Koha 23.11.09.000 - en to bg-Cyrl translation catalogue (1136 entries)

en: fixed length control field
bg-Cyrl: контролно поле с фиксирана дължина

en: control field
bg-Cyrl: контролно поле

en: Interfield linking data
bg-Cyrl: Данни за връзка на полетата

en: Number (ISNI)
bg-Cyrl: Номер (ISNI)

en: Cancelled ISNI
bg-Cyrl: Отменен ISNI

en: Erroneous ISNI
bg-Cyrl: Грешен ISNI

en: tag 015
bg-Cyrl: маркер 015

en: System Code
bg-Cyrl: Системен код

en: Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор

en: Qualification
bg-Cyrl: Класификация

en: Erroneous Identifier
bg-Cyrl: Грешен идентификатор

en: Cancelled or Invalid Persistent Record Identifier
bg-Cyrl: Отменен или невалиден идентификатор на постоянен запис

en: System control number
bg-Cyrl: Контролен номер в системата

en: Cancelled or invalid control number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден контролен номер

en: System code
bg-Cyrl: Системен код

en: Number of work
bg-Cyrl: Номер на произведението

en: Number of movement
bg-Cyrl: Номер на частта

en: Number of incipit
bg-Cyrl: Брой инципит

en: Voice/instrument
bg-Cyrl: Глас/инструмент

en: Role
bg-Cyrl: Партия

en: Movement caption/heading
bg-Cyrl: Надпис/заглавие на филм

en: Key or mode
bg-Cyrl: Тоналност или лад

en: Clef
bg-Cyrl: Ключ

en: Key signature
bg-Cyrl: Код на сигнатура

en: Time signature
bg-Cyrl: Такт

en: Musical notation
bg-Cyrl: Музикална нотация

en: Comments (free text)
bg-Cyrl: Коментатор (открит текст)

en: Codified note
bg-Cyrl: Кодифицирана бележка

en: Text incipit
bg-Cyrl: Начало на литературен текст

en: Uniform Resource Identifier
bg-Cyrl: Универсален идентификатор на ресурси

en: Language of text
bg-Cyrl: Език на текста

en: Number
bg-Cyrl: Номер

en: Erroneous ISTC
bg-Cyrl: Грешен ISTC

en: Erroneous ISWC
bg-Cyrl: Грешен ISWC

en: Erroneous ISAN
bg-Cyrl: Грешен ISAN

en: Erroneous ISRC
bg-Cyrl: Грешен ISRC

en: General processing data
bg-Cyrl: Данни обща обработка

en: Language of or language used by the entity
bg-Cyrl: Език на или език, използван от обектите

en: Language of an intermediate expression
bg-Cyrl: Код за езика на изразяване

en: Language of the original expression
bg-Cyrl: Език на оригинала

en: Language of summary
bg-Cyrl: Език на резюмето

en: Language of subtitles
bg-Cyrl: Езика на субтитри или надписи

en: Language from which the entity translates
bg-Cyrl: Езика на междинния превод на текста

en: Country of nationality
bg-Cyrl: Страна на националност

en: Locality
bg-Cyrl: Местност

en: Coded data – use in subject access point
bg-Cyrl: Кодирани данни – използване на точка за достъп за обект

en: Coded data – use in subject access point as base access point or as subdivision
bg-Cyrl: Кодирани данни – използване в точката за достъп на субект като основна точка за достъп или като подразделение

en: Coded data – use in topical subject access point with a geographical subdivision
bg-Cyrl: Кодирани данни – използване в тематична точка за достъп с географско подразделение

en: Coded data: personal names
bg-Cyrl: Кодирани данни: лично име

en: Time period, 9999 B.C. to present
bg-Cyrl: Период от време, 9999 пр.н.е. до сегашно време

en: Source
bg-Cyrl: Източник

en: Co-ordinates in sexagesimal form (degrees, minutes, seconds) ‒ Westernmost Longitude
bg-Cyrl: Координати в шестдесетична форма (градуси, минути, секунди) ‒ най-западна географска дължина

en: Co-ordinates in sexagesimal form (degrees, minutes, seconds) ‒ Easternmost Longitude
bg-Cyrl: Координати в шестдесетична форма (градуси, минути, секунди) ‒ най-източна дължина

en: Co-ordinates in sexagesimal form (degrees, minutes, seconds) ‒ Northernmost Latitude
bg-Cyrl: Координати в шестдесетична форма (градуси, минути, секунди) ‒ най-северна географска ширина

en: Co-ordinates in sexagesimal form (degrees, minutes, seconds) ‒ Southernmost Latitude
bg-Cyrl: Координати в шестдесетична форма (градуси, минути, секунди) ‒ най-южна географска ширина

en: Co-ordinates in decimal degrees ‒ Westernmost Longitude
bg-Cyrl: Координати в десетични градуси - най-западна географска дължина

en: Co-ordinates in decimal degrees ‒ Easternmost Longitude
bg-Cyrl: Координати в десетични градуси - най-източната дължина

en: Co-ordinates in decimal degrees ‒ Northernmost Latitude
bg-Cyrl: Координати в десетични градуси - най-северната ширина

en: Co-ordinates in decimal degrees ‒ Southernmost Latitude
bg-Cyrl: Координати в десетични градуси - най-южната ширина

en: Duration
bg-Cyrl: Продължителност

en: Form of Musical Work
bg-Cyrl: Формат на музикалното произведение

en: Key or Mode of Musical Work
bg-Cyrl: Тоналност или способ на музикално произведение

en: Type of government agency
bg-Cyrl: Вид държавна агенция

en: Conference or meeting code
bg-Cyrl: Код на конференция и подобни

en: Cataloguing rules
bg-Cyrl: Правила за каталогизиране

en: Subject system
bg-Cyrl: Система за предметно индексиране

en: Title processing data
bg-Cyrl: Обработка на екземпляри

en: Instruction Phrase
bg-Cyrl: Фраза Инструкции

en: Linking Data
bg-Cyrl: Данни за връзка

en: Authority Record Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на записа на класификатор

en: Relationship Control
bg-Cyrl: Контрол на отношенията

en: Interfield Linking Data
bg-Cyrl: Данни за връзка на полетата

en: Script of Cataloguing and Script of the Base Access Point
bg-Cyrl: Скрипт на каталогизиране и Скрипт на базовата точка за връзка

en: Script
bg-Cyrl: Скрипт

en: Geographic area code
bg-Cyrl: Код за географска зона

en: Form or Genre or Physical Characteristics Code
bg-Cyrl: Кодирани данни на форма, жанр, физически характеристики

en: Relator code
bg-Cyrl: Код на категорията

en: Script of cataloguing and script of the base access point
bg-Cyrl: Скрипт на каталогизиране и Скрипт на базовата точка за връзка

en: Language of cataloguing and language of the base access point
bg-Cyrl: Език на каталожния запис и език на базовата точка за връзка

en: Entry element
bg-Cyrl: Елемент на записа

en: Part of name other than entry element
bg-Cyrl: Различна част от заглавието

en: Additions to names other than dates
bg-Cyrl: Допълнения към име, различни от дати

en: Roman numerals
bg-Cyrl: Римски цифри

en: Dates
bg-Cyrl: Дати

en: Expansion of initials of forename
bg-Cyrl: Изключение от таблицата на предпочитанията

en: Form subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за типа на изданието

en: Attribution qualifier
bg-Cyrl: ПРИПИСВА СЕ НА / ПРИЗНАНИЕ

en: Topical subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за тема

en: Geographical subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за географски данни

en: Chronological subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за хронологичните данни

en: Subdivision
bg-Cyrl: Подразделяне

en: Addition to name or qualifier
bg-Cyrl: Добавка към име или квалификатор

en: Number of meeting and/or number of part of meeting
bg-Cyrl: Номерът на временната организация (събития) и/или номерът на нейната част

en: Location of meeting
bg-Cyrl: Място на провеждане на конференцията, семинара и други

en: Date of meeting
bg-Cyrl: Дата на конференцията, семинара и прочие

en: Inverted element
bg-Cyrl: Интегриран запис

en: Part of name other than entry element and inverted element
bg-Cyrl: Частта от името, различна от основният библиографски документ и инвертирания такъв

en: Data element
bg-Cyrl: Данни за елемента

en: Printer/publisher device description
bg-Cyrl: Отпечатване/издаване описание на схемата

en: Motto
bg-Cyrl: Мото/Девиз

en: Standard citation
bg-Cyrl: Стандартно цитиране

en: Size
bg-Cyrl: Размер

en: Date
bg-Cyrl: Дата

en: Iconographic term
bg-Cyrl: Иконографски термин

en: Type of family
bg-Cyrl: Вид на рода

en: Places associated with the family
bg-Cyrl: Места асоциирани с фамилията

en: Language of Cataloguing and Language of the Base Access Point
bg-Cyrl: Език на каталожния запис и език на базовата точка за връзка

en: Entry Element
bg-Cyrl: Елемент на записа

en: Additions to Name of the Character
bg-Cyrl: Допълнения към името на героя

en: General material designation
bg-Cyrl: Общо обозначение на материала

en: Number of section or part
bg-Cyrl: Номер на том или част

en: Name of section or part
bg-Cyrl: Име на поредна част от произведението

en: Date of publication
bg-Cyrl: Дата на публикуване

en: Language
bg-Cyrl: Език

en: Miscellaneous information
bg-Cyrl: Друга информация

en: Version (or date of version)
bg-Cyrl: Версия (или дата на вересията)

en: Medium of performance (for music)
bg-Cyrl: Музикални инструменти/гласове

en: Numeric designation (for music)
bg-Cyrl: Цифрово обозначение (за музика)

en: Key (for music)
bg-Cyrl: Ключ (за музика)

en: Arranged statement (for music)
bg-Cyrl: Подредено изявление (за музика)

en: Script of cataloguing and script of the base access point.
bg-Cyrl: Скрипт за каталогизация или скрипт за базова точка за връзка.

en: Form of work
bg-Cyrl: Жанр

en: Date of work
bg-Cyrl: Дата на създаване

en: Place of origin of work
bg-Cyrl: Място на произход на произведението

en: Original language of the work
bg-Cyrl: Оригинален език на произведението

en: Other distinguishing characteristics of a work
bg-Cyrl: Други отличителни характеристики на произведението

en: Authority record identifier for the related work.
bg-Cyrl: Идентификатор на запис на класификатор за свързаната работа.

en: Title [Work]
bg-Cyrl: Заглавие [Произведение]

en: Form of work [Work]
bg-Cyrl: Жанр [Произведение]

en: Date of work [Work]
bg-Cyrl: Година на създаване [Произведение]

en: Place of origin of work [Work]
bg-Cyrl: Място на произход на произведението [произведение]

en: Original language of the work [Work]
bg-Cyrl: Оригинален език на произведението [Произведение]

en: Number of section or part [Work]
bg-Cyrl: Номер на поредна част от произведението [Произведение]

en: Name of section or part [Work]
bg-Cyrl: Наименование на поредна част от произведението [Произведение]

en: Other distinguishing characteristics of a work [Work]
bg-Cyrl: Други определящи характеристики на произведението [Произведение]

en: Form of the expression [Expression]
bg-Cyrl: Форма на изразяване [Фраза]

en: Language of the expression [Expression]
bg-Cyrl: Език на изразяване [Фраза]

en: Content type [Expression]
bg-Cyrl: Код на вид съдържание

en: Date of expression [Expression]
bg-Cyrl: Дата на изразяване [Фраза]

en: Medium of performance (for music) [Work]
bg-Cyrl: Среда на изпълнение (за музика) [Произведение]

en: Numeric designation (for music) [Work]
bg-Cyrl: Цифрово обозначение (за музика) [Произведение]

en: Key (for music) [Work]
bg-Cyrl: Тоналност (за музика) [Произведение]

en: Medium of performance (for music) [Expression]
bg-Cyrl: Среда на изпълнение (за музика) [Фраза]

en: Other characteristics of expression [Expression]
bg-Cyrl: Други характеристики на изразяване [Фраза]

en: Collective title
bg-Cyrl: Общо заглавие

en: Collective subtitle
bg-Cyrl: Общо подзаглавие

en: Name
bg-Cyrl: Име

en: Authority record identifier for the name associated with the work
bg-Cyrl: Идентификатор на запис на класификатор за името, свързано с произведението

en: Relator Code
bg-Cyrl: Код на релатора

en: Authority record identifier for the related work
bg-Cyrl: Идентификатор на запис на класификатор за свързаната работа

en: Name [Work]
bg-Cyrl: Име [Произведение]

en: Addition to Name or Qualifier
bg-Cyrl: Добавка към име или класификатор

en: Name of the other party
bg-Cyrl: Име на друг том или друга част

en: Date of legal issue or version, or date of signing
bg-Cyrl: Дата на правно издание или версия, или дата на подписване

en: Form subheading
bg-Cyrl: Подрубрика за жанра

en: Conventional title
bg-Cyrl: Конвенционално заглавие

en: Topical subject or subject category
bg-Cyrl: Актуална тема или предметна рубрика

en: Subject category subdivision code
bg-Cyrl: Код на под категория на предметна рубрика

en: Subject category code
bg-Cyrl: Код за тематичната категория на каталогизирания документ

en: Topical subdivision or subject category subdivision text
bg-Cyrl: Тематична под категория или текст на под категорията на предметна рубрика

en: Country (nation state)
bg-Cyrl: Държава (национална държава)

en: State or province, etc.
bg-Cyrl: Щат, провинция или област и т.н.

en: Intermediate political jurisdiction
bg-Cyrl: Средно голяма политическа юрисдикция

en: City, etc.
bg-Cyrl: Град, пр.

en: Venue
bg-Cyrl: Място на провеждане, изпълнение, запис и други

en: Season
bg-Cyrl: Сезон

en: Occasion
bg-Cyrl: Повод, основание (например: по случа, за годишнина, по време на)

en: Final date
bg-Cyrl: Подновяване на дата

en: Subsection of city, etc.
bg-Cyrl: Част на град и др.

en: Other geographical regions or features
bg-Cyrl: Други географски райони и обекти

en: Extraterrestrial areas
bg-Cyrl: Извънземни области

en: Geographical area
bg-Cyrl: Географска област, топоним

en: Chronological Subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за хронологичните данни

en: Script of cataloguing and base access point
bg-Cyrl: Скрипт на каталогизиране и базовата точка за връзка

en: Information note
bg-Cyrl: справочна бележка

en: Instruction phrase
bg-Cyrl: Фраза с инструкции

en: Access point referred to
bg-Cyrl: Точка за достъп за

en: General explanatory reference note
bg-Cyrl: Обща пояснителна бележка

en: General scope note
bg-Cyrl: Общa бележка

en: Text of Note
bg-Cyrl: Текст на бележката

en: Biographical note
bg-Cyrl: Забележка за наличие на биография и подобни

en: Activity note
bg-Cyrl: Бележка за дейността

en: Occupation/Profession
bg-Cyrl: Занятие/професия

en: Function/Field of activity
bg-Cyrl: Функция/Сфера на дейност

en: Affiliation/Address
bg-Cyrl: Филиал/Адрес

en: Place of activity
bg-Cyrl: Сфера на дейност

en: Dates of activity
bg-Cyrl: Дати на активност

en: Address
bg-Cyrl: Адрес

en: Sign
bg-Cyrl: Знак

en: Geographical note
bg-Cyrl: Бележка за географска информация

en: Nature of Content
bg-Cyrl: Естество на съдържанието

en: Coverage of Content
bg-Cyrl: Обхват на съдържанието

en: Historical Information
bg-Cyrl: Историческа информация

en: Authority record identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на записа на класификатор

en: Relationship control
bg-Cyrl: Контрол на отношенията

en: Part of Name Other than Entry Element
bg-Cyrl: Част от името, различна от елемента за въвеждане

en: Date of legal issue or version, or date of the signing
bg-Cyrl: Дата на правно публикуване или версия или дата на подписване

en: Form Subheading
bg-Cyrl: Форма на подзаглавие

en: Topical subject
bg-Cyrl: Предметна рубрика

en: Geographical areas such as world, hemisphere, continent
bg-Cyrl: Географски области като земно кълбо, полукълбо, континент

en: Form Subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за вида на изданието

en: Topical Subdivision
bg-Cyrl: Под рубрика за тема

en: Geographical Subdivision
bg-Cyrl: Под рубрика за географските данни

en: Entry element Mandatory
bg-Cyrl: Задължителен входен елемент

en: Part or role played (operas, theatrical performances, etc.)
bg-Cyrl: Играна част или роля (опери, театрални представления и др.)

en: Authority Record Number
bg-Cyrl: Номер на записа на класификатор

en: Additions to Name Other than Dates
bg-Cyrl: Добавки към име, различни от дати

en: Roman Numerals
bg-Cyrl: Римски цифри

en: Expansion of Initials of Forename
bg-Cyrl: Изключение от таблицата на предпочитанията

en: Affiliation/address
bg-Cyrl: Филиал/Адрес

en: Subdivision (or name if entered under place)
bg-Cyrl: Подразделение (или име, ако е поставено под мястото)

en: Number of Meeting and/or Number of Part of a Meeting
bg-Cyrl: Пореден номер на временната организация и/или пореден номер на нейната част

en: Location of Meeting
bg-Cyrl: Място на провеждане на конференцията, семинара и други

en: Date of Meeting
bg-Cyrl: Дата на конференцията, семинара и подобни

en: Inverted Element
bg-Cyrl: Обърнат елемент

en: Part of Name other than Entry Element and Inverted Element
bg-Cyrl: Частта от името, различна от основният библиографски документ и инвертирания такъв

en: International Standard Identifier for the Name
bg-Cyrl: Международен стандартен номер идентификатор за имена

en: Subject Term
bg-Cyrl: Тема

en: Country (Nation State)
bg-Cyrl: Държава (национална държава)

en: State or Province, etc.
bg-Cyrl: Щат, провинция или област и под.

en: Intermediate Political Jurisdiction.
bg-Cyrl: Средно голяма политическа юрисдикция.

en: Subsection of City, etc.
bg-Cyrl: Част от град и др.

en: Other Geographical Regions or Features
bg-Cyrl: Други географски райони и обекти без юрисдикция

en: Extraterrestrial Areas
bg-Cyrl: Извънземни зони

en: Geographical areas such as world, hemisphere, continent: larger area than country
bg-Cyrl: Географски области като земно кълбо, полукълбо, континент: области по-големи от държава

en: Number of Section or Part
bg-Cyrl: Номер на поредна част от произведението - том или част

en: Name of Section or Part
bg-Cyrl: Име на поредна част от произведението

en: Authority record number
bg-Cyrl: Номер на записа на класификатор

en: Country
bg-Cyrl: Държава

en: State, region, etc.
bg-Cyrl: Област, регион и под.

en: County
bg-Cyrl: Област

en: City
bg-Cyrl: Град

en: Date of beginning or unique date
bg-Cyrl: Начална или уникална дата

en: UDC number, single or beginning of a range
bg-Cyrl: UDC номер, единичен или в началото на диапазон

en: UDC number, end of a range
bg-Cyrl: UDC номер, край на диапазон

en: Explanatory terms
bg-Cyrl: Пояснителен термин

en: UDC edition
bg-Cyrl: Издание на УДК

en: Language of edition
bg-Cyrl: Език на изданието

en: DDC number, single or beginning of a range
bg-Cyrl: DDC номер, единичен номер или начало диапазон

en: DDC number, end of a range
bg-Cyrl: DDC номер, край на диапазона

en: DDC edition
bg-Cyrl: Издание на DDC

en: LC number, single or beginning of a range
bg-Cyrl: LC класификационен номер, единичен номер или начален номер от диапазон

en: LC number, end of a range
bg-Cyrl: LC номер, край на диапазона

en: Class number, single or beginning of a range
bg-Cyrl: LC класификационен номер единичен или начален номер от диапазон

en: Class number, end of a range
bg-Cyrl: LC класификационен номер последен номер от диапазон

en: Language of cataloguing and the base access point
bg-Cyrl: Език на каталогизация и базова точка за връзка

en: Agency
bg-Cyrl: Агенция

en: Date of latest transaction
bg-Cyrl: Дата на последната транзакция

en: Citation
bg-Cyrl: Цитат

en: Information found
bg-Cyrl: Намерена информация

en: Citations
bg-Cyrl: Цитати

en: Note text
bg-Cyrl: Бележка текст

en: Corresponding Term
bg-Cyrl: Съответстващ термин

en: Date of Access
bg-Cyrl: Дата на достъп

en: Class Number
bg-Cyrl: Номер на класа

en: Explanatory Term
bg-Cyrl: Пояснителен термин

en: Date of deprecation of URI
bg-Cyrl: Дата на прекратяване на поддръжка URI

en: Replacement access point
bg-Cyrl: Резервна точка за връзка

en: Date of the transaction
bg-Cyrl: Дата на транзакция

en: Replaced access point
bg-Cyrl: Заменена точка за връзка

en: Host name
bg-Cyrl: Име на сървъра/хоста

en: Access number
bg-Cyrl: Номер за достъп

en: Compression information
bg-Cyrl: Информация за компресиране

en: Path
bg-Cyrl: Път

en: Date and hour of consultation and access
bg-Cyrl: Дата и час на консултация и достъп

en: Electronic name
bg-Cyrl: Електронно име

en: Uniform Resource Name
bg-Cyrl: Унифицирано име на ресурс

en: Processor of request
bg-Cyrl: Заявител

en: Instruction
bg-Cyrl: Инструкция

en: Bits per second
bg-Cyrl: Битове в секунда

en: Password
bg-Cyrl: Парола

en: Logon/login
bg-Cyrl: Влизане/вход

en: Contact for access assistance
bg-Cyrl: Контакт за помощ за достъпа

en: Name of location of host in subfield $a
bg-Cyrl: Име на местоположението на хоста в подполе $a

en: Operating system
bg-Cyrl: Операционна система

en: Port
bg-Cyrl: Порт

en: Electronic format type
bg-Cyrl: Електронен формат

en: Settings
bg-Cyrl: Настройки

en: File size
bg-Cyrl: Размер на файл

en: Terminal emulation
bg-Cyrl: Терминален емулатор

en: Uniform Resource Locator
bg-Cyrl: Единен локатор на ресурси

en: Hours access method available
bg-Cyrl: Часове на наличен достъп

en: Record control number
bg-Cyrl: Контролен номер на записа

en: Nonpublic note
bg-Cyrl: Служебна бележка

en: Access method
bg-Cyrl: Метод за достъп

en: Public note
bg-Cyrl: Забележка за публиката/Публична бележка

en: Tag of the source format field
bg-Cyrl: Маркер на полето за изходен формат

en: Indicators and subfields of the source format field
bg-Cyrl: Индикатори и подполета на полето в първоначалния формат

en: Header
bg-Cyrl: Горен колонтитул

en: Record Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на записа

en: Persistent Record Identifier
bg-Cyrl: Постоянен индикатор на записа

en: Version Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на версията

en: International Standard Name Identifier (ISNI)
bg-Cyrl: Международен стандартен идентификатор за имена (ISNI)

en: International Standard Authority Data Number (Obsolete)
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на данните на авторитетни/нормативни (класификатори) записи (остарял)

en: Other Identifier
bg-Cyrl: Друг идентификатор

en: Other System Persistent Record Identifier
bg-Cyrl: Постоянен идентификатор на записи от друга система

en: Other System Control Numbers
bg-Cyrl: Контролен номер в друга системата

en: Music Incipit
bg-Cyrl: Музикален инципит

en: International Standard Text Code (ISTC)
bg-Cyrl: Международен стандартен код за текстови произведения (ISTC)

en: International Standard Musical Work Code (ISWC)
bg-Cyrl: Международен стандартен номер за музикални произведения (ISWC)

en: International Standard Audiovisual Number (ISAN)
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на серията (ISAN)

en: International Standard Recording Code (ISRC)
bg-Cyrl: Международен стандартен номер за аудио/видео записи (ISRC)

en: General Processing Data
bg-Cyrl: Данни обща обработка

en: Language of the Entity
bg-Cyrl: Език на обекта

en: Nationality of the Entity
bg-Cyrl: Национална принадлежност на обекта

en: Coded Data Field: Entity Name as Subject Access Point
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Име на обект като точка за достъп

en: Coded Data Field: Personal Name
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Лично име

en: Coded Data Field: Time Period of Work Content
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Период от време на съдържание на произведението

en: Coded Data Field: Territorial or Geographical Name
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Териториално или географско име

en: Coded Data Field: Duration of Sound Recordings, Visual Projections, Musical Compositions and Performances
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Продължителност на звукозаписи, визуални прожекции, музикални композиции и изпълнения

en: Coded Data Field: Form of Musical Work and Key or Mode
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Форма на музикално произведение и тон или режим

en: Coded Data Field: Corporate Name
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Колективен автор

en: RULES
bg-Cyrl: ПРАВИЛА (правилата за каталогизиране и системите за предмитизация)

en: Coded Data Field: Title
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Заглавие

en: Geographic Area Code
bg-Cyrl: Код за географска зона

en: Coded Data Field: Form, Genre or Physical Characteristics
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Форма, жанр или физически характеристики

en: Authorized Access Point - Personal Name
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Лично име

en: Authorized Access Point - Corporate Body Name
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Корпоративно име

en: Authorized Access Point - Territorial or Geographical Name
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Териториално или географско име

en: Authorized Access Point - Trademark
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Търговска марка

en: Authorized Access Point - Printer/Publisher Device
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Издател

en: Authorized Access Point - Family Name
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Фамилно име

en: Authorized Access Point - Character
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - символ

en: Authorized Access Point - Title
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Заглавие

en: Authorized Access Point - Title (Work)
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Заглавие (творба)

en: Authorized Access Point - Title (Expression) (Provisional)
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Заглавие (израз) (условно)

en: Authorized Access Point - Collective Title
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Колективно заглавие

en: Authorized Access Point - Name/Title
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Име/Заглавие

en: Authorized Access Point - Name/Title (Work)
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Име/Заглавие (творба)

en: Authorized Access Point - Name/Title (Expression)
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Име/Колективно заглавие (израз)

en: Authorized Access Point - Conventional Name/Title for Legal and Religious Texts
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Конвенционално име/заглавие за правни и религиозни текстове

en: Authorized Access Point - Name/Collective Title
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Име/Колективно заглавие

en: Authorized Access Point - Topical Subject
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Тема

en: Authorized Access Point - Place and Date of Publication, Performance, Provenance, etc.
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Място и дата на публикуване, изпълнение, произход и др.

en: Authorized Access Point - Form, Genre or Physical Characteristics
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка - Форма, жанр или физически характеристики

en: Information Note
bg-Cyrl: Информационна бележка

en: Textual See Also Reference Note
bg-Cyrl: Референтна бележка 'вижте също'

en: Textual See Reference Note
bg-Cyrl: Референтна бележка 'виж'

en: General Explanatory Reference Note
bg-Cyrl: Обща пояснителна референтна бележка

en: General Scope Note
bg-Cyrl: Обща бележка под линия относно обхвата

en: Users/Intended Audience Note
bg-Cyrl: Бележка под линия относно потребители/предвидена аудитория

en: Biography and Activity Note
bg-Cyrl: Бележка за биография и дейност

en: Activity Note Pertaining to Printer/Publisher
bg-Cyrl: Бележка за дейността, отнасяща се до Отпечатване/Публикуване

en: Geographical Note
bg-Cyrl: Топоним, Географска бележка под линия

en: Note on Work
bg-Cyrl: Бележка под линия към произведението

en: Variant Access Point - Personal Name
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Лично име

en: Variant Access Point - Corporate Body Name
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Корпоративно име, Наименование на организация

en: Variant Access Point - Territorial or Geographical Name
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Териториално или географско име

en: Variant Access Point - Trademark
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Търговска марка

en: Variant Access Point - Printer/Publisher Device
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Лого издател/типограф

en: Variant Access Point - Family Name
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Фамилно име

en: Variant Access Point - Character
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Персонаж

en: Variant Access Point - Title
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Заглавие

en: Variant Access Point - Title (Work)
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Заглавие (произведение)

en: Variant Access Point - Title (Expression) (Provisional)
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Заглавие (израз) (предварително, работно)

en: Variant Access Point - Name/Title
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Име/Заглавие

en: Variant Access Point - Name/Title (Work)
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Име/Заглавие (произведение)

en: Variant Access Point - Name/Title (Expression)
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Име/Заглавие (израз)

en: Variant Access Point - Conventional Name/Title for Legal and Religious Texts
bg-Cyrl: Вариантна точка за достъп - Конвенционално име/заглавие за правни и религиозни текстове

en: Variant Access Point - Name/Collective Title
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Име/Колективно заглавие

en: Variant Access Point - Topical Subject
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Тема

en: Variant access point - Place and date of publication, performance, provenance etc.
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Място и дата на публикуване, изпълнение, произход и др.

en: Variant Access Point - Form, Genre or Physical Characteristics
bg-Cyrl: Вариант на точка за връзка - Форма, жанр или физически характеристики

en: Related Access Point - Personal Name
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Лично име

en: Related Access Point - Personal Name with Responsibility for the Work
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Лично име авторска отговорност

en: Related Access Point - Personal Name for a Contributor Associated with the Expression
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Лично име авторска отговорност фраза

en: Related Access Point - Corporate Body Name
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Корпоративно име, организация

en: Related Access Point - Corporate Body Name with Responsibility for the Work
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Корпоративно име, организация авторска отговорност произведение

en: Related Access Point - Corporate Body Name for a Contributor Associated with the Expression
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Корпоративно име, организация авторска отговорност като фраза

en: Related Access Point - Territorial or Geographical Name
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Териториално или географско име

en: Related Access Point - Trademark
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Търговска марка

en: Related Access Point - Printer/Publisher Device
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Типограф/Издател

en: Related Access Point - Family Name
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Фамилно име

en: Related Access Point - Family Name with Responsibility for the Work
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Фамилно име, авторска отговорност произведение

en: Related Access Point - Family Name for a Associated with the Expression
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Фамилно име, авторска отговорност като фраза

en: Related Access Point - Character
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Персонаж

en: Related Access Point - Title
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Заглавие

en: Related Access Point - Title (Work)
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Заглавие (творба)

en: Related Access Point - Title (Expression) (Provisional)
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Заглавие (фраза) (предварително)

en: Related Access Point - Name/Title
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Име/Заглавие

en: Related Access Point - Conventional Name/Title for Legal and Religious Texts
bg-Cyrl: Свързана точка за достъп - Конвенционално име/заглавие за правни и религиозни текстове

en: Related Access Point - Name/Collective Title
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Име/Колективно заглавие

en: Related Access Point - Topical Subject
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Тема

en: Related Access Point - Place and Date of Publication, Performance, Provenance, etc.
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Място и дата на публикуване, изпълнение, произход и др.

en: Related Access Point - Form, Genre or Physical Characteristics
bg-Cyrl: Свързана точка за връзка - Форма, жанр или физически характеристики

en: Subject Access Point - Personal Name
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Лично име

en: Subject Access Point - Corporate Body Name
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Корпоративно име, организация

en: Subject Access Point - Family Name
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Фамилно име

en: Subject Access Point - Topical Name
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Тема

en: Subject Access Point - Geographical Name
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Географско име. топоним

en: Subject Access Point - Uncontrolled Subject Terms
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Неконтролирани предметни термини

en: Subject Access Point - Trademark
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Търговска марка

en: Subject Access Point - Hierarchical Geographical Name
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Йерархични географски имена

en: Subject Access Point - Title (Work)
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Заглавие (творба)

en: Subject Access Point - Title (Expression)
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Име/заглавие (произведение)

en: Place(s) and Date(s) Associated with the Entity
bg-Cyrl: Място(а) и дата(и), свързани с юридическото лице

en: Subject Access Point - Name/Title (Work)
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Име/Заглавие (произведение)

en: Subject Access Point - Name/Title (Expression)
bg-Cyrl: Предмет точка за връзка - Име/Колективно заглавие (фраза)

en: Universal Decimal Classification (UDC)
bg-Cyrl: Универсалната десетична класификация (UDC)

en: Dewey Decimal Classification (DDC)
bg-Cyrl: Десетична класификация на Дюи (DDC)

en: Library of Congress Classification (LCC)
bg-Cyrl: Класификация на Конгресната библиотека на САЩ (LCC)

en: Other Classification Numbers
bg-Cyrl: Друг класификационен индекс

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Personal Name
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Лично име

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Corporate Body Name
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Корпоративно име

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Territorial or Geographical Name
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Териториално или географско име

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Trademark
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Търговска марка

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Printer/Publisher Device
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Издател

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Family Name
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Фамилно име

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Character
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Символ

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Title
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Заглавие

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Title (Work)
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Заглавие (произведение)

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Title (Expression) (Provisional)
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Заглавие (Израз) (Условно)

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Name/Title
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Име/Заглавие

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Name/Title (Work)
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Име/Заглавие (произведение)

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Name/Title (Expression)
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Име/Заглавие (израз)

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Conventional Name/Title for Legal and Religious Texts
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Конвенционално име/заглавие за правни и религиозни текстове

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Name/Collective Title
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Име/Колективно заглавие

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Topical Subject
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Тема

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Place and Date of Publication, Performance, Provenance, etc.
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Място и дата на публикуване, изпълнение, произход и др.

en: Authorized Access Point in Other Language and/or Script - Form, Genre or Physical Characteristics
bg-Cyrl: Оторизирана точка за връзка на друг език и/или азбука - Форма, жанр или физически характеристики

en: Originating Source
bg-Cyrl: Източник на записа

en: Source Data Found
bg-Cyrl: Източникът, в който е идентифицирана информацията за точката за връзка

en: Source Data Not Found
bg-Cyrl: Източникът, в който не е идентифицирана информацията за точката за достъп

en: Usage or Scope Information
bg-Cyrl: Информация за използване или обхват

en: Corresponding Data in Other Systems
bg-Cyrl: Съответстващи данни в други системи

en: Example Under Note
bg-Cyrl: Примерът е даден в бележка

en: General Cataloguer's Note
bg-Cyrl: Обща бележка на каталогизатора

en: Deleted Access Point Information
bg-Cyrl: Информация за изтрита точка за връзка

en: Replaced Access Point Information
bg-Cyrl: Информация за заменена точка за връзка

en: Electronic Location and Access
bg-Cyrl: Електронен адрес и достъп

en: Data Not Converted From Source Format
bg-Cyrl: Данни, които не може да се конвертират от оригиналния формат

en: Default
bg-Cyrl: По подразбиране

en: Personal Name
bg-Cyrl: Лично име

en: Corporate Body Name
bg-Cyrl: Наименование на организация

en: Territorial or Geographical Name
bg-Cyrl: Териториално или географско име

en: Trademark
bg-Cyrl: Търговска марка

en: Printer/Publisher Device
bg-Cyrl: Устройство за печат/издаване

en: Family Name
bg-Cyrl: Име на фамилията

en: Character
bg-Cyrl: Символ

en: Title
bg-Cyrl: Заглавие

en: Title (Work)
bg-Cyrl: Заглавие (Произведение)

en: Title (Expression)
bg-Cyrl: Заглавие (като фраза)

en: Collective Title
bg-Cyrl: Общо заглавие

en: Name/Title
bg-Cyrl: Име/Заглавие

en: Name/Title (Work)
bg-Cyrl: Име/Заглавие(Произведение)

en: Name/Title (Expression)
bg-Cyrl: Име/Заглавие(като фраза)

en: Name/Collective Title
bg-Cyrl: Име/Общо заглавие

en: Topical Subject
bg-Cyrl: Предметна рубрика

en: Place and Date of Publication, Performance, Provenance, etc.
bg-Cyrl: Място и дата на публикуване, изпълнение, произход и др.

en: Form, Genre or Physical Characteristics
bg-Cyrl: Форма, жанр, физически характеристики

en: Default UNIMARC Standard Authority types:
bg-Cyrl: По подразбиране UNIMARC видове класификатори:

en: vocal a cappella music
bg-Cyrl: вокална акапелна музика

en: instrumental music
bg-Cyrl: инструментална музика

en: vocal and instrumental music
bg-Cyrl: вокална и инструментална музика

en: electroacoustic music
bg-Cyrl: електронна-акустична музика

en: mixed media music (electroacoustic and other media)
bg-Cyrl: смесено изпълнение на музика (електро-акустично и друго изпълнение)

en: undefined,variable
bg-Cyrl: недефиниран, променлив

en: other
bg-Cyrl: друг

en: cartographic tactile image
bg-Cyrl: картографска тактилно изображение

en: computer dataset
bg-Cyrl: набор от компютърни данни

en: computer program
bg-Cyrl: компютърна програма

en: cartographic dataset
bg-Cyrl: набор от картографски данни

en: cartographic three-dimensional form
bg-Cyrl: картографска триизмерна форма

en: cartographic image
bg-Cyrl: картографско изображение

en: cartographic moving image
bg-Cyrl: картографско движещо се изображение

en: cartographic tactile three-dimensional form
bg-Cyrl: картографска тактилна триизмерна форма

en: notated music
bg-Cyrl: нотирана музика

en: notated movement
bg-Cyrl: нотиран ритъм

en: performed music
bg-Cyrl: изпълнявана музика

en: sounds
bg-Cyrl: звуци

en: spoken word
bg-Cyrl: изказана дума

en: still image
bg-Cyrl: неподвижно изображение

en: tactile three-dimensional form
bg-Cyrl: тактилна триизмерна форма

en: tactile image
bg-Cyrl: тактилно изображение

en: tactile notated music
bg-Cyrl: тактилна нотна музика

en: tactile notated movement
bg-Cyrl: тактилно нотирано движение

en: tactile text
bg-Cyrl: тактилен текст

en: three-dimensional form
bg-Cyrl: триизмерна форма

en: two-dimensional moving image
bg-Cyrl: двуизмерно движещо се изображение

en: three-dimensional moving image
bg-Cyrl: триизмерно движещо се изображение

en: text
bg-Cyrl: текст

en: audio
bg-Cyrl: аудио

en: electronic
bg-Cyrl: електронен

en: microform
bg-Cyrl: микроформа

en: microscopic
bg-Cyrl: микроскопичен

en: projected
bg-Cyrl: планиран

en: stereographic
bg-Cyrl: стереографски

en: video
bg-Cyrl: видео

en: multiple media
bg-Cyrl: множество средства

en: unmediated
bg-Cyrl: немедииран

en: other media
bg-Cyrl: Други средства

en: computer
bg-Cyrl: компютър

en: unspecified
bg-Cyrl: неуточнен

en: Reproduction is not complete
bg-Cyrl: Възпроизвеждането не е пълно

en: Reproduction is complete
bg-Cyrl: Възпроизвеждането е пълно

en: undetermined
bg-Cyrl: неопределен

en: Acquisition framework
bg-Cyrl: Рамка за придобиване

en: Default UNIMARC bibligraphic framework in English.
bg-Cyrl: Библиографска рамка UNIMARC по подразбиране на английски език.

en: Withdrawn status
bg-Cyrl: Статус отчислен

en: Damaged status
bg-Cyrl: Статус повреден

en: Lost status
bg-Cyrl: Статус изгубен

en: Use restrictions
bg-Cyrl: Използвани ограничения

en: Date acquired
bg-Cyrl: Дата на придобиване

en: Copy number
bg-Cyrl: Номер на копие

en: Uniform resource identifier
bg-Cyrl: Универсален идентификатор на ресурси(URL)

en: Coded location qualifier
bg-Cyrl: Кодиран класификатор на местоположението

en: Koha itemnumber (autogenerated)
bg-Cyrl: Коха номер екземпляр (автоматично генерирано)

en: Source of acquisition
bg-Cyrl: Източник на комплектуване/придобиване

en: Home library
bg-Cyrl: Основна библиотека

en: Current library
bg-Cyrl: Текуща библиотека

en: Shelving location
bg-Cyrl: Местоположение на стелажите

en: Barcode
bg-Cyrl: Баркод

en: Cost, replacement price
bg-Cyrl: Цена за подмяна

en: Collection
bg-Cyrl: Колекция

en: Price effective from
bg-Cyrl: Цената е валидна от дата

en: Inventory number
bg-Cyrl: Инвентарен номер

en: Full call number
bg-Cyrl: Пълна сигнатура

en: Materials specified (bound volume or other part)
bg-Cyrl: Описвани материали (свързан том или друга част)

en: Date last checked out
bg-Cyrl: Дата на последно заемане

en: Checked out
bg-Cyrl: Заети

en: Not for loan
bg-Cyrl: Не е за заемане

en: Cost, normal purchase price
bg-Cyrl: Цена на придобиване

en: Shelving control number
bg-Cyrl: Контролен номер в класификацията (стилажа)

en: Total holds
bg-Cyrl: Общо резервации

en: Serial enumeration / chronology
bg-Cyrl: Серийно изброяване / хронология

en: Total checkouts
bg-Cyrl: Общо заемания

en: Total renewals
bg-Cyrl: Общо презаписвания

en: Date last seen
bg-Cyrl: Дата последно видян

en: Non-public note
bg-Cyrl: Служебна забележка

en: [Obsolete] Instruments or Voices for Ensembles
bg-Cyrl: [Отменен] Instruments or Voices for Ensembles

en: [Obsolete] Instruments or Voices for Soloists
bg-Cyrl: [Отменен] Instruments or Voices for Soloists

en: Institution to which the Field Applies
bg-Cyrl: Институция, за която се отнася областта

en: Number (ISBN)
bg-Cyrl: Номер (ISBN)

en: Terms of Availability and/or Price
bg-Cyrl: Условия за наличност и/или цена

en: Erroneous ISBN
bg-Cyrl: Грешен ISBN

en: Number (ISSN)
bg-Cyrl: Номер (ISSN)

en: ISSN-L or linking ISSN
bg-Cyrl: ISSN-L или свързващ ISSN

en: Cancelled ISSN-L
bg-Cyrl: Отменен ISSN-L

en: Cancelled ISSN
bg-Cyrl: Отменен ISSN

en: Erroneous ISSN or ISSN-L
bg-Cyrl: Грешен ISSN

en: Fingerprint System Code
bg-Cyrl: Системен код Фингерпринт

en: Fingerprint
bg-Cyrl: Пръстов отпечатък

en: Number (ISMN)
bg-Cyrl: Номер (ISMN)

en: Erroneous ISMN
bg-Cyrl: Грешен ISMN

en: Erroneous Article Identifier
bg-Cyrl: Грешен идентификатор на статия

en: Number (ISRN)
bg-Cyrl: Номер (ISRN)

en: Cancelled/Invalid/Erroneous ISRN
bg-Cyrl: Отменен/невалиден/Грешен ISRN

en: Number (ISRC)
bg-Cyrl: Номер (ISRC)

en: Terms of Availability and/or Price [Obsolete]
bg-Cyrl: Условия за наличност и/или цена [Остарели]

en: Country Code
bg-Cyrl: Код за страна

en: Erroneous number
bg-Cyrl: Грешен номер

en: Erroneous Number
bg-Cyrl: Грешен номер

en: System Control Number
bg-Cyrl: Системен контролен номер

en: Cancelled or Invalid Control Number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден контролен номер

en: System code for musical notation
bg-Cyrl: Системен код за музикални ноти

en: Erroneous CODEN
bg-Cyrl: Грешен CODEN

en: Terms of availability and/or price
bg-Cyrl: Условия за наличност и/или цена

en: Erroneous publisher's number
bg-Cyrl: Грешен издателски номер

en: Standard Number
bg-Cyrl: Стандартен номер

en: Additional codes following standard number or code
bg-Cyrl: Допълнителни кодове, вписани след стандартния номер или код

en: Erroneous Number or Code
bg-Cyrl: Грешен номер или код

en: Language of Text, Soundtrack etc.
bg-Cyrl: Езика на текст, звукозапис и т.н.

en: Language of Intermediate Text when Item is Not Translated from Original
bg-Cyrl: Езика на междинния превод на текста ако екземпляра не е преведен от оригинала

en: Language of Original Work
bg-Cyrl: Език на оригинала

en: Language of Summary
bg-Cyrl: Език на резюмето

en: Language of Contents Page
bg-Cyrl: Език на съдържанието

en: Language of Title Page if Different from Text
bg-Cyrl: Език на титулната страница ако тя се отличава от текста

en: Language of Title Proper if Not First Language of Text, Soundtrack, etc.
bg-Cyrl: Език на заглавието ако се отличава от основният език на текста саундтрака и т.н.

en: Language of Libretto, etc.
bg-Cyrl: Код за езика на либрето и под.

en: Language of Accompanying Material
bg-Cyrl: Език на съпроводителен материал

en: Language of Subtitles
bg-Cyrl: Езика на субтитри или надписи

en: Source of non-ISO code
bg-Cyrl: Източник на не-ISO код

en: Country of publication
bg-Cyrl: Страна на публикуване

en: Locality (non-ISO)
bg-Cyrl: Местоположение (не-ISO)

en: Locality (ISO)
bg-Cyrl: Местоположение (ISO)

en: Monograph Coded Data
bg-Cyrl: Монография Кодирани данни

en: Form of resource: Coded Data: Medium Designator
bg-Cyrl: Формат на ресурса: Кодирани данни: Средна обозначение

en: Continuing resource Coded Data
bg-Cyrl: Продължаващи издания кодирани данни

en: Coded Data - General
bg-Cyrl: Кодирани данни - Общи

en: Motion Picture Coded Data - Archival
bg-Cyrl: Кинофилм кодирани данни - архивни

en: Coded Data for Graphics
bg-Cyrl: Кодирани данни за графики

en: Coded Data for Three-Dimensional Artefacts and Realia
bg-Cyrl: Кодирани данни за триизмерни артефакти и реалии

en: Cartographic Material Coded Data (General)
bg-Cyrl: Картографски материал, кодирани данни (общи)

en: Cartographic Material Coded Data: Physical attributes (General)
bg-Cyrl: Картографски материал, кодирани данни: физически данни (общи)

en: Aerial Photography and Remote Sensing Coded Data: Physical Attributes
bg-Cyrl: Въздушна фотография и кодирани данни от дистанционно наблюдение: Физически атрибути

en: Type of Scale
bg-Cyrl: Вид мащаб

en: Constant Ratio Linear Horizontal Scale
bg-Cyrl: Постоянен линеен хоризонтален мащаб

en: Constant Ratio Linear Vertical Scale
bg-Cyrl: Постоянен линеен вертикален мащаб

en: Co-ordinates - Westernmost Longitude
bg-Cyrl: Координати - най-западната дължина

en: Co-ordinates - Easternmost Longitude
bg-Cyrl: Координати - най-източната дължина

en: Co-ordinates - Northernmost Latitude
bg-Cyrl: Координати - най-северната ширина

en: Co-ordinates - Southernmost Latitude
bg-Cyrl: Координати - най-южната ширина

en: Angular Scale
bg-Cyrl: Ъглов мащаб

en: Declination - Northern Limit
bg-Cyrl: Деклинация - северна граница

en: Declination - Southern Limit
bg-Cyrl: Деклинация - южна граница

en: Right ascension - Eastern Limits
bg-Cyrl: Ректасцензия – източна граница

en: Right ascension - Western Limits
bg-Cyrl: Ректасцензия – западна граница

en: Equinox
bg-Cyrl: Равноденствие

en: Epoch
bg-Cyrl: Епоха

en: Planet
bg-Cyrl: Планета

en: Character of Image
bg-Cyrl: Характер на изображението

en: Form of Cartographic Item
bg-Cyrl: Формат картографски материал

en: Presentation Technique for Photographic or Non-Photographic Image
bg-Cyrl: Начини на представяне на фотографически и не-фотографически изображения

en: Position of Platform for Photographic or Remote Sensing Image
bg-Cyrl: Позиция на платформата за фотографско или дистанционно изображение

en: Category of Satellite for Remote Sensing Image
bg-Cyrl: Категория сателит за изображение от дистанционно наблюдение

en: Name of Satellite for Remote Sensing Image
bg-Cyrl: Име на сателита за изображение от дистанционно наблюдение

en: Recording Technique for Remote Sensing Image
bg-Cyrl: Техника на записи за получаване на отдалечено изображение

en: Format of Notated Music
bg-Cyrl: Формат на нотирана музика

en: Literary Text Indicator (Non-Music Performance)
bg-Cyrl: Определител за литературен текст (за немузикално изпълнение)

en: Multiple Musical Format
bg-Cyrl: Множество музикални форми

en: Sound Recording Coded Data (General)
bg-Cyrl: Кодирани данни за звукозапис (общи)

en: Sound Recording Coded Data (Detail)
bg-Cyrl: Кодирани данни за звукозапис (детайли)

en: Key or mode of Musical Work
bg-Cyrl: Тоналността или такт на музикално произведение

en: Microform Coded Data Physical Attributes
bg-Cyrl: Кодирани данни за микроформи - физически характеристики

en: Spheroid
bg-Cyrl: Сфероид

en: Horizontal Datum
bg-Cyrl: Хоризонтална референтна стойност

en: Grid and Referencing System
bg-Cyrl: Координатна и референтна система

en: Overlapping and Referencing System
bg-Cyrl: Система за припокриване и наслагване

en: Secondary Grid and Referencing System
bg-Cyrl: Допълнителна система за припокриване и наслагване

en: Vertical Datum
bg-Cyrl: Вертикална референтна стойност

en: Unit of Measurement of Heighting
bg-Cyrl: Единица за измерване на височина

en: Contour Interval
bg-Cyrl: Интервал на действията

en: Supplementary Contour Interval
bg-Cyrl: Забележка за приложения

en: Unit of Measurement of Bathymetry
bg-Cyrl: Единица за батиметрично измерване на дълбочини

en: Bathymetric Interval
bg-Cyrl: Батиметричен интервал

en: Supplementary Bathymetric Interval
bg-Cyrl: Допълнителен батиметричен интервал

en: Coded Data for Electronic Resources
bg-Cyrl: Кодирани данни за електронни ресурси

en: Antiquarian Coded Data - General
bg-Cyrl: Антикварни кодирани данни - Общи

en: Institution and Copy to Which the Field Applies
bg-Cyrl: Институция и екземпляр, за която се отнася полето

en: Coded data - Copy specific attributes
bg-Cyrl: Кодирани данни за копиране на специфични атрибути

en: Binding specific characteristics
bg-Cyrl: Обвързващи специфични характеристики

en: Age
bg-Cyrl: Възраст

en: Binding State of Preservation code - specific
bg-Cyrl: Обвързващ код за състояние на съхранение - специфичен

en: Body of the Book Specific Characteristics
bg-Cyrl: Специфични характеристики на тялото на книгата

en: Body of the Book State of Preservation Code - specific
bg-Cyrl: Основният текст на кода за състоянието на съхранение на книгата – специфичен

en: Type of Performance Medium
bg-Cyrl: Вид инструмент за изпълнение

en: Instrument/Voice, Conductor, Other Performer or Device
bg-Cyrl: Инструмент/глас, диригент, друг изпълнител или средство за изпълнение

en: Type of Ensemble
bg-Cyrl: Вид ансамбъл

en: Group within Larger Ensemble
bg-Cyrl: Група като част от ансамбъл

en: Number of Parts
bg-Cyrl: Брой части

en: Number of Players
bg-Cyrl: Брой играчи

en: Type of performance medium
bg-Cyrl: Вид среда за изпълнение

en: Instrument or Voice Soloist
bg-Cyrl: Солист - инструмент или глас

en: Instrument or Voice Non-soloist, Conductor, Other Performer or Device, Not Included in an Ensemble
bg-Cyrl: Инструмент или глас - несолист, диригент, друг изпълнител или устройство, което не е включено в ансамбъла

en: Vocal or Instrumental Ensemble
bg-Cyrl: Вокален или инструментален ансамбъл

en: Instrument or Voice Non-soloist, Conductor, Other Performer or Device, Included in an Ensemble
bg-Cyrl: Инструмент или глас - не солист, диригент, друг изпълнител или устройство, включено в ансамбъла

en: Specific Instrument
bg-Cyrl: Специфичен инструмент

en: ISBD Content form Code
bg-Cyrl: ISBD Форма на съдържание

en: ISBD Content Qualification Code
bg-Cyrl: ISBD код за квалификация на съдържанието

en: Other Coding for Content Form
bg-Cyrl: Друго кодиране за форма на съдържание

en: ISBD Media Type Code
bg-Cyrl: Код за вида носителя ISBD

en: Other Coding for Media Type
bg-Cyrl: Друго кодиране за вид медия

en: Materials specified
bg-Cyrl: Описвани материали

en: Type of Carrier Code
bg-Cyrl: Вид код на оператора

en: Title Proper
bg-Cyrl: Точно заглавие

en: General Material Designation
bg-Cyrl: Общо обозначение на материала

en: Title Proper by Another Author
bg-Cyrl: Основно заглавие на произведение друг автор

en: Other Title Information
bg-Cyrl: Друго заглавие

en: First Statement of Responsibility
bg-Cyrl: Първи сведения за авторска отговорност

en: Subsequent Statement of Responsibility
bg-Cyrl: Последващо сведение за авторската отговорност

en: Number of a Part
bg-Cyrl: Номер на част

en: Name of a Part
bg-Cyrl: Име на част

en: Inclusive dates
bg-Cyrl: Датировка

en: Bulk dates
bg-Cyrl: Масови дати

en: Title page information following the title proper (for older monographic publications)
bg-Cyrl: Информация за заглавната страница след основното заглавие (за по-стари монографични публикации)

en: Volume Designation
bg-Cyrl: Информация за том

en: Language of Parallel Title Proper
bg-Cyrl: Език на паралелното заглавие

en: Content form
bg-Cyrl: Форма на съдържание

en: Content qualification
bg-Cyrl: Квалификация на съдържанието

en: Media type
bg-Cyrl: Вид носител

en: Issue Statement
bg-Cyrl: Сведения за изданиението

en: Parallel Edition Statement
bg-Cyrl: Заявление за паралелното издание

en: Statement of Responsibility Relating to Edition
bg-Cyrl: Сведение за отговорност, отнасяща се към изданието

en: Mathematical Data Statement
bg-Cyrl: Изявление за математически данни

en: Statement of scale
bg-Cyrl: Сведения за мащаб

en: Statement of projection
bg-Cyrl: Сведения за проекция

en: Statement of coordinates
bg-Cyrl: Сведения за координати

en: Right ascension and declination
bg-Cyrl: Ректасцензия и деклинация

en: Statement of equinox
bg-Cyrl: Сведения за равноденствие

en: Numbering: Dates and Volume Designations
bg-Cyrl: Номерация: дати и означения на томове

en: Source of Numbering Information
bg-Cyrl: Източник на информация за номериране

en: Printed Music Specific Statement
bg-Cyrl: Форма на представяне на нотен текст

en: Parallel Printed Music Specific Statement(s)
bg-Cyrl: Паралелна информация за формата на представяне на нотен текст

en: Place of Publication, Distribution, etc.
bg-Cyrl: Място на издаване, разпространение и проч.

en: Address of Publisher, Distributor, etc.
bg-Cyrl: Адрес на издателя, разпространителя и проч.

en: Name of Publisher, Distributor, etc.
bg-Cyrl: Име на издателя, разпространителя и проч.

en: Date of Publication, Distribution, etc.
bg-Cyrl: Дата на издаване, разпространение и проч.

en: Place of Manufacture
bg-Cyrl: Място на отпечатване/производство

en: Address of Manufacturer
bg-Cyrl: Адрес на печатницата

en: Name of Manufacturer
bg-Cyrl: Име на производителя

en: Date of Manufacture
bg-Cyrl: Дата на производство

en: Printing and/or publishing information transcribed as found in the main source of information
bg-Cyrl: Отпечатване и/или публикуване на информация, транскрибирана, която се намира в основния източник на информация

en: Printing and/or publishing information transcribed as found in the colophon
bg-Cyrl: Отпечатване и/или публикуване на информация, транскрибирана, която се намира в колофона

en: Place of Publication, Production, Distribution or Manufacture
bg-Cyrl: Място на издаване, продуциране, разпространение, изработка

en: Address of Publisher, Producer, Distributor or Manufacturer
bg-Cyrl: Адрес на издателя, разпространителя, дистрибутора или печатницата

en: Name of Publisher, Producer, Distributor or Manufacturer
bg-Cyrl: Име на издателя, продуцента, дистрибутора или производителя

en: Date of Publication, Production, Distribution or Manufacture or Copyright Notice
bg-Cyrl: Дата на издаване, разпространение, изработка и обявяване на авторското право

en: Printing and/or Publishing Information Transcribed as Found in the Main Source of Information
bg-Cyrl: Отпечатване и/или публикуване на информация, транскрибирана, която се намира в основния източник на информация

en: Printing and/or Publishing Information Transcribed as Found in the Colophon
bg-Cyrl: Отпечатване и/или публикуване на информация, транскрибирана, която се намира в колофона

en: Specific Material Designation and Extent of Item
bg-Cyrl: Специфично обозначение на материала и обхват на произведението

en: Materials and Technique display
bg-Cyrl: Показване на материали и техника

en: Other Physical Details
bg-Cyrl: Други физически данни

en: Dimensions
bg-Cyrl: Размери

en: Accompanying Material
bg-Cyrl: Съпроводителен материал

en: Series Title
bg-Cyrl: Заглавие на серията

en: Parallel Series Title
bg-Cyrl: Заглавие на паралелната серия

en: Statement of Responsibility
bg-Cyrl: Сведения за авторската отговорност

en: ISSN of Series
bg-Cyrl: ISSN серия

en: Language of Parallel Title
bg-Cyrl: Език на паралелно заглавие

en: Designation and extent of file
bg-Cyrl: Обозначение и размер на файла

en: File type
bg-Cyrl: Тип на файла

en: Encoding standard
bg-Cyrl: Стандарт на кодировката

en: Version of encoding standard
bg-Cyrl: Версия на стандарта за кодиране

en: Details of encoding standard
bg-Cyrl: Подробности за стандарта на кодиране

en: Resolution
bg-Cyrl: Разрешение

en: Regional encoding
bg-Cyrl: Кодиране по региони

en: Encoded bitrate
bg-Cyrl: Скорост на трансмисия

en: Organization
bg-Cyrl: Организация

en: Arrangement
bg-Cyrl: Аранжимент

en: Level
bg-Cyrl: Ниво

en: Carrier Type Designation
bg-Cyrl: Обозначаване на вид предназначение

en: Institution and Copy to Which Field Applies
bg-Cyrl: Институция, за която се отнася полето

en: Uniform Resource Identifier.
bg-Cyrl: Универсален идентификатор на ресурси (URI).

en: Action
bg-Cyrl: Действие

en: Action Identification
bg-Cyrl: Идентификация на действието

en: Time of Action
bg-Cyrl: Време на извършване на действието

en: Action Interval
bg-Cyrl: Интервал на действията

en: Contingency for Action
bg-Cyrl: Условия, необходими за извършване на действието

en: Authorisation
bg-Cyrl: Упълномощаване

en: Jurisdiction
bg-Cyrl: Юрисдикция

en: Method of Action.
bg-Cyrl: Метод на действие.

en: Site of Action
bg-Cyrl: Място на действие

en: Action Agent
bg-Cyrl: Деятел

en: Status
bg-Cyrl: Статус

en: Extent
bg-Cyrl: Обем

en: Type of Unit
bg-Cyrl: Вид мерна единица

en: Non-public Note
bg-Cyrl: Служебна забележка

en: Public Note
bg-Cyrl: Публична бележка

en: Name of source
bg-Cyrl: Име на използвания източник

en: Dates of Coverage
bg-Cyrl: Дати на покритие

en: Location within source
bg-Cyrl: Местонахождение в източника

en: Uniform Resource Identifier (URI)
bg-Cyrl: Универсален идентификатор на ресурси (URI)

en: International Standard Number
bg-Cyrl: Международен стандартен номер

en: Text of Unstructured Note
bg-Cyrl: Текст на неструктурирана бележка

en: Type of reproduction
bg-Cyrl: Вид репродукция

en: Place of reproduction
bg-Cyrl: Място на копиране

en: Agency Responsible for the Reproduction
bg-Cyrl: Агенция, отговорна за размножаването

en: Date of publication for the reproduction
bg-Cyrl: Дата на публикуване за възпроизвеждане

en: Physical description of the reproduction
bg-Cyrl: Физическо описание на репродукцията

en: Series statement for the reproduction
bg-Cyrl: Сведения за серията на копието

en: Completeness of the reproduction code
bg-Cyrl: Пълнота на кода за възпроизвеждане

en: Coverage of the reproduction
bg-Cyrl: Охват на изпълнение

en: Terms of access to the reproduction
bg-Cyrl: Условия за достъп

en: Note About Reproduction
bg-Cyrl: Бележка

en: URL of the reproduction
bg-Cyrl: URL

en: Date of consultation
bg-Cyrl: Дата на справката

en: ISSN of the reproduction
bg-Cyrl: ISSN репродукцията

en: ISBN of the reproduction
bg-Cyrl: ISBN репродукцията

en: Date when the URL in $u was found to be invalid
bg-Cyrl: Дата, когато URL-адрес в $u се оказва грешен

en: Frequency
bg-Cyrl: Честота

en: Dates of Frequency
bg-Cyrl: Дати на честота

en: Title of level 1 subdivision
bg-Cyrl: Заглавие на подвид от ниво 1

en: Title of level 2 subdivision
bg-Cyrl: Заглавие на подвид от ниво 2

en: Title of level 3 subdivision
bg-Cyrl: Заглавие на подвид от ниво 3

en: Title of level 4 subdivision
bg-Cyrl: Заглавие на подвид от ниво 4

en: Title of level 5 subdivision
bg-Cyrl: Заглавие на подвид от ниво 5

en: Title of level 6 subdivision
bg-Cyrl: Заглавие на подвид от ниво 6

en: Title of level 7 subdivision
bg-Cyrl: Заглавие на подвид от ниво 7

en: Title of level 8 subdivision
bg-Cyrl: Заглавие на подвид от ниво 8

en: Sequence of pages or first page of a subdivision
bg-Cyrl: Последователност от страници или първа страница от подраздел

en: Other information concerning a subdivision
bg-Cyrl: Друга информация относно подраздел

en: Dissertation or thesis details and type of degree
bg-Cyrl: Подробности за дисертацията и вид научна степен

en: Discipline of degree
bg-Cyrl: Научна степен дисциплина

en: Date of degree
bg-Cyrl: Дата на получаване на научна степен

en: Body granting the degree
bg-Cyrl: Орган, издаващ степента

en: Title of other edition of dissertation or thesis
bg-Cyrl: Заглавие на друго издание на дисертация или тезис

en: Text preceding or following the note
bg-Cyrl: Текст пред или след бележката

en: Preferred Citation
bg-Cyrl: Предпочитан метод за цитиране

en: Text of awards note
bg-Cyrl: Текст на бележката за награди

en: Name of award
bg-Cyrl: Име на наградата

en: Year of award
bg-Cyrl: Година на наградата

en: Country of award
bg-Cyrl: Държава на наградата

en: Identification of the Holder
bg-Cyrl: Идентификация на собственика

en: Control number
bg-Cyrl: Контролен номер

en: Funding Organization
bg-Cyrl: Финансираща организация

en: Program
bg-Cyrl: Програма

en: Project Number
bg-Cyrl: Номер на проекта

en: Project Name
bg-Cyrl: Име на проекта

en: Project Acronym
bg-Cyrl: Акроним на проекта

en: Source for Acquisition/Subscription Address
bg-Cyrl: Източник за придобиване/абонаментен

en: Stock Number
bg-Cyrl: Номер, даден от разпространителя

en: Medium
bg-Cyrl: Носител

en: Terms of Availability
bg-Cyrl: Условия за наличност

en: Terms governing access, use and reproduction
bg-Cyrl: Условия за достъп, използване и възпроизвеждане

en: Authorization
bg-Cyrl: Упълномощаване

en: Authorized users
bg-Cyrl: Упълномощени потребители

en: Bibliographic Record Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на библиографски запис

en: Koha number
bg-Cyrl: Номер на записа в Коха

en: Author
bg-Cyrl: Автор

en: Place of Publication
bg-Cyrl: Място на издаване

en: Date of Publication
bg-Cyrl: Дата на публикуване

en: Parallel title
bg-Cyrl: Паралелно заглавие

en: International Standard Music Number
bg-Cyrl: Международен стандартен номер за музика

en: Other title information.
bg-Cyrl: Друга информация за заглавието.

en: Physical description
bg-Cyrl: Физическа характеристика

en: International standard identifier for a work
bg-Cyrl: Международен стандартен идентификатор за произведение

en: International standard identifier for an expression
bg-Cyrl: Международен стандартен идентификатор за изрази

en: Series statement
bg-Cyrl: Сведения за серията (колекцията)

en: Volume Number
bg-Cyrl: Номер на том

en: International Standard Serial Number
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на серията

en: International Standard Book Number
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на книгата (ISBN)

en: Preferred access point
bg-Cyrl: Предпочитана точка за достъп

en: Language (when part of a heading)
bg-Cyrl: Език (когато е част от заглавие)

en: Miscellaneous Information
bg-Cyrl: Друга информация

en: Version (or Date of Version)
bg-Cyrl: Версия (или дата на версията)

en: Medium of Performance (for Music)
bg-Cyrl: Музикални инструменти/гласове

en: Numeric Designation (for Music)
bg-Cyrl: Цифрово обозначение (за музика)

en: Key (for Music)
bg-Cyrl: Ключ (за музика)

en: Additional Elements (for Music)
bg-Cyrl: Допълнителни елементи (за музика)

en: Collective Uniform Title
bg-Cyrl: Общо заглавие

en: Collective Uniform Subtitle
bg-Cyrl: Общо заглавие

en: Date of Publication, etc.
bg-Cyrl: Дата на издаване, разпространение и проч.

en: Language (when part of heading)
bg-Cyrl: Език (когато е част от заглавие)

en: Form Heading Proper
bg-Cyrl: Форми на под заглавието

en: Month and Day
bg-Cyrl: Месец и ден

en: Personal Name - Entry Element of Person
bg-Cyrl: Лично име - връзка с лицето

en: Personal Name - Part of Name Other than Entry Element Forename
bg-Cyrl: Лично име - Част от името, различна от въведеният елемент Име

en: Personal Name - Dates
bg-Cyrl: Лично име – дати

en: Personal Name Qualifier
bg-Cyrl: Определение на лично име

en: Title of Part
bg-Cyrl: Заглавие на част, том

en: Year
bg-Cyrl: Година

en: Numeration (Arabic)
bg-Cyrl: Номерация (арабски цифри)

en: Numeration (Roman)
bg-Cyrl: Номерация (римски цифри)

en: Institution in Locality
bg-Cyrl: Институция в населено място

en: Place in Locality
bg-Cyrl: Местност

en: Authority Entry Record Number
bg-Cyrl: Номер на записа на класификатор

en: Parallel Title
bg-Cyrl: Паралелно заглавие

en: Number of Part
bg-Cyrl: Номер на част

en: Name of Part
bg-Cyrl: Име на част

en: Volume or Dates associated with Title
bg-Cyrl: Том или дати, свързани със заглавието

en: Language of Title
bg-Cyrl: Език на заглавието

en: Half title
bg-Cyrl: Под заглавие

en: Added Title-page Title
bg-Cyrl: Добавено заглавие на заглавната страница

en: Variant Title
bg-Cyrl: Варианти на заглавието

en: Title proper, variant title or uniform title in standard modern spelling
bg-Cyrl: Заглавие, варианти на заглавие или унифицирано заглавие в стандартния съвременен правопис

en: Former Title Proper
bg-Cyrl: Предишно заглавие

en: Volumes or Dates of Former Title
bg-Cyrl: Томове или дати на публикуване на документа под предишното заглавие

en: ISSN of Former Title
bg-Cyrl: ISBN, предишно заглавие

en: Key Title
bg-Cyrl: Ключово заглавие

en: Qualifier
bg-Cyrl: Спецификатор

en: Volume or Dates Associated with Key Title
bg-Cyrl: Том или дати, свързани с ключово заглавие

en: Abbreviated Title
bg-Cyrl: Съкратено заглавие

en: Additional Title
bg-Cyrl: Допълнително заглавие

en: Other title information
bg-Cyrl: Друга информация за заглавието

en: Number of part
bg-Cyrl: Номер на част

en: Name of part
bg-Cyrl: Име на част

en: Translated Title
bg-Cyrl: Преведено заглавие

en: Language of Translated Title
bg-Cyrl: Езика на преведеното заглавие

en: Artificial title
bg-Cyrl: Изкуствено заглавие

en: Institution and Copy to which the Field Applies
bg-Cyrl: Институция и екземпляр, за която се отнася полето

en: Entry Element Name
bg-Cyrl: Име на въведен елемент

en: Arranged Statement (for Music)
bg-Cyrl: Подредено изявление (за музика)

en: Subject Category Entry Element Text
bg-Cyrl: Предметна рубрика

en: Subject Category Subdivision Code
bg-Cyrl: Предметна под рубрика

en: Subject Category Code
bg-Cyrl: Код за предметна рубрика

en: Subject Category Subdivision Text
bg-Cyrl: Предметна рубрика

en: Intermediate Political Jurisdiction
bg-Cyrl: Средно голяма политическа юрисдикция

en: State or Province etc.
bg-Cyrl: Щат, провинция или област и т.н.

en: Institution and Copy to which the field applies
bg-Cyrl: Институция и екземпляр, за която се отнася областта

en: Country (Nation State) or Larger Entity Country
bg-Cyrl: Държава (национална държава) или по-голяма единица

en: Building, vehicle, etc.
bg-Cyrl: Построяване, изразни средства и др.

en: Date 1
bg-Cyrl: Дата 1

en: Date 2
bg-Cyrl: Дата 2

en: Other geographic regions or features
bg-Cyrl: Други географски райони и обекти без юрисдикция

en: Extraterrestrial area
bg-Cyrl: Извънземна област

en: Make and Model of Machines
bg-Cyrl: Марка и модел на машината

en: Programming Languages
bg-Cyrl: Език за програмиране

en: Operating System
bg-Cyrl: Операционна система

en: Form
bg-Cyrl: Разновидност

en: Code
bg-Cyrl: Код

en: Subject Indicator Number
bg-Cyrl: Тема като предмет

en: String
bg-Cyrl: Низ

en: Reference Indicator Number
bg-Cyrl: Номер на референтен индикатор

en: Language of Terms
bg-Cyrl: Термин за език

en: Classification Record Number
bg-Cyrl: Класификационен номер на запис

en: Edition
bg-Cyrl: Издание

en: Class number
bg-Cyrl: Номер на класа

en: Book number
bg-Cyrl: Номер на книгата

en: Book Number
bg-Cyrl: Номер на книгата

en: Classification Subdivision
bg-Cyrl: Подразделение за класификация

en: Additions to Names Other than Dates
bg-Cyrl: Допълнения към име, различни от дати

en: International standard identifier for the name
bg-Cyrl: Международен стандартен индентификатор за имена

en: Part or Role played
bg-Cyrl: Изпълнена част или роля

en: Number of Meeting and/or Number of Part of Meeting
bg-Cyrl: Пореден номер на временен колектив и/или пореден номер на част от него

en: Part of Name Other than Entry Element and Inverted Element
bg-Cyrl: Част от името, различна от името в инверсна форма

en: Data Element
bg-Cyrl: Данни на елемента

en: Qualifications
bg-Cyrl: Класификации

en: Uniform title
bg-Cyrl: Унифицирано заглавие

en: Date of Transaction
bg-Cyrl: Дата на транзакция

en: Cataloguing Rules (Descriptive Conventions)
bg-Cyrl: Правила за каталогизиране (описателни конвенции)

en: Original Control Number
bg-Cyrl: Изходен контролен номер

en: ISSN Centre Code
bg-Cyrl: Код на центъра за ISSN

en: Text of note
bg-Cyrl: Текст на забележката

en: Code of Institution
bg-Cyrl: Код на институцията

en: Institution Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на институция

en: Sub-Location Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на подместоположение

en: Coded Location Qualifier (2 or 3 characters)
bg-Cyrl: Кодиран класификатор на местоположение (2 или 3 знака)

en: Non-coded Location Qualifier
bg-Cyrl: Некодиран класификатор на местоположението

en: Call Number Prefix
bg-Cyrl: Префикс на сигнатурата

en: Call Number
bg-Cyrl: Обади се на номер

en: Shelving Form of Title, Author, Author/Title
bg-Cyrl: Заглавие, име на автора, автор/заглавие (стилажна форма по което е организиран фонда)

en: Call Number Suffix
bg-Cyrl: Суфикс на сигнатурата

en: Item Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на екземпляра

en: Copy Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на копието

en: Copy Number
bg-Cyrl: Номер на копието

en: Non-public Note.
bg-Cyrl: Служебна бележка.

en: Link text
bg-Cyrl: Свързващ текст

en: Date and Hour of Consultation and Access
bg-Cyrl: Дата и час на консултация и достъп (Date and Hour of Consultation and Access)

en: Electronic Format Type
bg-Cyrl: Вид електронен формат

en: Tag of the Source Format Field
bg-Cyrl: Маркер на полето за изходен формат

en: Indicators and Subfields of the Source Format Field
bg-Cyrl: Индикатори и подполета на полето в изходният формат

en: Koha biblio number
bg-Cyrl: Koha biblio number - библиографски номер

en: Koha biblioitem number
bg-Cyrl: Koha biblioitem number - номер на екземпляр

en: Koha biblio creation date
bg-Cyrl: Дата на създаване на библиографският запис в Коха

en: Koha biblio modification date
bg-Cyrl: Дата на промяна на библиографският запис в Коха

en: Serial
bg-Cyrl: Периодика

en: Koha item type
bg-Cyrl: Коха видове библиотечни документи

en: Number of issues
bg-Cyrl: Брой издания

en: Koha issues (borrowed), all copies
bg-Cyrl: Коха (заети), всички екземпляри

en: Source of classification or shelving scheme
bg-Cyrl: Източник на класификационната схема

en: Koha normalized classification for sorting
bg-Cyrl: Коха нормализира класификацията за сортиране

en: Serial record
bg-Cyrl: Запис на периодично издание

en: Record Label
bg-Cyrl: Етикет на записа

en: International Standard Book Number (ISBN)
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на книгата (ISBN)

en: International Standard Serial Number (ISSN)
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на периодични издания (ISSN)

en: Fingerprint Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на антикварни книги

en: International Standard Music Number (ISMN)
bg-Cyrl: Международен стандартен номер за музика (ISMN)

en: Article Identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на екземпляр

en: International Standard Technical Report Number (ISRN)
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на технически доклад (ISRN)

en: Other Standard Identifier
bg-Cyrl: Друг стандартен идентификатор

en: National Bibliography Number
bg-Cyrl: Номер в националната библиография

en: Legal Deposit Number
bg-Cyrl: Номер на законния депозит

en: Government Publication Number
bg-Cyrl: Номер на правителствени издания

en: Other system persistent record identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на постоянен запис на друга система

en: CODEN (Serials)
bg-Cyrl: CODEN (Периодика)

en: Publisher's Number
bg-Cyrl: Издателски номер

en: Universal Product Code (UPC)
bg-Cyrl: Универсален продуктов код (UPC)

en: International Article Number (EAN)
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на серията (EAN)

en: Language of the Resource
bg-Cyrl: Език на ресурса

en: Country of Publication or Production
bg-Cyrl: Страна на издаване или създаване

en: Coded Data Field: Textual Material, Monographic
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Текстов материал, Монографичен

en: Coded Data Field: Textual Material - Physical Attributes
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Текстов материал - Физически характеристики

en: Coded Data Field: Continuing Resources
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Продължаващи издания

en: Coded Data Field: Visual Projections, Videorecordings and Motion Pictures
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: визуални проекции, видеозаписи и филми

en: Coded Data Fields: Visual Projections, Videorecordings and Motion Pictures
bg-Cyrl: Полета с кодирани данни: визуални проекции, видеозаписи и филми

en: Coded Data Field: Graphics
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Графика

en: Coded Data Field: Three-Dimensional Artefacts and Realia
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: триизмерни артефакти и реалии

en: Coded Data Field: Cartographic Materials - General
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Картографски материал - Общо

en: Coded Data Field: Cartographic Materials: Physical Attributes
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Картографски материал: Физически характеристики

en: Coded Data Field: Time Period of Item Content
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Период от време на съдържанието на екземпляра

en: Coded Data Field: Cartographic Resources - Scale and Co-Ordinates
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Картографски материал - Мащаб и координати

en: Coded Data Field: Cartographic Materials - Specific Material Designation Analysis
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Картографски материал - Анализ на специфичното обозначение на материала

en: Coded Data Field: Sound Recordings and Music
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Звукозаписи и музика

en: Coded Data Field: Sound Recordings - Physical Attributes
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Звукозаписи - Физически характеристики

en: Coded Data Field: Duration of Sound Recordings and Printed Music
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Продължителност на звукозаписите и нотните издания

en: Coded Data Field: Microforms - Physical Attributes
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Микроформи - Физически характеристики

en: Coded Data Field: Cartographic Materials: Geodetic, Grid and Vertical Measurement
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Картографски материал: Геодезически, координатни и вертикални измервания

en: Coded Data Field: Electronic Resources
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Електронни ресурси

en: Coded Data Field: Antiquarian - General
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Антиквар - Общо

en: Coded Data Field: Copy Specific Attributes
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Копиране на специфични атрибути

en: Coded Data Field: Medium of Performance [Obsolete]
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Среда на изпълнение[Остарял]

en: Coded Data Field: Medium of Performance
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Среда на изпълнение

en: Coded Data Field: content form
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: форма на съдържание

en: Coded Data Field: media type
bg-Cyrl: Поле за кодирани данни: вид медия

en: Coded Data Field: Type of Carrier
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Вид носител

en: Title and Statement of Responsibility
bg-Cyrl: Заглавие и сведения за авторската отговорност

en: Coded Data Field: Content Form
bg-Cyrl: Поле с кодирани данни: Форма на съдържание

en: Edition Statement
bg-Cyrl: Тираж

en: Material Specific Area: Cartographic Resources - Mathematical Data
bg-Cyrl: Специфична област на материала или вид ресурс: картографски ресурси - математически данни

en: Material Specific Area: Numbering of Continuing Resources
bg-Cyrl: Специфична област на материал или вид ресурс: серийни ресурси - номериране

en: Material Specific Area: Printed Music Specific Statement
bg-Cyrl: Конкретна област от материал или вид ресурс: музикални ресурси - форма на представяне на нотен текст

en: Publication, Distribution, etc.
bg-Cyrl: Публикуване, издаване, разпространение и проч.

en: Projected Publication Date
bg-Cyrl: Предвиждана дата на издаване

en: Production, Publication, Distribution, Manufacture statements
bg-Cyrl: Сведение за издаване, продуциране, разпространение, изработка

en: Physical Description
bg-Cyrl: Физическа характеристика

en: Series
bg-Cyrl: Серия

en: Material Specific Area: Electronic Resource Characteristics
bg-Cyrl: Специфична информационна област: Електронни ресурси

en: Digital File Characteristics
bg-Cyrl: Характеристики на цифров файл

en: Organization and Arrangement of Materials
bg-Cyrl: Организация и разположение на материалите

en: Carrier Type
bg-Cyrl: Тип носител

en: General Notes
bg-Cyrl: Общa бележка

en: Notes Pertaining to Identification Numbers
bg-Cyrl: Бележки относно идентификационните номера

en: Notes Pertaining to Coded Information
bg-Cyrl: Бележки относно кодирана информация

en: General Notes Pertaining to Descriptive Information
bg-Cyrl: Общи бележки, свързани с обща информация

en: Notes Pertaining to Title and Statement of Responsibility
bg-Cyrl: Бележки, свързани със заглавието и сведения за авторската отговорност

en: Notes Pertaining to Edition and Bibliographic History
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до изданието и библиографската история

en: Notes Pertaining to Publication, Distribution, etc.
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до публикуване, разпространение и др.

en: Notes Pertaining to Physical Description
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до физическа характеристика

en: Notes Pertaining to Series
bg-Cyrl: Бележки за серията

en: Notes Pertaining to Binding and Availability
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до обвързването (конволюти) и наличност

en: Notes Pertaining to Linking Fields
bg-Cyrl: Бележки, свързани с полета за връзки (Бележки за връзки към други произведения/публикации)

en: Notes Pertaining to Related Titles
bg-Cyrl: Бележки, свързани с взаимно свързани заглавия

en: Notes Pertaining to Subject Access
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до тематичен достъп

en: Notes Pertaining to Responsibility
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до сведения за авторската отговорност

en: Notes Pertaining to Material (Or Type of Publication) Specific Information
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до материала (или вид публикация) специфична информация

en: Note Relating to the Copy in Hand
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до особености на екземпляра

en: Provenance Note
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до произхода на екземпляра

en: Action Note
bg-Cyrl: Бележка за действие

en: Internal Bibliographies/Indexes Note
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до наличието на библиографии/указател

en: External Indexes/Abstracts/References Note
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до отделно публикувани индекси / резюмета / връзки, отразяващи каталогизирания ресурс

en: Credits Note (Projected and Video Material and Sound Recordings)
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до актьорите (прожектиран и видео материал и звукозаписи)

en: Cast Note (Projected and Video Material and Sound Recordings)
bg-Cyrl: Бележка за актьорите (прожектиран и видео материал и звукозаписи)

en: Original Version Note
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се за оригиналната версия

en: Reproduction Note
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до копието

en: Frequency Statement Note (Continuing Resources)
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се до периодичност (продължаващи издания)

en: Contents Note
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се за съдържание

en: Dissertation (Thesis) Note
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се за дисертация

en: Summary or Abstract
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се резюмета или реферати

en: Preferred Citation of Described Materials
bg-Cyrl: Предпочитания начин, по който се цитира описвания документ

en: Awards Note
bg-Cyrl: Бележка за награди

en: Location of Originals/ Reproductions
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се за място на съхранение на оригинала/ копие

en: Type of Electronic Resource Note
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се за електронен ресурс

en: System Requirements Note (Electronic Resources)
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се за системни изисквания (електронен ресурс)

en: Funding Information Note
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се за информация за финансирането

en: Acquisition Information Note
bg-Cyrl: Информация за закупуване

en: Notes on Information Service Policy
bg-Cyrl: Бележки, отнасящи се за политика за информационно обслужване

en: Subseries
bg-Cyrl: Под серия

en: Source of Excerpt or Offprint
bg-Cyrl: Източник на откъс или индивидуално препечатване

en: Excerpt or Offprint
bg-Cyrl: Откъс или индивидуално препечатване

en: Supplement
bg-Cyrl: Допълнение

en: Parent of Supplement
bg-Cyrl: Издание, за което се отнася допълнението

en: Issued with
bg-Cyrl: Издадено с

en: is Updated by
bg-Cyrl: се актуализира от

en: Updates
bg-Cyrl: Актуализирани

en: Continues
bg-Cyrl: Продължи

en: Continues in Part
bg-Cyrl: Продължава отчасти

en: Supersedes
bg-Cyrl: Заменен

en: Supersedes in Part
bg-Cyrl: Заменя частично

en: Absorbed
bg-Cyrl: Включено

en: Absorbed in Part
bg-Cyrl: Включено отчасти

en: Formed by Merger of
bg-Cyrl: Образувано от сливане на

en: Separated from
bg-Cyrl: Разделен от

en: Continued by
bg-Cyrl: Продължено от

en: Continued in Part by
bg-Cyrl: Продължено отчасти от

en: Superseded by
bg-Cyrl: Заместено от

en: Superseded in Part by
bg-Cyrl: Отменен отчасти от

en: Absorbed by
bg-Cyrl: Включено от

en: Absorbed in Part by
bg-Cyrl: Включено отчасти от

en: Split into
bg-Cyrl: Разделя се на

en: Merged with XXX to Form
bg-Cyrl: Слято с XXX в

en: Changed Back to
bg-Cyrl: Променено обратно на

en: Other Edition in the Same Medium
bg-Cyrl: Друго издание на [каталогизиран ресурс] на подобна носител

en: Other Edition in Another Medium
bg-Cyrl: Друго издание на [каталогизиран ресурс] на друг носител

en: Translated as
bg-Cyrl: Преведено като

en: Translation of
bg-Cyrl: Превод на

en: Other Edition, State or Impression in the Same Medium
bg-Cyrl: Друго издание, състояние или импресия на същия носител

en: Reproduced as
bg-Cyrl: Възпроизвежда се като

en: Set Level
bg-Cyrl: Набор

en: Subset Level
bg-Cyrl: Ниво на подмножество

en: Piece Level
bg-Cyrl: Ниво на физическа единица

en: Piece-Analytic Level
bg-Cyrl: Аналитично ниво

en: Item Reviewed
bg-Cyrl: Рецензиран, рецензиран ресурс

en: Also Bound with This Volume
bg-Cyrl: Също така подвързано към този том

en: Bound with
bg-Cyrl: Подвързано с

en: Other Related Works
bg-Cyrl: Други взаимно свързани произведения (ресурси)

en: Preferred Access Point
bg-Cyrl: Предпочитана точка за връзка

en: Collective Preferred Title
bg-Cyrl: Общо предпочитано заглавие

en: Preferred Conventional Heading
bg-Cyrl: Предпочитано общоприето заглавие

en: Preferred Access Point - Identification of a Work
bg-Cyrl: Предпочитана точка за връзка - Идентификация на произведение

en: Preferred Access Point - Identification of an Expression
bg-Cyrl: Предпочитана точка за връзка - Идентификация на фраза

en: Parallel Title Proper
bg-Cyrl: Паралелно заглавие

en: Half Title
bg-Cyrl: Част от заглавие

en: Cover Title
bg-Cyrl: Заглавие на корицата (корично заглавие)

en: Added Title-Page Title
bg-Cyrl: Добавено заглавие на заглавната страница

en: Caption Title
bg-Cyrl: Заглавие на надписите

en: Running Title
bg-Cyrl: Колонтитул (Работно заглавие)

en: Spine Title
bg-Cyrl: Заглавие на гръба [издание]

en: Other Variant Titles
bg-Cyrl: Други варианти на заглавието

en: Title in Standard Modern Spelling
bg-Cyrl: Заглавие в стандартен съвременен правопис

en: Former Title (Continuing Resources)
bg-Cyrl: Предишно заглавие (продължаващи ресурси)

en: Key Title (Continuing Resources)
bg-Cyrl: Ключово заглавие (продължаващи издания)

en: Abbreviated Title (Continuing Resources)
bg-Cyrl: Съкратено заглавие (Продължаващи издания)

en: Expanded Title
bg-Cyrl: Разширено заглавие

en: Additional Title Supplied by Cataloguer
bg-Cyrl: Допълнително заглавие, предоставено от каталогизатора

en: Translated Title Supplied by Cataloguer
bg-Cyrl: Превод на заглавие, преведено от каталогизатора

en: Section Title
bg-Cyrl: Заглавие на част

en: Artifical Title
bg-Cyrl: Изкуствено заглавие

en: Name / Preferred Access Point - Identification of a Work
bg-Cyrl: Име/Предпочитана точка за връзка - Идентификация на произведение

en: Name / Preferred Access Point - Identification of an Expression
bg-Cyrl: Име/Предпочитана точка за връзка - Идентификация на фраза

en: Personal Name Used as Subject
bg-Cyrl: Лично име като предмет

en: Corporate Body Name Used as Subject
bg-Cyrl: Название на организации като предмет

en: Family Name Used as Subject
bg-Cyrl: Фамилии като предмет

en: Name and Title Used as Subject
bg-Cyrl: Име и заглавие като предмет

en: Title Used as Subject
bg-Cyrl: Заглавие като предмет

en: Topical Name Used as Subject
bg-Cyrl: Актуално име, използвано като предмет

en: Geographical Name Used as Subject
bg-Cyrl: Топоним използван като предмет

en: Form, Genre or Physical Characteristics Heading
bg-Cyrl: Заглавие за форма, жанр или физически характеристики

en: Uncontrolled Subject Terms
bg-Cyrl: Ненормативна ключова дума

en: Subject Category (Provisional)
bg-Cyrl: Предметна рубрика (предварително)

en: Trademark Used as Subject
bg-Cyrl: Търговска марка, използвана като ключова дума

en: Hierarchical Geographical Name Used as Subject
bg-Cyrl: Йерархично географско име като предмет

en: Place and Date of Publication, Performance, etc.
bg-Cyrl: Място и дата на издаване, разпространение и проч.

en: Place and Date of Provenance
bg-Cyrl: Място и дата, свързани с историята на екземпляра

en: Technical Details Access (Electronic Resources) [Obsolete]
bg-Cyrl: Технически характеристики като точка за връзка (електронни ресурси) [Остарял]

en: Occupation
bg-Cyrl: Занятие/професия

en: Function
bg-Cyrl: Дейност, генерирала описваните документи

en: Time Period Code
bg-Cyrl: Код за времеви период

en: Dewey Decimal Classification
bg-Cyrl: Десетична класификация на Дюи

en: Library of Congress Classification
bg-Cyrl: Класификация на Конгресната библиотека на САЩ

en: Other Class Numbers
bg-Cyrl: Други клас номера

en: Personal Name - Primary Responsibility
bg-Cyrl: Лично име - основна отговорност

en: Personal Name - Alternative Responsibility
bg-Cyrl: Лично име - алтернативна отговорност

en: Personal Name - Secondary Responsibility
bg-Cyrl: Лично име - допълнителна отговорност

en: Personal Name - Provenance or Ownership
bg-Cyrl: Лично име - произход или притежание на екземпляра

en: Corporate Body Name - Primary Responsibility
bg-Cyrl: Име на организация – основна отговорност

en: Corporate Body Name - Alternative Responsibility
bg-Cyrl: Име на организация – алтернативна отговорност

en: Corporate Body Name - Secondary Responsibility
bg-Cyrl: Име на организация – допълнителна отговорност

en: Corporate Body Name - Provenance or Ownership
bg-Cyrl: Име на организация – произход или притежание на екземпляра

en: Family Name - Primary Responsibility
bg-Cyrl: Фамилия - основна отговорност

en: Family Name - Alternative Responsibility
bg-Cyrl: Фамилия - алтернативна отговорност

en: Family Name - Secondary Responsibility
bg-Cyrl: Фамилия - допълнителна отговорност

en: Family Name - Provenance or Ownership
bg-Cyrl: Фамилия - произход или притежание

en: Name - Entity Responsible
bg-Cyrl: Име - Отговорно лице

en: Uniform Conventional Heading for Legal and Religious Texts - Primary Responsibility
bg-Cyrl: Унифицирано конвенционално заглавие за правни и религиозни текстове - основна отговорност

en: Uniform Conventional Heading for Legal and Religious Texts - Alternative Responsibility
bg-Cyrl: Унифицирано конвенционално заглавие за правни и религиозни текстове - алтернативна отговорност

en: Uniform Conventional Heading for Legal and Religious Texts - Secondary Responsibility
bg-Cyrl: Унифицирано конвенционално заглавие за правни и религиозни текстове - допълнителна отговорност

en: National ISSN Centre
bg-Cyrl: Национален ISSN център

en: Holding Institution
bg-Cyrl: Институция, притежаваща документа

en: Location and Call Number
bg-Cyrl: Местоположение и сигнатура

en: Data Not Converted from Source Format
bg-Cyrl: Данните не могат да се конвертират от оригиналния формат

en: System Control Numbers (Koha)
bg-Cyrl: Системен контролен номер (Коха)

en: local dates
bg-Cyrl: Локални дати

en: ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
bg-Cyrl: ДОБАВЕНИ ВХОДНИ ЕЛЕМЕНТИ (KOHA)

en: Location and item information (Koha)
bg-Cyrl: Информация за местоположение и екземпляр (Koha)

en: Fast Add Framework
bg-Cyrl: Рамка за бързо добавяне

en: 'FA', a 'Fast Add' minimal UNIMARC framework suitable for ILL or on-the-fly cataloguing.
bg-Cyrl: 'FA', минимална рамка MARC 21 'Бързо каталогизиране', подходяща за ILL или каталогизиране в движение.
