Koha 23.11.09.000 - en to ml translation catalogue (10 entries)

en:  The order %s (%s) has been received.
ml: ഓർഡർ %s (%s) സ്വീകരിച്ചു

en: %s %s has added a note to the item %s - %s (%s).
ml: %s %s ഇനത്തിലേക്ക് ഒരു കുറിപ്പ് ചേർത്തു %s - %s (%s).

en: %s Staff
ml: %s ജീവനക്കാരൻ

en:                 PT  - Patron
ml: അംഗം

en:                 ST  - Student
ml: വിദ്യാർത്ഥി

en:                 K   - Kid
ml: കുട്ടി

en:                 SC  - School
ml: സ്കൂൾ

en:                 L   - Library
ml: ലൈബ്രറി

en:                 T   - Teacher
ml: അദ്ധ്യാപകന്‍

en:                 S   - Staff
ml: ജീവനക്കാരന്‍
