Koha 23.11.09.000 - en to ms translation catalogue (288 entries)

en: Coded fields
ms: Field kod

en: Audience:
ms: Pengguna:

en: Any
ms: Sebarang

en: juvenile, general
ms: juvenil, umum

en: pre-primary (0-5)
ms: pra-sekolah (0-5)

en: children (9-14)
ms: kanak-kanak (9-14 tahun)

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: large print
ms: cetakan besar

en: newspaper format
ms: format surat khabar

en: Braille or Moon script
ms: Braille atau Skrip Moon

en: hand-written
ms: ditulis tangan

en: mini-print
ms: cetakan mini

en: other form of textual material
ms: bentuk lain bahan teks

en: fiction
ms: fiksyen

en: essays
ms: esei

en: humour, satire
ms: humor, satira

en: letters
ms: surat

en: short stories
ms: cerpen

en: poetry
ms: puisi

en: speeches, oratory
ms: ucapan, pidato

en: not a literary text
ms: bukan teks sastera

en: autobiography
ms: autobiografi

en: individual biography
ms: biografi individu

en: collective biography
ms: biografi kolektif

en: illustrations
ms: ilustrasi

en: maps
ms: peta

en: portraits
ms: potret

en: charts
ms: carta

en: plans
ms: pelan

en: plates
ms: plat

en: music
ms: musik

en: facsimiles
ms: faksimili

en: coats of arms
ms: lambang

en: genealogical tables
ms: jadual genealogi

en: forms
ms: bentuk

en: samples
ms: sampel

en: sound recordings
ms: rakaman bunyi

en: transparencies
ms: transparensi

en: illuminations
ms: cahaya

en: no illustrations
ms: tiada ilustrasi

en: bibliography
ms: bibliografi

en: catalogue
ms: katalog

en: index
ms: indeks

en: abstract
ms: abstrak

en: dictionary
ms: kamus

en: encyclopaedia
ms: ensiklopedia

en: directory
ms: direktori

en: project description
ms: butiran projek

en: statistics
ms: statistik

en: programmed text books
ms: buku teks program

en: patent
ms: paten

en: dissertation or thesis
ms: disertasi atau tesis

en: laws and legislation
ms: undang-undang dan perundangan

en: numeric table
ms: jadual bernombor

en: technical report
ms: laporan teknikal

en: examination paper
ms: kertas peperiksaan

en: literature surveys/reviews
ms: kaji selidik kesusasteraan / ulasan

en: treaties
ms: perjanjian

en: cartoons or comic strips
ms: kartun atau jalur komik

en: other
ms: lain-lain

en: motion picture
ms: gambar bergerak

en: visual projection
ms: unjuran visual

en: video recording
ms: rakaman video

en: Serials
ms: Terbitan bersiri

en: Any type
ms: Sebarang jenis

en: Periodical
ms: Terbitan berkala

en: Monographic series
ms: Siri monografik

en: Newspaper
ms: Surat Khabar

en: Updating loose-leaf
ms: Mengemaskini loose-leaf

en: Updating website
ms: Kemaskini laman web

en: Other
ms: Lain-lain

en: Daily
ms: Harian

en: Semiweekly
ms: Semi mingguan

en: Weekly
ms: Mingguan

en: Biweekly
ms: Dua minggu sekali

en: Semimonthly
ms: Semi bulanan

en: Monthly
ms: Bulanan

en: Bimonthly
ms: Dua bulan sekali

en: Quarterly
ms: Tiga bulan sekali

en: Three times a year
ms: Tiga kali setahun

en: Semiannual
ms: Semi tahunan

en: Annual
ms: Tahunan

en: Biennial
ms: Dwitahunan

en: Triennial
ms: Tiga tahun sekali

en: Three times a week
ms: 3 kali seminggu

en: Three times a month
ms: 3 kali sebulan

en: Without periodicity
ms: Tanpa jangka masa

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Any regularity
ms: Sebarang kekerapan

en: irregular
ms: tidak teratur

en: Picture
ms: Gambar

en: collage
ms: kolaj

en: drawing
ms: melukis

en: painting
ms: lukisan

en: picture
ms: gambar

en: print
ms: cetak

en: technical drawing
ms: lukisan teknikal

en: other non-projected graphic type
ms: jenis grafik bukan-unjuran lain

en: canvas
ms: kanvas

en: bristol board
ms: papan bristol

en: cardboard/illustration board
ms: kadbod / papan ilustrasi

en: glass
ms: kaca

en: hardboard
ms: papan keras

en: porcelaine
ms: porselin

en: stone
ms: batu

en: wood
ms: kayu

en: mixed collection
ms: koleksi campuran

en: synthetics
ms: sintetik

en: skin
ms: kulit

en: textile
ms: tekstil

en: metal
ms: logam

en: paper
ms: kertas

en: others
ms: lain-lain

en: Date entered on file
ms: Tarikh dimasukkan ke fail

en: a - currently published continuing resource
ms: a - sumber berterusan yang diterbitkan kini

en: Government publication
ms: Terbitan kerajaan

en: a- federal/national
ms: a- persekutuan/negara

en: a- ISO transliteration scheme
ms: a- Skema transliterasi ISO

en: Cancel
ms: Batal

en: a - established
ms: a - ditubuhkan

en: a - illustrations
ms: a- ilustrasi

en: a - bibliography
ms: a - bibliografi

en: a - fiction
ms: a- fiksyen

en: a - autobiography
ms: a - autobiografi

en: Regularity
ms: Kebiasaan

en: abstract or summary
ms: abstrak atau ringkasan

en: biography
ms: biografi

en: Type of material
ms: Jenis Bahan

en: sound disc
ms: cakera bunyi

en: Width or dimensions
ms: Lebar atau dimensi

en: Videotapes 1/4 in. (2 cm)
ms: Pita video 1/4 in. (2 cm)

en: Videotapes 1/4 in. (1/2 cm)
ms: Pita video 1/4 in. (1/2 cm)

en: Videotapes 1/2 in. (1 cm 1/3)
ms: Pita video 1/2 in. (1 cm 1/3)

en: Videotapes 1/2 in. (1 cm 1/3)
ms: Pita video 1/2 in. (1 cm 1/3)

en: Videotapes 1 in. (2 cm 1/2)
ms: Pita video 1 in. (2 cm 1/2)

en: Videotapes 2 in. (5 cm)
ms: Pita video 2 in. (5 cm)

en: V2000 (videocassette)
ms: V2000 (kaset video)

en: Video8 (videocassette)
ms: Video8 (kaset video)

en: Generation
ms: Generasi

en: Production elements
ms: Elemen pengeluaran

en: Deterioration stage
ms: Tahap kemerosotan

en: Completeness
ms: Kesempurnaan

en: Film inspection date
ms: Tarikh pemeriksaan filem

en: Year
ms: Tahun

en: Specific material designation
ms: Penetapan bahan khusus

en: a- collage
ms: a- kolaj

en: Primary support material
ms: Bahan sokongan utama

en: Secondary support material
ms: Bahan sokongan kedua

en: Color
ms: Warna

en: Lambert's azimuthal equal area
ms: Kawasan azimut yang sama dengan Lambert

en: Goode's homolographic
ms: Homolographic Goode

en: Albers equal area
ms: Kawasan sama Albers

en: Miller's bipolar oblique conformal conic
ms: Kerucut konformal miring bipolar Miller

en: Lambert's cylindrical equal area
ms: Kawasan silinder yang sama dengan Lambert

en: Mercator
ms: Merkator

en: Goode's homolosine
ms: Homolosine Goode

en: Altitude of sensor
ms: Ketinggian sensor

en: Attitude of sensor
ms: Ketinggian sensor

en: Cloud cover
ms: Kulit cloud

en: map
ms: peta

en: score
ms: skor

en: NAB standard
ms: Piawai NAB

en: Dolby-A encoded
ms: Enkod dolby-A

en: Dolby-B encoded
ms: Dolby-B dikodkan

en: Dolby-C encoded
ms: Dolby-B dikodkan

en: CX encoded
ms: CX dikodkan

en: Unspecified brass
ms: Tembaga tidak ditentukan

en: Unspecified chorus
ms: Korus tidak ditentukan

en: Unspecified orchestra
ms: Okestra tidak ditentukan

en: Ethnic percussion
ms: Pekusi etnik

en: Unspecified percussion
ms: Pekusi tidak ditentukan

en: Other percussion
ms: Pekusi lain

en: Viola
ms: Biola

en: Viol
ms: Pelanggaran

en: Unspecified
ms: Tidak dinyatakan

en: Unspecified electronic
ms: Elektronik tidak ditentukan

en: Unspecified keyboard
ms: Papankunci tidak ditentukan

en: Voices high voice
ms: Suara tinggi suara

en: Voices medium voice
ms: Suara sederhana suara

en: Voices low voice
ms: Suara rendah suara

en: Unspecified voices
ms: Suara tidak ditentukan

en: Unspecified plucked strings
ms: Rentetan dipetik tidak ditentukan

en: Unspecified woodwinds
ms: woodwinds tidak ditentukan

en: aperture card
ms: kad bukaan

en: Watermark:
ms: Tera Air

en: None
ms: Tiada

en: contains
ms: mengandungi

en: starts with
ms: bermula dengan

en: is exactly
ms: adalah tepat

note: INPUT type=submit
en: Search
ms: Carian

en: Authority search results
ms: Hasil carian kewenangan

note: For the first occurrence, %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ms: Hasil Carian %s ke %s dari %s

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Used
ms: Digunakan

en: Choose
ms: Pilih

en: Close
ms: Tutup

note: SCRIPT
en: Authority
ms: Autoriti

en: Collection
ms: Koleksi

en: Any word
ms: Sebarang perkataan

en: Item type:
ms: Jenis item:

en: All item types
ms: Semua jenis item

note: INPUT type=submit
en: Start search
ms: Mula cari

en: &lt;&lt; Previous
ms: &lt;&lt; Terdahulu

en: Next&gt;&gt;
ms: Seterusnya&gt;&gt;

en: Location
ms: Lokasi

en: Clear field
ms: Kosongkan ruang

en: &lt;&lt; Previous
ms: &lt;&lt; Sebelum

en: Next&gt;&gt;
ms: Seterusnya&gt;&gt;

en: Classification
ms: Pengelasan

en: Heading ascendant
ms: Tajuk secara menaik

en: Heading descendant
ms: Tajuk secara menurun

en: 5- Record status
ms: 5- Status rekod

en: 6- Type of record
ms: 6- Jenis rekod

en: a - Language materials, printed
ms: a - Bahan bahasa, dicetak

en: 7- Bibliographic level
ms: 7- Tahap bibliografik

en: a - Analytic (component part)
ms: A - Analitik (bahagian komponen)

en: i - Integrating resource
ms: i - Mengintegrasikan sumber

en: (auto-filled)
ms: (auto-isi)

en: 17- Encoding level
ms: 17- Tahap pengekodan

en: 000 - Leader
ms: 000 - Pemimpin

en: 7-8 Undefined
ms: 7-8 Tidak dinyatakan

en: 10-16 indicator/subfields/size
ms: 10-16 penunjuk/sub medan/saiz

en: 18-19 Undefined
ms: 18-19 Tidak dinyatakan

en: /cgi-bin/koha/authorities/detail.pl?authid=
ms: /cgi-bin/koha/opac-authoritiesdetail.pl?authid=

en: Main Author
ms: Pengarang Utama

en: Corporate Author (Main)
ms: Pengarang Korporat (Utama)

en: Coauthor
ms: Pengarang bersama

en: Secondary Author
ms: Pengarang kedua

en: Corporate Author (Coauthor)
ms: Pengarang Korporat (Bersama)

en: Corporate Author (Secondary)
ms: Pengarang Korporat (Kedua)

en: Language:
ms: Bahasa:

en: of intermediate text,
ms: teks perantaraan,

en: of original work,
ms: karya asal,

en: of summary,
ms: ringkasan,

en: of contents page,
ms: halaman kandungan,

en: of title page,
ms: halaman judul,

en: of title proper,
ms: judul yang betul,

en: of libretto,
ms: libretto,

en: of accompanying material,
ms: bahan yang disertakan,

en: of subtitles,
ms: sarikata,

en: Country:
ms: Negara:

en: Series
ms: Siri

en: Classification:
ms: Pengelasan:

en: Contents note:
ms: Nota kandungan:

en: Abstract:
ms: Abstrak:

en: Provenance note:
ms: Nota asal:

en: Bibliography:
ms: Bibliografi:

en: Thesis:
ms: Tesis:

en: SUDOC serial history:
ms: Sejarah siri SUDOC:

en: Subject - Personal Name
ms: Subjek - Nama Peribadi

en: Subject - Corporate Author
ms: Subjek - Pengarang Bersama

en: Subject - Family
ms: Subjek - Keluarga

en: Subject - Author/Title
ms: Subjek - Pengarang/Judul

en: Subject - Topical Name
ms: Subjek - Nama Topikal

en: Subject - Geographical Name
ms: Subjek - Nama Geografi

en: Subject - Form
ms: Subjek - Bentuk

en: Subject
ms: Subjek

en: Subject Category
ms: Kategori Subjek

en: Trademark
ms: Cap dagangan

en: Online Resources:
ms: Sumber Atas Talian:

en: Click here to access online
ms: Klik sini untuk akses secara online

en: Description:
ms: Huraian:

en: Audience
ms: Pengguna

en: Biography
ms: Biografi

en: Illustration
ms: Ilustrasi

en: Content
ms: Kandungan

en: Video types
ms: Jenis video

en: Serial type
ms: Jenis terbitan bersiri

en: Periodicity
ms: Skala

en: Translation of
ms: Terjemahan

en: Set Level
ms: Tetapkan Tahap

en: Uniform Title
ms: Judul Seragam

en: Uniform Conventional Heading
ms: Tajuk Konvensional Seragam

en: Edition Statement
ms: Penyata Edisi

en: Click here to access online
ms: Klik sini untuk akses secara online

en: Audio file
ms: Fail audio

en: Availability:
ms: Ketersediaan:

en: Items available for loan:
ms: Bahan tersedia untuk pinjaman:

en: Call number:
ms: Nombor panggilan:

en: Items available for reference:
ms: Bahan tersedia untuk rujukan:

en: ItemSummary
ms: ItemRingkasan

en: Checked out (
ms: Dipinjam (

en: Withdrawn (
ms: Tarik balik (

en: Lost (
ms: Hilang (

en: Damaged (
ms: Rosak (

en: On order (
ms: Dalam pemesanan (

en: In transit (
ms: Dalam proses peralihan (

en: On hold (
ms: Ditempah (
