Koha 23.11.09.000 - en to fi-FI translation catalogue (362 entries)

en: fixed length control field
fi-FI: kiinteämittainen kontrollikenttä

en: control field
fi-FI: kontrollikenttä

en: Number (ISNI)
fi-FI: Numero (ISNI)

en: Cancelled ISNI
fi-FI: Peruttu ISNI-tunnus

en: System Code
fi-FI: Järjestelmäkoodi

en: System control number
fi-FI: Järjestelmän tuottama kontrollinumero

en: Cancelled or invalid control number
fi-FI: Peruttu tai virheellinen kontrollinumero

en: System code
fi-FI: Järjestelmäkoodi

en: Number of work
fi-FI: Teoksen numero

en: Number of movement
fi-FI: Osan numero

en: Voice/instrument
fi-FI: Ääniala/soitin

en: Role
fi-FI: Roolinimi

en: Key or mode
fi-FI: Sävellaji

en: Clef
fi-FI: Nuottiavain

en: Key signature
fi-FI: Sävellajimerkintä

en: Time signature
fi-FI: Tahtilajimerkintä

en: Musical notation
fi-FI: Nuotinnos

en: Text incipit
fi-FI: Alkusanat

en: Uniform Resource Identifier
fi-FI: URI

en: Number
fi-FI: Numero

en: Time period, 9999 B.C. to present
fi-FI: Aikaväli, vuodesta 9999 eKr. nykypäivään

en: Source
fi-FI: Lähde

en: Duration
fi-FI: Kesto

en: Cataloguing rules
fi-FI: Kuvailusäännöt

en: Authority Record Identifier
fi-FI: Auktoriteettitietueen tunniste

en: Script
fi-FI: Käsikirjoitus

en: Geographic area code
fi-FI: Maantieteellisen alueen koodi

en: Relator code
fi-FI: Funktiokoodi

en: Roman numerals
fi-FI: Roomalaiset numerot

en: Dates
fi-FI: Päivämäärät

en: Form subdivision
fi-FI: Muotoa ilmaiseva lisämääre

en: Attribution qualifier
fi-FI: Nimen määrite

en: Chronological subdivision
fi-FI: Aikaa ilmaiseva lisämääre

en: Location of meeting
fi-FI: Kokouksen paikka

en: Date of meeting
fi-FI: Kokouksen aika

en: Size
fi-FI: Koko

en: Date
fi-FI: Pvm

en: Type of family
fi-FI: Suvun tyyppi

en: General material designation
fi-FI: Yleinen materiaalitunnus

en: Name of section or part
fi-FI: Osan tai osion nimi

en: Date of publication
fi-FI: Julkaisuaika

en: Language
fi-FI: Kieli

en: Miscellaneous information
fi-FI: Muut tiedot

en: Key (for music)
fi-FI: Sävellaji

en: Arranged statement (for music)
fi-FI: Musiikin sovitusmerkintö

en: Form of work
fi-FI: Teoksen muoto

en: Date of work
fi-FI: Teoksen julkaisuaika

en: Original language of the work
fi-FI: Teoksen alkuperäinen kieli

en: Title [Work]
fi-FI: Nimeke [Teos]

en: Date of work [Work]
fi-FI: Teoksen julkaisuaika [Teos]

en: Original language of the work [Work]
fi-FI: Teoksen alkuperäinen kieli [Teos]

en: Name of section or part [Work]
fi-FI: Osan tai osion nimi [Teos]

en: Language of the expression [Expression]
fi-FI: Expression kieli [Expressio]

en: Content type [Expression]
fi-FI: Sisältötyyppi [Expressio]

en: Key (for music) [Work]
fi-FI: Sävellaji [Teos]

en: Collective title
fi-FI: Kollektiivinen nimeke

en: Collective subtitle
fi-FI: Kokoava alanimeke

en: Name
fi-FI: Nimi

en: Name [Work]
fi-FI: Nimi [Teos]

en: Form subheading
fi-FI: Muotoa kuvaava kokoava nimeke

en: Conventional title
fi-FI: Vakiintunut nimeke

en: Subject category code
fi-FI: Aihealuekoodi

en: Intermediate political jurisdiction
fi-FI: Keskitason poliittinen hallintoalue

en: Season
fi-FI: Vuodenaika

en: Subsection of city, etc.
fi-FI: Kaupunginosa, kylä jne.

en: Chronological Subdivision
fi-FI: Aikaa ilmaiseva lisämääre

en: Access point referred to
fi-FI: Viittauksen kohteena oleva otsikkomuoto

en: Occupation/Profession
fi-FI: Ammatti

en: Address
fi-FI: Osoite

en: Authority record identifier
fi-FI: Auktoriteettitietueen tunniste

en: Authority Record Number
fi-FI: Auktoriteettitietueen numero

en: Roman Numerals
fi-FI: Roomalaiset numerot

en: Subsection of City, etc.
fi-FI: Kaupunginosa, kylä jne.

en: Name of Section or Part
fi-FI: Osan tai osion nimi

en: Authority record number
fi-FI: Auktoriteettitietueen numero

en: Country
fi-FI: Maa

en: City
fi-FI: Kaupunki/Kunta

en: Citation
fi-FI: Nimeke

en: Information found
fi-FI: Saatu tieto

en: Citations
fi-FI: Lainaukset

en: Host name
fi-FI: Palvelimen nimi

en: Access number
fi-FI: Palvelimen numeerinen osoite

en: Compression information
fi-FI: Tiedoston pakkausmenetelmä

en: Path
fi-FI: Tiedoston hakemistopolku

en: Electronic name
fi-FI: Tiedoston nimi

en: Processor of request
fi-FI: Käsittelijä

en: Instruction
fi-FI: Ohjeet

en: Bits per second
fi-FI: Bittiä sekunnissa

en: Password
fi-FI: Salasana

en: Contact for access assistance
fi-FI: Käyttäjätuen yhteystiedot

en: Operating system
fi-FI: Palvelimen käyttöjärjestelmä

en: Port
fi-FI: Portti

en: Electronic format type
fi-FI: Tiedoston muoto

en: Settings
fi-FI: Asetukset

en: File size
fi-FI: Tiedoston koko

en: Terminal emulation
fi-FI: Pääte-emulointi

en: Hours access method available
fi-FI: Aineisto tavoitettavissa, aukioloaika

en: Record control number
fi-FI: Tietueen kontrollinumero

en: Nonpublic note
fi-FI: Viesti virkailijalle

en: Access method
fi-FI: Yhteys- tai käyttötapa

en: Public note
fi-FI: Yleinen huomautus

en: Tag of the source format field
fi-FI: Lähdeformaatin kentän tunnus

en: Header
fi-FI: Otsikko

en: Record Identifier
fi-FI: Tietueen tunnus

en: Language of the Entity
fi-FI: Entiteetin kieli

en: RULES
fi-FI: SÄÄNNÖT

en: Textual See Also Reference Note
fi-FI: Tekstimuotoinen katso myös -huomautus

en: Textual See Reference Note
fi-FI: Tekstimuotoinen katso-huomautus

en: Library of Congress Classification (LCC)
fi-FI: Library of Congress -luokitus (LCC)

en: Default
fi-FI: Oletus

en: Personal Name
fi-FI: Henkilön nimi

en: Trademark
fi-FI: Tavaramerkki

en: Character
fi-FI: Merkki

en: Title
fi-FI: Nimeke

en: Title (Work)
fi-FI: Nimeke (Teos)

en: Title (Expression)
fi-FI: Nimeke (Expressio)

en: Collective Title
fi-FI: Kokoava nimeke

en: Name/Title
fi-FI: Nimi/Nimeke

en: Name/Title (Work)
fi-FI: Nimi/Nimeke (Teos)

en: Name/Title (Expression)
fi-FI: Nimi/nimeke (Expressio)

en: Name/Collective Title
fi-FI: Nimi/Kokoava nimeke

en: Default UNIMARC Standard Authority types:
fi-FI: UNIMARC oletusstandardoidut auktoriteettien oletustyypit:

en: vocal a cappella music
fi-FI: a cappella -laulumusiikki

en: vocal and instrumental music
fi-FI: laulu- ja soitinmusiikki

en: other
fi-FI: muu

en: cartographic tactile image
fi-FI: Kartografinen taktiili kuva

en: computer program
fi-FI: tietokoneohjelma

en: cartographic dataset
fi-FI: Kartografinen tietoaineisto

en: cartographic image
fi-FI: kartografinen kuva

en: cartographic moving image
fi-FI: kartografinen liikkuva kuva

en: notated music
fi-FI: Musiikkinotaatio

en: still image
fi-FI: valokuva

en: tactile image
fi-FI: taktiili kuva

en: two-dimensional moving image
fi-FI: Kaksiuloitteinen liikkuva kuva

en: three-dimensional moving image
fi-FI: kolmiulotteinen liikkuva kuva

en: text
fi-FI: teksti

en: electronic
fi-FI: elektroninen

en: microform
fi-FI: mikrotallenne

en: unspecified
fi-FI: Määrittelemätön

en: Reproduction is not complete
fi-FI: Jäljenne ei ole täydellinen

en: Reproduction is complete
fi-FI: Jäljenne on täydellinen

en: Acquisition framework
fi-FI: Hankinta-kuvailupohja

en: Default UNIMARC bibligraphic framework in English.
fi-FI: UNIMARC-oletuskuvailupohja englanniksi.

en: Withdrawn status
fi-FI: Pois kierrosta

en: Damaged status
fi-FI: Vahingoittunut-tila

en: Lost status
fi-FI: Kadonnut-tila

en: Use restrictions
fi-FI: Käyttörajoitukset

en: Date acquired
fi-FI: Hankintapvm

en: Copy number
fi-FI: Nidenumero

en: Coded location qualifier
fi-FI: Poikkeava sijainti koodina

en: Koha itemnumber (autogenerated)
fi-FI: Kohan nidenumero (luodaan automaattisesti)

en: Source of acquisition
fi-FI: Hankintapaikka

en: Current library
fi-FI: Nykyinen kirjasto

en: Shelving location
fi-FI: Hyllypaikka

en: Barcode
fi-FI: Viivakoodi

en: Cost, replacement price
fi-FI: Korvaushinta

en: Price effective from
fi-FI: Hinta voimassa alkaen

en: Inventory number
fi-FI: Inventaarionumero

en: Full call number
fi-FI: Signum

en: Materials specified (bound volume or other part)
fi-FI: Osien määrä

en: Date last checked out
fi-FI: Viimeisin lainauspvm

en: Checked out
fi-FI: Lainassa

en: Not for loan
fi-FI: Ei lainattavissa

en: Cost, normal purchase price
fi-FI: Ostohinta

en: Shelving control number
fi-FI: Hyllytyksen kontrollinumero

en: Total checkouts
fi-FI: Lainoja yhteensä

en: Date last seen
fi-FI: Viimeisin havaintopvm

en: Non-public note
fi-FI: Sisäinen huomautus

en: [Obsolete] Instruments or Voices for Ensembles
fi-FI: [Poistettu] Kokoonpano, soitin tai ääni

en: [Obsolete] Instruments or Voices for Soloists
fi-FI: [Poistettu] solistinen soitin tai ääni

en: Number (ISBN)
fi-FI: Numero (ISBN)

en: Terms of Availability and/or Price
fi-FI: Saatavuuden ja/tai hinnoittelun ehdot

en: Number (ISSN)
fi-FI: Numero (ISSN)

en: Cancelled ISSN-L
fi-FI: Peruttu ISSN-L-tunnus

en: Cancelled ISSN
fi-FI: Peruttu ISSN-tunnus

en: Number (ISMN)
fi-FI: Numero (ISMN)

en: Number (ISRN)
fi-FI: Numero (ISRN)

en: Cancelled/Invalid/Erroneous ISRN
fi-FI: Peruttu tai virheellinen ISRN-tunnus

en: Number (ISRC)
fi-FI: Numero (ISRC)

en: Terms of Availability and/or Price [Obsolete]
fi-FI: Saatavuuden ja/tai hinnoittelun ehdot [Poistettu]

en: Country Code
fi-FI: Maakoodi

en: Cancelled or Invalid Control Number
fi-FI: Peruttu tai virheellinen kontrollinumero

en: System code for musical notation
fi-FI: Nuotinnoksen järjestelmäkoodi

en: CODEN
fi-FI: CODEN-tunnus

en: Terms of availability and/or price
fi-FI: Saatavuuden ja/tai hinnoittelun ehdot

en: Standard Number
fi-FI: Standardinumero

en: Additional codes following standard number or code
fi-FI: Standarditunnuksen lisäkoodi

en: Language of Text, Soundtrack etc.
fi-FI: Tekstin, ääniraidan jne. kieli

en: Language of Libretto, etc.
fi-FI: Libreton jne. kieli

en: Cartographic Material Coded Data (General)
fi-FI: Kartografisen aineiston koodattu tieto (yleinen)

en: Angular Scale
fi-FI: Astemittakaava

en: Equinox
fi-FI: Ekvinokti

en: Position of Platform for Photographic or Remote Sensing Image
fi-FI: Valokuvamaisen materiaalin tai kaukokartoituskuvan alustan sijainti

en: Category of Satellite for Remote Sensing Image
fi-FI: Kaukokartoituskuvan satelliittikategoria

en: Name of Satellite for Remote Sensing Image
fi-FI: Kaukokartoituskuvan satelliitin nimi

en: Recording Technique for Remote Sensing Image
fi-FI: Kaukokartoituskuvan tallennustekniikka

en: Age
fi-FI: Ikä

en: ISBD Media Type Code
fi-FI: ISBD mediatyypin koodi

en: Materials specified
fi-FI: Eritellyt materiaalit

en: Title Proper
fi-FI: Päänimeke

en: Inclusive dates
fi-FI: Sisällön kattama ajankohta tai ajanjakso

en: Bulk dates
fi-FI: Sisällön merkittävimmän osan kattama ajankohta tai ajanjakso

en: Content qualification
fi-FI: Content form

en: Media type
fi-FI: Mediatyyppi

en: Statement of scale
fi-FI: Mittakaavamerkintö

en: Statement of projection
fi-FI: Projektiomerkintö

en: Statement of coordinates
fi-FI: Koordinaattimerkintö

en: Statement of equinox
fi-FI: Ekvinoktimerkintö

en: Place of Publication, Distribution, etc.
fi-FI: Julkaisu-/kustannus-, jakelu- jne. paikka

en: Address of Publisher, Distributor, etc.
fi-FI: Julkaisijan/kustantajan, jakajan jne. osoite

en: Name of Publisher, Distributor, etc.
fi-FI: Julkaisijan/kustantajan, jakajan jne. nimi

en: Date of Publication, Distribution, etc.
fi-FI: Julkaisu-, jakelu- jne. aika

en: Place of Manufacture
fi-FI: Valmistuspaikka

en: Address of Manufacturer
fi-FI: Valmistajan osoite

en: Name of Manufacturer
fi-FI: Valmistajan nimi

en: Place of Publication, Production, Distribution or Manufacture
fi-FI: Julkaisu-/kustannus-, jakelu- tai valmistuspaikka

en: Address of Publisher, Producer, Distributor or Manufacturer
fi-FI: Tuottajan, julkaisijan/kustantajan, jakajan tai valmistajan osoite

en: Name of Publisher, Producer, Distributor or Manufacturer
fi-FI: Tuottajan, julkaisijan/kustantajan, jakajan tai valmistajan nimi

en: Date of Publication, Production, Distribution or Manufacture or Copyright Notice
fi-FI: Tuotanto-, julkaisu-, kustannus-, jakelu- tai valmistusaika tai tekijänoikeusvuosi

en: Dimensions
fi-FI: Mitat

en: Accompanying Material
fi-FI: Liiteaineisto

en: Series Title
fi-FI: Sarjan nimi

en: ISSN of Series
fi-FI: Sarjan ISSN

en: File type
fi-FI: Tiedostotyyppi

en: Resolution
fi-FI: Resoluutio

en: Regional encoding
fi-FI: Alueellinen koodaus

en: Encoded bitrate
fi-FI: Koodattu bittinopeus

en: Organization
fi-FI: Yhteisö

en: Arrangement
fi-FI: Sovitus

en: Action
fi-FI: Toiminto

en: Action Identification
fi-FI: Toimenpiteen tunnistus

en: Action Interval
fi-FI: Toimenpiteiden ajanjakso

en: Jurisdiction
fi-FI: Vastuullinen taho

en: Action Agent
fi-FI: Toimenpiteen tekijä

en: Status
fi-FI: Tila

en: Extent
fi-FI: Laajuus

en: Public Note
fi-FI: Julkinen huomautus

en: Name of source
fi-FI: Lähteen nimi

en: Location within source
fi-FI: Viittauksen sijainti lähteessä

en: Text of Unstructured Note
fi-FI: Rakenteettoman huomautuksen sisältö

en: Type of reproduction
fi-FI: Jäljenteen tyyppi

en: Place of reproduction
fi-FI: Jäljenteen julkaisu-/kustannuspaikka

en: Agency Responsible for the Reproduction
fi-FI: Jäljenteen julkaisija/kustantaja

en: Physical description of the reproduction
fi-FI: Jäljenteen ulkoasu

en: Series statement for the reproduction
fi-FI: Jäljenteen sarjamerkintö

en: Terms of access to the reproduction
fi-FI: Jäljenteeseen pääsyn ehdot

en: ISSN of the reproduction
fi-FI: Jäljenteen ISSN

en: Date when the URL in $u was found to be invalid
fi-FI: Aika, jolloin URL osakentässä $u huomattiin toimimattomaksi

en: Frequency
fi-FI: Ilmestymistiheys

en: Dissertation or thesis details and type of degree
fi-FI: Väitöskirjan tai opinnäytetyön kuvatus ja tutkintotyyppi

en: Title of other edition of dissertation or thesis
fi-FI: Väitöskirjan tai opinnäytetyön muun painoksen nimeke

en: Text preceding or following the note
fi-FI: Huomautusta edeltävä tai seuraava teksti

en: Text of awards note
fi-FI: Palkintoa koskevan huomautuksen teksti

en: Control number
fi-FI: Kontrollinumero

en: Source for Acquisition/Subscription Address
fi-FI: Tilauksen osoitteen lähde

en: Stock Number
fi-FI: Varastonumero

en: Medium
fi-FI: Meedio

en: Authorization
fi-FI: Peruste

en: Authorized users
fi-FI: Oikeutetut käyttäjät

en: Bibliographic Record Identifier
fi-FI: Nimeketietueen tunniste

en: Author
fi-FI: Tekijä

en: Date of Publication
fi-FI: Julkaisuaika

en: Parallel title
fi-FI: Rinnakkaisnimeke

en: Physical description
fi-FI: Ulkoasun tiedot

en: Series statement
fi-FI: Sarjamerkintö

en: International Standard Serial Number
fi-FI: ISSN-tunnus, International Standard Serial Number

en: International Standard Book Number
fi-FI: ISBN-tunnus, International Standard Book Number

en: Key (for Music)
fi-FI: Sävellaji

en: Additional Elements (for Music)
fi-FI: Lisäelementit (musiikille)

en: Collective Uniform Title
fi-FI: Kokoava yhtenäistetty nimeke

en: Collective Uniform Subtitle
fi-FI: Kokoava yhtenäistetty alanimeke

en: Date of Publication, etc.
fi-FI: Julkaisun-/kustannus- jne. aika

en: Title of Part
fi-FI: Osan nimeke

en: Year
fi-FI: Vuosi

en: Authority Entry Record Number
fi-FI: Auktoriteettitietueen numero

en: Parallel Title
fi-FI: Rinnakkaisnimeke

en: Name of Part
fi-FI: Osan nimi

en: Added Title-page Title
fi-FI: Nimeke lisätyllä nimiösivulla

en: Variant Title
fi-FI: Varianttinimeke

en: Key Title
fi-FI: Avainnimeke

en: Qualifier
fi-FI: Määre

en: Abbreviated Title
fi-FI: Lyhennetty nimeke

en: Name of part
fi-FI: Osan nimi

en: Translated Title
fi-FI: Käännetty nimeke

en: Arranged Statement (for Music)
fi-FI: Musiikin sovitusmerkintö

en: Date 1
fi-FI: Julkaisuvuosi 1

en: Date 2
fi-FI: Julkaisuvuosi 2

en: Extraterrestrial area
fi-FI: Maapallon ulkopuolinen alue

en: Programming Languages
fi-FI: Ohjelmointikielet

en: Operating System
fi-FI: Käyttöjärjestelmä

en: Form
fi-FI: Muoto

en: Code
fi-FI: Tunnus

en: String
fi-FI: Merkkijono

en: Edition
fi-FI: Painos

en: Book number
fi-FI: Kirjan numero

en: Book Number
fi-FI: Kirjan numero

en: Uniform title
fi-FI: Yhtenäistetty nimeke

en: Text of note
fi-FI: Huomautusteksti

en: Call Number Prefix
fi-FI: Luokituksen etuliite

en: Call Number
fi-FI: Luokka

en: Call Number Suffix
fi-FI: Luokituksen loppuliite

en: Copy Number
fi-FI: Nidenumero

en: Link text
fi-FI: Linkin teksti

en: Electronic Format Type
fi-FI: Elektronisen muodon tyyppi

en: Tag of the Source Format Field
fi-FI: Lähdeformaatin kentän tunnus

en: Koha biblio number
fi-FI: Kohan tietuenumero

en: Koha biblioitem number
fi-FI: Kohan biblioitem numero

en: Koha biblio creation date
fi-FI: Kohan tietueen luontipvm

en: Koha biblio modification date
fi-FI: Kohan tietueen muokkauspvm

en: Serial
fi-FI: Kausijulkaisu

en: Koha item type
fi-FI: Kohan nidetyyppi

en: Koha issues (borrowed), all copies
fi-FI: Koha-lainat, kaikki niteet

en: Source of classification or shelving scheme
fi-FI: Luokitusjärjestelmä

en: Koha normalized classification for sorting
fi-FI: Kohan normalisoitu luokitus järjestämistä varten

en: Serial record
fi-FI: Sarjajulkaisu

en: International Standard Book Number (ISBN)
fi-FI: ISBN-tunnus, International Standard Book Number

en: International Standard Serial Number (ISSN)
fi-FI: ISSN-tunnus, International Standard Serial Number

en: Edition Statement
fi-FI: Painoshuomautus:

en: Physical Description
fi-FI: Ulkoasun tiedot

en: Series
fi-FI: Sarjajulkaisu

en: Carrier Type
fi-FI: Tallennetyyppi

en: General Notes
fi-FI: Yleiset huomautukset

en: Notes Pertaining to Publication, Distribution, etc.
fi-FI: Julkaisijaan/kustantajaan jne. liittyvät huomautukset

en: Provenance Note
fi-FI: Alkuperähuomautus

en: Action Note
fi-FI: Huomautus toimenpiteistä:

en: Reproduction Note
fi-FI: Jäljenteen huomautus

en: Contents Note
fi-FI: Sisältöhuomautus

en: Summary or Abstract
fi-FI: Tiivistelmä tai abstrakti

en: Awards Note
fi-FI: Huomautus palkinnosta

en: System Requirements Note (Electronic Resources)
fi-FI: Huomautus järjestelmävaatimuksista (elektroniset aineistot)

en: Acquisition Information Note
fi-FI: Hankintatietohuomautus

en: Subseries
fi-FI: Alasarja

en: Supplement
fi-FI: Suplementti

en: Parent of Supplement
fi-FI: Suplementin emo

en: Supersedes
fi-FI: Korvaa julkaisun

en: Supersedes in Part
fi-FI: Korvaa osittain julkaisun

en: Absorbed
fi-FI: Julkaisuun on sulautunut:

en: Absorbed in Part
fi-FI: Julkaisuun on osittain sulautunut:

en: Separated from
fi-FI: Eronnut julkaisusta

en: Superseded by
fi-FI: Korvattu nimellä

en: Superseded in Part by
fi-FI: Korvattu osittain nimellä

en: Absorbed by
fi-FI: Sulautunut julkaisuun:

en: Absorbed in Part by
fi-FI: Sulautunut osittain julkaisuun:

en: Changed Back to
fi-FI: Jatkaa aikaisemmalla nimellä:

en: Translation of
fi-FI: Käännös

en: Set Level
fi-FI: Aseta taso

en: Parallel Title Proper
fi-FI: Rinnakkainen päänimeke

en: Added Title-Page Title
fi-FI: Nimeke lisätyllä nimiösivulla

en: Caption Title
fi-FI: Otsikkonimeke

en: Spine Title
fi-FI: Selkänimeke

en: Other Variant Titles
fi-FI: Muu varianttinimeke

en: Key Title (Continuing Resources)
fi-FI: Avainnimeke (Jatkuvat julkaisut)

en: Abbreviated Title (Continuing Resources)
fi-FI: Lyhennetty nimeke (Jatkuvat julkaisut)

en: Section Title
fi-FI: Osion nimeke

en: Uncontrolled Subject Terms
fi-FI: Kontrolloimattomat asiasanat

en: Technical Details Access (Electronic Resources) [Obsolete]
fi-FI: Pääsyn tekniset vaatimukset (elektroniset aineistot) [Poistettu]

en: Occupation
fi-FI: Ammatti

en: Function
fi-FI: Tehtävä

en: Library of Congress Classification
fi-FI: Library of Congress -luokitus

en: ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
fi-FI: LISÄTIETOELEMENTIT (KOHA)

en: Fast Add Framework
fi-FI: Pikakuvailun pohja

en: 'FA', a 'Fast Add' minimal UNIMARC framework suitable for ILL or on-the-fly cataloguing.
fi-FI: 'FA', 'Pikakuvailu', minikuvailupohja MARC21-kuvailuun esim. kaukolainojen kuvailua tai "lennossa" kuvailua varten.
