Koha 23.11.09.000 - en to hr translation catalogue (321 entries)

en: Illustrations
hr: Ilustracije

en: No illustrations
hr: Nema ilustracija

en: Charts
hr: Grafikoni

en: Plans
hr: Planovi

en: Music
hr: Glazba

en: Facsimiles
hr: Faksimili

en: No attempt to code
hr: Bez pokušaja kodiranja

en: Target audience
hr: Ciljana publika

en: Preschool
hr: Predškolski

en: Primary
hr: Primarni

en: Pre-adolescent
hr: Predadolescentski

en: Adult
hr: Odrasli

en: Specialized
hr: Specijalizirano

en: General
hr: Općenito

en: Juvenile
hr: Za mladež

en: Large print
hr: Uvećani tisak

en: Braille
hr: Brajica

en: Direct electronic
hr: Direktni elektronički

en: Electronic
hr: Elektronički

en: Abstracts/summaries
hr: Sažeci

en: Bibliographies
hr: Bibliografije

en: Catalogs
hr: Katalozi

en: Dictionaries
hr: Rječnici

en: Handbooks
hr: Priručnici

en: Legal articles
hr: Pravni članci

en: Indexes
hr: Kazala

en: Patent document
hr: Patent

en: Discographies
hr: Diskografije

en: Legislation
hr: Zakonodavstvo

en: Theses
hr: Ocjenski radovi

en: Reviews
hr: Prikazi

en: Programmed texts
hr: Programirani tekst

en: Filmographies
hr: Filmografija

en: Directories
hr: Direktoriji

en: Statistics
hr: Statistika

en: Technical reports
hr: Tehnički izvještaji

en: Standards/specifications
hr: Standardi/specifikacije

en: Legal cases and case notes
hr: Pravni slučajevi i zapisnici slučajeva

en: Law reports and digests
hr: Pravni izvještaji i sažeci

en: Federal/national
hr: Federalno/nacionalno

en: Unknown if item is government publication
hr: Nepoznato ako je primjerak službena publikacija

en: Other
hr: Ostalo

en: Conference publication
hr: Konferencijska publikacija

en: Literary form
hr: Literarna forma

en: Dramas
hr: Drame

en: Essays
hr: Eseji

en: Short stories
hr: Kratke priče

en: Speeches
hr: Govori

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Biography
hr: Biografija

en: No biographical material
hr: Nije biografski materijal

en: Autobiography
hr: Autobiografija

en: Contains biographical information
hr: Sadrži biografske podatke

en: Computer Files
hr: Računalne datoteke

en: Computer file/Electronic resource
hr: Računalna datoteka/Elektronički izvor

en: Type of computer file
hr: Vrsta računalne datoteke

en: Numeric data
hr: Numerički podaci

en: Computer program
hr: Računalni program

en: Bibliographic data
hr: Bibliografski podaci

en: Sound
hr: Zvuk

en: Combination
hr: Kombinacija

en: Cartographic material
hr: Kartografska građa

en: Projection
hr: Projekcija

en: Orthographic
hr: Ortografski

en: Special format characteristics
hr: Karakteristike specijalnog formata

en: Manuscript
hr: Rukopis

en: Calendar
hr: Kalendar

en: Not applicable
hr: Nije primijenjivo

en: Popular music
hr: Popularna glazba

en: Variations
hr: Varijacije

en: Unknown or unspecified
hr: Nepoznato ili neodređeno

en: Discography
hr: Diskografija

en: Bibliography
hr: Bibliografija

en: Biography of composer or author
hr: Biografija kompozitora ili autora

en: Technical information on music
hr: Tehničke informacije o glazbi

en: Fiction
hr: Beletristika

en: Reporting
hr: Izvještavanje

en: History
hr: Povijest

en: Sounds
hr: Zvukovi

en: Transposition
hr: Transpozicija

en: Serial/Integrating resource
hr: Serijska publikacija / integrirajuća građa

en: Frequency
hr: Učestalost

en: No determinable frequency
hr: Neutvrđena učestalost

en: Annual
hr: Godišnje

en: Bimonthly
hr: Dva puta mjesečno

en: Daily
hr: Dnevno

en: Biweekly
hr: Dva puta tjedno

en: Biennial
hr: Bienanlno

en: Three times a week
hr: Tri puta tjedno

en: Three times a month
hr: Tri puta mjesečno

en: Monthly
hr: Mjesečno

en: Quarterly
hr: Kvartalno

en: Three times a year
hr: Tri puta godišnje

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Completely irregular
hr: Potpuno neredovit

en: Type of continuing resource
hr: Vrsta serijske publikacije

en: Monographic series
hr: Monografska serija

en: Newspaper
hr: Novine

en: Periodical
hr: Periodika

en: Not specified
hr: Nije specificirano

en: Latest entry
hr: Zadnji unos

en: Visual Materials
hr: Vizualna građa

en: Type of visual material
hr: Vrsta vizualne građe

en: Picture
hr: Slika

en: Chart
hr: Grafikon

en: Transparency
hr: Transparentnost

en: Animation
hr: Animacija

en: Map
hr: Karta

en: Section
hr: Sekcija

en: View
hr: Prikaži

en: Print
hr: Ispis

en: Duplicate
hr: Dupliciraj

en: Active
hr: Aktivan

en: Sound recording
hr: Zvučni zapis

en: Date entered on file
hr: Datum unosa u datoteku

en: Type of date/Publication status
hr: Vrsta datuma/Status publikacije

en: Dates unknown
hr: Datumi nepoznati

en: Questionable date
hr: Upitan datum

en: Publication date and copyright date
hr: Godina izdavanja i godina copyright-a

en: Date 1
hr: Datum 1

en: Date element is not applicable
hr: Datum nije primijenjiv

en: Date 2
hr: Datum 2

en: Illustrations - code 1
hr: Ilustracije - kod 1

en: Illustrations - code 2
hr: Ilustracije - kod 2

en: Illustrations - code 3
hr: Ilustracije - kod 3

en: Illustrations - code 4
hr: Ilustracije - kod 4

en: Language
hr: Jezik

en: No information provided
hr: Nema informacije

en: Sign languages
hr: Znakovni jezici

en: Undetermined
hr: Neutvrđeno

en: Modified record
hr: Promijenjeni zapis

en: Not modified
hr: Nije promijenjeno

en: Missing characters
hr: Nedosaju znakovi

en: Cataloging source
hr: Izvor katalogizacije

en: National bibliographic agency
hr: Nacionalni bibliografski centar

en: Cooperative cataloging program
hr: Program kooperativne katalogizacije

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
hr: Učitavanje...

note: INPUT type=submit
en: Save
hr: Spremi

en: Cancel
hr: Odustani

en: Material type:
hr: Vrsta građe:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No attempt to code
hr: #- Bez pokušaja kodiranja

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No secondary support
hr: #- Bez sekundarne podrške

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No sound (silent)
hr: #- Bez zvuka (tiho)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- Undefined
hr: #- Nedefinirano

note: SCRIPT
en: 09 File Formats
hr: 09 Formati datoteka

note: SCRIPT
en: Date
hr: Datum

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: a- Master tape
hr: a - master traka

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: c- Complete
hr: c - Kompletno

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: d- Duplicate
hr: d - Duplikat

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: d- Metal
hr: d - Metal

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: m- Combination
hr: m- Kombinacija

en: 00-05- Date entered on file
hr: 00-05- Datum unosa u bazu

en: #- Not subdivided geographically
hr: #- Bez geografske podjele

en: #- No information provided
hr: #- Nema informacija

en: 10- Descriptive cataloging rules
hr: 10- Pravila za deskriptivnu katalogizaciju

en: a- Numbered
hr: a- Numerirano

en: #- Not a government agency
hr: #- Nije vladina agencija

en: #- Not modified
hr: #- Nije promijenjeno

en: x- Missing characters
hr: x- Nedostaju znakovi

en: #- National bibliographic agency
hr: #- Nacionalni bibliografski centar

en: c- Cooperative cataloging program
hr: c- Program kooperativne katalogizacije

en: 0-4 Record size
hr: 0-4 Duljina zapisa

en: 5- Record status
hr: 5 - Status zapisa

en: c- Corrected or revised
hr: c- Ispravljen ili revidiran

en: d- Deleted
hr: d- Izbrisan

en: 1-4 Record size
hr: 1-4 Veličina zapisa

en: Search for
hr: Pronađi

en: Any word
hr: Bilo koja riječ

en: Item type
hr: Vrsta građe

en: All item types
hr: Sve vrste građe

note: INPUT type=submit
en: Start search
hr: Započni pretraživanje

en: Search results
hr: Rezultati pretraživanja

en: &lt;&lt; Previous
hr: &lt;&lt; Prethodna

en: Concise description
hr: Sažet opis

en: Clear field
hr: Očisti polje

en: &lt;&lt; Previous
hr: &lt;&lt; Prethodna

en: Latin
hr: Latinično

en: indirect
hr: indirektno

en: later
hr: kasnije

en: narrower
hr: uži

en: other
hr: ostalo

en: database
hr: baza podataka

en: abstract or summary
hr: abstrakt ili sažetak

en: bibliography
hr: bibliografija

en: dictionary
hr: rječnik

en: index
hr: kazalo

en: directory
hr: direktorij

en: statistics
hr: statistika

en: technical report
hr: tehnički izvještaj

en: game
hr: igra

en: biography
hr: biografija

en: poetry
hr: poezija

en: sound
hr: zvuk

en: picture
hr: slika

en: technical drawing
hr: tehnički crtež

en: chart
hr: grafikon

en: slide
hr: slajd

en: issue number
hr: broj sveščića

en: print
hr: ispis

en: translation
hr: prijevod

en: collection
hr: zbirka

en: Series
hr: Nakladnička cjelina

en: Article
hr: Članak

en: Computer file
hr: Računalna datoteka

en: Object
hr: Objekt

en: Series:
hr: Nakladnička cjelina:

en: Analytics:
hr: Analitka:

en: Show analytics
hr: Prikaži analitiku

en: Show volumes
hr: Prikaži godišta

en: Edition:
hr: Izdanje:

en: Description:
hr: Opis:

en: Audience:
hr: Publika:

en: Patent information:
hr: Informacije o patentu:

en: acdef
hr: acdeq

en: Report number:
hr: Broj izvještaja:

en: Other title:
hr: Drugi naslov:

en: Title translated:
hr: Prevedeni naslov:

en: Uniform title:
hr: Uniformni naslov:

en: Uniform titles:
hr: Uniformni naslov:

en: Subject(s):
hr: Predmet(i):

en: Online resources:
hr: Online izvori:

en: Click here to access online
hr: Pristup elektroničkom izdanju

en: Contents:
hr: Sadržaj:

en: Incomplete contents:
hr: Nepotpun sadržaj:

en: Partial contents:
hr: Parcijalni sadržaj:

en: Awards:
hr: Nagrade:

en: Dissertation note:
hr: Napomena o disertaciji:

en: Subject:
hr: Predmet:

en: Review:
hr: Osvrt:

en: Abstract:
hr: Sažetak:

en: Content advice:
hr: Savjet o sadržaju:

en: Summary:
hr: Sažetak:

en: Other editions:
hr: Druga izdanja:

en: Continues:
hr: Nastavlja se:

en: Continues in part:
hr: Nastavlja se djelomično:

en: Supersedes:
hr: Nastavak od:

en: Continued by:
hr: Nastavlja se kao:

en: Continued in part by:
hr: Nastavlja se djelomično kao:

en: Changed back to:
hr: Povratak na:

en: braille
hr: brajica

en: print
hr: tisak

en: electronic
hr: elektronički

en: available online
hr: dostupno online

en: section
hr: odabir

en: view
hr: prikaži

en: collage
hr: kolaž

en: technical drawing
hr: tehnički crtež

en: combination
hr: kombinacija

en: moon
hr: mjesec

en: regular print
hr: regularni tisak

en: by
hr: --

note: IMG
en: book
hr: knjiga

note: IMG
en: article
hr: članak

note: IMG
en: computer file
hr: računalna datoteka

note: IMG
en: music
hr: glazba

en: ; Type of continuing resource:
hr: ; Vrsta serijske publikacije:

en: series
hr: serija

en: newspaper
hr: novine

en: ; Nature of contents:
hr: ; Vrsta sadržaja:

en: abstract or summary
hr: abstract ili sažetak

en: bibliography
hr: bibliografija

en: catalog
hr: katalog

en: dictionary
hr: riječnik

en: encyclopedia
hr: enciklopedija

en: handbook
hr: zbornik

en: legal article
hr: pravni članak

en: index
hr: kazalo

en: discography
hr: diskografija

en: legislation
hr: zakonodavstvo

en: theses
hr: teze

en: review
hr: osvrt

en: filmography
hr: filmografija

en: directory
hr: direktorij

en: statistics
hr: statistika

en: legal case and case notes
hr: pravni slučajevi i zapisnici slučajeva

en: law report or digest
hr: pravni izvještaji i sažeci

en: conference publication
hr: konferencijski zbornik

en: ; Type of computer file:
hr: ; Vrsta računalne datoteke:

en: ; Literary form:
hr: ; Literarna forma:

en: biography
hr: biografija

en: essay
hr: esej

en: fiction
hr: fikcija

en: history
hr: povijest

en: humor, satire
hr: humor, satira

en: memoir
hr: memoari

en: poetry
hr: poezija

en: sound
hr: zvuk

en: speech
hr: govor

en: ; Type of visual material:
hr: ; Vrsta vizualne građe:

en: art reproduction
hr: umjetnička reprodukcija

en: picture
hr: slika

en: graphic
hr: grafika

en: motion picture
hr: film

en: chart
hr: graf

en: slide
hr: slajd

en: toy
hr: igračka

en: ; Audience:
hr: ; Publika:

en: Preschool;
hr: Predškolski;

en: Primary;
hr: Primarno;

en: Adult;
hr: Odrasli korisnik;

en: General;
hr: Općenito;

en: Juvenile;
hr: Za mladež;

en: Publisher:
hr: Izdavač:

en: Distributor:
hr: Raspačavatelj:

en: Language:
hr: Jezik:

en: In:
hr: U:

en: Book
hr: Knjiga

en: #record
hr: #zapis

en: Organization
hr: Organizacija

note: IMG
en: optical disc
hr: optički disk

note: IMG
en: painting
hr: slika

en: Checked out
hr: Posuđeno

en: Withdrawn
hr: Otpisano

en: Lost
hr: Izgubljeno

en: Damaged
hr: Uništeno

en: Pending hold
hr: Rezervacije na čekanju

en: On hold
hr: Rezervirano

en: Availability:
hr: Dostupnost:

en: No items available.
hr: Nema dostupnih primjeraka.

en: Items available for loan:
hr: Dostupno za posudbu:

en: Items available for reference:
hr: Korištenje u čitaonici:
