Koha 23.11.09.000 - en to hy-Armn translation catalogue (2208 entries)

en: Your charges
hy-Armn: Ձեր գանձումները

en: Created
hy-Armn: Ստեղծված է

en: Updated
hy-Armn: Թարմացված

en: Type
hy-Armn: Տեսակ

en: Description
hy-Armn: Նկարագրություն

en: Amount
hy-Armn: Գումարը

en: Amount outstanding
hy-Armn: Չվճարված մեծություն

en: Total due
hy-Armn: Ընդամենը վերադարձ

en: Total due if credit(s) applied:
hy-Armn: Ընդամենը ենթակա է վճարման, եթե կրեդիտները կիրառված են:

en: You have no fines or charges
hy-Armn: Դու չունես տուգանքներ կամ պահումներ

note: %1$s:  r.patron.firstname | html %2$s:  r.patron.surname | html
en: %s %s's fines and charges
hy-Armn: %s %s's տուգանքները և ծախսերը

en: Fine amount
hy-Armn: Տուգանքի գումար

en: Pay selected fines and charges
hy-Armn: Վճարիր ընտրված տուգանքները և ծախսերը

en: Payment method
hy-Armn: Վճարման մեթոդ

en: Make payment
hy-Armn: Կատարիր վճարում

en: Amount to pay:
hy-Armn: Վճարման ենթակա գումար

en: Account creation fee
hy-Armn: Հաշվի ստեղծման վճար

en: Account renewal fee
hy-Armn: Հաշվի թարմացման վճար

en: Article request fee
hy-Armn: Հոդվածի պատվերի վճար

en: Lost item
hy-Armn: Կորած նյութ

en: Manual fee
hy-Armn: Ձեռնարկի վճար

en: New card
hy-Armn: Նոր քարտ

en: Fine
hy-Armn: Տուգանք

en: Lost item processing fee
hy-Armn: Կորած նյութի մշակման գին

en: Rental fee
hy-Armn: Վարձավճար

en: Daily rental fee
hy-Armn: Վարձակալության օրական վարձ

en: Renewal of rental item
hy-Armn: Վարձով տրվող նյութի վարձի թարմացում

en: Renewal of daily rental item
hy-Armn: Օրավարձով տրվող նյութի վարձի թարմացում

en: Hold fee
hy-Armn: Պահման գումար

en: Hold waiting too long
hy-Armn: Պահումը սպասում է շատ երկար

en: Payment from library to patron
hy-Armn: Վճարում գրադարանից ընթերցողին

en: Credit has been voided
hy-Armn: Կրեդիտը չեղյալ է հայտարարվել

en: Cancelled charge
hy-Armn: Չեղյալ արված գանձում

en: Credit
hy-Armn: Կրեդիտ

en: Discount
hy-Armn: Զեղչ

en: Forgiven
hy-Armn: Ներված

en: Lost item fee refund
hy-Armn: Կորած նյութի գնի գանձում

en: Overpayment refund
hy-Armn: Գերավճարի վերադարձ

en: Payment
hy-Armn: Վճարում

en: Lost item processing fee refund
hy-Armn: Կորած նյութի վերամշակման վճարի վերադարձ

en: Purchase
hy-Armn: Գնում

en: Refund
hy-Armn: Փոխհատուցում

en: Writeoff
hy-Armn: Դուրս գրիր

en: (Accruing)
hy-Armn: (Աճող)

en: (Returned)
hy-Armn: (Վերադարձված)

en: (Replaced)
hy-Armn: (Փոխարինված)

en: (Refunded)
hy-Armn: (Փոխհատուցվել է)

en: (Forgiven)
hy-Armn: (Ներված)

en: (Voided)
hy-Armn: (Արգելված)

en: (Lost)
hy-Armn: (Կորած)

en: (Cancelled)
hy-Armn: (Չեղյալ արված)

en: BT
hy-Armn: ԼՏ

note: ABBR
en: Broader Term
hy-Armn: Լայն տերմին

en: NT
hy-Armn: ՆՏ

note: ABBR
en: Narrower Term
hy-Armn: Նեղ տերմին

note: ABBR
en: Used For
hy-Armn: Օգտագործված համար

en: RT
hy-Armn: ԿՏ

note: ABBR
en: Related Term
hy-Armn: Կապված տերմին

en: (Earlier heading)
hy-Armn: (Ավելի վաղ խորագիր)

en: (Later heading)
hy-Armn: (Ավելի ուշ խորագիր)

en: (Acronym)
hy-Armn: (Կրճատում)

en: (Musical composition)
hy-Armn: (Երաժշտական ստեղծագործություն)

en: (Broader heading)
hy-Armn: (Լայն խորագիր)

en: (Narrower heading)
hy-Armn: (Նեղ խորագիր)

en: (Immediate parent body)
hy-Armn: (Անմիջական ծնողի մարմին)

en: used for/see from:
hy-Armn: օգտագործվում է/տես այնտեղից:

en: see also:
hy-Armn: տես նաև:

en: loop:
hy-Armn: հանգույց:

en: None
hy-Armn: Ոչ մեկը

note: %1$s:  IF ( biblio.title ) %2$s:  biblio.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  FOREACH subtitle IN biblio.subtitle.split(' \| ') %6$s:  IF Koha.Preference('marcflavour')=='UNIMARC' %7$s:  END %8$s:  subtitle | html %9$s:  END %10$s:  part_numbers = biblio.part_number.split(' \\| ') %11$s:  part
en: %s %s %s No title %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s
hy-Armn: %s %s %s Վերնագիր չկա %s %s%s,%s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s %s

en: No bibliographic record
hy-Armn: Չկա մատենագիտական գրառում

en: No title
hy-Armn: Վերնագիր չկա

note: SCRIPT
en: Clear date
hy-Armn: Մաքրիր ամսաթիվը

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (should match %s).
hy-Armn: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ (պետք է համընկնի %s).

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear filter
hy-Armn: Մաքրիր զտիչը

note: SCRIPT
en: Columns
hy-Armn: Սյունակներ

note: SCRIPT
en: Columns settings
hy-Armn: Սյունակի կարգաբերումներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Copy
hy-Armn: Պատճեն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Print
hy-Armn: Տպել

note: %1$s:  IF ( dateformat == "us" ) %2$s:  ELSIF ( dateformat == "metric" ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s(MM/DD/YYYY)%s(DD/MM/YYYY)%s(YYYY-MM-DD)%s
hy-Armn: %s(ԱԱ/ՕՕ/ՏՏՏՏ)%s(ՕՕ/ԱԱ/ՏՏՏՏ)%s(ՏՏՏՏ-ԱԱ-ՕՕ)%s

note: LINK
en: Search %s
hy-Armn: Փնտրել %s

note: For the first occurrence, %1$s:  HOLDS.count | html
en: (%s total)
hy-Armn: (%s ընդամենը)

en: Holds
hy-Armn: Պահումներ

en: Title
hy-Armn: Վերնագիր

en: Placed on
hy-Armn: Տեղաբաշխված է

en: Expires on
hy-Armn: Լրանում է

en: Pickup location
hy-Armn: Վերցնելու վայրը

en: Priority
hy-Armn: Առաջնայնություն

en: Notes
hy-Armn: Նշումներ

en: Status
hy-Armn: Վիճակ

en: Suspend
hy-Armn: Կասեցնել

en: Modify
hy-Armn: Ձևափոխիր

en: Next available item from item group:
hy-Armn: Նյութերի խմբից հաջորդ մատչելի նյութը։

note: %1$s:  HOLD.item.barcode | html
en: Item on hold: %s
hy-Armn: Նյութը պահման մեջ է։ %s

note: %1$s:  IF ( HOLD.expirationdate ) %2$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  ELSE
en: %s %s %s Never expires %s %s
hy-Armn: %s %s %s Ժամկետը երբեք չի լրանում %s %s

en: Change
hy-Armn: Փոփոխություն

en: Change pickup location for
hy-Armn: Փոխիր վերցնելու վայրը

note: BUTTON
en: Close
hy-Armn: Փակել

en: New pickup location:
hy-Armn: Վերցնելու նոր վայր:

en: Save
hy-Armn: Պահպանել

en: Cancel
hy-Armn: Չեղյալ անել

note: %1$s:  IF ( HOLD.is_at_destination )
en: %s Item waiting at
hy-Armn: %s Նյութը սպասում է

note: %1$s:  IF ( HOLD.desk_id ) %2$s:  HOLD.desk.desk_name | html %3$s:  END %4$s:  IF ( HOLD.waitingdate ) %5$s:  HOLD.waitingdate | $KohaDates %6$s:  IF HOLD.expirationdate %7$s:  HOLD.expirationdate | $KohaDates %8$s:  END %9$s:  END
en: %s, %s,%s %s since %s %s until %s %s %s
hy-Armn: %s, %s,%s %s սկսած %s %s մինչ %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item in transit to
hy-Armn: %s Նյութը տեղափոխման մեջ է դեպի

note: %1$s:  branch_name| $raw
en: Item in transit from %s since
hy-Armn: Նյութը տեղափոխման մեջ է %s -ից սկսած

en: Item in processing
hy-Armn: Նյութը մշակվում է

en: Suspended
hy-Armn: Կասեցված

en: until
hy-Armn: մինչ

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( HOLD.itemtype ) | html
en: Pending for next available item of item type '%s'
hy-Armn: Սպասվում է հաջորդ հասանելի նոյւթին '%s' նյութի տեսակի համար

en: Pending
hy-Armn: Սպասվող

en: Resume
hy-Armn: Վերսկսել

en: Suspend all holds
hy-Armn: Կասեցրու բոլոր պահումները

en: until
hy-Armn: մինչ

en: Clear date to suspend indefinitely
hy-Armn: Մաքրիր ամսաթիվը անորոշ ժամանակով կասեցնելու համար

en: Resume all suspended holds
hy-Armn: Կատարի բոլոր կասեցված պահումները

en: Tab text 1
hy-Armn: Ներդիրի տեքստը 1

en: Tab text 2
hy-Armn: Ներդիրի տեքստը 2

en: Module
hy-Armn: Մոդուլ

en: Module page
hy-Armn: Մոդուլի էջ

en: Add form
hy-Armn: Ավելացեք ձև

en: Confirm deletion
hy-Armn: Հաստատիր ջնջումը

en: Module page
hy-Armn: Մոդուլի էջ

note: NAV
en: Breadcrumb
hy-Armn: Պաքսիմատ

en: Home
hy-Armn: Տուն

en: Source
hy-Armn: Աղբյուր

en: Author
hy-Armn: Հեղինակ

en: Date
hy-Armn: Ամսաթիվ

en: Programming error, item-status.inc must be called with a Koha::Item object.
hy-Armn: Ծրագրավորման սխալը՝ item-status.inc -ը պետք է կանչվի Koha::Item օբյեկտով:

en: Item lost
hy-Armn: Կորած նյութ

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Currently in local use by %s %s %s(%s)%s
hy-Armn: Այս պահին տեղային օգտագործման մեջ %s %s %s (%s) %s

en: Currently in local use
hy-Armn: Այս պահին տեղային օգտագործման մեջ

note: %1$s:  checkout_patron.firstname | html %2$s:  checkout_patron.surname | html %3$s:  IF ( checkout_patron.cardnumber ) %4$s:  checkout_patron.cardnumber | html %5$s:  END
en: Checked out to %s %s %s(%s)%s
hy-Armn: Դուրս է տրված %s %s %s(%s)%s

en: Checked out
hy-Armn: Դուրս տրված

en: Recall
hy-Armn: Հետ կանչ

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( transfertfrom ) | html %2$s:  Branches.GetName( transfertto ) | html %3$s:  transfertwhen | $KohaDates
en: In transit from %s to %s since %s
hy-Armn: Գտնվում է տրանզիտում %s մինչև %s ընդամենը %s

en: On hold
hy-Armn: Պահման մեջ է

en: Item withdrawn
hy-Armn: Նյութը դուրս է գրված

note: For the first occurrence, %1$s:  IF restricted_lib
en: Not for loan %s
hy-Armn: Տացքի համար չէ %s

en: In bundle:
hy-Armn: Փաթեթում՝

en: Item damaged
hy-Armn: Նյութը վնասված է

en: On order
hy-Armn: Պատվիրված

en: Pending hold
hy-Armn: Սպասող պահում

en: Pending recall
hy-Armn: Սպասող հետկանչ

note: %1$s:  IF restricted_lib
en: Available %s
hy-Armn: Հասանելի %s

en: Languages
hy-Armn: Լեզուներ

note: A
en: Switch languages
hy-Armn: Փոխել լեզուները

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s %s Koha online %s
hy-Armn: %s %s %s Կոհա առցանց %s

en: Help
hy-Armn: Օգնություն

en: Log out
hy-Armn: Դուրս գալ

en: Skip to main content
hy-Armn: Անցնել հիմնական բովանդակությանը

en: Your cart is empty.
hy-Armn: Քո զամբյուղը դատարկ է։

note: A
en: Cart
hy-Armn: Սայլակ

note: A
en: Collect items you are interested in
hy-Armn: Հավաքիր նյութերը որոնցում հետաքրքրված ես

note: A
en: Lists
hy-Armn: Ցուցակներ

note: A
en: Show lists
hy-Armn: Ցույց տուր ցուցակները

en: Public lists
hy-Armn: Հանրային ցուցակներ

en: View all
hy-Armn: Դիտիր բոլորը

en: Your lists
hy-Armn: Քո ցուցակները

en: No private lists
hy-Armn: Չկան մասնավոր ցուցակներ

en: New list
hy-Armn: Նոր ցուցակ

en: Log in to create your own lists
hy-Armn: Մուտք գործիր ստեղծելու Քո Սեփական Ցուցակները

note: A
en: Self check out
hy-Armn: Ինքնատացք

en: Self checkout
hy-Armn: Ինքնատացք

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user no_html = 1
en: Welcome, %s
hy-Armn: Բարի գալուստ, %s

en: Log out
hy-Armn: Դուրս գալ

note: A
en: Log in to your account
hy-Armn: Մուտք գործեք ձեր հաշիվ

en: Your account
hy-Armn: Քո հաշիվը

en: Search history
hy-Armn: Որոնման պատմություն

note: A
en: View your search history
hy-Armn: Դիտիր փնտրման քո պատմությունը

en: Clear
hy-Armn: Մաքուր

note: A
en: Delete your search history
hy-Armn: Ջնջիր քո որոնման պատմությունը

note: A name=Your cookies
en: View and amend cookies you have consented to
hy-Armn: Դիտեք և փոփոխեք թխուկները, որոնց համաձայնություն եք տվել

en: Your cookies
hy-Armn: Քո թխուկները

en: Library catalog
hy-Armn: Գրադարանի քարտարան

en: Subject
hy-Armn: Առարկա

en: Series
hy-Armn: Մատենաշար

en: Call number
hy-Armn: Դարակային համար

note: INPUT type=text name=q
en: Searching in %s only
hy-Armn: Փնտրրում %s միայն

en: All libraries
hy-Armn: Բոլոր գրադարանները

note: OPTGROUP
en: Libraries
hy-Armn: Գրադարաններ

note: OPTGROUP
en: Groups
hy-Armn: Խմբեր

note: BUTTON
en: Search
hy-Armn: Փնտրում

en: Advanced search
hy-Armn: Խորացված փնտրում

en: Course reserves
hy-Armn: Դասընթացի պահուստներ

en: Browse by hierarchy
hy-Armn: Դիտիր ըստ աստիճանակարգի

en: Authority search
hy-Armn: Հեղինակավորի փնտրում

en: Recent comments
hy-Armn: Վերջերս արված մեկնաբանություններ

en: Tag cloud
hy-Armn: Ցուցիչների ամպ

en: Subject cloud
hy-Armn: Խորագրային ամպ

en: Most popular
hy-Armn: Ամենահանրաճանաչը

en: Browse search
hy-Armn: Թերթիր որոնումը

en: Purchase suggestions
hy-Armn: Գնման առաջարկներ

en: Library
hy-Armn: Գրադարան

en: Log in with Google
hy-Armn: Մուտք գործիր Գուուգլով

en: If you do not have a Google account, but do have a local account, you can still log in:
hy-Armn: Եթե չունես Գուուգլ հաշիվ, բայց ունես տեղային հաշիվ, ապա դեռ կարող ես մուտք գործել։

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity. If you have a local login, you may use that below.
hy-Armn: Քո Շիբոլեթ բնութագրիչը չի համընկնում գրադարանի թույլատրելի բնութագրիչին։ Եթե ունես տեղային գրանցում, ստորև օգտագործիր այն։

en: Shibboleth login
hy-Armn: Shibboleth մուտք

en: Log in using a Shibboleth account
hy-Armn: Մուտք գործիր օգտագործելով Shibboleth հաշիվ

en: Local login
hy-Armn: Տեղային մուտք

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  provider.description | html
en: %s Log in with %s
hy-Armn: %s Մուտք գործիր %s

en: If you do not have an external account, but do have a local account, you can still log in:
hy-Armn: Եթե չունես արտաքին հաշիվ, բայց ունես տեղային հաշիվ, ապա դեռ կարող ես մուտք գործել։

en: Login:
hy-Armn: Գրանցում:

en: Password:
hy-Armn: Գաղտնաբառ:

note: INPUT type=submit
en: Log in
hy-Armn: Մուտք գործիր

en: Forgot your password?
hy-Armn: Մոռացե՞լ ես քո գաղտնաբառը։

en: Create an account
hy-Armn: Ստեղծիր հաշիվ

en: Accept all cookies
hy-Armn: Ընդունիր բոլոր թխուկները

en: Accept only essential cookies
hy-Armn: Ընդունիր բոլոր հիմնական թխուկները

note: BUTTON
en: Click to view more information about your cookie consents
hy-Armn: Սեղմեք՝ ձեր թխուկների համաձայնությունների մասին լրացուցիչ տեղեկություններ դիտելու համար

en: More information
hy-Armn: Ավելի տեղեկատվություն

en: Cookie consent
hy-Armn: Թխուկների համաձայնություն

note: INPUT type=checkbox name=consentCheckbox
en: Consent to cookie
hy-Armn: Համաձայնություն թխուկին

en: Accept selected non-essential cookies
hy-Armn: Ընդունեք ընտրված ոչ էական թխուկները

en: Report a concern
hy-Armn: Հաղորդեք մտահոգության մասին

en: Title:
hy-Armn: Վերնագիր։

en: Please describe your concerns:
hy-Armn: Խնդրում ենք նկարագրել ձեր մտահոգությունները.

en: Submit
hy-Armn: Հաստատել

en: Enter item barcode:
hy-Armn: Մուտք արա նյութի շտրիխ կոդը:

en: Barcode
hy-Armn: Շտրիխ կոդ

en: Due date
hy-Armn: Վերադարձի ամսաթիվ

en: items checked out
hy-Armn: Նյութը դուրս է տրված

en: Submit
hy-Armn: Հաստատել

note: A
en: Term
hy-Armn: Տերմին

en: Earlier heading
hy-Armn: Ավելի վաղ խորագիր

en: Later heading
hy-Armn: Ավելի ուշ խորագիր

en: Acronym
hy-Armn: Կրճատում

en: Musical composition
hy-Armn: Երաժշտական ստեղծագործություն

en: Broader heading
hy-Armn: Լայն խորագիր

en: Narrower heading
hy-Armn: Նեղ խորագիր

en: English
hy-Armn: Անգլերեն

en: French
hy-Armn: ֆրանսերեն

en: Italian
hy-Armn: Իտալերեն

en: German
hy-Armn: Գերմաներեն

en: Spanish
hy-Armn: Իսպաներեն

en: Report a problem
hy-Armn: Զեկուցիր խնդիրը

note: %1$s:  IF template.name.match('opac-main.tt')
en: Powered by %s
hy-Armn: Ուղեկցվում է %s

en: Koha
hy-Armn: Կոհա

en: Languages:
hy-Armn: Լեզուներ:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել փնտրման քո պատմությունը։

en: Place hold
hy-Armn: Դնել պահում

en: Place recall
hy-Armn: Դիր հետ կանչ

en: Request article
hy-Armn: Հոդվածի հարցում

en: Save to your lists
hy-Armn: Հիշիր քո ցուցակներում

en: (remove)
hy-Armn: (հեռացրու)

en: In your cart
hy-Armn: Քո սայլակում է

en: Add to your cart
hy-Armn: Ավելացրու քո սայլակին

en: Suggest for purchase
hy-Armn: Առաջարկիր գնման համար

en: Unhighlight
hy-Armn: Հանիր գույնը

en: Highlight
hy-Armn: Ընդգծել

en: Send to device
hy-Armn: Ուղարկիր սարքին

en: Save record
hy-Armn: Հիշիր գրառումը

en: Dublin Core
hy-Armn: Դուբլինյան միջուկ

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
hy-Armn: MARC (ոչ-Unicode/MARC-8)

en: MARC (Unicode/UTF-8, Standard)
hy-Armn: MARC (Unicode/UTF-8, Ստանդարտ)

en: More searches
hy-Armn: Ավելի փնտրումներ

en: Search for this title in:
hy-Armn: Որոնիր այս վերնագիրը ներսում՝

en: Exporting to Dublin Core...
hy-Armn: Արտահանում որպես Դուբլինյան միջուկ...

en: Simple DC-RDF
hy-Armn: Պարզ DC-RDF

en: Export
hy-Armn: Արտահանիր

en: Refine your search
hy-Armn: Վերաձևակերպիր քո փնտրումը

en: Custom search filters
hy-Armn: Անհատականացված փնտրման զտիչներ

en: Availability
hy-Armn: Հասանելիություն

en: Show all records
hy-Armn: Ցույց տուր բոլոր գրառումները

en: Showing only records with available items
hy-Armn: Ցույց է տալիս միայն մատչելի նյութերով գրառումները

en: Limit to records with available items
hy-Armn: Սահմանափակիր մատչելի նյութերով գրառումներով

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
hy-Armn: (կապակցված փնտրումներ: %s%s%s)

en: Authors
hy-Armn: Հեղինակներ

en: Titles
hy-Armn: Վերնագրեր

en: Topics
hy-Armn: Թեմաներ

en: Places
hy-Armn: Տեղեր

en: Item types
hy-Armn: Նյութի տեսակներ

en: Collections
hy-Armn: Հավաքածուներ

en: Home libraries
hy-Armn: Տնային գրադարաններ

en: Holding libraries
hy-Armn: Պահումը իրականացնող գրադարաններ

en: Locations
hy-Armn: Տեղակայություններ

note: A
en: Remove facet %s
hy-Armn: Հեռացրու ֆասետը %s

en: Show more
hy-Armn: Ցույց տալ ավելին

en: Show less
hy-Armn: Ցույց տուր ավելի քիչը

en: Messages for you
hy-Armn: Հաղորդում քո համար

note: %1$s:  message.message_date | $KohaDates %2$s:  Branches.GetName(message.branchcode) | html
en: Written on %s by %s
hy-Armn: Գրված %s կողմից %s

en: Dismiss
hy-Armn: Հեռացնել

en: Show the top
hy-Armn: Ցույց տուր վերինը

en: 10 titles
hy-Armn: 10 վերնագիր

en: 15 titles
hy-Armn: 15 վերնագիր

en: 20 titles
hy-Armn: 20 վերնագիր

en: 30 titles
hy-Armn: 30 վերնագիր

en: 40 titles
hy-Armn: 40 վերնագիր

en: 50 titles
hy-Armn: 50 վերնագիր

en: 100 titles
hy-Armn: 100 վերնագիր

en: From:
hy-Armn: Այստեղից:

en: Limit to:
hy-Armn: Սահմանափակիր։

en: All item types
hy-Armn: Բոլոր նյութերի տեսակներ

en: Limit to:
hy-Armn: Սահմանափակիր:

en: All collections
hy-Armn: Բոլոր հավաքածուները

en: Acquired in the last:
hy-Armn: Ձեռք է բերվել վերջում:

en: 3 months
hy-Armn: 3 ամիս

en: 6 months
hy-Armn: 6 ամիս

en: 12 months
hy-Armn: 12 ամիս

en: No limit
hy-Armn: Չկա սահմանափակում

en: Found in Open Library:
hy-Armn: Գտնվել է Open Library:

en: Select a download format
hy-Armn: Ընտրիր բեռնաթափման ձևաչափը

en: Save changes
hy-Armn: Հիշիր փոփոխությունները

note: INPUT type=submit
en: Login
hy-Armn: Գրանցում

note: NAV
en: Search results pagination
hy-Armn: Փնտրման արդյունքների էջակալում

note: %1$s:  hits_to_paginate | html %2$s:  total | html
en: %s of %s results loaded, refine your search to view other records
hy-Armn: %s ընդամենը %s արդյունքից բեռնված է, այլ գրառումները դիտելու համար վերաձևակերպիր քո հարցումը

en: First
hy-Armn: Առաջին

note: A
en: Go to the first page
hy-Armn: Գնա առաջին էջ

note: A
en: Go to the previous page
hy-Armn: Գնա նախորդ էջ

en: Previous
hy-Armn: Նախորդ

note: A
en: Current page: Page %s
hy-Armn: Ընթացիկ էջ: Էջ %s

note: A
en: Go to page %s
hy-Armn: Գնա դեպի էջը %s

note: A
en: Go to the next page
hy-Armn: Գնա հաջորդ էջ

en: Next
hy-Armn: Հաջորդը

note: A
en: Go to the last page
hy-Armn: Գնա վերջին էջ

en: Last
hy-Armn: Վերջին

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password contains leading and/or trailing spaces
hy-Armn: Գաղտնաբառը պարունակում է առաջնային և/կամ հետևի բացատներ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters
hy-Armn: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers
hy-Armn: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ, ներառած ԳԼԽԱՏԱՌԵՐ, փոքրատառեր և թվեր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please enter the same password as above
hy-Armn: Մուտք արա վերին մասի գաղտնաբառը

en: Relevance
hy-Armn: Կարևորություն

note: OPTGROUP
en: Popularity
hy-Armn: Հանրաճանաչություն

en: Popularity (most to least)
hy-Armn: Հանրահայտություն (ավելից դեպի պակաս)

en: Popularity (least to most)
hy-Armn: Հանրահայտություն (պակասից դեպի ավել)

en: Author (A-Z)
hy-Armn: Հեղինակ (Ա-Ֆ)

en: Author (Z-A)
hy-Armn: Հեղինակ (Ֆ-Ա)

en: Call number (0-9 to A-Z)
hy-Armn: Դասիչ (0-9 մինչև Ա-Ֆ)

en: Call number (Z-A to 9-0)
hy-Armn: Դասիչ (Ֆ-Ա մինչև 9-0)

note: OPTGROUP
en: Dates
hy-Armn: Ամսաթվեր

en: Publication/Copyright date: Newest to oldest
hy-Armn: Հրատարակման/Արտոնագրման ամսաթիվ։ Թարմից դեպի հին

en: Publication/Copyright date: Oldest to newest
hy-Armn: Հրատարակման/Արտոնագրման ամսաթիվ։ Հնից դեպի թարմ

en: Acquisition date: Newest to oldest
hy-Armn: Համալրման ամսաթիվ։ Թարմից հին

en: Acquisition date: Oldest to newest
hy-Armn: Համալրման ամսաթիվ։ Հնից թարմ

en: Title (A-Z)
hy-Armn: Վերնագիր (Ա-Ֆ)

en: Title (Z-A)
hy-Armn: Վերնագիր (Ֆ-Ա)

en: Expected
hy-Armn: Սպասվող

en: Arrived
hy-Armn: Ժամանած

en: Circulating
hy-Armn: Տացքի իրականացում

en: Out for binding
hy-Armn: Կազմատանն է

en: Bound
hy-Armn: Կապված

en: Late
hy-Armn: Ուշ

en: Missing
hy-Armn: Կորած

en: Missing (never received)
hy-Armn: Բացակա (երբեք չստացված)

en: Missing (sold out)
hy-Armn: Բացակա (վաճառված է)

en: Missing (damaged)
hy-Armn: Բացակայող (վնասված)

en: Missing (lost)
hy-Armn: Բացակայող (կորած)

en: Not available
hy-Armn: Մատչելի չէ

en: Delete
hy-Armn: Ջնջել

en: Claimed
hy-Armn: Պահանջված է

en: Stopped
hy-Armn: Կանգնեցված

note: %1$s:  starting_homebranch | html
en: Browsing %s shelves
hy-Armn: Դիտման %s դարակ

en: Shelving location:
hy-Armn: Դարակի վրա տեղաբաշխում:

note: %1$s: - starting_ccode | html -
en: Collection: %s
hy-Armn: Հավաքածու։ %s

en: (Hides shelf browser)
hy-Armn: (Թաքցնում է դարակի դիտակը)

en: Close shelf browser
hy-Armn: Փակիր դարակի դիտակը

en: No cover image available
hy-Armn: Չկան հասանելի կազմերի պատկերներ

note: IMG
en: See Baker & Taylor
hy-Armn: Տե՛ս Baker & Taylor

note: IMG
en: Cover image
hy-Armn: Կազմի պատկեր

note: A
en: Place a hold on %s
hy-Armn: Դիր պահում %s

en: Add tag
hy-Armn: Ավելացրու ցուցիչ

en: New tag(s), separated by a comma:
hy-Armn: Նոր ցուցիչ(ներ), բաժանված ստորակետով:

note: INPUT type=submit name=tagbutton
en: Add
hy-Armn: Ավելացրու

en: (done)
hy-Armn: (կատարված)

en: Tag status here.
hy-Armn: Ցուցչի վիճակը այստեղ։

en: Log in to add tags
hy-Armn: Մուտք գործիր ցուցիչներ ավելացնելու համար

en: Save to another list
hy-Armn: Հիշիր մեկ այլ ցուցակում

en: Remove from this list
hy-Armn: Հեռացրու այս ցուցակից

en: Save to lists
hy-Armn: Հիշիր ցուցակներում

note: A
en: Add %s to the cart
hy-Armn: Ավելացրու%s -ը սայլակին

en: Add to cart
hy-Armn: Ավելացրու զամբյուղին

note: INPUT type=submit name=rate_button
en: Rate me
hy-Armn: Գնահատի ինձ

note: For the first occurrence, %1$s:  item.my_rating.rating_value | html
en: Your rating: %s.
hy-Armn: Քո գնահատականը՝ %s.

en: Cancel rating
hy-Armn: Չեղյալ անել գնահատումը

note: For the first occurrence, %1$s:  rating_avg | html %2$s:  item.ratings.count | html
en: Average rating: %s (%s votes)
hy-Armn: Միջին գնահատական: %s (%s քվեներ)

en: Summary
hy-Armn: Համառոտագրություն

en: Charges
hy-Armn: Գանձումներ

en: Personal details
hy-Armn: Անձնական մանրամասներ

en: Consents
hy-Armn: Համաձայնություններ

en: Tags
hy-Armn: Ցուցիչներ

en: Change password
hy-Armn: Փոխիր գաղտնաբառը

en: Checkout history
hy-Armn: Դուրս տրման պատմություն

en: Privacy
hy-Armn: Գաղտնիությունը

en: Holds history
hy-Armn: Պահման պատմությունը

en: Recalls history
hy-Armn: Հետ կանչերի պատմություն

en: Messaging
hy-Armn: Հաղորդագրություններ

en: Routing lists
hy-Armn: Շրջաբերական ցուցակներ

en: Ask for discharge
hy-Armn: Խնդրեք լիցքաթափում

en: Interlibrary loan requests
hy-Armn: Միջգրադարանային բաժնույթի հարցումներ

en: Curbside pickups
hy-Armn: Մայթեզրի վերցնումներ

note: %1$s:  logged_in_user.alert_subscriptions.count | html
en: Alert subscriptions (%s)
hy-Armn: Զգուշացրու բաժանորդագրությունները (%s)

note: SCRIPT
en: Please enter a valid URL.
hy-Armn: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված URL.

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date (ISO).
hy-Armn: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ (ISO)։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid date.
hy-Armn: Խնդրվում է մուտք անել թույլատրված ամսաթիվ։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid email address.
hy-Armn: Մուտք արա թույլատրված էլ. փոստի հասցե։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid number.
hy-Armn: Մուտք արա թույլատրված համար։

note: SCRIPT
en: Please enter a valid phone number.
hy-Armn: Մուտք արեք վավեր հեռախոսահամար։

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1} characters long.
hy-Armn: Մուտք արա արժեք {0} և {1} նիշերի երկարությամբ։

note: SCRIPT
en: Please enter a value between {0} and {1}.
hy-Armn: Մուտք արա արժեք {0} և {1} միջև։

note: SCRIPT
en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
hy-Armn: Մուտք արա արժեք մեծ կամ հավասար {0}։

note: SCRIPT
en: Please enter a value less than or equal to {0}.
hy-Armn: Մուտք արա արժեք փոքր կամ հավասար {0}։

note: SCRIPT
en: Please enter at least {0} characters.
hy-Armn: Մուտք արա առնվազն {0} նիշ։

note: SCRIPT
en: Please enter no more than {0} characters.
hy-Armn: Մուտք արա ոչ ավել {0} նիշ։

note: SCRIPT
en: Please enter only digits.
hy-Armn: Մուտք արա միայն թվեր։

note: SCRIPT
en: Please enter the same value again.
hy-Armn: Խնդրվում է մուտք անել նույն արժեքը նորից։

note: SCRIPT
en: Please fix this field.
hy-Armn: Շտկիր այս դաշտը։

note: SCRIPT
en: This field is required.
hy-Armn: Այս դաշտը պահանջվում է։

en: No XSLT file passed.
hy-Armn: XSLT նիշք չի անցել:

en: XSLT file not found.
hy-Armn: XSLT նիշքը չի գտնված։

en: Error while loading stylesheet.
hy-Armn: Սխալ՝ ոճաթերթը բեռնելիս:

en: Error while parsing stylesheet.
hy-Armn: Սխալ՝ ոճաթերթի վերլուծության ժամանակ:

en: Error while parsing input.
hy-Armn: Սխալ՝ մուտքագրումը վերլուծելիս:

en: Error while transforming input.
hy-Armn: Սխալ՝ մուտքագրումը փոխակերպելիս:

en: No string to transform.
hy-Armn: Փոխակերպման համար տող չկա:

en: Clubs currently enrolled in
hy-Armn: Այս պահին ներգրավված ակումբներ

en: Clubs
hy-Armn: Ակումբներ

en: Name
hy-Armn: Անուն

en: Date enrolled
hy-Armn: Ներգրավման ամսաթիվ

en: Cancel enrollment
hy-Armn: Չեղարկիր ներգրավումը

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s Contact your library to be disenrolled from this club. %s
hy-Armn: %s Կապվիր քո գրադարանի հետ, այս ակումբից դուրս գալու համար։ %s

en: Clubs you can enroll in
hy-Armn: Ակումբներ, որոնցում կարող ես ընդգրկվել

en: Enroll
hy-Armn: Ներգրավիր

en: You must have an email address to enroll
hy-Armn: Ներգրավման համար պետք է ունենաս էլ․ փոստի հասցե

note: SCRIPT
en: Unable to cancel enrollment!
hy-Armn: Չի կարող չեղարկել ներգրավումը!

en: Enroll in
hy-Armn: Ներգրավիր

en: Enrollment
hy-Armn: Ներգրավում

en: Finish enrollment
hy-Armn: Ավարտիր ներառումը

note: SCRIPT
en: Unable to create enrollment!
hy-Armn: Չի կարող ստեղծել ներգրավում։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: An error has occurred &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Հանդիպել է սխալ &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: An error has occurred
hy-Armn: Սխալ է տեղի ունեցել

en: Sorry, the requested page is not available
hy-Armn: Ցավում եմ, պահանջվող էջը անհասանելի է

note: %1$s:  errno | html
en: Error %s
hy-Armn: Սխալ %s

en: This message can have the following reason(s):
hy-Armn: Այս հաղորդագրությունը կարող է ունենալ հետևյալ պատճառ(ներ)ը:

en: The link is broken and the page does not exist.
hy-Armn: Այս կապը կոտրված է և էջը գոյություն չունի։

en: You are not authorized to view this page.
hy-Armn: Դու չունես իրավասություն դիտելու այս էջը։

en: The link is invalid.
hy-Armn: Հղումը սխալ է.

en: You are forbidden to view this page.
hy-Armn: Դու չունես իրավասություն դիտելու այս էջը։

en: You made use of an external link to a catalog item that is no longer available.
hy-Armn: Դու օգտագործել ես արտաքին հղում արդեն անհասանելի քարտարանի նյութին։

en: You followed an outdated link e.g. from a search engine or a bookmark.
hy-Armn: Դու հետևել ես ժամկետանց հղման, այսինքն որոնման շարժիչից կամ էջանշանից։

en: You tried to access a page that needs authentication.
hy-Armn: Դու փորձում ես մտնել էջ որը պահանջում է փոխճանաչում։

en: An internal link in our catalog home page is broken and the page does not exist.
hy-Armn: Մեր քարտարանի տնային էջում ներքին կապը կոտրված է և էջը գոյություն չունի.

en: An error occurred while processing your request.
hy-Armn: Առաջացել է սխալ երբ փորձ է արվել քո հարցումը կատարել։

en: What's next?
hy-Armn: Ո՞րն է հաջորդը։

en: Login page
hy-Armn: Մուտքի էջ

en: Please log in to the catalog and try again.
hy-Armn: Մուտք գործիր քարտարան և փորձիր նորից։

en: You can use the menu and links at the top of the page
hy-Armn: Դու կարող ես օգտագործել այս էջի վերին մասի ընտրացանկը և հղումները

en: You can search our catalog using the search form at the top of this page.
hy-Armn: Դու կարող ես փնտրել մեր քարտարանը օգտագործելով այս էջի վերին մասի որոնման ձևը։

en: Return to the catalog home page.
hy-Armn: Վերադարձիր քարտարանի տնային էջ։

en: Report issues and broken links
hy-Armn: Զեկուցիր կոտրված կապերի և պատահարների մասին

en: To report this error, please contact the Koha Administrator.
hy-Armn: Այս սխալի մասին տեղեկացնելու համար կապվիր Կոհա կառավարչին։

en: Send email
hy-Armn: Ուղարկիր էլ․ նամակ

note: %1$s:  IF ( GetAvailability ) %2$s:  ELSIF ( GetRecords ) %3$s:  ELSIF ( GetAuthorityRecords ) %4$s:  ELSIF ( LookupPatron ) %5$s:  ELSIF ( AuthenticatePatron ) %6$s:  ELSIF ( GetPatronInfo ) %7$s:  ELSIF ( GetPatronStatus ) %8$s:  ELSIF ( GetServices ) %9$s:  ELSIF ( RenewLoan ) %10$s:  ELSIF ( Hol
en: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %s ILS-DI &rsaquo; GetAvailability %s ILS-DI &rsaquo; GetRecords %s ILS-DI &rsaquo; GetAuthorityRecords %s ILS-DI &rsaquo; LookupPatron %s ILS-DI &rsaquo; AuthenticatePatron %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronInfo %s ILS-DI &rsaquo; GetPatronStatus %s ILS-DI &rsaquo; GetServices %s ILS-DI &rsaquo; RenewLoan %s ILS-DI &rsaquo; HoldTitle %s ILS-DI &rsaquo; HoldItem %s ILS-DI &rsaquo; CancelHold %s ILS-DI %s &rsaquo; %s%s%sԿոհ առցանց%s քարտարան

en: Given a set of bibliographic or item identifiers, returns a list with availability and call number of the items associated with the identifiers.
hy-Armn: Ունենալով մատենագիտական կամ նյութի բնութագրերը, վերադարձնում է նույնացուցիչների հետ կապված նյութերի առկայության և դասիչների ցուցակը:

en: Parameters
hy-Armn: Պարամետրեր

en: (Required)
hy-Armn: (Պահանջվող)

en: list of either bibliographic or item identifiers
hy-Armn: կամ մատենագիտական և կամ նյութի բնութագրիչների ցուցակ

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
hy-Armn: սահմանում է գրառման բնութագրիչի տեսակը որն օգտագործվում է հարցման մեջ, հնարավոր արժեքները։

en: bib
hy-Armn: մատեն

en: item
hy-Armn: նյութ

en: (Optional)
hy-Armn: (Ոչ պարտադիր)

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
hy-Armn: պահանջում է մանրամասնության որոշակի մակարդակ հաշվետվության հնարավորությամբ, հնարավոր արժեքներն են.

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
hy-Armn: պահանջում է որոշակի ձևաչափ կամ ձևաչափերի բազմություն հաշվետվության հնարավորությամբ

en: language (Optional)
hy-Armn: լեզու (Ոչ պարտադիր)

en: requests a particular language for the output, default is the OPAC cookie language if set, the first language in OPAC language list or English
hy-Armn: պահանջում է որոշակի լեզու ելքի համար, լռելյայն համարվում է ՀՕԱՔ թխուկների լեզուն՝ եթե սահմանված է, առաջին լեզուն ՀՕԱՔ լեզուների ցանկում կամ անգլերենը

en: Example call
hy-Armn: Կանչի օրինակ

en: Example response
hy-Armn: Արձագանքի օրինակ

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
hy-Armn: Ունենալով գրառման բնութագրիչների ցուցակը, վերադարձնում է գրառման օբյեկտների ցուցակը որոնք պարունակում են մատենագիտական տեղեկություններ, ինչպես նաև կապակցված պահումների և նյութերի մասին տեղեկատվություն։ Հարցում անողը վերադարձվող գրառման օբյեկտների համար կարող է պահանջել մետատվյալի հատուկ սխեմա։ Այս ֆունկցիան իր աշխատանքով նման է HarvestBibliographicRecords և HarvestExpandedRecords-ինi Տվյալի Ագրեգացիայում, սակայն թույլ է տալիս արագ և ժամանակի իրական մասշտաբում զննում՝ ըստ մատենագիտական բնութագրիչի։

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
hy-Armn: Այս ծառայության փոխարեն դու կարող ես օգտագործել OAI-PMH ListRecords.

en: list of system record identifiers
hy-Armn: համակարգային գրառման բնութագրիչների ցուցակ

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
hy-Armn: Սահմանում է մետատվյալների սխեման, որի համաձայն գրառումները հետ են վերադարձվում, հնարավոր արժեքները:

en: Example Call
hy-Armn: Կանչի օրինակ

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
hy-Armn: Ունենալով հեղինակավոր գրառումների բնութագրիչների ցուցակը, վերադարձնում է գրառումների օբյեկտների ցուցակը որոնք պարունակում են հեղինակավոր գրառումներ։ Օգտվողը կարող է գրառման օբյեկտների համար պահանջել հատուկ մետատվյալների սխեմա։

en: list of authority record identifiers
hy-Armn: հեղինակավոր գրառման բնութագրիչների ցուցակ

en: schema
hy-Armn: սխեմաներ

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
hy-Armn: որոշակիացնում է վերադարձվող գրառումների մետատվյալի սխեման, հավանական արժեքները։

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
hy-Armn: Ման է գալիս համակարգում ընթերցողին ըստ բնութագրիչի, և վերադարձնում է համակարգի բնութագրիչը ընթերցողին, այսինքն ընթերցողի բնութագրիչը։

en: an identifier used to look up the patron in Koha
hy-Armn: բնութագրիչ, դիտելու համար ընթերցողին Կոհայում

en: the type of the identifier, possible values:
hy-Armn: բնութագրիչի տեսակը, հնարավոր արժեքները։

en: email
hy-Armn: էլ. փոստ

en: surname
hy-Armn: ազգանուն

en: firstname
hy-Armn: անուն

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
hy-Armn: Փոխճանաչում է օգտվողի գրանցաբառի իրավասոււթյունները և վերադարձնում է հաճախորդի բնութագրիչը։

en: username
hy-Armn: օգտվողի անուն

en: user's login identifier
hy-Armn: օգտվողի գրանցման բնութագրիչ

en: password
hy-Armn: գաղտնաբառ

en: user's password
hy-Armn: օգտվողի գաղտնաբառ

en: Example Response
hy-Armn: Արձագանքի օրինակ

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
hy-Armn: Ելնելով հարցումում եղած ընտրություններից, վերադարձնում է որոշակի տեղեկատվություն ընթերցողի մասին։ Այս ֆունկցիան որպես ընտրովի հնարավորություն կարող է վերադարձնել ընթերցողի կոնտակտի տվյալները, տուգանքների մասին տվյալներ, տեղեկատվություն պահման հարցումների մասին, և հաղորդագրություններ։

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
hy-Armn: եզակի ընթերցողի բնութագրիչ ԻԳՀ-ում, նույն բնութագրիչը վերադարձված LookupPatron կամ AuthenticatePatron

en: (Optional, default 1)
hy-Armn: (Ոչ պարտադիր, լռակյաց 1)

en: whether or not to return patron's contact information in the response
hy-Armn: ցանկացած դեպքում վերադարձնել ընթերցողի կապի տեղեկատվությունը ի պատասխան հարցման

en: (Optional, default 0)
hy-Armn: (Ոչ պարտադիր, լռակյաց 0)

en: whether or not to return fine information in the response
hy-Armn: ցանկացած դեպքում վերադարձնել տուգանքի տեղեկատվությունը ի պատասխան հարցման

en: whether or not to return hold request information in the response
hy-Armn: ցանկացած դեպքում վերադարձնել պահման տեղեկատվությունը ի պատասխան հարցման

en: whether or not to return loan information in the response
hy-Armn: ցանկացած դեպքում վերադարձնել սպասարկման տեղեկատվությունը ի պատասխան հարցման

en: whether or not to return extended patron attributes information in the response
hy-Armn: ցանկացած դեպքում վերադարձնել ընդլայնված ընթերցողի բնութագրիչների տեղեկատվությունը համաձայն հարցման

en: Returns a patron's status information from Koha.
hy-Armn: Վերադարձնում է Կոհայից ընթերցողի կարգավիճակի տեղեկատվությունը։

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
hy-Armn: Վերադարձնում է որոշակի ընթերցողի համար հասանելի որոշակի նյութի մասին առաջարկվող ծառայություններ.

en: system item identifier
hy-Armn: համակարգային նյութի բնութագրիչ

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
hy-Armn: Ընթերցողի գոյություն ունեցող տացքի համար երկարացնում է վերադարձի ամսաթիվը։

en: the date the patron would like the item returned by
hy-Armn: ամսաթիվ երբ ընթերցողը կցանկանա վերադարձնել նյութը

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
hy-Armn: Ընթերցողի համար Կոհայի տվյալ մատենագիտական գրառման համար ստեղծում է վերնագրի մակարդակի պահում։

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
hy-Armn: ընթերցողի համար ԳԻՀ բնութագրիչ որի համար դրված է պահանջ

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
hy-Armn: ILS բնութագրիչը մատենագիտական գրառման համար որի համար դրված է պահանջ

en: IP address where the end user request is being placed
hy-Armn: IP հասցե, որտեղ տեղադրվում է օգտվողի հարցումը

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
hy-Armn: բնութագրիչ, որը նշում է տեղը ուր պետք է առաքել նյութը ստանալու համար

en: date after which hold request is no longer needed
hy-Armn: ամսաթիվ որից հետո պահման պահանջ այլևս հարկ չկա կատարել

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
hy-Armn: ամսաթիվ որից հետո նյութը վերադաձվում է դարակի վրա եթե նյութը չի վերցվել նորից

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
hy-Armn: Ընթերցողի համար Կոհայի տվյալ մատենագիտական գրառման համար ստեղծում է նյութի մակարդակի պահում։

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
hy-Armn: որոշակի նյութի համար ԳԻՀ բնութագրիչ որի համար դրված է պահանջ

en: Cancels an active hold request for the patron.
hy-Armn: Չեղյալ է անում ընթերցողի համար ակտիվ պահման պահանջը.

en: system hold identifier (returned by GetRecords and GetPatronInfo into element 'reserve_id')
hy-Armn: համակարգի պահման բնութագրիչ (վերադարձված GetRecords և GetPatronInfo դեպի տարր կողմից 'reserve_id')

en: Level 1: Basic discovery interfaces
hy-Armn: Մակարդակ 1։ Սկզբնական հայտնաբերման միջերեսներ

en: (Use OAI-PMH instead)
hy-Armn: (Փոխարենը օգտագործիր OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
hy-Armn: (Փոխարենը օգտագործիր ՀՕԱՔ)

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
hy-Armn: Մակարդակ 2։ Պարզագույն ՀՕԱՔ հավելված

en: (Use SRU instead)
hy-Armn: (Փոխարենը օգտագործիր SRU)

en: Search
hy-Armn: Որոնում

en: Scan
hy-Armn: Սքան

en: (Not supported yet)
hy-Armn: (Դեռ չի աջակցվում)

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
hy-Armn: Մակարդակ -։ Պարզագույն ՀՕԱՔ այլընտրանք

en: (Not supported by Koha)
hy-Armn: (Չի աջակցվում Կոհայի կողմից)

en: CancelRecall
hy-Armn: Չեղյալ անել Հետ կանչը

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
hy-Armn: Մակարդակ 4։ Հուսալի/դոմեյն ուղղորդված հայտնաբերման հարթակներ

en: Explain
hy-Armn: Բացատրել

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: System maintenance
hy-Armn: Համակարգի սպասարկում

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( Koha.Preference( 'ReplytoDefault' ) )
en: %s If you have any questions, please contact the
hy-Armn: %s եթե ունեք հարցեր, խնդրում ենք կապվել

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: The %s%s%sKoha online%s catalog is offline for system maintenance. We'll be back soon!
hy-Armn: %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարանը համակարգի սպասարկման պատճառով ցանցից անջատված է։ Այն շուտով կակտիվանա։

en: site administrator
hy-Armn: Կայքի կառավարիչ

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: ISBD view &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: ISBD տեսք &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  biblio.title | html
en: ISBD view for: %s
hy-Armn: ISBD Դիտում՝ %s

en: Normal view
hy-Armn: Նորմալ դիտում

en: MARC view
hy-Armn: ՄԵԸՔ դիտում

en: ISBD view
hy-Armn: ISBD Դիտում

note: %1$s:  biblio.biblionumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: MARC details for record no. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: ՄԵԸՔ մանրամասներ գրառման համար %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: MARC view: %s
hy-Armn: ՄԵԸՔ դիտում: %s

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  biblio.biblionumber | html
en: %s (Record no. %s)
hy-Armn: %s (Գրառման հմ. %s)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: view plain
hy-Armn: դիտիր պարզ

en: MARC details
hy-Armn: ՄԵԸՔ մանրամասներ

en: Holdings
hy-Armn: Պահումներ

en: No items available.
hy-Armn: Չկան մատչելի նյութեր։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading
hy-Armn: Բեռնավորում

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
hy-Armn: Ցավում եմ, պարզ դիտումը ժամանակավորապես անհասանելի է

note: SCRIPT
en: view labeled
hy-Armn: տեսքը պիտակավորված է

note: %1$s:  LibraryNameTitle | html %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your payment
hy-Armn: Քո վճարը

en: Account payment
hy-Armn: Հաշվի վճար

en: Error:
hy-Armn: Սխալ:

en: there was a problem processing your payment
hy-Armn: քո վճարումը իրականացնելիս հանդիպել է խնդիր

en: Return to fine details
hy-Armn: Վերադարձիր տուգանքի մանրամասներին

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your charges &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր վճարները &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  message_value | html
en: Your payment of $%s has been processed successfully!
hy-Armn: Քո այս վճարը $%s հաջողությամբ կատարվել է։

note: %1$s:  message_value | html
en: A payment with the transaction ID '%s' has already been posted to an account.
hy-Armn: Վճարումը տրանզակցիայի ID '%s' արդեն առաքվել է հաշվին։

en: Please contact a librarian for details.
hy-Armn: Խնդրում եմ մանրամասների համար կապվիր գրադարանավարի հետ։

note: %1$s:  message_value | html
en: The transaction ID '%s' for this payment is invalid.
hy-Armn: Տրանզակցիայի '%s' ID-ն այս վճարման համար սխալ է։

en: Payment applied:
hy-Armn: Վճարումը կիրառված է:

note: %1$s:  payment | html
en: your payment of %s has been applied to your account
hy-Armn: քո այս վճարումը %s կիրառված է քո հաշվին

note: SCRIPT
en: Filter paid transactions
hy-Armn: Զտիր վճարված տրանզակցիաները

note: SCRIPT
en: Minimum amount needed by this service is %s
hy-Armn: Այս ծառայության համար պահանջվող գումարի նվազագույն մեծությունն է %s

note: SCRIPT
en: Show all transactions
hy-Armn: Ցույց տուր բոլոր տրանզակցիաները

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Add to your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ավելացրեք ձեր ցուցակին &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  total | html %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
hy-Armn: Ավելացրու %s նյութեր դեպի %s

en: a list:
hy-Armn: ցուցակ:

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
hy-Armn: Ավելացրու դեպի %s

en: Select a list
hy-Armn: Ընտրել ցուցակը

en: Add to list:
hy-Armn: Ավելացրու ցուցակին:

note: OPTGROUP
en: Private lists
hy-Armn: Մասնավոր ցուցակներ

note: OPTGROUP
en: Private lists shared with me
hy-Armn: Մասնավոր ցուցակները կիսել են իմ հետ

en: ...or...
hy-Armn: ...կամ...

en: Add to a new list:
hy-Armn: Ավելացրու նոր ցուցակին:

en: List name:
hy-Armn: Անունների ցուցակ:

en: Category:
hy-Armn: Դաս:

en: Private
hy-Armn: Մասնավոր

en: Public
hy-Armn: Հանրային

en: Could not create new list. Please check if the name is unique.
hy-Armn: Չի կարող ստեղծել նոր ցուցակ։ Ստուգիր, արդյոք անունը եզակի է։

en: Sorry, you cannot add items to this list.
hy-Armn: Ցավում եմ, չես կարող այս ցուցակին նյութեր ավելացնել։

en: Close this window.
hy-Armn: Փակիր այս պատուհանը.

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Advanced search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Խորացված փնտրում &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Search for:
hy-Armn: Փնտրիր:

en: and
hy-Armn: և

en: or
hy-Armn: կամ

en: not
hy-Armn: ոչ

note: %1$s:  IF loop.index == 0 %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s and %s
hy-Armn: %s &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; %s և %s

note: SELECT name=idx
en: Choose search type for field %s
hy-Armn: Ընտրեք որոնման տեսակը %s դաշտի համար

en: Keyword
hy-Armn: Բանալի բառ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Keyword phrase
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Բանալի բառը որպես արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject phrase
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Արտահայտություններ խորագրից

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and broader terms
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և լայն տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and narrower terms
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և նեղ տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject and related terms
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Խորագիր և կապակցված տերմիններ

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title phrase
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Արտահայտություն վերնագրից

en: Series title
hy-Armn: Մատենաշարի վերնագիր

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author phrase
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Հեղինակի արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate name
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Համատեղ մարմին

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Կոնֆերանսի անվանում

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference name phrase
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Կոնֆերանսի անվան արտահայտություն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Անհատական անուն

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal name phrase
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Արտահայտություն անհատական անունից

en: Notes/Comments
hy-Armn: Նշումներ/դիտողություններ

en: Curriculum
hy-Armn: Ուսումնական պլան

en: Publisher
hy-Armn: Հրատարակիչ

en: Publisher location
hy-Armn: Հրատարակչի տեղաբաշխում

en: Standard number
hy-Armn: Ստանդարտ համար

note: INPUT type=text name=q
en: Enter field %s search terms
hy-Armn: Մուտքագրեք %s դաշտում որոնման տերմինները

note: A
en: Add another field
hy-Armn: Ավելացրու մեկ այլ դաշտ

note: A
en: Remove field
hy-Armn: Հեռացրու դաշտը

en: Apply field weights to search
hy-Armn: Կիրառեք դաշտի կշիռները որոնման համար

en: See from (non-preferred form) headings are included
hy-Armn: Տես այնտեղից (ոչ նախընտրելի ձև) վերնախորագրերը ներառված են

en: Item type
hy-Armn: Նյութի տեսակ

en: Collection
hy-Armn: Հավաքածու

en: Shelving location
hy-Armn: Դարակի վրա տեղաբաշխում

en: Something else
hy-Armn: Ինչ որ այլ բան

en: Limit to any of the following:
hy-Armn: Սահմանափակիր սրանցից ցանկացածով:

en: Availability:
hy-Armn: Հասանելիություն:

en: Only items currently available for loan or reference
hy-Armn: Միայն նյութեր որ այս պահին հասանելի են սպասարկման համար կամ տեղեկատու են

en: Location and availability:
hy-Armn: Տեղաբաշխում և մատչելիություն:

en: OR
hy-Armn: ԿԱՄ

en: Groups of libraries
hy-Armn: Գրադարանների խմբեր

en: -- none --
hy-Armn: -- ոչ մեկը --

en: Sort by:
hy-Armn: Տեսակավորված ըստ:

en: Publication date range
hy-Armn: Հրատարակման տարեթվի տիրույթ

note: INPUT type=text name=limit-yr
en: Enter search terms
hy-Armn: Մուտք արա փնտրման տերմինները

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published in and before 1987 or "2008-" for everything published in 2008 and after.
hy-Armn: Օրինակ՝ 1999-2001. Կարող ես նաև օգտագործել "-1987" ամեն ինչի համար հրատարակված 1987-ին և դրանից առաջ, կամ "2008-" ամեն ինչի համար հրատարակված 2008-ին և դրանից հետո։

en: Language
hy-Armn: Լեզու

en: Audience
hy-Armn: Լսարան

en: Any audience
hy-Armn: Ինչ որ լսարան

en: Preschool
hy-Armn: Նախադպրոցական

en: Primary
hy-Armn: Նախնական

en: Pre-adolescent
hy-Armn: Նախապատանեկան

en: Adolescent
hy-Armn: Անչափահաս

en: Adult
hy-Armn: Մեծահասակ

en: Specialized
hy-Armn: Մասնագիտացված

en: General
hy-Armn: Ընդհանուր

en: Juvenile
hy-Armn: Պատանեկան

en: Content
hy-Armn: Բովանդակություն

en: Any content
hy-Armn: Ինչ որ բովանդակություն

en: Fiction
hy-Armn: Գեղարվեստական գրականություն

en: Non-fiction
hy-Armn: Ոչ գեղարվեստական

en: Biography
hy-Armn: Կենսագրություն

en: Musical recording
hy-Armn: Երաժշտական ձայնագրություն

en: Non-musical recording
hy-Armn: Ոչ երաժշտական ձայնագրություն

en: Format
hy-Armn: Ձևաչափ

en: Any format
hy-Armn: Ինչ որ ձևաչափ

en: Regular print
hy-Armn: Կանոնավոր տպում

en: Large print
hy-Armn: Լայն տպում

en: Braille
hy-Armn: Բրայլ

en: CD audio
hy-Armn: CD լսողական

en: Cassette recording
hy-Armn: Ձայնագրում

en: VHS tape / Videocassette
hy-Armn: VHS ժապավեն / տեսահոլովակ

en: DVD video / Videodisc
hy-Armn: DVD տեսա / տեսադիսկ

en: CD software
hy-Armn: CD ծրագրաշար

en: Website
hy-Armn: Կայք

en: Additional content types for books/printed materials
hy-Armn: Լրացուցիչ բովանդակության տեսակներ գրքերի/տպագիր նյութերի համար

en: Any
hy-Armn: Ինչ որ

en: Abstracts/summaries
hy-Armn: Համառոտագրություններ/եզրափակումներ

en: Bibliographies
hy-Armn: Մատենագիտություններ

en: Catalogs
hy-Armn: Քարտարաններ

en: Dictionaries
hy-Armn: Բառարաններ

en: Encyclopedias
hy-Armn: Հանրագիտարաններ

en: Handbooks
hy-Armn: Ձեռնարկներ

en: Legal articles
hy-Armn: Լեգալ հոդվածներ

en: Indexes
hy-Armn: Ցուցիչներ

en: Patent document
hy-Armn: Արտոնագրային փաստաթուղթ

en: Discographies
hy-Armn: Դիսկոգրաֆիաներ

en: Legislation
hy-Armn: Օրենսդրություն

en: Theses
hy-Armn: Թեզիսներ

en: Surveys
hy-Armn: Հարցախույզներ

en: Reviews
hy-Armn: Դիտարկումներ

en: Programmed texts
hy-Armn: Ծրագրավորված տեքստեր

en: Filmographies
hy-Armn: Ֆիլմագրություններ

en: Directories
hy-Armn: Ուղղություններ

en: Statistics
hy-Armn: Վիճակագրություն

en: Technical reports
hy-Armn: Տեխնիկական հաշվետվություններ

en: Legal cases and case notes
hy-Armn: Լեգալ դեպքեր և դեպքերի նշումներ

en: Law reports and digests
hy-Armn: Իրավունքի հաշվետվություններ և դայջեստներ

en: Treaties
hy-Armn: Պայմանագրեր

en: Fewer options
hy-Armn: Պակաս ընտրանքներ

en: More options
hy-Armn: Ավելի ընտրանքներ

en: New search
hy-Armn: Նոր փնտրում

note: %1$s:  IF ( typeissue ) %2$s:  ELSIF ( typeissuecancel ) %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sSubscribe to a subscription alert %s Unsubscribe from a subscription alert %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %sԲաժանորդագրվեք բաժանորդագրության ահազանգին %s Հրաժարվեք բաժանորդագրության ահազանգից %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: For the first occurrence, %1$s:  bibliotitle | html
en: Details for %s
hy-Armn: Մանրամասներ սրա համար %s

en: Subscribe to a subscription alert
hy-Armn: Բաժանորդագրվեք բաժանորդագրության ծանուցմանը

en: Unsubscribe from a subscription alert
hy-Armn: Չեղարկել բաժանորդագրության ծանուցումը

en: Subscription alerts
hy-Armn: Բաժանորդագրության ահազանգեր

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
hy-Armn: Ցանկանու՞մ ես ստանալ էլ փոստ երբ այս բաժանորդագրության համար նոր նյութ է ստացված։

note: INPUT type=submit
en: Yes
hy-Armn: Այո

en: No
hy-Armn: Ոչ

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription.
hy-Armn: Խնդրում եմ հաստատիր որ դու չես ցանկանում ստանալ էլ փոստ երբ այս բաժանորդագրության համար նոր նյութ է ստացվել։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your alert subscriptions &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր զգուշացման բաժանորդագրությունները &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your alert subscriptions
hy-Armn: Ձեր զգուշացման բաժանորդագրությունները

en: Alert subscriptions
hy-Armn: Զգուշացման բաժանորդագրություններ

en: Location
hy-Armn: Տեղաբաշխում

en: Actions
hy-Armn: Գործողություններ

en: Unsubscribe from email alerts
hy-Armn: Չեղարկել էլ․ փոստի ահազանգերը

en: You have not subscribed to email alerts for any subscriptions.
hy-Armn: Դու չեք բաժանորդագրվել էլ փոստով ծանուցումների ահազանգերին։

note: %1$s:  authtypetext | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Entry %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Մուտք %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: For the first occurrence, %1$s:  authtypetext | html
en: Entry %s
hy-Armn: Մուտք %s

note: For the first occurrence, %1$s:  count | html
en: Number of records used in: %s
hy-Armn: Օգտագործված գրառւմների քանակը։ %s

note: %1$s:  summary.mainentry | html %2$s:  IF authtypetext %3$s:  authtypetext | html %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s (%s)%s &rsaquo; Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %s%s (%s)%s &rsaquo; Հեղինակավորի որոնում &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis authority is not used in any records.%s
hy-Armn: %sԱյս հեղինակավորը որևէ գրառման մեջ չի օգտագործված։%s

en: Preferred form:
hy-Armn: Նախընտրելի ձև:

en: Used for/see from:
hy-Armn: Օգտագործված համար/տես այնտեղից:

en: See also:
hy-Armn: Տես նաև:

en: Other forms:
hy-Armn: Այլ ձևեր:

en: Online resources:
hy-Armn: Առցանց պաշարներ:

en: Identifiers
hy-Armn: Նույնացուցիչներ

note: %1$s:  IF Koha.Preference( 'opacuserlogin' ) == 1 %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s Log in to your account %s Catalog login disabled %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %s Մուտք գործեք ձեր հաշիվ %s Քարտարանի մուտքն անջատված է %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Access denied
hy-Armn: Մուտքն արգելված է

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
hy-Armn: Ցավում եմ, համակարգը մտածում է որ դու չունես բավարար իրավասություններ այս էջ մուտք ունենալու համար

en: Log out and try again with a different user.
hy-Armn: Դուրս արի և փորձիր կրկին որպես այլ օգտվող։

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
hy-Armn: Ցավում եմ, քո կապի ժամանակը լրացել է։ Նորից գրանցվիր։

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
hy-Armn: Դու մուտք ես գործում մեկ այլ IP հասցեից։ Մուտք գործիր նորից։

note: For the first occurrence, %1$s:  IF Koha.Preference('FailedLoginAttempts') %2$s:  END
en: You entered an incorrect username or password. Please try again! But note that passwords are case sensitive%s and that your account will be locked out after a fixed number of failed login attempts%s. Please contact a library staff member if you continue to have problems.
hy-Armn: Մուտք ես արել սխալ օգտատիրոջ անուն կամ գաղտնաբառ։ Փորձիր նորից։ Նկատի ունեցիր, որ գաղտնաբառերը զգայուն են ընտրությանը%s և որ քո հաշիվը կկողպվի որոշակի քանակի անհաջող փորձերից հետո%s։ Կապվիր գրադարանի աշխատակազմի հետ, եթե շարունակես ունենալ խնդիրներ։

en: There was an error authenticating to external identity provider
hy-Armn: Սխալ է տեղի ունեցել նույնականացման արտաքին մատակարարին

en: Sorry, your Shibboleth identity does not match a valid library identity.
hy-Armn: Քո Շիբոլեթ բնութագրիչը չի համընկնում գրադարանի թույլատրելի բնութագրիչին։

en: Sorry, the CAS login also failed. If you have a local login you may use that below.
hy-Armn: Ցավում եմ, CAS գրանցումը ևս ձախողվեց, եթե ունես տեղային գրանցում կարող ես ստորև օգտագործել այն։

en: If you have a CAS account, you may use that below.
hy-Armn: Եթե ունես CAS հաշիվ, կարող ես դա օգտագործել ներքևում։

en: If you have a local account, you may use that below.
hy-Armn: Եթե ունես տեղային հաշիվ, կարող ես այն օգտագործել ստորև։

en: Log in using a Shibboleth account.
hy-Armn: Մուտք գործիր օգտագործելով Shibboleth հաշիվ.

en: CAS login
hy-Armn: CAS գրանցում

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a CAS account, you can use CAS.
hy-Armn: Եթե չունես Shibboleth հաշիվ, բայց ունես CAS հաշիվ, կարող ես օգտագործել CAS-ը.

en: If you do not have a Shibboleth account, but you do have a local login, then you may login below.
hy-Armn: Եթե չունես Shibboleth հաշիվ, բայց ունես տեղային հաշիվ, ապա ստորին մասից կարող ես մուտք գործել։

en: Log in.
hy-Armn: Մուտք.

en: Please choose against which one you would like to authenticate:
hy-Armn: Ընտրիր թե փոխճանաչումը որի համար ես ցանկանում կատարել։

en: Sorry, the CAS login failed.
hy-Armn: Ցավում եմ, CAS գրանցումը ձախողվեց։

en: Log in using a CAS account.
hy-Armn: Մուտք գործիր օգտագործելով CAS հաշիվ.

en: If you have a CAS account, please choose against which one you would like to authenticate:
hy-Armn: Եթե ոնես CAS հաշիվ, ընտրիր թե փոխճանաչումը որի համար ես ցանկանում կատարել:

en: Nothing
hy-Armn: Ոչինչ

en: If you do not have a CAS account, but do have a local account, you can still log in:
hy-Armn: Եթե չունես CAS հաշիվ, բայց ունես տեղային հաշիվ, ապա դեռ կարող ես մուտք գործել։

en: Google login
hy-Armn: Գուգլ մուտք

en: Sorry, your Google login failed.
hy-Armn: Ցավում եմ, Գուուգլ մուտքը ձախողվեց։

en: Please note that the Google login will only work if you are using the e-mail address registered with this library.
hy-Armn: Նկատի առ որ Գուուգլ մուտքը միայն կաշխատի եթե դու օգտագործում ես այս գրադարանի էլ. փոստի հասցեն։

en: If you want to, you can try to
hy-Armn: եթե ցանկանում ես, կարող ես փորձել

en: log in using a different account
hy-Armn: մուտք գործիր օգտագործելով այլ հաշիվ

en: Error:
hy-Armn: Սխալ:

en: Your password has expired!
hy-Armn: Ձեր գաղտնաբառը ժամկետանց է:

en: Reset your password
hy-Armn: Վերականգնել ձեր գաղտնաբառը

en: You must contact the library to reset your password
hy-Armn: Գաղտնաբառը վերականգնելու համար դուք պետք է կապվեք գրադարանի հետ

en: Don't have a password yet?
hy-Armn: Դեռ չունե՞ս գաղտնաբառ։

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
hy-Armn: Եթե դեռ չունես գաղտնաբառ, գրադարան հաջորդ այցին դիմիր տացքակետ։ Մենք հաճույքով կտրամադրենք այն։

en: Don't have a library card?
hy-Armn: Չունե՞ս գրադարանային քարտ։

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
hy-Armn: Եթե չունես գրադարանի քարտ, այցելիր տեղային գրադարան գրանցվելու։

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
hy-Armn: Մուտք դեպի քարտարան չի թույլատրվել գրադարանի կողմից։

en: Email
hy-Armn: էլ փոստ

en: To report this error, you can email the Koha Administrator.
hy-Armn: Այս սխալի մասին տեղեկացնելու համար էլ. նամակ ուղարկիր Կոհա կառավարչին։

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
hy-Armn: Օգտագործիր ընտրացանկի վերին տողը Կոհայի այլ մասեր տեղափոխվելու համար։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Authority search &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Հեղինակավորի փնտրում &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Authority type:
hy-Armn: Հեղինակավորի տեսակ։

en: Search options:
hy-Armn: Փնտրման ընտրանքներ:

en: contains
hy-Armn: պարունակում է

en: starts with
hy-Armn: սկսվում է սրանով

en: is exactly
hy-Armn: ճշգրտորեն է

en: Term(s):
hy-Armn: Տերմին(ներ):

en: Where:
hy-Armn: Որտեղ:

en: in the complete record
hy-Armn: ամբողջական գրառումում

en: in any heading
hy-Armn: ցանկացած Առաջատարում

en: in main entry
hy-Armn: հիմնական մուտքում

en: Order by:
hy-Armn: Պատվիրված։

en: Heading ascendant
hy-Armn: Առաջնորդողները ըստ աճման

en: Heading descendant
hy-Armn: Առաջնորդողները ըստ նվազման

en: Previous
hy-Armn: Նախորդ

note: %1$s:  IF ( total ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sAuthority search result%sNo results found%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %sՀեղինակավորի փնտրման արդյունք%sՉկան արդյունքներ%s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Results
hy-Armn: Արդյունքներ

en: Authority search results
hy-Armn: Հեղինակավորի փնտրման արդյունքներ

note: %1$s:  resultcount | html %2$s:  total | html
en: Showing %s of about %s results
hy-Armn: Ցույց է տրվում %s ընդամենը %s արդյունքներից

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s %s No results found. %s
hy-Armn: %s %s Արդյունքներ գտնված չեն։ %s

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
hy-Armn: Արդյունքներ %s մինչև %s ընդամենը %s

en: Authorized headings
hy-Armn: Թույլատրված առաջատարներ

en: Type of heading
hy-Armn: Առաջնորդողի տեսակ

en: Records
hy-Armn: Գրառումներ

en: Details
hy-Armn: Մանրամասներ

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s 0 records %s
hy-Armn: %s 0 գրառում %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր զամբյուղը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your cart
hy-Armn: Ձեր զամբյուղը

en: Brief display
hy-Armn: Համառոտ արտածում

en: More details
hy-Armn: Ավելի մանրամասներ

en: Send
hy-Armn: Ուղարկել

en: Download
hy-Armn: Բեռնաթափիր

note: A
en: Select format and download cart
hy-Armn: Ընտրիր ձևաչափը և բեռնաթափիր զամբյուղը

en: RIS (Zotero, EndNote, others)
hy-Armn: RIS (Zotero, EndNote, այլն)

en: Empty and close
hy-Armn: Դատարկիր և Փակիր

en: Hide window
hy-Armn: Թաքցրու պատուհանը

en: Select all
hy-Armn: Ընտրել բոլորը

en: Clear all
hy-Armn: Մաքրիր բոլորը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Select titles to:
hy-Armn: Ընտրեք վերնագրեր:

en: Remove
hy-Armn: Հեռացնել

en: Add to a list
hy-Armn: Ավելացրու ցուցակին

en: Tag
hy-Armn: Ցուցիչ

en: New tag:
hy-Armn: Նոր ցուցիչ:

en: Author(s)
hy-Armn: Հեղինակ(ներ)

en: Subject(s)
hy-Armn: Խորագրեր

en: Copyright
hy-Armn: Հեղինակային իրավունք

en: Unified title
hy-Armn: Միավորված վերնագիր

en: Serial
hy-Armn: Պարբերական

en: Dewey
hy-Armn: Դյուի

en: Classification
hy-Armn: Դասակարգում

en: Location(s) (Status)
hy-Armn: Տեղաբաշխում(ներ) (Կարգավիճակ)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s This record has no items. %s
hy-Armn: %s Այս գրառումը չունի նյութեր։ %s

en: Items in your cart
hy-Armn: Նյութեր քո սայլակում

en: Year
hy-Armn: Տարի

en: Location (Status)
hy-Armn: Տեղաբաշխում (կարգավիճակ)

en: Tag status here.
hy-Armn: Ցուցչի վիճակը այստեղ։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
hy-Armn: %sԱյս գրառումը չունի նյութեր։%s

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No item was selected
hy-Armn: Նյութը ընտրված չէ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No tag was specified.
hy-Armn: Ոչ մի պիտակ չի նշվել.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: With selected titles:
hy-Armn: Ընտրված վերնագրերով:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Record blocked &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
hy-Armn: Գրառումն արգելափակված է &rsaquo; %s %s %s Կոհա առցանց %s քարտարան

en: Blocked record
hy-Armn: Արգելափակված գրառում

en: Blocked
hy-Armn: Արգելափակված

en: You are not authorized to view this record.
hy-Armn: Դու չունես իրավասություն դիտելու այս գրառումը։

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Browse our catalog &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Թերթեք մեր քարտարանը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Search type:
hy-Armn: Որոնման տեսակ:

en: Exact
hy-Armn: Հստակ

en: Fuzzy
hy-Armn: Անորոշ

en: Really fuzzy
hy-Armn: Իրական անորոշ

en: An error occurred, please try again.
hy-Armn: Առաջացել է սխալ, կրկին փորձեք։

en: Sorry, there are no results. Try a different search term.
hy-Armn: Ներեցեք, արդյունքներ չկան։ Փորձեք որոնման այլ տերմին:

en: This feature is not enabled
hy-Armn: Այս հնարավորությունը ակտիվացված չէ

en: Browse our catalog
hy-Armn: Թերթիր մեր քարտարանը

en: Top level
hy-Armn: Վերին սահման

en: Items in catalog
hy-Armn: Նյութեր քարտարանում

en: Koha Wiki
hy-Armn: Կոհա Wiki

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
hy-Armn: Դիտակի աղյուսակը դատարկ է։ Այս հնարավորությունը ամբողջովին դեռ կարգաբերված չէ։ Տես

en: for more information on what it does and how to configure it.
hy-Armn: ինչ է դա անում և ինչպես կարգաբերել` առավել տեղեկատվություն.

note: %1$s:  course.course_name | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Course reserves for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Դասընթացի պահուստներ %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Course reserves for &nbsp;
hy-Armn: Դասընթացի ռեզերվներ &nbsp; համար

en: Course reserves for
hy-Armn: Դասընթացի ռեզերվներ

en: Department:
hy-Armn: Բաժանմունք:

en: Course number:
hy-Armn: Դասընթացի թիվը:

en: Section:
hy-Armn: Բաժին:

en: Instructors:
hy-Armn: Հրահանգիչներ:

en: Notes:
hy-Armn: Նշումներ:

en: Courses
hy-Armn: Դասընթացներ

en: Copy number
hy-Armn: Պատճենի համար

en: Date due
hy-Armn: Վերադարձի ամսաթիվ

en: Link
hy-Armn: Հղում

en: Item URI
hy-Armn: Նյութի URI

en: Record URL
hy-Armn: Գրառման URL

en: No reserves have been selected for this course.
hy-Armn: Այս դասընթացի համար չկան ընտրված ռեզերվներ.

note: SCRIPT
en: Search course reserves
hy-Armn: Որոնել դասընթացների պահուստները

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Courses &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Դասընթացներ &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Dept.
hy-Armn: Բաժնմ.

en: Course #
hy-Armn: Դասընթացի #

en: Section
hy-Armn: Բաժին

en: Instructors
hy-Armn: Հրահանգիչներ

note: SCRIPT
en: Search courses
hy-Armn: Փնտրեք դասընթացները

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your curbside pickups &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր ինքնվերցնումները &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: The curbside pickup feature is not enabled for this library.
hy-Armn: Ինքնավերցնելու հնարավորությունը ակտիվացված չէ այս գրադարանի համար։

en: Cannot create a curbside pickup for this day, it is a holiday.
hy-Armn: Այս օրվա համար հնարավոր չէ ստեղծել ինքնավերցնում, տոն օր է:

en: This patron does not have waiting holds.
hy-Armn: Այս ընթերցողը չունի սպասող պահումներ։

en: You already have a scheduled pickup for this library.
hy-Armn: Այս գրադարանի համար դուք արդեն ունեք պլանավորած վերցնում:

en: Wrong slot selected.
hy-Armn: Ընտրվել է սխալ սլոթ։

en: There are no more pickups available for this slot. Please choose another one.
hy-Armn: Այս սլոթի համար այլ վերցնումներ չկան: Խնդրում ենք ընտրել մեկ ուրիշը:

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron=m.patron
en: Unable to check the items out to %s
hy-Armn: Հնարավոր չէ սպասարկել նյութերը %s -ին

en: The library has been notified of your arrival.
hy-Armn: Գրադարանը ծանուցվել է ձեր ժամանման մասին:

en: Your pickups
hy-Armn: Ձեր վերցնումները

en: Schedule a pickup
hy-Armn: Պլանավորեք վերցնեը

en: Pickup library
hy-Armn: Վերցնելու գրադարան

en: Schedule
hy-Armn: Ժամանակացույց

en: Alert staff of your arrival
hy-Armn: Զգուշացրեք անձնակազմը ձեր ժամանման մասին

en: Cancel this pickup
hy-Armn: Չեղյալ անել այս վերցնումը

en: No curbside pickups.
hy-Armn: Ինքնավերցնումներ չկան։

en: Pickup library:
hy-Armn: Վերցնելու գրադարան:

en: Select a library
hy-Armn: Ընտրեք գրադարանը

en: You already have a pickup scheduled for this library.
hy-Armn: Այս գրադարանի համար դուք արդեն պլանավորվել եք վերցնում:

en: Required
hy-Armn: Պահանջվող

en: Pickup date:
hy-Armn: Վերցնելու ամսաթիվ:

note: INPUT type=submit
en: Schedule pickup
hy-Armn: Պլանավորեք վերցնեը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No pickup time defined for this day.
hy-Armn: Այս օրվա համար վերցնելու ժամ չի սահմանվել։

note: SCRIPT
en: Please select a date and a pickup time
hy-Armn: Խնդրում ենք ընտրել ամսաթիվը և վերցնելու ժամը

note: SCRIPT
en: Select a time
hy-Armn: Ընտրեք ժամը

note: SCRIPT
en: You don't have waiting holds at this library
hy-Armn: Դուք այս գրադարանում չունեք սպասող պահումներ

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Details for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Մանրամասներ։ %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Details for:
hy-Armn: Մանրամասներ սրա համար։

note: A
en: Local cover image
hy-Armn: Տեղային կազմի պատկերը

note: A
en: Amazon cover image
hy-Armn: Ամազոն կազմի պատկեր

en: Image from Amazon.com
hy-Armn: Պատկեր Amazon.com -ից

note: A
en: Syndetics cover image
hy-Armn: Syndetics կազմի պատկեր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Image from Syndetics
hy-Armn: Պատկերը Syndetics -ից

en: Image from Google Jackets
hy-Armn: Պատկերը Google Jackets -ից

note: A
en: Image from Coce
hy-Armn: Պատկեր Coce -ից

en: Image from OpenLibrary
hy-Armn: Պատկերը OpenLibrary -ից

en: Image from Baker &amp; Taylor
hy-Armn: Պատկեր Baker &amp; Taylor

note: A
en: Custom cover image
hy-Armn: Անհատականացված կազմի պատկեր

en: Item type:
hy-Armn: Նյութի տեսակ։

en: Reviews from LibraryThing.com:
hy-Armn: Գրախոսություններ LibraryThing.com-ից:

en: List(s) this item appears in:
hy-Armn: Ցուցակում այս նյութը հանդիպում է։

en: Tags from this library:
hy-Armn: Ցուցիչներ այս գրադարանից:

en: No tags from this library for this title.
hy-Armn: Չկան ցուցիչներ այս գրադարանի այս վերնագրի համար.

en: Add tag(s)
hy-Armn: Ավելացրու ցուցիչ(ներ)

en: Log in to add tags.
hy-Armn: Մուտք գործիր ցուցիչներ ավելացնելու համար.

en: Series information:
hy-Armn: Մատենաշարային տեղեկատվություն:

en: Click to open in new window
hy-Armn: Սեղմիր նոր պատուհանում բացելու համար

en: Audiovisual profile:
hy-Armn: Տեսալսողական պրոֆայլ:

en: Fiction notes:
hy-Armn: Արձակի նշումներ:

en: Awards:
hy-Armn: Մրցանակներ:

en: Star ratings
hy-Armn: Աստղային վարկանիշներ

en: Cancel rating.
hy-Armn: Չեղյալ անել գնահատումը.

en: Enhanced content:
hy-Armn: Ընդլայնված բովանդակություն։

en: Content Cafe
hy-Armn: Բովանդակության կաֆե

en: Novelist Select:
hy-Armn: Ընտրել վիպասան:

note: %1$s:  Branches.GetLoggedInBranchname | html
en: %s holdings
hy-Armn: %s պահումներ

en: Item details
hy-Armn: Նյութի մանրամասներ

note: %1$s:  ' ( ' _ (otheritemloop.size || 0) _ ' )' | html
en: Other holdings %s
hy-Armn: Այլ պահումներ %s

note: %1$s:  title_notes_count | html
en: Title notes ( %s )
hy-Armn: Վերնագրի նշումներ ( %s )

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Components (%s)
hy-Armn: Բաղադրիչներ (%s)

en: Excerpt
hy-Armn: Հատվածային ընտրություն

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
hy-Armn: Այս էջը պարունակում է հարստացված բովանդակություն, որը տեսանելի է երբ JavaScript-ը թույլատրված է կամ սեղմելով

en: here
hy-Armn: այստեղ

en: About the author
hy-Armn: Հեղինակի մասին

en: Similar items
hy-Armn: Նման նյութեր

en: Tag browser
hy-Armn: Ցուցիչների դիտակ

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: Subscriptions ( %s )
hy-Armn: Բաժանորդագրություններ ( %s )

note: %1$s:  ' ( ' _ (reviews.size || 0) _ ' )' | html
en: Comments%s
hy-Armn: Նշումներ%s

en: Novelist Select
hy-Armn: Ընտրիր նովելիստին

en: Editions
hy-Armn: Հրատարակումներ

en: Serial collection
hy-Armn: Պարբերական հավաքածու

en: Images
hy-Armn: Պատկերներ

en: Play media
hy-Armn: Աշխատեցրու մեդիան

en: Author identifiers
hy-Armn: Հեղինակի բնութագրիչներ

en: Serial collections
hy-Armn: Պարբերական հավաքածուներ

en: Item call number
hy-Armn: Նյութի դասիչ

note: %1$s:  items_count | html
en: This record has many physical items (%s).
hy-Armn: Այս գրառումը ունի ֆիզիկական շատ նյութեր (%s)։

en: View all the physical items.
hy-Armn: Դիտեք ֆիզիկական բոլոր նյութերը։

en: Show all items
hy-Armn: Ցույց տուր բոլոր նյութերը

en: 1 item is on order.
hy-Armn: 1 նյութ գտնվում է պատվերի փուլում։

note: For the first occurrence, %1$s:  acquisition_details.total_quantity | html
en: %s items are on order.
hy-Armn: %s նյութերը պահման մեջ են։

note: %1$s:  holds_count | html
en: Total holds: %s
hy-Armn: Գումարային պահումներ: %s

note: For the first occurrence, %1$s:  ITEM_RESULT.priority | html
en: (priority %s)
hy-Armn: (առաջնայնություն %s)

note: %1$s:  priority | html
en: Overall queue priority: %s
hy-Armn: Հարցման առաջնայնություն։ %s

en: Holdings:
hy-Armn: Պահումներ:

en: No physical items for this record
hy-Armn: Այս գրառման համար ֆիզիկական նյութեր չկան

en: No other items.
hy-Armn: Այլ նյութեր չկան։

en: Enhanced descriptions from Syndetics:
hy-Armn: Ընդլայնված նկարագրությունը վերցված է Syndetics:

note: %1$s:  ComponentParts.size | html
en: Only %s results are shown:
hy-Armn: Ցուցադրվում են միայն %s արդյունքներ:

en: show all component parts
hy-Armn: ցույց տալ բաղադրիչի բոլոր մասերը

en: Table of contents provided by Syndetics
hy-Armn: Բովանդակության աղյուսակը տրամադրված է Syndetics-ի կողմից

en: Excerpt provided by Syndetics
hy-Armn: հատվածային ընտրությունը տրամադրված է Սինդետիսի կողմից

en: Reviews provided by Syndetics
hy-Armn: Գրախոսություններ տրամադրված Syndetics-ից

en: Author notes provided by Syndetics
hy-Armn: Հեղինակի նշումները իրականացված են Syndetics

en: This is a serial
hy-Armn: Սա պարբերական է

note: %1$s:  subscriptionsnumber | html
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
hy-Armn: Կան %s բաժանորդագրություն(ներ) կապված այս վերնագրին։

note: For the first occurrence, %1$s:  Branches.GetName( subscription.branchcode ) | html
en: At library: %s
hy-Armn: Գրադարանում: %s

en: This subscription is closed.
hy-Armn: Այս բաժանորդագրությունը փակված է։

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetByCode( 'LOC', subscription.location, 1 ) | html %2$s:  END %3$s:  IF ( subscription.callnumber )
en: Location: %s %s %s
hy-Armn: Տեղաբաշխում: %s %s %s

note: %1$s:  subscription.callnumber | html
en: Call number: %s
hy-Armn: Դասիչ: %s

note: %1$s:  subscription.histstartdate | $KohaDates %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate | $KohaDates %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
hy-Armn: Բաժանորդագրություն սկսած։ %s մինչև:%s %s %s հիմա (ընթացիկ)%s

note: A
en: Cancel email notification
hy-Armn: Չեղյալ անել էլ փոստով զգուշացումը

en: You have subscribed to email notification on new issues.
hy-Armn: Դու բաժանորդագրվել ես նոր ստացումների մասին էլ փոստով ծանուցումներին։

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
hy-Armn: Բաժանորդագրվի էլ փոստով նոր նյութերի ստացման զգուշացմանը

en: You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues
hy-Armn: Դու պետք է մուտք գործես եթե ցանկանում ես բաժանորդագրվել նոր ստացումների մասին էլ. փոստով ծանուցումներին

note: %1$s:  subscription.missinglist | html | html_line_break
en: Missing issues: %s
hy-Armn: Բացակա համարներ։ %s

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount | html
en: The %s latest issues for this subscription:
hy-Armn: Սա %s այս բաժանորդագրության ամենաթարմ համարն է:

en: Latest serials
hy-Armn: Ամենավերջին շարունակականները

en: Issue #
hy-Armn: Համար #

en: Publication date
hy-Armn: Հրատարակման տարեթիվ

en: Received date
hy-Armn: Ստացման ամսաթիվ

en: Note
hy-Armn: Նշում

en: Your comment
hy-Armn: Քո մեկնաբանությունը

en: Your comment (preview, pending approval)
hy-Armn: Քո մեկնաբանությունները (նախնական դիտում, սպասող հաստատում)

en: Edit
hy-Armn: Խմբագրել

note: %1$s:  review.patron.title | html %2$s:  review.patron.firstname | html %3$s:  review.patron.surname | html
en: Comment by %s %s %s
hy-Armn: Մեկնաբանված %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  review.patron.firstname | html
en: Comment by %s
hy-Armn: Նշում կողմից %s

note: %1$s:  review.patron.firstname | html %2$s:  review.patron.surname|truncate(2,'.') | html
en: Comment by %s %s
hy-Armn: Նշում կողմից %s %s

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Patron comment on %s
hy-Armn: Ընթերցողի նշումներ սրա մասին %s

en: There are no comments on this title.
hy-Armn: Այս վերնագրի համար չկան մեկնաբանություններ։

en: Post your comments on this title.
hy-Armn: Առաքիր քո մեկնաբանությունները այս վերնագրի վերաբերյալ։

en: to post a comment.
hy-Armn: ուղարկել մեկնաբանություն։

en: Other editions of this work
hy-Armn: Այս աշխատության այլ հրատարակություններ

en: Other editions
hy-Armn: Այլ հրատարակություններ

en: by
hy-Armn: կողմից

note: %1$s:  HTML5MediaParent | html
en: [%s tag not supported by your browser.]
hy-Armn: [%s ցուցիչը չի աջակցվում քո դիտակի կողմից։]

en: Click on an image to view it in the image viewer
hy-Armn: Սեղմիր պատկերի վրա այն պատկերի դիտակում տեսնելու համար

en: Browse results
hy-Armn: Դիտման արդյունքներ

note: A
en: See: %s%s%sprevious biblio%s
hy-Armn: Տես %s%s%sնախորդ բիբլիոն%s

en: Back to results
hy-Armn: Հետ արդյունքներին

note: A
en: Back to the results search list
hy-Armn: Հետ որոնման արդյունքների ցուցակին

note: A
en: See: %s%s%snext biblio%s
hy-Armn: Տես %s%s%sհաջորդ բիբլիոն%s

en: Next
hy-Armn: Հաջորդ

note: A
en: View record "%s %s %s"
hy-Armn: Դիտիր գրառումը "%s %s %s"

note: LI
en: Go to detail
hy-Armn: Գնա մանրամասներին

en: Share
hy-Armn: Կիսիր

note: A
en: Share on Facebook
hy-Armn: Տարածիր Facebook-ում

note: A
en: Share on LinkedIn
hy-Armn: Տարածիր LinkedIn-ում

note: A
en: Share by email
hy-Armn: Կիսվիր էլ փոստով

en: Select the item(s) to search
hy-Armn: Ընտրիր նյութ(եր)ը որոնման համար

en: Select none
hy-Armn: Ընտրիր ոչ մեկը

en: Visit web site
hy-Armn: Այցելեք կայքը

en: Current library
hy-Armn: Ընթացիկ գրադարան

en: Home library
hy-Armn: Տնային գրադարան

en: Materials specified
hy-Armn: Նյութերը որոշված են

en: Vol info
hy-Armn: Հատորի տվյալ

en: Item holds
hy-Armn: Նյութի պահումներ

en: Item hold queue priority
hy-Armn: Նյութի պահման հարցման առաջնայնություն

en: (Opens below)
hy-Armn: (Բացվում է ներքևում)

en: Browse shelf
hy-Armn: Դիտման դարակ

note: %1$s:  END %2$s:  IF Koha.Preference('URLLinkText') %3$s:  Koha.Preference('URLLinkText') | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: %s %s%s%sLink to resource%s
hy-Armn: %s %s%s%sՀղում պաշարներին%s

note: SCRIPT
en: Amazon cover image (<a href='%s'>see the original image</a>)
hy-Armn: Ամազոն կազմի պատկեր (<a href='%s'>տես բնօրինակ պատկերը</a>)

note: SCRIPT
en: Coce image from Amazon.com
hy-Armn: Coce պատկեր Amazon.com -ից

note: SCRIPT
en: Coce image from Google Books
hy-Armn: Coce պատկեր Google Books -ից

note: SCRIPT
en: Coce image from Open Library
hy-Armn: Coce պատկեր Open Library -ից

note: SCRIPT
en: Cover image source unknown
hy-Armn: Կազմի պատկերի աղբյուրը անհայտ է

note: SCRIPT
en: Image from Google Books (<a href='%s'>see the original image</a>)
hy-Armn: Պատկեր Google Books -ից (<a href='%s'>տես բնօրինակ պատկերը</a>)

note: SCRIPT
en: Image from OpenLibrary (<a href='%s'>see the original image</a>)
hy-Armn: Պատկերը OpenLibrary -ից (<a href='%s'>տես բնօրինակ պատկերը</a>)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Discharge &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Վճարել &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Discharge
hy-Armn: Գանձիր

note: %1$s:  IF message.code == "unable_to_generate_pdf" %2$s:  END
en: %s An error occurs when generating the pdf file. Please contact the staff to resolve this problem. %s
hy-Armn: %s pdf ֆայլի գեներացման ժամանակ առաջացել է սխալ։ Դիմիր աշխատակազմին։ %s

en: Your discharge request has been sent. Your discharge will be available on this page within a few days.
hy-Armn: Վճարման քո հարցումը ուղարկված է։ Քո վճարումը կլինի հասանելի այս էջից մի քանի օրից։

en: Get your discharge
hy-Armn: Ստացիր քո ծախսը

en: Your discharge will be available on this page within a few days.
hy-Armn: Քո վճարումը կլինի հասանելի այս էջից մի քանի օրից։

en: You cannot be discharged, you have checked out items. Please return items before asking for a discharge.
hy-Armn: Դու չես կարող զրոյացվել, դու ունես նյութեր։ Վճարի զրոյացման հարցում անելուց առաջ վերադարձրու նյութերը։

en: What is a discharge?
hy-Armn: Որքա՞ն է վճարը։

en: This document certifies that you have returned all borrowed items. It is sometimes asked during a file transfer from a school to another. The discharge is sent by us to your school. You will also find it available on your reader account.
hy-Armn: Այս փաստաթուղթը հաստատում է որ դու վերադարձրել ես բոլոր նյութերը։ Սա հարցում է երբ փաստաթղթերը մեկ դպրոցից տեղափոխվում են մեկ ուրիշ։ Վճարումը ուղարկվում է դպրոցին։ Այն քեզ հասանելի կլինի նաև քո ընթերցողական հաշվից։

en: : This request is only valid if you are in good standing with the library. Once the application is made, you can not borrow library materials.
hy-Armn: : Այս հարցումը իրավասու է եթե դու գրադարանում ունես լավ համբավ։ Հենց հայտը ներկայացվի, դու էլ չես կարողանա գրքեր պատվիրել։

en: Warning
hy-Armn: Զգուշացում

en: Ask for a discharge
hy-Armn: Վճարման հարցում արա

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Download cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ներբեռնեք զամբյուղը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Download cart
hy-Armn: Ներբեռնեք զամբյուղը

en: -- Choose format --
hy-Armn: -- Ընտրիր ձևաչափը --

note: INPUT type=submit name=save
en: Go
hy-Armn: Գնա

en: Close this window
hy-Armn: Փակիր այս պատուհանը

note: %1$s:  shelf.shelfname | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Download list %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ներբեռնեք ցուցակը %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Download list '%s'
hy-Armn: Բեռնաթափիր ցուցակը '%s'

en: Download list
hy-Armn: Բեռնաթափիր ցուցակ

en: Your download should begin automatically.
hy-Armn: Քո բեռնաթափումը պետք է սկսվի ավտոմատ։

en: Choose format
hy-Armn: Ընտրիր ձևաչափը

en: Choose action
hy-Armn: Ընտրել գործողություն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Please choose a download format
hy-Armn: Պատվերի մեջ

en: Download list unsuccessful
hy-Armn: Ներբեռնման ցուցակն անհաջող է

en: You do not have permission to download this list.
hy-Armn: Դու չունես իրավասություններ բեռնաթափելու ցուցակը։.

note: %1$s:  bibliotitle | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Full subscription history for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Լրիվ բաժանորդագրության պատմություն %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Full subscription history
hy-Armn: Լրիվ բաժանորդագրության պատմություն

en: Library:
hy-Armn: Գրադարան։

en: Subscription:
hy-Armn: Բաժանորդագրություն։

note: %1$s:  bibliotitle | html
en: Full subscription history for %s
hy-Armn: Լրիվ բաժանորդագրության պատմություն %s

en: Brief history
hy-Armn: Հակիրճ պատմություն

en: Full history
hy-Armn: Լրիվ պատմություն

en: Show year:
hy-Armn: Ցույց տուր տարին։

en: Subscriptions
hy-Armn: Բաժանորդագրություններ

en: Date received
hy-Armn: Ստացման ամսաթիվ

en: Number
hy-Armn: Թիվ

en: Subscription
hy-Armn: Բաժանորդագրություն

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: (All)
hy-Armn: (Բոլորը)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your holds history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր պահումների պատմությունը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your holds history
hy-Armn: Քո պահումների պատմությունը

note: %1$s:  IF !holds %2$s:  ELSE %3$s:  SET show_itemtype_column = Koha.Preference('AllowHoldItemTypeSelection')
en: %s No data available %s %s
hy-Armn: %s Չկան հասանելի տվյալներ %s %s

en: Order by date
hy-Armn: Դասավորի ըստ ամսաթվի

en: Order by title
hy-Armn: Դասավորի ըստ վերնագրի

en: Order by author
hy-Armn: Դասակարգիր ըստ հեղինակի

en: Showing 50 items.
hy-Armn: Ցուցադրված են 50 նյութերը

en: Showing all items.
hy-Armn: Ցուցադրվում են բոլոր տարրերը:

en: Show 50 items
hy-Armn: Ցույց տուր 50 տարր

en: Hold date
hy-Armn: Պահման ամսաթիվ

en: Expiration date
hy-Armn: Լրանալու ամսաթիվ

en: Waiting date
hy-Armn: Սպասող ամսաթիվ

en: Cancellation date
hy-Armn: Չեղյալ անելու ամսաթիվ

en: Requested item type
hy-Armn: Պահանջված նյութի տեսակը

en: Any item type
hy-Armn: Ինչ որ նյութի տեսակ

en: Fulfilled
hy-Armn: Իրականացված

en: Cancelled
hy-Armn: Չեղյալ արված

en: Waiting
hy-Armn: Սպասում

en: In transit
hy-Armn: Տեղափոխման մեջ է

note: %1$s: # First line will be summary, second line will be description. Avoid indenting. Var newline added to avoid translating problems. - %2$s: - newline="\n" | html - %3$s: - IF overdue == 1 - %4$s:  title | html %5$s: - newline | html - %6$s:  title | html %7$s:  barcode | html %8$s: - ELSE - %9$s:
en: %s %s %s %s is overdue %sYour copy of %s (barcode %s) is overdue %s %s is due %sYour copy of %s (barcode %s) is due back at the library today %s
hy-Armn: %s %s %s %s ժամկետանց է %sՔո այս պատճենը %s (barcode %s) ժամկետանց է %s %s ենթակա է վերադարձի %sՔո այս պատճենը %s (barcode %s) ենթակա է վերադարձի այսօր %s

note: %1$s:  unimarc3 | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Your search IDREF for ppn %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: ppn %s համար ձեր փնտրման IDREF-ը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  IF error %2$s:  ELSE %3$s:  FOREACH role IN content
en: %s This ppn is not found on the idref service. %s %s
hy-Armn: %s Այս ppn չի գտնված idref ծառայությունում։ %s %s

note: H1
en: Click to expand this role
hy-Armn: Սեղմիր այս դերը ընդլայնելու համար

en: Citation
hy-Armn: Մեջբերում

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your interlibrary loan requests &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր միջգրադարանային բաժնույթի հարցումները &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Request updated
hy-Armn: Հարցումը թարմացված է

en: Request placed
hy-Armn: Հարցումը դրված է

en: New interlibrary loan request
hy-Armn: Նոր միջգրադարանային բաժնույթի հարցում

en: View interlibrary loan request
hy-Armn: Դիտիր միջգրադարանային բաժնույթի պահանջը

en: Ill request disclaimer
hy-Armn: ՄԳԲ պահանջի հրաժարում

en: ILL module configuration problem. Contact your administrator.
hy-Armn: ՄԳԲ մոդուլի կարգավորման խնդիր։ Կապվիր կառավարչի հետ։

en: Backends
hy-Armn: Հետնամաս

en: Provider:
hy-Armn: Մատակարար:

en: Create a new request
hy-Armn: Ստեղծիր նոր հարցում

en: Requests
hy-Armn: Հարցումներ

en: Request ID
hy-Armn: Պահանջված ID

en: Requested from
hy-Armn: Պահանջված է այստեղից

en: Request type
hy-Armn: Պահանջի տեսակ

en: Last updated
hy-Armn: Վերջին թարմացվածը

en: N/A
hy-Armn: Անհասանելի

en: View
hy-Armn: Տեսք

en: Details from library
hy-Armn: Մանրամասներ գրադարանից

en: Request ID:
hy-Armn: Պահանջիր ID:

en: Requested from:
hy-Armn: Պահանջված է այստեղից:

en: Requested item:
hy-Armn: Պահանջված նյութ:

en: View the requested item
hy-Armn: Դիտեք պահանջված նյութը

en: Collection library:
hy-Armn: Հավաքածուի գրադարան:

en: Status:
hy-Armn: Վիճակ:

en: Request type:
hy-Armn: Պահանջի տեսակ:

en: Request placed:
hy-Armn: Հարցումը դրված է:

en: Last updated:
hy-Armn: Վերջին թարմացվածը:

note: %1$s:  request.backend | html
en: Details from %s
hy-Armn: Մանրամասներ այստեղից %s

note: %1$s:  IF meta.value %2$s:  meta.value | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sN/A%s
hy-Armn: %s%s%sԱնհասանելի%s

en: Request cancellation
hy-Armn: Հարցման չեղարկում

note: INPUT type=submit
en: Submit modifications
hy-Armn: Հաստատիր ձևափոխումները

en: Interlibrary loan item availability
hy-Armn: Միջգրադարանային բաժնույթի նյութը հասանելի է

en: Displaying availability results
hy-Armn: Արտածվում են հասանելի արդյունքները

en: If you can't find what you are looking for, you can
hy-Armn: Եթե չես գտնում այն ինչ փնտրում ես, դու կարող ես

en: continue creating your request
hy-Armn: շարունակիր քո հարցման ստեղծումը

en: or
hy-Armn: կամ

en: cancel your request
hy-Armn: չեղարկիր քո հարցումը

en: ILL request disclaimer
hy-Armn: ՄԳԲ պահանջի հրաժարում

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Images for: %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Պատկերներ %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' link=> 1 %2$s:  biblio.author | html
en: Images for %s %s
hy-Armn: Պատկերներ սրա համար %s %s

note: IMG
en: Thumbnail
hy-Armn: Մանրապատկեր

note: %1$s:  title | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Editing checkout note for %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Խմբագրվում է դուրս տրման նշումը սրա համար %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing checkout note for '%s' %s
hy-Armn: Դուրս տրման նշումի խմբագրում սրա համար '%s' %s

note: %1$s:  IF not(Koha.Preference("AllowCheckoutNotes")) %2$s:  ELSE
en: %s Checkout notes have not been enabled. Please contact the library. %s
hy-Armn: %s Դուրս տրման նշումները չեն թույլատրվել։ Կապվիր գրադարանի հետ։ %s

note: %1$s:  title | html %2$s:  author | html
en: Editing checkout note for %s %s
hy-Armn: Դուրս տրման նշումի խմբագրում %s %s

en: Edit checkout note
hy-Armn: Խմբագրել դուրս տրման նշումը

en: Note:
hy-Armn: Նշում:

note: INPUT type=submit
en: Submit note
hy-Armn: Հաստատիր նշումը

note: %1$s:  IF ( library ) %2$s:  library.branchname | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s Libraries &rsaquo; %s %s %s Koha online %s catalog
hy-Armn: %s %s &rsaquo; %s Գրադարաններ &rsaquo; %s %s %s Կոհա առցանց %s քարտարան

en: Phone:
hy-Armn: Հեռախոս։

en: Fax:
hy-Armn: Ֆաքս:

en: Koha home
hy-Armn: Կոհա տուն

en: News
hy-Armn: Նորություններ

en: Display news for:
hy-Armn: Արտածիր նորությունները։

en: System-wide only
hy-Armn: Միայն համակարգային կտրվածքով

note: %1$s:  koha_new.published_on | $KohaDates %2$s:  IF ( show_author && koha_new.author )
en: Published on %s %s by
hy-Armn: Հրատարակված է %s %s կողմից

en: Show all news
hy-Armn: Ցույց տուր բոլոր նորությունները

note: %1$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: RSS feed for %s library news
hy-Armn: RSS հոսք %s գրադարանի նորությունների համար

en: RSS feed for library news
hy-Armn: RSS հոսք գրադարանի նորությունների համար

note: %1$s:  Branches.GetName( branchcode ) | html
en: RSS feed for %s and system-wide library news
hy-Armn: RSS հոսք %s-ի և համագրադարանային նորությունների համար

en: RSS feed for system-wide library news
hy-Armn: RSS հոսք համագրադարանային նորությունների համար

en: This news item does not exist.
hy-Armn: Նորությունների այս նյութը գոյություն չունի.

en: No news to display.
hy-Armn: Չկան արտածման ենթակա նորություններ։

en: Quote of the day
hy-Armn: Օրվա հարցումը

en: Log in to your account:
hy-Armn: Մուտք գործիր քո հաշիվ:

en: User summary
hy-Armn: Օգտվողի համառոտագրություն

en: Welcome,
hy-Armn: Բարի գալուստ,

en: due in fines and charges
hy-Armn: վճարման ենթակա տուգանքները և ծախսերը

en: total savings
hy-Armn: ընդհանուր խնայողություններ

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Updates submitted &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Թարմացումները ներկայացված են &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your personal details
hy-Armn: Քո անձնական մանրամասները

en: Updates submitted
hy-Armn: Թարմացումները ներկայացված են

en: Thank you
hy-Armn: Շնորհակալություն

en: Your updates have been submitted and your patron account has been modified.
hy-Armn: Քո թարմացումները ուղարկվել են, և քո ընթերցողական հաշիվը ձևափոխվել է։

en: Your updates have been submitted. A librarian will review your updates before applying them.
hy-Armn: Քո թարմացումը ուղարկվել է։ Մինչ կիրառումը գրադարանավարը կուսումնասիրի քո թարմացումները։

en: Street number:
hy-Armn: Փողոցի թիվ:

note: %1$s:  IF action == 'edit' %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %sUpdate your personal details%sRegister a new account%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %sԹարմացրու քո անձնական մանրամասները%sԳրանցիր նոր հաշվեհամար%s &rsaquo;%s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Register a new account
hy-Armn: Գրանցիր նոր հաշիվ

en: To make changes to your record please contact the library.
hy-Armn: Քո գրառման մեջ փոփոխություններ կատարելու համար կապվիր գրադարանի հետ։

en: No changes were made.
hy-Armn: Փոփոխություններ չեն արված։

en: You have not filled out all required fields. Please fill in all missing fields and resubmit.
hy-Armn: Դու չես լրացրել բոլոր պահանջվող դաշտերը։ Լրացրու պակասողները և կրկին գրանցիր.

en: The following fields contain invalid information:
hy-Armn: Հետևյալ դաշտերը պարունակում են սխալ տեղեկատվություն:

en: Contact information:
hy-Armn: Կապի տեղեկություն։

en: primary email address
hy-Armn: սկզբնական Էլ փոստի հասցե

en: secondary email address
hy-Armn: երկրորդական էլ փոստի հասցե

en: Alternate address information:
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե։

en: email address
hy-Armn: Էլ փոստի հասցե

en: Passwords do not match!
hy-Armn: Գաղտնաբառերը չեն համընկնում

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Password must be at least %s characters long.
hy-Armn: Գաղտնաբառը երկարությունը առնվազն պետք է լինի %s նիշ.

en: Password must contain at least one digit, one lowercase and one uppercase.
hy-Armn: Գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն մեկ թիվ, մեկ ստորին նիշ և մեկ վերին նիշ.

en: Password must not contain leading or trailing whitespaces.
hy-Armn: Գաղտնաբառը չպետք է առջևից կամ հետևից պարունակի բացատներ։

en: This email address already exists in our database.
hy-Armn: Այս էլ․ փոստի հասցեն արդեն առկա է մեր շտեմարանում։

en: Emails do not match!
hy-Armn: Էլ․ փոստերը չեն համընկնում

en: confirm email address
hy-Armn: հաստատիր էլ փոստի հասցեն

en: Please correct and resubmit.
hy-Armn: Շտկեք և կրկին ուղարկեք։

en: The entered card number is the wrong length.
hy-Armn: Մուտք արված քարտի համարն սխալ երկարություն ունի։

en: The entered card number is already in use.
hy-Armn: Մուտք արված քարտի համարն արդեն օգտագործվում է։

en: There were problems processing your registration. Please contact your library for help.
hy-Armn: Քո գրանցման կատարման հետ կապված կան խնդիրներ։ Կապվիր գրադարանի հետ։

en: Error: Userid is not valid
hy-Armn: Սխալ. Userid-ը վավեր չէ

note: For the first occurrence, %1$s:  error_type | html %2$s:  error_info | html
en: Error %s: %s
hy-Armn: Սխալ %s: %s

en: You typed in the wrong characters in the box before submitting. Please try again.
hy-Armn: Մինչ հաստատելը դու մուտք ես արել սխալ նիշեր։ Փորձիր նորից։

en: Allow your guarantor to view your current checkouts?
hy-Armn: Թույլատրե՞լ քո երաշխավորին դիտելու քո ընթացիկ տացքերը։

en: Update
hy-Armn: Թարմացում

en: Allow your guarantor to view your current fines?
hy-Armn: Թույլատրե՞լ քո երաշխավորին դիտելու քո ընթացիկ տուգանքները։

note: %1$s:  FOREACH gr IN patron.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.middle_name | html %5$s:  g.surname | html %6$s: - IF ! loop.last %7$s:  END %8$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s %s, %s %s
hy-Armn: Երաշխավորված է %s %s %s %s %s %s, %s %s

note: %1$s:  extended_unique_id_failed_value | html
en: Value is already in use (%s)
hy-Armn: Արժեքը արդեն օգտագործվում է (%s)

en: Library card number:
hy-Armn: Գրադարանի քարտի համարը:

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html
en: Card number must be exactly %s characters.
hy-Armn: Քարտի համարը պետք է լինի ուղիղ %s նիշ։

note: %1$s:  minlength_cardnumber | html %2$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number must be between %s and %s characters.
hy-Armn: Քարտի համարը պետք է լինի %s և %s նիշերի միջև։

note: %1$s:  maxlength_cardnumber | html
en: Card number can be up to %s characters.
hy-Armn: Քարտի համարը կարող է լինել մինչև %s նիշ։

en: There is no minimum or maximum character length.
hy-Armn: Չկան նիշերի ամենամեծ կամ նվազագույն երկարություն։

en: Username:
hy-Armn: Օգտվողի անուն:

en: Expiration date:
hy-Armn: Ժամկետը լրանալու ամսաթիվ:

en: Home library:
hy-Armn: Տնային գրադարան:

en: Identity
hy-Armn: Ինքնություն

en: Salutation:
hy-Armn: Դիմելու ձև:

en: Surname:
hy-Armn: Ազգանուն:

en: First name:
hy-Armn: Անուն:

en: Middle name:
hy-Armn: Միջին անուն:

en: Date of birth:
hy-Armn: Ծննդյան ամսաթիվ:

en: Initials:
hy-Armn: Սկզբնատառեր:

en: Pronouns:
hy-Armn: Դերանուններ:

en: Other names:
hy-Armn: Այլ անուններ:

en: Female:
hy-Armn: Իգական:

en: Male:
hy-Armn: Տղամարդ:

en: None specified:
hy-Armn: Ոչ մեկը չի սահմանված:

en: Main address
hy-Armn: Հիմնական հասցե

en: Street type:
hy-Armn: Փողոցի տեսակ:

en: Address:
hy-Armn: Հասցե:

en: Address 2:
hy-Armn: Հասցե 2:

en: City:
hy-Armn: Քաղաք:

en: State:
hy-Armn: Նահանգ:

en: ZIP/Postal code:
hy-Armn: Զիպ/փոստային կոդ:

en: Country:
hy-Armn: Երկիր:

en: Contact information
hy-Armn: Կապի տեղեկություն

en: Primary phone:
hy-Armn: Առաջնային հեռախոս:

en: Secondary phone:
hy-Armn: Երկրորդական հեռախոս:

en: Other phone:
hy-Armn: Այլ հեռախոս:

en: Primary email:
hy-Armn: Առաջնային էլ փոստ:

en: Confirm primary email:
hy-Armn: Հաստատիր առաջնային էլ փոստը:

en: Secondary email:
hy-Armn: Երկրորդական էլ փոստ:

en: Fax:
hy-Armn: Ֆաքս:

en: Main contact method:
hy-Armn: Հիմնական շփման եղանակը:

en: Primary phone
hy-Armn: Առաջնային հեռախոս

en: Secondary phone
hy-Armn: Երկրորդային հեռախոս

en: Other phone
hy-Armn: Այլ հեռախոս

en: Primary email
hy-Armn: Առաջնային էլ փոստ

en: Secondary email
hy-Armn: Երկրորդային էլ փոստ

en: Fax
hy-Armn: Ֆաքս։

en: Preferred language for notices:
hy-Armn: Ծանուցումների համար նախընտրելի լեզուներ։

en: Default
hy-Armn: լռակյաց

en: Alternate address
hy-Armn: Այլընտրանքային հասցե

en: Phone:
hy-Armn: Հեռախոս:

en: Email:
hy-Armn: էլ փոստ:

en: Contact note:
hy-Armn: Կապի նշում:

en: Alternate contact
hy-Armn: Փոխարինող կոնտակտ

en: Password
hy-Armn: Գաղտնաբառ

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must contain at least %s characters, including UPPERCASE, lowercase and numbers.
hy-Armn: Քո գաղտնաբառը պետք է պարունակի առնվազն %s նիշ, ներառած ԳԼԽԱՏԱՌԵՐ, փոքրատառեր և թվեր։

note: For the first occurrence, %1$s:  patron.category.effective_min_password_length | html
en: Your password must be at least %s characters long.
hy-Armn: Քո գաղտնաբառը առնվազն պետք է լինի %s նիշ։

en: If you do not enter a password a system generated password will be created.
hy-Armn: Եթե մուտք չանես գաղտնաբառ, կստեղծվի համակարգային գեներացված գաղտնաբառ։

en: Confirm password:
hy-Armn: Հաստատիր գաղտնաբառը:

en: Additional information
hy-Armn: Լրացուցիչ տեղեկատվություն

en: New
hy-Armn: Նոր

en: Data privacy policy consent
hy-Armn: Տվյալների գաղտնիության քաղաքականության համաձայնությունը

en: I agree with your processing of my personal data as outlined in the
hy-Armn: Ես համաձայն են իմ անձնական տվյալները քո կողմից մշակելուն, ինչպես նշված է

en: privacy policy
hy-Armn: գաղտնիության քաղաքականություն

en: Verification
hy-Armn: Ստուգում

en: Verification:
hy-Armn: Ստուգում:

en: Please type the following characters into the preceding box:
hy-Armn: Մուտք արա հետևյալ նիշերը նախորդ վանդակում։

note: INPUT type=submit
en: Submit update request
hy-Armn: Գրանցիր թարմացման առաջարկությունը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Unable to update your setting!
hy-Armn: Չի կարող թարմացնել քո կարգաբերումը!

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your setting has been updated!
hy-Armn: Քո կարգաբերումը թարմացվել է։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your messaging settings &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր հաղորդագրությունների կարգաբերումները &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your messaging settings
hy-Armn: Քո հաղորդագրության կարգաբերումները

en: Settings updated
hy-Armn: Կարգավորումները թարմացվեցին

en: Days in advance
hy-Armn: Օրերը նախապես

en: Phone
hy-Armn: Հեռախոս

en: Digests only
hy-Armn: Միայն դայջեստներ

note: I
en: You can ask for a digest to reduce the number of messages. Messages will be saved and sent as a single message.
hy-Armn: Դու կարող ես հարցնել դայջեստի համար, հաղորդումների քանակը նվազեցնելու նպատակով։ Հաղորդումները կհիշվեն և կուղարկվեն որպես մեկ հաղորդագրություն։

en: Item due
hy-Armn: Նյութը ենթակա է վերադարձի

en: Advance notice
hy-Armn: Նախապես ծանուցում

en: Hold filled
hy-Armn: Պահումը լրացված է

en: Hold reminder
hy-Armn: Պահման հիշեցում

en: Item check-in
hy-Armn: Նյութի հետ ընդունում

en: Item checkout and renewal
hy-Armn: Նյութի հետ ընդունում և թարմացում

en: Item checkout
hy-Armn: Նյութի դուրս տրում

en: Interlibrary loan ready
hy-Armn: Միջգրադարանային բաժնույթը պատրաստ է

en: Interlibrary loan unavailable
hy-Armn: Միջգրադարանային բաժնույթը անհասանելի է

en: Interlibrary loan updated
hy-Armn: Միջգրադարանային բաժնույթը թարմացվել է

en: Auto renewal
hy-Armn: Ինքնաթարմացում

en: Unknown
hy-Armn: Անհայտ

note: SELECT name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]-DAYS
en: Choose how many days in advance you wish to receive the message
hy-Armn: Ընտրեք, թե քանի օր առաջ եք ցանկանում ստանալ հաղորդագրությունը

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect SMS messaging
hy-Armn: Ապաընտրեք SMS հաղորդագրություններ ստանալը

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select SMS messaging
hy-Armn: Ընտրեք SMS հաղորդագրություններ ստանալը

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect notification by phone
hy-Armn: Ապաընտրեք հեռախոսով զգուշացումը

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select notification by phone
hy-Armn: Ընտրեք ծանուցում հեռախոսով

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect itiva messaging
hy-Armn: Չեղարկեք itiva հաղորդագրություններ ստանալը

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select itiva messaging
hy-Armn: Ընտրեք itiva հաղորդագրություններ ստանալը

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Unselect email messaging
hy-Armn: Ապաընտրեք էլ․ փոստի հաղորդագրությունները

note: INPUT type=checkbox name=[% messaging_preference.message_attribute_id | html %]
en: Select email messaging
hy-Armn: Ընտրեք էլ․ փոստի հաղորդագրությունները

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: Unselect digests
hy-Armn: Ապաընտրել ամփոփումները

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: You must select a digestible transport to select digests
hy-Armn: Ամփոփագրներ ընտրելու համար պետք է ընտրեք ամփոփագրվող տրանսպորտ

note: INPUT type=checkbox name=digest
en: Select digests
hy-Armn: Ընտրել ամփոփումները

en: Notice:
hy-Armn: Նշում:

en: Some charges for text messages may be incurred when using this service. Please check with your mobile service provider if you have questions.
hy-Armn: Այս ծառայությունը օգտագործելիս տեքստային հաղորդագրությունների համար հնարավոր են որոշ գանձումներ կատարվեն։ Եթե ունես հարցեր, ստուգիր քո բջջային կապի մատակարարի հետ.

en: SMS number:
hy-Armn: SMS համար:

en: Please enter numbers only. Prefix the number with + or 00 if including the country code.
hy-Armn: Խնդրում ենք մուտքագրել միայն թվեր: Նախադրեք թիվը + ով կամ 00 -ով, եթե ներառում եք երկրի կոդը:

en: SMS provider:
hy-Armn: SMS մատակարար:

en: Please contact a library staff member if you are unsure of your mobile service provider, or you do not see your provider in this list.
hy-Armn: Կապվիր գրադարանի աշխատակցի հետ, եթե վստահ չես քո բջջային կապի մատակարարի մասին, կամ եթե ցուցակում չես տեսնում քո մատակարարին։

note: INPUT type=submit
en: Submit changes
hy-Armn: Հաստատիր փոփոխությունները

en: You are not allowed to call this page directly
hy-Armn: Դու չունես իրավասություն ուղղակի կանչելու այս էջը

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: News from %s%s%sthe library%s
hy-Armn: Նորություններ %s%s%sգրադարանից%s

en: Catalog search
hy-Armn: Քարտարանի փնտրում

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s Search the %s catalog %s Search the Koha library catalog %s
hy-Armn: %s Փնտրել %s քարտարանը %s Փնտրել Կոհա գրադարանի քարտարանը %s

note: %1$s:  LibraryName | html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc | html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc | html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
hy-Armn: %s Փնտրիր %sհամար '%s'%s%s&nbsp;սահմանափակումներով:&nbsp;'%s'%s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  IF ( SEARCH_RESULT.author ) %4$s:  SEARCH_RESULT.author | html
en: %s %s %s By %s.
hy-Armn: %s %s %s %s.

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.title | html
en: Place hold on %s
hy-Armn: Դիր պահում սրա վրա՝ %s

note: %1$s:  q | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: OverDrive search for '%s' &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: OverDrive որոնում սրա համար '%s' &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  q | html
en: Catalog search for '%s'
hy-Armn: Քարտարանի փնտրում '%s' համար

note: For the first occurrence, %1$s:  q | html
en: OverDrive search for '%s'
hy-Armn: OverDrive սրա համար '%s'

note: SCRIPT
en: Always available
hy-Armn: Միշտ հասանելի

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Availability:
hy-Armn: Հասանելիություն:

note: SCRIPT
en: Currently available
hy-Armn: Այս պահին մատչելի է

note: SCRIPT
en: Currently unavailable
hy-Armn: Այս պահին մատչելի չէ

note: SCRIPT
en: Error searching OverDrive collection.
hy-Armn: Սխալ OverDrive հավաքածուն փնտրելիս։

note: SCRIPT
en: Found
hy-Armn: Գտնված

note: SCRIPT
en: Items available:
hy-Armn: Նյութերը մատչելի են:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
hy-Armn: Բեռնավորվում է...

note: SCRIPT
en: No results found in the library's OverDrive collection.
hy-Armn: Գրադարանի OverDrive հավաքածուում չկան գտնված արդյունքներ։

note: SCRIPT
en: Searching OverDrive...
hy-Armn: Փնտրում է OverDrive...

note: SCRIPT
en: Type:
hy-Armn: Տեսակ:

note: SCRIPT
en: out of
hy-Armn: դուրս է

note: SCRIPT
en: results in the library's OverDrive collection.
hy-Armn: արդյունքներ գրադարանի OverDrive հավաքածուում։

note: SCRIPT
en: waiting holds:
hy-Armn: սպասող պահումներ:

note: %1$s:  IF page %2$s:  page.title | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %s%s%sPage error%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %s%s%sԷջի սխալ%s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Page error
hy-Armn: Էջի սխալ

en: This page does not exist.
hy-Armn: Այս էջը գոյություն չունի։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Change your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Փոխեք ձեր գաղտնաբառը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Change your password
hy-Armn: Փոխիր քո գաղտնաբառը

en: Password updated
hy-Armn: Գաղտնաբառը թարմացվել է

en: Change your password
hy-Armn: Փոխիր քո գաղտնաբառը

en: There was a problem with your submission
hy-Armn: Կա խնդիր քո ներկայացման հետ

en: Passwords do not match. Please re-type your new password.
hy-Armn: Գաղտնաբառերը չեն համապատասխանում. Խնդրում ենք նորից մուտքագրել ձեր նոր գաղտնաբառը:

en: Your current password was entered incorrectly. If this problem persists, please ask a librarian to reset your password for you.
hy-Armn: Ձեր ընթացիկ գաղտնաբառը սխալ է մուտքագրվել: Եթե այս խնդիրը չվերանա, խնդրեք գրադարանավարին վերակայել ձեր գաղտնաբառը:

en: Current password:
hy-Armn: Ընթացիկ գաղտնաբառ:

en: New password:
hy-Armn: Նոր գաղտնաբառ:

en: Re-type new password:
hy-Armn: Նորից մուտք արա գաղտնաբառը:

en: You can't change your password.
hy-Armn: Դու չես կարող փոխել քո գաղտնաբառը։

en: Your password has been changed
hy-Armn: Քո գաղտնաբառը փոխված է

note: INPUT type=submit
en: Return to my account
hy-Armn: Վերադարձիր իմ հաշվին

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Forgotten password recovery &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Մոռացված գաղտնաբառի վերականգնում &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Forgotten password recovery
hy-Armn: Մոռացված գաղտնաբառի վերականգնում

en: Error
hy-Armn: Սխալ

en: An error has occurred while sending you the password recovery link.
hy-Armn: Առաջացել է սխալ երբ փորձ է արվել քեզ ուղարկել գաղտնաբառի վերականգնման հղումը։

en: Please try again later.
hy-Armn: Խնդրում ենք, ավելի ուշ կրկին փորձել։

en: No account was found with the provided information.
hy-Armn: Տրված տեղեկատվությամբ հաշիվ չի գտնված։

en: Sorry, your password cannot be changed online.
hy-Armn: Քո գաղտնաբառը հնարավոր չէ առցանց փոխել։

en: Account identification with this email address only is ambiguous.
hy-Armn: Հաշվի նույնականացումը միայն այս էլ. փոստի հասցեով երկիմաստ է։

en: Please use the field 'Login' as well.
hy-Armn: Խնդրում ենք օգտագործել նաև «Մուտք» դաշտը:

en: This account has no email address we can send the email to.
hy-Armn: Այս հաշիվը չունի էլփոստի հասցե, որին մենք կարող ենք նամակ ուղարկել:

en: The process of password recovery has already been started for this account
hy-Armn: Այս հաշվի համար գաղտնաբառի վերականգնման գործընթացն արդեն սկսվել է

en: You should have received an email with a link to reset your password.
hy-Armn: Դու պետք է ստանաս էլ նամակ, որում կա գաղտնաբառի վերագրանցման հղումը։

note: %1$s:  ELSIF (errPassNotMatch) %2$s:  ELSIF password_too_short
en: %s The passwords do not match. %s
hy-Armn: %s Գաղտնաբառերը չեն համընկնում։ %s

en: Get new password recovery link
hy-Armn: Ստացիր նոր գաղտնաբառի վերականգնման հղումը

en: If you did not receive this email, you can request a new one:
hy-Armn: Եթե այս էլ. նամակը չստանաս, դու կարող ես պահանջել նորը

note: %1$s:  ELSIF (errLinkNotValid)
en: %s The link you clicked is either invalid, or expired.
hy-Armn: %s Հղումը որը սեղմել ես կամ ժամկետանց է կամ սխալ։

note: %1$s:  END
en: Be sure you used the link from the email, or contact library staff for assistance. %s
hy-Armn: Վստահ եղիր որ օգտագործել ես քո է.փոստում առկա հղումը, կամ աջակցության համար կապվիր գրադարանի աշխատակազմի հետ %s

en: Please contact the library if you need further assistance.
hy-Armn: Խնդրում եմ կապվիր գրադարանավարի հետ, եթե լրացուցիչ օգնության կարիք ունես։

en: You can't reset your password.
hy-Armn: Դու չես կարող վերագրանցել քո գաղտնաբառը։

en: Password recovery
hy-Armn: Գաղտնաբառի վերականգնում

en: To reset your password, enter your login or your email address.
hy-Armn: Քո գաղտնաբառը վերագրելու համար մուտք արա գրանցման անունը կամ էլ. փոստի հասցեն։

en: Password not valid
hy-Armn: Գաղտնաբառը վավեր չէ

en: Confirm new password:
hy-Armn: Հաստատիր նոր գաղտնաբառը:

en: You will receive an email shortly.
hy-Armn: Շուտով կստանաս էլ. նամակ։

en: Please click the link in this email to finish the process of resetting your password.
hy-Armn: Սեղմիր այս էլ. նամակի հղումը քո գաղտնաբառի վերագրանցումը ավարտին հասցնելու համար։

en: This link is valid for 2 days starting now.
hy-Armn: Այս հղումը վավերական է սկսած այսօրվանից երկու օր։

en: Return to the main page
hy-Armn: Վերադարձիր հիմնական էջ

note: %1$s:  username | html
en: The password has been changed for user "%s".
hy-Armn: Գաղտնաբառը փոխված է այս օգտատիրոջ համար "%s".

en: Log in to your account.
hy-Armn: Մուտք գործիր քո հաշիվ։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your consents &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր համաձայնությունները &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your consents
hy-Armn: Քո համաձայնությունները

en: Privacy policy consent
hy-Armn: Գաղտնիության քաղաքականության համաձայնություն

en: In order to keep you logged in, we need your consent to process personal data as specified in the privacy policy linked below.
hy-Armn: Որպեսզի քեզ թողնենք միացված, մեզ անհրաժեշտ է ձեր համաձայնությունը՝ մշակելու անձնական տվյալները, ինչպես նշված է ստորև նշված գաղտնիության քաղաքականության մեջ:

en: If you choose to withdraw your consent we will
hy-Armn: Եթե դուք որոշեք հետ կանչել ձեր համաձայնությունը, մենք դա կանենք

en: remove your account
hy-Armn: հեռացրու քո հաշիվը

en: within a reasonable time and you should log out now.
hy-Armn: ողջամիտ ժամկետում, և դուք պետք է դուրս գաք հիմա:

en: I have read the
hy-Armn: Ես կարդացել եմ

en: and agree with your processing of my personal data as outlined therein.
hy-Armn: և համաձայն եմ որ մշակես իմ անհատական տվյալները ինչպես նշված է այնտեղ։

en: Do you agree?
hy-Armn: Համաձա՞յն եք։

note: %1$s:  consent_type | html
en: Consent for %s
hy-Armn: Համաձայնություն %s -ի համար

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSIF consent.refused_on
en: No %s
hy-Armn: Ոչ %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF consent.given_on
en: No %s %s
hy-Armn: Ոչ %s %s

note: %1$s:  consent.given_on | html
en: Your consent was registered on %s.
hy-Armn: Քո համաձայնությունը գրանցվել է %s.

note: %1$s:  consent.refused_on | html
en: We registered that you did not consent on %s.
hy-Armn: Մենք գրանցեցինք, որ դուք համաձայնություն չեք տվել %s -ին:

en: Cookie consents
hy-Armn: Թխուկներին համաձայնություններ

en: View your cookie consents
hy-Armn: Դիտեք ձեր թխուկների համաձայնությունները

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your privacy management &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր գաղտնիության կառավարումը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your privacy management
hy-Armn: Քո գաղտնիության կառավարումը

en: Your checkout history has been deleted.
hy-Armn: Քո տացքի պատմությունը ջնջվել է։

en: The deletion of your checkout history failed, because there is a problem with the configuration of this feature. Please help to fix the system by informing your library of this error
hy-Armn: Քո տացքի պատմության ջնջումը տապալվեց, քանի որ այս հնարավորության ձևավորման հետ կապված կա խնդիր։ Օգնիր շտկելու այս համակարգը, քո գրադարանին տեղեկացնելով այս սխալի մասին

en: No checkout history to delete
hy-Armn: Չկա ջնջելու տացքի պատմություն

en: Your hold history has been deleted.
hy-Armn: Քո պահման պատմությունը ջնջվել է։

en: The deletion of your hold history failed. Please help to fix the system by informing your library of this error
hy-Armn: Քո պահման պատմության ջնջումը տապալվեց։ Օգնիր շտկելու այս համակարգը, քո գրադարանին տեղեկացնելով այս սխալի մասին

en: No hold history to delete
hy-Armn: Չկա ջնջելու պահման պատմություն

en: Your privacy rules have been updated.
hy-Armn: Քո անձնական գաղտնիության օրենքները թարմացված են.

en: We take great care in protecting your privacy. On this screen, you can define how long we keep your checkout and hold history.
hy-Armn: Մենք շատ բծախնդիր ենք ձեր անձնական տվյալների գաղտնիության պահպանման խնդրում։ Այս պաստառում դուք կարող եք սահմանել թե ինչքան երկար մենք պետք է պահենք տացքի և պահման ձեր պատմությունը։

en: Your options are:
hy-Armn: Քո հնարավորություններն են։

en: Forever: keep my history without limit. This is the option for users who want to keep track of what they are reading or placed a hold on.
hy-Armn: Ընդմիշտ։ պահիր իմ ընթերցանության պատմությունը առանց սահմանափակումների։ Սա տարբերակ է այն օգտատերերի համար, ովքեր ցանկանում են հետևել, թե ինչ են կարդում կամ ինչի վրա են պահում դրել:

en: Default: keep my history according to library policy. This is the default option : the library will keep your history for the duration set by library policy.
hy-Armn: Լռակյաց։ պահպանիր իմ պատմությունը համաձայն գրադարանի օրենքների։ Սա լռակյաց ընտրությունն է . գրադարանը կպահի քո պատմությունը այնքան ժամանակ, որքան սահմանված է գրադարանի օրենքներով։

en: Never: Delete my history immediately. This will delete all record of the item that was checked-out upon check-in, and hold history upon fulfillment or cancellation.
hy-Armn: Երբեք: Ջնջիր իմ պատմությունը անմիջապես։ Սա կջնջի բոլոր գրառումները որոնք դուրս են տրվել վերադարձից հետո և պահման պատմությունը չեղարկման պահից:

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
hy-Armn: Խնդրվում է նկատի ունենալ, որ դեռևս դուրս տրված ցանկացած գրքի վերաբերյալ տեղեկատվությունը պետք է պահպանվի գրադարանի կողմից անկախ նրանից թե անկախության ինչ հնարավորություն ես ընտրել։

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
hy-Armn: Նաև նկատի առ որ գրադարանի աշխատակազմը չի կարող քո համար թարմացնել այս արժեքները՝ այն քո անձնական տվյալն է։

en: Privacy rule
hy-Armn: Գաղտնիության կանոն

en: Please choose your privacy rule:
hy-Armn: Ընտրիր քո անձնական գաղտնիության օրենքը:

en: Forever
hy-Armn: Զտիր վճարված տրանզակցիաները

en: Never
hy-Armn: Երբեք

en: Allow your guarantor to view your current charges?
hy-Armn: Թույլատրե՞լ քո երաշխավորին դիտելու քո ընթացիկ տացքերը։

note: %1$s:  FOREACH gr IN borrower.guarantor_relationships %2$s:  SET g = gr.guarantor %3$s:  g.firstname | html %4$s:  g.surname | html %5$s: - IF ! loop.last %6$s:  END %7$s:  END
en: Guaranteed by %s %s %s %s %s, %s %s
hy-Armn: Երաշխավորված է %s %s %s %s %s, %s %s

en: Immediate deletion
hy-Armn: Անմիջապես ջնջել

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
hy-Armn: . Եթե հաստատել եք ջնջումը, ապա ոչ ոք չի կարող հետ վերականգնել ցուցակը!

en: BE CAREFUL
hy-Armn: ԵՂԻՐ ԶԳՈՒՅՇ

en: You can delete all your checkout and hold history immediately by clicking here.
hy-Armn: Դու կարող ես անմիջապես ջնջել տացքի և պահման քո պատմությունը սեղմելով այստեղ։

en: Immediately delete my checkout history. This action cannot be undone.
hy-Armn: Անմիջապես ջնջեք վճարումների իմ պատմությունը: Այս գործողությունը հնարավոր չէ հետարկել:

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout history
hy-Armn: Ջնջիր դուրս տրման պատմությունը

en: Immediately delete my hold history. This action cannot be undone.
hy-Armn: Անմիջապես ջնջեք պահման իմ պատմությունը: Այս գործողությունը հնարավոր չէ հետարկել:

note: INPUT type=submit
en: Delete hold history
hy-Armn: Ջնջիր պահման պատմությունը

en: Immediately delete my checkout history & my hold history. This action cannot be undone.
hy-Armn: Անմիջապես ջնջեք վճարումների իմ պատմությունը և պահման իմ պատմությունը: Այս գործողությունը հնարավոր չէ հետարկել:

note: INPUT type=submit
en: Delete checkout and hold history
hy-Armn: Ջնջիր դուրս տրման և պահման պատմությունը

en: Please note, the last person to return an item is tracked for the management of items returned damaged.
hy-Armn: Նկատի առ, որ վերջին անձը ով վերադարձնում է նյութը վնասված վերադարձերի կառավարման նպատակով ստուգվում է։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your checkout history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Դուրս տրման ձեր պատմությունը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your checkout history
hy-Armn: Քո դուրս տրման պատմությունը

note: %1$s:  UNLESS checkouts %2$s:  checkouts = [] %3$s:  END %4$s:  UNLESS old_checkouts %5$s:  old_checkouts = [] %6$s:  END %7$s:  SET all_checkouts = checkouts.merge(old_checkouts) %8$s:  IF all_checkouts.size == 0 %9$s:  ELSE
en: %s%s%s %s%s%s %s %s You have never borrowed anything from this library. %s
hy-Armn: %s%s%s %s%s%s %s %s Այս գրադարանից դու երբեք նյութ չես վերցրել. %s

note: For the first occurrence, %1$s:  savings | $Price with_symbol => 1
en: Congratulations, you have saved a total of %s by using the library.
hy-Armn: Շնորհավորում ենք, դուք խնայել եք ընդամենը %s ՝ օգտագործելով գրադարանը:

en: Showing last 50 items.
hy-Armn: Ցուցադրված են վերջին 50 տարրերը։

en: Show last 50 items
hy-Armn: Ցույց տուր վերջին 50 նյութերը

en: All
hy-Armn: Բոլորը

en: Checkouts
hy-Armn: Դուրս տրումներ

en: On-site checkouts
hy-Armn: Տեղային դուրս տրումներ

en: Links
hy-Armn: Կապեր

en: Item type:
hy-Armn: Նյութի տեսակ:

en: Call number:
hy-Armn: Դասիչ:

en: Check-in date:
hy-Armn: Հետ ընդունման ամսաթիվ:

en: (Checked out)
hy-Armn: (Դուրս տրված)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recall &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Հետ կանչ &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: For the first occurrence, %1$s:  biblio.title | html
en: Details for: %s
hy-Armn: Մանրամասներ սրա համար %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm recalls for: %s (%s)
hy-Armn: Հաստատիր հետկանչերը՝ %s (%s) համար

en: Recalls have not been enabled. Please contact your library.
hy-Armn: Հետկանչերը չեն թույլատրվել։ Կապվիր քո գրադարանի հետ։

en: There are no items available for recall.
hy-Armn: Հետկանչման համար մատչելի նյութեր չկան:

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Return to %s
hy-Armn: Վերադարձրու %s

en: You have reached the maximum number of recalls on this record.
hy-Armn: Դուք հասել եք թույլատրելի հետ կանչերի առավելագույնին այս գրառման համար։

en: You cannot place a recall on this item.
hy-Armn: Դուք չեք կարող տեղադրել հետ կանչ այս նյութի համար։

en: An error has occurred while attempting to place a recall. Please contact your library.
hy-Armn: Հետկանչը տեղադրելիս սխալ տեղի ունեցավ: Խնդրում ենք կապվել ձեր գրադարանի հետ:

note: %1$s:  due_interval | html %2$s:  due_date | $KohaDates
en: Your recall has been placed. The patron the item is currently checked out to has been asked to return the item within %s days, by %s.
hy-Armn: Ձեր հետկանչը տեղադրվել է: Ընթերցողին, ում տվյալ նյութը տրամադրվել է, խնդրել ենք վերադարձնել այն %s օրվա ընթացքում՝ %s -ի կողմից:

en: You will be notified when your item is waiting to be picked up at the library.
hy-Armn: Դուք կտեղեկացվեք, երբ ձեր նյութը կսպասի գրադարանից վերցնելուն:

en: All borrowable material is subject to recall if checked out and needed by someone else. We will ask the person who has checked out this item to return it so you may use it.
hy-Armn: Տրամադրվող բոլոր նյութերը ենթակա են հետկանչման, եթե սպասարկվել են և անհրաժեշտ են մեկ ուրիշին: Մենք կխնդրենք այն անձին, ով ստացել է այս նոյւթը, վերադարձնել այն, որպեսզի դուք կարողանաք օգտագործել այն:

en: Place a recall on
hy-Armn: Դիր հետ կանչ

en: Pick up location:
hy-Armn: Վերցնելու վայր:

en: Recall not needed after:
hy-Armn: Հետ կանչը հետո պետք չէ:

en: Recall next available item
hy-Armn: Հետ կանչիր հաջորդ մատչելի նյութը

en: Recall a specific item
hy-Armn: Հետ կանչիր հատուկ նյութ

en: Select a specific item:
hy-Armn: Ընտրիր հատուկ նյութը:

en: Last location
hy-Armn: Վերջին Տեղաբաշխում

en: Information
hy-Armn: Տեղեկատվություն

note: IMG
en: Cannot be recalled
hy-Armn: Չի կարող հետ կանչվել

note: For the first occurrence, %1$s:  item.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due %s
hy-Armn: Վերադարձ %s

en: Unavailable (lost or missing)
hy-Armn: Անհասանելի (կորած կամ բացակա)

note: For the first occurrence, %1$s:  item.notforloan | html
en: Not for loan (%s)
hy-Armn: Տացքի համար չէ (%s)

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Waiting for patron at %s
hy-Armn: Սպասում է ընթերցողին %s -ում

en: since
hy-Armn: մինչ

note: %1$s:  Branches.GetName( item.recall.pickup_library_id ) | html
en: Recalled by patron expected at %s
hy-Armn: Հետ կանչված է ընթերցողի կողմից սպասվում է %s -ին

note: %1$s:  Branches.GetName( hold.branchcode ) | html %2$s:  hold.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for patron at %s since %s.
hy-Armn: Սպասում է ընթերցողին %s -ում սկսած %s.

en: You have already placed a
hy-Armn: Դու արդեն իսկ տեղադրել ես

en: on this item.
hy-Armn: այս նյութի համար։

en: reserve
hy-Armn: պահուստ

note: INPUT type=submit
en: Confirm
hy-Armn: Հաստատել

en: You must be logged in to place a recall.
hy-Armn: Դու պետք է մուտք գործես հետ կանչ տեղադրելու համար։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your recalls history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր հետկանչերի պատմությունը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your recalls history
hy-Armn: Քո հետկանչերի պատմությունը

en: Recall date:
hy-Armn: Հետ կանչի ամսաթիվ:

en: Expiration:
hy-Armn: Ժամկետի լրացում:

en: Never expires
hy-Armn: Անժամկետ

note: For the first occurrence, %1$s:  RECALL.library.branchname | html
en: In transit to %s
hy-Armn: Տեղափոխման մեջ է դեպի %s

en: Ready for pickup
hy-Armn: Պատրաստ է վերցնելու համար

en: Overdue to be returned
hy-Armn: Ժամկետանցը վերադարձման ենթակա է

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Expired on %s
hy-Armn: Լրանում է %s ին

note: %1$s:  RECALL.completed_date | $KohaDates
en: Cancelled on %s
hy-Armn: Չեղարկված %s

en: Requested
hy-Armn: Պահանջված

note: %1$s:  RECALL.checkout.date_due | $KohaDates as_due_date => 1
en: Due to be returned by %s
hy-Armn: Ենթակա է վերադարձի %s

note: %1$s:  RECALL.expiration_date | $KohaDates
en: Pick up by %s
hy-Armn: Վերցնել %s կողմից

en: No recalls have been made.
hy-Armn: Հետկանչներ չեն արվել։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this recall?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս հաետկանչը։

en: Registration pending
hy-Armn: Գրանցումը սպասում է

en: Registration complete
hy-Armn: Գրանցումը կատարված է

en: Click the button below to confirm registration.
hy-Armn: Գրանցումը հաստատելու համար սեղմիր ներքևի կոճակը։

en: Registration complete!
hy-Armn: Գրանցումը կատարված է!

en: You have successfully registered your new account.
hy-Armn: Դու հաջողությամբ գրանցել ես քո նոր հաշիվը։

en: To log in, use the following credentials:
hy-Armn: Գրանցվելու համար օգտագործիր հետևյալ լիազորությունները:

en: Card number:
hy-Armn: Քարտի համարը:

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in and change your password.
hy-Armn: Քո հարմարության համար գրանցման դաշտը այս էջում լրացված է նախնական տվյալներով։ Մուտք եղիր և փոխիր քո գաղտնաբառը։

en: For your convenience, the login box on this page has been pre-filled with this data. Please log in.
hy-Armn: Քո հարմարության համար գրանցման դաշտը այս էջում լրացված է նախնական տվյալներով։ Մուտք գործիր։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Please confirm your registration &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Խնդրում եմ հաստատել ձեր գրանցումը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Confirm your registration
hy-Armn: Հաստատեք ձեր գրանցումը

en: Please confirm your registration
hy-Armn: Խնդրում եմ հաստատիր քո գրանցումը

en: A confirmation email will be sent shortly to the email address
hy-Armn: Հաստատող էլ նամակ կուղարկվի այս էլ. փոստի հասցեին

en: Your account will not be activated until you follow the link provided in the confirmation email.
hy-Armn: Քո հաշիվը չի ակտիվացվի քանի դեռ դու չես հետևել հաստատման էլ նամակում տրված հղմանը։

en: Registration invalid
hy-Armn: Գրանցումը անվավեր է

en: Registration invalid!
hy-Armn: Գրանցումը սխալ է!

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Report a problem &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Հայտնեք խնդրի մասին &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Report submitted
hy-Armn: Հաշվետվությունը ներկայացված է

en: Error submitting report
hy-Armn: Սխալ՝ հաշվետվությունը ներկայացնելիս

en: Your problem report has been sent to the Koha administrator.
hy-Armn: Ձեր խնդրի հաշվետվությունն ուղարկվել է Կոհայի ադմինիստրատորին:

en: Your problem report has been sent to the library.
hy-Armn: Ձեր խնդրի հաշվետվությունն ուղարկվել է գրադարան:

en: Something wrong happened when sending the report. Please contact your library.
hy-Armn: Զեկույցն ուղարկելիս սխալ տեղի ունեցավ: Խնդրում ենք կապվել ձեր գրադարանի հետ:

en: Send problem report to:
hy-Armn: Ուղարկիր խնդրի հաշվետվությունը:

en: A librarian
hy-Armn: Գրադարանավարը

en: Koha administrator
hy-Armn: Կոհայի կառավարիչ

en: Problem found on page:
hy-Armn: Էջում հայտնվել է խնդիր:

en: Username:
hy-Armn: Օգտվողի անուն։

en: Subject:
hy-Armn: Խորագիր:

en: Message:
hy-Armn: Հաղորդում:

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Request article &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Խնդրեք հոդված &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: You reached your open article requests limit.
hy-Armn: Դուք հասել եք ձեր բաց հոդվածների հարցումների սահմանաչափին:

en: An error has occurred.
hy-Armn: Սխալ է տեղի ունեցել.

note: %1$s:  biblio.title | html
en: Place article request for %s
hy-Armn: Տեղադրի հոդվածի պատվեր սրա համար %s

en: Accept
hy-Armn: Ընդունել

en: You will be charged with
hy-Armn: Ձեզանից կգանձվի

en: for every request
hy-Armn: ամեն հարցման համար

en: Place article request
hy-Armn: Տեղադրեք հոդվածի պատվեր

en: Title:
hy-Armn: Վերնագիր:

en: Author:
hy-Armn: Հեղինակ:

en: Volume:
hy-Armn: Հատոր:

en: Issue:
hy-Armn: Համար:

en: Date:
hy-Armn: Ամսաթիվ:

en: Table of contents:
hy-Armn: Բովանդակության աղյուսակ:

en: Pages:
hy-Armn: Էջեր:

en: Chapters:
hy-Armn: Բաժիններ:

en: Format:
hy-Armn: Ձևաչափ:

en: Photocopy
hy-Armn: Ֆոտոպատճեն

en: Digital scan
hy-Armn: Թվային սքան

en: Enumeration
hy-Armn: Հաշվում

en: Any item
hy-Armn: Ցանկացած նյութ

note: INPUT type=submit
en: Place request
hy-Armn: Տեղադրի հարցում

en: No article requests can be made for this record.
hy-Armn: Այս գրառման համար հոդվածի պատվերներ հնարավոր չէ իրականացնել.

note: SCRIPT
en: Please fill in at least one field.
hy-Armn: Լրացրեք առնվազն մեկ դաշտ։

note: SCRIPT
en: Please select a specific item for this article request.
hy-Armn: Ընտրիր որոշակի նյութ այս հոդվածը պատվիրելու համար։

note: SCRIPT
en: The following fields are required and not filled in:
hy-Armn: Հետևյալ դաշտերը պահանջված են և չեն լրացված։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Placing a hold &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Պահման դնում &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Placing a hold
hy-Armn: Պահման տեղադրում

en: Sorry, you cannot place holds.
hy-Armn: Կներեք, չես կարող դնել պահումներ։

en: According to our records, we don't have up-to-date contact information. Please contact the library.
hy-Armn: Համաձայն մեր գրառումների, մենք չունենք թարմ կապի տվյալներ։ Կապվիր գրադարանի հետ։

en: Go to your contact information
hy-Armn: Գնա կապի տեղեկություն

en: Update your contact information
hy-Armn: Թարմացրեք ձեր կոնտակտային տվյալները

en: (Please note: there may be a delay in restoring your account if you submit online.)
hy-Armn: (Նկատի ունեցիր. հնարավոր է ուշացում քո հաշվի վերականգնման դեպքում եթե դու գրանցվել ես առցանց)

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
hy-Armn: Քո գրադարանի տոմսը նշված է որպես կորած կամ գողացված։

en: If this is an error, please take your library card to the circulation desk at your local library and the error will be corrected.
hy-Armn: Եթե սա սխալ է, ապա քարտը տար քո գրադարանի տացքակետ և սխալը կշտկվի։

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment
en: Your account has been frozen. %s Comment:
hy-Armn: Քո հաշիվը սառեցված է։ %s Մեկնաբանիր։

note: For the first occurrence, %1$s:  IF debarred_comment.search('OVERDUES_PROCESS') %2$s:  debarred_comment.remove('OVERDUES_PROCESS ') | html_line_break %3$s:  ELSE %4$s:  debarred_comment | html_line_break %5$s:  END
en: %s Restriction added by overdues process %s %s %s %s
hy-Armn: %s Ժամկետանցների գործողության կողմից ավելացվել է արգելանք %s %s %s %s

note: For the first occurrence, %1$s:  END %2$s:  IF debarred_date && debarred_date != '9999-12-31'
en: %s %s End date:
hy-Armn: %s %s Ավարտի ամսաթիվ:

en: Go to your account page
hy-Armn: Գնա քո հաշվի էջը

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If shows your account to be clear, please contact the library.
hy-Armn: Սովորաբար հաշվի սառեցման պատճառը դա հին ժամկետանցներն են կամ վճարումները։ Եթե ցույց է տալիս որ քո հաշիվը պետք է մաքրել, կապվիր գրադարանի հետ։

note: %1$s:  too_much_oweing | $Price
en: You have unpaid fines. Amount: %s.
hy-Armn: Դու ունես տուգանքներ։ Գումարն է %s.

note: %1$s:  too_many_reserves | html
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
hy-Armn: Ցավում եմ, չես կարող դնել ավելին քան %s պահումներ։

note: %1$s:  bad_biblionumber | html
en: ERROR: No record found for record ID %s.
hy-Armn: ՍԽԱԼ: Այս գրառման համար գրառման %s ID-ն չի գտնվել։

en: You must select at least one item.
hy-Armn: Դու առնվազն պետք է ընտրես մեկ նյութ

en: You must select a library for pickup.
hy-Armn: Դու վերցնելու համար պետք է ընտրես գրադարան։

en: ERROR: No record ID specified.
hy-Armn: ՍԽԱԼ։ Գրառման ID-ն չի հստակեցված։

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
hy-Armn: ՍԽԱԼ։ Ներքին սխալ. անկատար պահման հարցում

en: Your library card has expired. Please contact your librarian if you wish to renew your card.
hy-Armn: Քո գրադարանի քարտը ժամկետանց է։ Խնդրում եմ կապվիր գրադարանավարի հետ, եթե ցանկանում ես թարմացնել քո քարտը։

en: None of the libraries are available for pickup location.
hy-Armn: Գրադարաններից ոչ մեկը վերցնելու համար հասանելի չէ.

en: Sorry, none of these titles can be placed on hold.
hy-Armn: Կներեք, այս նյութերից ոչ մեկը հնարավոր չէ դնել պահման.

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user %2$s:  logged_in_user.cardnumber | html
en: Confirm holds for:%s (%s)
hy-Armn: Հաստատիր պահումները սրանց %s (%s) համար

en: Sorry,
hy-Armn: Ցավում եմ,

note: %1$s:  new_reserves_allowed | html
en: you can only place %s more holds. Please uncheck the checkboxes for the items you wish to not place holds on.
hy-Armn: դու կարող ես տեղադրել միայն %s ավել պահումներ։ Այն նյութերի համար որոնց պահում չես ուզում դնել հետ ընտիր ընտրելու վանդակները։

en: Hold requests
hy-Armn: Պահման հարցումներ

en: You already have at least one item level hold on this title. All further holds must be item level.
hy-Armn: Դուք արդեն ունեք նյութի մակարդակի առնվազն մեկ պահում այս վերնագրի համար։ Հետագա բոլոր պահումները պետք է լինեն նյութի մակարդակի:

en: You already have at least one record level hold on this title. All further holds must be record level.
hy-Armn: Դուք արդեն ունեք գրառման մակարդակի առնվազն մեկ պահում այս վերնագրի համար։ Հետագա բոլոր պահումները պետք է լինեն գրառման մակարդակի:

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s when you collect this item
hy-Armn: Քեզնից կգանձվի %s պահման վճար երբ այս նյութը կվերցվի

note: %1$s:  bibitemloo.reserve_charge | $Price
en: You will be charged a hold fee of %s for placing this hold
hy-Armn: Քեզնից կգանձվի %s պահման վճար այս պահումը տեղադրելու համար

en: Place a hold on
hy-Armn: Դիր պահում

note: %1$s:  END # / bibitemloo.holdable %2$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=bibitemloo link=> 1 %3$s:  IF ( bibitemloo.author ) %4$s:  bibitemloo.author | html %5$s:  END
en: %s %s %s, by %s%s
hy-Armn: %s %s %s, %s%s

en: Sorry, you are too young to place a hold for this item.
hy-Armn: Ցավում եմ, դուք շատ երիտասարդ ես այս նյութի վրա պահում դնելու համար։

en: You have already requested this title.
hy-Armn: Դու արդեն իսկ պահանջել ես այս վերնագիրը։

en: You have already placed a recall on this title.
hy-Armn: Դու արդեն իսկ տեղադրել ես հետ կանչ այս վերնագրի համար։

en: This title cannot be requested because it's already in your possession.
hy-Armn: Այս վերնագիրը հնարավոր չէ պահանջել, այն քո տրամադրության տակ է։

en: This title cannot be requested because you reached the maximum number of holds.
hy-Armn: Այս վերնագիրը չի կարող պահանջվել, քանի որ դուք հասել եք պահումների առավելագույն քանակին:

en: This title cannot be requested because you exceeded max holds per record.
hy-Armn: Այս վերնագիրը չի կարող պահանջվել, քանի որ դուք գերազանցել եք մեկ գրանցման համար առավելագույն պահումները:

en: This title cannot be requested because you reached the daily hold limit.
hy-Armn: Այս վերնագիրը չի կարող պահանջվել, քանի որ դուք հասել եք պահման օրական սահմանաչափին:

en: This title cannot be requested because you already have hold for this item.
hy-Armn: Այս վերնագիրը հնարավոր չէ պահանջել, քանի որ դրա համար արդեն ունես պահում։

en: There are no items that can be placed on hold.
hy-Armn: Չկան նյութեր, որոնց կարելի է դնել պահման։

en: This title cannot be requested.
hy-Armn: Այս վերնագիրը հնարավոր չէ պահանջել։

en: Your priority:
hy-Armn: Քո առաջնայնությունը։

en: Number of holds:
hy-Armn: Պահումների քանակը։

note: OPTION
en: At least one item is available at this library
hy-Armn: Առնվազն մեկ նյութ այս գրադարանում հասանելի է

en: Note: Library policy does not allow hold/pickup of an item available locally. Please come to the library to retrieve these items
hy-Armn: Նշում: Գրադարանի կանոնակարգը թույլ չի տալիս տեղային հասանելի նյութի պահումը/ստացումը։ Նյութերը ստանալու համար այցելեք գրադարան

en: Show more options
hy-Armn: Ցույց տուր ավելին հնարավորություններ

en: Hold starts on date:
hy-Armn: Պահումը սկսվում է այս ամսաթվից:

en: Hold not needed after:
hy-Armn: Պահումը հետո պետք չէ:

en: Request specific item type:
hy-Armn: Պահանջիր որոշակի նյութի տեսակ:

en: Request specific item group:
hy-Armn: Պահանջիր որոշակի նյութի խումբ:

en: Any item group
hy-Armn: Ցանկացած նյութի խումբ

en: Hold notes:
hy-Armn: Պահման նշումներ:

en: Next available item
hy-Armn: Հաջորդ մատչելի նյութը

en: A specific item
hy-Armn: Հատուկ նյութ

note: INPUT type=radio name=checkitem
en: Cannot be put on hold
hy-Armn: Չի կարող դնել պահման

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemLoo.waitingdate | $KohaDates
en: Waiting for patron at %s since %s
hy-Armn: Սպասում է ընթերցողին %s -ում սկսած %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html %2$s:  itemLoo.reservedate | $KohaDates
en: On hold for patron expected at %s since %s
hy-Armn: Պահումը սպասվում է ընթերցողի համար %s սկսած %s

note: %1$s:  Branches.GetName( itemLoo.ExpectedAtLibrary ) | html
en: On hold for patron expected at %s
hy-Armn: Պահումը սպասվում է ընթերցողի համար %s

en: Not on hold
hy-Armn: Պահման մեջ չէ

en: Show unholdable items
hy-Armn: Ցույց տալ չպահվող նյութերը

en: Hide unholdable items
hy-Armn: Թաքցնել չպահվող նյութերը

note: INPUT type=submit
en: Confirm hold
hy-Armn: Հաստատիր պահումը

note: SCRIPT
en: Expecting a specific item selection.
hy-Armn: Սպասվում է հատկանշական նյութի ընտրություն։

note: SCRIPT
en: Hide options
hy-Armn: Թաքցրու ընտրությունները

note: SCRIPT
en: Hold expiration date should be filled.
hy-Armn: Պահպանման ժամկետը պետք է լրացվի:

note: SCRIPT
en: Hold start date should be filled.
hy-Armn: Պահպանման մեկնարկի ամսաթիվը պետք է լրացվի:

note: SCRIPT
en: Place a hold on
hy-Armn: Դիր պահում

note: SCRIPT
en: Place a hold on:
hy-Armn: Դիր պահում։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Reset your password &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Վերագրիր քո գաղտնաբառը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: New password must not be the same as old password.
hy-Armn: Նոր գաղտնաբառը չպետք է լինի նույնը, ինչ հին գաղտնաբառը:

en: Please log-in to account to update your password.
hy-Armn: Խնդրում ենք մուտք գործել հաշիվ՝ ձեր գաղտնաբառը թարմացնելու համար:

note: %1$s:  CASE 'account_locked' %2$s:  IF Categories.can_any_reset_password && Koha.Preference('OpacBaseURL')
en: . %s This account has been locked! %s
hy-Armn: . %s Այս հաշիվը կողպված է: %s

en: You must reset your password via e-mail
hy-Armn: Դուք պետք է վերականգնեք ձեր գաղտնաբառը էլեկտրոնային փոստի միջոցով

en: You must contact the library for assistance.
hy-Armn: Աջակցության համար դուք պետք է կապվեք գրադարանի հետ։

en: An unknown error occurred. Please try again or contact the library for assistance.
hy-Armn: Անհայտ սխալ է տեղի ունեցել: Խնդրում ենք կրկին փորձել կամ կապվել գրադարանի հետ օգնության համար։

en: Your password has successfully been updated
hy-Armn: Ձեր գաղտնաբառը հաջողությամբ թարմացվել է

en: Go to OPAC
hy-Armn: Գնա ՀՕԱՔ

en: Go to staff interface
hy-Armn: Գնա աշխատակազմի միջերես

note: INPUT type=submit
en: Update password
hy-Armn: Թարմացրու գաղտնաբառը

en: Resetting your password has not been enabled by the library.
hy-Armn: Քո գաղտնաբառի վերագրումը չի թույլատրվել գրադարանի կողմից։

note: %1$s:  IF RestrictedPageTitle %2$s:  RestrictedPageTitle | html %3$s:  END %4$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %5$s:  LibraryNameTitle | html %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Koha online %s catalog
hy-Armn: %s %s &rsaquo; %s %s %s %s Կոհա առցանց %s քարտարան

en: Restricted page
hy-Armn: Սահմանափակված էջ

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  IF ( ms_value ) %3$s:  ms_value | html %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %9$s:  LibraryNameTitle | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: %s %s Results of search for '%s' %s Search results %s %s You did not specify any search criteria. %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %s %s Որոնման արդյունքներ '%s' համար %s Որոնման արդյունքներ %s %s Դու չես սահմանել որոնման որևէ չափորոշիչ։ %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: LINK
en: %s Search RSS feed
hy-Armn: %s Որոնիր RSS սնունդ

note: %1$s:  ms_value | html %2$s:  IF ( pages > 1) %3$s:  current_page_number | html %4$s:  pages | html %5$s:  END
en: Results of search for '%s'%s, page %s of %s%s
hy-Armn: Փնտրման արդյունքները '%s'%s համար, էջ %s ընդ. %s%s

note: SPAN
en: You searched %sfor '%s'%s%s with limit(s): '%s'%s
hy-Armn: Դուք փնտրում եք %s սրա համար՝ '%s'%s%s այս սահմանափակումներով: '%s'%s

en: Search results
hy-Armn: Փնտրման արդյունքներ

en: You did not specify any search criteria
hy-Armn: Դուք որոնման որևէ չափանիշ չեք նշել

en: No results found!
hy-Armn: Արդյունքներ չեն գտնվել!

note: %1$s:  IF ( searchdesc ) %2$s:  LibraryName | html
en: %s No results found for that in %s catalog.
hy-Armn: %s Արդյունքներ գտնված չեն %s քարտարանում

note: A
en: Subscribe to this search
hy-Armn: Բաժանորդագրվեք այս փնտրմանը

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
hy-Armn: %s Չես մասնավորեցրել որոնման որևէ չափանիշ %s

en: Return to the last advanced search
hy-Armn: Վերադարձիր վերջին խորացված փնտրմանը

note: %1$s:  total | html
en: Your search returned %s results.
hy-Armn: Քո փնտրումը վերադարձրեց %s արդյունք։

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search | html %3$s:  END
en: (related searches:%s %s%s).
hy-Armn: (կապակցված փնտրումներ:%s %s%s).

en: Not what you expected? Check for
hy-Armn: Քո սպասվածը չէ՞։ Ստուգիր

en: suggestions
hy-Armn: առաջարկություններ

en: Sort
hy-Armn: Տեսակավորում

en: Results per page:
hy-Armn: Արդյունքները էջ առ էջ:

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('OPACnumSearchResults') | html
en: %s (default)
hy-Armn: %s (լռակյաց)

en: Select titles to:
hy-Armn: Ընտրեք վերնագրերը:

en: Add to...
hy-Armn: Ավելացրու...

note: OPTGROUP
en: Your lists:
hy-Armn: Քո ցուցակները:

note: OPTGROUP
en: Public lists:
hy-Armn: Հանրային ցուցակներ:

en: [ More lists ]
hy-Armn: [ Ավելի ցուցակներ ]

en: [ New list ]
hy-Armn: [ Նոր ցուցակ ]

en: Place hold
hy-Armn: Դնել պահում

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Select search result: %s
hy-Armn: Ընտրիր փնտրման արդյունքը։ %s

note: IMG
en: bonus
hy-Armn: պարգև

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.score_avg | html %2$s:  SEARCH_RESULT.num_scores | html
en: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (on %s rates)
hy-Armn: &nbsp;&nbsp; %s / 5 (%s սակագների վրա)

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics | html
en: %s Internet user critics
hy-Armn: %s համացանցի օգտվողի քննադատություն

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_critics_pro | html
en: %s Professional critics
hy-Armn: %s Մասնագիտական քննադատություն

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_videos | html
en: %s Video extracts
hy-Armn: %s Տեսա դուրս բերումներ

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.num_quotations | html
en: %s Quotations
hy-Armn: %s Մեջբերումներ

en: Tags:
hy-Armn: Ցուցիչներ:

en: Lists:
hy-Armn: Ցուցակներ:

en: Match:
hy-Armn: Համընկնում:

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.ratings.count | html
en: &nbsp;&nbsp;(%s votes)
hy-Armn: &nbsp;&nbsp;(%s քվեներ)

en: Pages
hy-Armn: Էջեր

en: Not finding what you're looking for?
hy-Armn: Չե՞ս գտնում ինչ որ ման ես գալիս

en: Make a
hy-Armn: Սարքիր

en: purchase suggestion
hy-Armn: գնման առաջարկ

en: Interlibrary loan request
hy-Armn: Միջգրադարանային բաժնույթի հարցում

en: Make an
hy-Armn: Սարքիր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Error searching %s collection
hy-Armn: Սխալ %s հավաքածուն փնտրելիս

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Found %s results in the library's %s collection
hy-Armn: Գտնվել է %s արդյունք %s գրադարանի հավաքածուում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Searching %s...
hy-Armn: Փնտրում է %s...

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to lists
hy-Armn: Դուք պետք է մուտք գործեք՝ ցուցակներ ստեղծելու կամ ցուցակներում ավելացնելու համար

en: Search unsuccessful
hy-Armn: Փնտրումը անհաջող էր

note: %1$s:  IF hash %2$s:  hash | html %3$s:  END
en: Your search %sfor %s%s was not successful.
hy-Armn: Քո որոնումը %sfor %s%s անհաջող էր։

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Comments on %s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Մեկնաբանություններ %s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Error: we cannot find this bibliographic record.
hy-Armn: Սխալ․ չենք կարող գտնել այս մատենագիտական գրառումը։

en: Sorry, only the creator of this comment is allowed to change it.
hy-Armn: Այս մեջբերման ստեղծողը միայն կարող է փոխել այն։

en: Note: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is.
hy-Armn: Նշում: քո ծանուցումը պարունակում է նշագրման սխալ կոդ։ Այն հիշվել է հեռացնելով նշագրումը, ինչպես բերված է ստորև։ Դու ապագայում կարող ես խմբագրել ծանուցումը, կամ չեղյալ անել թողնելով ծանուցումը այնպես ինչպես որ կա։

en: Error! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.
hy-Armn: Սխալ։ Քո մեջբերումը ամբողջովին նշագրված անօրինական կոդ է։ Այն ՉԻ ավելացված։

note: %1$s:  END %2$s:  END # / FOREACH ERROR %3$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %4$s:  END
en: %s %s %s Note: this window will close automatically in 5 seconds. %s
hy-Armn: %s %s %s Նշում: այս պատուհանը 5 վայրկյանի ընթացքում ավտոմատ կփակվի %s

en: Error! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.
hy-Armn: Սխալ։ Չես կարող ավելացնել դատարկ մեջբերում։ Ավելացրու բովանդակություն կամ չեղյալ արա։

en: Comments on
hy-Armn: Նշումներ մասին

en: Comments
hy-Armn: Մեկնաբանություններ

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
hy-Armn: Հուշում։ Քո դիտողությունը պետ ք է հաստատվի գրադարանավարի կողմից։

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
hy-Armn: Հաստատիր և փակիր այս պատուհանը

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your routing lists &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր շրջաբերական ցուցակները &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your routing lists
hy-Armn: Քո շրջաբերական ցուցակները

en: You are subscribed to the routing lists for following serial titles. If you wish to make changes, please contact the library.
hy-Armn: Պարբերականների հետևյալ վերնագրերի համար դու բաժանորդագրված ես շրջաբերական ցուցակների։ Եթե ցանկանում ես կատարել փոփոխություններ, կապվիր գրադարանի հետ։

en: Subscription title
hy-Armn: Բաժանորդագրության վերնագիր

en: You are currently not listed on any routing lists.
hy-Armn: Այս պահին դու ընդգրկված չես ոչ մի շրջաբերական ցուցակում։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your search history &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Փնտրման ձեր պատմությունը &rsaquo; %s%s%sԿոհա գրադարանի%s քարտարանը

en: Your search history
hy-Armn: Քո փնտրման պատմությունը

en: Catalog
hy-Armn: Քարտարան

en: Authority
hy-Armn: Հեղինակավոր

en: Current session
hy-Armn: Ընթացիկ սեսիա

en: Toolbar control
hy-Armn: Գործիքագոտու հսկում

note: INPUT type=submit
en: Remove selected searches
hy-Armn: Հեռացրու ընտրված փնտրումները

en: Previous sessions
hy-Armn: Նախորդ սեսիաներ

en: Your catalog search history is empty.
hy-Armn: Քո քարտարանի փնտրման պատմությունը դատարկ է։

en: Your authority search history is empty.
hy-Armn: Քո հեղինակավորի փնտրման պատմությունը դատարկ է։

en: Select searches to:
hy-Armn: Ընտրիր փնտրումները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete selected search history entries?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել փնտրման քո պատմության մուտքերը։

note: SCRIPT
en: With selected searches:
hy-Armn: Ընտրված փնտրումներով

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your cart &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ուղարկում ենք ձեր սայլակը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Message sent
hy-Armn: Հաղորդումը ուղարկվեց

note: %1$s:  email_add | html
en: The cart was sent to: %s
hy-Armn: Սայլակը ուղարկվել է: %s

en: Close window
hy-Armn: Փակիր պատուհանը

en: There was an error sending the cart: No valid records were found.
hy-Armn: Զամբյուղն ուղարկելիս սխալ տեղի ունեցավ. վավեր գրառումներ չեն գտնվել:

en: There was an error sending the cart: We cannot send an email as there is no email address recorded for your account (your email address is used for the reply to address).
hy-Armn: Զամբյուղն ուղարկելիս սխալ տեղի ունեցավ. մենք չենք կարող էլ-նամակ ուղարկել, քանի որ ձեր հաշվի համար գրանցված էլ․ հասցե չկա (ձեր էլ. հասցեն օգտագործվում է հասցեին պատասխանելու համար):

en: There was an error sending the cart.
hy-Armn: Պրոբլեմ սայլակը առաքելիս։

en: Sending your cart
hy-Armn: Ուղարկելով ձեր զամբյուղը

en: Email address:
hy-Armn: Էլ ․ փոստի հասցե:

en: Comment:
hy-Armn: Մեկնաբանություն:

en: Please do not use this mail to request or renew books.
hy-Armn: Մի օգտագործիր այս էլ. փոստը գրքերի պատվիրման կամ թարմացման համար։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Sending your list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ուղարկում ենք ձեր ցուցակը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: %1$s:  email | html
en: The list was sent to: %s
hy-Armn: Ցուցակը ուղարկվել է դեպի: %s

en: Back to lists
hy-Armn: Հետ ցուցակներին

en: There was an error sending the list.
hy-Armn: Պրոբլեմ ցուցակը առաքելիս։

en: You do not have permission to send this list.
hy-Armn: Դու չունես իրավասություններ առաքելու ցուցակը։

en: Sending your list
hy-Armn: Ուղարկելով ձեր ցուցակը

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Issues for a subscription &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Բաժանորդագրության նյութեր &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Issues for a subscription
hy-Armn: Համարներ բաժանորդագրության համար

note: %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle | html
en: Subscription information for %s
hy-Armn: Բաժանորդագրության տեղեկատվություն սրա համար %s

note: %1$s:  subscription_LOO.startdate | html
en: The current subscription began on %s and is issued
hy-Armn: Ընթացիկ բաժանորդագրությունը սկսվել է %s -ից և թողարկվել է

en: twice per day
hy-Armn: օրական երկու անգամ

en: every day
hy-Armn: ամեն օր

en: three times per week
hy-Armn: շաբաթական երեք անգամ

en: every week
hy-Armn: ամեն շաբաթ

en: every 2 weeks
hy-Armn: յուրաքանչյուր 2 շաբաթը մեկ

en: every 3 weeks
hy-Armn: յուրաքանչյուր 3 շաբաթը մեկ

en: every month
hy-Armn: ամեն ամիս

en: every 2 months
hy-Armn: յուրաքանչյուր 2 ամիսը մեկ

en: every quarter
hy-Armn: յուրաքանչյուր եռամսյակ

en: twice per year
hy-Armn: տարեկան երկու անգամ

en: every year
hy-Armn: ամեն տարի

en: every 2 years
hy-Armn: յուրաքանչյուր 2 տարին մեկ

en: irregularly
hy-Armn: անկանոն

en: on Monday
hy-Armn: երկուշաբթի օրը

en: on Tuesday
hy-Armn: Երեքշաբթի օրը

en: on Wednesday
hy-Armn: Չորեքշաբթի օրը

en: on Thursday
hy-Armn: Հինգշաբթի օրը

en: on Friday
hy-Armn: ուրբաթ օրը

en: on Saturday
hy-Armn: Շաբաթ օրը

en: on Sunday
hy-Armn: Կիրակի օրը

note: %1$s:  subscription_LOO.numberlength | html
en: for %s issues
hy-Armn: %s թվերի համար

note: %1$s:  subscription_LOO.weeklength | html
en: for %s weeks
hy-Armn: %s ամիսների համար

note: %1$s:  subscription_LOO.monthlength | html
en: for %s months
hy-Armn: %s ամիսների համար

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate | html
en: The first subscription was started on %s
hy-Armn: Առաջին բաժանորդագրությունը սկսվել է %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate | html
en: The subscription expired on %s
hy-Armn: Բաժանորդագրությունը լրանում է %s

note: %1$s:  AuthorisedValues.GetDescriptionByKohaField( kohafield => 'items.location', authorised_value => subscription_LOO.location, opac => 1 ) | html
en: Location: %s
hy-Armn: Տեղաբաշխում։ %s

en: Available issues
hy-Armn: Հասանելի նյութեր

en: Unavailable issues
hy-Armn: Անհասանելի նյութեր

en: Issues summary
hy-Armn: Համարի համառոտագրություն

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( loggedinusername ) %4$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
hy-Armn: %s %s %s %s Դու բաժանորդագրվել ես նոր նյութերի մասին էլ փոստով ծանուցումներին

en: Cancel email notification
hy-Armn: Չեղյալ անել էլ փոստով զգուշացումը

en: Subscribe to email notification on new issues
hy-Armn: Բաժանորդագրվի էլ փոստով նոր նյութերի

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: %s %s You must log in if you want to subscribe to email notification on new issues %s %s
hy-Armn: %s %s Դու պետք է մուտք գործես եթե ցանկանում ես բաժանորդագրվել նոր նյութերի մասին էլ փոստով ծանուցումներին %s %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Share a list &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Կիսվեք ցուցակով &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Share a list
hy-Armn: Համադրի ցուցակը

en: Share a list with another patron
hy-Armn: Համատեղ օգտագործիր ցուցակը այլ օգտատիրոջ հետ

note: %1$s:  op | html
en: The operation %s is not supported.
hy-Armn: %s Գործողությունը չի աջակցվում։

en: No operation parameter has been passed.
hy-Armn: Գործողության պարամետր չի փոխանցվել։

en: Invalid shelf number.
hy-Armn: Սխալ դարականիշ։

en: The feature of sharing lists is not in use in this library.
hy-Armn: Այս գրադարանում ցուցակների համատեղման հնարավորությունը չի օգտագործվում.

en: You can only share a list if you are the owner.
hy-Armn: Եթե դու ցուցակը տնօրինողն ես, ապա կարող ես միայն այն համատեղել։

en: You cannot share a public list.
hy-Armn: Դու չես կարող համատեղել հանրային ցուցակը։

en: Sorry, but you did not enter a valid email address.
hy-Armn: Ցավում եմ, բայց մուտք չեք արել իրական էլ. փստի հասցե։

en: Sorry, but we could not accept this key. The invitation may have expired. Contact the patron who sent you the invitation.
hy-Armn: Մենք չենք կարող ընդունել այս բանալին։ Հրավերքի ժամկետը միգուցե անցել է։ Կապվիր այն ընթերցողի հետ, ով ուղարկել է այս հրավերքը։

en: As owner of a list you cannot accept an invitation for sharing it.
hy-Armn: Որպես ցուցակը տնօրինող դու չես կարող համատեղ օգտագործելու հրավերք ընդունել։

en: Return to your lists
hy-Armn: Վերադարձիր քո ցուցակներին

en: Share list
hy-Armn: Համատեղիր ցուցակը

en: An invitation to share list
hy-Armn: Հրավերք ցուցակը համատեղ օգտագործելու

note: %1$s:  approvedaddress | html
en: will be sent shortly to %s.
hy-Armn: կուղարկվի %s։

note: %1$s:  failaddress | html
en: Something went wrong while processing the following addresses. Please check them. These are: %s
hy-Armn: Ինչ որ բան գնացել է սխալ հետևյալ հասցեները մշակելիս։ Ստուգիր դրանք։ Դրանք են՝ %s

en: You will receive an email notification if someone accepts your share before it expires.
hy-Armn: Դու կստանաս էլ. փոստով ծանուցում եթե ինչ որ մեկը երկու շաբաթվա ընթացքում կընդունի քո համատեղումը։

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: RSS feed for public list %s
hy-Armn: RSS սնունդ հանրային ցուցակի համար %s

note: %1$s:  i.title | html %2$s:  IF i.author %3$s:  i.author | html %4$s:  END
en: %s %s by %s %s
hy-Armn: %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( context == "list" ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %s Delete %s Delete list %s
hy-Armn: %s Ջնջել %s Ջնջել ցուցակը %s

note: %1$s:  IF op == 'view' %2$s:  shelf.shelfname | html %3$s:  ELSE %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sContents of %s%sYour lists%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %sԲովանդակություն %s%sՁեր ցուցակները%s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Allow changes to contents from:
hy-Armn: Թույլատրի բովանդակության փոփոխությունները։

en: Nobody
hy-Armn: Ոչ մեկը

en: Owner only
hy-Armn: Միայն տնօրինողը

en: Permitted staff only
hy-Armn: Միայն թույլատրված անձնակազմը

en: Staff only
hy-Armn: Միայն աշխատակազմը

en: Anyone seeing this list
hy-Armn: Ցանկացածը ով տեսնում է այս ցուցակը

en: The "Permitted staff only" permission has no actual effect while this list is strictly private.
hy-Armn: «Միայն թույլատրված անձնակազմը» թույլտվությունը փաստացի ազդեցություն չունի, մինչդեռ այս ցուցակը խիստ անձնական է:

en: The "Staff only" permission has no actual effect while this list is strictly private.
hy-Armn: «Միայն անձնակազմի» թույլտվությունը փաստացի ազդեցություն չունի, մինչդեռ այս ցուցակը խիստ անձնական է:

en: The "Anyone" permission has no actual effect while this list is strictly private.
hy-Armn: Քանի դեռ այս ցուցակը խստորեն անձնական է, "Anyone" արտոնությունը ուժ չունի։

en: Contents of
hy-Armn: Բովանդակությունը

en: Create new list
hy-Armn: Ստեղծիր նոր ցուցակ

en: Edit list
hy-Armn: Խմբագրել ցուցակը

en: An error occurred when updating this list.
hy-Armn: Այս ցուցակը թարմացնելիս հանդիպել է սխալ։

en: An error occurred when creating this list.
hy-Armn: Հանդիպել է սխալ այս ցուցակը ստեղծելիս։

en: An error occurred when deleting this list.
hy-Armn: Այս ցուցակը ջնջելիս հանդիպել է սխալ։

en: The item has not been added to the list. Please check it's not already in the list.
hy-Armn: Նյութը չի ավելացվել ցուցակին։ Ստուգիր, այն դեռ ցուցակում չէ։

en: The share has not been removed.
hy-Armn: Համատեղումը չի հեռացվել։

en: No email found for the patrons that accepted the share
hy-Armn: Կիսումը ընդունած այցելուների համար էլ․ փոստ չի գտնվել

en: List updated.
hy-Armn: Ցանկը թարմացված է։

en: List created.
hy-Armn: Ցուցակը ստեղծված է։

en: List deleted.
hy-Armn: Ցուցակը ջնջված է։

en: The item has been added to the list.
hy-Armn: Այս նյութը ավելացվել է ցուցակին։

en: The item has been removed from the list.
hy-Armn: Նյութը հեռացված է ցուցակից։

en: The share has been removed.
hy-Armn: Համատեղումը հեռացվել է։

en: This list does not exist.
hy-Armn: Այս ցուցակը գոյություն չունի։

en: This item does not exist.
hy-Armn: Այս նյութը գոյություն չունի։

en: You do not have permission to view this list.
hy-Armn: Դու իրավասություն չունես դիտելու այս ցուցակը։

en: You do not have permission to create a new list.
hy-Armn: Դու չունես իրավասություն ստեղծելու նոր ցուցակ։

en: You do not have permission to update this list.
hy-Armn: Դու իրավասություն չունես թարմացնելու այս ցուցակը:

en: You do not have permission to delete this list.
hy-Armn: Դու իրավասություն չունես ջնջելու այս ցուցակը։

en: You do not have permission to add a record to this list.
hy-Armn: Դու իրավասություն չունես ավելացնելու գրառում այս ցուցակին։

en: You do not have permission to transfer ownership of this list.
hy-Armn: Դուք այս ցուցակի սեփականության իրավունքը փոխանցելու թույլտվություն չունեք:

en: No record was removed.
hy-Armn: Չկա տեղաշարժված գրառում։

en: The new owner could not be found anymore.
hy-Armn: Նոր տիրոջն այլևս չի հաջողվել գտնել։

en: The new owner has no share for this list.
hy-Armn: Նոր սեփականատերն այս ցուցակի համար կիսում չունի:

note: %1$s:  shelfname | html
en: An error occurred when creating the list. The name %s already exists.
hy-Armn: Այս ցուցակը ստեղծելիս հանդիպել է սխալ։ Այս անունը %s արդեն առկա է։

note: A
en: Subscribe to this list
hy-Armn: Բաժանորդագրվի այս ցուցակին

note: %1$s:  contents.count | html
en: This list contains %s titles
hy-Armn: Այս ցուցակը պարունակում է %s վերնագիր

note: A
en: Select format and download list
hy-Armn: Ընտրիր ձևաչափը և բեռնաթափիր ցուցակը

en: Send list
hy-Armn: Ուղարկիր ցուցակը

en: Print list
hy-Armn: Տպիր ցուցակը

en: Edit list
hy-Armn: Խմբագրել ցուցակը

en: Remove share
hy-Armn: Հեռացրու համատեղումը

en: Sort by:
hy-Armn: Տեսակավորված ըստ:

en: Default sorting
hy-Armn: Լռակյաց տեսակավորում

en: Call number (A-Z)
hy-Armn: Դասիչ (Ա-Ֆ)

en: Call number (Z-A)
hy-Armn: Դասիչ (Ֆ-Ա)

note: OPTGROUP
en: Copyright date
hy-Armn: Արտոնագրման ամսաթիվ

en: Copyright date (newest to oldest)
hy-Armn: Արտոնագրի ամսաթիվ (թարմից դեպի հին)

en: Copyright date (oldest to newest)
hy-Armn: Արտոնագրի ամսաթիվ (հնից դեպի թարմ)

note: OPTGROUP
en: Date added
hy-Armn: Ամսաթիվը ավելացված է

en: Date added (newest to oldest)
hy-Armn: Ամսաթիվը ավելացվեց (թարմից հին)

en: Date added (oldest to newest)
hy-Armn: Ամսաթիվն ավելացվեց (հնից թարմ)

note: INPUT type=submit
en: Resort list
hy-Armn: Վերատեսակավորիր ցուցակը

en: Add to list
hy-Armn: Ավելացրու ցուցակին

note: INPUT type=submit
en: Remove selected items
hy-Armn: Հեռացրու ընտրված նյութերը

en: This list is empty.
hy-Armn: Այս ցուցակը դատարկ է։

en: You can add to your lists from the results of any
hy-Armn: Դու կարող ես ավելացնել քո ցուցակներին որևէ մեկ արդյունքից

en: search
hy-Armn: որոնում

en: Create a new list
hy-Armn: Ստեղծիր նոր ցուցակ

en: Editing
hy-Armn: Խմբագրում

en: List name:
hy-Armn: Անունների ցուցակ։

en: Sort this list by:
hy-Armn: Տեսակավորիր այս ցուցակը ըստ:

en: The library has disabled the ability for patrons to create new public lists. If you make your list private, you will not be able to make it public again.
hy-Armn: Գրադարանը արգելափակել է ընթերցողների կողմից նոր հանրային ցուցակների ստեղծման հնարավորությունը։ Եթե քո ցուցակը դարձնես մասնավոր, դու այն կրկին հանրային չես կարողանա դարձնել։

note: %1$s:  shelf.shelfname | html
en: Transfer ownership of shared list '%s'
hy-Armn: Փոխանցել '%s' ընդհանուր ցուցակի սեփականությունը

en: New owner:
hy-Armn: Նոր սեփականատեր:

note: INPUT type=submit
en: Transfer
hy-Armn: Փոխանցել

en: Log in to create a new list
hy-Armn: Մուտք գործիր ստեղծելու նոր ցուցակ

en: List name
hy-Armn: Ցուցակի անուն

en: Contents
hy-Armn: Բովանդակություններ

en: Modification date
hy-Armn: Ձևափոխման ամսաթիվ

en: Empty
hy-Armn: Դատարկ

en: items
hy-Armn: նյութեր

en: Shared
hy-Armn: Կիսված

en: Remove share
hy-Armn: Հեռացրու համատեղումը

en: No public lists.
hy-Armn: Չկան հանրային Ցուցակներ.

en: No private lists.
hy-Armn: Չկան մասնավոր ցուցակներ։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս ցուցակը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove sharing? You will no longer have access to the list.
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել կիսումը։ Դուք այլևս մուտք չեք ունենա ցուցակ:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես հեռացնել այս նյութերը ցուցակից։

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this item from the list?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս նյութը ցուցակից։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove this share?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես հեռացնել այս համատեղը։

note: SCRIPT
en: Items on this list:
hy-Armn: Նյութեր ցուցակից:

note: SCRIPT
en: No, do not delete
hy-Armn: Ոչ, մի ջնջիր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No, do not delete from list
hy-Armn: Ոչ, մի ջնջիր ցուցակից

note: SCRIPT
en: No, do not remove sharing
hy-Armn: Ոչ, մի հեռացրու կիսումը

note: SCRIPT
en: Remove from list
hy-Armn: Հեռացրու ցուցակից

note: SCRIPT
en: This list is shared. Other users will lose access to it.
hy-Armn: Այս ցուցակը համօգտագործվում է: Այլ օգտվողներ կկորցնեն դրան հասանելիությունը:

note: SCRIPT
en: Yes, delete
hy-Armn: Այո, ջնջիր

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Yes, delete from list
hy-Armn: Այո, ջնջիր ցուցակից

note: SCRIPT
en: Yes, remove sharing
hy-Armn: Այո, հեռացրու համատեղումը

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title-head.inc' biblio=review
en: New comment on %s
hy-Armn: Նոր մեկնաբանություն %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Recent comments &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Վերջին մեկնաբանությունները &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

note: LINK
en: %s%s%sKoha online%s catalog recent comments
hy-Armn: %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարանի վերջին մեկնաբանությունները

en: Recent comments
hy-Armn: Վերջերս արված մեկնաբանություններ

note: A
en: Subscribe to recent comments
hy-Armn: Բաժանորդագրվիր վերջին մեկնաբանություններին

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=review link=> 1 %2$s:  IF ( review.author )
en: %s %s by
hy-Armn: %s %s

note: A
en: Search for works by this author
hy-Armn: Փնտրիր այս հեղինակի գործերը

en: Publication:
hy-Armn: Հրատարակություն:

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by you
hy-Armn: Ավելացված է %s քո կողմից

note: %1$s:  review.datereviewed | $KohaDates
en: Added %s by
hy-Armn: Ավելացված է %s սրա կողմից

note: A
en: View details for this title
hy-Armn: Դիտիր մանրամասները այս վերնագրի համար

en: &lt;&lt; Previous
hy-Armn: &lt;&lt; Նախորդ

en: Next &gt;&gt;
hy-Armn: Հաջորդ &gt;&gt;

note: %1$s:  IF ( op_add ) %2$s:  END %3$s:  IF ( op_else ) %4$s:  END %5$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %6$s:  LibraryNameTitle | html %7$s:  ELSE %8$s:  END
en: %sEnter a new purchase suggestion%s %sPurchase suggestions%s &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: %sՄուտք արեք գնման նոր առաջարկ%s %sԳնման առաջարկներ%s &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: New purchase suggestion
hy-Armn: Գնման նոր առաջարկ

en: Your purchase suggestions
hy-Armn: Քո գնման առաջարկները

en: You cannot place any more suggestions
hy-Armn: Չես կարող տեղադրել ավելի առաջարկներ

note: For the first occurrence, %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: You may only add up to %s suggestions in %s days.
hy-Armn: Դու կարող ես %s օրերի ընթացքում ավելացնել մինչև %s առաջարկ։

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
hy-Armn: Դու հասել ես այս պահին քո կողմից դրվող առաջարկների սահմանին (%s)։ Հենց գրադարանը ընթացք տա այդ առաջարկները, դու կկարողանաս տեղադրել նորերը։

en: Enter a new purchase suggestion
hy-Armn: Մուտք արա նոր պատվերի առաջարկը

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion.
hy-Armn: Լրացրու ձևաթուղթը գնման առաջարկի համար։ Երբ գրադարանը կկատարի քո առաջարկը, դու կստանաս հաղորդագրություն։

en: Only certain fields (marked in red) are required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find the title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
hy-Armn: Միայն որոշակի դաշտերն են (նշված են կարմիրով) պահանջված, բայց ինչքան շատ տեղեկատվություն մուտք անես այնքան հեշտ կլինի գրադարանավարին գտնել պահանջվող վերնագիրը։ "Նշումներ" դաշտը կարելի է օգտագործել ցանկացած լրացուցիչ տեղեկատվություն տրամադրելու համար։

en: . Click on "Confirm your suggestion" to ignore this message.
hy-Armn: . Սեղմեք "Հաստատեք ձեր առաջարկը" այս հաղորդագրությունը անտեսելու համար։

en: A similar document already exists:
hy-Armn: Նման փաստաթուղթ արդեն առկա է:

en: Standard number (ISBN, ISSN or other):
hy-Armn: Ստանդարտ համար (ISBN, ISSN այլ):

note: DIV
en: Copyright or publication year, for example: 2022
hy-Armn: Արտոնագրի կամ հրատարակման տարին, օրինակ՝ 2022

en: Publication year:
hy-Armn: Հրատարակման տարի:

en: Publisher:
hy-Armn: Հրատարակիչ:

en: Collection title:
hy-Armn: Հավաքածուի վերնագիր:

en: Publication place:
hy-Armn: Հրատարակման վայր:

en: Quantity:
hy-Armn: Քանակություն:

en: Library:
hy-Armn: Գրադարան:

en: Reason for suggestion:
hy-Armn: Առաջարկի պատճառ:

en: -- Choose --
hy-Armn: -- Ընտրել --

note: INPUT type=submit
en: Confirm your suggestion
hy-Armn: Հաստատիր քո առաջարկը

note: INPUT type=submit
en: Submit your suggestion
hy-Armn: Հաստատիր քո առաջարկը

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxTotalSuggestions') | html %2$s:  Koha.Preference('NumberOfSuggestionDays') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s in %s days).
hy-Armn: Առաջարկը չի ավելացվել։ Դուք հասել եք այս պահին առաջարկների ձեր սահմանաչափին (%s %s օրվա ընթացքում):

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: The suggestion has not been added. You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s). Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
hy-Armn: Առաջարկը չի ավելացվել։ Դուք հասել եք այս պահին առաջարկների ձեր սահմանաչափին (%s): Երբ գրադարանը կմշակի այդ առաջարկները, դուք կկարողանաք տեղադրել ավելին:

en: The suggestion has not been added. A suggestion with this title already exists.
hy-Armn: Առաջարկը չի ավելացվել։ Այս վերնագրով առաջարկ արդեն առկա է։

en: Your suggestion has been submitted.
hy-Armn: Քո առաջարկությունը հաստատված է։

en: The selected suggestions have been deleted.
hy-Armn: Ընտրված առաջարկները ջնջված են։

en: Suggested by:
hy-Armn: Առաջարկված է:

en: Suggested by me
hy-Armn: Առաջարկված է իմ կողմից

en: Suggested by anyone
hy-Armn: Առաջարկված է ցանկացածի կողմից

en: Once the library has processed those suggestions you will be able to place more.
hy-Armn: Հենց գրադարանը կատարի այդ առաջարկները, դու կկարողանաս տեղադրել ավելին։

note: %1$s:  Koha.Preference('MaxOpenSuggestions') | html
en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time (%s).
hy-Armn: Դու հասել ես այս պահին քո կողմից դրվող առաջարկների սահմանին (%s)։

en: Select suggestions to:
hy-Armn: Ընտրիր առաջարկները։

en: Suggested on
hy-Armn: Առաջարկված է

en: Suggested for
hy-Armn: Առաջարկված է

en: Managed by
hy-Armn: Կառավարվում է կողմից

en: Note:
hy-Armn: Նշում։

en: Suggested for:
hy-Armn: Առաջարկված է սրա համար:

en: Managed by:
hy-Armn: Կառավարվում է:

en: Checked by the library
hy-Armn: Ընդունված է գրադարանի կողմից

en: Accepted by the library
hy-Armn: Ընդունված է գրադարանի կողմից

en: Ordered by the library
hy-Armn: Պատվիրված է գրադարանի կողմից

en: Suggestion declined
hy-Armn: Առաջարկությունը մերժված է

en: Available in the library
hy-Armn: Հասանելի է գրադարանում

note: INPUT type=submit
en: Delete selected
hy-Armn: Ջնջել ընտրանքը

en: There are no pending purchase suggestions matching your search.
hy-Armn: Ձեր որոնմանը համապատասխանող գնման սպասող առաջարկներ չկան.

en: View all suggestions
hy-Armn: Դիտիր բոլոր առաջարկները

en: You have no pending purchase suggestions.
hy-Armn: Դու չունես գնման սպասող առաջարկներ.

en: There are no pending purchase suggestions.
hy-Armn: Չկան գնման սպասող առաջարկներ։

en: You have no pending purchase suggestions.
hy-Armn: Դու չունես գնման սպասող առաջարկներ։

en: You are not authorized to see pending purchase suggestions.
hy-Armn: Դու չունես իրավասություններ տեսնելու գնման սպասող առաջարկները։

en: You have reached your limit for suggestions you can place at this time.
hy-Armn: Դու հասել ես այս պահին քո կողմից դրվող առաջարկների սահմանին։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete these suggestions?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաջարկները։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this suggestion?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել այս առաջարկը։

note: SCRIPT
en: No suggestion was selected
hy-Armn: Ոչ մի առաջարկ չի ընտրվել

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestion
hy-Armn: Ոչ, մի ջնջիր առաջարկը

note: SCRIPT
en: No, do not delete suggestions
hy-Armn: Ոչ, մի ջնջիր առաջարկները

note: SCRIPT
en: With selected suggestions:
hy-Armn: Ընտրված առաջարկներով։

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestion
hy-Armn: Այո, ջնջիր առաջարկը

note: SCRIPT
en: Yes, delete suggestions
hy-Armn: Այո, ջնջիր առաջարկները

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Tags &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ցուցիչներ &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: All tags
hy-Armn: Բոլոր ցուցիչները

en: There was a problem with this operation:
hy-Armn: Այս գործողության հետ կապված խնդիր կար:

note: %1$s:  ERROR.badparam | html
en: ERROR: illegal parameter %s
hy-Armn: Սխալ։ Չթույլատրված պարամետր %s

en: ERROR: You must log in to complete that action.
hy-Armn: ՍԽԱԼ։ Դու պետք է մուտք գործես գործողությունը ավարտելու համար։

note: %1$s:  ERROR.failed_delete | html
en: ERROR: You cannot delete the tag %s.
hy-Armn: Սխալ։ Չես կարող ջնջել %s ցուցիչը։

en: Note: you can only delete your own tags.
hy-Armn: Նշում. կարող եք ջնջել միայն ձեր սեփական պիտակները:

en: Note: your tag contained markup code that was removed.
hy-Armn: Նշում։ քո ցուցիչը պարունակում է նշագրված կոդ որը հեռացված է։

note: %1$s:  ERROR.scrubbed | html
en: The tag was added as &quot;%s&quot;.
hy-Armn: Պիտակը ավելացվել է որպես &quot;%s&quot;.

en: Note: your tag was entirely markup code. It was NOT added.
hy-Armn: Նշում։ Քո ցուցիչը ամբողջովին նշագրված կոդ է։ Այն ՉԻ ավելացված։

en: Please try again with plain text.
hy-Armn: Փորձիր նորից ազատ տեքստով։

en: Unrecognized error.
hy-Armn: Չճանաչված սխալ.

en: Tags to show from other users:
hy-Armn: Այլ օգտվողներից ցուցադրվող պիտակներ:

en: Tags to show:
hy-Armn: Ցուցադրվող պիտակներ:

note: INPUT type=submit
en: OK
hy-Armn: ԼԱՎ

en: Log in to see your own saved tags.
hy-Armn: Մուտք գործիր տեսնելու քո սեփական պահված ցուցիչները։

note: %1$s:  added_count | html %2$s:  IF ( added_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully added.
hy-Armn: %s %sցուցիչ%sցուցիչներs%s հաջողությամբ ավելացվել են.

note: %1$s:  deleted_count | html %2$s:  IF ( deleted_count == 1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %stag%stags%s successfully deleted.
hy-Armn: %s %sցուցիչ%sցուցիչներ%s հաջողությամբ ջնջված.

en: Your tags
hy-Armn: Քո ցուցիչները

en: Tag:
hy-Armn: Ցուցիչ:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  MY_TAG.term | html %3$s:  END
en: %s %s (not approved) %s
hy-Armn: %s %s (հաստատված չէ) %s

note: %1$s:  INCLUDE 'biblio-title.inc' biblio=MY_TAG link=> 1 %2$s:  IF ( MY_TAG.author ) %3$s:  MY_TAG.author | html %4$s:  END %5$s:  END # /IF MY_TAG.XSLTBloc %6$s:  INCLUDE 'title-actions-menu.inc' items=MY_TAG
en: %s %s by %s %s %s %s
hy-Armn: %s %s %s %s %s %s

en: Date added:
hy-Armn: Ամսաթիվն ավելացված է:

note: INPUT type=submit
en: Delete selected tags
hy-Armn: Ջնջել ընտրված ցուցիչները

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete the selected tag(s)?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես ջնջել ընտրված ցուցիչ(ներ)ը։

note: SCRIPT
en: Please select a tag to delete.
hy-Armn: Ջնջելու համար ընտրիր ցուցիչը։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Subject cloud &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Խորագրերի ամպ &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
hy-Armn: Այս &quot;ամպը&quot; ցույց է տալիս մեր քարտարանի ամենապահանջված թեմաները։ Սեղմիր ստորև բերված ցանկացած խորագրի վրա տեսնելու համար քո հավաքածուի նյութերը։

en: Show
hy-Armn: Ցույց տուր

en: subjects
hy-Armn: խորագրեր

en: up to
hy-Armn: մինչ

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
hy-Armn: Նշում։ Հնարավորությունը հասանելի է միայն ֆրանսիացի քարտագրողներին որտեղ ISBD խորագրերը բազմացված են, և ցուցիչը կառուցվում է առանձին սկրիպտով։

en: The ISBD cloud is not enabled.
hy-Armn: ISBD ամպը ակտիվացված չէ։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Most popular titles &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ամենաճանաչված վերնագրերը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Most popular titles
hy-Armn: Ամենահանրահայտ վերնագրերը

note: %1$s:  limit | html %2$s:  IF selected_itemtype %3$s:  ItemTypes.GetDescription(selected_itemtype) | html %4$s:  END %5$s:  IF ( branch ) %6$s:  Branches.GetName( branch ) | html %7$s:  END %8$s:  IF ( timeLimit != 999 ) %9$s:  timeLimitFinite | html %10$s:  ELSE %11$s:  END
en: The %s most checked-out %s %s %s %s at %s %s %s in the past %s months %s of all time %s
hy-Armn: %s Ամենասպասարկվող %s %s %s %s ընթացքում %s %s %s անցյալ %s ամիսների ընթացքում %s ամբողջ ժամանակահատվածում %s

en: Checkouts:
hy-Armn: Դուրս տրումներ

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END # / IF results
en: %s No results, try to change filters. %s
hy-Armn: %s Չկան արդյունքներ, փորձիր փոխել զտիչները։ %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Your library home &rsaquo; %s%s%sKoha online%s catalog
hy-Armn: Ձեր գրադարանի տունը &rsaquo; %s%s%sԿոհա առցանց%s քարտարան

en: Your summary
hy-Armn: Քո ամփոփումը

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Hello, %s
hy-Armn: Ողջույն, %s

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' patron = logged_in_user
en: Click here if you're not %s
hy-Armn: եթե դու չես սեղմիր այստեղ %s

en: Thank you!
hy-Armn: Շնորհակալություն!

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
hy-Armn: Քո շտկումները ուղարկված են գրադարան, և աշխատակիցը կթարմացնի քո գրառումը հնարավորինս արագ։

en: One or more holds were not placed due to following errors:
hy-Armn: Մեկ կամ մի քանի պահումներ չեն տեղադրվել հետևյալ սխալների պատճառով:

en: Item is damaged
hy-Armn: Նյութը վնասված է

en: The record and its items are age restricted
hy-Armn: Գրառումը և դրա տարրերը տարիքային սահմանափակված են

en: You have exceeded the number of concurrent holds for this record
hy-Armn: Դուք գերազանցել եք այս գրառման համար միաժամանակյա պահումների քանակը

en: You've reached your daily holds limit
hy-Armn: Դուք հասել եք ձեր ամենօրյա պահումների սահմանաչափին

en: You have too many holds already
hy-Armn: Դուք արդեն չափազանց շատ պահումներ ունեք

en: Not holdable
hy-Armn: Պահվող չէ

en: You are from a different library
hy-Armn: Դուք այլ գրադարանից եք

en: Holds are not allowed from your library
hy-Armn: Ձեր գրադարանից պահումներ չեն թույլատրվում

en: You already have a hold for this item
hy-Armn: Դու արդեն ունես պահում այս նյութի համար

en: Cannot be transferred to pickup library
hy-Armn: Հնարավոր չէ փոխանցել ստանալու գրադարանին

en: The chosen pickup location is not allowed
hy-Armn: Վերցնելու ընտրված վայրը չի թույլատրվում

en: No holds are allowed on this item
hy-Armn: Այս նյութի վրա պահումներ չեն թույլատրվում

en: Library is not a valid pickup location
hy-Armn: Գրադարանը վերցնելու վավեր վայր չէ

en: No valid pickup location
hy-Armn: Վերցնելու վավեր տեղ չէ

en: Not for loan
hy-Armn: Տացքի համար չէ

en: There are items available in the library, please visit to check them out
hy-Armn: Գրադարանում առկա են նյութեր, խնդրում ենք այցելել դրանք ստանալու համար

en: Error when placing hold, please report this to the library
hy-Armn: Սխալ՝ պահումը դնելիս, խնդրում ենք հայտնել գրադարանին

note: %1$s:  fail | html
en: Error: %s
hy-Armn: Սխալ: %s

en: Please note:
hy-Armn: Նկատի ունեցիր:

note: %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Your account has outstanding fees & charges of %s. Holds are blocked because your fine balance is over the limit.
hy-Armn: Ձեր հաշիվն ունի չմարված վճարներ և %s գանձումներ: Պահումներն արգելափակված են, քանի որ ձեր տուգանքի մնացորդը գերազանցված է:

en: . Please contact the library for more information.
hy-Armn: . Լրացուցիչ տեղեկությունների համար խնդրում ենք դիմել գրադարան.

en: Your library card will expire on
hy-Armn: Քո գրադարանային քարտի ժամկետը կլրանա

en: Also note that you must return all checked out items before your library card expires.
hy-Armn: Նաև նկատի ունեցիր որ մինչ քարտիդ ժամկետի լրանալը պետք է վերադարձնես բոլոր վերցրած նյութերը։

en: Please note:
hy-Armn: Նկատի ունեցիր։

note: %1$s:  borrower.warnexpired | $KohaDates
en: Your account has expired as of %s. Please contact the library if you wish to renew your account.
hy-Armn: Քո քարտի ժամկետը լրացել է այս պահից %s։ Քո հաշվեհամարի թարմացման համար կապվիր գրադարանի հետ։

en: Your loan renewal failed because of the following reason(s):
hy-Armn: Քո թարմացումը ձախողվեց հետևյալ պատճառ(ներ)ով։

en: Your account has expired. Please contact the library for more information.
hy-Armn: Քո հաշիվը ժամկետանց է։ Խնդրում եմ կապվիր գրադարանավարի հետ։

en: You have renewed this item the maximum number of times allowed.
hy-Armn: Դու թարմացրել ես այս նյութը թույլատրված քանակներից ամենաշատ թվով։

en: You have renewed this item the maximum number of consecutive times without it being seen by the library.
hy-Armn: Դու թարմացրել ես այս նյութը թույլատրված քանակներից ամենաշատ թվով, առանց գրադարանի կողմից տեսնելու։

en: It is too soon after the checkout date for this item to be renewed.
hy-Armn: Հետ ընդունումից հետո այս նյութի թարմացումը շատ շուտ է։

en: This item is on hold for another patron.
hy-Armn: Այս նյութը պահման մեջ է մեկ այլ ընթերցողի համար։

en: Item renewal is not allowed.
hy-Armn: Նյութի թարմացումը չի թույլատրված։

en: This item is already checked out to another patron.
hy-Armn: Այս նյութը արդեն տրված է մեկ այլ ընթերցողի։

en: This item is scheduled for auto renewal.
hy-Armn: Այս նյութը նախատեսված է ինքնաշխատ թարմացման համար։

en: Your account is frozen because it has been discharged.
hy-Armn: Քո հաշիվը սառեցված է, քանի որ այն կասեցվել է։

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If your account shows to be clear, please contact the library.
hy-Armn: Սովորաբար հաշվի սառեցման պատճառը դա հին ժամկետանցներն են կամ վճարումները։ Եթե ցույց է տալիս որ քո հաշիվը պետք է մաքրել, կապվիր գրադարանի հետ։

en: If this is an error, please contact the library.
hy-Armn: եթե սա սխալ է, կապվիր գրադարանի հետ։

en: Your library card has been marked as lost or stolen.
hy-Armn: Քո գրադարանի տոմսը նշված է որպես կորած կամ գողացված։

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  END
en: .%sYou have fines.%s %s
hy-Armn: .%sԴու ունես տուգանքներ։%s %s

note: %1$s:  IF ( renewal_blocked_fines ) > 0
en: You cannot renew your books online. Reason: %sYour fines exceed
hy-Armn: Դու չես կարող թարմացնել գրքերը առցանց։ Պատճառը՝ %sքո տուգանքները գերազանցում են

en: Auto-renewal
hy-Armn: Ինքնաթարմացում

en: Allow auto-renewal:
hy-Armn: Թույլատրեք ինքնաթարմացումը։

en: Yes
hy-Armn: Այո

en: No
hy-Armn: Ոչ

note: INPUT type=submit
en: Update auto-renewal preference
hy-Armn: Թարմացրեք ինքնաթարմացման նախապատվությունը

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checked out (%s)
hy-Armn: Դուրս տրված (%s)

en: Relatives' checkouts
hy-Armn: Հարազատներին տացքեր

note: %1$s:  overdues_count | html
en: Overdue (%s)
hy-Armn: Ժամկետանցներ (%s)

note: For the first occurrence, %1$s:  amountoutstanding | $Price
en: Charges (%s)
hy-Armn: Գանձումներ (%s)

note: %1$s:  amountoutstanding * -1 | $Price
en: Credits (%s)
hy-Armn: Կրեդիտներ (%s)

en: Relatives' charges
hy-Armn: Գանձումներ բարեկամներից

note: %1$s:  borrower_club_enrollments.count || 0 | html %2$s:  borrower_enrollable_clubs.count || 0 | html
en: Clubs (%s/%s)
hy-Armn: Ակումբներ (%s/%s)

note: %1$s:  RESERVES.count | html
en: Holds (%s)
hy-Armn: Պահումներ (%s)

note: %1$s:  RECALLS.count | html
en: Recalls (%s)
hy-Armn: Հետ կանչեր (%s)

note: %1$s:  current_article_requests.size || 0 | html
en: Article requests (%s)
hy-Armn: Հոդվածի պատվեր (%s)

en: OverDrive account
hy-Armn: OverDrive հաշիվ

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew selected
hy-Armn: Թարմացրու ընտրվածը

note: %1$s:  issues_count | html
en: %s Item(s) checked out
hy-Armn: %s Նյութ(եր) դուրս տրված

en: Due
hy-Armn: Վերադարձ

en: Renew
hy-Armn: Թարմացրու

en: Fines
hy-Armn: Տուգանքներ

en: Checkout note
hy-Armn: Դուրս տրման նշում

note: TH
en: Use this to report any problems with your currently checked out items
hy-Armn: Օգտագործեք սա` ներկայումս սպասարկված նյութերի հետ կապված ցանկացած խնդրի մասին հաղորդելու համար

note: A
en: View on Amazon.com
hy-Armn: Դիտիր Amazon.com-ից

note: DIV
en: Click to view in Google Books
hy-Armn: Սեղմիր Google Books-ում դիտելու համար

en: (On-site checkout)
hy-Armn: (Տեղային դուրս տրումներ)

en: This item has been recalled. Please return by the new due date.
hy-Armn: Այս նյութը հետ է կանչվել: Խնդրում ենք վերադարձնել մինչ վերադարձի նոր ժամկետը:

en: Date due:
hy-Armn: Վերադարձի ամսաթիվ:

en: Barcode:
hy-Armn: Շտրիխկոդ:

en: Renewed!
hy-Armn: Թարմացված!

note: %1$s:  ItemTypes.GetDescription( ISSUE.renewalitemtype) | html %2$s:  ISSUE.renewalfee | $Price
en: Fee for item type '%s': %s
hy-Armn: Վճար նյութի տեսակի համար '%s': %s

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_daily | $Price
en: %s per day
hy-Armn: %s օրական

note: %1$s:  ISSUE.itemtype_object.rentalcharge_hourly | $Price
en: %s per hour
hy-Armn: %s ժամում

note: For the first occurrence, %1$s:  ISSUE.renewsleft | html %2$s:  ISSUE.renewsallowed | html %3$s:  IF Koha.Preference('UnseenRenewals') && ISSUE.unseenallowed %4$s:  ISSUE.unseenleft | html %5$s:  ISSUE.unseenallowed | html %6$s:  END
en: ( %s of %s renewals remaining %s / %s of %s renewals left before the item must be seen by the library %s )
hy-Armn: ( %s ընդ․ %s սպասվող թարմացումներ %s / %s ընդ․ %s նյութից առաջ մնացած նորացումները պետք է տեսանելի լինեն գրադարանում %s )

en: (on hold)
hy-Armn: (պահված)

en: Not renewable
hy-Armn: Չթարմացվող

en: Not renewable
hy-Armn: Չթարմացվող

note: %1$s:  ISSUE.renewsleft | html
en: Item must be renewed at the library. %s renewals remaining
hy-Armn: Նյութը պետք է թարմացվի գրադարանում: %s սպասող թարմացումներ

en: (overdue)
hy-Armn: (Ժամկետանց)

en: Not allowed
hy-Armn: Չի թույլատրված

en: No longer renewable
hy-Armn: Այլևս չթարմացվող

en: Automatic renewal failed, you have unpaid fines.
hy-Armn: Ինքնաշխատ թարմացումը տապալվեց, դուք ունեք չվճարված տուգանքներ։

en: Automatic renewal failed, your account is expired.
hy-Armn: Ինքնաշխատ թարմացումը ձախողվեց, քո հաշիվը ժամկետանց է.

note: %1$s:  ISSUE.soonestrenewdate | $KohaDates  as_due_date => 1
en: No renewal before %s
hy-Armn: Մինչ այդ չկան թարմացումներ %s

note: %1$s:  ELSIF ( ISSUE.item_denied_renewal ) %2$s:  END %3$s:  IF ( ISSUE.auto_renew || ISSUE.auto_too_soon )
en: %s Renewal not allowed %s %s
hy-Armn: %s Թարմացումը չի թույլատրված %s %s

en: Fines:
hy-Armn: Տուգանքներ:

en: Yes (Item overdue or lost)
hy-Armn: Այո (նյութը ժամկետանց է կամ կորած)

en: Yes (Rental fees)
hy-Armn: Այո (վարձակալության վճարներ)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Edit note
hy-Armn: Խմբագրել նշումը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Add note
hy-Armn: Ավելացրու նշում

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Renew all
hy-Armn: Թարմացրու բոլորը

en: You have nothing checked out
hy-Armn: Դու ոչինչ չունես դուրս տրված

en: Your note will be shown to the librarian when the item is checked in.
hy-Armn: Ձեր նշումը կցուցադրվի գրադարանավարին, երբ նյութը հետ ընդունվի:

en: You currently owe fines and charges amounting to:
hy-Armn: Այս պահին դու ունես տուգանքներ և ծախսեր որոնք կազմում են:

en: Credits
hy-Armn: Կրեդիտներ

en: You have a credit of:
hy-Armn: Դու ունես կանխավճար:

en: Fines and charges
hy-Armn: Տուգանքներ և ծախսեր

note: %1$s:  r.firstname | html %2$s:  r.surname | html
en: %s %s currently owes fines and charges amounting to:
hy-Armn: %s %s այս պահին դու ունես տուգանքներ և ծախսեր որոնք կազմում են:

en: Relative
hy-Armn: Կապ ունեցող

en: Overdues
hy-Armn: Ժամկետանցներ

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status ) %3$s:  IF ( canrenew )
en: %s Account frozen %s %s
hy-Armn: %s Հաշիվը սառեցված է %s %s

note: %1$s:  ELSIF ( OVERDUE.norenew_overdue )
en: %s Not allowed
hy-Armn: %s Չի թույլատրված

en: No renewals left
hy-Armn: Ոչ մի նորացում չի մնացել

en: Recalls
hy-Armn: Հետ կանչեր

note: %1$s:  RECALL.item.barcode | html
en: Item recalled: %s
hy-Armn: Նյութը հետ է կանչված։ %s

en: Article requests
hy-Armn: Հոդվածի պատվեր

en: Record title
hy-Armn: Գրառման վերնագիր

en: Volume
hy-Armn: Հատոր

en: Issue
hy-Armn: Տրում

note: TH
en: Table of contents
hy-Armn: Բովանդակության աղյուսակ

en: Chapters
hy-Armn: Բաժիններ

note: %1$s:  ar.item.barcode | html
en: (only %s)
hy-Armn: (միայն %s)

note: %1$s:  IF ar.toc_request %2$s:  END
en: %sYes%s
hy-Armn: %sԱյո%s

en: Scan
hy-Armn: Սքան

en: Processing
hy-Armn: Կատարվում է

en: Completed
hy-Armn: Ավարտված է

en: Canceled
hy-Armn: Չեղյալ անել

en: Article requests
hy-Armn: Հոդվածների հարցումներ

en: You have no article requests currently.
hy-Armn: Դու չունես հոդվածների պատվերներ։

en: Resume hold
hy-Armn: Վերսկսիր քո պահումը

en: Suspend hold
hy-Armn: Կասեցրու պահումը

en: Suspend until:
hy-Armn: Կասեցրու մինչև:

en: Do not suspend
hy-Armn: Մի կասեցրու

note: SCRIPT
en: All holds will be suspended.
hy-Armn: Բոլոր պահումները կկասեցվեն.

note: SCRIPT
en: All holds will resume.
hy-Armn: Բոլոր պահումները կվերսկսվեն:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this article request?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս հոդվածի պահանջը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ուզում ես չեղյալ անել այս պահումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to dismiss this message?
hy-Armn: Իսկապե՞ս ուզում եք մերժել այս հաղորդագրությունը:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to request cancelling this hold?
hy-Armn: Իսկապե՞ս ուզում եք պահանջել չեղարկել այս պահումը:

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to resume all suspended holds?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես չեղյալ անել կամ կասեցնել այս պահումը։

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to suspend all holds?
hy-Armn: Վստա՞հ ես որ ցանկանում ես կասեցնել բոլոր պահումները։

note: SCRIPT
en: No, do not cancel article request
hy-Armn: Ոչ, մի չեղարկիր հոդվածի պահանջը

note: SCRIPT
en: No, do not cancel hold
hy-Armn: Ոչ, մի չեղարկեք պահումը

note: SCRIPT
en: No, do not resume holds
hy-Armn: Ոչ, մի վերսկսեք պահումները

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
hy-Armn: Ոչինչ չի ընտրված։ Թարմացվող յուրաքանչյուրի նյութի համար ընտրիր վանդակը

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Something went wrong. The note has not been saved
hy-Armn: Ինչ որ բան գնացել է սխալ։ Նշումը չի պահվել

note: SCRIPT
en: Yes, cancel article request
hy-Armn: Այո, չեղարկիր հոդվածի պատվերը

note: SCRIPT
en: Yes, cancel hold
hy-Armn: Այո, չեղարկիր պահումը

note: SCRIPT
en: Yes, resume all holds
hy-Armn: Այո, կատարիր բոլոր պահումները

note: SCRIPT
en: Yes, suspend all holds
hy-Armn: Այո, կասեցրու բոլոր պահումները

note: SCRIPT
en: Your note about %s could not be saved.
hy-Armn: Քո նշումը սրա մասին %s չի կարող հիշվել։

note: SCRIPT
en: Your note about %s has been saved and sent to the library.
hy-Armn: Քո նշումը սրա մասին %s հիշված է, և ուղարկված է գրադարանին։

note: SCRIPT
en: Your note about %s was removed.
hy-Armn: Քո նշումը սրա մասին %s հեռացված է։

en: (Barcode not found on the database, please see library staff for assistance)
hy-Armn: (Շտրիխ կոդը չի գտնվել շտեմարանում։ Դիմիր աշխատակազմին)

en: (The item cannot be checked in at this library, please see library staff for assistance)
hy-Armn: (Այս նյութը այս գրադարանում հնարավոր չէ հետ ընդունել, դիմիր աշխատակազմին)

en: (Item is withdrawn and check-in blocked by policy, please see library staff for assistance)
hy-Armn: (համաձայն կանոնակարգի նյութը դուրս է գրված և արգելափակված է, դիմիր աշխատակազմին)

en: (The book is not currently on loan, please see library staff for assistance)
hy-Armn: (Գիրքը այս պահին չի սպասարկվում, դիմիր աշխատակազմին)

en: (The item cannot be checked in at a self service terminal, please see library staff for assistance)
hy-Armn: (Այս նյութը հնարավոր չէ հետ ընդունել ինքնատացքի կայանից, դիմեք աշխատակազմին)

en: (There was a problem checking in this item, please see library staff for assistance)
hy-Armn: (Նյութը վերադարձնելիս առկա է խնդիր, դիմիր աշխատակազմին)

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self check-in &rsaquo; %s%s%sKoha %s
hy-Armn: Ինքնուրույն հետ ընդունում &rsaquo; %s%s%sԿոհա %s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self check-in
hy-Armn: %s Ինքնասպասարկմամբ ընդունում

en: Sorry, this self check-in station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
hy-Armn: Ցավում եմ, այս ինքնատացքի մեքենան կորցրել է փոխճանաչումը։ Կապվիր կառավարչի հետ, խնդիրը լուծելու համար։

en: Session lost
hy-Armn: Կապի սեանսը կորավ

en: You are accessing self check-in from a different IP address! Please log in again.
hy-Armn: Դու մուտք ես գործում ինքնատացք մեկ այլ IP հասցեից։ Մուտք գործիր նորից։

en: Checked in
hy-Armn: Հետ ընդունված

note: %1$s:  PROCESS error_message messages=error.messages
en: Not checked in %s
hy-Armn: Հետ չի ընդունված %s

en: Finish
hy-Armn: Ավարտ

en: Your request included no check-ins.
hy-Armn: Քո հարցումը ներառում է ոչ մի հետ ընդունում։

en: Scan the item or enter its barcode:
hy-Armn: Սքան արա նյութը կամ մուտք արա դրա շտրիխ կոդը:

en: Barcodes
hy-Armn: Շտրիխկոդեր

en: Check in
hy-Armn: Ընդունում

en: Self check-in help
hy-Armn: Ինքնատացքի օգնություն

en: Scan each item or enter its barcode. A list with the entered barcodes will be displayed.
hy-Armn: Սքան արա ամեն նյութը կամ մուտք արա շտրիխ կոդը։ Ցուցակը մուտքագրված շտրիխ կոդերով կարտածվի։

en: Click the 'Check in' button to confirm.
hy-Armn: Հաստատելու համար սեղմիր 'Ընդունիր' կոճակը։

en: The operation results will be displayed for each entered barcode.
hy-Armn: Ամեն մուտք արած շտրիխ կոդի համար կարտածվեն գործողության արդյունքները։

en: The 'Finish' button is presented to start over.
hy-Armn: Ներկայացված է 'Ավարտ' կոճակը, վերսկսելու համար։

en: At any step, clicking the 'Cancel' button will erase the scanned barcodes and start over.
hy-Armn: Ցանկացած քայլում, սեղմելով 'Չեղարկել' կոճակը, կջնջվեն սքանավորված շտրիխ կոդերը և կսկսվի նորից։

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout help &rsaquo; %s%s%sKoha %s
hy-Armn: Ինքնուրույն դուրս տրման օգնություն &rsaquo; %s%s%sԿոհա %s

en: Self checkout help
hy-Armn: Ինքնատացքի օգնություն

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
hy-Armn: Եթե սա առաջին անգամ է, որ օգտագործում ես ինքնաընդունող համակարգ, կամ եթե համակարգը իրեն չի պահում այնպես ինչպես հարկն է, ապա դիմիր այս ուղեցույցին ինքնուրույն սկսելու համար։

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Step one: Enter your user ID%s and password%s
hy-Armn: Քայլ առաջին։ Մուտք արա քո օգտվողի ID%s և գաղտնաբառը%s

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Enter your user ID%s and password%s, and click the submit button (or press the enter key).
hy-Armn: Մուտք արա օգտվողի քո ID%s և գաղտնաբառը%s, և սեղմիր հաստատել կոճակը (կամ սեղմիր enter ստեղնը).

en: Step two: Scan the barcode for each item, one at a time
hy-Armn: Քայլ երկրորդ։ Սքան արա շտրիխ կոդը յուրաքանչյուր նյութի համար, ամեն անգամ մեկ հատ

en: Scan each item and wait for the page to reload before scanning the next item. The checked-out item should appear in your checkouts list. The submit button only needs to be clicked if you enter the barcode manually.
hy-Armn: Սքան արա յուրաքանչյուր նյութը և սպասիր որ էջը վերաբեռնավորվի մինչ հաջորդ նյութը սքան կանես։ Սպասարկված նյութը պետք է հայտնվի տացքերի քո ցուցակում։ Հաստատիր կոճակը միայն հարկ է սեղմել եթե ձեռքով մուտք ես անում շտրիխ կոդը։

en: Step three: Click the 'Finish' button
hy-Armn: Քայլ երրորդ։ Սեղմիր 'Ավարտ' կոճակը

note: %1$s:  SelfCheckTimeout | html
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
hy-Armn: Եթե չսեղմես 'Ավարտ' կոճակը, քո սեսիան ավտոմատ կանջատվի %s վայրկյանից։

en: Return to the self-checkout
hy-Armn: Վերադարձիր ինքնատացքին

note: %1$s:  borrowernumber | html %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle | html %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Print receipt for %s &rsaquo; Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
hy-Armn: Տպած ստացական %s համար &rsaquo; Ինքնատացք &rsaquo; %s%s%sԿոհա %s

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle | html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Self checkout &rsaquo; %s%s%sKoha %s
hy-Armn: Ինքնուրույն դուրս տրում &rsaquo; %s%s%sԿոհա %s

note: %1$s:  LibraryName | html
en: %s Self checkout system
hy-Armn: %s Ինքնասպասարկող համակարգ

en: Item cannot be checked out.
hy-Armn: Նյութը հնարավոր չէ դուրս տալ.

en: Sorry, this item cannot be checked out at this station.
hy-Armn: Ցավում եմ, այս նյութը հնարավոր չէ դուրս տալ այս մեքենայից։

en: The system does not recognize this barcode.
hy-Armn: Համակարգը չի ճանաչում այս շտրիխ կոդը:

en: You have reached the maximum limit of items checked out.
hy-Armn: Դուք հասել եք թույլատրելի դուրս տրումների առավելագույնին։

en: This item is checked out to someone else.
hy-Armn: Այս նյութը արդեն տրված է մեկ ուրիշի։

en: You cannot renew this item again.
hy-Armn: Դուք չեք կարող նորից թարմացնել այս նյութը։

en: This item is not for loan.
hy-Armn: Այս նյութը տացքի համար չէ։

note: %1$s:  DEBT | $Price with_symbol => 1
en: You owe the library %s and cannot check out.
hy-Armn: Դուք պարտք եք գրադարանին %s և չեք կարող սպասարկվել։

en: This item has been withdrawn from the collection.
hy-Armn: Այս նյութը հեռացվել է հավաքածուից։

en: This item is restricted.
hy-Armn: Այս նյութը սահմանափակված է։

en: This item belongs to another library.
hy-Armn: Այս նյութը պատկանում է մեկ այլ գրադարանի։

en: Your account has expired.
hy-Armn: Ձեր հաշիվը ժամկետանց է։

en: Your account has been suspended.
hy-Armn: Ձեր հաշիվը կասեցվել է:

en: This library card has been declared lost.
hy-Armn: Գրադարանի այս տոմսը հայտարարված է որպես կորած։

en: Your contact information seems to be incomplete.
hy-Armn: Ձեր կոնտակտային տվյալները կարծես թերի են:

en: Due date is not valid.
hy-Armn: Հետ վերադարձի ժամկետը վավեր չէ:

en: Item must be checked out at a circulation desk.
hy-Armn: Նյութը պետք է դուրս տրվի տացքակետից։

en: Please see a member of the library staff.
hy-Armn: Խնդրում ենք տեսնել գրադարանի անձնակազմի անդամին:

en: Return
hy-Armn: Վերադարձ

en: Return this item
hy-Armn: Վերադարձրու այս նյութը

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to account summary
hy-Armn: Վերադարձիր Հաշվի համառոտագրությանը

en: Please confirm the checkout:
hy-Armn: Խնդրում եմ հաստատիր այդ տրումը:

en: This item is already checked out to you.
hy-Armn: Այս նյութը արդեն տրված է քեզ։

en: Renew item
hy-Armn: Թարմացրու նյութը

en: Sorry, this self-checkout station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
hy-Armn: Ցավում եմ, ինքնատացքի այս մեքենան կորցրել է փոխճանաչումը։ Կապվիր կառավարչի հետ, խնդիրը լուծելու համար։

en: You are accessing self-checkout from a different IP address! please log in again.
hy-Armn: Դու մուտք ես գործում ինքնատացք մեկ այլ IP հասցեից։ Մուտք գործիր նորից։

en: Record not found
hy-Armn: Գրառումը չի գտնվել

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
hy-Armn: օգտվողի քո անունը չի գտնվել շտեմարանում։ Նորից փորձիր։

en: Item checked out
hy-Armn: Նյութը սպասարկված է

en: Item renewed
hy-Armn: Նյութի թարմացված է

en: Item not renewed
hy-Armn: Նյութը չի թարմացվել

en: Item not checked in: please see circulation staff for assistance
hy-Armn: նյութը հետ չի ընդունված․ օգնության համար դիմիր տացքի աշխատակազմին

en: Item checked in
hy-Armn: Հետ է ընդունված

note: %1$s:  borrowername | html
en: You are logged in as %s.
hy-Armn: Դու մուտք ես գործել որպես %s.

en: A hold fee was charged to your account for collecting this item.
hy-Armn: Այս նյութը վերցնելու համար քո հաշվից հանվել է պահման վճար։

en: Sorry
hy-Armn: Ցավում եմ

en: The userid
hy-Armn: Օգտվողի ID

en: was not found in the database. Please try again.
hy-Armn: չի գտնվել շտեմարանում։ Փորձիր նորից։

en: Check out, return, or renew an item:
hy-Armn: Դուրս տրում վերադարձ կամ թարմացրու նյութը:

en: Check out or renew an item:
hy-Armn: Սպասարկիր կամ թարմացրու նյութը:

en: Scan a new item or enter its barcode:
hy-Armn: Սքան արա նոր նյութ կամ մուտք արա դրա շտրիխ կոդը:

note: %1$s:  issues_count | html
en: Checkouts (%s)
hy-Armn: Դուրս տրումներ (%s)

note: %1$s:  END %2$s:  HOLDS.count | html
en: %s Holds (%s)
hy-Armn: %s Պահումներ (%s)

note: %1$s:  new_issue.item.biblio.title | html %2$s:  new_issue.item.barcode | html %3$s:  IF new_issue.item.is_bundle %4$s:  SET bundle_items_count = new_issue.item.bundle_items.count %5$s:  tnx('Bundle of {count} item', 'Bundle of {count} items', bundle_items_count, { count = bundle_items_count }) | ht
en: %s (%s). %s %s %s. %s Due on %s
hy-Armn: %s (%s). %s %s %s. %s Պետք է վերասդարձվի %s

en: Checked out:
hy-Armn: Դուրս տրված:

note: %1$s:  borrowername | html
en: Checkouts for %s
hy-Armn: Դուրս տրումներ համար %s

en: Checked out on
hy-Armn: Դուրս է տրված

en: NEW
hy-Armn: ՆՈՐ

en: Issue renews
hy-Armn: Նյութը թարմացված է

en: This is a on-site checkout, it cannot be renewed.
hy-Armn: Սա տեղային տացք է, այն հնարավոր չէ թարմացնել։

en: This item cannot yet be renewed.
hy-Armn: Այս նյութը դեռ հնարավոր չէ թարմացնել։

en: No renewals allowed
hy-Armn: Թարմացումներ թույլատրված չեն

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Check in item
hy-Armn: Հետ ընդունիր նյութը

en: This item is scheduled for automatic renewal
hy-Armn: Այս նյութը նախատեսված է ինքնաշխատ թարմացման համար

note: %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
hy-Armn: %sԱյո%sՈչ%s

en: Show your checkouts
hy-Armn: Ցույց տվեք ձեր դուրս տրումները

en: You currently have nothing checked out.
hy-Armn: Այս պահին դու ոչինչ չունես դուրս տրված։

en: You currently have no pending holds.
hy-Armn: Այս պահին դու չունես սպասող պահումներ։

en: Please enter your card number:
hy-Armn: Մուտք արա քարտի համարը:

note: SCRIPT
en: End session
hy-Armn: Կապի ավարտ

note: SCRIPT
en: Print receipt and end session
hy-Armn: Տպիր ստացականը և ավարտիր կապը

note: SCRIPT
en: Would you like to print a receipt?
hy-Armn: Կցանկանա՞ս տպել ստացականը։

en: Search suggestions
hy-Armn: Փնտրիր առաջարկներ

en: Suggestions
hy-Armn: Առաջարկություններ

en: Did you mean:
hy-Armn: Նկատի ունես:

en: Sorry, no suggestions.
hy-Armn: Կներեք, առաջարկներ չկան։

en: MARC Card View
hy-Armn: ՄԵԸՔ քարտի տեսք

en: MARC View
hy-Armn: ՄԵԸՔ Դիտում
