO: Betaling

en: Lost item processing fee refund
nb-NO: Refusjon for gebyr for behandling av tapt eksemplar

en: Purchase
nb-NO: Innkjøp

en: Refund
nb-NO: Refusjon

en: Writeoff
nb-NO: Avskrivning

en: (Accruing)
nb-NO: (Påløpende)

en: (Returned)
nb-NO: (Levert)

en: (Replaced)
nb-NO: (Erstattet)

en: (Refunded)
nb-NO: (Refundert)

en: (Forgiven)
nb-NO: (Ettergitt)

en: (Voided)
nb-NO: (Ugyldig)

en: (Lost)
nb-NO: (Tapt)

en: (Cancelled)
nb-NO: (Avbrutt)

en: BT
nb-NO: OT

note: ABBR
en: Broader Term
nb-NO: Mer generell term

en: NT
nb-NO: UT

note: ABBR
en: Narrower Term
nb-NO: Mer spesifikk term

en: UF
nb-NO: BF

note: ABBR
en: Used For
nb-NO: Brukes til

en: RT
nb-NO: SO

note: ABBR
en: Related Term
nb-NO: Beslektet term

en: (Earlier heading)
nb-NO: (Tidligere autoritet)

en: (Later heading)
nb-NO: (Senere autoritet)

en: (Acronym)
nb-NO: (Akronym)

en: (Musical composition)
nb-NO: (Musikalsk komposisjon)

en: (Broader heading)
nb-NO: (Mer generell term)

en: (Narrower heading)
nb-NO: (Mer spesifikk term)

en: (Immediate parent body)
nb-NO: (Direkte overordnet organisasjon)

en: used for/see from:
nb-NO: brukes til/se fra:

en: see also:
nb-NO: se også:

en: None
nb-NO: Ingen

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
nb-NO: %s %s %s Ingen tittel %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

en: No bibliographic record
nb-NO: Ingen bibliografisk post

en: No title
nb-NO: Ingen tittel

note: SCRIPT
en: Clear date
nb-NO: Tøm dato

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (should match %s).
nb-NO: Legg inn en gyldig dato (i formatet %s).

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
nb-NO: Tøm filter

note: SCRIPT
en: Columns
nb-NO: Kolonner

note: SCRIPT
en: Columns settings
nb-NO: Kolonneinnstillinger

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Copy
nb-NO: Kopier

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Print
nb-NO: Skriv ut

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
nb-NO: %s(MM/DD/ÅÅÅÅ)%s(DD/MM/ÅÅÅÅ)%s(ÅÅÅÅ-MM-DD)%s

note: LINK
en: Search %s
nb-NO: Søk %s

note: For the first occurrence, %1$s:  HOLDS.count | html
en: (%s total)
nb-NO: (%s totalt)

en: Holds
nb-NO: Reservasjoner

en: Title
nb-NO: Tittel

en: Placed on
nb-NO: Reservert den

en: Expires on
nb-NO: Utløper den

en: Pickup location
nb-NO: Hentested

en: Priority
nb-NO: Prioritet

en: Notes
nb-NO: Merknader

en: Suspend
nb-NO: Utsett

en: Modify
nb-NO: Endre

en: Next available item from item group:
nb-NO: Neste tilgjengelige eksemplar fra eksemplargruppe:

note: %1$s:  HOLD.item.barcode | html
en: Item on hold: %s
nb-NO: Reservert eksemplar: %s

note: %1$s:  IF ( HOLD.expirationdate ) %2$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE
en: %s %s %s Never expires %s %s
nb-NO: %s %s %s Utløper aldri %s %s

en: Change
nb-NO: Endre

en: Change pickup location for
nb-NO: Endre hentested for

note: BUTTON
en: Close
nb-NO: Lukk

en: New pickup location:
nb-NO: Nytt hentested:

en: Save
nb-NO: Lagre

en: Cancel
nb-NO: Avbryt

note: %1$s:  IF ( HOLD.is_at_destination )
en: %s Item waiting at
nb-NO: %s Eksemplaret venter ved

note: %1$s:  IF ( HOLD.desk_id ) %2$s:  HOLD.desk.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  IF ( HOLD.waitingdate ) %5$s:  HOLD.waitingdate | $KohaDates %6$s:  IF HOLD.expirationdate %7$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %8$s:  END %9$s:  END
en: %s, %s,%s %s since %s %s until %s %s %s
nb-NO: %s, %s,%s %s siden %s %s til %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item in transit to
nb-NO: %s Eksemplaret er underveis til

note: %1$s:  branch_name| $raw
en: Item in transit from %s since
nb-NO: Underveis fra %s siden

en: Item in processing
nb-NO: Eksemplar til behandling

en: Suspended
nb-NO: Utsatt

en: until
nb-NO: til

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( HOLD.itemtype ) | html
en: Pending for next available item of item type '%s'
nb-NO: Ventende for neste tilgjengelige eksemplar med eksemplartype '%s'

en: Pending
nb-NO: Ventende

en: Resume
nb-NO: Gjenoppta

en: Suspend all holds
nb-NO: Utsett alle reservasjoner

en: until
nb-NO: til

en: Clear date to suspend indefinitely
nb-NO: Tøm dato for å utsette reservasjonen på ubestemt tid

en: Resume all suspended holds
nb-NO: Gjenoppta alle utsatte reservasjoner

en: Tab text 1
nb-NO: Fane tekst 1

en: Tab text 2
nb-NO: Fane tekst 2

en: Module
nb-NO: Modul

en: Module page
nb-NO: Module-side:

en: Add form
nb-NO: Legg til skjema

en: Confirm deletion
nb-NO: Bekreft sletting

en: Module page
nb-NO: Modul-side

note: NAV
en: Breadcrumb
nb-NO: Brødsmuler

en: Home
nb-NO: Hjem

en: Source
nb-NO: Kilde

en: Author
nb-NO: Forfatter

en: Date
nb-NO: Dato

en: Programming error, item-status.inc must be called with a Koha::Item object.
nb-NO: Programmeringsfeil, item-status.inc må brukes med et Koha::Item objekt.

en: Item lost
nb-NO: Tapt eksemplar

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
nb-NO: For øyeblikket i lokal bruk av %s %s %s(%s)%s

en: Currently in local use
nb-NO: For øyeblikket i lokal bruk

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
nb-NO: Lånt ut til %s %s %s(%s)%s

en: Checked out
nb-NO: Utlånt

en: Recall
nb-NO: Tilbakekalling

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( transfertto ) | html %3$s:  transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
nb-NO: Underveis fra %s til %s siden %s

en: On hold
nb-NO: Reservert

en: Item withdrawn
nb-NO: Artikkel trukket tilbake

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
nb-NO: Ikke til utlån %s

en: In bundle:
nb-NO: I gruppe:

en: Item damaged
nb-NO: Skadet eksemplar

en: On order
nb-NO: I bestilling

en: Pending hold
nb-NO: Ventende reservasjon

en: Pending recall
nb-NO: Ventende tilbakekalling

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
nb-NO: Tilgjengelig %s

en: Languages
nb-NO: Språk

note: A
en: Switch languages
nb-NO: Bytt språk

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
nb-NO: %s %s %s Koha på nettet %s

en: Help
nb-NO: Hjelp

en: Log out
nb-NO: Logg ut

en: Skip to main content
nb-NO: Hopp til hovedinnhold

en: Your cart is empty.
nb-NO: Handlekurven din er tom.

note: A
en: Cart
nb-NO: Handlekurv

note: A
en: Collect items you are interested in
nb-NO: Samle eksemplarer du er interessert i

note: A
en: Lists
nb-NO: Lister

note: A
en: Show lists
nb-NO: Vis lister

en: Public lists
nb-NO: Offentlige lister

en: View all
nb-NO: Vis alle

en: Your lists
nb-NO: Dine lister

en: No private lists
nb-NO: Ingen private lister

en: New list
nb-NO: Ny liste

en: Log in to create your own lists
nb-NO: Logg på for å opprette dine egne lister

note: A
en: Self check out
nb-NO: Selvbetjent utlån

en: Self checkout
nb-NO: Selvbetjent utlån

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
nb-NO: Velkommen, %s

en: Log out
nb-NO: Logg av

note: A
en: Log in to your account
nb-NO: Logg på kontoen din

en: Your account
nb-NO: Din konto

en: Search history
nb-NO: Søkehistorikk

note: A
en: View your search history
nb-NO: Vis søkehistorikken din

en: Clear
nb-NO: Tøm

note: A
en: Delete your search history
nb-NO: Slett søkehistorikken din

note: A name=Your cookies
en: View and amend cookies you have consented to
nb-NO: Vis og endre cookies du har godtatt

en: Your cookies
nb-NO: Dine cookies

en: Library catalog
nb-NO: Bibliotekkatalog

en: Subject
nb-NO: Emne

en: Series
nb-NO: Serie

en: Call number
nb-NO: Hyllesignatur

note: INPUT type=text name=q
en: Searching in %s only
nb-NO: Søker bare i %s

en: All libraries
nb-NO: Alle bibliotek

note: OPTGROUP
en: Libraries
nb-NO: Bibliotek

note: OPTGROUP
en: Groups
nb-NO: Grupper

note: BUTTON
en: Search
nb-NO: Søk

en: Advanced search
nb-NO: Avansert søk

en: Course reserves
nb-NO: Pensumsamlinger

en: Browse by hierarchy
nb-NO: Bla hierarkisk

en: Authority search
nb-NO: Autoritetssøk

en: Recent comments
nb-NO: Nye kommentarer

en: Tag cloud
nb-NO: Taggsky

en: Subject cloud
nb-NO: Emnesky

en: Most popular
nb-NO: Mest populære

en: Browse search
nb-NO: Browse søk

en: Purchase suggestions
nb-NO: Kjøpsforslag

en: Library
nb-NO: Bibliotek

en: Log in with Google
nb-NO: Logg på med Google

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
nb-NO: Hvis du ikke har en Google-konto, men en lokale konto, kan du likevel logge deg inn:

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
nb-NO: Beklager, Shibboleth-identiteten din samsvarer ikke med en gyldig bibliotekidentitet. Hvis du har en lokal pålogging, kan du bruke den nedenfor.

en: Shibboleth login
nb-NO: Shibboleth-pålogging

en: Log in using a Shibboleth account
nb-NO: Logg på med en Shibboleth-konto

en: Local login
nb-NO: Lokal pålogging

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  provider.description | html
en: %s Log in with %s
nb-NO: %s Logg på med %s

en: If you do not have an external account, but do have a local account, you can still log in:
nb-NO: Hvis du ikke har en ekstern konto, men en lokale konto, kan du likevel logge deg inn:

en: Login:
nb-NO: Pålogging:

en: Password:
nb-NO: Passord:

note: INPUT type=submit
en: Log in
nb-NO: Logg på

en: Forgot your password?
nb-NO: Glemt passord?

en: Create an account
nb-NO: Opprett en ny konto

en: Accept all cookies
nb-NO: Godta alle cookies

en: Accept only essential cookies
nb-NO: Godta bare nødvendige cookies

note: BUTTON
en: Click to view more information about your cookie consents
nb-NO: Klikk for å se mer om dine godtatte cookies

en: More information
nb-NO: Mer informasjon

en: Cookie consent
nb-NO: Cookie-samtykke

note: INPUT type=checkbox name=consentCheckbox
en: Consent to cookie
nb-NO: Godta cookie

en: Accept selected non-essential cookies
nb-NO: Godta valgte ikke-nødvendite cookies

en: Report a concern
nb-NO: Rapportér et problem

en: Title:
nb-NO: Tittel:

en: Please describe your concerns:
nb-NO: Vennligst beskriv problemet:

en: Submit
nb-NO: Send

en: Enter item barcode:
nb-NO: Oppgi strekkode:

en: Barcode
nb-NO: Strekkode

en: Due date
nb-NO: Forfallsdato

en: items checked out
nb-NO: Eksemplar utlånt

en: Submit
nb-NO: Send

en: Earlier heading
nb-NO: Tidligere autoritet

en: Later heading
nb-NO: Senere autoritet

en: Acronym
nb-NO: Akronym

en: Musical composition
nb-NO: Musikalsk komposisjon

en: Broader heading
nb-NO: Mer generell term

en: Narrower heading
nb-NO: Mer spesifikk term

en: English
nb-NO: Engelsk

en: French
nb-NO: Fransk

en: Italian
nb-NO: Italiensk

en: German
nb-NO: Tysk

en: Spanish
nb-NO: Spanks

en: Report a problem
nb-NO: Rapporter et problem

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
nb-NO: Med kraft fra %s

en: Languages:
nb-NO: Språk:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette søkehistorikken?

en: Place hold
nb-NO: Reserver

en: Place recall
nb-NO: Legg inn tilbakekalling

en: Request article
nb-NO: Be om artikkel

en: Save to your lists
nb-NO: Lagre til dine lister

en: (remove)
nb-NO: (fjern)

en: In your cart
nb-NO: I handlekurven

en: Add to your cart
nb-NO: Legg i handlekurven

en: Suggest for purchase
nb-NO: Foreslå for innkjøp

en: Unhighlight
nb-NO: Opphev utheving

en: Highlight
nb-NO: Uthev

en: Send to device
nb-NO: Send til enhet

en: Save record
nb-NO: Lagre post

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
nb-NO: MARC (ikke Unicode/MARC-8)

en: More searches
nb-NO: Flere søk

en: Search for this title in:
nb-NO: Søk etter denne tittelen i:

en: Exporting to Dublin Core...
nb-NO: Eksporterer til Dublin Core ...

en: Simple DC-RDF
nb-NO: Enkel DC-RDF

en: Export
nb-NO: Eksporter

en: Refine your search
nb-NO: Begrens søket

en: Custom search filters
nb-NO: Egne søkefiltre

en: Availability
nb-NO: Tilgjengelighet

en: Show all records
nb-NO: Vis alle poster

en: Showing only records with available items
nb-NO: Viser kun poster med tilgjengelige eksemplar

en: Limit to records with available items
nb-NO: Avgrens til poster med tilgjengelige eksemplar

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
nb-NO: (lignende søk: %s%s%s)

en: Authors
nb-NO: Forfattere

en: Titles
nb-NO: Titler

en: Topics
nb-NO: Emner

en: Places
nb-NO: Steder

en: Item types
nb-NO: Eksemplartyper

en: Collections
nb-NO: Samlinger

en: Home libraries
nb-NO: Hjemmebibliotek

en: Holding libraries
nb-NO: Bibliotek som har et eksemplar

en: Locations
nb-NO: Plasseringer

note: A
en: Remove facet %s
nb-NO: Fjern fasett %s

en: Show more
nb-NO: Vis mer

en: Show less
nb-NO: Vis mindre

en: Messages for you
nb-NO: Meldinger til deg

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
nb-NO: Skrevet den %s av %s

en: Dismiss
nb-NO: Avvis

en: Show the top
nb-NO: Vis toppen

en: 10 titles
nb-NO: 10 titler

en: 15 titles
nb-NO: 15 titler

en: 20 titles
nb-NO: 20 titler

en: 30 titles
nb-NO: 30 titler

en: 40 titles
nb-NO: 40 titler

en: 50 titles
nb-NO: 50 titler

en: 100 titles
nb-NO: 100 titler

en: From:
nb-NO: Fra:

en: Limit to:
nb-NO: Avgrens til:

en: All item types
nb-NO: Alle eksemplartyper

en: Limit to:
nb-NO: Avgrens til:

en: All collections
nb-NO: Alle samlinger

en: Acquired in the last:
nb-NO: Anskaffet de siste:

en: 3 months
nb-NO: 3 måneder

en: 6 months
nb-NO: 6 måneder

en: 12 months
nb-NO: 12 måneder

en: No limit
nb-NO: Ingen grense

en: Found in Open Library:
nb-NO: Funnet i OpenLibrary:

en: Select a download format
nb-NO: Velg nedlastningsformat

en: Save changes
nb-NO: Lagre endringer

note: INPUT type=submit
en: Login
nb-NO: Pålogging

note: NAV
en: Search results pagination
nb-NO: Sidenummerering av søkeresultat

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
nb-NO: %s av %s resultater vises, endre søket for å se andre poster

en: First
nb-NO: Første

note: A
en: Go to the first page
nb-NO: Gå til første side

note: A
en: Go to the previous page
nb-NO: Gå til forrige side

en: Previous
nb-NO: Forrige

note: A
en: Current page: Page %s
nb-NO: Gjeldende side: Side %s

note: A
en: Go to page %s
nb-NO: Gå til side %s

note: A
en: Go to the next page
nb-NO: Gå til neste side

en: Next
nb-NO: Neste

note: A
en: Go to the last page
nb-NO: Gå til siste side

en: Last
nb-NO: Siste

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
nb-NO: Passordet inneholder mellomrom før og/eller etter

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
nb-NO: Passordet må inneholde minst %s tegn

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
nb-NO: Passordet må være inneholde minst %s tegn, inkludert STORE BOKSTAVER, små bokstaver og tall

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
nb-NO: Legg inn det samme passordet som ovenfor

en: Relevance
nb-NO: Relevans

note: OPTGROUP
en: Popularity
nb-NO: Popularitet

en: Popularity (most to least)
nb-NO: Popularitet (mest til minst)

en: Popularity (least to most)
nb-NO: Popularitet (minst til mest)

en: Author (A-Z)
nb-NO: Forfatter (A–Å)

en: Author (Z-A)
nb-NO: Forfatter (Å–A)

en: Call number (0-9 to A-Z)
nb-NO: Hyllesignatur (0–9 til A–Å)

en: Call number (Z-A to 9-0)
nb-NO: Hyllesignatur (Å–A til 9–0)

note: OPTGROUP
en: Dates
nb-NO: Datoer

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
nb-NO: Utgivelses-/opphavsrettsdato: Nyeste til eldste

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
nb-NO: Utgivelses-/opphavsrettsdato: Eldste til nyeste

en: Acquisition date: Newest to oldest
nb-NO: Innkjøpsdato: Nyeste til eldste

en: Acquisition date: Oldest to newest
nb-NO: Innkjøpsdato: Eldste til nyeste

en: Title (A-Z)
nb-NO: Tittel (A–Å)

en: Title (Z-A)
nb-NO: Tittel (Å–A)

en: Expected
nb-NO: Forventet

en: Arrived
nb-NO: Ankommet

en: Circulating
nb-NO: Sirkulerende

en: Out for binding
nb-NO: Ute for innbinding

en: Bound
nb-NO: Innbundet

en: Late
nb-NO: Sen

en: Missing
nb-NO: Mangler

en: Missing (never received)
nb-NO: Mangler (aldri mottatt)

en: Missing (sold out)
nb-NO: Mangler (utsolgt)

en: Missing (damaged)
nb-NO: Mangler (skadet)

en: Missing (lost)
nb-NO: Mangler (tapt)

en: Not available
nb-NO: Ingen tilgjengelig

en: Delete
nb-NO: Slett

en: Claimed
nb-NO: Purret på

en: Stopped
nb-NO: Stoppet

note: %1$s:  starting_homebranch | html
en: Browsing %s shelves
nb-NO: Blar i %s hyller

en: Shelving location:
nb-NO: Hylleplassering:

note: %1$s: - starting_ccode | html -
en: Collection: %s
nb-NO: Samling: %s

en: (Hides shelf browser)
nb-NO: (Skjul hylleviseren)

en: Close shelf browser
nb-NO: Lukk hylleviseren

en: No cover image available
nb-NO: Omslagsbilde er ikke tilgjengelig

note: IMG
en: See Baker & Taylor
nb-NO: Se Baker & Taylor

note: IMG
en: Cover image
nb-NO: Omslagsbilde

note: A
en: Place a hold on %s
nb-NO: Legg til en reservasjon på %s

en: Add tag
nb-NO: Legg til tagg

en: New tag(s), separated by a comma:
nb-NO: Ny(e) tagg(er), adskilt med et komma:

note: INPUT type=submit name=tagbutton
en: Add
nb-NO: Legg til

en: (done)
nb-NO: (ferdig)

en: Tag status here.
nb-NO: Status for tagger her.

en: Log in to add tags
nb-NO: Logg på for å legge til tagger

en: Save to another list
nb-NO: Lagre til en annen liste

en: Remove from this list
nb-NO: Fjern fra denne listen

en: Save to lists
nb-NO: Lagre til lister

note: A
en: Add %s to the cart
nb-NO: Legg %s i kurven

en: Add to cart
nb-NO: Legg i handlekurv

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
nb-NO: Vurder meg

note: For the first occurrence, %1$s:  item.my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
nb-NO: Din vurdering: %s.

en: Cancel rating
nb-NO: Avbryt vurdering

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  item.ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
nb-NO: Gjennomsnittlig vurdering: %s (%s stemmer)

en: Summary
nb-NO: Sammendrag

en: Charges
nb-NO: Avgifter

en: Personal details
nb-NO: Personopplysninger

en: Consents
nb-NO: Samtykker

en: Tags
nb-NO: Tagger

en: Change password
nb-NO: Endre passord

en: Checkout history
nb-NO: Utlånshistorikk

en: Privacy
nb-NO: Personvern

en: Holds history
nb-NO: Reservasjonshistorikk

en: Recalls history
nb-NO: Historikk for tilbakekallinger

en: Messaging
nb-NO: Meldinger

en: Routing lists
nb-NO: Rutingslister

en: Ask for discharge
nb-NO: Be om utskrivning

en: Interlibrary loan requests
nb-NO: Forespørsler om Interlibrary-lån

en: Curbside pickups
nb-NO: Henting utenfor biblioteket

note: %1$s:  logged_in_user.alert_subscriptions.count | html
en: Alert subscriptions (%s)
nb-NO: Abonnement på varsler ( %s )

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
nb-NO: Legg inn en gyldig URL-adresse.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
nb-NO: Legg inn en gyldig dato (ISO).

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
nb-NO: Legg inn en gyldig dato.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
nb-NO: Legg inn en gyldig e-postadresse.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
nb-NO: Legg inn et gyldig tall.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
nb-NO: Legg inn et gyldig telefonnummer.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
nb-NO: Legg inn en verdi med en lengde på mellom {0} og {1} tegn.

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
nb-NO: Legg inn en verdi mellom {0} og {1}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
nb-NO: Legg inn en verdi som er større enn eller lik {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
nb-NO: Legg inn en verdi som er mindre enn eller lik {0}.

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
nb-NO: Legg inn minst {0} tegn.

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
nb-NO: Ikke legg inn mer enn {0} tegn.

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
nb-NO: Legg kun inn sifre.

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
nb-NO: Legg inn den samme verdien på nytt.

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
nb-NO: Korriger dette feltet.

note: SCRIPT
en: This field is required.
nb-NO: Dette feltet er obligatorisk.

en: No XSLT file passed.
nb-NO: Ingen XSLT-file konfigurert.

en: XSLT file not found.
nb-NO: XSLT ble ikke funnet.

en: Error while loading stylesheet.
nb-NO: Feil ved henting av stilark.

en: Error while parsing stylesheet.
nb-NO: Feil ved lesing av stilark.

en: Error while parsing input.
nb-NO: Feil ved lesing av inndata.

en: Error while transforming input.
nb-NO: Feil ved behandling av inndata.

en: No string to transform.
nb-NO: Ingen strenger å omforme.

en: Clubs currently enrolled in
nb-NO: Klubber du for øyeblikket er registrert i

en: Clubs
nb-NO: Klubber

en: Name
nb-NO: Navn

en: Date enrolled
nb-NO: Registreringsdato

en: Cancel enrollment
nb-NO: Avbryt registrering

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
nb-NO: %s Kontakt biblioteket ditt for å melde deg ut av denne klubben. %s

en: Clubs you can enroll in
nb-NO: Klubber du kan registrere deg i

en: Enroll
nb-NO: Registrer deg

en: You must have an email address to enroll
nb-NO: Du må ha registrert en e-postadresse for å registrere deg

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
nb-NO: Kunne ikke avbryte registrering!

en: Enroll in
nb-NO: Registrer deg i

en: Enrollment
nb-NO: Registrering

en: Finish enrollment
nb-NO: Fullfør registrering

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
nb-NO: Kunne ikke opprette registrering!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: An error has occurred &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Det har oppstått en feil &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: An error has occurred
nb-NO: Det har oppstått en feil

en: Sorry, the requested page is not available
nb-NO: Beklager, siden du ba om er ikke tilgjengelig

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
nb-NO: Feil %s

en: This message can have the following reason(s):
nb-NO: Denne meldingen kan skyldes følgende forhold:

en: The link is broken and the page does not exist.
nb-NO: Koblingen er brutt, og siden finnes ikke.

en: You are not authorized to view this page.
nb-NO: Du er ikke autorisert til å vise denne siden.

en: The link is invalid.
nb-NO: Koblingen er ugyldig.

en: You are forbidden to view this page.
nb-NO: Du er ikke autorisert til å vise denne siden.

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
nb-NO: Du benyttet en ekstern kobling til et katalogeksemplar som ikke lenger er tilgjengelig.

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
nb-NO: Du har fulgt en utdatert kobling, f.eks. fra en søkemotor eller et bokmerke.

en: You tried to access a page that needs authentication.
nb-NO: Du prøvde å oppnå tilgang til en side som krever godkjenning.

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
nb-NO: En ekstern kobling i katalogens startside er brutt, og siden finnes ikke.

en: An error occurred while processing your request.
nb-NO: Det oppsto en feil da forespørselen din skulle behandles.

en: What's next?
nb-NO: Hva skjer nå?

en: Login page
nb-NO: Påloggingsside

en: Please log in to the catalog and try again.
nb-NO: Logg inn i katalogen, og prøv på nytt.

en: You can use the menu and links at the top of the page
nb-NO: Du kan bruke menyen og koblingene øverst på siden

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
nb-NO: Du kan søke i katalogen ved å bruke søkeskjemaet øverst på denne siden.

en: Return to the catalog home page.
nb-NO: Gå tilbake til katalogens startside.

en: Report issues and broken links
nb-NO: Meld fra om feil og brutte koblinger

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
nb-NO: Kontakt Koha-administratoren for å melde fra om denne feilen.

en: Send email
nb-NO: Send e-post

note: %1$s:  IF ( GetAvailability ) %2$s:  ELSIF ( GetRecords ) %3$s:  ELSIF ( GetAuthorityRecords ) %4$s:  ELSIF ( LookupPatron ) %5$s:  ELSIF ( AuthenticatePatron ) %6$s:  ELSIF ( GetPatronInfo ) %7$s:  ELSIF ( GetPatronStatus ) %8$s:  ELSIF ( GetServices ) %9$s:  ELSIF ( RenewLoan ) %10$s:  ELSIF ( Hol
en: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Given a set of bibliographic or item identifiers, returns a list with availability and call number of the items associated with the identifiers.
nb-NO: Gitt et sett med identifikatorer for poster eller eksemplar, returneres en liste over tilgjengelighet for eksemplarene som er tilknyttet identifikatorene.

en: Parameters
nb-NO: Parametere

en: (Required)
nb-NO: (Påkrevd)

en: list of either bibliographic or item identifiers
nb-NO: liste over identifikatorer for enten bibliografiske poster eller eksemplarer

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
nb-NO: definerer postidentifikatoren som brukes i forespørselen, mulige verdier:

en: bib
nb-NO: bibliotek

en: item
nb-NO: eksemplar

en: (Optional)
nb-NO: (Valgfri)

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
nb-NO: ber om et bestemt detaljnivå ved rapportering av tilgjengelighet, mulige verdier:

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
nb-NO: ber om et bestemt format eller formatsett ved rapportering av tilgjengelighet

en: language (Optional)
nb-NO: språk (Valgfri)

en: requests a particular language for the output, default is the OPAC cookie language if set, the first language in OPAC language list or English
nb-NO: ber om et spesifikt språk for output, default er språket som er valgt i publikumskatalogen, det første språket i språklista i publikumskatalogen eller engelsk

en: Example call
nb-NO: Eksempel på kommando

en: Example response
nb-NO: Eksempel på respons

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
nb-NO: Gitt en liste med postidentifikatorer, returneres en liste med postobjekter som inneholder bibliografisk informasjon, samt tilknyttede beholdningsdata og eksemplarinformasjon. Et spesifikt metadataformat for de returnerte postobjektene kan angis. Denne funksjonen oppfører seg på lignende måte som HarvestBibliographicRecords og HarvestExpandedRecords i Dataagregasjon, men muliggjør raske oppslag i sanntid basert på bibliografiske identifikatorer.

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
nb-NO: Du kan bruke OAI-PMH ListRecords i stedt for denne tjenesten.

en: list of system record identifiers
nb-NO: liste over identifikatorer for systemposter

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
nb-NO: Definerer metadataskjemaet for de returnerte postene. Mulige verdier:

en: Example Call
nb-NO: Eksempel på kommando

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
nb-NO: Gitt en liste over identifikatorer for autoritetsposter, returneres en liste over postobjekter som inneholder autoritetspostene. Funksjonsbrukeren kan be om et spesifikt metadataskjema for postobjektene.

en: list of authority record identifiers
nb-NO: liste over identifikatorer for autoritetsposter

en: schema
nb-NO: skjema

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
nb-NO: angir metadataskjemaet for poster som skal leveres inn, mulige verdier:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
nb-NO: Slår opp en låner i ILS basert på en identifikator, og returnerer ILS-identifikatoren for låneren, også kjent som låneridentifikatoren.

en: an identifier used to look up the patron in Koha
nb-NO: en identifikator som brukes for å søke opp låneren i Koha

en: the type of the identifier, possible values:
nb-NO: type identifikator, mulige verdier:

en: email
nb-NO: e-post

en: surname
nb-NO: etternavn

en: firstname
nb-NO: fornavn

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
nb-NO: Godkjenner en brukers påloggingsopplysninger og viser lånerens identifikator.

en: user's login identifier
nb-NO: brukerens påloggingsidentifikator

en: password
nb-NO: passord

en: user's password
nb-NO: brukerens passord

en: Example Response
nb-NO: Eksempel på respons

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
nb-NO: Returnerer spesifisert informasjon om låneren basert på alternativer i forespørselen. Denne funksjonen kan eventuelt returnere en låners kontaktinformasjon, gebyrinformasjon, reservasjonsinformasjon, låneinformasjon og meldinger.

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
nb-NO: den unike låneridentifikatoren i ILS; samme identifikator som returneres av LookupPatron eller AuthenticatePatron

en: (Optional, default 1)
nb-NO: (Valgfri, standard 1)

en: whether or not to return patron's contact information in the response
nb-NO: om lånerens kontaktinformasjon skal være med i svaret

en: (Optional, default 0)
nb-NO: (Valgfri, standard 0)

en: whether or not to return fine information in the response
nb-NO: om gebyrinformasjon skal være med i svaret

en: whether or not to return hold request information in the response
nb-NO: om informasjon om reservasjonsforespørsel skal være med i svaret

en: whether or not to return loan information in the response
nb-NO: om låneinformasjon skal være med i svaret

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
nb-NO: om informasjon om utvidede lånerattributter skal være med i svaret

en: Returns a patron's status information from Koha.
nb-NO: Returnerer en låners statusinformasjon fra Koha.

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
nb-NO: Returnerer informasjon om hvilke tjenester som er tilgjengelige for et bestemt eksemplar for en bestemt låner.

en: system item identifier
nb-NO: systemets eksemplaridentifikator

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
nb-NO: Utvider forfallsdatoen for en låners eksisterende lån.

en: the date the patron would like the item returned by
nb-NO: datoen låneren ønsker eksemplaret levert tilbake innen

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
nb-NO: Oppretter en reservasjon på tittelnivå for en låner på en gitt bibliografisk post i Koha.

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
nb-NO: system-identifikatoren for låneren som forespørselen gjelder for

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
nb-NO: system-identifikatoren for den bibliografiske posten som forespørselen gjelder

en: IP address where the end user request is being placed
nb-NO: IP-adressen som sluttbrukerforespørselen er rettet mot

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
nb-NO: en identifikator som angir hvor ekesmplaret skal leveres for henting

en: date after which hold request is no longer needed
nb-NO: reservasjonsforespørselen er ikke lenger aktuell etter denne datoen

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
nb-NO: etter denne datoen settes eksemplaret tilbake i hyllen hvis det ikke har blitt hentet

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
nb-NO: Oppretter en reservasjon på eksemplarnivå for en låner på et spesifikt eksemplar for en bibliografisk post i Koha.

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
nb-NO: system-identifikatoren for det spesifikke eksemplaret som forespørselen gjelder

en: Cancels an active hold request for the patron.
nb-NO: Avbryter en aktiv reservasjon for låneren.

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
nb-NO: systemets reservasjonsidentifikator (returnert av GetRecords og GetPatronInfo i elementet «reserve_id»)

en: Level 1: Basic discovery interfaces
nb-NO: Nivå 1: Grunnleggende utforskingsgrensesnitt

en: (Use OAI-PMH instead)
nb-NO: (Bruk heller OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
nb-NO: (Bruk heller OPAC)

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
nb-NO: Nivå 2: Enkelt supplement til publikumskatalog

en: (Use SRU instead)
nb-NO: (Bruk heller SRU)

en: Search
nb-NO: Søk

en: Scan
nb-NO: Skann

en: (Not supported yet)
nb-NO: (Støttes foreløpig ikke)

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
nb-NO: Nivå 3: Enkelt alternativ til publikumskatalog

en: (Not supported by Koha)
nb-NO: (Støttes ikke av Koha)

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
nb-NO: Nivå 4: Robuste/domenespesifikke utforskingsplattformer

en: Explain
nb-NO: Forklar

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %s%s%sKoha %s katalog

en: System maintenance
nb-NO: Vedlikehold av systemet

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'ReplytoDefault' ) )
en: %s If you have any questions, please contact the
nb-NO: %s Om du har spørsmål, vennligst kontakt

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: The %s%s%sKoha online%s catalog is offline for system maintenance. We'll be back soon!
nb-NO: %s%s%sKoha %s er nede for vedlikehold. Snart tilbake!

en: site administrator
nb-NO: nettsidens administrator

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: ISBD view &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: ISBD-visning &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  biblio.title | html
en: ISBD view for: %s
nb-NO: ISBD-visning for: %s

en: Normal view
nb-NO: Normal visning

en: MARC view
nb-NO: MARC-visning

en: ISBD view
nb-NO: ISBD-visning

note: %1$s:  biblio.biblionumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: MARC details for record no. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: MARC-detaljer for post nummer. %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
nb-NO: MARC-visning: %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
nb-NO: %s (Post nr. %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: view plain
nb-NO: vis enkel

en: MARC details
nb-NO: MARC-detaljer

en: Holdings
nb-NO: Beholdning

en: No items available.
nb-NO: Ingen tilgjengelige eksemplarer.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
nb-NO: Laster

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
nb-NO: Beklager, enkel visning er for øyeblikket ikke tilgjengelig

note: SCRIPT
en: view labeled
nb-NO: vis merkede

note: %1$s:  LibraryNameTitle | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %s%sKoha %s katalog

en: Your payment
nb-NO: Din betaling

en: Account payment
nb-NO: Kontobetaling

en: Error:
nb-NO: Feil:

en: there was a problem processing your payment
nb-NO: det oppsto et problem med betalingen din

en: Return to fine details
nb-NO: Gå tilbake til gebyrdetaljer

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your charges &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Dine gebyrer &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
nb-NO: Din betaling på %s kr har blitt registrert!

note: %1$s:  message_value | html
en: A payment with the transaction ID '%s' has already been posted to an account.
nb-NO: En betaling med transaksjons-ID-en «%s» har allerede blitt sendt til en konto.

en: Please contact a librarian for details.
nb-NO: Kontakt en bibliotekar for detaljer.

note: %1$s:  message_value | html
en: The transaction ID '%s' for this payment is invalid.
nb-NO: Transaksjons-ID-en «%s» for denne betalingen er ugyldig.

en: Payment applied:
nb-NO: Betaling utført:

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
nb-NO: din betaling på %s kr har blitt registrert på kontoen din

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
nb-NO: Filtrer betalte transaksjoner

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
nb-NO: Minimumsbeløp for denne tjenesten er %s

note: SCRIPT
en: Show all transactions
nb-NO: Vis alle transaksjoner

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Add to your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Legg til i din liste &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
nb-NO: Legg til %s eksemplarer for %s

en: a list:
nb-NO: en liste:

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
nb-NO: Legg til %s

en: Select a list
nb-NO: Velg en liste

en: Add to list:
nb-NO: Legg til i liste:

note: OPTGROUP
en: Private lists
nb-NO: Private lister

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
nb-NO: Private lister delt med meg

en: ...or...
nb-NO: ... eller ...

en: Add to a new list:
nb-NO: Legg til i en ny liste:

en: List name:
nb-NO: Listenavn:

en: Category:
nb-NO: Kategori:

en: Private
nb-NO: Privat

en: Public
nb-NO: Offentlig

en: Could not create new list. Please check if the name is unique.
nb-NO: Kunne ikke opprette ny liste. Kontroller at navnet er unikt.

en: Sorry, you cannot add items to this list.
nb-NO: Beklager, du kan ikke legge noe til denne listen.

en: Close this window.
nb-NO: Lukk dette vinduet.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Advanced search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Avansert søk &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Search for:
nb-NO: Søk etter:

en: and
nb-NO: og

en: or
nb-NO: eller

en: not
nb-NO: ikke

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
nb-NO: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s og %s

note: SELECT name=idx
en: Choose search type for field %s
nb-NO: Velg søketype for felt %s

en: Keyword
nb-NO: Nøkkelord

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Nøkkelordsfrase

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Emnefrase

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Emne og mer generelle termer

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Emne og mer spesifikke termer

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Emne og beslektede termer

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Tittelfrase

en: Series title
nb-NO: Serietittel

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Forfatterfrase

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Bedriftsnavn

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Konferansenavn

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Frase for konferansenavn

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personnavn

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
nb-NO: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Frase for personnavn

en: Notes/Comments
nb-NO: Merknader/kommentarer

en: Curriculum
nb-NO: Pensum

en: Publisher
nb-NO: Utgiver

en: Publisher location
nb-NO: Utgivers plassering

en: Standard number
nb-NO: Standardnummer

note: INPUT type=text name=q
en: Enter field %s search terms
nb-NO: Legg inn felt %s søkeord

note: A
en: Add another field
nb-NO: Legg til et nytt felt

note: A
en: Remove field
nb-NO: Fjern felt

en: Apply field weights to search
nb-NO: Bruk felt-vekting for å søke

en: See from (non-preferred form) headings are included
nb-NO: Ikke foretrukne termer er inkludert

en: Item type
nb-NO: Eksemplartype

en: Collection
nb-NO: Samling

en: Shelving location
nb-NO: Hylleplassering

en: Something else
nb-NO: Noe annet

en: Limit to any of the following:
nb-NO: Avgrens til hvilke som helst av følgende:

en: Availability:
nb-NO: Tilgjengelighet:

en: Only items currently available for loan or reference
nb-NO: Kun eksemplarer som er tilgjengelige nå for utlån eller referanse

en: Location and availability:
nb-NO: Plassering og tilgjengelighet:

en: OR
nb-NO: ELLER

en: Groups of libraries
nb-NO: Grupper av bibliotek

en: -- none --
nb-NO: -- ingen --

en: Sort by:
nb-NO: Sorter etter:

en: Publication date range
nb-NO: Datoområde for utgivelse

note: INPUT type=text name=limit-yr
en: Enter search terms
nb-NO: Legg inn søkeord

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
nb-NO: For eksempel: 1999–2001. Du kan også bruke «–1987» for alt som er publisert i og før 1987 eller «2008–» for alt som er publisert i og etter 2008.

en: Language
nb-NO: Språk

en: Audience
nb-NO: Målgruppe

en: Any audience
nb-NO: Alle målgrupper

en: Preschool
nb-NO: Førskole

en: Primary
nb-NO: Primær

en: Pre-adolescent
nb-NO: Ungdom

en: Adolescent
nb-NO: Ungdom

en: Adult
nb-NO: Voksen

en: Specialized
nb-NO: Spesialisert

en: General
nb-NO: Generelt

en: Juvenile
nb-NO: Ungdom

en: Content
nb-NO: Innhold

en: Any content
nb-NO: Alt innhold

en: Fiction
nb-NO: Skjønnlitteratur

en: Non-fiction
nb-NO: Faglitteratur

en: Biography
nb-NO: Biografi

en: Musical recording
nb-NO: Musikkopptak

en: Non-musical recording
nb-NO: Lydopptak (ikke musikk)

en: Any format
nb-NO: Alle formater

en: Regular print
nb-NO: Vanlig utskrift

en: Large print
nb-NO: Stor skrift

en: Braille
nb-NO: Blindeskrift

en: CD audio
nb-NO: Lyd-CD

en: Cassette recording
nb-NO: Kassettopptak

en: VHS tape / Videocassette
nb-NO: VHS-bånd/videokassett

en: DVD video / Videodisc
nb-NO: DVD-video/videoplate

en: CD software
nb-NO: Programvare-CD

en: Website
nb-NO: Nettside

en: Additional content types for books/printed materials
nb-NO: Andre innholdstyper for bøker og andre trykksaker

en: Any
nb-NO: Alle

en: Abstracts/summaries
nb-NO: Sammendrag/oppsummeringer

en: Bibliographies
nb-NO: Bibliografier

en: Catalogs
nb-NO: Kataloger

en: Dictionaries
nb-NO: Ordbøker

en: Encyclopedias
nb-NO: Oppslagsverk

en: Handbooks
nb-NO: Håndbøker

en: Legal articles
nb-NO: Juridiske artikler

en: Indexes
nb-NO: Indekser

en: Patent document
nb-NO: Patentdokument

en: Discographies
nb-NO: Diskografier

en: Legislation
nb-NO: Lovgivning

en: Theses
nb-NO: Teser

en: Surveys
nb-NO: Kartlegginger

en: Reviews
nb-NO: Omtaler

en: Programmed texts
nb-NO: Programmerte tekster

en: Filmographies
nb-NO: Filmografier

en: Directories
nb-NO: Kataloger

en: Statistics
nb-NO: Statistikk

en: Technical reports
nb-NO: Tekniske rapporter

en: Legal cases and case notes
nb-NO: Juridiske saker og saksnotater

en: Law reports and digests
nb-NO: Lovrapporter og -sammendrag

en: Treaties
nb-NO: Traktater

en: Fewer options
nb-NO: Færre alternativer

en: More options
nb-NO: Flere alternativer

en: New search
nb-NO: Nytt søk

note: %1$s:  IF ( typeissue ) %2$s:  ELSIF ( typeissuecancel ) %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sSubscribe to a subscription alert %s Unsubscribe from a subscription alert %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %sMeld deg på et abonnementsvarsel %s Meld deg av et abonnementsvarsel %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
nb-NO: Detaljer for %s

en: Subscribe to a subscription alert
nb-NO: Abonner på et abonnementsvarsel

en: Unsubscribe from a subscription alert
nb-NO: Meld deg av et abonnementsvarsel

en: Subscription alerts
nb-NO: Abonnementsvarsel

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
nb-NO: Vil du motta en e-post når det ankommer en ny utgave for dette abonnementet?

note: INPUT type=submit
en: Yes
nb-NO: Ja

en: No
nb-NO: Nei

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
nb-NO: Bekreft at du ikke vil motta e-post når det kommer en ny utgave for dette abonnementet.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your alert subscriptions &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Dine abonnement på varslinger &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your alert subscriptions
nb-NO: Dine abonnement på varslinger

en: Alert subscriptions
nb-NO: Abonnementer på varslinger

en: Location
nb-NO: Plassering

en: Actions
nb-NO: Handlinger

en: Unsubscribe from email alerts
nb-NO: Meld deg av et epost-varsel

en: You have not subscribed to email alerts for any subscriptions.
nb-NO: Du abonnerer ikke på e-postvarsler for abonnementer.

note: %1$s:  authtypetext | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Entry %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Innførsel %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
nb-NO: Oppføring %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
nb-NO: Antall poster brukt i: %s

note: %1$s:  summary.mainentry | html %2$s:  IF authtypetext %3$s:  authtypetext | html %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s (%s)%s &rsaquo; Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %s%s (%s)%s &rsaquo; Autoritetssøk &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
nb-NO: %sDenne autoriteten brukes ikke i noen poster.%s

en: Preferred form:
nb-NO: Foretrukket form:

en: Used for/see from:
nb-NO: Brukes til/se fra:

en: See also:
nb-NO: Se også:

en: Other forms:
nb-NO: Andre former:

en: Online resources:
nb-NO: Ressurser på nettet:

en: Identifiers
nb-NO: Identifikatorer

note: %1$s:  IF Koha.Preference( 'opacuserlogin' ) == 1 %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s Log in to your account %s Catalog login disabled %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %s Logg in på din konto %s Innlogging i katalogen er slått av %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Access denied
nb-NO: Nektet tilgang

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
nb-NO: Beklager, systemet tror ikke du har tillatelse til å oppnå tilgang til denne siden.

en: Log out and try again with a different user.
nb-NO: Logg av, og prøv på nytt med en annen bruker.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
nb-NO: Beklager, økten har gått ut på tid. Logg på igjen.

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
nb-NO: Du logger på fra en annen IP-adresse. Logg på igjen.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF Koha.Preference('FailedLoginAttempts') %2$s:  END
en: You entered an incorrect username or password. Please try again! But note that passwords are case sensitive%s and that your account will be locked out after a fixed number of failed login attempts%s. Please contact a library staff member if you continue to have problems.
nb-NO: Du oppgav et uriktig brukernavn eller passord, vennligst prøv igjen. Legg merke til at passord skiller mellom store og små bokstaver%s og at kontoen din vil bli sperret etter et visst antall mislykkede innloggingsforsøk.%s. Kontakt biblioteket om du fortsatt har problemer med å logge inn.

en: There was an error authenticating to external identity provider
nb-NO: Det oppstod et problem med å logge inn med en ekstern tjeneste

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
nb-NO: Beklager, Shibboleth-identiteten din samsvarer ikke med en gyldig bibliotekidentitet.

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
nb-NO: Beklager, CAS-påloggingen mislyktes. Hvis du har en lokal pålogging, kan du bruke den nedenfor.

en: If you have a CAS account, you may use that below.
nb-NO: Hvis du har en CAS-konto, kan du bruke den nedenfor.

en: If you have a local account, you may use that below.
nb-NO: Hvis du har en lokal konto, kan du bruke den nedenfor.

en: Log in using a Shibboleth account.
nb-NO: Logg på med en Shibboleth-konto.

en: CAS login
nb-NO: CAS-pålogging

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
nb-NO: Hvis du ikke har en Shibboleth-konto, men en CAS-konto, kan du bruke CAS.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
nb-NO: Hvis du ikke har en Shibboleth-konto, men du har en lokal pålogging, kan du logge deg på nedenfor.

en: Log in.
nb-NO: Logg inn.

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
nb-NO: Velg hvilken du ønsker å godkjenne mot:

en: Sorry, the CAS login failed.
nb-NO: Beklager, CAS-påloggingen mislyktes.

en: Log in using a CAS account.
nb-NO: Logg på med en CAS-konto.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
nb-NO: Hvis du har en CAS-konto, velger hvilken du ønsker å godkjenne mot:

en: Nothing
nb-NO: Ingenting

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
nb-NO: Hvis du ikke har en CAS-konto, men en lokale konto, kan du likevel logge deg på:

en: Google login
nb-NO: Google-pålogging

en: Sorry, your Google login failed.
nb-NO: Beklager, Google-påloggingen mislyktes.

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
nb-NO: Vær oppmerksom på at Google-påloggingen kun vil fungere hvis du bruker e-postadressen som er registrert hos dette biblioteket.

en: If you want to, you can try to
nb-NO: Hvis du ønsker det, kan du prøve å

en: log in using a different account
nb-NO: logg på med en annen konto

en: Error:
nb-NO: Feil:

en: Your password has expired!
nb-NO: Passordet er utløpt!

en: Reset your password
nb-NO: Tilbakestill passord

en: You must contact the library to reset your password
nb-NO: Du må kontakte biblioteket for å tilbakestille passordet

en: Don't have a password yet?
nb-NO: Mangler du passord?

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
nb-NO: Hvis du ikke har et passord, kan du stikke innom utlånsskranken neste gang du er i biblioteket. Det ordner vi enkelt for deg.

en: Don't have a library card?
nb-NO: Mangler du lånekort?

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
nb-NO: Hvis du ikke har lånekort, kan du stikke innom ditt lokale bibliotek for å registrere deg.

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
nb-NO: Biblioteket har ikke aktivert pålogging på biblioteket.

en: Email
nb-NO: E-post

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
nb-NO: Send en e-post til Koha-administratoren for å melde fra om denne feilen.

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
nb-NO: Bruk den øverste menylinjen for å navigere til en annen del av Koha.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Autoritetssøk &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Authority type:
nb-NO: Autoritetstype:

en: Search options:
nb-NO: Søkealternativer:

en: contains
nb-NO: inneholder

en: starts with
nb-NO: begynner med

en: is exactly
nb-NO: er nøyaktig

en: Term(s):
nb-NO: Term(er):

en: Where:
nb-NO: Der:

en: in the complete record
nb-NO: i den komplette posten

en: in any heading
nb-NO: i en hvilken som helst overskrift

en: in main entry
nb-NO: i hovedoppføringen

en: Order by:
nb-NO: Sorter etter:

en: Heading ascendant
nb-NO: Overskrift stigende

en: Heading descendant
nb-NO: Overskrift synkende

en: Previous
nb-NO: Forrige

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sAuthority search result%sNo results found%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %sResultat av autoritetssøk%sIngen treff%s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Results
nb-NO: Resultater

en: Authority search results
nb-NO: Søkeresultater for autoritet

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
nb-NO: Viser %s av ca. %s resultater

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
nb-NO: %s %s Fant ingen resultater. %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
nb-NO: Resultat %s til %s av %s

en: Authorized headings
nb-NO: Autoriserte overskrifter

en: Type of heading
nb-NO: Overskriftstype

en: Records
nb-NO: Poster

en: Details
nb-NO: Detaljer

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
nb-NO: %s 0 poster %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Din kurv &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your cart
nb-NO: Din handlekurv

en: Brief display
nb-NO: Kort visning

en: More details
nb-NO: Flere detaljer

en: Download
nb-NO: Last ned

note: A
en: Select format and download cart
nb-NO: Velg format og last ned kurv

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
nb-NO: RIS (Zotero, EndNote, m.fl.)

en: Empty and close
nb-NO: Tøm og lukk

en: Hide window
nb-NO: Skjul vindu

en: Select all
nb-NO: Velg alle

en: Clear all
nb-NO: Tøm alle

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Select titles to:
nb-NO: Velg titler for:

en: Remove
nb-NO: Slett

en: Add to a list
nb-NO: Legg til i en liste

en: Tag
nb-NO: Tagg

en: New tag:
nb-NO: Ny tagg:

en: Author(s)
nb-NO: Forfatter(e)

en: Subject(s)
nb-NO: Emne(r)

en: Copyright
nb-NO: Opphavsrett

en: Unified title
nb-NO: Enhetlig tittel

en: Serial
nb-NO: Periodika

en: Classification
nb-NO: Klassifikasjon

en: LCCN
nb-NO: LCCN (Library of Congress Control Number)

en: URL(s)
nb-NO: URL-adresse(r)

en: In
nb-NO: I

en: Location(s) (Status)
nb-NO: Plassering(er) (status)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
nb-NO: %s Denne posten har ingen eksemplarer. %s

en: Items in your cart
nb-NO: Eksemplarer i kurven

en: Year
nb-NO: År

en: Location (Status)
nb-NO: Plassering (status)

en: Tag status here.
nb-NO: Status for tagger her.

note: %1$s:  IF BIBLIO_RESULT.HOSTITEMENTRIES
en: In: %s
nb-NO: I: %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
nb-NO: %sDenne posten har ingen eksemplarer.%s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No item was selected
nb-NO: Ikke noe valgt eksemplar

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No tag was specified.
nb-NO: Ingen tagg ble spesifisert.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
nb-NO: Med valgte titler:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Record blocked &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
nb-NO: Skjult post &rsaquo; %s %s %s Koha %s katalog

en: Blocked record
nb-NO: Blokkert post

en: Blocked
nb-NO: Blokkert

en: You are not authorized to view this record.
nb-NO: Du er ikke autorisert til å vise denne posten.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Browse our catalog &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Bla i katalogen &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Search type:
nb-NO: Søkstype:

en: Exact
nb-NO: Nøyaktig

en: Really fuzzy
nb-NO: Veldig fuzzy

en: An error occurred, please try again.
nb-NO: Det oppsto en feil, vennligst prøv igjen.

en: Sorry, there are no results. Try a different search term.
nb-NO: Beklager, ingen treff. Prøv et annet søk.

en: This feature is not enabled
nb-NO: Ikke aktivert

en: Browse our catalog
nb-NO: Bla i katalogen

en: Top level
nb-NO: Toppnivået

en: Items in catalog
nb-NO: Eksemplarer i katalogen

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number | html
en: (%s biblios)
nb-NO: (%s bibliografiske poster)

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
nb-NO: Nettlesertabellen er tom. Denne funksjonen er ikke ferdig konfigurert. Se

en: for more information on what it does and how to configure it.
nb-NO: for å få vite mer om hvordan den fungerer og konfigureres.

note: %1$s:  course.course_name | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Course reserves for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Pensumsamlinger for %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Course reserves for &nbsp;
nb-NO: Pensumsamlinger for &nbsp;

en: Course reserves for
nb-NO: Pensumsamlinger for

en: Department:
nb-NO: Avdeling:

en: Course number:
nb-NO: Kursnummer:

en: Section:
nb-NO: Del:

en: Instructors:
nb-NO: Lærere:

en: Notes:
nb-NO: Merknader:

en: Courses
nb-NO: Kurs

en: Copy number
nb-NO: Kopinummer

en: Date due
nb-NO: Forfallsdato

en: Link
nb-NO: Kobling

en: Item URI
nb-NO: URL-adresse for eksemplar

en: Record URL
nb-NO: URL-adresse for post

en: No reserves have been selected for this course.
nb-NO: Ingen pensumsamlinger er valgt for dette kurset.

note: SCRIPT
en: Search course reserves
nb-NO: Søk i pensumsamlinger

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Courses &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Kurs &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Dept.
nb-NO: Avd.

en: Course #
nb-NO: Kurs nr

en: Section
nb-NO: Del

en: Instructors
nb-NO: Lærere

note: SCRIPT
en: Search courses
nb-NO: Søk i kurs

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your curbside pickups &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Dine hentinger &rsaquo; %s%s%sKoha %s catalog

en: The curbside pickup feature is not enabled for this library.
nb-NO: Hente-systemet er ikke implementer for dette biblioteket.

en: Cannot create a curbside pickup for this day, it is a holiday.
nb-NO: Kan ikke legge inn henting for denne dagen, biblioteket er stengt.

en: This patron does not have waiting holds.
nb-NO: Denne låneren har ingen ventende reservasjoner.

en: You already have a scheduled pickup for this library.
nb-NO: Du har allerede planlagt en henting ved dette biblioteket.

en: Wrong slot selected.
nb-NO: Feil tidsperiode valgt.

en: There are no more pickups available for this slot. Please choose another one.
nb-NO: Det er ikke plass til flere hentinger i denne tidsperioden. Vennligst velg en annen periode.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=m.patron
en: Unable to check the items out to %s
nb-NO: Kan ikke låne eksemplarene ut til %s

en: The library has been notified of your arrival.
nb-NO: Biblioteket har fått beskjed om at du har ankommet.

en: Your pickups
nb-NO: Dine hentinger

en: Schedule a pickup
nb-NO: Planlegg en henting

en: Pickup library
nb-NO: Hentebibliotek

en: Schedule
nb-NO: Planlegg

en: Alert staff of your arrival
nb-NO: Gi biblioteket beskjed om at du har ankommet

en: Cancel this pickup
nb-NO: Avbryt henting

en: No curbside pickups.
nb-NO: Ingen hentinger.

en: Pickup library:
nb-NO: Hentebibliotek:

en: Select a library
nb-NO: Velg bibliotek

en: You already have a pickup scheduled for this library.
nb-NO: Du har allerede planlagt en henting ved dette biblioteket.

en: Required
nb-NO: Obligatorisk

en: Pickup date:
nb-NO: Hentedato:

note: INPUT type=submit
en: Schedule pickup
nb-NO: Planlegg henting

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No pickup time defined for this day.
nb-NO: Ingen hentetider er satt opp for denne dagen.

note: SCRIPT
en: Please select a date and a pickup time
nb-NO: Velg dato og tid for henting

note: SCRIPT
en: Select a time
nb-NO: Velg tid

note: SCRIPT
en: You don't have waiting holds at this library
nb-NO: Du har ikke ventende reservasjoner ved dette biblioteket

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Details for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Detaljer for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Details for:
nb-NO: Detaljer for:

note: A
en: Local cover image
nb-NO: Lokalt omslagsbilde

note: A
en: Amazon cover image
nb-NO: Omslagsbilde fra Amazon

en: Image from Amazon.com
nb-NO: Bilde fra Amazon.com

note: A
en: Syndetics cover image
nb-NO: Syndetics omslagsbilde

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Image from Syndetics
nb-NO: Bilde fra Syndetics

en: Image from Google Jackets
nb-NO: Bilde fra Google Jackets

note: A
en: Image from Coce
nb-NO: Bilde fra Coce

en: Image from OpenLibrary
nb-NO: Bilde fra OpenLibrary

en: Image from Baker &amp; Taylor
nb-NO: Bilde fra Baker &amp; Taylor

note: A
en: Custom cover image
nb-NO: Lokalt omslagsbilde

en: Item type:
nb-NO: Eksemplartype:

en: Reviews from LibraryThing.com:
nb-NO: Omtaler fra LibraryThing.com:

en: List(s) this item appears in:
nb-NO: Dette eksemplaret forekommer i følgende liste(r):

en: Tags from this library:
nb-NO: Tagger fra dette biblioteket:

en: No tags from this library for this title.
nb-NO: Ingen tagger fra dette biblioteket for denne tittelen.

en: Add tag(s)
nb-NO: Legg til tagg(er)

en: Log in to add tags.
nb-NO: Logg på for å legge til tagger.

en: Series information:
nb-NO: Informasjon om serie:

en: Click to open in new window
nb-NO: Trykk her for å åpne i nytt vindu

en: Audiovisual profile:
nb-NO: Audiovisuell profil:

en: Fiction notes:
nb-NO: Skjønnlitteraturmerknader:

en: Awards:
nb-NO: Priser:

en: Star ratings
nb-NO: Stjernevurdering

en: Cancel rating.
nb-NO: Avbryt vurdering.

en: Enhanced content:
nb-NO: Utvidet innhold:

en: Content Cafe
nb-NO: Innhold

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
nb-NO: %s beholdning

en: Item details
nb-NO: Eksemplardetaljer

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
nb-NO: Annen beholdning %s

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
nb-NO: Tittelmerknader ( %s )

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Components (%s)
nb-NO: Deler (%s)

en: TOC
nb-NO: Innholdsfortegnelse

en: Excerpt
nb-NO: Utdrag

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
nb-NO: Denne siden inneholder utvidet innhold som er synlig når JavaScript aktiveres eller når du klikker på

en: here
nb-NO: her

en: About the author
nb-NO: Om forfatteren

en: Similar items
nb-NO: Lignende eksemplarer

en: Tag browser
nb-NO: Taggviser

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
nb-NO: Abonnementer ( %s )

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
nb-NO: Kommentarer%s

en: Editions
nb-NO: Utgaver

en: Serial collection
nb-NO: Periodikasamling

en: Images
nb-NO: Bilder

en: Play media
nb-NO: Spill av media

en: Author identifiers
nb-NO: Forfatter-identifikatorer

en: Serial collections
nb-NO: Periodikasamlinger

en: Item call number
nb-NO: Hyllesignatur for eksemplar

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
nb-NO: Denne posten har mange fysiske eksemplarer (%s).

en: View all the physical items.
nb-NO: Vis alle fysiske eksemplarer.

en: Show all items
nb-NO: Vis alle eksemplarer

en: 1 item is on order.
nb-NO: 1 eksemplar er bestilt.

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
nb-NO: %s eksemplarer er bestilt.

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
nb-NO: Reservasjoner totalt: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ITEM_RESULT.priority | html
en: (priority %s)
nb-NO: (prioritet %s)

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
nb-NO: Generell køprioritet: %s

en: Holdings:
nb-NO: Beholdning:

en: No physical items for this record
nb-NO: Ingen fysiske eksemplarer for denne posten

en: No other items.
nb-NO: Ingen andre eksemplarer.

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
nb-NO: Utvidede beskrivelser fra Syndetics:

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Only %s results are shown:
nb-NO: Bare %s resultater vises:

en: show all component parts
nb-NO: vis alle deler

en: Table of contents provided by Syndetics
nb-NO: Innholdsfortegnelse fra Syndetics

en: Excerpt provided by Syndetics
nb-NO: Utdrag fra Syndetics

en: Reviews provided by Syndetics
nb-NO: Omtaler levert av Syndetics

en: Author notes provided by Syndetics
nb-NO: Forfattermerknader fra Syndetics

en: This is a serial
nb-NO: Dette er en periodika

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
nb-NO: %s Abonnement(er) er knyttet til denne tittelen.

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
nb-NO: Ved bibliotek: %s

en: This subscription is closed.
nb-NO: Dette abonnementet er avsluttet.

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
nb-NO: Plassering: %s %s %s

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
nb-NO: Hyllesignatur: %s

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
nb-NO: Abonnement fra: %s til:%s %s %s nå (løpende)%s

note: A
en: Cancel email notification
nb-NO: Avbryt varsling per e-post

en: You have subscribed to email notification on new issues.
nb-NO: Du abonnerer på e-postvarsler for nye utgaver.

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
nb-NO: Abonner e-postvarsler ved nye utgaver

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
nb-NO: Du må logge deg på for å abonnere på e-postvarsler for nye utgaver

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
nb-NO: Manglende utgaver: %s

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
nb-NO: De %s siste utgavene for dette abonnementet:

en: Latest serials
nb-NO: Nyeste periodika

en: Issue #
nb-NO: Utgave nr

en: Publication date
nb-NO: Utgivelsesdato

en: Received date
nb-NO: Mottatt dato

en: Note
nb-NO: Merk

en: Your comment
nb-NO: Din kommentar

en: Your comment (preview, pending approval)
nb-NO: Din kommentar (forhåndsvisning, venter på godkjenning)

en: Edit
nb-NO: Rediger

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
nb-NO: Kommentar fra %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
nb-NO: Kommentar fra %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
nb-NO: Kommentar fra %s %s

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
nb-NO: Lånerkommentar til %s

en: There are no comments on this title.
nb-NO: Det finnes ingen kommentarer til denne posten.

en: Post your comments on this title.
nb-NO: Legg inn kommentarene dine til denne posten.

en: to post a comment.
nb-NO: for å legge inn en kommentar.

en: Other editions of this work
nb-NO: Andre utgaver av dette verket

en: Other editions
nb-NO: Andre utgaver

en: by
nb-NO: av

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
nb-NO: [%s tagg støttes ikke av nettleseren din.]

en: Click on an image to view it in the image viewer
nb-NO: Klikk på et bilde for å vise det i bildeviseren

en: Browse results
nb-NO: Bla i resultatene

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
nb-NO: Se: %s%s%sforrige post%s

en: Back to results
nb-NO: Tilbake til resultater

note: A
en: Back to the results search list
nb-NO: Tilbake til resultatene for søkelisten

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
nb-NO: Se: %s%s%sneste post%s

en: Next
nb-NO: Neste

note: A
en: View record "%s %s %s"
nb-NO: Vis post "%s %s %s"

note: LI
en: Go to detail
nb-NO: Gå til detalj

en: by
nb-NO: av

en: Share
nb-NO: Del

note: A
en: Share on Facebook
nb-NO: Del på Facebook

note: A
en: Share on LinkedIn
nb-NO: Del på LinkedIn

note: A
en: Share by email
nb-NO: Del per e-post

en: Select the item(s) to search
nb-NO: Velg eksemplar(er) å søke etter

en: Select none
nb-NO: Velg ingen

en: Visit web site
nb-NO: Besøk nettsiden

en: Current library
nb-NO: Nåværende bibliotek

en: Home library
nb-NO: Hjemmebibliotek

en: Materials specified
nb-NO: Spesifiserte materialer

en: Vol info
nb-NO: Informasjon om årgangen

en: URL
nb-NO: URL-adresse

en: Item holds
nb-NO: Reservasjoner for eksemplar

en: Item hold queue priority
nb-NO: Prioritet i reservasjonskøen på eksemplar

en: (Opens below)
nb-NO: (Åpnes under)

en: Browse shelf
nb-NO: Bla i hyllen

note: %1$s:  END %2$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %3$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s%s%sLink to resource%s
nb-NO: %s %s%s%sLenke til ressurs%s

note: SCRIPT
en: Amazon cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
nb-NO: Omslagsbilde fra Amazon (<a href='%s'>se det original bildet</a>)

note: SCRIPT
en: Coce image from Amazon.com
nb-NO: Coce-omslagsbilde fra Amazon.com

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
nb-NO: Coce-bilde fra Google Books

note: SCRIPT
en: Coce image from Open Library
nb-NO: Coce-bilde fra Open Library

note: SCRIPT
en: Cover image source unknown
nb-NO: Kilde for omslagsbilde ukjent

note: SCRIPT
en: Image from Google Books (<a href='%s'>see the original image</a>)
nb-NO: Bilde fra Google Books (<a href='%s'>se det originale bildet</a>)

note: SCRIPT
en: Image from OpenLibrary (<a href='%s'>see the original image</a>)
nb-NO: Bilde fra OpenLibrary (<a href='%s'>se det originale bildet</a>)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Discharge &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Utskrivning &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Discharge
nb-NO: Utskrivning

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
nb-NO: %s Det oppstod en feil da PDF-filen skulle genereres. Kontakt de ansatte for å løse problemet. %s

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
nb-NO: Forespørselen din om utskrivning er sendt. Utskrivningen vil bli tilgjengelig på denne siden i løpet av noen få dager.

en: Get your discharge
nb-NO: Hent utskrivningen

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
nb-NO: Utskrivningen 'vil bli tilgjengelig på denne siden i løpet av noen få dager.

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
nb-NO: Du kan ikke bli utskrevet, ettersom du har eksemplarer på lån. Lever inn alle eksemplarer før du ber om en utskrivning.

en: What is a discharge?
nb-NO: Hva er en utskrivning?

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
nb-NO: Dette dokumentet bekrefter at du har levert inn alle lånte eksemplarer. Det hender at dette etterspørres ved en filoverføring fra én skole til en annen. Utskrivningen sendes av oss til skolen din. Den er også tilgjengelig på leserkontoen din.

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
nb-NO: : Denne forespørselen er kun gyldig hvis du ikke har noe uoppgjort med biblioteket. Når søknaden er levert, kan du ikke låne bibliotekmaterialer.

en: Warning
nb-NO: Advarsel

en: Ask for a discharge
nb-NO: Be om en utskrivning

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Download cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Last ned kurv &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Download cart
nb-NO: Last ned handlekurv

en: -- Choose format --
nb-NO: -- Velg format --

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
nb-NO: Gå

en: Close this window
nb-NO: Lukk dette vinduet

note: %1$s:  shelf.shelfname | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Download list %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Last ned liste %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Download list '%s'
nb-NO: Last ned liste "%s"

en: Download list
nb-NO: Last ned liste

en: Your download should begin automatically.
nb-NO: Nedlastingen skal starte automatisk.

en: Choose format
nb-NO: Velg format

en: Choose action
nb-NO: Velg handling

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
nb-NO: Velg et nedlastingsformat

en: Download list unsuccessful
nb-NO: Nedlasting av liste feilet

en: You do not have permission to download this list.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å laste ned denne listen.

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Full subscription history for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Fullstendig abonnementshistorikk for %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Full subscription history
nb-NO: Fullstendig abonnementshistorikk

en: Library:
nb-NO: Bibliotek:

en: Subscription:
nb-NO: Abonnement:

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
nb-NO: Fullstendig abonnementshistorikk for %s

en: Brief history
nb-NO: Kort historikk

en: Full history
nb-NO: Fullstendig historikk

en: Show year:
nb-NO: Vis år:

en: Subscriptions
nb-NO: Abonnementer

en: Date received
nb-NO: Mottaksdato

en: Number
nb-NO: Nummer

en: Subscription
nb-NO: Abonnement

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
nb-NO: (Alle)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your holds history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Din reservasjonshistorikk &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your holds history
nb-NO: Din reservasjonshistorikk

note: %1$s:  IF !holds %2$s:  ELSE %3$s:  SET show_itemtype_column = Koha.Preference('AllowHoldItemTypeSelection')
en: %s No data available %s %s
nb-NO: %s Ingen data tilgjengelig %s %s

en: Order by date
nb-NO: Sorter etter dato

en: Order by title
nb-NO: Sorter etter tittel

en: Order by author
nb-NO: Sorter etter forfatter

en: Showing 50 items.
nb-NO: Viser 50 eksemplarer.

en: Showing all items.
nb-NO: Viser alle eksemplarer.

en: Show 50 items
nb-NO: Vis 50 eksemplarer

en: Hold date
nb-NO: Reservasjonsdato

en: Expiration date
nb-NO: Utløpsdato

en: Waiting date
nb-NO: Ventedato

en: Cancellation date
nb-NO: Dato for kansellering

en: Requested item type
nb-NO: Etterspurt eksemplartype

en: Any item type
nb-NO: Alle eksemplartyper

en: Fulfilled
nb-NO: Oppfyllt

en: Cancelled
nb-NO: Avbrutt

en: Waiting
nb-NO: Ventende

en: In transit
nb-NO: Under veis

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
nb-NO: %s %s %s %s har forfalt %sDitt eksemplar av %s (strekkode %s) har forfalt %s %s har forfalt %sDitt eksemplar av %s (strekkode %s) må leveres til biblioteket i dag %s

note: %1$s:  unimarc3 | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Your search IDREF for ppn %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Ditt søk i IDREF for ppn %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
nb-NO: %s Denne PPN-en finnes ikke i IdRef-tjenesten. %s %s

note: H1
en: Click to expand this role
nb-NO: Trykk for å utvide denne rollen

en: Citation
nb-NO: Sitering

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your interlibrary loan requests &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Dine fjernlånsforespørsler &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Request updated
nb-NO: Forespørsel oppdatert

en: Request placed
nb-NO: Forespørsel lagt inn

en: New interlibrary loan request
nb-NO: Ny forespørsel om fjernlån

en: View interlibrary loan request
nb-NO: Vis fjernlånsønske

en: Ill request disclaimer
nb-NO: Fjernlån ansvarsfraskrivelse

en: ILL module configuration problem. Contact your administrator.
nb-NO: Konfigurasjonsproblem med ILL-modul. Kontakt administratoren.

en: Provider:
nb-NO: Leverandør:

en: Create a new request
nb-NO: Opprett en ny forespørsel

en: Requests
nb-NO: Bestillinger

en: Request ID
nb-NO: Bestillings-ID

en: Requested from
nb-NO: Bedt om av

en: Request type
nb-NO: Forespørselstype

en: Last updated
nb-NO: Sist oppdatert

en: N/A
nb-NO: Mangler

en: View
nb-NO: Vis

en: Details from library
nb-NO: Detaljer fra bibliotek

en: Request ID:
nb-NO: Bestillings-ID:

en: Requested from:
nb-NO: Bedt om av:

en: Requested item:
nb-NO: Eksemplar det er bedt om:

en: View the requested item
nb-NO: Vis etterspurt eksemplar

en: Collection library:
nb-NO: Samlingsbibliotek:

en: Request type:
nb-NO: Forespørselstype:

en: Request placed:
nb-NO: Forespørsel lagt inn:

en: Last updated:
nb-NO: Sist oppdatert:

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
nb-NO: Detaljer fra %s

note: %1$s:  IF meta.value %2$s:  meta.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
nb-NO: %s%s%sIkke tilgjengelig%s

en: Request cancellation
nb-NO: Slette forespørsel

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
nb-NO: Lagre modifikasjoner

en: Interlibrary loan item availability
nb-NO: Tilgjengelighet for fjernlån

en: Displaying availability results
nb-NO: Viser resultater for tilgjengelighet

en: If you can't find what you are looking for, you can
nb-NO: Hvis du ikke finner det du leter etter kan du

en: continue creating your request
nb-NO: fortsett å lage forespørselen din

en: or
nb-NO: eller

en: cancel your request
nb-NO: avbryt forespørselen

en: ILL request disclaimer
nb-NO: Fjernlån ansvarsfraskrivelse

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Images for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Bilder for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link=> 1 %2$s:  biblio.author | html
en: Images for %s %s
nb-NO: Bilder for %s %s

note: IMG
en: Thumbnail
nb-NO: Minibilde

note: %1$s:  title | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Editing checkout note for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Redigerer utlånsmerknad for %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing checkout note for '%s' %s
nb-NO: Redigerer utlånsmerknad for "%s" %s

note: %1$s:  IF not(Koha.Preference("AllowCheckoutNotes")) %2$s:  ELSE
en: %s Checkout notes have not been enabled. Please contact the library. %s
nb-NO: %s Utlånsmerknader har ikke blitt aktivert. Kontakt biblioteket. %s

note: %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing checkout note for %s %s
nb-NO: Redigerer utlånsmerknad for %s %s

en: Edit checkout note
nb-NO: Endre utlånsnote

en: Note:
nb-NO: Merk:

note: INPUT type=submit
en: Submit note
nb-NO: Lagre merknad

note: %1$s:  IF ( library ) %2$s:  library.branchname | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
nb-NO: %s %s &rsaquo; %s Bibliotek &rsaquo; %s %s %s Koha %s katalog

en: Phone:
nb-NO: Telefon:

en: Fax:
nb-NO: Faks:

en: Koha home
nb-NO: Koha hjem

en: News
nb-NO: Nyhet

en: Display news for:
nb-NO: Vis nyheter for:

en: System-wide only
nb-NO: Kun for hele systemet

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
nb-NO: Publisert %s %s av

en: Show all news
nb-NO: Vis alle nyheter

note: %1$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: RSS feed for %s library news
nb-NO: RSS-strøm for %s nyheter for alle bibliotek

en: RSS feed for library news
nb-NO: RSS-feed bibliotekets nyheter

note: %1$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: RSS feed for %s and system-wide library news
nb-NO: RSS-strøm for %s og nyheter for alle bibliotek

en: RSS feed for system-wide library news
nb-NO: RSS-strøm for nyheter for alle bibliotek

en: This news item does not exist.
nb-NO: Denne nyheten finnes ikke.

en: No news to display.
nb-NO: Ingen nyheter å vise.

en: Quote of the day
nb-NO: Dagens sitat

en: Log in to your account:
nb-NO: Logg på kontoen din:

en: User summary
nb-NO: Sammendrag

en: Welcome,
nb-NO: Velkommen,

en: due in fines and charges
nb-NO: skyldig i gebyrer og avgifter

en: total savings
nb-NO: total sparing

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Updates submitted &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Oppfateringer innsendt &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your personal details
nb-NO: Dine personopplysninger

en: Updates submitted
nb-NO: Oppdateringer innsendt

en: Thank you
nb-NO: Takk

en: Your updates have been submitted and your patron account has been modified.
nb-NO: Oppdateringene dine er sendt inn. En bibliotekar vil gå gjennom oppdateringene før de lagres.

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
nb-NO: Oppdateringene dine er sendt inn. En bibliotekar vil gå gjennom oppdateringene før de lagres.

en: Street number:
nb-NO: Gatenummer:

note: %1$s:  IF action == 'edit' %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sUpdate your personal details%sRegister a new account%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %sOppdater dine detaljer%sRegistrer en ny konto%s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Register a new account
nb-NO: Opprett en ny konto

en: To make changes to your record please contact the library.
nb-NO: Kontakt biblioteket hvis du vil endre opplysningene dine.

en: No changes were made.
nb-NO: Ingen endringer ble utført.

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
nb-NO: Du har ikke fylt ut alle obligatoriske felt. Fyll i alle manglende felt, og send inn på nytt.

en: The following fields contain invalid information:
nb-NO: Følgende felt inneholder ugyldig informasjon:

en: Contact information:
nb-NO: Kontaktinformasjon:

en: primary email address
nb-NO: primær e-postadresse

en: secondary email address
nb-NO: sekundær e-postadresse

en: Alternate address information:
nb-NO: Alternativ adresse:

en: email address
nb-NO: e-postadresse

en: Passwords do not match!
nb-NO: Passordene samsvarer ikke!

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
nb-NO: Passordet må være på minst %s tegn.

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
nb-NO: Passordet må inneholde minst ett tall, én liten bokstav og én stor bokstav.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
nb-NO: Passordet kan ikke inneholde mellomrom før eller etter.

en: This email address already exists in our database.
nb-NO: Denne e-postadressen finnes allerede i databasen vår.

en: Emails do not match!
nb-NO: Epostadressene samsvarer ikke!

en: confirm email address
nb-NO: bekreft e-postadresse

en: Please correct and resubmit.
nb-NO: Rett feilene, og send inn på nytt.

en: The entered card number is the wrong length.
nb-NO: Kortnummeret har feil lengde.

en: The entered card number is already in use.
nb-NO: Dette lånekortnummeret er allerede i bruk.

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
nb-NO: Det oppstod problemer ved behandlingen av registreringen. Kontakt biblioteket ditt for å få hjelp.

en: Error: Userid is not valid
nb-NO: Feil: Userid er ikke gyldig

note: For the first occurrence, %1$s:  error_type | html %2$s:  error_info | html
en: Error %s: %s
nb-NO: Feil %s: %s

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
nb-NO: Tegnene du skrev inn boksen før sending, er feil. Prøv på nytt.

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
nb-NO: Tillate garantisten din å se dine aktive lån?

en: Update
nb-NO: Oppdater

en: Allow your guarantor to view your current fines?
nb-NO: Tillate garantisten din å se dine aktive gebyrer?

note: %1$s:  FOREACH gr IN patron.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.middle_name | html %5$s:  g.surname | html %6$s: - IF ! loop.last %7$s:  END %8$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s %s, %s %s
nb-NO: Garantert av %s %s %s %s %s %s, %s %s

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
nb-NO: Verdien er allerede i bruk (%s)

en: Library card number:
nb-NO: Lånekortnummer:

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
nb-NO: Kortnummeret må være nøyaktig %s tegn.

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
nb-NO: Kortnummeret må være mellom %s og %s tegn.

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
nb-NO: Kortnummeret kan være på opptil %s tegn.

en: There is no minimum or maximum character length.
nb-NO: Det finnes ikke noen øvre eller nedre begrensning på antall tegn.

en: Username:
nb-NO: Brukernavn:

en: Expiration date:
nb-NO: Utløpsdato:

en: Home library:
nb-NO: Hjemmebibliotek:

en: Identity
nb-NO: Identitet

en: Salutation:
nb-NO: Hilsen:

en: Surname:
nb-NO: Etternavn:

en: First name:
nb-NO: Fornavn:

en: Middle name:
nb-NO: Mellomnavn:

en: Date of birth:
nb-NO: Fødselsdato:

en: Initials:
nb-NO: Initialer:

en: Pronouns:
nb-NO: Pronomen:

en: Other names:
nb-NO: Andre navn:

en: Female:
nb-NO: Kvinne:

en: Male:
nb-NO: Mann:

en: None specified:
nb-NO: Ikke spesifisert:

en: Main address
nb-NO: Hovedadresse

en: Street type:
nb-NO: Gatetype:

en: Address:
nb-NO: Adresse:

en: Address 2:
nb-NO: Adresse 2:

en: City:
nb-NO: By:

en: State:
nb-NO: Stat:

en: ZIP/Postal code:
nb-NO: Postnummer:

en: Country:
nb-NO: Land:

en: Contact information
nb-NO: Kontaktinformasjon

en: Primary phone:
nb-NO: Primær telefon:

en: Secondary phone:
nb-NO: Sekundær telefon:

en: Other phone:
nb-NO: Annen telefon:

en: Primary email:
nb-NO: Primær e-post:

en: Confirm primary email:
nb-NO: Bekreft primær e-post:

en: Secondary email:
nb-NO: Sekundær e-post:

en: Fax:
nb-NO: Faks:

en: Main contact method:
nb-NO: Hovedmetode for kontakt:

en: Primary phone
nb-NO: Primær telefon

en: Secondary phone
nb-NO: Sekundær telefon

en: Other phone
nb-NO: Annen telefon

en: Primary email
nb-NO: Primær e-post

en: Secondary email
nb-NO: Sekundær e-post

en: Fax
nb-NO: Faks

en: Preferred language for notices:
nb-NO: Foretrukket språk for meddelelser:

en: Default
nb-NO: Standard

en: Alternate address
nb-NO: Alternativ adresse

en: Phone:
nb-NO: Telefon:

en: Email:
nb-NO: E-post:

en: Contact note:
nb-NO: Kontaktmerknad:

en: Alternate contact
nb-NO: Alternativ kontakt

en: Password
nb-NO: Passord

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
nb-NO: Passordet må inneholde minst %s tegn, inkludert STORE BOKSTAVER, små bokstaver og tall.

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
nb-NO: Passordet må være på minst %s tegn.

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
nb-NO: Hvis du ikke legger inn et passord, vil systemet generere et for deg.

en: Confirm password:
nb-NO: Bekreft passord:

en: Additional information
nb-NO: Tilleggsinformasjon

en: New
nb-NO: Ny

en: Data privacy policy consent
nb-NO: Samtykke til retningslinjer for behandling av persondata

en: I agree with your processing of my personal data as outlined in the
nb-NO: Jeg samtykker til at dere behandler mine persondata slik det er beskrevet i

en: privacy policy
nb-NO: retningslinjer for behandling av persondata

en: Verification
nb-NO: Verifisering

en: Verification:
nb-NO: Verifisering:

en: Please type the following characters into the preceding box:
nb-NO: Skriv inn disse tegnene i boksen over:

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
nb-NO: Send inn forespørsel om oppdatering

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
nb-NO: Kunne ikke endre innstillingen!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
nb-NO: Innstillingen din er oppdatert!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your messaging settings &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Dine meldingsinnstillinger &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your messaging settings
nb-NO: Dine meldingsinnstillinger

en: Settings updated
nb-NO: Innstillinger oppdatert

en: Days in advance
nb-NO: Dager på forhånd

en: Phone
nb-NO: Telefon

en: Digests only
nb-NO: Kun sammendrag

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
nb-NO: Du kan be om et sammendrag for å redusere antall meldinger. Meldinger vil bli lagret og sendt som én enkelt melding.

en: Item due
nb-NO: Forfallsdato

en: Advance notice
nb-NO: Forhåndsvarsel

en: Hold filled
nb-NO: Reservasjon funnet

en: Hold reminder
nb-NO: Reservasjonspåminnelse

en: Item check-in
nb-NO: Innlevering

en: Item checkout and renewal
nb-NO: Utlån og fornying

en: Item checkout
nb-NO: Utlån

en: Interlibrary loan ready
nb-NO: Fjernlån klart

en: Interlibrary loan unavailable
nb-NO: Fjernlån utilgjengelig

en: Interlibrary loan updated
nb-NO: Fjernlån oppdatert

en: Auto renewal
nb-NO: Automatisk fornying

en: Unknown
nb-NO: Ukjent

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect notification by phone
nb-NO: Avbryt varsling pr telefon

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select notification by phone
nb-NO: Velg varsling pr telefon

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect itiva messaging
nb-NO: Av-velg itiva-meldinger

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect email messaging
nb-NO: Av-velg epost-meldinger

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select email messaging
nb-NO: Velg varsling via epost

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: Unselect digests
nb-NO: Deaktiver sammendrag

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: You must select a digestible transport to select digests
nb-NO: Du må velge en kanal som kan sende sammendrag for å kunne velge sammendrag

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: Select digests
nb-NO: Aktivér sammendrag

en: Notice:
nb-NO: Notis:

en: Some charges for text messages may be incurred when using this service. Please check with your mobile service provider if you have questions.
nb-NO: Noen gebyrer for tekstmeldinger kan påløpe ved bruk av denne tjenesten. Spør mobiltjenesteleverandøren din hvis du har spørsmål.

en: SMS number:
nb-NO: SMS-nummer:

en: SMS provider:
nb-NO: SMS-leverandør:

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
nb-NO: Kontakt en ansatt ved biblioteket hvis du er usikker på hvem som er din mobiltjenesteleverandør, eller hvis du ikke ser leverandøren i denne listen.

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
nb-NO: Lagre endringer

en: You are not allowed to call this page directly
nb-NO: Du er ikke autorisert til å hente denne siden direkte

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
nb-NO: Nyheter fra %s%s%sbiblioteket%s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
nb-NO: %s Søk %setter «%s»%s%s&nbsp;med begrensning(er):&nbsp;«%s»%s

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: OverDrive search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: OverDrive-søk etter '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  q | html
en: Catalog search for '%s'
nb-NO: Resultat av søk etter '%s'

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
nb-NO: OverDrive-søk etter «%s»

note: SCRIPT
en: Always available
nb-NO: Alltid tilgjengelig

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
nb-NO: Tilgjengelighet:

note: SCRIPT
en: Currently available
nb-NO: Tilgjengelige nå

note: SCRIPT
en: Currently unavailable
nb-NO: Ikke tilgjengelig nå

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
nb-NO: Feil ved søk i OverDrive.

note: SCRIPT
en: Found
nb-NO: Funnet

note: SCRIPT
en: Items available:
nb-NO: Tilgjengelige eksemplarer:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
nb-NO: Laster …

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
nb-NO: Fant ingen resultater bibliotekets OverDrive-samling.

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
nb-NO: Søker i OverDrive...

note: SCRIPT
en: out of
nb-NO: av

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
nb-NO: resultater i bibliotekets OverDrive-samling.

note: SCRIPT
en: waiting holds:
nb-NO: ventende reservasjoner:

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s%sPage error%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %s%s%sSidefeil%s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Page error
nb-NO: Sidefeil

en: This page does not exist.
nb-NO: Denne siden finnes ikke.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Change your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Endre passord &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Change your password
nb-NO: Endre passord

en: Password updated
nb-NO: Passordet er oppdatert

en: Change your password
nb-NO: Endre passord

en: There was a problem with your submission
nb-NO: Det oppsto et problem med sendingen din

en: Passwords do not match. Please re-type your new password.
nb-NO: Passordene stemmer ikke over ens. Vennligst skriv inn passordet på nytt.

en: Your current password was entered incorrectly. If this problem persists, please ask a librarian to reset your password for you.
nb-NO: Feil passord. Om du har glemt/mistet passordet, kontakt biblioteket for å legge inn et nytt.

en: Current password:
nb-NO: Nåværende passord:

en: New password:
nb-NO: Nytt passord:

en: Re-type new password:
nb-NO: Skriv det nye passordet på nytt:

en: You can't change your password.
nb-NO: Du kan ikke endre passordet.

en: Your password has been changed
nb-NO: Passordet ditt er endret

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
nb-NO: Gå tilbake til kontosammendrag

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Forgotten password recovery &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Glemt passord &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Forgotten password recovery
nb-NO: Gjenoppretting av glemt passord

en: Error
nb-NO: Feil

en: An error has occurred while sending you the password recovery link.
nb-NO: Det oppsto en feil da vi skulle sende deg koblingen for gjenoppretting av passord.

en: Please try again later.
nb-NO: Prøv igjen senere.

en: No account was found with the provided information.
nb-NO: Fant ingen konto med den oppgitte informasjonen.

en: Sorry, your password cannot be changed online.
nb-NO: Passordet ditt kan ikke endres.

en: Account identification with this email address only is ambiguous.
nb-NO: Konto-indentifikasjon med denne epost-addressen er tvetydig.

en: Please use the field 'Login' as well.
nb-NO: Bruk feltet "innlogging" også.

en: This account has no email address we can send the email to.
nb-NO: Denne kontoen har ikke noen epostadresse vi kan sende meldingen til.

en: The process of password recovery has already been started for this account
nb-NO: Prosessen med å tilbakestillt passordet er allerede påbegynt for denne kontoen

en: You should have received an email with a link to reset your password.
nb-NO: Du skal ha mottatt en e-post med en kobling for å tilbakestille passordet.

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
nb-NO: %s Passordene stemmer ikke overens. %s

en: Get new password recovery link
nb-NO: Motta en gjenopprettingskobling for nytt passord

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
nb-NO: Fikk du ikke denne e-posten, kan du be om å få en ny:

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
nb-NO: %s Koblingen du klikket på er enten ugyldig eller har utløpt.

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
nb-NO: Forsikre deg om at du brukte lenken fra e-posten, eller kontakt bibliotekets ansatte for hjelp. %s

en: Please contact the library if you need further assistance.
nb-NO: Kontakt biblioteket for mer hjelp.

en: You can't reset your password.
nb-NO: Du kan ikke tilbakestille passordet.

en: Password recovery
nb-NO: Gjenoppretting av glemt passord

en: To reset your password, enter your login or your email address.
nb-NO: For å tilbakestille passordet må du legge inn brukernavn eller e-postadresse.

en: Password not valid
nb-NO: Passordet er ikke gyldig

en: Confirm new password:
nb-NO: Bekreft nytt passord:

en: You will receive an email shortly.
nb-NO: Du vil motta en e-post om kort tid.

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
nb-NO: Klikk på koblingen i denne e-posten for å fullføre tilbakestilling av passordet.

en: This link is valid for 2 days starting now.
nb-NO: Denne koblingen er gyldig i to dager fra nå.

en: Return to the main page
nb-NO: Gå tilbake til hovedsiden

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
nb-NO: Passordet har blitt endre for bruker «%s».

en: Log in to your account.
nb-NO: Logg på kontoen din.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your consents &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Dine samtykker &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your consents
nb-NO: Dine samtykker

en: Privacy policy consent
nb-NO: Smtykke til retningslinjer for behandling av persondata

en: In order to keep you logged in, we need your consent to process personal data as specified in the privacy policy linked below.
nb-NO: For at du skal kunne fortsette å være logget inn trenger vi ditt samtykke til at vi behandler dine persondata som spesifisert i retningslinjene for behandling av persondata som det lenkes til under.

en: If you choose to withdraw your consent we will
nb-NO: Dersom du trekker samtykket ditt tilbake vil vi

en: remove your account
nb-NO: slett din konto

en: within a reasonable time and you should log out now.
nb-NO: innen en rimelig tid, og du bør logge ut nå.

en: I have read the
nb-NO: Jeg har lest

en: and agree with your processing of my personal data as outlined therein.
nb-NO: og samtykker til deres behandling av mine persondata som beskrevet.

en: Do you agree?
nb-NO: Er du enig?

note: %1$s:  consent_type | html
en: Consent for %s
nb-NO: Samtykke for %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF consent.refused_on
en: No %s
nb-NO: Ingen %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF consent.given_on
en: No %s %s
nb-NO: Ingen %s %s

note: %1$s:  consent.given_on | html
en: Your consent was registered on %s.
nb-NO: Ditt samtykke ble registrert den %s.

note: %1$s:  consent.refused_on | html
en: We registered that you did not consent on %s.
nb-NO: Vi registrerte at du ikke samtykket den %s.

en: Cookie consents
nb-NO: Cookie-samtykker

en: View your cookie consents
nb-NO: Se dine cookie-samtykker

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your privacy management &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Dine personverninnstillinger &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your privacy management
nb-NO: Dine innstillinger for personvern

en: Your checkout history has been deleted.
nb-NO: Lånehistorikken din er slettet.

en: The deletion of your checkout history failed, because there is a problem with the configuration of this feature. Please help to fix the system by informing your library of this error
nb-NO: Sletting av lånehistorikken din var mislykket, fordi denne delen av systemet er feil konfigurert. Vennligst meld fra om dette til ditt bibliotek

en: No checkout history to delete
nb-NO: Ingen lesehistorikk å slette

en: Your hold history has been deleted.
nb-NO: Lånehistorikken din er slettet.

en: The deletion of your hold history failed. Please help to fix the system by informing your library of this error
nb-NO: Sletting av lånehistorikken din var mislykket. Vennligst meld fra om dette til ditt bibliotek

en: No hold history to delete
nb-NO: Ingen reservasjonshistorikk å slette

en: Your privacy rules have been updated.
nb-NO: Personvernreglene dine er oppdatert.

en: We take great care in protecting your privacy. On this screen, you can define how long we keep your checkout and hold history.
nb-NO: Vi anstrenger oss for å beskytte personvernet ditt. I dette skjermbildet kan du definere hvor lenge vi beholder historikken for dine lån og reservasjoner.

en: Your options are:
nb-NO: Du har følgende alternativer:

en: Forever: keep my history without limit. This is the option for users who want to keep track of what they are reading or placed a hold on.
nb-NO: For alltid: Behold lånehistorikken uten begrensninger. Dette alternativet kan brukes av de som ønsker å ha kontroll på hva de har lest eller reservert.

en: Never: Delete my history immediately. This will delete all record of the item that was checked-out upon check-in, and hold history upon fulfillment or cancellation.
nb-NO: Aldri: Slett lånehistorikken min umiddelbart. Dette vil slette alle opplysninger om eksemplaret som ble utlånt ved innlevering. Det vil også slette hitorikken om reservasjoner med en gang de oppfylles eller avbrytes.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
nb-NO: Vær oppmerksom på at informasjon om de lånene du til en hver tid har må tas vare på av biblioteket, uavhengig av hvilket personvernalternativ du velger.

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
nb-NO: Vær dessuten oppmerksom på at bibliotekets ansatte ikke kan oppdatere disse verdiene for deg: Det gjelder ditt personvern!

en: Privacy rule
nb-NO: Personvernregel

en: Please choose your privacy rule:
nb-NO: Velg personvernregelen din:

en: Forever
nb-NO: For alltid

en: Never
nb-NO: Aldri

en: Allow your guarantor to view your current charges?
nb-NO: Tillate garantisten din å se dine ubetalte gebyrer?

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
nb-NO: Garantert av %s %s %s %s %s, %s %s

en: Immediate deletion
nb-NO: Umiddelbar sletting

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
nb-NO: . Når du har bekreftet slettingen, er det ikke mulig å hente listen!

en: BE CAREFUL
nb-NO: VÆR FORSIKTIG

en: You can delete all your checkout and hold history immediately by clicking here.
nb-NO: Du kan slette hele historikken for lån og reservasjoner umiddelbart ved å klikke her.

en: Immediately delete my checkout history. This action cannot be undone.
nb-NO: Slett min historikk for lån med en gang. Slettingen kan ikke angres.

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout history
nb-NO: Slett historikk for lån

en: Immediately delete my hold history. This action cannot be undone.
nb-NO: Slett min historikk for reservasjoner med en gang. Slettingen kan ikke angres.

note: INPUT type=submit
en: Delete hold history
nb-NO: Slett historikk for reservasjoner

en: Immediately delete my checkout history & my hold history. This action cannot be undone.
nb-NO: Slett min historikk for lån og reservasjoner med en gang. Slettingen kan ikke angres.

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout and hold history
nb-NO: Slett historikk for lån og reservasjoner

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
nb-NO: Vær oppmerksom på at det siste personen som leverer inn et eksemplar blir sporet for å behandling av eksemplarer som blir levert inn med skade.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your checkout history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Din utlånshistorikk &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your checkout history
nb-NO: Din utlånshistorikk

note: %1$s:  UNLESS checkouts %2$s:  checkouts = [] %3$s:  END %4$s:  UNLESS old_checkouts %5$s:  old_checkouts = [] %6$s:  END %7$s:  SET all_checkouts = checkouts.merge(old_checkouts) %8$s:  IF all_checkouts.size == 0 %9$s:  ELSE
en: %s%s%s %s%s%s %s %s You have never borrowed anything from this library. %s
nb-NO: %s%s%s %s%s%s %s %s Du har aldri lånt noe fra dette biblioteket. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  savings | $Price with_symbol => 1
en: Congratulations, you have saved a total of %s by using the library.
nb-NO: Gratulerer, du har spart totalt %s ved å bruke biblioteket.

en: Showing last 50 items.
nb-NO: Viser de siste 50 eksemplarene.

en: Show last 50 items
nb-NO: Vis de siste 50 eksemplarene

en: All
nb-NO: Alle

en: Checkouts
nb-NO: Utlån

en: On-site checkouts
nb-NO: Innomhusutlån

en: Links
nb-NO: Koblinger

en: Item type:
nb-NO: Eksemplartype:

en: Call number:
nb-NO: Hyllesignatur:

en: Check-in date:
nb-NO: Innleveringsdato:

en: (Checked out)
nb-NO: (Lånt ut)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recall &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Tilbakekalling &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
nb-NO: Detaljer for: %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm recalls for: %s (%s)
nb-NO: Bekreft tilbakekallinger for: %s (%s)

en: Recalls have not been enabled. Please contact your library.
nb-NO: Tilbakekalling er ikke aktivert. Kontakt biblioteket.

en: There are no items available for recall.
nb-NO: Ingen av eksemplarene kan tilbakekalles.

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Return to %s
nb-NO: Returner til %s

en: You have reached the maximum number of recalls on this record.
nb-NO: Du har nådd maksimalt antall tilbakekallinger på denne posten.

en: You cannot place a recall on this item.
nb-NO: Du kan ikke start en tilbakalling for dette eksemplaret.

en: An error has occurred while attempting to place a recall. Please contact your library.
nb-NO: Det oppsto en feil ved tilbakekalling. Vennligst kontakt biblioteket ditt.

note: %1$s:  due_interval | html %2$s:  due_date | $KohaDates
en: Your recall has been placed. The patron the item is currently checked out to has been asked to return the item within %s days, by %s.
nb-NO: Tilbakekallingen din har blitt registrert. Låneren som har det aktuelle eksemplaret har blitt bedt om å levere det inn i løpet av %s dager, den %s.

en: You will be notified when your item is waiting to be picked up at the library.
nb-NO: Du vil få beskjed når eksemplaret venter på å bli pliukket opp ved biblioteket.

en: All borrowable material is subject to recall if checked out and needed by someone else. We will ask the person who has checked out this item to return it so you may use it.
nb-NO: Alt materiale som kan lånes kan tilbakekalles om det er utlånt og noen andre har behov for det. Vi vil be den som har lånt eksemplaret om å levere det tilbake så du kan bruke det.

en: Place a recall on
nb-NO: Legg inn en tilbakekalling på

en: Pick up location:
nb-NO: Hentested:

en: Recall not needed after:
nb-NO: Tilbakekallingen trengs ikke etter:

en: Recall next available item
nb-NO: Kall tilbake neste tilgjengelige eksemplar

en: Recall a specific item
nb-NO: Kall tilbake et spesifikt eksemplar

en: Select a specific item:
nb-NO: Velg et spesifikt eksemplar:

en: Last location
nb-NO: Siste plassering

en: Information
nb-NO: Informasjon

note: IMG
en: Cannot be recalled
nb-NO: Kan ikke tilbakekalles

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due %s
nb-NO: Forfall %s

en: Unavailable (lost or missing)
nb-NO: Utilgjengelig (mangler eller er tapt)

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
nb-NO: Ikke til utlån (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Waiting for patron at %s
nb-NO: Venter på låner ved %s

en: since
nb-NO: siden

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Recalled by patron expected at %s
nb-NO: Tilbakekalt av låner, forventet %s

note: %1$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %2$s:  hold.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for patron at %s since %s.
nb-NO: Venter på låneren ved %s siden %s.

en: You have already placed a
nb-NO: Du har allerede lagt inn en

en: on this item.
nb-NO: på dette eksemplaret.

en: reserve
nb-NO: reservasjon

note: INPUT type=submit
en: Confirm
nb-NO: Bekreft

en: You must be logged in to place a recall.
nb-NO: Du må være pålogget for å legge til en tilbakekalling.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your recalls history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Din historikk for tilbakekallinger &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your recalls history
nb-NO: Din historikk for tilbakekallinger

en: Recall date:
nb-NO: Dato for tilbakekalling:

en: Expiration:
nb-NO: Utløp:

en: Never expires
nb-NO: Utløper aldri

note: For the first occurrence, %1$s:  RECALL.library.branchname | html
en: In transit to %s
nb-NO: Under veis til %s

en: Ready for pickup
nb-NO: Klar for henting

en: Overdue to be returned
nb-NO: Forfalt lån som skal leveres inn

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Expired on %s
nb-NO: Utløpt %s

note: %1$s:  RECALL.completed_date | $KohaDates
en: Cancelled on %s
nb-NO: Avbrutt %s

en: Requested
nb-NO: Bestilt

note: %1$s:  RECALL.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due to be returned by %s
nb-NO: Må leveres innen %s

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Pick up by %s
nb-NO: Hentes innen %s

en: No recalls have been made.
nb-NO: Ingen tilbakekallinger ble utført.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne tilbakekallingen?

en: Registration complete
nb-NO: Registreringen er fullført

en: Registration complete!
nb-NO: Registreringen er fullført!

en: You have successfully registered your new account.
nb-NO: Du har registrert den nye kontoen din.

en: To log in, use the following credentials:
nb-NO: Logg på med følgende opplysninger:

en: Card number:
nb-NO: Kortnummer:

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
nb-NO: For å gjøre det enkelt for deg er påloggingsboksen på denne siden forhåndsutfylt med disse dataene. Vennligst logg deg på og endre passordet ditt.

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
nb-NO: For å gjøre det enkelt for deg er påloggingsboksen på denne siden forhåndsutfylt med disse dataene. Vennligst log inn.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Please confirm your registration &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Bekreft registreringen &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Confirm your registration
nb-NO: Bekreft registreringen

en: Please confirm your registration
nb-NO: Bekreft registreringen

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
nb-NO: En e-post med bekreftelse vil bli sendt til e-postadressen i løpet av kort tid

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
nb-NO: Kontoen din vil ikke bli aktivert før du føler koblingen i e-posten med bekreftelse.

en: Registration invalid
nb-NO: Ugyldig registrering

en: Registration invalid!
nb-NO: Ugyldig registrering!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Report a problem &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Raporter et problem &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Report submitted
nb-NO: Rapport sendt inn

en: Error submitting report
nb-NO: Feil ved innsending av rapport

en: Your problem report has been sent to the Koha administrator.
nb-NO: Rapporten din har blitt sendt til Koha-administratoren.

en: Your problem report has been sent to the library.
nb-NO: Merknaden din er sendt til biblioteket.

en: Something wrong happened when sending the report. Please contact your library.
nb-NO: Det oppstod en feil ved innsending av rapporten. Vennligst kontakt ditt biblioteket.

en: Send problem report to:
nb-NO: Send feilmelding til:

en: A librarian
nb-NO: En bibliotekar

en: Koha administrator
nb-NO: Koha-administrator

en: Problem found on page:
nb-NO: Problem funnet på side:

en: Username:
nb-NO: Brukernavn:

en: Subject:
nb-NO: Emne:

en: Message:
nb-NO: Melding:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Request article &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Bestill artikkel &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: You reached your open article requests limit.
nb-NO: Du har nådd maksimalt antall forespørsler om artikkelkopier.

en: An error has occurred.
nb-NO: Det har oppstått en feil.

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
nb-NO: Legg inn artikkelforespørsel for %s

en: Accept
nb-NO: Godta

en: You will be charged with
nb-NO: Du vil måtte betale

en: for every request
nb-NO: for hver forespørsel

en: Place article request
nb-NO: Legg inn artikkelforespørsel

en: Title:
nb-NO: Tittel:

en: Author:
nb-NO: Forfatter:

en: Volume:
nb-NO: Bind:

en: Issue:
nb-NO: Utgave:

en: Date:
nb-NO: Dato:

en: Table of contents:
nb-NO: Innholdsfortegnelse:

en: Pages:
nb-NO: Sider:

en: Chapters:
nb-NO: Kapitler:

en: Photocopy
nb-NO: Fotokopi

en: Digital scan
nb-NO: Digital skanning

en: Enumeration
nb-NO: Nummerering

en: Any item
nb-NO: Hvilket som helst eksemplar

note: INPUT type=submit
en: Place request
nb-NO: Legg inn forespørsel

en: No article requests can be made for this record.
nb-NO: Det er ikke mulig å be om artikler fra denne posten.

note: SCRIPT
en: Please fill in at least one field.
nb-NO: Fyll ut minst ett felt.

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
nb-NO: Velg et spesifikt eksemplar for denne artikkelforespørselen.

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
nb-NO: Følgende felt er obligatoriske og ikke utfylt:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Placing a hold &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Reserverer &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Placing a hold
nb-NO: Reservere

en: Sorry, you cannot place holds.
nb-NO: Beklager, du kan ikke legge inn reservasjoner.

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
nb-NO: Det ser ikke ut for at vi har oppdatert kontaktinformasjon. Kontakt biblioteket.

en: Go to your contact information
nb-NO: Gå til kontaktinformasjon

en: Update your contact information
nb-NO: Oppdater kontaktinformasjon

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
nb-NO: (Merk: Det kan oppstå en forsinkelse i gjennomretting av kontoen hvis du sender inn skjemaet på nettet)

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
nb-NO: Lånekortet er meldt tapt eller stjålet.

en: If this is an error, please take your library card to the circulation desk at your local library and the error will be corrected.
nb-NO: Hvis dette er en feil, ta med kortet til utlånsskranken ved det lokale biblioteket, så vil feilen bli rettet opp.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
nb-NO: Kontoen din har blitt sperret. %s Kommentar:

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
nb-NO: %s Restriksjon som skyldes forfalte lån %s %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
nb-NO: %s %s Sluttdato

en: Go to your account page
nb-NO: Gå til din kontoside

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
nb-NO: Vanligvis er grunnen til at en brukerkonto blir sperret enten at du tidligere har overskredet lånetiden eller at du har utestående gebyrer eller erstatningskrav. Hvis ingen slike forhold vises, kontakt biblioteket.

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
nb-NO: Du har ubetalte gebyrer. Beløp: %s.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
nb-NO: Beklager, du kan ikke legge inn mer enn %s reservasjoner.

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record ID %s.
nb-NO: FEIL: Fant ingen post med post-ID %s.

en: You must select at least one item.
nb-NO: Du må velge minst ett eksemplar.

en: You must select a library for pickup.
nb-NO: Du må velge hvilket bibliotek du vil hente fra.

en: ERROR: No record ID specified.
nb-NO: FEIL: Ingen post-ID er spesifisert.

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
nb-NO: FEIL: Intern feil: ufullstendig reservasjon.

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
nb-NO: Bibliotekkortet ditt har utløpt. Kontakt biblioteket hvis du ønsker å fornye kortet.

en: None of the libraries are available for pickup location.
nb-NO: Ingen av bibliotekene kan velges som hentested.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
nb-NO: Beklager, ingen av disse eksemplarene kan reserveres.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
nb-NO: Bekreft reservasjoner for:%s (%s)

en: Sorry,
nb-NO: Beklager,

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
nb-NO: du kan kunne legge inn %s reservasjoner til. Fjern avkryssing for eksemplarene som du ikke ønsker å reservere.

en: Hold requests
nb-NO: Reservasjoner

en: You already have at least one item level hold on this title. All further holds must be item level.
nb-NO: Du har allerede en reservasjon på eksemplarnivå på denne posten. Videre reservasjoner må også være på eksemplarnivå.

en: You already have at least one record level hold on this title. All further holds must be record level.
nb-NO: Du har allerede en reservasjon på postnivå på denne posten. Videre reservasjoner må også være på postnivå.

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s when you collect this item
nb-NO: Du vil få et reservasjonsgebyr på %s når du henter dette eksemplaret

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s for placing this hold
nb-NO: Du vil få et reservasjonsgebyr på %s når du reserverer

en: Place a hold on
nb-NO: Legg inn en reservasjon på

note: %1$s:  END # / bibitemloo.holdable %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=bibitemloo link=> 1 %3$s:  IF ( bibitemloo.author ) %4$s:  bibitemloo.author | html %5$s:  END
en: %s %s %s, by %s%s
nb-NO: %s %s %s, av %s%s

en: Sorry, you are too young to place a hold for this item.
nb-NO: Beklager, du er ikke gammel nok til å reservere dette eksemplaret.

en: You have already requested this title.
nb-NO: Du har allerede bedt om denne tittelen.

en: You have already placed a recall on this title.
nb-NO: Du har allerede bedt om tilbakekalling for denne tittelen.

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
nb-NO: Denne tittelen kan du ikke be fordi du allerede har den i din besittelse.

en: This title cannot be requested because you reached the maximum number of holds.
nb-NO: Denne tittelen kan ikke reserveres fordi du har nådd maksimalt antall reservasjoner.

en: This title cannot be requested because you exceeded max holds per record.
nb-NO: Denne tittelen kan ikke reserveres fordi du allerede har maksimalt antall reservasjoner på denne posten.

en: This title cannot be requested because you reached the daily hold limit.
nb-NO: Denne tittelen kan ikke reservers fordi du har nådd det antallet reservasjoner som er tillatt på én dag.

en: This title cannot be requested because you already have hold for this item.
nb-NO: Denne tittelen kan ikke reserveres fordi du allerede har en reservasjon på den.

en: There are no items that can be placed on hold.
nb-NO: Ingen av disse eksemplarene kan reserveres.

en: This title cannot be requested.
nb-NO: Du kan ikke be om denne tittelen.

en: Your priority:
nb-NO: Din prioritet:

en: Number of holds:
nb-NO: Antall reservasjoner:

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
nb-NO: Minst ett eksemplar er tilgjengelig i dette biblioteket

en: Note: Library policy does not allow hold/pickup of an item available locally. Please come to the library to retrieve these items
nb-NO: Merk: Bibliotekreglene tillater ikke reservasjon/henting av et eksemplar som er tilgjengelige lokalt. Besøk biblioteket for å finne disse dokumentene

en: Show more options
nb-NO: Vis flere alternativer

en: Hold starts on date:
nb-NO: Startdato for reservasjon:

en: Hold not needed after:
nb-NO: Reservasjonen trengs ikke etter:

en: Request specific item type:
nb-NO: Be om en spesifikk eksemplartype:

en: Request specific item group:
nb-NO: Be om en spesifikk eksemplargruppe:

en: Any item group
nb-NO: En hvilken som helst eksemplargruppe

en: Hold notes:
nb-NO: Reservasjonsmerknader:

en: Next available item
nb-NO: Neste tilgjengelige eksemplar

en: A specific item
nb-NO: Et bestemt eksemplar

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
nb-NO: Kan ikke reserveres

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemLoo.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for patron at %s since %s
nb-NO: Venter på låneren ved %s siden %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemLoo.reservedate | $KohaDates
en: On hold for patron expected at %s since %s
nb-NO: Reservert for låntager forventer ved %s siden %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html
en: On hold for patron expected at %s
nb-NO: Reservert for låner, forventet %s

en: Not on hold
nb-NO: Ikke reservert

en: Show unholdable items
nb-NO: Vis eksemplar som ikke kan reserveres

en: Hide unholdable items
nb-NO: Skjul eksemplar som ikke kan reserveres

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
nb-NO: Bekreft reservasjon

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
nb-NO: Du må velge et spesifikt eksemplar.

note: SCRIPT
en: Hide options
nb-NO: Skjul alternativer

note: SCRIPT
en: Hold expiration date should be filled.
nb-NO: Utløpsdato for reservasjonen må fylles inn.

note: SCRIPT
en: Hold start date should be filled.
nb-NO: Startdato for reservasjonen må fylles inn.

note: SCRIPT
en: Place a hold on
nb-NO: Legg inn en reservasjon på

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
nb-NO: Legg inn en reservasjon på:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Reset your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Tilbakestill passord &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: New password must not be the same as old password.
nb-NO: Det nye passordet kan ikke være det samme som det gamle passordet.

en: Please log-in to account to update your password.
nb-NO: Logg inn på kontoen din for å oppdatere passordet.

en: You must reset your password via e-mail
nb-NO: Du må tilbakestille passordet via epost

en: You must contact the library for assistance.
nb-NO: Du må kontakte biblioteket for hjelp.

en: An unknown error occurred. Please try again or contact the library for assistance.
nb-NO: En ukjent feil oppstod. Prøv igjen eller kontakt biblioteket for hjelp.

en: Your password has successfully been updated
nb-NO: Passordet ditt er oppdatert

en: Go to OPAC
nb-NO: Ga til publikumskatalog

en: Go to staff interface
nb-NO: Gå til internt grensesnitt

note: INPUT type=submit
en: Update password
nb-NO: Oppdater passord

en: Resetting your password has not been enabled by the library.
nb-NO: Biblioteket har ikke aktivert endring av passord.

note: %1$s:  IF RestrictedPageTitle %2$s:  RestrictedPageTitle | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s catalog
nb-NO: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha %s katalog

en: Restricted page
nb-NO: Side med adgangsbegrensning

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( ms_value ) %3$s:  ms_value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %9$s:  LibraryNameTitle | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: %s %s Results of search for '%s' %s Search results %s %s You did not specify any search criteria. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %s %s Resultat av søk etter '%s' %s Søkeresultat %s %s Du oppgav ingen søkekriterier. %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: LINK
en: %s Search RSS feed
nb-NO: %s RSS-feed for søk

note: %1$s:  ms_value | html %2$s:  IF ( pages > 1) %3$s:  current_page_number | html %4$s:  pages | html %5$s:  END
en: Results of search for '%s'%s, page %s of %s%s
nb-NO: Resultat av søk etter '%s'%s, side %s av %s%s

note: SPAN
en: You searched %sfor '%s'%s%s with limit(s): '%s'%s
nb-NO: Du søktre %setter '%s'%s%s med avgrensning: '%s'%s

en: Search results
nb-NO: Søkeresultater

en: You did not specify any search criteria
nb-NO: Du spesifiserte ingen søkekriterier

en: No results found!
nb-NO: Fant ingen resultater!

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
nb-NO: %s Fant ingen resultater i %s katalog.

note: A
en: Subscribe to this search
nb-NO: Abonner på dette søket

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
nb-NO: %s Du oppga ingen søkekriterier. %s

en: Return to the last advanced search
nb-NO: Gå tilbake til det siste avanserte søket

note: %1$s:  total | html
en: Your search returned %s results.
nb-NO: Søket gav %s resultater.

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches:%s %s%s).
nb-NO: (beslektede søk:%s %s%s).

en: Not what you expected? Check for
nb-NO: Ikke det du forventet? Sjekk

en: suggestions
nb-NO: forslag

en: Sort
nb-NO: Sorter

en: Results per page:
nb-NO: Resultater per side:

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('OPACnumSearchResults') | html
en: %s (default)
nb-NO: %s (standard)

en: Select titles to:
nb-NO: Velg titler for:

en: Add to...
nb-NO: Legg til i ...

note: OPTGROUP
en: Your lists:
nb-NO: Dine lister:

note: OPTGROUP
en: Public lists:
nb-NO: Offentlige lister:

en: [ More lists ]
nb-NO: [ Flere lister ]

en: [ New list ]
nb-NO: [ Ny liste ]

en: Place hold
nb-NO: Reserver

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Select search result: %s
nb-NO: Velg søkeresultat: %s

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
nb-NO: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (av %s vurderinger)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
nb-NO: %s Nettkritikere

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
nb-NO: %s Profesjonelle kritikere

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
nb-NO: %s Videoutdrag

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
nb-NO: %s Sitater

en: Tags:
nb-NO: Tagger:

en: Lists:
nb-NO: Lister:

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
nb-NO: &nbsp;&nbsp;(%s stemmer)

en: Pages
nb-NO: Sider

en: Not finding what you're looking for?
nb-NO: Finner du ikke det du leter etter?

en: Make a
nb-NO: Lag et

en: purchase suggestion
nb-NO: kjøpsforslag

en: Interlibrary loan request
nb-NO: Forespørsel om Interlibrary-lån

en: Make an
nb-NO: Legg inn en

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error searching %s collection
nb-NO: Feil ved søk i %s samlingen

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
nb-NO: Fant %s treff i bibliotekets %s samling

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Searching %s...
nb-NO: Søker %s...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
nb-NO: Du må være logget inn for å opprette eller legge til i lister

en: Search unsuccessful
nb-NO: Ingen treff

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
nb-NO: Ditt søk %setter %s%s gav ingen treff.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Comments on %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Kommentarer på %s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
nb-NO: Feil: Vi kan ikke finne den bibliografiske posten.

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
nb-NO: Beklager, kun den som opprettet kommentaren kan endre den.

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
nb-NO: Merk: Kommentaren din inneholdt ulovlig påslagskode. Den har blitt lagret uten påslaget som vist nedenfor. Du kan redigere kommentaren ytterligere, eller avbryte for å beholde kommentaren som den er.

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
nb-NO: Feil! Taggen inneholdt kun ulovlig påslagskode. Den ble derfor IKKE lagt til.

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
nb-NO: %s %s %s Merk: Dette vinduet vil bli lukket automatisk om fem sekunder. %s

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
nb-NO: Du kan ikke legge til en tom kommentar. Legg til innhold eller avbryt.

en: Comments on
nb-NO: Kommentarer til

en: Comments
nb-NO: Kommentarer

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
nb-NO: Merk: Kommentaren din må godkjennes av en bibliotekar.

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
nb-NO: Send inn og lukk dette vinduet

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your routing lists &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Dine sirkulasjonslister &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your routing lists
nb-NO: Dine sirkulasjonslister

en: You are subscribed to the routing lists for following serial titles. If you wish to make changes, please contact the library.
nb-NO: Du er oppført på følgende sirkulasjonslister. Kontakt biblioteket dersom du ønsker å gjøre endringer.

en: Subscription title
nb-NO: Abonnementstittel

en: You are currently not listed on any routing lists.
nb-NO: Du er ikke med på noen sirkulasjonslister.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your search history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Din søkehistorikk &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your search history
nb-NO: Din søkehistorikk

en: Catalog
nb-NO: Katalog

en: Authority
nb-NO: Autoritet

en: Current session
nb-NO: Nåværende økt

en: Toolbar control
nb-NO: Verktøylinjekontroll

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
nb-NO: Fjern valgte søk

en: Previous sessions
nb-NO: Tidligere økter

en: Your catalog search history is empty.
nb-NO: Søkehistorikken din for katalogen er tom.

en: Your authority search history is empty.
nb-NO: Søkehistorikken din for autoriteter er tom.

en: Select searches to:
nb-NO: Velg søk for:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette de valgte oppføringene fra søkehistorikken?

note: SCRIPT
en: With selected searches:
nb-NO: Med valgte søk:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Sender kurven din &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Message sent
nb-NO: Melding sendt

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
nb-NO: Handlekurven ble sendt til: %s

en: Close window
nb-NO: Lukk vindu

en: There was an error sending the cart.
nb-NO: Klarte ikke å sende handlekurven.

en: Sending your cart
nb-NO: Sender handlekurven

en: Email address:
nb-NO: E-postadresse:

en: Comment:
nb-NO: Kommentar:

en: Please do not use this mail to request or renew books.
nb-NO: Ikke bruk denne e-posten for å be om eller fornye bøker.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Sender liste &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
nb-NO: Listen ble sendt til: %s

en: Back to lists
nb-NO: Tilbake til lister

en: There was an error sending the list.
nb-NO: Klarte ikke å sende listen.

en: You do not have permission to send this list.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å sende denne listen.

en: Sending your list
nb-NO: Sender listen

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Issues for a subscription &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Utgaver for abonnement &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Issues for a subscription
nb-NO: Utgaver for et abonnement

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
nb-NO: Abonnementsinformasjon for %s

note: %1$s:  subscription_LOO.startdate | html
en: The current subscription began on %s and is issued
nb-NO: Det gjeldende abonnementet startet %s og er utlånt

en: twice per day
nb-NO: to ganger om dagen

en: every day
nb-NO: hver dag

en: three times per week
nb-NO: tre ganger per uke

en: every week
nb-NO: hver uke

en: every 2 weeks
nb-NO: hver andre uke

en: every 3 weeks
nb-NO: hver tredje uke

en: every month
nb-NO: hver måned

en: every 2 months
nb-NO: hver annen måned

en: every quarter
nb-NO: hvert kvartal

en: twice per year
nb-NO: to ganger i året

en: every year
nb-NO: hvert år

en: every 2 years
nb-NO: hvert andre år

en: irregularly
nb-NO: uregelmessig

en: on Monday
nb-NO: på mandag

en: on Tuesday
nb-NO: på tirsdag

en: on Wednesday
nb-NO: på onsdag

en: on Thursday
nb-NO: på torsdag

en: on Friday
nb-NO: på fredag

en: on Saturday
nb-NO: på lørdag

en: on Sunday
nb-NO: på søndag

note: %1$s:  subscription_LOO.numberlength | html
en: for %s issues
nb-NO: for %s hefter

note: %1$s:  subscription_LOO.weeklength | html
en: for %s weeks
nb-NO: for %s uker

note: %1$s:  subscription_LOO.monthlength | html
en: for %s months
nb-NO: for %s måneder

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
nb-NO: Det første abonnementet begynte startet den %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
nb-NO: Abonnementet utløp den %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription_LOO.location, opac => 1 ) | html
en: Location: %s
nb-NO: Plassering: %s

en: Available issues
nb-NO: Tilgjengelige utgaver

en: Unavailable issues
nb-NO: Utilgjengelige utgaver

en: Issues summary
nb-NO: Utgavesammendrag

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
nb-NO: %s %s %s %s Du abonnerer på e-postvarsler om nye utgaver

en: Cancel email notification
nb-NO: Avbryt varsling pr e-post

en: Subscribe to email notification on new issues
nb-NO: Abonner på e-postvarsler for nye utgaver

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
nb-NO: %s %s Du må logge deg på for å abonnere på e-postvarsling om nye utgaver %s %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Share a list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Del en liste &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Share a list
nb-NO: Del en liste

en: Share a list with another patron
nb-NO: Del en liste med en annen låner

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
nb-NO: Handlingen %s støttes ikke.

en: No operation parameter has been passed.
nb-NO: Mangler driftsparameter.

en: Invalid shelf number.
nb-NO: Ugyldig hyllenummer.

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
nb-NO: Funksjonen for deling av lister er ikke i bruk ved dette biblioteket.

en: You can only share a list if you are the owner.
nb-NO: Du kan kun dele en liste du eier.

en: You cannot share a public list.
nb-NO: Du kan ikke dele en offentlig liste.

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
nb-NO: Beklager, du har ikke lagt inn en gyldig e-postadresse.

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
nb-NO: Beklager, vi kan ikke godta denne nøkkelen. Invitasjonen kan ha utløpt. Kontakt låneren som sendte deg invitasjonen.

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
nb-NO: Som eier av listen kan du ikke godta en invitasjon om å dele den.

en: Return to your lists
nb-NO: Gå tilbake til listene dine

en: Share list
nb-NO: Del liste

en: An invitation to share list
nb-NO: En invitasjon til å dele listen

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
nb-NO: vil bli sendt om kort tid til %s.

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
nb-NO: Noe gikk galt ved behandlingen av følgende adresser. Kontroller dem. Dette gjelder: %s

en: You will receive an email notification if someone accepts your share before it expires.
nb-NO: Du vil motta et e-postvarsel hvis noen godtar delingen din før den utløper.

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
nb-NO: RSS-feed for offentlig liste %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
nb-NO: %s %s av %s %s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
nb-NO: %s Slett %s Slett liste %s

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  shelf.shelfname | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sContents of %s%sYour lists%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %sInnhold i %s%sDine lister%s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Allow changes to contents from:
nb-NO: Tillat endringer av innhold fra:

en: Nobody
nb-NO: Ingen

en: Owner only
nb-NO: Kun eier

en: Permitted staff only
nb-NO: Kun for ansatte med rettigheter

en: Staff only
nb-NO: Kun for ansatte

en: Anyone seeing this list
nb-NO: Alle som ser denne listen

en: The "Permitted staff only" permission has no actual effect while this list is strictly private.
nb-NO: Tillatelsen "Kun for ansatte med rettigheter" har ingen effekt når denne listen er helt privat.

en: The "Staff only" permission has no actual effect while this list is strictly private.
nb-NO: Tillatelsen "Kun for ansatte" har ingen effekt når denne listen er helt privat.

en: The "Anyone" permission has no actual effect while this list is strictly private.
nb-NO: "Hvem som helst"-tillatelsen har ingen effekt når denne listen er helt privat.

en: Contents of
nb-NO: Innhold i

en: Create new list
nb-NO: Opprett ny liste

en: Edit list
nb-NO: Rediger liste

en: An error occurred when updating this list.
nb-NO: Det oppsto en feil ved oppdatering av denne listen.

en: An error occurred when creating this list.
nb-NO: Det oppsto en feil ved oppretting av denne listen.

en: An error occurred when deleting this list.
nb-NO: Det oppsto en feil ved sletting av denne listen.

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
nb-NO: Eksemplaret er ikke lagt til i listen. Kontroller at det ikke allerede er i listen.

en: The share has not been removed.
nb-NO: Delingen har ikke blitt fjernet.

en: No email found for the patrons that accepted the share
nb-NO: Fant ikke noen epostadresse for lånerne som godtok delingen

en: List updated.
nb-NO: Liste oppdatert.

en: List created.
nb-NO: Liste opprettet.

en: List deleted.
nb-NO: Liste slettet.

en: The item has been added to the list.
nb-NO: Eksemplaret er lagt til i listen.

en: The item has been removed from the list.
nb-NO: Eksemplaret er fjernet fra listen.

en: The share has been removed.
nb-NO: Delingen har blitt fjernet.

en: This list does not exist.
nb-NO: Denne listen finnes ikke.

en: This item does not exist.
nb-NO: Dette eksemplaret finnes ikke.

en: You do not have permission to view this list.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å vise denne listen.

en: You do not have permission to create a new list.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å opprette en ny liste.

en: You do not have permission to update this list.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å oppdatere denne listen.

en: You do not have permission to delete this list.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å slette denne listen.

en: You do not have permission to add a record to this list.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å legge til en post i denne listen.

en: You do not have permission to transfer ownership of this list.
nb-NO: Du har ikke tillatelse til å endre eierskapet for denne listen.

en: No record was removed.
nb-NO: Ingen post ble fjernet.

en: The new owner could not be found anymore.
nb-NO: Den nye eieren ble ikke funnet.

en: The new owner has no share for this list.
nb-NO: Den nye eieren har ingen deling for denne listen.

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
nb-NO: Det oppsto en feil ved oppretting av listen. Navnet %s finnes allerede.

note: A
en: Subscribe to this list
nb-NO: Abonner på denne listen

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
nb-NO: Denne listen inneholder %s titler

note: A
en: Select format and download list
nb-NO: Velg format og last ned liste

en: Send list
nb-NO: Send liste

en: Print list
nb-NO: Skriv ut liste

en: Edit list
nb-NO: Rediger liste

en: Remove share
nb-NO: Fjern deling

en: Sort by:
nb-NO: Sorter etter:

en: Default sorting
nb-NO: Standardsortering

en: Call number (A-Z)
nb-NO: Hyllesignatur (A–Å)

en: Call number (Z-A)
nb-NO: Hyllesignatur (Å–A)

note: OPTGROUP
en: Copyright date
nb-NO: Opphavsrettsdato

en: Copyright date (newest to oldest)
nb-NO: Opphavsrettsdato (nyeste til eldste)

en: Copyright date (oldest to newest)
nb-NO: Opphavsrettsdato (eldste til nyeste)

note: OPTGROUP
en: Date added
nb-NO: Dato lagt til

en: Date added (newest to oldest)
nb-NO: Innkjøpsdato (nyeste til eldste)

en: Date added (oldest to newest)
nb-NO: Innkjøpsdato (eldste til nyeste)

note: INPUT type=submit
en: Resort list
nb-NO: Sorter liste på nytt

en: Add to list
nb-NO: Legg til i liste

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
nb-NO: Fjern valgte eksemplarer

en: This list is empty.
nb-NO: Denne listen er tom.

en: You can add to your lists from the results of any
nb-NO: Du kan legge poster i listene fra resultatene av hvilke som helst

en: search
nb-NO: søk

en: Create a new list
nb-NO: Opprett en ny liste

en: Editing
nb-NO: Redigering

en: List name:
nb-NO: Listenavn:

en: Sort this list by:
nb-NO: Sorter denne listen etter:

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
nb-NO: Biblioteket deaktivert muligheten for at lånere kan opprette nye offentlige lister. Hvis du gjør listen din privat, vil du ikke kunne gjøre den offentlig igjen.

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Transfer ownership of shared list '%s'
nb-NO: Overfør eierskapet til den delte listen '%s'

en: New owner:
nb-NO: Ny eier:

note: INPUT type=submit
en: Transfer
nb-NO: Overfør

en: Log in to create a new list
nb-NO: Logg på for å opprette en ny liste

en: List name
nb-NO: Listenavn

en: Contents
nb-NO: Innhold

en: Modification date
nb-NO: Endringsdato

en: Empty
nb-NO: Tom

en: items
nb-NO: eksemplarer

en: Shared
nb-NO: Delt

en: Remove share
nb-NO: Fjern deling

en: No public lists.
nb-NO: Ingen offentlige lister.

en: No private lists.
nb-NO: Ingen private lister.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette denne listen?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne deling? Dul vil ikke lenger ha tilgang til denne listen.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne de valgte eksemplarene fra listen?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne dette eksemplaret fra listen?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne delingen?

note: SCRIPT
en: Items on this list:
nb-NO: Eksemplarer i denne lista:

note: SCRIPT
en: No, do not delete
nb-NO: Nei, ikke slett

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No, do not delete from list
nb-NO: Nei, ikke slett fra lista

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
nb-NO: Nei, ikke fjern deling

note: SCRIPT
en: Remove from list
nb-NO: Fjern fra liste

note: SCRIPT
en: This list is shared. Other users will lose access to it.
nb-NO: Denne listen er delt. Andre lånere vil miste tilgang til den.

note: SCRIPT
en: Yes, delete
nb-NO: Ja, slett

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Yes, delete from list
nb-NO: Ja, slett fra lista

note: SCRIPT
en: Yes, remove sharing
nb-NO: Ja, fjern deling

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
nb-NO: Ny kommentar til %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recent comments &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Nyeste kommentarer &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
nb-NO: %s%s%sKoha %s katalog nyeste kommentarer

en: Recent comments
nb-NO: Nye kommentarer

note: A
en: Subscribe to recent comments
nb-NO: Abonner på nye kommentarer

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=review link=> 1 %2$s:  IF ( review.author )
en: %s %s by
nb-NO: %s %s av

note: A
en: Search for works by this author
nb-NO: Søk etter verk av denne forfatteren

en: Publication:
nb-NO: Utgivelse:

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by you
nb-NO: Lagt til %s av deg

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by
nb-NO: Lagt til av %s

note: A
en: View details for this title
nb-NO: Vis detaljer for denne tittelen

en: &lt;&lt; Previous
nb-NO: &lt;&lt; Forrige

en: Next &gt;&gt;
nb-NO: Neste &gt;&gt;

note: %1$s:  IF ( op_add ) %2$s:  END %3$s:  IF ( op_else ) %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sEnter a new purchase suggestion%s %sPurchase suggestions%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: %sLegg inn et nytt innkjøpsforslag%s %sInnkjøpsforslag%s &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: New purchase suggestion
nb-NO: Nytt kjøpsforslag

en: Your purchase suggestions
nb-NO: Dine kjøpsforslag

en: You cannot place any more suggestions
nb-NO: Du kan ikke legge inn flere forslag

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: You may only add up to %s suggestions in %s days.
nb-NO: Du kan bare legge inn opp til %s forslag på %s dager.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
nb-NO: Du har nådd grensen for hvor mange forslag du kan legge inn (%s). Når biblioteket har behandlet disse forslagene, kan du legge inn flere.

en: Enter a new purchase suggestion
nb-NO: Legg inn et nytt kjøpsforslag

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
nb-NO: Fyll ut dette skjemaet for å foreslå et nytt innkjøp. Du vil motta en e-post når biblioteket behandler forslaget.

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
nb-NO: Kun visse felt (merket med rødt) er obligatoriske, men jo mer informasjon du legger inn, dess enklere blir det for bibliotekarene å finne tittelen du ber om. Eventuelle tilleggsinformasjon kan legges inn i feltet «Merknader».

en: . Click on "Confirm your suggestion" to ignore this message.
nb-NO: . Klikk på "Bekreft forslaget" for å ignorere denne meldingen.

en: A similar document already exists:
nb-NO: Et lignende dokument finnes allerede:

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
nb-NO: Standardnummer (ISBN, ISSN eller lignende):

note: DIV
en: Copyright or publication year, for example: 2022
nb-NO: Opphavsretts- eller utgivelsesår, for eksempel: 2022

en: Publication year:
nb-NO: Utgivelsesår:

en: Publisher:
nb-NO: Utgiver:

en: Collection title:
nb-NO: Samlingstittel:

en: Publication place:
nb-NO: Utgivelsessted:

en: Quantity:
nb-NO: Antall:

en: Library:
nb-NO: Bibliotek:

en: Reason for suggestion:
nb-NO: Årsak til forslaget:

en: -- Choose --
nb-NO: -- Velg --

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
nb-NO: Bekreft forslaget

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
nb-NO: Send inn forslaget

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s in %s days).
nb-NO: Forslaget har ikke blitt lagt til. Du har nådd grensen for hvor mange forslag du kan legge inn (%s innenfor %s dager).

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
nb-NO: Forslaget har ikke blitt lagt til. Du har nådd grensen for hvor mange forslag du kan legge inn (%s). Når biblioteket har behandlet disse forslagene, kan du legge inn flere.

en: The suggestion has not been added. A suggestion with this title already exists.
nb-NO: Forslaget er ikke lagt til. Det finnes allerede et forslag med denne tittelen.

en: Your suggestion has been submitted.
nb-NO: Forslaget ditt har blitt registrert.

en: The selected suggestions have been deleted.
nb-NO: De valgte forslagene har blitt slettet.

en: Suggested by:
nb-NO: Foreslått av:

en: Suggested by me
nb-NO: Foreslått av meg

en: Suggested by anyone
nb-NO: Foreslått av andre

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
nb-NO: Når biblioteket har behandlet disse forslagene, vil du kunne legge inn flere.

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s).
nb-NO: Du har nådd grensen for hvor mange forslag du kan legge inn (%s).

en: Select suggestions to:
nb-NO: Velg forslag til:

en: Suggested on
nb-NO: Foreslått den

en: Suggested for
nb-NO: Foreslått for

en: Managed by
nb-NO: Behandlet av

en: Note:
nb-NO: Merk:

en: Suggested for:
nb-NO: Foreslått for:

en: Managed by:
nb-NO: Behandlet av:

en: Checked by the library
nb-NO: Sjekket av biblioteket

en: Accepted by the library
nb-NO: Godtatt av biblioteket

en: Ordered by the library
nb-NO: Bestilt av biblioteket

en: Suggestion declined
nb-NO: Forslag avslått

en: Available in the library
nb-NO: Tilgjengelig i biblioteket

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
nb-NO: Slett valgte

en: There are no pending purchase suggestions matching your search.
nb-NO: Det finnes ingen ventende innkjøpsforslag som passer med ditt søk.

en: View all suggestions
nb-NO: Vis alle forslag

en: You have no pending purchase suggestions.
nb-NO: Du har ingen ventende innkjøpsforslag.

en: There are no pending purchase suggestions.
nb-NO: Det finnes ingen ventende kjøpsforslag.

en: You have no pending purchase suggestions.
nb-NO: Du har ingen ventende innkjøpsforslag.

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
nb-NO: Du er ikke autorisert til å se ventede kjøpsforslag.

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
nb-NO: Du har nådd grensen for hvor mange forslag du kan legge inn.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette disse forslagene?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette dette forslaget?

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
nb-NO: Ingen forslag ble valgt

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
nb-NO: Nei, ikke slett innkjøpsforslaget

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
nb-NO: Nei, ikke slett innkjøpsforslaget

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
nb-NO: Med valgte forslag:

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestion
nb-NO: Ja, slett forslag

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestions
nb-NO: Ja, slett forslag

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Tags &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Tagger &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: All tags
nb-NO: Alle tagger

en: There was a problem with this operation:
nb-NO: Det oppsto et problem med denne operasjonen:

note: %1$s:  ERROR.badparam | html
en: ERROR: illegal parameter %s
nb-NO: Feil! Ulovlig parameter %s

en: ERROR: You must log in to complete that action.
nb-NO: FEIL: Du må være logget inn for å fullføre handlingen.

note: %1$s:  ERROR.failed_delete | html
en: ERROR: You cannot delete the tag %s.
nb-NO: Feil! Du kan ikke slette taggen %s.

en: Note: you can only delete your own tags.
nb-NO: Merk: Du kan kun slette dine egne tagger.

en: Note: your tag contained markup code that was removed.
nb-NO: Merk: Taggen din inneholdt kode som ble fjernet.

note: %1$s:  ERROR.scrubbed | html
en: The tag was added as &quot;%s&quot;.
nb-NO: Taggen ble lagt til som &quot;%s&quot;.

en: Note: your tag was entirely markup code. It was NOT added.
nb-NO: Feil! Taggen inneholdt kun ulovlig kode. Den ble derfor IKKE lagt til.

en: Please try again with plain text.
nb-NO: Prøv igjen med ren tekst.

en: Unrecognized error.
nb-NO: Ukjent feil.

en: Tags to show from other users:
nb-NO: Tagger fra andre brukere som skal vises:

en: Tags to show:
nb-NO: Tagger som vises:

en: Log in to see your own saved tags.
nb-NO: Logg på for å se dine lagrede tagger.

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
nb-NO: %s %stagg%stagger%s lagt til.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
nb-NO: %s %stag%stager%s slettet.

en: Your tags
nb-NO: Dine tagger

en: Tag:
nb-NO: Tagg:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
nb-NO: %s %s (ikke godkjent) %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=MY_TAG link=> 1 %2$s:  IF ( MY_TAG.author ) %3$s:  MY_TAG.author | html %4$s:  END %5$s:  END # /IF MY_TAG.XSLTBloc %6$s:  INCLUDE 'title-actions-menu.inc' items=MY_TAG
en: %s %s by %s %s %s %s
nb-NO: %s %s av %s %s %s %s

en: Date added:
nb-NO: Dato lagt til:

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
nb-NO: Slett valgte tagger

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
nb-NO: Er du sikker på at du vil slette de(n) valgte taggen(e)?

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
nb-NO: Velg en tagg som skal slettes.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Subject cloud &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Emnesky &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
nb-NO: Denne &quot;cloud&quot; viser de mest brukte emnene i katalogen vår. Velg et av emnene nedenfor for å se eksemplarene i samlingen vår.

en: Show
nb-NO: Vis

en: subjects
nb-NO: emner

en: up to
nb-NO: opptil

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
nb-NO: Merk: Denne funksjonen er kun tilgjengelig for franske kataloger, der ISBD-emnene er blitt fylt ut og en indeks er bygget av et eget skript.

en: The ISBD cloud is not enabled.
nb-NO: ISBD-skyen er ikke aktivert.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Most popular titles &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Mest populære titler &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Most popular titles
nb-NO: De mest populære titlene

note: %1$s:  limit | html %2$s:  IF selected_itemtype %3$s:  ItemTypes.GetDescription(selected_itemtype) | html %4$s:  END %5$s:  IF ( branch ) %6$s:  Branches.GetName( branch ) | html %7$s:  END %8$s:  IF ( timeLimit != 999 ) %9$s:  timeLimitFinite | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: The %s most checked-out %s %s %s %s at %s %s %s in the past %s months %s of all time %s
nb-NO: De %s mest utlånte %s %s %s %s at %s %s %s siste %s måned %s all tid %s

en: Checkouts:
nb-NO: Utlån:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
nb-NO: %s Ingen resultater, prøv igjen med andre filtre. %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your library home &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
nb-NO: Ditt hjemmebibliotek &rsaquo; %s%s%sKoha %s katalog

en: Your summary
nb-NO: Ditt sammendrag

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
nb-NO: Hei, %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
nb-NO: Klikk her hvis du ikke er %s

en: Thank you!
nb-NO: Takk!

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
nb-NO: Korrigeringene dine er sendt inn til biblioteket og en ansatt vil oppdatere posten din så snart som mulig.

en: One or more holds were not placed due to following errors:
nb-NO: Én eller flere reservasjoner ble ikke gjort på grunn av følgende feil:

en: Item is damaged
nb-NO: Eksemplaret er skadet

en: The record and its items are age restricted
nb-NO: Posten og eksemplarene har aldersbegrensning

en: You have exceeded the number of concurrent holds for this record
nb-NO: Du har nådd maksimalt antall reservasjoner på denne posten

en: You've reached your daily holds limit
nb-NO: Du har nådd maksimalt antall reservasjoner per dag

en: You have too many holds already
nb-NO: Du har allerede for mange ventende reservasjoner

en: Not holdable
nb-NO: Kan ikke reserveres

en: You are from a different library
nb-NO: Du er fra et annet bibliotek

en: Holds are not allowed from your library
nb-NO: Reservasjoner er ikke tillatt fra ditt bibliotek

en: You already have a hold for this item
nb-NO: Du har allerede en reservasjon på dette eksemplaret

en: Cannot be transferred to pickup library
nb-NO: Kan ikke overføres til hentebibliotek

en: The chosen pickup location is not allowed
nb-NO: Det valgte hentestedet er ikke tillatt

en: No holds are allowed on this item
nb-NO: Eksemplaret kan ikke reserveres

en: Library is not a valid pickup location
nb-NO: Biblioteket er ikke et gyldig hentested

en: No valid pickup location
nb-NO: Ingen gyldige hentesteder

en: Not for loan
nb-NO: Ikke til utlån

en: There are items available in the library, please visit to check them out
nb-NO: Det finnes tilgjengelige eksemplar i biblioteket, besøk biblioteket for å låne dem

en: Error when placing hold, please report this to the library
nb-NO: Feil ved reservering, gi gjerne beskjed om dette til biblioteket

note: %1$s:  fail | html
en: Error: %s
nb-NO: Feil: %s

en: Please note:
nb-NO: Merk:

note: %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Your account has outstanding fees & charges of %s. Holds are blocked because your fine balance is over the limit.
nb-NO: Kontoen din har utestående gebyrer og avgifter på %s. Reservasjoner er blokkert fordi beløpet er over grensen.

en: . Please contact the library for more information.
nb-NO: . Kontakt biblioteket for mer informasjon.

en: Your library card will expire on
nb-NO: Kortet ditt utløper den

en: Also note that you must return all checked out items before your library card expires.
nb-NO: Vær også oppmerksom på at du må levere inn alt du har lånt før kortet utløper.

en: Please note:
nb-NO: Merk:

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
nb-NO: Kontoen din utløp fra og med %s. Kontakt biblioteket hvis du ønsker å fornye kontoen.

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
nb-NO: Fornyingen av lånet feilet av følgende årsak(er):

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
nb-NO: Kontoen din har utløpt. Kontakt biblioteket for mer informasjon.

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
nb-NO: Du har fornyet dette eksemplaret maksimalt tillatt antall ganger.

en: You have renewed this item the maximum number of consecutive times without it being seen by the library.
nb-NO: Du har fornyet dette eksemplaret så mange ganger du kan, uten å vise det frem på biblioteket.

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
nb-NO: Det har gått for kort tid siden utlånsdatoen til at dette eksemplaret kan fornyes.

en: This item is on hold for another patron.
nb-NO: Dette eksemplaret er reservert av en annen låner.

en: Item renewal is not allowed.
nb-NO: Fornying av eksemplar ikke tillatt.

en: This item is already checked out to another patron.
nb-NO: Dette eksemplaret er allerede utlånt til en annen låner.

en: This item is scheduled for auto renewal.
nb-NO: Dette eksemplaret har blitt satt til automatisk fornying.

en: Your account is frozen because it has been discharged.
nb-NO: Kontoen din er sperret fordi den er utskrevet.

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
nb-NO: Vanligvis er grunnen til at en brukerkonto blir sperret enten at du tidligere har overskredet lånetiden eller at du har utestående gebyrer eller erstatningskrav. Hvis ingen slike forhold vises, kontakt biblioteket.

en: If this is an error, please contact the library.
nb-NO: Kontakt biblioteket hvis dette er en feil.

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
nb-NO: Lånekortet er meldt tapt eller stjålet.

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
nb-NO: .%sDu har ubetalte gebyrer.%s %s

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
nb-NO: Du kan ikke fornye bøkene dine på nettet. Begrunnelse: %sGebyrene dine overstiger

en: Auto-renewal
nb-NO: Automatisk fornying

en: Allow auto-renewal:
nb-NO: Tillat automatisk fornying

en: Yes
nb-NO: Ja

en: No
nb-NO: Nei

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
nb-NO: Oppdater valg for automatisk fornying

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
nb-NO: Utlånt (%s)

en: Relatives' checkouts
nb-NO: Slektningers lån

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
nb-NO: Forfalt (%s)

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
nb-NO: Avgifter (%s)

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
nb-NO: Kreditt (%s)

en: Relatives' charges
nb-NO: Slektningers gebyr

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
nb-NO: Klubber (%s/%s)

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
nb-NO: Reservasjoner (%s)

note: %1$s:  RECALLS.count | html
en: Recalls (%s)
nb-NO: Tilbakekallinger (%s)

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
nb-NO: Artikkelforespørsler (%s)

en: OverDrive account
nb-NO: OverDrive-konto

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew selected
nb-NO: Forny valgte

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
nb-NO: %s Eksemplar(er) utlånt

en: Due
nb-NO: Forfallsdato

en: Renew
nb-NO: Forny

en: Fines
nb-NO: Gebyrer

en: Checkout note
nb-NO: Utlånsnote

note: TH
en: Use this to report any problems with your currently checked out items
nb-NO: Rapporter problemer med dine aktive lån her

note: A
en: View on Amazon.com
nb-NO: Vis hos Amazon.com

note: DIV
en: Click to view in Google Books
nb-NO: Trykk her for å vise dette i Google Books

en: (On-site checkout)
nb-NO: (Innomhuslån)

en: This item has been recalled. Please return by the new due date.
nb-NO: Eksemplaret er kalt tilbake. Vennligst lever det inn innen den nye forfallsdatoen.

en: Date due:
nb-NO: Forfallsdato:

en: Barcode:
nb-NO: Strekkode:

en: Renewed!
nb-NO: Fornyet!

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
nb-NO: Avgift for eksemplartype «%s»: %s

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
nb-NO: %s per dag

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
nb-NO: %s per time

note: For the first occurrence, %1$s:  ISSUE.renewsleft | html %2$s:  ISSUE.renewsallowed | html %3$s:  IF Koha.Preference('UnseenRenewals') && ISSUE.unseenallowed %4$s:  ISSUE.unseenleft | html %5$s:  ISSUE.unseenallowed | html %6$s:  END
en: ( %s of %s renewals remaining %s / %s of %s renewals left before the item must be seen by the library %s )
nb-NO: ( %s av %s fornyinger gjenstår %s / %s av %s fornyinger igjen før eksemplaret må vises på biblioteket %s )

en: (on hold)
nb-NO: (reservert)

en: Not renewable
nb-NO: Ikke fornybar

en: Not renewable
nb-NO: Ikke fornybar

note: %1$s:  ISSUE.renewsleft | html
en: Item must be renewed at the library. %s renewals remaining
nb-NO: Eksemplaret må fornyes i biblioteket. %s fornyinger gjenstår

en: (overdue)
nb-NO: (forfalt)

en: Not allowed
nb-NO: Ikke tillatt

en: No longer renewable
nb-NO: Ikke lenger fornybar

en: Automatic renewal failed, you have unpaid fines.
nb-NO: Automatisk fornying feilet, du har ubetalte gebyrer.

en: Automatic renewal failed, your account is expired.
nb-NO: Automatisk fornying feilet, kontoen din har gått ut på dato.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
nb-NO: Kan ikke fornyes før %s

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END %3$s:  IF ( ISSUE.auto_renew || ISSUE.auto_too_soon )
en: %s Renewal not allowed %s %s
nb-NO: %s Kan ikke fornyes %s %s

en: Fines:
nb-NO: Gebyrer:

en: Yes (Item overdue or lost)
nb-NO: Ja (eksemplaret er forsinket eller tapt)

en: Yes (Rental fees)
nb-NO: Ja (Leiepriser)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit note
nb-NO: Rediger note

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add note
nb-NO: Legg til note

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew all
nb-NO: Forny alle

en: You have nothing checked out
nb-NO: Du har ikke lånt noe

en: Your note will be shown to the librarian when the item is checked in.
nb-NO: Kommentaren vil være synlig for ansatte i biblioteket når lånet leveres inn.

en: You currently owe fines and charges amounting to:
nb-NO: Du skylder gebyr på til sammen:

en: Credits
nb-NO: Kreditt

en: You have a credit of:
nb-NO: Du har en kreditt på:

en: Fines and charges
nb-NO: Gebyrer

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
nb-NO: %s %s er skyldig gebyrer o.l. på til sammen:

en: Relative
nb-NO: Slektning

en: Overdues
nb-NO: Forfalte utlån

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
nb-NO: %s Kontoen er sperret %s %s

note: %1$s:  ELSIF ( OVERDUE.norenew_overdue )
en: %s Not allowed
nb-NO: %s Ikke tillatt

en: No renewals left
nb-NO: Ingen fornyinger igjen

en: Recalls
nb-NO: Tilbakekallinger

note: %1$s:  RECALL.item.barcode | html
en: Item recalled: %s
nb-NO: Tilbakekalt: %s

en: Article requests
nb-NO: Artikkelbestillinger

en: Record title
nb-NO: Posttittel

en: Volume
nb-NO: Bind

en: Issue
nb-NO: Utgave

note: TH
en: Table of contents
nb-NO: Innholdsfortegnelse

en: Chapters
nb-NO: Kapitler

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
nb-NO: (kun %s)

note: %1$s:  IF ar.toc_request %2$s:  END
en: %sYes%s
nb-NO: %sJa%s

en: Scan
nb-NO: Skann

en: Processing
nb-NO: Behandling

en: Completed
nb-NO: Fullført

en: Canceled
nb-NO: Avbrutt

en: Article requests
nb-NO: Artikkelforespørsler

en: You have no article requests currently.
nb-NO: Du har for øyeblikket ingen artikkelbestillinger.

en: Resume hold
nb-NO: Gjenoppta reservasjon

en: Suspend hold
nb-NO: Sett reservasjon på vent

en: Suspend until:
nb-NO: Utsett til:

en: Do not suspend
nb-NO: Ikke utsett

note: SCRIPT
en: All holds will be suspended.
nb-NO: Alle reservasjoner blit utsatt.

note: SCRIPT
en: All holds will resume.
nb-NO: Alle reservasjoner vil bli gjenopptatt.

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
nb-NO: Er du sikker på at du vil avbryte denne artikkel-forespørselen?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
nb-NO: Er du sikker på at du vil avbryte denne reservasjonen?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to dismiss this message?
nb-NO: Er du sikker på at du vil fjerne denne meldingen?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to request cancelling this hold?
nb-NO: Er du sikker på at du vil avbryte denne reservasjonen?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
nb-NO: Er du sikker på at du vil gjenoppta alle utsatte reservasjoner?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
nb-NO: Er du sikker på at du vil utsette alle reservasjoner?

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
nb-NO: Nei, ikke avbryt denne artikkel-forespørselen

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
nb-NO: Nei, avslutt ikke reservasjonen

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
nb-NO: Nei, ikke gjenoppta reservasjoner

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
nb-NO: Ingenting er valgt. Merk av boksen for hvert eksemplar som du vil fornye

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
nb-NO: Noe gikk galt. Merknaden har ikke blitt lagret

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
nb-NO: Ja, avbryt artikkelforespørselen

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
nb-NO: Ja, avbryt reservasjon

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
nb-NO: Ja, gjenoppta alle utsatte reservasjoner

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
nb-NO: Ja, utsett alle reservasjoner

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
nb-NO: Merknaden din om %s kunne ikke lagres.

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
nb-NO: Merknaden din om %s er lagret og sendt til biblioteket.

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
nb-NO: Merknaden din om %s ble fjernet.

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
nb-NO: (Strekkoden ble ikke funnet, vennligst kontakt biblioteket)

en: (The item cannot be checked in at this library, please see library staff for assistance)
nb-NO: (Eksemplaret kan ikke leveres inn ved dette biblioteket. Kontakt biblioteket for hjelp.)

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
nb-NO: (Eksemplaret er trukket tilbake og utlån er blokkert. Kontakt biblioteket for hjelp.)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
nb-NO: (Boka er ikke utlånt, kontakt biblioteket for hjelp)

en: (The item cannot be checked in at a self service terminal, please see library staff for assistance)
nb-NO: (Eksemplaret kan ikke leveres inn ved automaten. Kontakt biblioteket for hjelp.)

en: (There was a problem checking in this item, please see library staff for assistance)
nb-NO: (Det oppstod et problem ved innlevering av dette eksemplaret. Kontakt biblioteket for hjelp.)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self check-in &rsaquo; %s%s%sKoha %s
nb-NO: Selvbetjent innlevering &rsaquo; %s%s%sKoha %s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
nb-NO: %s Selvbetjent innlevering

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
nb-NO: Beklager, denne stasjonen for selvbetjent innlevering har blitt logget ut. Kontakt biblioteket for å løse problemet.

en: Session lost
nb-NO: Økta er tapt

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
nb-NO: Du åpner selvbetjent innlevering fra en annen IP-adresse. Logg på igjen.

en: Checked in
nb-NO: Innlevert

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
nb-NO: Ikke innlevert %s

en: Finish
nb-NO: Fullfør

en: Your request included no check-ins.
nb-NO: Forespørselen inneholdt ingen utlånte eksemplar.

en: Scan the item or enter its barcode:
nb-NO: Skann et nytt eksemplar, eller legg inn strekkoden:

en: Barcodes
nb-NO: Strekkoder

en: Check in
nb-NO: Innlevering

en: Self check-in help
nb-NO: Hjelp til selvbetjent innlevering

en: Scan each item or enter its barcode. A list with the entered barcodes will be displayed.
nb-NO: Les av eller skriv inn strekkode. En liste med innlagte strekkoder vil vises.

en: Click the 'Check in' button to confirm.
nb-NO: Klikk på "Lever inn" for å bekrefte.

en: The operation results will be displayed for each entered barcode.
nb-NO: Resultatet vil vises for hver enkelt innlagt strekkode.

en: The 'Finish' button is presented to start over.
nb-NO: Knappen "Avslutt" vises så du kan starte på nytt.

en: At any step, clicking the 'Cancel' button will erase the scanned barcodes and start over.
nb-NO: Du kan når som helst klikke på "Avbryt", noe som vil slette strekkodene og starte på nytt.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout help &rsaquo; %s%s%sKoha %s
nb-NO: Hjelpe til selvbetjent utlån &rsaquo; %s%s%sKoha %s

en: Self checkout help
nb-NO: Hjelp til selvbetjent utlån

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
nb-NO: Hvis dette er første gang du bruker selvbetjeningssystemet for utlån, eller hvis systemet ikke oppfører seg som forventet, kan du ha nytte av å se i denne veiledningen for å komme i gang.

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Step one: Enter your user ID%s and password%s
nb-NO: Trinn én: Legg inn bruker-ID%s og passord%s

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Enter your user ID%s and password%s, and click the submit button (or press the enter key).
nb-NO: Legg inn bruker-ID%s og passord%s, og klikk på knappen for å sende inn (eller trykk "Enter" på tastaturet).

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
nb-NO: Trinn to: Skann strekkoden for hvert eksemplar, ett eksemplar om gangen

en: Scan each item and wait for the page to reload before scanning the next item. The checked-out item should appear in your checkouts list. The submit button only needs to be clicked if you enter the barcode manually.
nb-NO: Skann hvert eksemplar, og vent på at siden skal oppdateres før du skanner det neste. De utlånte eksemplarene skal dukke opp i utlånslisten. "Send"-knappen behøver du bare å klikke på hvis du legger inn strekkoden manuelt.

en: Step three: Click the 'Finish' button
nb-NO: Trinn tre: Klikk på knappen «Fullfør»

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
nb-NO: Hvis du ikke klikker på knappen «Fullfør», vil økten din automatisk utløpe om %s sekunder.

en: Return to the self-checkout
nb-NO: Gå tilbake til det selvbetjente utlånet

note: %1$s:  borrowernumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Print receipt for %s &rsaquo; Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
nb-NO: Skriv ut kvittering for %s &rsaquo; Selvbetjent utlån &rsaquo; %s%s%sKoha %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
nb-NO: Selvbetjent utlån &rsaquo; %s%s%sKoha %s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
nb-NO: %s Selvbetjeningssystem for utlån

en: Item cannot be checked out.
nb-NO: Eksemplar kan ikke lånes ut.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
nb-NO: Beklager, dette eksemplaret kan ikke lånes ut fra denne stasjonen.

en: The system does not recognize this barcode.
nb-NO: Systemet gjenkjente ikke denne strekkoden.

en: You have reached the maximum limit of items checked out.
nb-NO: Du har nådd maksimalt antall lån.

en: This item is checked out to someone else.
nb-NO: Dette eksemplaret er lånt ut til noen andre.

en: You cannot renew this item again.
nb-NO: Du kan ikke fornye dette lånet igjen.

en: This item is not for loan.
nb-NO: Eksemplaret er ikke til utlån.

note: %1$s:  DEBT | $Price with_symbol => 1
en: You owe the library %s and cannot check out.
nb-NO: Du skylder biblioteket %s og kan ikke låne.

en: This item has been withdrawn from the collection.
nb-NO: Eksemplaret er fjernet fra samlingen.

en: This item is restricted.
nb-NO: Eksemplaret har begrensninger.

en: This item belongs to another library.
nb-NO: Eksemplaret tilhører et annet bibliotek.

en: Your account has expired.
nb-NO: Kontoen er utløpt.

en: Your account has been suspended.
nb-NO: Kontoen din har blitt deaktivert.

en: This library card has been declared lost.
nb-NO: Lånekortet er meldt tapt.

en: Your contact information seems to be incomplete.
nb-NO: Det ser ut som vi mangler noe av din kontaktinformasjon.

en: Due date is not valid.
nb-NO: Ugyldig forfallsdato.

en: Item must be checked out at a circulation desk.
nb-NO: Eksemplaret må lånes ut av personalet.

en: Please see a member of the library staff.
nb-NO: Vennligst snakk med en ansatt i biblioteket.

en: Return
nb-NO: Lever inn

en: Return this item
nb-NO: Lever tilbake dette lånet

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
nb-NO: Gå tilbake til kontosammendrag

en: Please confirm the checkout:
nb-NO: Bekreft utlånet:

en: This item is already checked out to you.
nb-NO: Dette eksemplaret er allerede utlånt til deg.

en: Renew item
nb-NO: Forny eksemplar

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
nb-NO: Beklager, dette stasjonen for selvbetjent utlån har mistet godkjenning. Kontakt administratoren for å løse problemet.

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
nb-NO: Du åpner selvbetjent utlån fra en annen IP-adresse. Logg på igjen.

en: Record not found
nb-NO: Fant ikke posten

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
nb-NO: Brukeridentiteten din ble ikke funnet i databasen. Prøv på nytt.

en: Item checked out
nb-NO: Eksemplaret er utlånt

en: Item renewed
nb-NO: Lånet fornyet

en: Item not renewed
nb-NO: Ikke fornyet

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
nb-NO: Eksemplaret ble ikke levert inn. Kontakt biblioteket for hjelp

en: Item checked in
nb-NO: Eksemplar innlevert

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
nb-NO: Du er logget på som %s.

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
nb-NO: Et reservasjonsgebyr ble lagt til kontoen din da du hentet dette eksemplaret.

en: Sorry
nb-NO: Beklager

en: The userid
nb-NO: Bruker-ID-en

en: was not found in the database. Please try again.
nb-NO: ble ikke funnet i databasen. Prøv på nytt.

en: Check out, return, or renew an item:
nb-NO: Lån ut, lever inn eller forny et eksemplar:

en: Check out or renew an item:
nb-NO: Lån eller forny et eksemplar:

en: Scan a new item or enter its barcode:
nb-NO: Skann et nytt eksemplar, eller legg inn strekkoden:

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
nb-NO: Lån (%s)

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
nb-NO: %s Reservasjoner (%s)

note: %1$s:  new_issue.item.biblio.title | html %2$s:  new_issue.item.barcode | html %3$s:  IF new_issue.item.is_bundle %4$s:  SET bundle_items_count = new_issue.item.bundle_items.count %5$s:  tnx('Bundle of {count} item', 'Bundle of {count} items', bundle_items_count, { count = bundle_items_count }) | ht
en: %s (%s). %s %s %s. %s Due on %s
nb-NO: %s (%s). %s %s %s. %s Forfaller den %s

en: Checked out:
nb-NO: Utlånt:

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
nb-NO: Utlån for %s

en: Checked out on
nb-NO: Utlånt den

en: NEW
nb-NO: NY

en: Issue renews
nb-NO: Fornyinger

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
nb-NO: Dette innomhusutlån, som ikke kan fornyes.

en: This item cannot yet be renewed.
nb-NO: Lånet kan ikke fornyes enda.

en: No renewals allowed
nb-NO: Ingen fornyinger tillatt

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
nb-NO: Lever inn eksemplar

en: This item is scheduled for automatic renewal
nb-NO: Dette eksemplaret har blitt satt til automatisk fornying

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
nb-NO: %sJa%sNei%s

en: Show your checkouts
nb-NO: Vis dine line

en: You currently have nothing checked out.
nb-NO: Du har ikke lånt noe for øyeblikket.

en: You currently have no pending holds.
nb-NO: Du har ingen utestående reservasjoner.

en: Please enter your card number:
nb-NO: Legg inn kortnummeret ditt:

note: SCRIPT
en: End session
nb-NO: Avslutt økt

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
nb-NO: Skriv ut kvittering og avslutt økta

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
nb-NO: Vil du skrive ut en kvittering?

en: Search suggestions
nb-NO: Søkeforslag

en: Suggestions
nb-NO: Forslag

en: Did you mean:
nb-NO: Mente du:

en: Sorry, no suggestions.
nb-NO: Beklager, ingen forslag.

en: MARC Card View
nb-NO: MARC-kortvisning

en: LCCN:
nb-NO: LCCN (Library of Congress Control Number):

en: MARC View
nb-NO: MARC-visning
