Koha 23.11.09.000 - en to mon translation catalogue (951 entries)

en: Release manager
mon: Хөгжүүлэлтийн менежер

en: Release manager assistant
mon: Туслах хөгжүүлэлтийн менежер

en: Release manager mentor
mon: Зааварлагч хөгжүүлэлтийн менежер

en: Quality assurance manager
mon: Чанарын баталгаажуулалтын менежер

en: Quality assurance team
mon: Чанарын баталгаажуулалтын баг

en: Documentation manager
mon: Баримт бичгийн менежер

en: Documentation team
mon: Баримт бичгийн баг

en: Translation manager
mon: Орчуулгын менежер

en: Translation managers
mon: Орчуулгын менежерүүд

en: Translation manager assistant
mon: Туслах орчуулгын менежер

en: Topic expert
mon: Сэдвийн мэргэжилтэн

en: Bug wrangler
mon: Программын болон төхөөрөмжийн алдаа засагч

en: Release maintainer
mon: Хэвлэхийг зөвшөөрөх дэмжлэг үзүүлэгч

en: Release maintainer assistant
mon: Туслах хэвлэхийг зөвшөөрөх дэмжлэг үзүүлэгч

en: Release maintainer mentor
mon: Хөгжүүлэлтийн менежерийн ментор

en: Wiki curator
mon: Вики куратор

en: Continuous integration manager
mon: Тасралтгүй интеграцийн менежер

en: Packaging manager
mon: Илгээмжийн менежер

en: Packaging manager assistant
mon: Илгээмжийн менежерийн туслах

en: Meetings chairperson
mon: Хурлын дарга

en: Newsletter editor
mon: Мэдээллийн редактор

en: Module maintainer
mon: Модуль засварлагч

en: Virtual machine maintainer
mon: Виртуал машин засварлагч

en: Documentation specialist
mon: Бичиг хэргийн мэргэжилтэн

en: Live CD maintainer
mon: Амьд CD засварлагч

en: Meeting facilitator
mon: Хурал зохион байгуулагч

en: This is the team who were responsible for the initial release of your currently installed Koha version.
mon: Энэ бол таны одоо суулгасан Koha хувилбарын анхны хувилбарыг хариуцаж байсан баг юм.

en: Release manager:
mon: Хөгжүүлэлтийн менежер:

en: Release manager assistants:
mon: Хөгжүүлэлтийн менежерийн туслах

en: Release manager assistant:
mon: Хөгжүүлэлтийн менежерийн туслах:

en: This is the team who are responsible for the next release of Koha and the ongoing maintenance of your currently installed Koha version. They will be in these roles up until
mon: Энэ бол Koha-н дараагийн хувилбар болон таны одоо суулгасан Koha хувилбарын байнгын засвар үйлчилгээг хариуцах баг юм. Тэд хүртэл эдгээр үүрэг байх болно

en: , when the next team will be elected.
mon: ,дараагийн баг сонгогдох

en: Release maintainer:
mon: Хөгжүүлэлтийн менежер:

en: Mentor:
mon: Чиглүүлэгч:

en: Quality assurance manager:
mon: Чанарын баталгаажуулалтын менежер:

en: Quality assurance team:
mon: Чанарын баталгаажуулалтын баг:

en: Documentation manager:
mon: Баримтын бичгийн менежер:

en: Documentation managers:
mon: Баримт бичгийн менежерүүд:

en: Documentation team:
mon: Баримт бичгийн баг:

en: Translation manager:
mon: Орчуулгын менежер:

en: Newsletter editor:
mon: Мэдээний редактор:

en: Account creation fee
mon: Бүртгэл үүсгэх хураамж

en: Account renewal fee
mon: Бүртгэл шинэчлэх хураамж

en: Article request fee
mon: Өгүүлэл унших хүсэлтийн төлбөр

en: Lost item
mon: Зүйл алдах

en: Manual fee
mon: Аргазүйн төлбөр

en: New card
mon: Шинэ карт

en: Fine
mon: Торгууль

en: Lost item processing fee
mon: Алдагдсан зүйлийг нөхөж оруулах төлбөр

en: Rental fee
mon: Түрээсийн төлбөр

en: Daily rental fee
mon: Өдрийн түрээсийн төлбөр

en: Renewal of rental item
mon: баримтын түрээсийн шинэчлэл

en: Renewal of daily rental item
mon: баримтын өдөр тутмын түрээсийн шинэчлэл

en: Hold fee
mon: Захиалгын төлбөр

en: Hold waiting too long
mon: хэт урт хугацаагаар хүлээгдэж буй захиалга

en: Payment from library to patron
mon: Номын сангаас үйлчлүүлэгчид төлөх төлбөр

en: Credit has been voided
mon: Зээл хүчингүй болсон

en: Cancelled charge
mon: Цуцласан төлбөр

en: Credit
mon: Кредит

en: Discount
mon: Хөнгөлөлт

en: Forgiven
mon: Өршөөгдсөн

en: Lost item fee refund
mon: Алдагдсан зүйлийн нөхөн төлбөр

en: Overpayment refund
mon: илүү төлөлтийг буцаан төлөх

en: Payment
mon: Төлбөрүүд

en: Lost item processing fee refund
mon: Алдагдсан зүйлийг нөхөж оруулах төлбөр

en: Purchase
mon: Худалдан авах

en: Refund
mon: нөхөн төлбөр

en: Writeoff
mon: данснаас хасах

en: (Accruing)
mon: (Нэмэгдэж байна)

en: (Returned)
mon: (Буцаасан)

en: (Replaced)
mon: (солисон)

en: (Refunded)
mon: (нөхөн төлсөн)

en: (Forgiven)
mon: (Чөлөөлсөн)

en: (Voided)
mon: (Хүчингүй болсон)

en: (Lost)
mon: (алдсан)

en: (Cancelled)
mon: (Цуцлагдсан)

note: INPUT type=submit
en: Submit
mon: Тушаах

en: From a new (empty) record
mon: Шинэ (хоосон) бичлэгээс

en: Acquisitions
mon: Фондод авалтууд

en: Late orders
mon: Оройтсон захиалгууд

en: Reports
mon: Тайлангууд

en: Hold ratios
mon: Барилтын харьцаанууд

en: Administration
mon: Захиргаа

en: Budgets
mon: Төсвүүд

en: Currencies
mon: Мөнгөний төрлүүд

note: BUTTON
en: Search
mon: Хайх

note: INPUT type=text name=title
en: Title
mon: Гарчиг

note: BUTTON
en: More options
mon: Бусад сонголтууд

en: Basket
mon: Сагс

en: None
mon: Нэг ч үгүй

en: Remote image:
mon: Алсын зураг:

en: Required
mon: Шаардлагатай

en: Basic parameters
mon: Үндсэн параметрүүд

en: Libraries
mon: Номын сангууд

en: Authorized values
mon: Эрх олгогдсон утгууд

en: Patrons and circulation
mon: Үйлчлүүлэгчил ба Түгээлт

en: Patron categories
mon: Үйлчлүүлэгчийн ангилалууд

en: Patron attribute types
mon: Үйлчлүүлэгчийн шинж тэмдгийн төрлүүд

en: Cities and towns
mon: Хотууд ба суурингууд

en: Catalog
mon: Каталог

en: Authority types
mon: Байгууллагын төрлүүд

en: Record matching rules
mon: Бичлэг тааруулах дүрмүүд

en: Currencies and exchange rates
mon: Мөнгөний төрлүүд ба солилцох ханшууд

en: Additional parameters
mon: Нэмэгдэл параметрүүд

note: A
en: Check in
mon: Өгөх

note: A
en: Renew
mon: Шинэчлэх

en: contains
mon: агуулж байна

en: starts with
mon: дараахаар эхэлдэг

en: is exactly
mon: яг таарч байна

en: Heading A-Z
mon: Толгой A-Я

en: Heading Z-A
mon: Толгой Я-А

en: Close window
mon: Цонхыг хаах

en: Cancel
mon: Цуцлах

note: ABBR
en: Broader Term
mon: Ерөнхий нэр томьёо

note: ABBR
en: Narrower Term
mon: Нарийвчилсан үг хэллэг

note: ABBR
en: Used For
mon: ашигласан

note: ABBR
en: Related Term
mon: Холбоотой нэр томъёо

en: (Earlier heading)
mon: (Өмнөх гарчиг)

en: (Later heading)
mon: (Сүүлйин гарчиг)

en: (Acronym)
mon: (Товчилсон үг)

en: (Musical composition)
mon: (хөгжмийн зохиол)

en: (Broader heading)
mon: (Ерөнхий гарчиг)

en: (Narrower heading)
mon: (дэлгэрэнгүй гарчиг)

en: (Immediate parent body)
mon: (Шууд эх бие)

en: used for/see from:
mon: Ашигласан/ эндээс харна уу:

en: see also:
mon: мөн үзнэ үү:

en: English
mon: Англи хэл

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
mon: MARC (Юникод бус/MARC-8)

en: MARC (Unicode/UTF-8)
mon: MARC (Юникод/UTF-8)

note: A
en: Term
mon: Томьёолол

en: Close
mon: Хаах

en: All
mon: Бүгд

en: Completed import of records
mon: Бичлэгүүдийн импортыг дуусгасан

en: Number of records added
mon: Нэмэгдсэн бичлэгүүдийн тоо

en: Number of records updated
mon: Шинэчлэгдсэн бичлэгүүдийн тоо

en: Number of records ignored
mon: Үл тооцогдсон бичлэгүүдийн тоо

en: Number of items added
mon: Зүйлсийн тоо нэмэгдсэн

en: Number of records deleted
mon: Устгагдсан бичлэгүүдийн тоо

en: Number of items deleted
mon: Зүйлсийн тоо устгагдсан

note: %1$s:  report.total | html
en: %s records in file
mon: %s бичлэгүүд файлаар байна

note: %1$s:  report.import_errors | html
en: %s records not staged because of MARC error
mon: %s MARC алдааны улмаас бичлэгүүдийг үзүүлсэнгүй

note: %1$s:  report.staged | html
en: %s records staged
mon: %s бичлэгүүдийг үзүүлсэн

note: %1$s:  report.matched | html %2$s:  report.matcher_code | html
en: %s records with at least one match in catalog per matching rule &quot;%s&quot;
mon: Тааруулах дүрэм &quot;%s&quot; бүрт каталогт дор хаяж нэр тохиролтой %s бичлэгүүд

en: Record matching failed -- unable to retrieve selected matching rule.
mon: Бичлэг тааруулалт амжилтгүй болсон -- сонгогдсон тааруулах дүрмийг авах боломжгүй байна.

en: Did not check for matches with existing records in catalog
mon: Каталогд байгаа бичлэгүүдтэй тааруулж шалгаагүй

note: %1$s:  report.num_items | html
en: %s item records found and staged
mon: %s зүйлийн бичлэгүүд олдсон ба үзүүлэгдсэн

en: No bibliographic record
mon: Ном зүйн бүртгэл биш

en: No title
mon: Ямар ч гарчиг байхгүй

en: Normal
mon: Хэвийн

en: Items
mon: Зүйлс

en: Checkout history
mon: Авах түүх

en: Modification log
mon: Өөрчлөлтийн архив

en: Make payment
mon: Төлбөр хийх

en: Library
mon: Номын сан

en: All libraries
mon: Бүх номын сангууд

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear date
mon: Огноог арилгах

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: or
mon: эсвэл

en: Import
mon: Импортлох

en: Manage staged records
mon: Үзүүлэгдсэн бичлэгүүдийг зохицуулах

en: Export
mon: Экспортлох

en: Inventory
mon: Агуулах

en: New subscription
mon: Шинэ захиалга

note: A
en: %s item(s) are attached to this record. You must delete all items before deleting this record.
mon: %s бүтээл(үүд) энэ бүртгэлд нэмж орсон байна. Бүх бүтээлийг устгахын өмнө бүх онлайн захиалгуудыг устгах шаардлагатай.

en: Add to cart
mon: Сагс руу нэмэх

en: Your lists
mon: Таны жагсаалтууд

en: Public lists
mon: Нийтэд нээлттэй жагсаалтууд

en: New list
mon: Шинэ жагсаалт

en: Print
mon: Хэвлэх

en: Add order
mon: Захиалгыг нэмэх

note: INPUT type=text name=q
en: Enter the terms you wish to search for.
mon: Хайхыг хүсэж байгаа томьёололуудаа оруулах.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Author
mon: Зохиогч

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cataloging
mon: Каталогчлох

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Duplicate
mon: Хуулбар

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit
mon: Засварлах

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Koha
mon: Коха

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
mon: Ачаалж байна

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
mon: Ачаалж байна ...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Next
mon: Дараагийн

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Notes
mon: Санамжууд

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Previous
mon: Өмнөх

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Source
mon: Эх сурвалж/ үүсвэр

en: Line
mon: Мөр

en: Due date
mon: Болзолт огноо

en: Item type
mon: Зүйлийн төрөл

en: Collection
mon: Цуглуулга

en: Location
mon: Байршил

en: Checked out on
mon: Дараахьд авагдсан

en: Call number
mon: Дуудлагын дугаар

en: Charge
mon: Төлбөр

en: Price
mon: Үнэ

en: Renew all
mon: Бүгдийг шинэчлэх

en: Patron has nothing checked out.
mon: Үйлчлүүлэгч юу ч аваагүй байна.

en: Add
mon: Нэмэх

en: No address stored.
mon: Хаяг хадгалагдаагүй байна.

en: No city stored.
mon: Хот хадгалагдаагүй байна.

en: No phone stored.
mon: Хадгалагдсан утас алга.

en: No email stored.
mon: Цахим шуудан хадгалагдаагүй байна.

en: Details
mon: Дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Notices
mon: Санамжууд

en: Statistics
mon: Статистик

en: Only PNG, GIF, JPEG, XPM formats are supported.
mon: Зөвхөн PNG, GIF, JPEG, XPM форматууд дэмжигдэнэ.

en: Delete
mon: Устгах

en: Circulation
mon: Түгээлт

en: Holds
mon: Барилтууд

en: Holds to pull
mon: Татагдах барилтууд

en: Holds awaiting pickup
mon: Авагдахаар хүлээгдэж байгаа барилтууд

en: Overdues
mon: Хугацаа хэтрэлүүд

en: Name
mon: Нэр

en: Description
mon: Тайлбар

en: End date
mon: Дуусах огноо

en: Yes
mon: За

en: No
mon: Үгүй

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
mon: Шүүлтүүрийг цэвэрлэх

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Columns
mon: Баганууд

note: SCRIPT
en: Columns settings
mon: Багануудын тохиргоо

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Copy
mon: Хуулах/ хувиргах

en: Refine your search
mon: Таны хайлтыг сайжруулах

en: Series
mon: Цувралууд

en: Languages
mon: Хэлнүүд

en: New
mon: Шинэ

en: Patrons
mon: Үйлчлүүлэгчид

en: Lists
mon: Жагсаалтууд

en: Authorities
mon: Байгууллагууд

en: Serials
mon: Цувралууд

en: About Koha
mon: Коха-н тухай

en: Search history
mon: Хайлтын түүх

en: Log out
mon: Системээс гарах

en: Your cart is empty.
mon: Таны сагс хоосон байна.

en: Priority
mon: Эрэмбэ

en: Patron
mon: Үйлчлүүлэгч

en: Date
mon: Огноо

en: Suspend
mon: Түдгэлзүүлэх

en: Waiting
mon: Хүлээж байна

note: %1$s: - IF ( hold.atdestination ) -
en: %s Item waiting at
mon: %s -нд зүйлийг хүлээж байна

en: Next available
mon: Дараагийн бэлэн байгаа

en: Tab text 1
mon: Таб текст 1

en: [ END ] %%] [%% # [ WRAPPER tab_item tabname= "tab_name_2" ]
mon: [ END ] %%] [%% # [ WRAPPER tab_item tabname= "tab_name_2"

en: Tab text 2
mon: Таб текст 1

note: %1$s:  #             ... %2$s:  #         [ END ] %3$s:  #         [ WRAPPER tab_panels ] %4$s:  #             [ WRAPPER tab_panel tabname="tab_name_1" bt_active= 1 ] Panel contents 1 [ END ] %5$s:  #             [ WRAPPER tab_panel tabname="tab_name_2" ] Panel contents 2 [ END ] %6$s:  #           
en: [ END ] %%] %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
mon: [ ТӨГСӨВ ] %%] %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

note: A
en: Home
mon: Үндсэн

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Issue
mon: Дугаар

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Publisher
mon: Хэвлэгч

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Remove
mon: Арилгах

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unknown
mon: Танигдаагүй

en: Library:
mon: Номын сан:

en: Availability
mon: Бэлэн байдал

en: Status
mon: Төлөв

en: Placed on
mon: Дараахьд хийгдсэн

en: Comments
mon: Сэтгэгдлүүд

note: A
en: Switch languages
mon: Хэл солих

en: Type
mon: Төрөл

en: Actions
mon: Үйлдлүүд

en: No results found
mon: Үр дүнгүүд олдсонгүй

en: Frequency
mon: Давтамж

en: Numbering pattern
mon: Дугаарлах хэв

en: Alternate address
mon: Орлуулах хаяг

en: Main address
mon: Үндсэн хаяг

en: Any
mon: Дурын

en: Category
mon: Ангилал

en: Save
mon: Хадгалах

en: Days in advance
mon: Өдрийн өмнө

en: Phone
mon: Утас

en: Email
mon: Цахим шуудан

en: Barcode
mon: Бар код

en: Confirm
mon: Батлах

en: Category:
mon: Ангилал:

en: Authorized value:
mon: Эрх олгогдсон утга:

en: Description:
mon: Тайлбар:

note: INPUT type=submit
en: OK
mon: Зөвшөөрөх

en: First
mon: Анхны

en: Format
mon: Формат

en: Pending
mon: хүлээгдэж буй

en: Claims
mon: Заргууд

en: No outstanding charges
mon: Төлөгдөөгүй төлбөрүүд алга

en: Amount outstanding
mon: Дүн үлдэгдэл

en: Total due
mon: нийт төлбөр

en: Hold date
mon: Барилтын огноо

en: Delete?
mon: Устгах уу?

note: INPUT type=submit
en: Suspend all holds
mon: Бүх захиалгыг түр зогсоо

en: until
mon: хүртэл

note: INPUT type=submit
en: Resume all suspended holds
mon: Бүх түр зогсоосон захиалгыг үргэлжлүүлнэ үү

en: Patron has nothing on hold.
mon: Үйлчлүүлэгч ямар нэг барилт хийгээгүй байна.

en: Created
mon: Үүссэн

en: Comment:
mon: Сэтгэгдэл:

en: Expiration:
mon: Хугацаа дуусах:

en: Enter patron card number or partial name:
mon: Үйлчлүүлэгчийн картын дугаар эсвэл товчилсон нэрийг оруулах:

en: Search:
mon: Хайх:

note: INPUT type=button
en: Clear
mon: Арилгах

en: Card
mon: Карт

en: Date of birth
mon: Төрсөн өдөр

en: Address
mon: Хаяг

en: Expires on
mon: Дараахьд хугацаа дуусна

en: Checkouts
mon: Авалтууд

en: Fines
mon: Торгуулиууд

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: %s years
mon: %s жилүүд

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Select
mon: Сонгох

en: Address:
mon: Хаяг :

en: Credits:
mon: Кредитүүд:

en: Image
mon: Зураг

note: A
en: Enhanced content settings
mon: Өргөтгөсөн материалын тохиргоонууд

en: Logs
mon: Архивууд

note: A
en: Online Public Access Catalog
mon: Онлайн нийтийн ашиглалтын каталог

note: A
en: Searching
mon: Хайж байна

en: Pickup location
mon: очих байршил

en: Build new
mon: Шинээр хийх

en: Create from SQL
mon: SQL-с үүсгэх

en: Patrons with the most checkouts
mon: Хамгийн их авалттай үйлчлүүлэгчид

en: Inactive
mon: Идэвхгүй

en: Patrons who haven't checked out
mon: Авалт хийгээгүй үйлчлүүлэгчид

en: Items with no checkouts
mon: Авалт хийгдээгүй зүйлс

en: Other
mon: Бусад

en: Average loan time
mon: Дундаж зээлийн хугацаа

en: Relevance
mon: Хамаарал

en: Author (A-Z)
mon: Зохиогч(А-Я)

en: Author (Z-A)
mon: Зохиогч(Я-A)

en: Title (A-Z)
mon: Гарчиг (A-Я)

en: Title (Z-A)
mon: Гарчиг (Я-A)

en: Keyword
mon: Түлхүүр үг

en: Subject
mon: Субьект

en: Language
mon: Хэл

en: Notes/Comments
mon: Санамжууд/Сэтгэгдлүүд

en: Expected
mon: Хүлээгдсэн

en: Arrived
mon: Хүрэлцэн ирсэн

en: Late
mon: Оройтсон

en: Missing
mon: Байхгүй байна

en: Claimed
mon: Заргалдсан

en: Title:
mon: Гарчиг:

en: Publisher:
mon: Хэвлэгч:

en: Check expiration
mon: Хугацаа дуусалтыг шалгах

en: Receive
mon: Хүлээн авах

en: Help
mon: Тусламж

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this item?
mon: Та энэ зүйлийг устгахыг хүсэж байна уу?

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
mon: Дараах бэрхшээлүүдээс шалтгаалж форм тушаагдсангүй

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Action
mon: Үйлдэл

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Back
mon: Буцах

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Change
mon: Өөрчлөх

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Code
mon: Код

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Column
mon: Багана

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Count
mon: Тоо

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Currency
mon: Төнгөний төрөл

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Default
mon: Анхдагч

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Encoding
mon: Кодчилж байна

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Finish
mon: Дуусгах

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: General
mon: Ерөнхий

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Ignore
mon: Үл тооцох

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: OR
mon: ЭСВЭЛ

note: SCRIPT
en: Order
mon: Захиалга

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Preview
mon: Урьдчилсан харагдац

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Row
mon: Мөр

en: Any audience
mon: Дурын үзэгчид

en: Preschool
mon: Сургуулийн өмнөх

en: Primary
mon: Үндсэн

en: Pre-adolescent
mon: Насанд хүрээгүй

en: Adolescent
mon: Насанд хүрсэн

en: Adult
mon: Насанд хүрсэн

en: Juvenile
mon: Өсвөр үеийн

en: Any content
mon: Дурын материал

en: Fiction
mon: Уран зохиол

en: Biography
mon: Намтар

en: Musical recording
mon: Хөгжмийн бичлэг

en: Non-musical recording
mon: Хөгжмийн бус бичлэг

en: Any format
mon: Дурын формат

en: Regular print
mon: Жирийн хэвлэл

en: Large print
mon: Том хэвлэл

en: Braille
mon: Брайл

en: CD audio
mon: CD аудио

en: Cassette recording
mon: Кассет бичиж байна

en: VHS tape / Videocassette
mon: VHS кассет/Видео кассет

en: DVD video / Videodisc
mon: DVD видео / Видео диск

en: Website
mon: Веб хуудас

en: Additional content types
mon: Нэмэгдэл материалын төрлүүд

en: Bibliographies
mon: Ном зүйнүүд

en: Catalogs
mon: Каталогууд

en: Handbooks
mon: Гарын авлагууд

en: Legal articles
mon: Хуулийн өгүүллүүд

en: Indexes
mon: Индексүүд

en: Patent document
mon: Патентын баримт бичиг

en: Discographies
mon: Дискограф

en: Legislation
mon: Хууль зүй

en: Theses
mon: Диссертацууд

en: Surveys
mon: Судалгаанууд

en: Reviews
mon: Шүүмжүүд

en: Programmed texts
mon: Программчлагдсан текстүүд

en: Filmographies
mon: Кинографик

en: Directories
mon: Директорууд

en: Technical reports
mon: Техникийн тайлангууд

en: Legal cases and case notes
mon: Хуулийн хэргүүд ба хэргийн баримтууд

en: Law reports and digests
mon: Хуулийн илтгэлүүд ба товхимлууд

en: Import patrons
mon: Үйлчлүүлэгчдийг импортлох

en: Overdue notice/status triggers
mon: Хугацаа хэтэрсний санамж/төлвийг үүсгэгчид

en: Calendar
mon: Календар

en: Log viewer
mon: Архив рүү харагч

en: News
mon: Мэдээнүүд

en: Hold
mon: Барих

en: Expiration date
mon: Хугацаа дуусах огноо

en: Perl modules
mon: Perl модулиуд

en: Licenses
mon: Лицензүүд

en: unknown
mon: танигдаагүй

en: Horowhenua Library Trust
mon: Хоровхэнуа номын сангийн итгэмжлэл

en: , Ohio, USA (MARC sponsorship, documentation, template maintenance)
mon: , Охио, АНУ (MARC санхүүжилт, баримт бичгүүд, загварын үйлчилгээ)

en: , PA, USA (Koha 3.0 Zebra Integration sponsorship)
mon: , PA, АНУ (Коха 3.0 Zebra Integration санхүүжилт)

en: Crawford County Federated Library System
mon: Крофорд сумын холбооны номын сан

en: , OH, USA (Koha 3.0 beta testing)
mon: , Охио, АНУ (Коха 3.0 бета шалгалт)

en: Geauga County Public Library
mon: Геауга сумын нийтийн номын сан

en: , Cyprus
mon: , Кипр

en: Near East University
mon: Ойрхи Дорнодын Их Сургууль

en: Jo Ransom
mon: Жо Рансом

en: Regula Sebastiao
mon: Регула Себастиа

en: Bridge Material Type Icons Project
mon: Гүүрэн материалын төрлийн логонууд төсөл

en: Creative Commons Attribution 2.5 License
mon: Creative Commons Attribution 2.5 лиценз

en: BSD License
mon: BSD Лиценз

en: &#20013;&#25991; (Chinese)
mon: &#20013;&#25991; (Хятад)

en: Hrvatski (Croatian)
mon: Хорвати

en: &#x010D;e&#353;tina (Czech)
mon: &#x010D;e&#353;tina (Чех)

en: D&aelig;nsk (Danish)
mon: D&aelig;nsk (Дани)

en: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Hebrew)
mon: &#1506;&#1489;&#1512;&#1497;&#1514; (Еврей)

en: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (Hindi)
mon: &#2361;&#2367;&#2344;&#2381;&#2342;&#2368; (Хинди)

en: (Indonesian)
mon: (Индонези)

en: &#26085;&#26412;&#35486; (Japanese)
mon: &#26085;&#26412;&#35486; (Япон)

en: &#54620;&#44397;&#50612; (Korean)
mon: &#54620;&#44397;&#50612; (Солонгос)

en: Latina (Latin)
mon: Латин

en: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Malayalam)
mon: &#3374;&#3378;&#3375;&#3390;&#3379;&#3330; (Малайз)

en: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Persian)
mon: &#1601;&#1575;&#1585;&#1587;&#1609; (Перс)

en: Polski (Polish)
mon: Польш

en: Portugu&ecirc;s (Portuguese)
mon: Португаль

en: Rom&acirc;n&#259; (Romanian)
mon: Румын

en: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Thai)
mon: &#3616;&#3634;&#3625;&#3634;&#3652;&#3607;&#3618; (Тайланд)

en: Pending suggestions
mon: Үргэлжилж байгаа саналууд

en: Active
mon: Идэвхтэй

en: Amount
mon: Хэмжээ

en: Do not look for matching records
mon: Таарах бичлэгүүдийг үл хайх

en: Item
mon: Зүйл

en: Accounting details
mon: Бүртгэлийн дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Currency:
mon: Мөнгөний төрөл:

en: File name
mon: Файлын нэр

en: Qty.
mon: Тоо.

en: Fund
mon: Фонд

en: Modify
mon: Өөрчлөх

en: Open
mon: Нээх

en: Number
mon: Дугаар

en: Items expected
mon: Зүйлс хүлээгдсэн

en: Close this basket
mon: Энэ сагсыг хаах

en: Summary
mon: Хураангуй дүгнэлт

en: Received on
mon: Дараахьд хүлээн авагдсан

en: Search results
mon: Үр дүнгүүдийг хайх

en: Download
mon: Татах

en: Invoice number:
mon: Нэхэмжлэлийн дугаар:

en: Reason
mon: Шалтгаан

en: Note
mon: Санамж

en: From:
mon: Дараахиас:

en: Author:
mon: Зохиогч:

en: Publication year:
mon: Хэвлэлтийн жил:

en: Information
mon: Мэдээлэл

en: Published by:
mon: Дараахиар хэвлэгдсэн:

en: Order date:
mon: Захиалгын лгноо:

note: INPUT type=submit
en: Filter
mon: Шүүр

en: Item type:
mon: Зүйлийн төрөл:

en: Not for loan
mon: Зээлээр биш

en: Frequency:
mon: Давтамж:

note: A
en: Order this one
mon: Үүнийг захиалах

en: Accepted by
mon: Дараахаар хүлээж авагдсан

en: Date received
mon: Хүлээж авагдсан огноо

en: Others...
mon: Бусад...

en: Actual cost:
mon: Бодит өртөг:

en: Error adding items:
mon: Зүйлсийг нэмэх үеийн алдаа:

en: Order cost
mon: Захиалгын зардал

en: Est cost
mon: Тооцоолсон зардал

en: Actual cost
mon: Бодит өртөг

en: &lt;&lt; Previous
mon: &lt;&lt; Өмнөх

en: Next &gt;&gt;
mon: Дараагийн &gt;&gt;

en: Receive a new shipment
mon: Шинэ илгээмжийг хүлээн авах

en: Results per page :
mon: Хуудас болгоны үр дүнгүүд :

en: Add vendor
mon: Худалдагчийг нэмэх

en: Company details
mon: Компаний дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Name:
mon: Нэр:

en: Contact details
mon: Холбоо барих дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Ordering information
mon: Захиалгын мэдээлэл

en: Show
mon: Үзүүлэх

en: Contact
mon: Холбоо барих мэдээлэл

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Notes:
mon: Санамжууд:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password:
mon: Нууц үг:

en: Choose
mon: Сонгох

note: INPUT type=submit name=changepage_goto
en: Go
mon: Очих

note: For the first occurrence, %1$s:  errcon.server | html
en: Connection failed to %s
mon: %s рүү холболт тогтоож чадсангүй

en: Subscriptions
mon: Захиалгууд

en: Koha administration
mon: Коха захиргаа

en: Configure these parameters in the order they appear.
mon: Эдгээр параметрүүдийг харагдах эрэмбээр нь тохируулах.

en: Hint:
mon: Санамж:

en: Define extended attributes (identifiers and statistical categories) for patron records
mon: Үйлчлүүлэгчийн бичлэгүүдэд зориулж өргөтгөсөн шинж тэмдгүүдийг тодорхойлох

en: MARC Bibliographic framework test
mon: MARC номзүйн бүтцийн шалгалт

en: . Deletion is not possible.
mon: . Устгал боломжгүй.

en: Data recorded
mon: Бичигдсэн өгөгдөл

en: Into an application
mon: Програм хангамж руу

en: Default framework
mon: Анхдагч бүтэц

en: Display
mon: Үзүүлэх

en: Advanced constraints:
mon: Ахисан түвшний хязгаарлалтууд:

en: Default value:
mon: Анхдагч утга:

en: Help input
mon: Тусламжийн оролт

en: Koha field:
mon: Коха талбар:

en: Plugin:
mon: Нэмэлт програм:

note: %1$s:  tagfield | html %2$s:  authtypecode | html
en: Authority MARC subfield structure admin for %s (authority: %s)
mon: Байгууллагын  MARC бүтцийн %s-д зориулсан admin (байгууллага: %s)

en: Constraints
mon: Хязгаарлалтууд

en: Repeatable
mon: Давтагдах боломжтой

en: Mandatory
mon: Заавал байх

en: Auth value:
mon: Зох утга:

en: Authority:
mon: Байгууллага:

note: INPUT type=submit
en: Edit subfields
mon: Дэд талбаруудыг засварлах

en: New tag
mon: Шинэ тааг

en: Data deleted
mon: Устгагдсан өгөгдөл

en: Authorized
mon: Эрх олгогдсон

en: New category
mon: Шинэ ангилал

en: Authorized value
mon: Эрх олгогдсон утга

en: Icon
mon: Лого

en: New authority type
mon: Шинэ байгууллагын төрөл

en: Authority type
mon: Байгууллагын төрөл

en: Note: for 'Authority field to copy', enter the authority field that should be copied from the authority record to the bibliographic record. E.g., in MARC21, field 100 in the authority record should be copied to field 100 in the bibliographic record
mon: Санамж: 'Хуулах байгууллагын талбар'-н хувьд байгууллагын бичлэгээс ном зүйн бичлэг рүү хуулагдах ёстой байгууллагын талбарыг оруулах. Жишээ нь:  MARC21-д байгууллагын бичлэг дэхь 100 ьалбар ном зүйн бичлэг дэх 100 талбар рүү хуулагдах ёстой.

en: Auth field copied
mon: Зох талбар хуулагдсан

en: MARC structure
mon: MARC бүтэц

en: Select a library :
mon: Номын санг сонгох:

en: New library
mon: Шинэ номын сан

en: Group(s):
mon: Бүлэг(үүд):

en: Can be entered as a single IP, or a subnet such as 192.168.1.*
mon: Зөвхөн нэг IP оруулагдаж болно, эсвэл 192.168.1 гэх мэт нэг дэд сүлжээ.*

en: Public
mon: Нийтийн

en: Child
mon: Хүүхэд

en: Organization
mon: Байгууллага

en: Professional
mon: Мэргэжлийн

en: Messaging
mon: Иэдээлэх

en: Result
mon: Үр дүн

en: ALL items fields MUST :
mon: Бүх зүйлсийн талбар:

en: All item fields are in the same tag and in item tab
mon: Бүх зүйлийн талбарууд ижил тааг болон зүйлийн самбарт байна

en: Item tag
mon: Зүйлийн тааг

en: Only 1 MARC tag mapped to items
mon: Зөвхөн 1 MARC тааг зүйлс рүү харгалзсан

en: Framework code
mon: Бүтцийн код

en: Framework description
mon: Бүтцийн тайлбар

en: Invalid authority type
mon: Хүчингүй байгууллагын төрөл

en: Cities
mon: Хотууд

en: New city
mon: Шинэ хот

en: City id
mon: Хотын  id

en: City ID
mon: Хотын ID

en: Classification sources
mon: Ангилалын эх үүсвэрүүд

en: Destination library:
mon: Очих номын сан:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Friday
mon: Баасан

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Monday
mon: Даваа гариг

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Saturday
mon: Бямба

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Thursday
mon: Пүрэв

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tuesday
mon: Мягмар

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Wednesday
mon: Лхагва

en: New currency
mon: Шинэ мөнгөний төрөл

en: Rate
mon: Ханш

en: Password
mon: Нууц үг

en: Select a library:
mon: Номын санг сонгох:

en: Checkout
mon: Авалт

en: Rental charge
mon: Түрээсийн төлбөр

en: Module
mon: Модуль

en: Patron category
mon: Үйлчлүүлэгчийн ангилал

en: Link:
mon: Холбоос:

en: Koha link:
mon: Коха холбоос:

note: For the first occurrence, %1$s:  mss.liblibrarian | html_entity
en: Description: %s
mon: Тайлбар:  %s

en: Auth value
mon: Зох талбар

en: Remove this match check
mon: Энэ тааруулах шалгалтыг арилгах

note: %1$s:  added_matching_rule | html
en: Added record matching rule &quot;%s&quot;
mon: Нэмэгдсэн бичлэг тааруулах дүрэм &quot;%s&quot;

note: %1$s:  edited_matching_rule | html
en: Modified record matching rule &quot;%s&quot;
mon: Өөрчлөгдсөн бичлэгийг тааруулах дүрэм &quot;%s&quot;

note: %1$s:  deleted_matching_rule | html
en: Deleted record matching rule &quot;%s&quot;
mon: Бичлэг тааруулах дүрэм &quot;%s&quot; устгагдсан

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Description missing
mon: Тайлбар алга байна

note: SCRIPT
en: Filing rule code missing
mon: Эгнүүлэх дүрмийн код алга байна

note: SCRIPT
en: Matching rule code missing
mon: Тааруулах дүрмийн код алга байна

en: and
mon: ба

en: Check to display this attribute on a patron's details page in the OPAC.
mon: OPAC дахь үйлчлүүлэгчийн дэлгэрэнгүй мэдээллийн хуудсанд энэ шинж тэмдгийг үзүүлэхээр сонгох.

note: %1$s:  added_attribute_type | html
en: Added patron attribute type &quot;%s&quot;
mon: Нэмэгдсэн үйлчлүүлэгчийн шинж тэмдгийн төрөл &quot;%s&quot;

note: %1$s:  edited_attribute_type | html
en: Modified patron attribute type &quot;%s&quot;
mon: Өөрчлөгдсөн үйлчлүүлэгчийн шинж тэмдгийн төрөл &quot;%s&quot;

note: %1$s:  deleted_attribute_type | html
en: Deleted patron attribute type &quot;%s&quot;
mon: Үйлчлүүлэгчийн шинж тэмдгийн төрөл &quot;%s&quot; устгагдсан

note: %1$s:  ERROR_delete_in_use | html %2$s:  ERROR_num_patrons | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it is in use by %s patron records
mon: Үйлчлүүлэгчийн шинж тэмдгийн төрөл &quot;%s&quot;-г устгаж чадсангүй &mdash; тэр нь %s үйлчлүүлэгчийн бичлэгүүдээр ашиглагдаж байна

note: %1$s:  ERROR_delete_not_found | html
en: Could not delete patron attribute type &quot;%s&quot; &mdash; it was already absent from the database.
mon: Үйлчлүүлэгчийн шинж тэмдгийн төрөл  &quot;%s&quot; устгаж чадсангүй&mdash;тэр нь энэ өгөгдлийн санд алга байна.

note: %1$s:  TAB.tab_title | html
en: %s preferences
mon: %s эрхэмлэлүүд

en: Preference
mon: Эрхэмлэл

en: Limits
mon: Хязгаарлалтууд

en: Fine amount
mon: Торгуулийн хэмжээ

en: No holds allowed
mon: Барилтууд зөвшөөрөгдөөгүй байна.

en: ON
mon: ЗӨВШӨӨРӨХ

en: OFF
mon: Хориглох

en: Choice
mon: Сонголт

en: Integer
mon: Бүхэл тоо

en: Float
mon: Бутархай

en: ClassSources
mon: АнгиЭхүүсвэоүүд

en: Explanation
mon: Тайлбар

en: Private
mon: Хувийн

en: Authority
mon: Байгууллага:

en: Database
mon: Өгөгдлийн сан

en: Hostname/Port
mon: Хостын нэр/Порт

en: Rank
mon: Эрэмбэ

en: Error:
mon: Алдаа:

en: Your password has expired!
mon: Таны нууц үгийн хугацаа дууссан!

en: Invalid username or password
mon: Хүчингүй ашиглагчийн нэр эсвэл нууц үг

en: Authority search
mon: Байгууллагыг хайх

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Adding authority %s
mon: Байгууллага %s-г нэмж байна

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Modify authority #%s %s
mon: Байгууллага #%s %s-г өөрчлөх

note: %1$s:  authid | html %2$s:  authtypetext | html
en: Authority #%s (%s)
mon: Байгууллага #%s (%s)

en: Authority search results
mon: Байгууллагын хайлтын үр дүнгүүд

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
mon: %s -с %s хүртэлх үр дүнгүүд %s-н

en: Other action
mon: Бусад үйлдэл

note: %1$s:  resul.used | html
en: %s times
mon: %s удаа

en: Edit authority
mon: Байгууллагыг засварлах

en: Add to a list
mon: Жагсаалт рүү нэмэх

en: More details
mon: Илүү дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Send
mon: Илгээх

en: Subject(s)
mon: Субьект(үүд)

en: Copyright
mon: Зохиогчийн эрх

en: Unified title
mon: Нэгтгэсэн гарчиг

en: Serial
mon: Цуврал

en: Dewey
mon: Дею

en: Classification
mon: Ангилал

en: URL(s)
mon: URL(үүд)

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
mon: %s-рүү энэ сагс илгээгдсэн.

en: Sending your cart
mon: Таны сагсыг илгээх

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item %s
mon: Зүйл %s

en: Item(s)
mon: Зүйл(с)

en: No limit
mon: Хязгааргүй

en: Select local databases
mon: Локал өгөгдлийн сангуудыг сонгох

en: not
mon: биш

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
mon: Хайлтын томьёололуудыг оруулах

note: A
en: Add another field
mon: Өөр талбарыг нэмэх

en: Tags:
mon: Таагууд:

en: No cover image available
mon: Хавтасны зургууд бэлэн биш байна

en: Editions
mon: Хэвлэлтүүд

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Last seen
mon: Сүүлд харагдсан

note: %1$s:  Branches.GetName( transfer.frombranch ) | html %2$s:  Branches.GetName( transfer.tobranch ) | html %3$s:  transfer.datesent | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
mon: %s -аас хойш %s хүртэл %s дамжин өнгөрөх

en: Unavailable (lost or missing)
mon: Бэлэн биш (алдагдсан)

en: Damaged
mon: Эвдэрсэн

en: Hold for:
mon: Дараахьд зориулагдаж баригдсан:

en: No physical items for this record
mon: Энэ бичлэгт зориулсан биет зүйлс алга

en: Issue #
mon: Дугаар #

en: Accepted
mon: Хүлээж авагдсан

en: Rejected
mon: Татгалзагдсан

en: Checked
mon: Сонгогдсон

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
mon: Коха-н өөр хэсэг рүү очихын тул дээд цэсний мөрийг ашиглах.

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc'
en: Checkout history for %s
mon: %s-д зориулсан авалтын түүх

en: All item types
mon: Бүх зүйлийн төрлүүд

en: Availability:
mon: Бэлэн байдал:

en: Checked out
mon: Гарсан

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Itemtype
mon: Зүйлийнтөрөл

en: Biblionumber:
mon: Номзүйндугаар:

en: Rental charge:
mon: Түрээсийн төлбөр:

en: Physical details:
mon: Биет дэлгэрэнгүй мэдээллүүд:

en: View all
mon: Бүгдийг харах

en: Collection:
mon: Цуглуулга:

en: History
mon: Түүх

en: Last seen:
mon: Сүүлд харагдсан:

en: Last borrowed:
mon: Сүүлд зээлдсэн:

en: Paid for?:
mon: Дараахьд төлөгдсөн үү?:

en: Public note:
mon: Нийтийн санамж:

en: Any word
mon: Дурын үг

en: Term/Phrase
mon: Томьёолол/Хэллэг

en: Results
mon: Үр дүнгүүд

en: In your cart
mon: Таны сагсанд

en: On hold
mon: Барилтанд байгаа

en: No items
mon: Зүйлс алга

note: %1$s:  resultsloo.timestamp | html
en: (modified on %s)
mon: (%s-д өөрчлөгдсөн)

en: Add biblio
mon: Ном зүй нэмэх

en: : Barcode must be unique.
mon: : Бар код нь өвөрмөц байх ёстой.

en: Error saving item
mon: Зүйлийг хадгалах үеийн алдаа

en: : item is checked out.
mon: : зүйл авагдсан байна.

en: : item has a waiting hold.
mon: : зүйл нь хүлээгдэж байгаа барилттай байна.

note: INPUT type=submit name=add_submit
en: Add item
mon: Зүйл нэмэх

en: Enter item barcode:
mon: Зүйлийн бар кодыг оруулах:

en: On order
mon: Захиалгатай

en: Issue:
mon: Дугаар:

en: Date:
mon: Огноо:

note: %1$s:  barcode | html
en: Barcode %s
mon: Бар код %s

en: No. of times checked out
mon: Авагдсан тоо

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: Circulation: Overdues at %s
mon: Түгээлт: %s дэх төлбөрийн хугацаа хэтрэлүүд

en: Date due
mon: Болзолт огноо

en: Borrower
mon: Зээлдэгч

en: Cancel notification
mon: Санамжийг цуцлах

note: %1$s:  Branches.GetName( errmsgloo.msg ) | html
en: Please return item to home library: %s
mon: Зүйлийг үндсэн номын сан руу нь буцаана уу: %s

en: Item is already at destination library.
mon: Зүйл нь аль хэдийн очих ёстой номын сандаа байна.

en: Seen
mon: Харагдсан

note: %1$s:  expiry | $KohaDates
en: Patron's account has been renewed until %s
mon: %s хүртэл үйлчлүүлэгчийн данс шинэчлэгдсэн байна

en: Item was lost, now found.
mon: Зүйл алдагдсан байсан, одоо олдсон.

en: Item has been withdrawn
mon: Зүйл буцааж татагдсан байна

en: Item is restricted
mon: Зүйл хязгаарлагдсан

en: Patron's address is in doubt
mon: Үйлчлүүлэгчийн хаяг эргэлзээтэй байна

en: Patron's card is lost
mon: Үйлчлүүлэгчийн карт алдагдсан байна

en: Patron is restricted
mon: Үйлчлүүлэгч хязгаарлагдсан байна

en: No more renewals possible
mon: Дахин шинэчлэл хийх боломжгүй

en: Patron's card is expired
mon: Үйлчлүүлэгчйин картын хугацаа дууссана байна

en: Patron's address is in doubt.
mon: Үйлчлүүлэгчийн хаяг эргэлзээтэй байна.

en: Date due:
mon: Болзолт огноо

en: Patron category:
mon: Үйлчлүүлэгчийн ангилал:

en: Patron flags:
mon: Үйлчлүүлэгчийн дарцгууд:

en: Address in question
mon: Хаяг асуудалтай байна

en: Library of the patron:
mon: Үйлчлүүлэгчийн номын сан:

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates
en: Reported on %s
mon:  %s тайлан нь гарсан

note: INPUT type=text
en: Patron name
mon: Үйлчлүүлэгчийн нэр

en: No items found.
mon: Зүйлс олдсонгүй.

note: %1$s:  todaysdate | $KohaDates %2$s:  from | $KohaDates %3$s:  to | $KohaDates
en: Calculated on %s. From %s to %s
mon:  %s дээр тооцоологдсон. %s-с %s рүү

note: For the first occurrence, %1$s:  reserveloo.copies_to_buy | html
en: %s to order
mon: %s-г захиалахаар

en: Hold at
mon: Дараахь баригдсан

en: Recall
mon: Буцаах

en: Not checked out.
mon: Авагдаагүй.

en: NOT CHECKED IN
mon: ӨГӨЛТ ХИЙГДЭЭГҮЙ

en: Fines for returned items are forgiven.
mon: Буцаагдсан зүйлсийн торгуулийг тооцохгүй.

en: Forgive overdue charges
mon: Хугацаа хэтэрсэн төлбөрүүдийг өршөөх

en: Choose library:
mon: Номын санг сонгох:

note: %1$s:  branchesloo.branchname | html
en: Coming from %s
mon: %s-с ирж байна

en: Date of transfer
mon: Дамжуулалтын огноо

en: No transfers to receive
mon: Хүлээн авах дамжуулалт алга

en: No holds found.
mon: Барилтууд олдсонгүй.

en: Barcode:
mon: Бар код:

en: Filters
mon: Шүүрүүд

en: Patron:
mon: Үйлчлүүлэгч:

en: I encountered some problems.
mon: Би зарим бэрхшээлтэй тулгарлаа.

en: All dependencies installed.
mon: Бүх хамаарлууд суурилуулагдсан.

en: Database settings:
mon: Өгөгдлийн сангийн тохиргоонууд:

en: Connection established.
mon: Холболт тогтоогдлоо.

en: Please create the database before continuing.
mon: Үргэлжлүүлэхийн өмнө өгөгдлийн баазыг үүсгэнэ үү.

en: Check that your database is running.
mon: Таны өгөгдлийн бааз ажиллаж байгаа эсэхийг шалга

en: No MARC frameworks are available for your language. Defaulting to the frameworks supplied for English (en)
mon: Таны хэлд тохирох  MARC бүтцүүд алга байна. Англи хэлэнд зориулсан бүтцүүдийг анхдагч байдлаар ашиглана

en: Other data
mon: Бусад өгөгдөл

en: No sample data and settings are available for your language. Defaulting to the samples supplied for English (en)
mon: Таны хэлэнд загвар өгөгдөл болон тохиргоонууд алга байна. Англи хэлэнд зориулсан загваруудыг анхдагч байдлаар авлаа

note: %1$s:  lis.level FILTER ucfirst | html
en: %s data added
mon: %s өгөгдөл нэмэгдсэн

en: Please contact your system administrator
mon: Системийн зохицуулагчтайгаа холбоо барина уу

en: Database tables created
mon: Өгөгдлийн сангийн хүснэгтүүд үүсгэгдсэн

en: Now we're ready to create the database tables and fill them with some default data.
mon: Одоо бид өгөгдлийн сангийн хүснэгтийг үүсгэж, зөрим анхдагч өгөгдлөөр бөглөх боломжтой боллоо.

en: Continue to log in to Koha
mon: Коха-д нэвтрэхээ үргэлжлүүлэх

note: %1$s:  Koha.Version.maintenance | html
en: Koha %s
mon: Коха %s

en: Search on
mon: Дараахьд хайх

en: See online help for advanced options
mon: Ахисан түвшний сонголборуудын онлайн тусламжийг харах

en: Offset:
mon: Шилжүүлэг:

en: Creep:
mon: Гулсалт:

en: Profile:
mon: Төрх:

note: INPUT type=button
en: Done
mon: Дууссан

en: Add checked
mon: Сонгогдсоныг нэмэх

en: Return date
mon: Буцаах огноо

en: Outstanding
mon: Онцгой

en: Librarian
mon: Номын санч

en: Create manual invoice
mon: Гар ажмллагаатай нэхэмжлэлийг үүсгэх

en: Create manual credit
mon: Гар ажиллагаатай кредитийг үүсгэх

en: Updated
mon: Шинэчилсэн

en: Description of charges
mon: Төлбөрүүдийн тайлбар

note: %1$s:  ItemsOnIssues | html
en: Patron has %s item(s) checked out.
mon: Үйлчлүүлэгч %s зүйлийг авсан байна.

note: %1$s:  debits | $Price
en: Patron has %s in fines.
mon: Үйлчлүүлэгч %s торгуультай байна.

en: Patron's record has guaranteed accounts attached.
mon: Үйлчлүүлэгчийн бичлэг нь дансуудыг заавал агуулна.

en: Any item type
mon: Дурын зүйлийн төрөл

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
mon: Нууц үгүүд дор хаяж %s тэмдэгтүүдээс тогтсон байх ёстой.

en: Processing...
mon: Боловсруулж байна....

en: Library is invalid.
mon: Номын сан хүчингүй.

en: Date of birth is invalid.
mon: Төрсөн өдөр хүчингүй байна.

en: Date of enrollment is invalid.
mon: Оруулгын огноо хүчингүй байна.

en: Date of expiration is invalid.
mon: Хугацаа дуусалтын огноо хүчингүй байна.

en: Additional attributes and identifiers
mon: Нэмэгдэл шинж тэмдэгтүүд ба хувьсагчид

en: (Error)
mon: (Алдаа)

en: Guarantor:
mon: Батлан даагч:

en: Password is too short
mon: Нууц үг хэтэрхий богино байна

note: %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Minimum password length: %s
mon: Нууц үгийн хамгийн бага урт:%s

en: SMS number:
mon: SMS дугаар:

en: Approve
mon: Батлах

en: Patron's address in doubt
mon: Эргэлзээтэй байгаа үйлчлүүлэгчийн хаяг

en: statistics
mon: статистикууд

en: Date of birth:
mon: Төрсөн өдөр:

en: Restricted:
mon: Хязгаарлагдсан:

en: Guarantees:
mon: Баталгаанууд:

en: Library use
mon: Номын сангийн ашиглалт

en: Insufficient privileges.
mon: Хангалтгүй эрх мэдлүүд.

en: OPAC note:
mon: OPAC санамж:

en: Notice
mon: Санамж

en: New purchase suggestion
mon: Шинэ худалдан авалтын санал

en: Managed by
mon: Дараахаар зохицуулагдсан

en: Routing list
mon: Замчлалын жагсаалт

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.UZIPFAIL | html
en: %s failed to unpack.
mon: %s задалж чадсангүй

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.CORERR | html
en: %s An unknown error has occurred.
mon: %s Танигдаагүй алдаа тохиолдлоо.

en: Please review the error log for more details.
mon: Дэлгэрэнгүй мэдээллийн алдаанын архиваас харна уу.

en: Acquisitions statistics
mon: Фондод авалтуудын статистикууд

en: Filtered on:
mon: Дараахьд шүүгдсэн:

en: Day of week
mon: Долоо хоногийн өдөр

en: Month
mon: Сар

en: Output
mon: Гаралт

en: Checkout date from:
mon: Авалтын огноо:

en: Check-in date from:
mon: Өгөх огноо:

en: Category code
mon: Ангилалын код

en: Day
mon: Өдөр

en: Num/Patrons
mon: Тоо/Үйлчлүүлэгчид

en: Patrons statistics
mon: Үйлчлүүлэгчдийн статистик

en: Patron status
mon: Үйлчлүүлэгчийн төлөв

en: Patron activity
mon: Үйлчлүүлэгчийн үйл ажиллагаа

en: From
mon: Дараахиас

en: Men
mon: Эрчүүд

en: -- All --
mon: -- Бүгд --

en: Rank/Biblioitemnumbers
mon: Эрэмбэ/Номзүйнзүйлийндугаарууд

en: Check-in date from
mon: Өгөх огноо

en: Limit to:
mon: Дараахиар хязгаарлах:

en: Categorycode
mon: Ангилалынкод

en: Group
mon: Бүлэг

note: %1$s:  looptable.coltitle | html
en: No items for %s
mon:  %s-д зориулсан зүйлс алга

en: Catalog statistics
mon: Каталогийн статистик

en: Publication year
mon: Хэвлэлтийн жил

en: Filter barcode
mon: Шүүрийн бар код

en: Count total items
mon: Бүх зүйлсийн тоо

en: Dictionary
mon: Толь бичиг

en: Area
mon: Талбар

en: Definition
mon: Тодорхойлолт

en: Area:
mon: Талбар:

en: Create report from SQL
mon: SQL-с тайлан үүсгэх

en: Reports Dictionary
mon: Тайлангуудын толь бичиг

note: A
en: Delete this saved report
mon: Энэ хадгалагдсан тайланг устгах

en: Note: Be careful selecting when selecting columns. If your choice is too broad it could result in a very large report that will either not complete, or slow your system down.
mon: Санамж: Багануудыг сонгох үед сонголтондоо болгоомжтой байх хэрэгтэй. хэрвээ таны сонголт хэтэрхий өргөн бол хэтэрхий том тайлан үүсэж таны системийн ажиллагааг удаашруулна.

en: Average checkout period statistics
mon: Дундаж авалтын үеийн статистик

en: Returns
mon: Буцаалтууд

en: Period
mon: Үе

en: Renewal
mon: Шинэчлэл

en: Checkin
mon: Өгөлт

en: January
mon: Нэгдүгээр сар

en: February
mon: Хоёрдугаар сар

en: March
mon: Гуравдугаар сар

en: April
mon: Дөрөвдүгээр сар

en: May
mon: Тавдугаар сар

en: June
mon: Зургаадугаар сар

en: July
mon: Долдугаар сар

en: August
mon: Наймдугаар сар

en: October
mon: Аравдугаар сар

en: November
mon: Арван нэгдүгээр сар

en: December
mon: Арван хоёрдугаар сар

en: Date last seen
mon: Хамгийн сүүлд харагдсан огноо

en: Items lost
mon: Зүйлс алдагдсан

en: Hold details
mon: Барилтын дэлгэрэнгүй мэдээлэл

en: Pickup at:
mon: Дараахьд авах:

en: Patron not found:
mon: Үйлчлүүлэгч олдсонгүй::

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Item damaged
mon: Гэмтсэн зүйл

note: %1$s:  itemloo.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due %s
mon: Болзолт  %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.notforloan', authorised_value => itemloo.notforloan ) | html
en: Not for loan (%s)
mon: Зээллэгт зориулагдаагүй(%s)

en: Existing holds
mon: Одоо байгаа барилтууд

en: Expiring before:
mon: Дараахиас өмнө хугацаа дуусна:

en: OPAC note
mon: OPAC санамж

en: No results for your query
mon: Таны хайлтанд үр дүнгүүд алга

en: No missing issues found.
mon: Дутаж байгаа дугаарууд алга.

en: Missing issues
mon: Байхгүй байгаа дугаарууд

en: Issue number
mon: Дугаарын дугаарлал

note: INPUT type=text
en: Search %s
mon: Дараахьд хайх

en: Select notice:
mon: Санамжийг сонгох:

en: Add recipients
mon: Кредит нэмэх

en: See any subscription attached to this biblio
mon: Энэ ном зүйд холбогдсон ямар нэг захиалгыг харах

en: # Subs
mon: # Дэдүүд

en: Routing
mon: Замчлал

en: Numbered
mon: Дугаарлагдсан

en: Published on
mon: Дараахьд хэвлэгдсэн

en: Expected on
mon: Дараахьд хүлээгдсэн

en: Nonpublic note:
mon: Нийтийн бус санамж:

en: Next issue publication date:
mon: Дараагийн дугаарыг хэвлэх огноо:

en: -- please choose --
mon: -- сонгоно уу --

en: Numbering pattern:
mon: Дугаарлах хэв:

en: Numbering formula:
mon: Дугаарлах томьёо:

note: INPUT type=submit
en: Save subscription
mon: Захиалгыг хадгалах

en: Catalog search
mon: Каталогийн хайлт

en: Planning
mon: Төлөвлөж байна

en: Issues
mon: Дугаарууд

en: Librarian identity:
mon: Номын санчийн id:

en: Beginning date:
mon: Эхлэх огноо:

en: Number pattern:
mon: Тооны хэв:

en: Rollover:
mon: Холбоос товч:

en: Irregularity:
mon: Тогтмол биш байдал:

en: First arrival:
mon: Анхны хүлээн авалт

en: Number of issues:
mon: Дугааруудын тоо:

en: Number of weeks:
mon: Долоо хоногуудын тоо:

en: Number of months:
mon: Саруудын тоо:

en: Planned date
mon: Төлөвлөгдсөн огноо

en: Published date
mon: Хэвлэгдсэн огноо

note: SCRIPT
en: Fall
mon: Намар

note: SCRIPT
en: Northern
mon: Умардын

note: SCRIPT
en: Rollover at:
mon: Дараахь дахь холбоос товч:

note: SCRIPT
en: Season
mon: Улирал

en: Received issues
mon: Хүлээн авагдсан дугаарууд

note: INPUT type=submit
en: Save subscription history
mon: Захиалгын түүхийг хадгалах

en: Copyright date:
mon: Зохиогчийн эрхийн огноо:

en: Enter a new purchase suggestion
mon: Шинэ худалдан авалтын саналыг оруулах

en: Approved
mon: Батлагдсан

en: Reviewer
mon: шүүмжлэгч

en: Reject
mon: Татгалзах

en: Options
mon: Сонголборууд

en: Permanently delete these patrons
mon: Эдгээр үйлчлүүлэгчдийг бүрмөсөн хасах

en: Move these patrons to the trash
mon: Эдгээр үйлчлүүлэгчдийг хог руу зөөх

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully moved to trash
mon: %s үйлчлүүлэгч амжилттай хогийн сав руу шилжүүлэгдсэн

note: %1$s:  TotalDel | html
en: %s patrons have been successfully deleted
mon: %s үйлчлүүлэгч амжилттай устгагдсан

en: No patron records have been removed
mon: Үйлчлүүлэгчийн бичлэгүүд арилгагдаагүй байна

en: No patron records have been anonymized
mon: Үйлчлүүлэгчийн бичлэгүүдийн нэрийг арилгаагүй байна

en: Content
mon: Материал

en: Note : The items are exported by this tool unless specified.
mon: Санамж : Өөрөөр заагдаагүй бол эдгээр зүйлс нь энэ хэрэгслээр экспортлогдоно.

en: File name:
mon: Файлын нэр:

en: Edit this holiday
mon: Энэ баярыг засварлах

en: Delete this holiday
mon: Энэ баярыг устгах

en: Add new holiday
mon: Шинэ баярыг нэмэх

en: Holiday only on this day
mon: Зөвхөн энэ өдөрт баяр

en: Holiday repeated every same day of the week
mon: Долоо хоногийн зөвхөн нэг өдөр тохиодог баяр/амралт

en: Holiday repeated yearly on the same date
mon: Жил болгон ижил огноо дээр тохиодог баяр

en: Calendar information
mon: Календарийн мэдээлэл

en: Search in the calendar the day you want to set as holiday.
mon: Өөрийн амралтын өдөр болгохыг хүссэн өдрөө календариас хайх.

en: Holiday exception
mon: Баярыг тооцох

en: Back to Tools
mon: Хэрэгслүүд рүү буцах

en: Header row could not be parsed
mon: Толгой мөрд задлан шинжилгээ хийж болгой байна

en: Import into the borrowers table
mon: Зээлдэгчийн хүснэгт рүү импортлох

en: Field to use for record matching
mon: Бичлэг тааруулахад ашиглагдах талбар

en: If matching record is already in the borrowers table:
mon: Хэрвээ таарах бичлэг зээлдэгчдийн хүснэгтэнд байгаа бол:

en: Ignore this one, keep the existing one
mon: Үүнийг үл тооцоолох, одоо байгааг хадгалах

en: Overwrite the existing one with this
mon: Одоо байгааг үүгээр дарах

note: %1$s:  moddatecount | html %2$s:  date | $KohaDates with_hours => 1
en: %s items modified : datelastseen set to %s
mon: %sзүйлс өөрчлөгдсөн: datelastseen-г %s болгосон

note: %1$s:  errorfile | html
en: %s can't be opened
mon: %s дахин нээгдэж болохгүй байна

en: Filter location
mon: Шүүрийн байршил

en: Koha module:
mon: Коха модуль:

en: Code:
mon: Код:

en: No records have been staged.
mon: Үзүүлэгдсэн бичлэгүүд алга.

en: Failed to apply different matching rule
mon: Өөр тааруулах дүрмийг ашиглаж чадсангүй

en: Changed action if matching record found
mon: Таарах бичлэг олдвол хийгдэх үйлдлийг өөрчилсөн

en: Changed action if no match found
mon: Таарах бичлэг олдохгүй бол хийглэх үйлдлийг өөрчилсөн

en: Changed item processing option
mon: Зүйлийн боловсруулалтын сонголборыг өөрчилсөн

en: # Items
mon: # Зүйлс

en: Citation
mon: Ишлэл

en: Data error
mon: Өгөгдлийн алдаа

en: Delay
mon: Саатуулах

en: Letter
mon: Захиа

en: No notice
mon: Санамж алга

note: SCRIPT
en: Second
mon: Секунд

note: %1$s:  COUNT.TCOUNTS | html
en: %s image(s) moved into the database:
mon: %s зураг(ууд) энэ өгөгдлийн сан руу шилжүүлэгдсэн:

note: For the first occurrence, %1$s:  ERROR.OPNLINK | html
en: Cannot open %s to read.
mon: %s-г уншихаар нээж чадахгүй байна.

en: Please verify that it exists.
mon: Тэр байгааг шалгана уу.

en: Please verify that you are using either a single quote or a tab.
mon: Та нэг ишлэл эсвэл самбар ашиглаж байгаа эсэхээ шалгана уу.

en: Failed to add scheduled task
mon: Хуваарь нь гарсан ажлуудыг нэмж чадсангүй

en: Current server time is:
mon: Одоогийн серверийн цаг:

en: Report:
mon: Тайлан:

en: Email:
mon: Цахим шуудан:

en: Date/Time
mon: Огноо/Цаг

en: Select a MARC file to stage in the import reservoir. It will be parsed, and each valid record staged for later import into the catalog.
mon: Импортын хадгалалтанд хийхээр MARC файлыг сонгох. Энэ задлан шинжлэгдэнэ, хүчинтэй бичлэг болгон нь дараа каталог рүү импортлогдохоор хийгдэнэ.

en: Look for existing records in catalog?
mon: Каталогд байгаа бичлэгүүдийг хайхуу?

en: Record matching rule:
mon: Бичлэг тааруулах дүрэм:

en: Check for embedded item record data?
mon: Холбогдсон зүйлийн бичлэгийн өгөгдөл байгаа эсэхийг шалгах уу?

en: Import patron data
mon: Үйлчлүүлэгчийн өгөгдлийг импортлох

en: Define notices (print and email notification messages for overdues, etc.)
mon: Санамжуудыг тодорхойлох (хугацаа хэтэрсэн төлбөрүүдэд зориулж санамжийн мэдээнүүдийг хэвлэх, илгээх)

en: Moderate patron tags
mon: Жирийн үйлчлүүлэгчийн таагууд

en: Define days when the library is closed
mon: Номын сан хаагдах өдрүүдийг тодорхойлох

en: Browse the system logs
mon: Системийн архивүүдийг гүйлгэж үзэх

en: Schedule tasks to run
mon: Гүйцэтгэх ажлуудын хуваарийг гаргах

en: Resume
mon: үргэлжлүүлэх

en: Librarian:
mon: Номын санч:

en: Info:
mon: Мэдээлэл:

en: Named:
mon: Нэрлэгдсэн:

en: Object
mon: Обьект

en: Info
mon: Мэдээлэл

note: A
en: Display member details.
mon: Гишүүний дэлгэрэнгүй мэдээллийг үзүүлэх.

en: Select an existing list
mon: Одоо байгаа жагсаалтыг сонгох

en: Choose list
mon: Жагсаалтыг сонгох

en: Add to a new list:
mon: Шинэ жагсаалт руу нэмэх:

en: Copyrightdate
mon: Зохиогчийнэрхийногноо

en: Contents
mon: Материалууд

note: SCRIPT
en: Cart
mon: Карт
