Koha 23.11.09.000 - en to ca-ES translation catalogue (463 entries)

en: Illustrations
ca-ES: il·lustracions

en: Maps
ca-ES: Mapes

en: Charts
ca-ES: Gràfics

en: Music
ca-ES: Música

en: Facsimiles
ca-ES: facsímils

en: Coats of arms
ca-ES: Escuts d'armes

en: No attempt to code
ca-ES: Cap intent de codificar

en: Target audience
ca-ES: Públic objectiu

en: Preschool
ca-ES: Preescolar

en: Primary
ca-ES: Principal

en: Pre-adolescent
ca-ES: Preadolescent

en: Adolescent
ca-ES: Tot

en: Specialized
ca-ES: Especialiizat

en: Juvenile
ca-ES: Juvenil

en: Large print
ca-ES: Impressió gran

en: Online
ca-ES: En línia

en: Nature of contents
ca-ES: Natura dels continguts

en: Calendars
ca-ES: Calendaris

en: Abstracts/summaries
ca-ES: Resums

en: Bibliographies
ca-ES: Bibliografies

en: Catalogs
ca-ES: Catàlegs

en: Dictionaries
ca-ES: Diccionaris

en: Handbooks
ca-ES: Manuals

en: Legal articles
ca-ES: Articles legals

en: Indexes
ca-ES: Índexs

en: Patent document
ca-ES: Document de patent

en: Discographies
ca-ES: Discografies

en: Legislation
ca-ES: Legislació

en: Theses
ca-ES: Tesis

en: Reviews
ca-ES: Ressenyes

en: Programmed texts
ca-ES: Textos programats

en: Filmographies
ca-ES: Filmografies

en: Directories
ca-ES: Directoris

en: Statistics
ca-ES: Estadístiques

en: Technical reports
ca-ES: Informes tècnics

en: Legal cases and case notes
ca-ES: Casos legals i notes de casos

en: Law reports and digests
ca-ES: Informes i compendis jurídics

en: Yearbooks
ca-ES: Anuaris

en: Federal/national
ca-ES: Federal/Nacional

en: Other
ca-ES: Altre

en: Undefined
ca-ES: Indefinit

en: Literary form
ca-ES: Forma literària

en: Essays
ca-ES: Assaigs

en: Letters
ca-ES: Cartes

en: Speeches
ca-ES: Discursos

en: Unknown
ca-ES: Desconegut

en: Biography
ca-ES: Biografía

en: Autobiography
ca-ES: Autobiografia

en: Game
ca-ES: Joc

en: Sound
ca-ES: So

en: One-character code that contains a blank (#) or a fill character (|).
ca-ES: Codi d'un caràcter que conté un espai en blanc (#) o un caràcter de farciment (|).

en: Atlas
ca-ES: Atles

en: Manuscript
ca-ES: Manuscrit

en: Calendar
ca-ES: Calendari

en: Wall map
ca-ES: Mapa mural

en: Loose-leaf
ca-ES: Fulls solts

en: Concertos
ca-ES: Concerts

en: Cantatas
ca-ES: Cantates

en: Country music
ca-ES: Música country

en: Nocturnes
ca-ES: Nocturn

en: Not applicable
ca-ES: No aplicable

en: Operas
ca-ES: Òperes

en: Sonatas
ca-ES: Sonates

en: Villancicos
ca-ES: Nadales

en: Score
ca-ES: Partitura

en: Bibliography
ca-ES: Bibliografia

en: Technical information on music
ca-ES: Informació tècnica sobre música

en: Fiction
ca-ES: Ficció

en: Reporting
ca-ES: Informe

en: History
ca-ES: Històric

en: Comedy
ca-ES: Comèdia

en: Both transposed and arranged
ca-ES: Ambdós transposat i organitzar

en: Frequency
ca-ES: Freqüència

en: Annual
ca-ES: Anual

en: Bimonthly
ca-ES: Bimensual

en: Semiweekly
ca-ES: Bisetmanal

en: Daily
ca-ES: Diari

en: Biweekly
ca-ES: Bisetmanal

en: Semiannual
ca-ES: Semestral

en: Biennial
ca-ES: Bienal

en: Triennial
ca-ES: Triennal

en: Three times a week
ca-ES: Tres cops a la setmana

en: Three times a month
ca-ES: Tres cops al mes

en: Monthly
ca-ES: Mensual

en: Quarterly
ca-ES: Trimestral

en: Semimonthly
ca-ES: Quinzenal

en: Three times a year
ca-ES: Tres cops a l'any

en: Weekly
ca-ES: Setmanal

en: Regularity
ca-ES: Regularitat

en: Type of continuing resource
ca-ES: Tipus de recurs continu:

en: Updating loose-leaf
ca-ES: Fulls solts

en: Monographic series
ca-ES: Sèries monogràfiques

en: Newspaper
ca-ES: Diari

en: Periodical
ca-ES: Periòdic

en: Japanese
ca-ES: Japonès

en: Arabic
ca-ES: Àrab

en: Greek
ca-ES: Grec

en: Visual Materials
ca-ES: Material visual

en: Kit
ca-ES: Equip

en: Picture
ca-ES: Imatge

en: Toy
ca-ES: Joguina

en: Animation
ca-ES: Animació

en: Animation and live action
ca-ES: Animació i acció en viu

en: Mixed Materials
ca-ES: Materials d'arxiu

en: Mixed material
ca-ES: Material d'arxiu

en: Map
ca-ES: Mapa

en: Profile
ca-ES: Perfil

en: Section
ca-ES: Secció

en: View
ca-ES: Vista

en: Photocopy
ca-ES: Fotocòpia

en: Electronic resource
ca-ES: Recurs electrònic

en: Paragraph
ca-ES: Paràgraf

en: Ratio element is not applicable
ca-ES: La proporció de l'exemplar no es aplicable

en: Print
ca-ES: Imprimeix

en: Poster
ca-ES: Cartell

en: Icon
ca-ES: Icona

en: Duplicate
ca-ES: Duplicar

en: Complete
ca-ES: Completar

en: Active
ca-ES: Actiu

en: Sound recording
ca-ES: So d'enregistrament

en: Regular print
ca-ES: Impressió regular

en: Detailed date
ca-ES: Data detallada

en: Date 1
ca-ES: Data 1

en: Date element is not applicable
ca-ES: La data de l'exemplar no es aplicable

en: Date 2
ca-ES: Data 2

en: Language
ca-ES: Idioma

en: Multiple languages
ca-ES: Múltiples idiomes

en: Undetermined
ca-ES: Indeterminat

en: Modified record
ca-ES: Registre modificat

en: Not modified
ca-ES: #- No s'ha modificat

en: Missing characters
ca-ES: Falten caràcters

note: SELECT name=f5
en: Record status
ca-ES: Estat del registre

en: p - Mixed materials
ca-ES: p - Materials d'arxiu

note: SELECT name=f7
en: Bibliographic level
ca-ES: Nivell bibliogràfic

note: SPAN
en: Encoding (forced Unicode)
ca-ES: Codificació (forçada Unicode)

note: SELECT name=f17
en: Encoding level
ca-ES: Nivell de codificació

en: u - Unknown
ca-ES: u - Desconegut

en: z - Not applicable
ca-ES: z - No aplicable

en: _ - Not specified or not applicable
ca-ES: _ - No especificat o no aplicable

note: SCRIPT
en: Control number:
ca-ES: Número de control:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Loading...
ca-ES: Carregant…

note: INPUT type=submit
en: Save
ca-ES: Guardeu

en: Cancel
ca-ES: Cancel·lar

en: Material type:
ca-ES: Tipus de material:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No secondary support
ca-ES: #- Sense suport secundari

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No sound (silent)
ca-ES: # - Sense só (silenci)

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- No specified braille music format
ca-ES: #- No especifica format braille per la música

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: #- Undefined
ca-ES: #- Indefinit

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: 02 Undefined
ca-ES: 02 Indefinit

note: SCRIPT
en: 03 Positive/negative aspect
ca-ES: 03 Aspecte positiu / negatiu

note: SCRIPT
en: 03 Speed
ca-ES: 03 Velocitat

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: 06 Medium for sound
ca-ES: 06 Suport per al so

note: SCRIPT
en: Date
ca-ES: Data

note: SCRIPT
en: a- Map
ca-ES: mapa

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: d- 10 in. diameter
ca-ES: d- 10 polzades. de diàmetre

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: d- Duplicate
ca-ES: Duplicat

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: d- Eight track
ca-ES: d- Vuit pista

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: g- Diagram
ca-ES: g - diagrama

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: h- Tape reel
ca-ES: h - Rodet de cinta

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: n- Not applicable
ca-ES: n- No aplicable

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: nn- Not applicable
ca-ES: nn- No aplicable

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: nnn- Not applicable
ca-ES: nnn- No aplicable

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: t- Wood
ca-ES: t- Fusta

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: x- Not applicable
ca-ES: x- No aplicable

en: 00-05- Date entered on file
ca-ES: 00-05-data va entrar el fitxer

en: #- Not subdivided geographically
ca-ES: #- No hi ha divissió territorial

en: #- No information provided
ca-ES: # - Sense informació

en: a- Established heading
ca-ES: a- Encapçalament establert

en: a- Earlier rules
ca-ES: a- Normes anteriors

en: b- Not appropriate
ca-ES: b- No adequat

en: #- Not a government agency
ca-ES: #- No és agència governamental

en: #- Not modified
ca-ES: #- No s'ha modificat

en: #- National bibliographic agency
ca-ES: # - Agència bibliogràfica Nacional

en: n - Not applicable
ca-ES: n - No aplicable

en: (auto-filled)
ca-ES: (auto-omplert)

en: 7- Minimal level
ca-ES: 7 - Mínim nivell

en: z- Not applicable
ca-ES: z- No aplicable

en: Not specified or not applicable
ca-ES: No especificat o no aplicable

en: Not specified or not applicable
ca-ES: No especificat o no aplicable

en: 9- Encoding
ca-ES: 9 - Codificació

en: Search for
ca-ES: Cerca per

en: Any word
ca-ES: Qualsevol paraula

en: Item type
ca-ES: Tipus d'ítem

en: All item types
ca-ES: Tots els tipus d'exemplar

note: INPUT type=submit
en: Start search
ca-ES: Comença la cerca

en: Search results
ca-ES: Resultats de la cerca

en: &lt;&lt; Previous
ca-ES: &lt;&lt; Anterior

note: %1$s:  from | html %2$s:  to | html %3$s:  total | html
en: Results %s to %s of %s
ca-ES: Resultats %s a %s de %s

en: Choose
ca-ES: Tria

en: Clear field
ca-ES: Esborra camp

en: English
ca-ES: Anglès

en: French
ca-ES: Francès

en: German
ca-ES: Alemany

en: Latin
ca-ES: Llatí

en: yes
ca-ES: si

en: notated music
ca-ES: música anotada

en: still image
ca-ES: imatge

en: mixed material
ca-ES: material d'arxiu

en: not applicable
ca-ES: no aplicable

en: history
ca-ES: historial

en: other
ca-ES: altre

en: map
ca-ES: mapa

en: database
ca-ES: base de dades

en: series
ca-ES: publicacions periòdiques

en: web site
ca-ES: lloc web

en: bibliography
ca-ES: bibliografia

en: catalog
ca-ES: catàleg

en: dictionary
ca-ES: diccionari

en: index
ca-ES: índex

en: theses
ca-ES: tesis

en: directory
ca-ES: directori

en: statistics
ca-ES: estadístiques

en: technical report
ca-ES: informe tècnic

en: game
ca-ES: joc

en: biography
ca-ES: biografia

en: fiction
ca-ES: ficció

en: humor, satire
ca-ES: humor, sàtira

en: letter
ca-ES: carta

en: speech
ca-ES: Discurs

en: poetry
ca-ES: poesia

en: sound
ca-ES: so

en: picture
ca-ES: imatge

en: technical drawing
ca-ES: dibuix tècnic

en: motion picture
ca-ES: pel·lícula

en: chart
ca-ES: gràfica

en: flash card
ca-ES: targeta flash

en: slide
ca-ES: diapositiva

en: electronic
ca-ES: electrònic

en: specialized
ca-ES: especialiizat

en: matrix number
ca-ES: nombre de matriu

en: print
ca-ES: paper

en: replacement
ca-ES: reemplaçament

en: libretto
ca-ES: de llibret,

en: table of contents
ca-ES: Índex de continguts

en: manuscript
ca-ES: manuscrit

en: ,complete-subfield
ca-ES: ,subcamp complet

en: Set
ca-ES: Estableix

en: Series
ca-ES: Publicacions periòdiques

en: Mixed materials
ca-ES: Materials d'arxiu

en: Computer file
ca-ES: Fitxer informàtic

en: Object
ca-ES: Objecte

en: Series:
ca-ES: Publicacions periòdiques:

en: Analytics:
ca-ES: Analítiques:

en: Show analytics
ca-ES: Mostra analítiques

en: Volumes:
ca-ES: Volums:

en: Show volumes
ca-ES: Mostra volums

en: Set:
ca-ES: Estableix:

en: results_summary publisher
ca-ES: results_summary publicista

en: Publication details:
ca-ES: Editor:

en: results_summary edition
ca-ES: results_summary edición

en: Edition:
ca-ES: Edició:

en: results_summary description
ca-ES: results_summary descripción

en: Description:
ca-ES: Descripció:

en: Audience:
ca-ES: Audiència:

en: Patent information:
ca-ES: Informació de patent:

en: Report number:
ca-ES: Número d' informe:

en: results_summary other_title
ca-ES: results_summary otro título

en: Other title:
ca-ES: Variants del títol:

en: [Other title]
ca-ES: [Variants del títol]

en: Title translated:
ca-ES: Títol traduït:

en: results_summary uniform_title
ca-ES: results_summary título uniforme

en: Uniform title:
ca-ES: Títol uniforme

en: Uniform titles:
ca-ES: Títols uniformes:

en: Related works:
ca-ES: Obres relacionades:

en: Subject(s):
ca-ES: Matèria/es:

en: (su
ca-ES: (el teu

en: Genre/Form:
ca-ES: Gènere/Forma:

en: No title
ca-ES: Sense títol

en: Online resources:
ca-ES: Recursos en línia:

en: Click here to access online
ca-ES: Clica aquí per accedir en línia

en: Contents:
ca-ES: Continguts:

en: Incomplete contents:
ca-ES: Continguts incomplets:

en: Partial contents:
ca-ES: Continguts parcials:

en: Awards:
ca-ES: Premis:

en: Dissertation note:
ca-ES: Dissertació o tesi :

en: Subject:
ca-ES: Matèria:

en: Review:
ca-ES: Ressenya:

en: Scope and content:
ca-ES: Abast i contingut:

en: Abstract:
ca-ES: Resum:

en: Content advice:
ca-ES: Nota de contingut:

en: Summary:
ca-ES: Resum:

en: Other editions:
ca-ES: Altres edicions:

en: Continues:
ca-ES: Continua:

en: Continues in part:
ca-ES: Continua en part:

en: Supersedes:
ca-ES: Substitueix:

en: Supersedes in part:
ca-ES: Substituït en part:

en: Formed by the union: ... and: ...
ca-ES: Format per la unió: … i: …

en: Absorbed:
ca-ES: Absorbit:

en: Absorbed in part:
ca-ES: Absorbit en part:

en: Separated from:
ca-ES: Separat de:

en: Continued by:
ca-ES: Continuat per:

en: Continued in part by:
ca-ES: Continuat en part per:

en: Superseded by:
ca-ES: Substituït per:

en: Superseded in part by:
ca-ES: Substituït en part per:

en: Absorbed by:
ca-ES: Absorbit per:

en: Absorbed in part by:
ca-ES: Absorbit en part per:

en: Split into .. and ...:
ca-ES: Dividir en .. y ...:

en: Merged with ... to form ...
ca-ES: Combinat amb … per formar …

en: Changed back to:
ca-ES: Ha canviat a:

en: Open in new window
ca-ES: Obre en una finestra nova

en: By:
ca-ES: Per:

en: Contributor(s):
ca-ES: Autoria addicional:

en: reformatted digital
ca-ES: digital reformatejat

en: digitized microfilm
ca-ES: microfilm digitalitzat

en: digitized other analog
ca-ES: altres analògics digitalitzats

en: print
ca-ES: paper

en: electronic
ca-ES: electrònic

en: microfiche
ca-ES: microfitxa

en: chip cartridge
ca-ES: xip del cartutx

en: magnetic disc
ca-ES: disc magnètic

en: magneto-optical disc
ca-ES: disc magnetoòptic

en: available online
ca-ES: disponible en línia

en: tape cartridge
ca-ES: cartutx de cinta

en: tape cassette
ca-ES: casset de cinta

en: tape reel
ca-ES: bobina de cinta

en: atlas
ca-ES: atles

en: diagram
ca-ES: diagrama

en: map
ca-ES: mapa

en: profile
ca-ES: perfil

en: remote-sensing image
ca-ES: imatge de teledetecció

en: section
ca-ES: secció

en: view
ca-ES: vista

en: aperture card
ca-ES: targeta d'apertura

en: microfiche cassette
ca-ES: casset de microfitxes

en: microfilm cartridge
ca-ES: cartutx de microfilm

en: microfilm cassette
ca-ES: casset de microfilm

en: microfilm reel
ca-ES: rotlle de microfilm

en: microopaque
ca-ES: microopac

en: film cartridge
ca-ES: cartutx de pel·lícula

en: film cassette
ca-ES: casset de pel·lícula

en: film reel
ca-ES: rotlle de pel·lícula

en: photomechanical print
ca-ES: impressió fotomecànica

en: photonegative
ca-ES: negatiu fotogràfic

en: photoprint
ca-ES: mpressió fotogràfica

en: technical drawing
ca-ES: dibuix tècnic

en: filmslip
ca-ES: diapositives

en: filmstrip cartridge
ca-ES: cartutx de diapositives

en: filmstrip roll
ca-ES: rotlle de diapositiva

en: other filmstrip type
ca-ES: un altre tipus de pel·lícula

en: transparency
ca-ES: transparència

en: cylinder
ca-ES: cilindre

en: roll
ca-ES: rotlle

en: sound cartridge
ca-ES: cartutx de so

en: sound cassette
ca-ES: casset de so

en: sound-tape reel
ca-ES: bobina de cinta de so

en: sound-track film
ca-ES: banda sonora de pel·lícula

en: wire recording
ca-ES: fil de gravació

en: combination
ca-ES: combinació

en: moon
ca-ES: lluna

en: tactile, with no writing system
ca-ES: tàctil, sense sistema d'escriptura

en: regular print
ca-ES: impressió regular

en: text in looseleaf binder
ca-ES: text en quadern de fulls solts

en: videocartridge
ca-ES: cartutx de vídeo

en: videocassette
ca-ES: videocasset

en: videoreel
ca-ES: rotlle de vídeo

en: by
ca-ES: per

note: IMG
en: book
ca-ES: llibre

note: IMG
en: serial
ca-ES: publicació periòdica

note: IMG
en: mixed materials
ca-ES: materials d'arxiu

note: IMG
en: computer file
ca-ES: fitxer

note: IMG
en: score
ca-ES: puntuació

note: IMG
en: music
ca-ES: música

en: ; Type of continuing resource:
ca-ES: ; Tipus de recurs continu:

en: loose-leaf
ca-ES: fulls solts

en: series
ca-ES: Col·lecció

en: newspaper
ca-ES: diari

en: periodical
ca-ES: diari

en: ; Nature of contents:
ca-ES: ; Natura dels continguts:

en: abstract or summary
ca-ES: resum o sumari

en: bibliography
ca-ES: bibliografia

en: catalog
ca-ES: catàleg

en: dictionary
ca-ES: diccionari

en: encyclopedia
ca-ES: enciclopèdia

en: handbook
ca-ES: manual

en: legal article
ca-ES: article legal

en: index
ca-ES: índex

en: discography
ca-ES: discografia

en: legislation
ca-ES: legislació

en: theses
ca-ES: tesi

en: survey of literature
ca-ES: estudi de literatura

en: review
ca-ES: revisió

en: programmed text
ca-ES: text programat

en: filmography
ca-ES: filmografia

en: directory
ca-ES: directori

en: statistics
ca-ES: estadístiques

en: legal case and case notes
ca-ES: casos i notes legals

en: law report or digest
ca-ES: informe legal o resum

en: treaty
ca-ES: tractat

en: conference publication
ca-ES: publicació de conferència

en: ; Type of computer file:
ca-ES: ; Tipus de fitxer:

en: numeric data
ca-ES: dades numèriques

en: festschrift
ca-ES: publicació commemorativa

en: ; Literary form:
ca-ES: ; Forma literària:

en: biography
ca-ES: biografia

en: essay
ca-ES: assaig

en: fiction
ca-ES: ficció

en: folktale
ca-ES: conte popular

en: history
ca-ES: història

en: humor, satire
ca-ES: humor, sàtira

en: memoir
ca-ES: memòria

en: poetry
ca-ES: poesia

en: rehearsal
ca-ES: assaig

en: reporting
ca-ES: informe

en: sound
ca-ES: so

en: speech
ca-ES: discurs

en: ; Type of visual material:
ca-ES: ; Tipus de material visual:

en: art reproduction
ca-ES: reproducció d'art

en: filmstrip
ca-ES: diapositives

en: picture
ca-ES: imatge

en: graphic
ca-ES: gràfica

en: motion picture
ca-ES: pel·lícula

en: chart
ca-ES: gràfica

en: flash card
ca-ES: targeta flash

en: microscope slide
ca-ES: portaobjectes del microscopi

en: slide
ca-ES: diapositiva

en: videorecording
ca-ES: gravació de vídeo

en: toy
ca-ES: joguina

en: ; Audience:
ca-ES: ; Audiència:

en: Preschool;
ca-ES: Preescolar;

en: Primary;
ca-ES: Principal;

en: Pre-adolescent;
ca-ES: Preadolescent;

en: Juvenile;
ca-ES: Juvenil;

en: Specialized;
ca-ES: Especialiizat;

en: Producer:
ca-ES: Productor

en: Publisher:
ca-ES: Editor:

en: Copyright date:
ca-ES: Data de copyright:

en: Language:
ca-ES: Idioma:

en: In:
ca-ES: A:

en: Book
ca-ES: Llibre

en: MusicAlbum
ca-ES: Música

en: Product
ca-ES: Producte

en: #record
ca-ES: #registre

en: Cast:
ca-ES: Repartiment:

en: byArtist
ca-ES: perArtista

en: author
ca-ES: autor

en: contributor
ca-ES: col·laborador

en: MusicGroup
ca-ES: Música

en: Person
ca-ES: Persona

en: Organization
ca-ES: Organització

note: IMG
en: computer optical disc cartridge
ca-ES: cartutx de disc òptic

note: IMG
en: optical disc
ca-ES: disc òptic

note: IMG
en: remote
ca-ES: remot

note: IMG
en: celestial globe
ca-ES: globus celeste

note: IMG
en: earth moon globe
ca-ES: esfera terra lluna

note: IMG
en: planetary or lunar globe
ca-ES: globus planetari o llunar

note: IMG
en: terrestrial globe
ca-ES: globus terrestre

note: IMG
en: drawing
ca-ES: dibuix

note: IMG
en: painting
ca-ES: pintura

note: IMG
en: sound disc
ca-ES: disc de so

note: IMG
en: large print
ca-ES: impressió gran

en: Checked out
ca-ES: Prestat

en: Withdrawn
ca-ES: Retirat

en: Lost
ca-ES: Perdut

en: Damaged
ca-ES: Malmès

en: Pending hold
ca-ES: Reserva pendent

en: In transit
ca-ES: en trànsit

en: On hold
ca-ES: Reservat

en: Not for loan
ca-ES: Exclòs de préstec

en: Availability:
ca-ES: Disponibilitat:

en: No items available.
ca-ES: No hi ha exemplars disponibles.

en: Items available for loan:
ca-ES: Còpies disponibles per préstec:

en: Items available for reference:
ca-ES: Còpies disponibles per referència:

en: Call number:
ca-ES: Signatura topogràfica:
