Koha 23.11.09.000 - en to bg-Cyrl translation catalogue (1754 entries)

en: fixed length control field
bg-Cyrl: контролно поле с фиксирана дължина

en: control field
bg-Cyrl: контролно поле

en: Field link and sequence number
bg-Cyrl: Връзка към полето и пореден номер

en: LC control number
bg-Cyrl: Контролен номер на Конгресната библиотека на САЩ

en: Canceled/invalid LC control number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден Контролен номер на Конгресната библиотека на САЩ

en: Linkage
bg-Cyrl: Връзка

en: Control number of related bibliographic record
bg-Cyrl: Контролен номер на свързания библиографски запис

en: Source
bg-Cyrl: Източник

en: Record control number
bg-Cyrl: Контролен номер на записа

en: Canceled or invalid record control number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден контролен номер на записа

en: International Standard Book Number
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на книгата (ISBN)

en: Terms of availability
bg-Cyrl: Условия за наличност

en: Qualifying information
bg-Cyrl: Квалифицираща информация-допълнителна определяща информация

en: Canceled/invalid ISBN
bg-Cyrl: Отменен/невалиден номер ISBN

en: International Standard Serial Number
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на серията

en: Canceled ISSN-L
bg-Cyrl: Отменен ISSN-L

en: Incorrect ISSN
bg-Cyrl: Неточен номер ISSN

en: Canceled ISSN
bg-Cyrl: Отменен ISSN

en: Authority record control number or standard number
bg-Cyrl: Контролен номер на нормативния запис или стандартен номер

en: Real World Object URI
bg-Cyrl: URI

en: Standard number or code
bg-Cyrl: Стандартен номер или код

en: Additional codes following the standard number or code
bg-Cyrl: Допълнителни кодове, вписани след стандартния номер или код

en: Canceled/invalid standard number or code
bg-Cyrl: Отменен/невалиден стандартен номер или код

en: System code
bg-Cyrl: Системен код

en: Number of work
bg-Cyrl: Номер на произведението

en: Number of movement
bg-Cyrl: Номер на частта

en: Number of excerpt
bg-Cyrl: Номер на откъс

en: Caption or heading
bg-Cyrl: Заглавие

en: Role
bg-Cyrl: Партия

en: Clef
bg-Cyrl: Ключ

en: Voice/instrument
bg-Cyrl: Глас/инструмент

en: Key signature
bg-Cyrl: Код на сигнатура

en: Time signature
bg-Cyrl: Такт

en: Musical notation
bg-Cyrl: Музикална нотация

en: General note
bg-Cyrl: Общa забележка

en: Key or mode
bg-Cyrl: Тоналност или лад

en: Coded validity note
bg-Cyrl: Код за валидност

en: Text incipit
bg-Cyrl: Начало на литературен текст

en: Uniform Resource Identifier
bg-Cyrl: Универсален идентификатор на ресурси

en: Link text
bg-Cyrl: Свързващ текст

en: Public note
bg-Cyrl: Забележка за публиката/Публична бележка

en: Materials specified
bg-Cyrl: Описвани материали

en: Coordinates - westernmost longitude
bg-Cyrl: Координати - най-западната дължина

en: Coordinates - easternmost longitude
bg-Cyrl: Координати - най-източната дължина

en: Coordinates - northernmost latitude
bg-Cyrl: Координати - най-северната ширина

en: Coordinates - southernmost latitude
bg-Cyrl: Координати - най-южната ширина

en: Declination - northern limit
bg-Cyrl: Деклинация - северна граница

en: Declination - southern limit
bg-Cyrl: Деклинация - южна граница

en: Right ascension - eastern limit
bg-Cyrl: Ректасцензия – източна граница

en: Right ascension - western limit
bg-Cyrl: Ректасцензия – западна граница

en: Equinox
bg-Cyrl: Равноденствие

en: Distance from earth
bg-Cyrl: Разстояние от земята

en: G-ring latitude
bg-Cyrl: Ширина на периметъра

en: G-ring longitude
bg-Cyrl: Дължина на периметъра

en: Beginning date
bg-Cyrl: Начална дата

en: Ending date
bg-Cyrl: Крайна дата

en: Name of extraterrestrial body
bg-Cyrl: Име на извънземно тяло

en: System control number
bg-Cyrl: Контролен номер в системата

en: Canceled/invalid system control number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден контролен номер

en: Original cataloging agency
bg-Cyrl: Служба, която създава каталожния запис

en: Language of cataloging
bg-Cyrl: Език на каталожния запис

en: Transcribing agency
bg-Cyrl: Служба, която преобразува записа в друг формат

en: Modifying agency
bg-Cyrl: Служба, която модифицира записа

en: Description conventions
bg-Cyrl: Правила за описание

en: Subject heading/thesaurus conventions
bg-Cyrl: Система за предметни рубрики/тезаурус

en: Authentication code
bg-Cyrl: Код за автентичност на записа

en: Source of local code
bg-Cyrl: Източник на локален код

en: Geographic area code
bg-Cyrl: Код за географска зона

en: Local GAC code
bg-Cyrl: Местен код за географска зона

en: ISO code
bg-Cyrl: Код по ISO

en: Time period code
bg-Cyrl: Код за времеви период

en: Formatted 9999 B.C. through C.E. time period
bg-Cyrl: Форматирано изписване на период от 9999 г. пр.н.е. до наши дни

en: Formatted pre-9999 B.C. time period
bg-Cyrl: Форматирано изписване на времевия период отпреди 9999 г. пр.н.е

en: Source of date scheme
bg-Cyrl: Източник на датата схема

en: Birth date
bg-Cyrl: Рождена дата

en: Death date
bg-Cyrl: Дата на смъртта

en: Beginning or single date created
bg-Cyrl: Начална или единична дата на създаване

en: Ending date created
bg-Cyrl: Крайна дата на създаване

en: Single or starting date for aggregated content
bg-Cyrl: Езиков код на придружаващите преписи за аудиовизуални материали

en: Ending date for aggregated content
bg-Cyrl: Крайна дата за обобщено съдържание

en: Establishment date
bg-Cyrl: Дата на създаване

en: Termination date
bg-Cyrl: Дата на прекратяване

en: Start period
bg-Cyrl: Начало на периода

en: End period
bg-Cyrl: Последен период

en: Source of information
bg-Cyrl: Източник на информация

en: Institution to which field applies
bg-Cyrl: Институция, за която се отнася областта

en: Classification number
bg-Cyrl: Класификационен индекс

en: Item number
bg-Cyrl: Номер на екземпляра

en: Volumes/dates to which call number applies
bg-Cyrl: Томове/дати, библиотеки за които се отнася сигнатурата

en: Code source
bg-Cyrl: Източник на кода

en: Geographic classification area code
bg-Cyrl: Код за географска зона

en: Geographic classification subarea code
bg-Cyrl: Код за географска подзона

en: Populated place name
bg-Cyrl: Име на населено място

en: Classification number element-single number or beginning number of span
bg-Cyrl: Елемент на класификационния индекс-single number or beginning number of span

en: Classification number element-ending number of span
bg-Cyrl: Елемент на класификационния индекс-ending number of span

en: Explanatory term
bg-Cyrl: Пояснителен термин

en: Number source
bg-Cyrl: Източник на номера

en: Library to which class number applies
bg-Cyrl: Библиотеката, към която принадлежи класификационният индекс

en: LC classification number--Single number or beginning number of a range
bg-Cyrl: LC класификационен номер--Единичен номер или начален номер от диапазон

en: LC classification number--End number of a range
bg-Cyrl: LC класификационен номер--Последен номер от диапазон

en: NLM classification number--Single number or beginning number of a range
bg-Cyrl: NLM класификационен номер--Единичен номер или начален номер от диапазон

en: NLM classification number--End number of a range
bg-Cyrl: NLM класификационен номер--Последен номер от диапазон

en: Classification number element-single number or beginning of span
bg-Cyrl: Елемент на класификационния индекс-single number or beginning of span

en: Primary G0 character set
bg-Cyrl: Главна схема за кодиране на символи G0

en: Primary G1 character set
bg-Cyrl: Главна схема за кодиране на символи G1

en: Alternate G0 or G1 character set
bg-Cyrl: Алтернативен набор от символи G0 или G1

en: Subject category code
bg-Cyrl: Код за тематичната категория на каталогизирания документ

en: Subject category code subdivision
bg-Cyrl: Код за тематичната категория на каталогизирания документ

en: Subdivision usage
bg-Cyrl: Използване на подразделение

en: Type of entity term
bg-Cyrl: Вид термин за обекта

en: Type of entity code
bg-Cyrl: Вид код на обекта

en: Edition identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на изданието

en: Universal Decimal Classification number
bg-Cyrl: Класификационен индекс според Универсалната десетична класификация

en: Common auxiliary subdivision
bg-Cyrl: Общ определител

en: Edition number
bg-Cyrl: Поредност на изданието

en: Table sequence number for internal subarrangement or add table
bg-Cyrl: Таблица с поредни номера за вътрешна класификация или допълнителна таблица

en: Table identification-table number
bg-Cyrl: Идентификатор на таблици--Номер на таблицата

en: Classification scheme code
bg-Cyrl: Код от схемата за класификация

en: Edition title
bg-Cyrl: Заглавие на изданието

en: Source edition identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на изданието на източника

en: Language code
bg-Cyrl: Код за език на текста

en: Authorization
bg-Cyrl: Упълномощаване

en: Variations
bg-Cyrl: Разни

en: Call number
bg-Cyrl: Сигнатура

en: Canceled/invalid call number
bg-Cyrl: Отменена/невалидна сигнатура

en: Classification number element-Single number of beginning number of span
bg-Cyrl: Елемент на класификационния индекс-Single number of beginning number of span

en: Explanatory information
bg-Cyrl: Пояснителна информация

en: Document shelving number (CODOC)
bg-Cyrl: Номер на рафта за документи (CODOC)

en: Call number ; Classification number (OCLC) (R) ; Classification number, CALL (RLIN) (NR)
bg-Cyrl: Сигнатура ; Класификационен индекс (OCLC) (R) ; Класификационен индекс, CALL (RLIN) (NR)

en: Item number ; Local cutter number (OCLC) ; Book number/undivided call number, CALL (RLIN)
bg-Cyrl: Номер екземпляра ; Локален номер (OCLC) ; Книга номер/пълна сигнатура, CALL (RLIN)

en: Feature heading (OCLC)
bg-Cyrl: Заглавие на статията (OCLC)

en: Filing suffix (OCLC) ; Footnote, FNT (RLIN)
bg-Cyrl: Правило за попълване (OCLC) ; Бележка под линия, FNT (RLIN)

en: Output transaction history, HST (RLIN)
bg-Cyrl: История на транзакциите, HST (RLIN)

en: Output transaction instruction, INS (RLIN)
bg-Cyrl: История на изходните транзакции на ниво местоположение, LHST (RLIN)

en: Extra card control statement, EXT (RLIN)
bg-Cyrl: Допълнителен контрол на картата, EXT (RLIN)

en: Additional local notes, ANT (RLIN)
bg-Cyrl: Допълнителни местни бележки, ANT (RLIN)

en: Pathfinder code, PTH (RLIN)
bg-Cyrl: Намиране на път на ниво местоположение, LPTH (RLIN)

en: Field suppresion, FSP (RLIN)
bg-Cyrl: Потискане на полето, FSP (RLIN)

en: Volumes, VOL (RLIN)
bg-Cyrl: Томове, VOL (RLIN)

en: Date, VOL (RLIN)
bg-Cyrl: Дата, VOL (RLIN)

en: Classification number element--single number or beginning number of span
bg-Cyrl: Елемент на класификационния индекс--single number or beginning number of span

en: Classification number element--ending number of span
bg-Cyrl: Елемент на класификационния индекс--ending number of span

en: Table identification--table number
bg-Cyrl: Идентификатор на таблици--Номер на таблицата

en: Feature heading
bg-Cyrl: Заглавие на статията

en: Filing suffix
bg-Cyrl: Правило за попълване

en: Call number based on other classification scheme
bg-Cyrl: Сигнатура въз основа на друга схема за класификация

en: Personal name
bg-Cyrl: Лично име

en: Numeration
bg-Cyrl: Редно числително

en: Titles and other words associated with a name
bg-Cyrl: Звания и думи, свързани с автора

en: Dates associated with a name
bg-Cyrl: Дати, свързани с автора

en: Relator term
bg-Cyrl: Ключова дума за отношение

en: Date of a work
bg-Cyrl: Година на създаване на произведението

en: Miscellaneous information
bg-Cyrl: Друга информация

en: Medium
bg-Cyrl: Носител

en: Attribution qualifier
bg-Cyrl: ПРИПИСВА СЕ НА / ПРИЗНАНИЕ

en: Form subheading
bg-Cyrl: Подрубрика за жанра

en: Language of a work
bg-Cyrl: Език на произведението

en: Medium of performance for music
bg-Cyrl: Музикални инструменти/гласове

en: Number of part/section of a work
bg-Cyrl: Номер на поредна част от произведението

en: Arranged statement for music
bg-Cyrl: Сведения за аранжимента на музикално произведение

en: Name of part/section of a work
bg-Cyrl: Наименование на поредна част от произведението

en: Fuller form of name
bg-Cyrl: Пълна форма на името

en: Key for music
bg-Cyrl: Тоналност на музикално произведение

en: Version
bg-Cyrl: Версия

en: Title of a work
bg-Cyrl: Заглавие на произведение

en: Form subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за типа на изданието

en: General subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за гледната точка към темата

en: Chronological subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за хронологичните данни

en: Geographic subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за географските данни

en: Corporate name or jurisdiction name as entry element
bg-Cyrl: Колективен автор или юридическо име като основно описание/допълнително описание по серия

en: Subordinate unit
bg-Cyrl: Подчинена цялост

en: Location of meeting
bg-Cyrl: Място на провеждане на конференцията, семинара и други

en: Date of meeting or treaty signing
bg-Cyrl: Дата на конференцията, семинара и проч. или на подписването на договор

en: Number of part/section/meeting
bg-Cyrl: Номер на поредна част от произведението

en: Meeting name or jurisdiction name as entry element
bg-Cyrl: Название на временен колектив или юридическо име като основно описание

en: Number [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Номер [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Name of meeting following jurisdiction name entry element
bg-Cyrl: Название на временен колектив, което следва юридическо име като основно описание

en: Uniform title
bg-Cyrl: Унифицирано заглавие

en: Date of treaty signing
bg-Cyrl: Дата на подписване на договора

en: Date of treaty
bg-Cyrl: Дата на договора

en: General material designation
bg-Cyrl: Общо обозначение на материала

en: Language
bg-Cyrl: Език

en: Number of part or section/serial, thematic, or opus number
bg-Cyrl: Брой части или раздели/серии, теми или брой опуси

en: Arranged or arr. for music
bg-Cyrl: Подредени или доп. за музика

en: Part or section
bg-Cyrl: Част или раздел

en: General subject subdivision
bg-Cyrl: Подрубрика за гледната точка към темата

en: Period subject subdivision
bg-Cyrl: Разделяне на общи предмети

en: Place subject subdivision
bg-Cyrl: Разделяне на общи предмети

en: Collective title
bg-Cyrl: Общо заглавие

en: Named event
bg-Cyrl: Имено събитие

en: Location of named event
bg-Cyrl: Място на провеждане на конференцията, семинара и други

en: Date of named event
bg-Cyrl: Дата на провеждане на конференцията, семинара и други

en: Chronological term
bg-Cyrl: Дата

en: Topical term or geographic name entry element
bg-Cyrl: Основно описание – тема или топоним

en: Topical term following geographic name entry element
bg-Cyrl: Основно описание – тема, следваща топоним

en: Geographic name
bg-Cyrl: Топоним

en: Name following place as an entry element {OBSOLETE]
bg-Cyrl: Name following place as an entry element {ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Classification number--Single number or beginning number of span
bg-Cyrl: Класификационен индекс-Single number or beginning number of span

en: Classification number--Ending number of span
bg-Cyrl: Класификационен индекс--Ending number of span

en: Caption hierarchy
bg-Cyrl: Йерархия на надписите

en: Caption
bg-Cyrl: Подпис

en: Summary number span caption hierarchy
bg-Cyrl: Обобщена йерархия на заглавието на обхвата на номерата

en: Table identification
bg-Cyrl: Идентификатор за таблица

en: General explanatory index term
bg-Cyrl: Общ пояснителен индекс

en: General explanatory index term--Succeeding level
bg-Cyrl: Общ пояснителен индекс--Следващо ниво

en: Schedule identification
bg-Cyrl: Изпращане на известие

en: Genre/form term
bg-Cyrl: Жанр/разновидност

en: Medium of performance term
bg-Cyrl: Среден срок на изпълнение

en: Classification number referred to--Single number or beginning number of span
bg-Cyrl: Класификационен индекс посочен за--Single number or beginning number of span

en: Classification number referred to--Ending number of span
bg-Cyrl: Класификационен индекс посочен за--Ending number of span

en: Explanatory text
bg-Cyrl: Пояснителен текст

en: Table identification--Schedule [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Table identification--Schedule [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Heading referred to
bg-Cyrl: Споменато заглавие

en: Content type term
bg-Cyrl: Термин на вид съдържание

en: Content type code
bg-Cyrl: Код на вид съдържание

en: Source of term
bg-Cyrl: Източник на ключова дума

en: Format of notated music term
bg-Cyrl: Формат на нотиран музикален термин

en: Format of notated music code
bg-Cyrl: Формат на нотиран музикален код

en: Type of corporate body
bg-Cyrl: Вид на кодираната дата

en: Type of jurisdiction
bg-Cyrl: Вид възпроизвеждане

en: Other designation
bg-Cyrl: Друга част

en: Title of person
bg-Cyrl: Длъжност на лицето за контакт

en: Relationship
bg-Cyrl: Код за отношение-код на връзката

en: Place of birth
bg-Cyrl: Място на раждане

en: Place of death
bg-Cyrl: Място на смъртта

en: Associated country
bg-Cyrl: Свързана държава

en: Place of residence/headquarters
bg-Cyrl: Местоживеене/седалище

en: Other associated place
bg-Cyrl: Друго свързано място

en: Place of origin of work or expression
bg-Cyrl: Място на произход на произведението или изразяването

en: Relationship information
bg-Cyrl: Информация за връзката

en: Address
bg-Cyrl: Адрес

en: City
bg-Cyrl: Град

en: Intermediate jurisdiction
bg-Cyrl: Средно голяма политическа юрисдикция

en: Country
bg-Cyrl: Държава

en: Postal code
bg-Cyrl: Пощенски код

en: Electronic mail address
bg-Cyrl: Адрес на електронна поща

en: Field of activity
bg-Cyrl: Поле на дейност

en: Associated group
bg-Cyrl: Свързана група

en: Occupation
bg-Cyrl: Занятие/професия

en: Gender
bg-Cyrl: Пол

en: Type of family
bg-Cyrl: Вид на рода

en: Name of prominent member
bg-Cyrl: Име на виден член

en: Hereditary title
bg-Cyrl: Наследствена титла

en: Source of code
bg-Cyrl: Източник на код

en: Language term
bg-Cyrl: Термин за език

en: Fuller form of personal name
bg-Cyrl: По-пълна форма на лично име

en: Form of work
bg-Cyrl: Жанр

en: Other distinguishing characteristic
bg-Cyrl: Други определящи характеристики на произведението

en: Medium of performance
bg-Cyrl: Музикални инструменти/гласове

en: Soloist
bg-Cyrl: Солист

en: Doubling instrument
bg-Cyrl: Дублиращ инструмент

en: Number of ensembles of the same type
bg-Cyrl: Брой ансамбли от същия вид

en: Number of performers of the same medium
bg-Cyrl: Брой изпълнители

en: Alternative medium of performance
bg-Cyrl: Алтернативна среда на изпълнение

en: Total number of individuals performing alongside ensembles
bg-Cyrl: Общ брой лица, които се представят заедно с ансамбли

en: Total number of performers
bg-Cyrl: Общ брой на изпълнителите

en: Total number of ensembles
bg-Cyrl: Общ брой ансамбли

en: Note
bg-Cyrl: Бележка

en: Serial number
bg-Cyrl: Номер на серия

en: Opus number
bg-Cyrl: Номер на опус

en: Thematic index number
bg-Cyrl: Номер от тематичен списък

en: Thematic index code
bg-Cyrl: Код за тематичен индекс

en: Publisher associated with opus number
bg-Cyrl: Издател, асоцииран с номера на серия или на опус

en: Key
bg-Cyrl: Ключ

en: Audience term
bg-Cyrl: Термин за аудитория

en: Audience code
bg-Cyrl: Код на аудиторията

en: Demographic group term
bg-Cyrl: Термин на демографската група

en: Demographic group code
bg-Cyrl: Код на демографската група

en: Creator/contributor term
bg-Cyrl: Термин за създател / сътрудник

en: Creator/contributor code
bg-Cyrl: Код на създател / сътрудник

en: Time period of creation term
bg-Cyrl: Период на създаване

en: Control subfield
bg-Cyrl: Контролно подполе

en: Number {OBSOLETE]
bg-Cyrl: Номер {ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Classification element-Ending number of span
bg-Cyrl: Класификационен елемент-Последен номер на диапазон

en: Topic
bg-Cyrl: Тема

en: Dates of publication and/or sequential designation
bg-Cyrl: Дата на издаване и/или спецификация

en: Numbering peculiarities note
bg-Cyrl: Забележка за особеностите на номерирането

en: Institution/copy to which field applies
bg-Cyrl: Институцията/екземпляра, за която се отнася полето

en: Series numbering example
bg-Cyrl: Прост метод за номериране

en: Volumes/dates to which series numbering example applies
bg-Cyrl: Томове/дати, за които се отнася номерирането на серията

en: Place
bg-Cyrl: Място

en: Publisher/issuing body
bg-Cyrl: Издател/издателска компания

en: Volumes/dates to which place and publisher/issuing body apply
bg-Cyrl: Томове/дати, за които се отнасят мястото и издателят/издаващият орган

en: Series analysis practice
bg-Cyrl: Изключения от аналитичната практика

en: Exceptions to analysis practice
bg-Cyrl: Изключения от аналитичната практика

en: Volumes/dates to which analysis practice applies
bg-Cyrl: Томове/дати, за които се отнасят мястото и издателят

en: Series tracing practice
bg-Cyrl: Заглавие на серията

en: Volumes/dates to which tracing practice applies
bg-Cyrl: Томове/дати, за които се прилага проследяване

en: Series classification practice
bg-Cyrl: Дата на разсекретяване

en: Volumes/dates to which classification practice applies
bg-Cyrl: Томове/дати, за които се прилага класификацията

en: Title referred to
bg-Cyrl: Споменато заглавие

en: History reference
bg-Cyrl: Историческа справка

en: General explanatory reference
bg-Cyrl: Общ пояснителен индекс

en: Nonpublic general note
bg-Cyrl: Служебна обща бележка

en: Characters in nonroman alphabet
bg-Cyrl: Знаци от нелатинска азбука

en: Source citation
bg-Cyrl: Позоваване на източника

en: Information found
bg-Cyrl: Намерена информация

en: Bibliographic record control number
bg-Cyrl: Контролен номер на библиографския запис

en: Citation
bg-Cyrl: Цитат

en: Title
bg-Cyrl: Заглавие

en: Remainder of title
bg-Cyrl: Подзаглавни данни (Останалата част от заглавието)

en: Date
bg-Cyrl: Дата

en: Rule number(s) and additional information
bg-Cyrl: Номер(а) на правилото и допълнителна информация

en: Definition
bg-Cyrl: Дефиниция

en: Source of definition
bg-Cyrl: Източник на дефиниция

en: Biographical or historical data
bg-Cyrl: Биографична или историческа справка

en: Expansion
bg-Cyrl: Допълнителни данни

en: Heading or subdivision term
bg-Cyrl: Термин заглавие или подразделения

en: Classification number--Ending number of span [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: Класификационен индекс - Ending number of span [CLASSIFICATION FORMAT]

en: Subject heading or subdivision term
bg-Cyrl: Заглавие или термин на подразделение

en: Replacement authority record control number
bg-Cyrl: Контролен номер на запис на класификатор, заменил изтрит запис

en: Replacement heading
bg-Cyrl: Заместващо заглавие

en: Corresponding classification field
bg-Cyrl: Съответно поле за класификация

en: Source consulted and information found
bg-Cyrl: Източник за консултация и информация

en: Application history note
bg-Cyrl: Бележка за историята на приложението

en: Source of heading or term
bg-Cyrl: Източник на редна или ключова дума

en: Materials specified [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: Описвани материали [КЛАСИФИКАЦИОНЕН ФОРМАТ]

en: Location of event
bg-Cyrl: Място на събитието

en: Active date
bg-Cyrl: Времеви период

en: Index term
bg-Cyrl: Термин индекс

en: Index term--Succeeding level
bg-Cyrl: Индекс на термините - следващо ниво

en: Index term referred from
bg-Cyrl: Терминът индекс, посочен от

en: Example class number
bg-Cyrl: Примерен номер на клас

en: See also reference term
bg-Cyrl: Вижте също референтния термин

en: See also reference term--Succeeding level
bg-Cyrl: Вижте също референтния термин--Следващо ниво

en: Use reference term
bg-Cyrl: Използвайте референтен термин

en: Use reference term--Succeeding level
bg-Cyrl: Използвайте референтен термин - Следващо ниво

en: Material specified
bg-Cyrl: Описвани материали

en: Focus term
bg-Cyrl: Ключова дума за фокус

en: Non-focus term
bg-Cyrl: Друга ключова дума

en: Facet/hierarchy designation
bg-Cyrl: Обозначаване на аспекта/йерархията

en: Genre/form term as entry element
bg-Cyrl: Жанр/форма като елемент за въвеждане

en: Number where instructions are found--Single number or beginnning number of span
bg-Cyrl: Индекс, където се намират инструкциите – единичен номер или първи номер от диапазон

en: Base number
bg-Cyrl: Базов номер

en: Divided like number
bg-Cyrl: Разделено като число

en: Facet designator
bg-Cyrl: Фасетен обозначител

en: Negative example class number
bg-Cyrl: Отрицателен примерен номер на клас

en: Root number
bg-Cyrl: Основен номер

en: Other classification number
bg-Cyrl: Друг класификационен индекс

en: Medium of performance term as entry element
bg-Cyrl: Срок на изпълнение като входен елемент

en: Table number
bg-Cyrl: Номер

en: Manual note
bg-Cyrl: Бележка в ръководство

en: Number where instructions are found
bg-Cyrl: Номер, където се намират инструкциите

en: See reference
bg-Cyrl: Връзка към асоциация

en: Rule number
bg-Cyrl: Номер на изданието

en: Number where instructions are found--Single number or beginning number of span
bg-Cyrl: Индекс, където се намират инструкциите – единичен номер или първи номер от диапазон

en: Number where instructions are found--Ending number of span
bg-Cyrl: Номер, където се намират инструкциите--Последен номер от диапазон

en: Digits added from classification number in schedule or external table
bg-Cyrl: Цифри, добавени от класификационен индекс от схема или външна таблица

en: Digits added from internal subarrangement or add table
bg-Cyrl: Цифри, добавени от вътрешна класификация или допълнителна таблица

en: Number being analyzed
bg-Cyrl: Индексът, който се анализира

en: Number in internal subarrangement or add table where instructions are found
bg-Cyrl: Индексът във вътрешната класификация или допълнителната таблица, където се намират инструкциите

en: Table identification--Internal subarrangement or add table
bg-Cyrl: Идентификатор на таблици – вътрешна класификация или допълнителна таблица

en: Secondary table of applicability
bg-Cyrl: Допълнителна таблица на приложимостта

en: Type of division
bg-Cyrl: Вид разделяне

en: Topic used as example of citation and preference order instruction
bg-Cyrl: Темата се използва като пример за инструкция за цитиране и ред на предпочитанията

en: Exception to table of preference
bg-Cyrl: Изключение от таблицата на предпочитанията

en: Table identification--Table number
bg-Cyrl: Идентификатор на таблици--Номер на таблицата

en: Access method
bg-Cyrl: Метод за достъп

en: Access status
bg-Cyrl: Състояние на достъп

en: Host name
bg-Cyrl: Име на сървъра/хоста

en: Access number
bg-Cyrl: Номер за достъп

en: Compression information
bg-Cyrl: Информация за компресиране

en: Path
bg-Cyrl: Път

en: Electronic name
bg-Cyrl: Електронно име

en: Processor of request
bg-Cyrl: Заявител

en: Instruction
bg-Cyrl: Инструкция

en: Bits per second
bg-Cyrl: Битове в секунда

en: Password
bg-Cyrl: Парола

en: Logon
bg-Cyrl: Вписване в системата

en: Contact for access assistance
bg-Cyrl: Контакт за помощ за достъпа

en: Name of location of host
bg-Cyrl: Местоположение на сървъра

en: Operating system
bg-Cyrl: Операционна система

en: Port
bg-Cyrl: Порт

en: Electronic format type
bg-Cyrl: Електронен формат

en: Settings
bg-Cyrl: Настройки

en: File size
bg-Cyrl: Размер на файл

en: Terminal emulation
bg-Cyrl: Терминален емулатор

en: Hours access method available
bg-Cyrl: Часове на наличен достъп

en: Nonpublic note
bg-Cyrl: Служебна бележка

en: Generation process
bg-Cyrl: Процес на формиране

en: Confidence value
bg-Cyrl: Конфидециална стойност

en: Generation date
bg-Cyrl: Дата на формиране

en: Generation agency
bg-Cyrl: Агенция за преобразуване

en: Validity end date
bg-Cyrl: Валидна крайна дата

en: Conversion process
bg-Cyrl: Процес на преобразуване

en: Conversion date
bg-Cyrl: Дата на преобразуване

en: Identifier of source metadata
bg-Cyrl: Идентификатор на изходните метаданни

en: Conversion agency
bg-Cyrl: Агенция за преобразуване

en: Matching information
bg-Cyrl: Съвпадаща информация

en: Status of matching and its checking
bg-Cyrl: Състояние на съвпадението и проверка му

en: Koha auth type
bg-Cyrl: Вид разрешение за Koha

en: LEADER
bg-Cyrl: ЛИДЕР

en: CONTROL NUMBER
bg-Cyrl: КОНТРОЛЕН НОМЕР НА ЗАПИСА

en: CONTROL NUMBER IDENTIFIER
bg-Cyrl: КОД НА ОРГАНИЗАЦИЯТА, ДАВAЩА КОНТРОЛЕН НОМЕР

en: DATE AND TIME OF LATEST TRANSACTION
bg-Cyrl: ДАТА И ЧАС НА ПОСЛЕДНА ПРОМЯНА НА ЗАПИСА

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS
bg-Cyrl: ДАННИ С ФИКСИРАНА ДЪЛЖИНА

en: LIBRARY OF CONGRESS CONTROL NUMBER
bg-Cyrl: КОНТРОЛЕН НОМЕР НА КОНГРЕСНАТА БИБЛИОТЕКА НА САЩ

en: LINK TO BIBLIOGRAPHIC RECORD FOR SERIAL OR MULTIPART ITEM
bg-Cyrl: ВРЪЗКА КЪМ БИБЛИОГРАФСКИ ЗАПИС ЗА СЕРИЯ ИЛИ МНОГОТОМОВ БИБЛИОТЕЧЕН ДОКУМЕНТ

en: NATIONAL BIBLIOGRAPHIC AGENCY CONTROL NUMBER
bg-Cyrl: КОНТРОЛЕН НОМЕР ОТ НАЦИОНАЛНАТА БИБЛИОГРАФСКА АГЕНЦИЯ

en: INTERNATIONAL STANDARD BOOK NUMBER
bg-Cyrl: МЕЖДУНАРОДЕН СТАНДАРТЕН НОМЕР НА КНИГАТА (ISBN)

en: INTERNATIONAL STANDARD SERIAL NUMBER
bg-Cyrl: МЕЖДУНАРОДЕН СТАНДАРТЕН НОМЕР ПЕРИОДИЧНО ИЗДАНИЕ

en: OTHER STANDARD IDENTIFIER
bg-Cyrl: ДРУГИ СТАНДАРТНИ НОМЕРА И КОДОВЕ

en: MUSICAL INCIPITS INFORMATION
bg-Cyrl: ИДЕНТИФИКАТОР ЗА НОТИ И МУЗИКА

en: CODED CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
bg-Cyrl: КОДИРАНИ МАТЕМАТИЧЕСКИ ДАННИ ЗА КАРТОГРАФСКИ МАТЕРИАЛИ

en: SYSTEM CONTROL NUMBER
bg-Cyrl: КОНТРОЛЕН НОМЕР В СИСТЕМАТА

en: CATALOGING SOURCE
bg-Cyrl: ИЗТОЧНИК НА КАТАЛОЖНИЯ ЗАПИС

en: AUTHENTICATION CODE
bg-Cyrl: КОД ЗА АВТЕНТИЧНОСТ НА ЗАПИСА

en: GEOGRAPHIC AREA CODE
bg-Cyrl: КОД ЗА ГЕОГРАФСКА ЗОНА

en: TIME PERIOD OF HEADING
bg-Cyrl: ВРЕМЕВИ ПЕРИОД

en: SPECIAL CODED DATES
bg-Cyrl: СПЕЦИАЛНИ КОДИРАНИ ДАТИ

en: LIBRARY OF CONGRESS CALL NUMBER
bg-Cyrl: СИГНАТУРА НА КОНГРЕСНАТА БИБЛИОТЕКА НА САЩ

en: GEOGRAPHIC CLASSIFICATION
bg-Cyrl: ГЕОГРАФСКА КЛАСИФИКАЦИЯ

en: LC CLASSIFICATION NUMBER
bg-Cyrl: LC КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР

en: LIBRARY AND ARCHIVES CANADA CALL NUMBER
bg-Cyrl: СИГНАТУРА НА БИБЛИОТЕКА И АРХИВИ НА КАНАДА

en: LC CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED IN CANADA [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: LC CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED IN CANADA [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: NATIONAL LIBRARY OF MEDICINE CALL NUMBER
bg-Cyrl: СИГНАТУРА НА НАЦИОНАЛНАТА МЕДИЦИНСКА БИБЛИОТЕКА НА САЩ

en: NLM CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED BY NLM [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: NLM CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED BY NLM [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: OTHER CLASSIFICATION NUMBER
bg-Cyrl: ДРУГ КЛАСИФИКАЦИОНЕН ИНДЕКС

en: CHARACTER SETS PRESENT
bg-Cyrl: ИЗПОЛЗВАНИ СХЕМИ ЗА КОДИРАНЕ НА СИМВОЛИ

en: NLM CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED IN CANADA [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: NLM CLASSIFICATION NUMBER ASSIGNED IN CANADA [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: NATIONAL AGRICULTURAL LIBRARY CALL NUMBER
bg-Cyrl: СИГНАТУРА НА НАЦИОНАЛНАТА СЕЛСКОСТОПАНСКА БИБЛИОТЕКА НА САЩ

en: SUBJECT CATEGORY CODE
bg-Cyrl: КОД ЗА ТЕМАТИЧНАТА КАТЕГОРИЯ НА КАТАЛОГИЗИРАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: SUBDIVISION USAGE
bg-Cyrl: ИЗПОЛЗВАНЕ НА ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: TYPE OF ENTITY
bg-Cyrl: ИМЕ НА РАЗДЕЛ

en: UNIVERSAL DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
bg-Cyrl: КЛАСИФИКАЦИОНЕН ИНДЕКС СПОРЕД УНИВЕРСАЛНАТА ДЕСЕТИЧНА КЛАСИФИКАЦИЯ

en: DEWEY DECIMAL CALL NUMBER
bg-Cyrl: Сигнатура според Десетичната класификация на М. Дюи

en: DEWEY DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
bg-Cyrl: КЛАСИФИКАЦИОНЕН ИНДЕКС СПОРЕД ДЕСЕТИЧНАТА КЛАСИФИКАЦИЯ НА М. ДЮИ

en: CLASSIFICATION SCHEME AND EDITION [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: КЛАСИФИКАЦИОННА СХЕМА И ИЗДАНИЕ [КЛАСИФИКАЦИОНЕН ФОРМАТ]

en: GOVERNMENT DOCUMENT CALL NUMBER
bg-Cyrl: ПРАВИТЕЛСТВЕН ДОКУМЕНТ СИГНАТУРА

en: GOVERNMENT DOCUMENT CLASSIFICATION NUMBER
bg-Cyrl: КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР НА ПРАВИТЕЛСТВЕНО ИЗДАНИЕ

en: DOCUMENT SHELVING NUMBER (CODOC) [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: DOCUMENT SHELVING NUMBER (CODOC) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: LOCAL CALL NUMBER (SERIES) [OBSOLETE]; LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CALL NUMBER (OCLC); LOCAL CALL NUMBER (RLIN)
bg-Cyrl: LOCAL CALL NUMBER (SERIES) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]; LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CALL NUMBER (OCLC); LOCAL CALL NUMBER (RLIN)

en: LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CLASSIFICATION NUMBER (OCLC); LOCAL CLASSIFICATION NUMBER (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛЕН КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР LC-ВИД (OCLC); ЛОКАЛЕН КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР (RLIN)

en: LOCALLY ASSIGNED DEWEY CALL NUMBER (OCLC)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНА СИГНАТУРА КОД НА ДЮИ (OCLC)

en: LOCALLY ASSIGNED DEWEY CLASSIFICATION NUMBER (OCLC)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНО КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР НА ДЮИ (OCLC)

en: LOCALLY ASSIGNED NLM-TYPE CALL NUMBER (OCLC)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНА СИГНАТУРА NLM-ВИД (OCLC)

en: LOCALLY ASSIGNED NLM-TYPE CLASSIFICATION NUMBER (OCLC)
bg-Cyrl: ЛОКАЛЕН КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР NLM-ВИД (OCLC)

en: OTHER CLASSIFICATION SCHEMES (OCLC)
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДРУГО ИЗДАНИЕ

en: LOCAL FREE-TEXT CALL NUMBER (OCLC)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНО СВОБОДЕН ТЕКСТ-СИГНАТУРА (OCLC)

en: HEADING--PERSONAL NAME
bg-Cyrl: --ИМЕ НА ЛИЦЕ

en: HEADING--CORPORATE NAME
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ИМЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ

en: HEADING--MEETING NAME
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ИМЕ НА СРЕЩАТА

en: HEADING--UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ЕДИНСТВЕНО ЗАГЛАВИЕ

en: UNIFORM TITLE [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: COLLECTIVE TITLE [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: COLLECTIVE TITLE [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: HEADING--NAMED EVENT
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--НАЗВАНО СЪБИТИЕ

en: HEADING--CHRONOLOGICAL TERM
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ХРОНОЛОГИЧЕН ТЕРМИН

en: HEADING--TOPICAL TERM
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ТЕМАТИЧЕН ТЕРМИН

en: HEADING--GEOGRAPHIC NAME
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ГЕОГРАФСКО ИМЕ

en: CLASSIFICATION NUMBER [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР [КЛАСИФИКАЦИОНЕН ФОРМАТ]

en: GENERAL EXPLANATORY INDEX TERM [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ОБЩО ОБЯСНИТЕЛЕН ИНДЕКС ТЕРМИН [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: HEADING--GENRE/FORM TERM
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ТЕРМИН ЖАНР/ФОРМА

en: HEADING-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ-СРЕДЕН СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ

en: HEADING--GENERAL SUBDIVISION
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ОБЩ ПОДРАЗДЕЛ

en: HEADING--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ГЕОГРАФСКО РАЗДЕЛЕНИЕ

en: HEADING--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ХРОНОЛОГИЧЕСКО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: HEADING--FORM SUBDIVISION
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ--ПОДРАЗДЕЛ НА ФОРМАТА

en: COMPLEX SEE REFERENCE [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: КОМПЛЕКС ВИЖТЕ РЕФЕРЕНЦИЯ [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: COMPLEX SEE REFERENCE--SUBJECT
bg-Cyrl: КОМПЛЕКСНИ ПРЕПРАТКИ 'ВИЖ'--ПРЕДМЕТ

en: CONTENT TYPE
bg-Cyrl: ВИД НА КАТАЛОГИЗИРАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: FORMAT OF NOTATED MUSIC
bg-Cyrl: ФОРМАТ ЗА НОТИРАНА МУЗИКА

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: КОМПЛЕКС ВИЖТЕ СЪЩО СПРАВКА [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE--SUBJECT
bg-Cyrl: КОМПЛЕКСНИ ПРЕПРАТКИ 'ВИЖ И'--ПРЕДМЕТ

en: OTHER ATTRIBUTES OF PERSON OR CORPORATE BODY
bg-Cyrl: ДРУГ КЛАСИФИКАЦИОНЕН ИНДЕКС

en: ASSOCIATED PLACE
bg-Cyrl: АСОЦИИРАНО МЯСТО

en: ADDRESS
bg-Cyrl: АДРЕС

en: FIELD OF ACTIVITY
bg-Cyrl: СФЕРА НА ДЕЙНОСТ

en: ASSOCIATED GROUP
bg-Cyrl: АСОЦИИРАНА ГРУПА

en: OCCUPATION
bg-Cyrl: ЗАНЯТИЕ/ПРОФЕСИЯ

en: GENDER
bg-Cyrl: ПОЛ

en: FAMILY INFORMATION
bg-Cyrl: СЕМЕЙНА ИНФОРМАЦИЯ

en: ASSOCIATED LANGUAGE
bg-Cyrl: АСОЦИИРАН ЕЗИК

en: FULLER FORM OF PERSONAL NAME
bg-Cyrl: ПЪЛНА ФОРМА НА ЛИЧНО ИМЕ

en: FORM OF WORK
bg-Cyrl: ЖАНР

en: OTHER DISTINGUISHING CHARACTERISTICS OF WORK OR EXPRESSION
bg-Cyrl: ДРУГИ ОПРЕДЕЛЯЩИ ХАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВЕДЕНИЕТО

en: MEDIUM OF PERFORMANCE
bg-Cyrl: МУЗИКАЛНИ ИНСТРУМЕНТИ/ГЛАСОВЕ

en: NUMERIC DESIGNATION OF MUSICAL WORK
bg-Cyrl: НОМЕР НА МУЗИКАЛНО ПРОИЗВЕДЕНИЕ

en: KEY
bg-Cyrl: ТОНАЛНОСТ

en: AUDIENCE CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ХАРАКТЕРИСТИКИ НА АУДИТОРИЯТА

en: CREATOR/CONTRIBUTOR CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ХАРАКТЕРИСТИКИ НА СЪЗДАТЕЛ/ДАРИТЕЛ

en: TIME PERIOD OF CREATION
bg-Cyrl: ВРЕМЕВИ СРОК НА СЪЗДАВАНЕ

en: SEE FROM TRACING--PERSONAL NAME
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ЛИЧНО ИМЕ

en: SEE FROM TRACING--CORPORATE NAME
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ

en: SEE FROM TRACING--MEETING NAME
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--НАЗВАНИЕ НА ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ

en: SEE FROM TRACING--UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ

en: SEE FROM TRACING-NAMED EVENT
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ-СЪБИТИЕ

en: SEE FROM TRACING--CHRONOLOGICAL TERM
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ХРОНОЛОГИЧЕН ТЕРМИН

en: SEE FROM TRACING--TOPICAL TERM
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ТЕМА

en: SEE FROM TRACING--GEOGRAPHIC NAME
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ТОПОНИМ

en: INVALID NUMBER TRACING [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА НЕВАЛИДЕН НОМЕР [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: SEE FROM TRACING--GENRE/FORM TERM
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ЖАНР/ФОРМА

en: SEE FROM TRACING-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--СРЕДЕН СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ

en: SEE FROM TRACING--GENERAL SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ОСНОВНО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SEE FROM TRACING--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ГЕОГРАФСКО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SEE FROM TRACING--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ХРОНОЛОГИЧЕСКО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SEE FROM TRACING--FORM SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВИЖ ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ВИД НА ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SEE ALSO FROM TRACING--PERSONAL NAME
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ЛИЧНО ИМЕ

en: SEE ALSO FROM TRACING--CORPORATE NAME
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ

en: SEE ALSO FROM TRACING--MEETING NAME
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--НАЗВАНИЕ НА ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ

en: SEE ALSO FROM TRACING--UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ

en: SEE ALSO FROM TRACING-NAMED EVENT
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ-СЪБИТИЕ

en: SEE ALSO FROM TRACING--CHRONOLOGICAL TERM
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ХРОНОЛОГИЧЕН ТЕРМИН

en: SEE ALSO FROM TRACING--TOPICAL TERM
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ТЕМА

en: SEE ALSO FROM TRACING--GEOGRAPHIC NAME
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ТОПОНИМ

en: VALID NUMBER TRACING [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА ВАЛИДЕН НОМЕР [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: SEE ALSO FROM TRACING--GENRE/FORM TERM
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ЖАНР/ФОРМА

en: SEE ALSO FROM TRACING-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--СРЕДЕН СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ

en: SEE ALSO FROM TRACING--GENERAL SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ОСНОВНО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SEE ALSO FROM TRACING--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ГЕОГРАФСКО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SEE ALSO FROM TRACING--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ХРОНОЛОГИЧЕСКО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SEE ALSO FROM TRACING--FORM SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВИЖ СЪЩО ОТ ПРОСЛЕДЯВАНЕ--ВИД НА ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SERIES DATES OF PUBLICATION AND/OR SEQUENTIAL DESIGNATION
bg-Cyrl: ДАТА НА ИЗДАВАНЕ И/ИЛИ СПЕЦИФИКАЦИЯ

en: SERIES NUMBERING PECULIARITIES
bg-Cyrl: СПЕЦИФИЧНА БЕЛЕЖКА ЗА НОМЕРИРАНЕ НА СЕРИИ

en: SERIES NUMBERING EXAMPLE
bg-Cyrl: ПРИМЕР ЗА НОМЕРАЦИЯ НА СЕРИИ

en: SERIES PLACE AND PUBLISHER/ISSUING BODY
bg-Cyrl: МЯСТО НА ПОРЕДИЦАТА И ИЗДАТЕЛ/ИЗДАВАЩ ОРГАН

en: SERIES ANALYSIS PRACTICE
bg-Cyrl: ПРИЛОЖЕНИЕ ЗА АНАЛИЗ НА СЕРИИ

en: SERIES TRACING PRACTICE
bg-Cyrl: ПРАКТИКА ЗА ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА СЕРИИ

en: SERIES CLASSIFICATION PRACTICE
bg-Cyrl: ДРУГ КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР

en: COMPLEX SEE ALSO REFERENCE--NAME
bg-Cyrl: КОМПЛЕКСНИ ПРЕПРАТКИ 'ВИЖ И'--ИМЕ

en: COMPLEX SEE REFERENCE--NAME
bg-Cyrl: КОМПЛЕКСНИ ПРЕПРАТКИ 'ВИЖ'--ИМЕ

en: HISTORY REFERENCE
bg-Cyrl: ИСТОРИЧЕСКА СПРАВКА

en: GENERAL EXPLANATORY REFERENCE--NAME
bg-Cyrl: ОБЩА ПОЯСНИТЕЛНА СПРАВКА--ЗАГЛАВИЕ

en: NONPUBLIC GENERAL NOTE
bg-Cyrl: ОБЩА СЛУЖЕБНА БЕЛЕЖКА

en: CHARACTERS IN NONROMAN ALPHABETS [OBSOLETE]
bg-Cyrl: CHARACTERS IN NONROMAN ALPHABETS [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: SOURCE DATA FOUND
bg-Cyrl: НАМЕРЕНИ ПЪРВОНАЧАЛНИ ДАННИ

en: NOTE--WORK CATALOGUED [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
bg-Cyrl: NOTE--WORK CATALOGUED [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC ONLY]

en: TITLE RELATED TO THE ENTITY
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ СВЪРЗАНО СЪС СУБЕКТА

en: TITLE NOT RELATED TO THE ENTITY
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ НЕ СВЪРЗАНО СЪС СУБЕКТА

en: SOURCE DATA NOT FOUND
bg-Cyrl: ОРИГИНАЛНИТЕ ДАННИ НЕ СА НАМЕРЕНИ

en: NOTE--CATALOGUING RULES (NAMES/TITLES) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
bg-Cyrl: NOTE--CATALOGUING RULES (NAMES/TITLES) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC ONLY]

en: DEFINITION
bg-Cyrl: ОПРЕДЕЛЕНИЕ

en: BIOGRAPHICAL OR HISTORICAL DATA
bg-Cyrl: БИОГРАФИЧНА ИЛИ ИСТОРИЧЕСКА СПРАВКА

en: PUBLIC GENERAL NOTE
bg-Cyrl: ОБЩА БЕЛЕЖКА

en: SUBJECT EXAMPLE TRACING NOTE
bg-Cyrl: ПРИМЕР ЗА ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА ТЕМАТА

en: DELETED HEADING INFORMATION
bg-Cyrl: ИЗТРИТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЗАГЛАВИЕТО

en: APPLICATION HISTORY NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ИСТОРИЯ НА ПРИЛОЖЕНИЕТО

en: AUXILIARY INSTRUCTION NOTE [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ДОПЪЛНИТЕЛНИ ИНСТРУКЦИИ [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: NOTE--SOURCE DATA FOUND (SUBJECTS) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
bg-Cyrl: NOTE--SOURCE DATA FOUND (SUBJECTS) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC ONLY]

en: NOTE--SOURCE DATA NOT FOUND (SUBJECTS) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
bg-Cyrl: NOTE--SOURCE DATA NOT FOUND (SUBJECTS) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC ONLY]

en: NOTE--USAGE (SUBJECTS) [OBSOLETE, CAN/MARC ONLY]
bg-Cyrl: NOTE--USAGE (SUBJECTS) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC ONLY]

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--PERSONAL NAME
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ --ЛИЧНО ИМЕ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--CORPORATE NAME
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ --НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--MEETING NAME
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ --ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ--УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY-NAMED EVENT
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ -- НАЗВАНО СЪБИТИЕ

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--CHRONOLOGICAL TERM
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ --ХРОНОЛОГИЧЕН ТЕРМИН

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--TOPICAL TERM
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ--ТЕМА

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--GEOGRAPHIC NAME
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ --ТОПОНИМ

en: INDEX TERM--UNCONTROLLED [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ИНДЕКС НА ТЕРМИНИТЕ--НЕ КОНТРОЛИРАН [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: INDEX TERM--FACETED TOPICAL TERMS [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ИНДЕКС ТЕРМИН--ФАСЕТНИ ТЕМАТИЧНИ ТЕРМИНИ [КЛАСИФИКАЦИОНЕН ФОРМАТ]

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY--GENRE/FORM TERM
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ--ЖАНР/ФОРМА

en: ADD OR DIVIDE LIKE INSTRUCTIONS [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ДОБАВЕТЕ НОВИ ИЛИ РАЗДЕЛЕТЕ ПОДОБНИ ИНСТРУКЦИИ [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: ESTABLISHED HEADING LINKING ENTRY-MEDIUM OF PERFORMANCE TERM
bg-Cyrl: УСТАНОВЕН ВХОД ЗА СВЪРЗВАНЕ НА ЗАГЛАВИЯ --СРЕДЕН СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ

en: INTERNAL SUBARRANGEMENT OR ADD TABLE ENTRY [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ОПИСАНИЕ НА ВЪТРЕШНА ПОДГРУПА ИЛИ ТАБЛИЦА В ПРИЛОЖЕНИЯ [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: RULE IDENTIFICATION [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР [КЛАСИФИКАЦИОНЕН ФОРМАТ]

en: SYNTHESIZED NUMBER COMPONENTS [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА НЕВАЛИДЕН НОМЕР [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: SECONDARY TABLE INFORMATION [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИОННА ТАБЛИЦА [КЛАСИФИКАЦИОНЕН ФОРМАТ]

en: CITATION AND PREFERENCE ORDER INSTRUCTIONS [CLASSIFICATION FORMAT]
bg-Cyrl: ИНСТРУКЦИИ ЗА ПОРЪЧКА НА ЦИТИРАНЕ И ПРЕДПОЧИТАНИЯ [ФОРМАТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯ]

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--GENERAL SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВХОД ЗА ВРЪЗКА С ПОДОТДЕЛ – ОБЩО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--GEOGRAPHIC SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВХОД ЗА ВРЪЗКА С ПОДОТДЕЛ – ГЕОГРАФСКО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--CHRONOLOGICAL SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВХОД ЗА ВРЪЗКА С ПОДОТДЕЛ – ХРОНОЛОГИЧНО ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: SUBDIVISION LINKING ENTRY--FORM SUBDIVISION
bg-Cyrl: ВХОД ЗА ВРЪЗКА С ПОДОТДЕЛ – ФОРМА ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ

en: COMPLEX LINKING ENTRY DATA
bg-Cyrl: ИНТЕГРИРАНА ВРЪЗКА ЗА ВХОДНИ ДАННИ

en: ELECTRONIC LOCATION AND ACCESS
bg-Cyrl: ЕЛЕКТРОНЕН АДРЕС ЗА СЪХРАНЕНИЕ И ДОСТЪП

en: ALTERNATE GRAPHIC REPRESENTATION
bg-Cyrl: АЛТЕРНАТИВНО ИЗПИСВАНЕ В ЗАПИСА

en: MACHINE-GENERATED METADATA PROVENANCE
bg-Cyrl: МАШИННО ГЕНЕРИРАНИ МЕТАДАННИ

en: DESCRIPTION CONVERSION INFORMATION
bg-Cyrl: ОПИСАНИЕ ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНВЕРСИЯ

en: MATCHING INFORMATION
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА СЪВПАДАНЕ

en: KOHA INTERNAL USE
bg-Cyrl: KOHA ВЪТРЕШНА УПОТРЕБА

en: Default
bg-Cyrl: По подразбиране

en: Chronological Term
bg-Cyrl: Дата

en: Corporate Name
bg-Cyrl: Название на колективен автор

en: Corporate Names
bg-Cyrl: Название на организации

en: Genre/Form Term
bg-Cyrl: Жанр/разновидност

en: Geographic Name
bg-Cyrl: Топоним

en: Meeting Name
bg-Cyrl: Название на временен колектив

en: Personal Name
bg-Cyrl: Лично име

en: Personal Names
bg-Cyrl: Лични имена

en: Topical Term
bg-Cyrl: Тема

en: Uniform Title
bg-Cyrl: Унифицирано заглавие

en: Default MARC21 Standard Authority types:
bg-Cyrl: По подразбиране MARC21 видове класификатори:

en: Acquisition framework
bg-Cyrl: Рамка за придобиване

en: MARC21 Default and Acquisitions bibliographic frameworks.
bg-Cyrl: MARC21 Библиографски рамки по подразбиране.

en: Item type [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Item type [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Koha Dewey Subclass [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Koha Dewey Subclass [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Koha biblionumber
bg-Cyrl: Koha biblionumber - библиографски номер

en: Koha biblioitemnumber
bg-Cyrl: Koha biblioitemnumber - номер на библиотечният елемент

en: Koha issues (borrowed), all copies
bg-Cyrl: Коха (заети), всички екземпляри

en: Source of classification or shelving scheme
bg-Cyrl: Източник на класификационната схема

en: Koha normalized classification for sorting
bg-Cyrl: Коха нормализира класификацията за сортиране

en: Institution code [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Institution code [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Koha item type
bg-Cyrl: Коха видове библиотечни документи

en: Edition
bg-Cyrl: Издание

en: Classification part
bg-Cyrl: Част от класификацията

en: Item part
bg-Cyrl: Част от библиотечния документ

en: Call number prefix
bg-Cyrl: Префикс на сигнатурата

en: Call number suffix
bg-Cyrl: Суфикс на сигнатурата

en: Suppress in OPAC
bg-Cyrl: Скриване в OPAC

en: Serial record flag
bg-Cyrl: Флаг периодично издание

en: Withdrawn status
bg-Cyrl: Статус отчислен

en: Lost status
bg-Cyrl: Статус изгубен

en: Materials specified (bound volume or other part)
bg-Cyrl: Описвани материали (свързан том или друга част)

en: Damaged status
bg-Cyrl: Статус повреден

en: Use restrictions
bg-Cyrl: Използвани ограничения

en: Not for loan
bg-Cyrl: Не е за заемане

en: Collection
bg-Cyrl: Колекция

en: Koha itemnumber (autogenerated)
bg-Cyrl: Коха номер екземпляр (автоматично генерирано)

en: Home library
bg-Cyrl: Основна библиотека

en: Current library
bg-Cyrl: Текуща библиотека

en: Shelving location
bg-Cyrl: Местоположение на стелажите

en: Date acquired
bg-Cyrl: Дата на придобиване

en: Source of acquisition
bg-Cyrl: Източник на комплектуване/придобиване

en: Coded location qualifier
bg-Cyrl: Кодиран класификатор на местоположението

en: Cost, normal purchase price
bg-Cyrl: Цена на придобиване

en: Serial enumeration / chronology
bg-Cyrl: Периодични издания номериране/хронология

en: Inventory number
bg-Cyrl: Инвентарен номер

en: Shelving control number
bg-Cyrl: Контролен номер в класификацията (стилажа)

en: Total checkouts
bg-Cyrl: Общо заемания

en: Total renewals
bg-Cyrl: Общо презаписвания

en: Total holds
bg-Cyrl: Общо резервации

en: Full call number
bg-Cyrl: Пълна сигнатура

en: Barcode
bg-Cyrl: Баркод

en: Date due
bg-Cyrl: До дата

en: Date last seen
bg-Cyrl: Дата последно видян

en: Date last checked out
bg-Cyrl: Дата на последно заемане

en: Copy number
bg-Cyrl: Номер на копие

en: Uniform resource identifier
bg-Cyrl: Универсален идентификатор на ресурси(URL)

en: Cost, replacement price
bg-Cyrl: Цена за подмяна

en: Price effective from
bg-Cyrl: Цената е валидна от дата

en: Non-public note
bg-Cyrl: Служебна забележка

en: NUCMC control number
bg-Cyrl: Контролен номер на Националния своден катaлог за ръкописни колекции в САЩ

en: Number
bg-Cyrl: Номер

en: Type of number
bg-Cyrl: Вид номер

en: Status
bg-Cyrl: Статус

en: Party to document
bg-Cyrl: Страна по документа

en: National bibliography number
bg-Cyrl: Номер в националната библиография

en: Canceled/invalid national bibliography number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден номер в националната библиография

en: Canceled/invalid control number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден контролен номер

en: Copyright or legal deposit number
bg-Cyrl: Авторско право или номер на депозит

en: Assigning agency
bg-Cyrl: Служба, издаваща номера

en: Display text
bg-Cyrl: Текст за показване

en: Canceled/invalid copyright or legal deposit number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден номер на авторско право или номер на депозит

en: Copyright article-fee code
bg-Cyrl: Код за авторско право на статия

en: Standard film number
bg-Cyrl: Стандартен номер на филма

en: Source of number or code
bg-Cyrl: Източник на номер или код

en: Additional codes following the standard number [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Additional codes following the standard number [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Overseas acquisition number
bg-Cyrl: Номер на документа, комплектуван по презокеанска програма на Конгресната библиотека на САЩ

en: First and second groups of characters
bg-Cyrl: Първа и втора група знаци

en: Third and fourth groups of characters
bg-Cyrl: Трета и четвърта група знаци

en: Number of volume or part
bg-Cyrl: Номер на том или част

en: Unparsed fingerprint
bg-Cyrl: Неразбираем печат

en: Standard technical report number
bg-Cyrl: Стандартен номер на технически отчет

en: Canceled/invalid number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден номер

en: Publisher or distributor number
bg-Cyrl: Издателски номер

en: OCLC library identifier
bg-Cyrl: OCLC Идентификатор на библиотека

en: OAI set name
bg-Cyrl: OAI име на серията

en: Content type identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на вид съдържание

en: Canceled/invalid CODEN
bg-Cyrl: Отменен/невалиден CODEN

en: Postal registration number
bg-Cyrl: Пощенски регистрационен номер

en: Source agency assigning number
bg-Cyrl: Служба, издаваща номера

en: Formatted date/time
bg-Cyrl: Форматирано изписване на дата/час

en: Place of event
bg-Cyrl: Място на събитие

en: Category of scale
bg-Cyrl: Категория на мащаба

en: Constant ratio linear horizontal scale
bg-Cyrl: Постоянен линеен хоризонтален мащаб

en: Constant ratio linear vertical scale
bg-Cyrl: Постоянен линеен вертикален мащаб

en: Coordinates--westernmost longitude
bg-Cyrl: Координати – най-западна дължина

en: Coordinates--easternmost longitude
bg-Cyrl: Координати – най-източна дължина

en: Coordinates--northernmost latitude
bg-Cyrl: Координати – най-северна ширина

en: Coordinates--southernmost latitude
bg-Cyrl: Координати – най-южна ширина

en: Angular scale
bg-Cyrl: Ъглов мащаб

en: Declination--northern limit
bg-Cyrl: Деклинация – северна граница

en: Declination--southern limit
bg-Cyrl: Деклинация – южна граница

en: Right ascension--eastern limit
bg-Cyrl: Ректасцензия – източна граница

en: Right ascension--western limit
bg-Cyrl: Ректасцензия – западна граница

en: Original study number
bg-Cyrl: Оригинален номер на файла

en: Stock number
bg-Cyrl: Номер, даден от разпространителя

en: Source of stock number/acquisition
bg-Cyrl: Източник на номер, даден от разпространителя/комплектуване

en: Form of issue
bg-Cyrl: Форма на документа

en: Additional format characteristics
bg-Cyrl: Допълнителни характеристики на формàта

en: Record content licensor
bg-Cyrl: Код на организацията, даваща лиценз за съдържанието на записа

en: Level of rules in bibliographic description
bg-Cyrl: Ниво на правила в библиографското описание

en: Level of effort used to assign nonsubject heading access points
bg-Cyrl: Ниво, използвано за присвояване на точки за достъп до непредметна рубрика

en: Level of effort used to assign subject headings
bg-Cyrl: Ниво, използвано за присвояване на предметни рубрика

en: Level of effort used to assign classification
bg-Cyrl: Нивото, използвано за определяне на класификация

en: Number of fixed field character positions coded
bg-Cyrl: Брой кодирани позиции на символи с фиксирано поле

en: Data provenance
bg-Cyrl: Произход на данните

en: Language code of text/sound track or separate title
bg-Cyrl: Код за езика на текст/звукозапис или на отделно заглавие

en: Language code of summary or abstract
bg-Cyrl: Код за езика на резюме или анотация

en: Languages of separate titles (VM) [OBSOLETE] ; Languages of available translation  (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Languages of separate titles (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА] ; Languages of available translation  (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Language code of sung or spoken text
bg-Cyrl: Код за езика на изпят или изговорен текст

en: Language code of librettos
bg-Cyrl: Код за езика на либрето

en: Language code of table of contents
bg-Cyrl: Код за езика на съдържанието

en: Language code of accompanying material other than librettos and transcripts
bg-Cyrl: Код за езика на съпроводителен материал, различен от либрето

en: Language code of original
bg-Cyrl: Код за езика на оригинала и/или на междинния превод на текста

en: Language code of intertitles
bg-Cyrl: Езиков код на между заглавията

en: Language code of subtitles
bg-Cyrl: Код за езика на субтитри или надписи

en: Language code of intermediate translations
bg-Cyrl: Код за езика на междинния превод на текста

en: Language code of original accompanying materials other than librettos
bg-Cyrl: Код за езика на оригинални съпровождащи материали, различни от либрето

en: Language code of original libretto
bg-Cyrl: Код за езика на оригинално либрето

en: Language code of captions
bg-Cyrl: Езиков код на надписите

en: Language code of accessible audio
bg-Cyrl: Езиков код на достъпен звук

en: Language code of accessible visual language
bg-Cyrl: Езиков код на достъпен визуален език

en: Language code of accompanying transcripts for audiovisual materials
bg-Cyrl: Езиков код на придружаващите преписи за аудиовизуални материали

en: Source of local subentity code
bg-Cyrl: Източник на местния код на субекта

en: MARC country code
bg-Cyrl: MARC код за страната на издаване/създаване

en: Local subentity code
bg-Cyrl: Код за държавно подразделение

en: ISO country code
bg-Cyrl: Код по ISO за страната

en: Source of date
bg-Cyrl: Източник на датата

en: Type of date code
bg-Cyrl: Вид на кодираната дата

en: Date 1, B.C.E. date
bg-Cyrl: Дата 1, дата ПР.Н.Е.

en: Date 1, C.E. date
bg-Cyrl: Дата 1, дата СЛ.Н.Е.

en: Date 2, B.C.E. date
bg-Cyrl: Дата 2, дата ПР.Н.Е.

en: Date 2, C.E. date
bg-Cyrl: Дата 2, дата СЛ.Н.Е.

en: Date resource modified
bg-Cyrl: Дата на модифициране на ресурса

en: Beginning of date valid
bg-Cyrl: Начало на валидна дата

en: End of date valid
bg-Cyrl: Край на валидна дата

en: Form of musical composition code
bg-Cyrl: Код за форма на музикална композиция

en: Performer or ensemble
bg-Cyrl: Изпълнител или ансамбъл

en: Holding library
bg-Cyrl: Библиотека, притежаваща документа

en: Copy statement
bg-Cyrl: Сведения за копието

en: Definition of bibliographic subdivisions
bg-Cyrl: Определение на библиографските под разделения

en: Local processing data
bg-Cyrl: Данни за локална обработка

en: Missing elements
bg-Cyrl: Липсващ елемент

en: Notes about holdings
bg-Cyrl: Фондови бележки

en: Secondary bibliographic subdivision
bg-Cyrl: Вторично библиографско подразделение

en: Third bibliographic subdivision
bg-Cyrl: Трето библиографско подразделение

en: Fourth bibliographic subdivision
bg-Cyrl: Четвърто библиографско подразделение

en: Fifth bibliographic subdivision
bg-Cyrl: Пето библиографско подразделение

en: Sixth bibliographic subdivision
bg-Cyrl: Шесто библиографско подразделение

en: Seventh bibliographic subdivision
bg-Cyrl: Седмо библиографско подразделение

en: Primary bibliographic subdivision
bg-Cyrl: Основно библиографско подразделение

en: Inclusive dates of publication or coverage
bg-Cyrl: Датировка на публикация или отразяване

en: Supplementary class number (MU) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Supplementary class number (MU) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Copy information
bg-Cyrl: Информация за екземпляра

en: Subject (MP) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Subject (MP) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Source of call/class number
bg-Cyrl: Източник на сигнатура/номер на класа

en: GPO item number
bg-Cyrl: НОМЕР от правителствената служба на САЩ

en: Canceled/invalid GPO item number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден номер на библиотечен документ на GPO

en: Edition information
bg-Cyrl: Информация за изданието

en: Standard or optional designation
bg-Cyrl: Стандартен или незадължителен обозначител

en: Number where instructions are found-single number or beginning number of span
bg-Cyrl: Индекс, където се намират инструкциите – единичен номер или първи номер от диапазон

en: Classification number-ending number of span
bg-Cyrl: Класификационен индекс-ending number of span

en: Table identification-Internal subarrangement or add table
bg-Cyrl: Идентификатор на таблици – вътрешна класификация или допълнителна таблица

en: Canceled/invalid classification number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден класификационен индекс

en: Report number [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: Номер на отчет[ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: Canceled/invalid report number [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: Canceled/invalid report number [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: Report number
bg-Cyrl: Номер на отчет

en: Canceled/invalid report number
bg-Cyrl: Отменен/невалиден номер на отчета

en: Classification number (OCLC) (R) ; Classification number, CALL (RLIN) (NR)
bg-Cyrl: Класификационен индекс (OCLC) (R) ; Класификационен индекс, CALL (RLIN) (NR)

en: Local cutter number (OCLC) ; Book number/undivided call number, CALL (RLIN)
bg-Cyrl: Номер екземпляра ; Локален номер (OCLC) ; Книга номер/пълна сигнатура, CALL (RLIN)

en: Filing suffix (OCLC); Footnote, FNT (RLIN)
bg-Cyrl: Правило за попълване (OCLC); Бележка под линия, FNT (RLIN)

en: Retention, VOL (RLIN)
bg-Cyrl: Резервация, VOL (RLIN)

en: Microfilm shelf location
bg-Cyrl: Местоположение на рафта за микрофилм

en: Titles and words associated with a name
bg-Cyrl: Звания и думи, свързани с автора

en: Affiliation
bg-Cyrl: Месторабота, членство или адрес на автора

en: Abbreviated title
bg-Cyrl: Съкратено заглавие

en: Acronym or shortened title
bg-Cyrl: Съкращение или съкратено заглавие

en: Variant access title
bg-Cyrl: Име на поръчителя

en: Augmented title
bg-Cyrl: Разширено заглавие

en: Key title
bg-Cyrl: Ключово заглавие

en: Romanized title
bg-Cyrl: Унифицирано заглавие

en: Statement of responsibility, etc.
bg-Cyrl: Сведения за авторската отговорност и проч.

en: Designation of section (BK AM MP MU VM SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Designation of section (BK AM MP MU VM SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Name of part/section (BK AM MP MU VM SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Designation of section (BK AM MP MU VM SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Language code of translated title
bg-Cyrl: Код на езика на преведеното заглавие

en: Designation of section/part/series (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Designation of section/part/series (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Name of part/section/series (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Name of part/section/series (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Inclusive dates
bg-Cyrl: Датировка

en: Bulk dates
bg-Cyrl: Масови дати

en: Form
bg-Cyrl: Разновидност

en: Title proper/short title
bg-Cyrl: Различни форми на заглавието

en: Date or sequential designation
bg-Cyrl: Дата на спецификация

en: Designation of section (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Designation of section (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Name of part/section (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Name of part/section (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Edition statement
bg-Cyrl: Поредност и издателска характеристика

en: Remainder of edition statement
bg-Cyrl: Подзаглавни данни за поредността и издателската характеристика

en: Musical presentation statement
bg-Cyrl: Формат на описваните ноти

en: Statement of scale
bg-Cyrl: Сведения за мащаб

en: Statement of projection
bg-Cyrl: Сведения за проекция

en: Statement of coordinates
bg-Cyrl: Сведения за координати

en: Statement of zone
bg-Cyrl: Сведения за зона (за звездни карти)

en: Statement of equinox
bg-Cyrl: Сведения за равноденствие

en: Outer G-ring coordinate pairs
bg-Cyrl: Координатни двойки за външния периметър

en: Exclusion G-ring coordinate pairs
bg-Cyrl: Координатни двойки, изключващи периметъра

en: Computer file characteristics
bg-Cyrl: Характеристики на описвания файл

en: Country of producing entity
bg-Cyrl: Страна на създаване/издаване

en: Issuing jurisdiction
bg-Cyrl: Юрисдикция на емисията

en: Denomination
bg-Cyrl: Деноминация

en: Place of publication, distribution, etc.
bg-Cyrl: Място на издаване, разпространение и проч.

en: Name of publisher, distributor, etc.
bg-Cyrl: Име на издателя, разпространителя и проч.

en: Date of publication, distribution, etc.
bg-Cyrl: Година на издаване, разпространение и проч.

en: Plate or publisher's number for music (Pre-AACR 2) [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
bg-Cyrl: Plate or publisher's number for music (Pre-AACR 2) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC], [LOCAL, USA]

en: Place of manufacture
bg-Cyrl: Място на отпечатване/производство

en: Manufacturer
bg-Cyrl: Производител

en: Date of manufacture
bg-Cyrl: Дата на производство

en: Identification/manufacturer number [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: Identification/manufacturer number [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: Matrix and/or take number [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: Matrix and/or take number [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: Producing company
bg-Cyrl: Продуцентска компания

en: Releasing company (primary distributor)
bg-Cyrl: Издаваща компания (основен дистрибутор)

en: Date of production, release, etc.
bg-Cyrl: Година на създаване, издаване и проч.

en: Contractual producer
bg-Cyrl: Производител по договор

en: Place of production, release, etc.
bg-Cyrl: Място на създаване, издаване и проч.

en: Publisher or trade name
bg-Cyrl: Издателство или търговско име

en: Serial identification
bg-Cyrl: Периодично издание идентификация

en: Matrix and/or take number
bg-Cyrl: Матрица и/или номер

en: Projected publication date
bg-Cyrl: Предвиждана година на издаване

en: Place of production, publication, distribution, manufacture
bg-Cyrl: Място на издаване, продуциране, разпространение, изработка

en: Name of producer, publisher, distributor, manufacturer
bg-Cyrl: Име на издател, разпространител и прочие

en: Date of production, publication, distribution, manufacture, or copyright notice
bg-Cyrl: Дата на издаване, разпространение, изработка и обявяване на авторското право

en: Linkage [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Връзка [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Source for acquisition/subscription address [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Източник за адрес за придобиване/абонамент [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: State or province
bg-Cyrl: Щат, провинция или област

en: Terms preceding attention name
bg-Cyrl: Начало на литературен текст

en: Attention name
bg-Cyrl: Свързано име

en: Attention position
bg-Cyrl: Длъжност на адресата

en: Type of address
bg-Cyrl: Вид адрес

en: Specialized telephone number
bg-Cyrl: Специализиран телефонен номер

en: Telephone number
bg-Cyrl: Телефонен номер

en: Fax number
bg-Cyrl: Факс номер

en: TDD or TTY number
bg-Cyrl: DD или TTY номер

en: Contact person
bg-Cyrl: Лице за контакт

en: Title of contact person
bg-Cyrl: Титла на лицето за контакт

en: Hours
bg-Cyrl: Часове

en: Extent
bg-Cyrl: Обем

en: Other physical details
bg-Cyrl: Други физически данни

en: Dimensions
bg-Cyrl: Размери

en: Accompanying material [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: Придружаващ материал [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: Accompanying material
bg-Cyrl: Придружаващ материал

en: Type of unit
bg-Cyrl: Вид мерна единица

en: Size of unit
bg-Cyrl: Размери на целостта

en: Speed [Videodiscs, pre-AACR2 records only] [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: Speed [Videodiscs, pre-AACR2 records only] [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: Identification/manufacturer number [pre-AACR2 records only] [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: Identification/manufacturer number [pre-AACR2 records only] [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: Matrix and/or take number [Sound recordings, pre-AACR2 records only] [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: Matrix and/or take number [Sound recordings, pre-AACR2 records only] [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: Extent of item
bg-Cyrl: Обхват на библиотечният документ

en: Sound characteristics
bg-Cyrl: Характеристики на звук

en: Color characteristics
bg-Cyrl: Характеристики на цвета

en: Speed
bg-Cyrl: Скорост

en: Page count
bg-Cyrl: Брой страници

en: Unit count
bg-Cyrl: Брой единици

en: Linear footage
bg-Cyrl: Линейни кадри

en: Microgroove or standard
bg-Cyrl: Микро бразда или стандартен

en: Stereophonic, monaural
bg-Cyrl: Стереофоничен, монофоничен

en: Number of tracks
bg-Cyrl: Брой песни

en: Playing time
bg-Cyrl: Времетраене

en: Additional information
bg-Cyrl: Допълнителна информация

en: Number of reels
bg-Cyrl: Брой барабани

en: Footage
bg-Cyrl: Кадри

en: Width
bg-Cyrl: Ширина

en: Presentation format
bg-Cyrl: Форма на възпроизвеждане

en: Current publication frequency
bg-Cyrl: Честота на издаване

en: Date of current publication frequency
bg-Cyrl: Дата на честота на издаване [начална и евентуално крайна]

en: Frequency
bg-Cyrl: Честота

en: Dates of frequency
bg-Cyrl: Дати на честота

en: Former publication frequency
bg-Cyrl: Предишна честота на издаване

en: Dates of former publication frequency
bg-Cyrl: Дати на предишна честота на публикуване

en: Mode of issuance term
bg-Cyrl: Начин на издаване срок

en: Mode of issuance code
bg-Cyrl: Потвърждение на проблем с каталога

en: Extension plan term
bg-Cyrl: Срок на плана за разширение

en: Extension plan code
bg-Cyrl: Изтичане на срока на заемане

en: Media type term
bg-Cyrl: Ключова дума за вид устройство за ползване на документа

en: Media type code
bg-Cyrl: Код за вида устройство за ползване на документа

en: Carrier type term
bg-Cyrl: Ключова дума за вида носител

en: Carrier type code
bg-Cyrl: Код за вида носител

en: Material base and configuration
bg-Cyrl: Материална основа и форма

en: Materials applied to surface
bg-Cyrl: Материали върху основата

en: Information recording technique
bg-Cyrl: Техника на запис на информацията

en: Support
bg-Cyrl: Поддръжка

en: Reduction ratio value
bg-Cyrl: Стойност на коефициента на намаляване

en: Color content
bg-Cyrl: Цветно съдържание

en: Location within medium
bg-Cyrl: Местоположение в носителя

en: Technical specifications of medium
bg-Cyrl: Технически спецификации на носителя

en: Generation
bg-Cyrl: Поколение

en: Layout
bg-Cyrl: Оформление

en: Binding
bg-Cyrl: Подвързване

en: Book format
bg-Cyrl: Формат на книгата

en: Font size
bg-Cyrl: Размер на шрифт

en: Polarity
bg-Cyrl: Полярност

en: Illustrative content
bg-Cyrl: Илюстративно съдържание

en: Reduction ratio designator
bg-Cyrl: Идентификатор на коефициента на намаление

en: Content access mode
bg-Cyrl: Режим на достъп до съдържание

en: Textual assistive features
bg-Cyrl: Текстови помощни функции

en: Visual assistive features
bg-Cyrl: Визуални помощни функции

en: Auditory assistive features
bg-Cyrl: Слухови помощни функции

en: Tactile assistive features
bg-Cyrl: Тактилни помощни функции

en: Reference method used
bg-Cyrl: Използван метод за справка

en: Name
bg-Cyrl: Име

en: Coordinate units or distance units
bg-Cyrl: Единици за измерване на координати и разстояния

en: Latitude resolution
bg-Cyrl: Резолюция на географска ширина

en: Longitude resolution
bg-Cyrl: Резолюция на географска дължина

en: Standard parallel or oblique line latitude
bg-Cyrl: Стандартна ширина на паралелна или наклонена линия

en: Oblique line longitude
bg-Cyrl: Дължина на централна проекция

en: Longitude of central meridian or projection center
bg-Cyrl: Дължина на централен меридиан или проекционен център

en: Latitude of projection center or projection origin
bg-Cyrl: Ширина на проекционен център или начало на правоъгълна координатна система

en: False easting
bg-Cyrl: Коригираща константа по абсцисата

en: False northing
bg-Cyrl: Коригираща константа по ординатата

en: Scale factor
bg-Cyrl: Коефицент на мащабиране

en: Height of perspective point above surface
bg-Cyrl: Височина над повърхността

en: Azimuthal angle
bg-Cyrl: Азимутен ъгъл

en: Azimuth measure point longitude or straight vertical longitude from pole
bg-Cyrl: Географска дължина на точката за измерване на азимута или права вертикална дължина от полюса

en: Landsat number and path number
bg-Cyrl: Номер на Ландсат и неговия маршрут

en: Zone identifier
bg-Cyrl: Идентификатор на зони

en: Ellipsoid name
bg-Cyrl: Име на елипсоида

en: Semi-major axis
bg-Cyrl: Голяма полуос

en: Denominator of flattening ratio
bg-Cyrl: Знаменател на коефициента на сплескване

en: Vertical resolution
bg-Cyrl: Вертикална резолюция

en: Vertical encoding method
bg-Cyrl: Метод за вертикално кодиране

en: Local planar, local, or other projection or grid description
bg-Cyrl: Локално равнинно, локално или друго описание на проекция или мрежа

en: Local planar or local georeference information
bg-Cyrl: Информация за локална планарна или локална система за геореференция

en: Planar coordinate encoding method
bg-Cyrl: Метод за кодиране на плоска координата

en: Planar distance units
bg-Cyrl: Планарни единици за разстояния

en: Abscissa resolution
bg-Cyrl: Резолюция на абсциса

en: Ordinate resolution
bg-Cyrl: Резолюция на ординатата

en: Distance resolution
bg-Cyrl: Резолюция на разстоянията

en: Bearing resolution
bg-Cyrl: Резолюция на местоположение

en: Bearing units
bg-Cyrl: Мерни единици за местоположение

en: Bearing reference direction
bg-Cyrl: Референтна посока за местоположение

en: Bearing reference meridian
bg-Cyrl: Референтен меридиан за местоположение

en: Type of recording
bg-Cyrl: Видове записи

en: Recording medium
bg-Cyrl: Записващо устройство

en: Playing speed
bg-Cyrl: Скорост на възпроизвеждане

en: Groove characteristic
bg-Cyrl: Характеристики на звукозаписните бразди

en: Track configuration
bg-Cyrl: Конфигурация на звукова писта

en: Tape configuration
bg-Cyrl: Конфигурация на лентата

en: Configuration of playback channels
bg-Cyrl: Конфигурация на каналите за възпроизвеждане

en: Special playback characteristics
bg-Cyrl: Специални характеристики за възпроизвеждане

en: Sound content
bg-Cyrl: Звуково съдържание

en: Original capture and storage technique
bg-Cyrl: Оригинална техника за улавяне и съхранение

en: Projection speed
bg-Cyrl: Скорост на прожектиране

en: Aspect ratio value
bg-Cyrl: Стойност на аспектно съотношение

en: Aspect ratio designator
bg-Cyrl: Фасетен обозначител

en: Video format
bg-Cyrl: Видео формат

en: Broadcast standard
bg-Cyrl: Стандарт за излъчване

en: File type
bg-Cyrl: Тип на файла

en: Encoding format
bg-Cyrl: Формат за кодиране

en: Resolution
bg-Cyrl: Разрешение

en: Regional encoding
bg-Cyrl: Кодиране по региони

en: Encoded bitrate
bg-Cyrl: Скорост на трансмисия

en: Form of musical notation term
bg-Cyrl: Код за форма на музикална композиция

en: Form of musical notation code
bg-Cyrl: Код за форма на музикално произведение

en: Price
bg-Cyrl: Цена

en: Organization
bg-Cyrl: Организация

en: Arrangement
bg-Cyrl: Аранжимент

en: Hierarchical level
bg-Cyrl: Йерархично ниво

en: Direct reference method
bg-Cyrl: Пряк референтен метод

en: Object type
bg-Cyrl: Вид обект

en: Object count
bg-Cyrl: Брой на обектите

en: Row count
bg-Cyrl: Брой на редовете

en: Column count
bg-Cyrl: Брой колони

en: Vertical count
bg-Cyrl: Вертикален брой

en: VPF topology level
bg-Cyrl: Ниво на VPF топология

en: Indirect reference description
bg-Cyrl: Непряко референтно описание

en: Format of the digital image
bg-Cyrl: Формат на цифровото изображение

en: Supplementary content term
bg-Cyrl: Термин за допълнително съдържание

en: Supplementary content code
bg-Cyrl: Допълнителен код на съдържанието

en: Security classification
bg-Cyrl: Степен на защита

en: Handling instructions
bg-Cyrl: Инструкции за боравене с информацията

en: External dissemination information
bg-Cyrl: Информация за външно разпространение

en: Downgrading or declassification event
bg-Cyrl: Понижаване на нивото на секретност или разсекретяване

en: Classification system
bg-Cyrl: Класификационна система

en: Country of origin code
bg-Cyrl: Код за страната, засекретила документа

en: Downgrading date
bg-Cyrl: Дата на понижаване на нивото на секретност

en: Declassification date
bg-Cyrl: Дата на разсекретяване

en: Originator control term
bg-Cyrl: Дума за контрол на полето за авторска отговорност

en: Originating agency
bg-Cyrl: Автор, създател и прочие

en: Authorized recipients of material
bg-Cyrl: Оторизирани получатели на материали

en: Other restrictions
bg-Cyrl: Други ограничения

en: Rental price
bg-Cyrl: Цена на дребно

en: Ownership and custodial history evidence term
bg-Cyrl: Срок на авторско право

en: Formatted date
bg-Cyrl: Форматирана дата

en: Type of ownership and custodial history information
bg-Cyrl: Вид на авторското право

en: Shelf mark of copy described
bg-Cyrl: Маркировката на рафта на копието е описана

en: Identifier of the copy described
bg-Cyrl: Идентификатор на описаното копие

en: First level of enumeration
bg-Cyrl: Първо ниво на номерация(изброяване)

en: Second level of enumeration
bg-Cyrl: Второ ниво на номерация (изброяване)

en: Third level of enumeration
bg-Cyrl: Трето ниво на номерация (изброяване)

en: Fourth level of enumeration
bg-Cyrl: Четвърто ниво на номерация (изброяване)

en: Fifth level of enumeration
bg-Cyrl: Пето ниво на номерация (изброяване)

en: Sixth level of enumeration
bg-Cyrl: Шесто ниво на номерация (изброяване)

en: Alternative numbering scheme, first level of enumeration
bg-Cyrl: Алтернативна схема за номериране, първо ниво на изброяване

en: Alternative numbering scheme, second level of enumeration
bg-Cyrl: Алтернативна схема за номериране, второ ниво на изброяване

en: First level of chronology
bg-Cyrl: Първо ниво на хронология

en: Second level of chronology
bg-Cyrl: Второ ниво на хронология

en: Third level of chronology
bg-Cyrl: Трето ниво на хронология

en: Fourth level of chronology
bg-Cyrl: Четвърто ниво на хронология

en: Alternative numbering scheme, chronology
bg-Cyrl: Алтернативна схема за номериране, хронология

en: First level textual designation
bg-Cyrl: Първо ниво на текстово обозначаване

en: First level of chronology, issuance
bg-Cyrl: Първо ниво на хронология, публикуване

en: Source of price type code
bg-Cyrl: Източник на вида кода на цената

en: Price type code
bg-Cyrl: Код за вид цена

en: Price amount
bg-Cyrl: Цената е валидна от

en: Currency code
bg-Cyrl: Код за валута

en: Unit of pricing
bg-Cyrl: Ценообразуване

en: Price note
bg-Cyrl: Забележка за цена

en: Price effective until
bg-Cyrl: Цената е валидна до

en: Tax rate 1
bg-Cyrl: ДДС 1

en: Tax rate 2
bg-Cyrl: ДДС 2

en: Identification of pricing entity
bg-Cyrl: Служба, която определя и предлага цената/Ценообразуваща служба

en: Source of availability status code
bg-Cyrl: Източник на код за състояние на наличност

en: Publishers' compressed title identification
bg-Cyrl: Кратко идентифициращо заглавие на издателя

en: Detailed date of publication
bg-Cyrl: Точна дата на издаване

en: Availability status code
bg-Cyrl: Код на състоянието на наличност

en: Expected next availability date
bg-Cyrl: Очаквана следваща дата на доставка

en: Publishers's discount category
bg-Cyrl: Категория на издателската отстъпка от цената

en: Date made out of print
bg-Cyrl: Дата на излизане от печат

en: Identification of agency
bg-Cyrl: Служба, осигуряваща данни за полето

en: Aspect ratio of representative expression
bg-Cyrl: Аспектно съотношение на характерен израз

en: Color content of representative expression
bg-Cyrl: Цветово съдържание на характерен израз

en: Content type of representative expression
bg-Cyrl: Съдържателен вид на характерен израз

en: Date of capture of representative expression
bg-Cyrl: Date of capture of representative expression()

en: Date of representative expression
bg-Cyrl: Дата на изпълнение

en: Duration of representative expression
bg-Cyrl: Продължителност на представителното изпълнение

en: Intended audience of representative expression
bg-Cyrl: Цел (възрастово ниво)

en: Language of representative expression
bg-Cyrl: Код за езика на междинния превод на текста

en: Place of capture of representative expression
bg-Cyrl: Местоположение на улавяне на представителен израз

en: Projection of cartographic content of representative expression
bg-Cyrl: Проекция на картографското съдържание на представителния израз (representative expression)

en: Scale of representative expression
bg-Cyrl: Мащаб на представително изразяване (representative expression)

en: Script of representative expression
bg-Cyrl: Скрипт за представителен израз(representative expression)

en: Sound content of representative expression
bg-Cyrl: Звуково съдържание на представителен израз(representative expression)

en:  Materials specified
bg-Cyrl:  Описвани материали

en:  Linkage
bg-Cyrl:  Връзка

en: Relator code
bg-Cyrl: Код на категорията

en: Volume number/sequential designation
bg-Cyrl: Номер на тома / последователно обозначение

en: Date of meeting
bg-Cyrl: Дата на конференцията, семинара и прочие

en: Authority record control number
bg-Cyrl: Контролен номер на нормативния запис

en: Volume/sequential designation
bg-Cyrl: Том/спецификация

en: Series statement
bg-Cyrl: Сведения за серията (колекцията)

en: Library of Congress call number
bg-Cyrl: Сигнатура на Конгресната библиотека на САЩ

en: Library of Congress call number (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Library of Congress call number (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: n (RLIN) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: n (RLIN) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: International Standard Serial Number (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Международен стандартен номер на серията (ISSN) (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Source of note information (AM SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Source of note information (AM SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: With note
bg-Cyrl: Забележка 'съдържа и/подвързано към'

en: Dissertation note
bg-Cyrl: Забележка за дисертация

en: Degree type
bg-Cyrl: Научна степен

en: Name of granting institution
bg-Cyrl: Академична институция, присъдила научната степен

en: Year degree granted
bg-Cyrl: Година на присъждане на научната степен

en: Dissertation identifier
bg-Cyrl: Код на дисертацията

en: Bibliographic history note
bg-Cyrl: Библиографска историческа бележка

en: Bibliography, etc. note
bg-Cyrl: Забележка за наличие на библиография и подобни

en: Number of references
bg-Cyrl: Брой на използваните източници

en: Formatted contents note
bg-Cyrl: Забележка за начина, по който е представено съдържанието

en: Statement of responsibility
bg-Cyrl: Сведения за авторската отговорност

en: Terms governing access
bg-Cyrl: Условия за достъп

en: Jurisdiction
bg-Cyrl: Юрисдикция

en: Physical access provisions
bg-Cyrl: Условия за физически достъп

en: Authorized users
bg-Cyrl: Упълномощени потребители

en: Standardized terminology for access restriction
bg-Cyrl: Стандартизирана терминология за ограничаване на достъпа

en: Availability date
bg-Cyrl: Срок за достъпност

en: Supplying agency
bg-Cyrl: Агенция, която предоставя информацията

en: Representative fraction of scale note
bg-Cyrl: Характерна част от скалата

en: Remainder of scale note
bg-Cyrl: Останала част от мащаба

en: Creation/production credits note
bg-Cyrl: Забележка за странични лица/организации, допринесли за изданието

en: Informal Notes
bg-Cyrl: Неофициални бележки

en: Name of source
bg-Cyrl: Име на използвания източник

en: Coverage of source
bg-Cyrl: Обхват на използвания източник

en: Location within source
bg-Cyrl: Местонахождение в източника

en: Participant or performer note
bg-Cyrl: Забележка за участници или актьори

en: Earlier or later volumes separately cataloged note
bg-Cyrl: Бележка за по-рано или по-късно отделно каталогизирани томовете

en: Type of report
bg-Cyrl: Вид на доклада

en: Period covered
bg-Cyrl: Отчитан период

en: Attribute accuracy report
bg-Cyrl: Сведения за точността на данните

en: Attribute accuracy value
bg-Cyrl: Оценка на точността на данните

en: Attribute accuracy explanation
bg-Cyrl: Пояснение за точността на данните

en: Logical consistency report
bg-Cyrl: Сведения за логическа последователност

en: Completeness report
bg-Cyrl: Доклад за пълнота

en: Horizontal position accuracy report
bg-Cyrl: Сведения за точността на хоризонталните координати

en: Horizontal position accuracy value
bg-Cyrl: Оценка на точността на хоризонталните координати

en: Horizontal position accuracy explanation
bg-Cyrl: Пояснение за точността на хоризонталните координати

en: Vertical positional accuracy report
bg-Cyrl: Сведения за точността на вертикалните координати

en: Vertical positional accuracy value
bg-Cyrl: Оценка на точността на вертикалните координати

en: Vertical positional accuracy explanation
bg-Cyrl: Пояснение за точността на вертикалните координати

en: Cloud cover
bg-Cyrl: Облачно покритие

en: Display note
bg-Cyrl: Забележка за показване

en: Source of note information (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Source of note information (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Type of computer file or data note
bg-Cyrl: Забележка за вида на файла или данните

en: Different formats
bg-Cyrl: Различни формати

en: Content descriptors
bg-Cyrl: Дескриптори на съдържанието

en: Additional animation techniques
bg-Cyrl: Допълнителни техники за анимация

en: Date/time and place of an event note
bg-Cyrl: Забележка за време/място на протичане на отразеното събитие

en: Date of event
bg-Cyrl: Време на събитието

en: Other event information
bg-Cyrl: Друга информация за събитието

en: Summary, etc.
bg-Cyrl: Забележка-резюме и под.

en: Expansion of summary note
bg-Cyrl: Разширение на забележката резюме

en: Assigning source
bg-Cyrl: Източник на забележката

en: Source of note information [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Source of note information [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Target audience note
bg-Cyrl: Забележка за аудиторията, за която е предназначен материалът

en: Geographic coverage note
bg-Cyrl: Забележка за територията, представена в документа

en: Time period of content note
bg-Cyrl: Бележка за форматирано съдържание

en: Source of schema used
bg-Cyrl: Източник на използваната схема

en: Preferred citation of described materials note
bg-Cyrl: Забележка за предпочитания начин, по който се цитира описвания документ

en: Supplement note
bg-Cyrl: Забележка за приложения

en: Program name
bg-Cyrl: Име на учебна програма

en: Interest level
bg-Cyrl: Ниво на интерес

en: Reading level
bg-Cyrl: Ниво на грамотност

en: Title point value
bg-Cyrl: Брой точки на учебната програма

en: Censorship note
bg-Cyrl: Бележка за цензура

en: Additional physical form available note
bg-Cyrl: Забележка за наличие на допълнителен носител

en: Availability source
bg-Cyrl: Източник на материалите

en: Availability conditions
bg-Cyrl: Условия за наличност

en: Order number
bg-Cyrl: Номер на поръчка

en: Source of note information (AM CF VM SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Source of note information (AM CF VM SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Summary of accessibility
bg-Cyrl: Обобщение на достъпността

en: Fixed-length data elements of reproduction
bg-Cyrl: Данни с фиксирана дължина – за копието

en: Type of reproduction
bg-Cyrl: Вид репродукция

en: Place of reproduction
bg-Cyrl: Място на копиране

en: Agency responsible for reproduction
bg-Cyrl: Агенция, отговорна за размножаването

en: Date of reproduction
bg-Cyrl: Дата на създаване на копието

en: Physical description of reproduction
bg-Cyrl: Физическа характеристика на копието

en: Series statement of reproduction
bg-Cyrl: Сведения за серията на копието

en: Dates and/or sequential designation of issues reproduced
bg-Cyrl: Дати и/или спецификация на копираните издания

en: Note about reproduction
bg-Cyrl: Бележка за копието

en: Main entry of original
bg-Cyrl: Основно описание на оригинала

en: Edition statement of original
bg-Cyrl: Поредност и издателска характеристика на оригинала

en: Publication, distribution, etc. of original
bg-Cyrl: Издателски данни/сведения за разпространение на оригинала

en: Physical description, etc. of original
bg-Cyrl: Физически характеристики и под. на оригинала

en: Series statement of original
bg-Cyrl: Сведения за серията на оригинала

en: Key title of original
bg-Cyrl: Ключово заглавие на оригинала

en: Location of original
bg-Cyrl: Място на съхранение на оригинала

en: Material specific details
bg-Cyrl: Характеристика на материала

en: Note about original
bg-Cyrl: Бележка за оригинала

en: Other resource identifier
bg-Cyrl: Друг идентификатор на ресурси

en: Introductory phrase
bg-Cyrl: Въвеждаща фраза

en: Title statement of original
bg-Cyrl: Сведения за заглавието на оригинала

en: Custodian
bg-Cyrl: Притежател

en: Postal address
bg-Cyrl: Пощенски адрес

en: Telecommunications address
bg-Cyrl: Телефон, факс и подобни

en: Repository location code
bg-Cyrl: Код на книгохранилището

en: Text of note
bg-Cyrl: Текст на забележката

en: Contract number
bg-Cyrl: Номер на договора

en: Grant number
bg-Cyrl: Номер на субсидията

en: Undifferentiated number
bg-Cyrl: Недиференциран номер

en: Program element number
bg-Cyrl: Номер на програмния елемент

en: Project number
bg-Cyrl: Номер на проекта

en: Task number
bg-Cyrl: Номер на заданието

en: Work unit number
bg-Cyrl: Номер на работната единица

en: Source of data note
bg-Cyrl: Бележка за източник на данни

en: System details note
bg-Cyrl: Забележка за особености на програмния продукт

en: Terms governing use and reproduction
bg-Cyrl: Условия за използване и възпроизвеждане

en: Use and reproduction rights
bg-Cyrl: Права за използване и възпроизвеждане

en: Method of acquisition
bg-Cyrl: Начин на придобиване

en: Date of acquisition
bg-Cyrl: Дата на придобиване

en: Accession number
bg-Cyrl: Номер на придобиване

en: Owner
bg-Cyrl: Собственик

en: Purchase price
bg-Cyrl: Цена на придобиване

en: Personal creator
bg-Cyrl: Автор (личност)

en: Personal creator death date
bg-Cyrl: Дата на смъртта на автора

en: Corporate creator
bg-Cyrl: Автор / организация

en: Copyright holder
bg-Cyrl: Собственик на авторските права

en: Copyright holder contact information
bg-Cyrl: Информация за контакт със собственика на авторски права

en: Copyright statement
bg-Cyrl: Сведения за авторското право

en: Copyright date
bg-Cyrl: Година на авторското право

en: Copyright renewal date
bg-Cyrl: Година на подновяване на авторското право

en: Publication date
bg-Cyrl: Дата на издаване

en: Creation date
bg-Cyrl: Година на създаване

en: Publisher
bg-Cyrl: Издател

en: Copyright status
bg-Cyrl: Статус на авторското право

en: Publication status
bg-Cyrl: Публикационен статус на изданието

en: Research date
bg-Cyrl: Година на проучването

en: Country of publication or creation
bg-Cyrl: Страна на издаване или създаване

en: Jurisdiction of copyright assessment
bg-Cyrl: Юрисдикция на оценката на авторското право

en: Solicitation information note
bg-Cyrl: Искане на бележка с информация

en: Provenance
bg-Cyrl: Произход

en: Language note
bg-Cyrl: Забележка за езика на описвания документ

en: Information code or alphabet
bg-Cyrl: Код или азбука

en: Former title complexity note
bg-Cyrl: Забележка за предишно заглавие

en: Issuing body note
bg-Cyrl: Забележка за издателския орган

en: Entity type label
bg-Cyrl: Класификация на същността

en: Entity type definition and source
bg-Cyrl: Дефиниция и източник на съществените признаци

en: Attribute label
bg-Cyrl: Етикет на данните

en: Attribute definition and source
bg-Cyrl: Дефиниция и източник на съществените признаци

en: Enumerated domain value
bg-Cyrl: Номерирани стойности на домейна

en: Enumerated domain value definition and source
bg-Cyrl: Дефиниция и източник на номерираните стойности на домейна

en: Range domain minimum and maximum
bg-Cyrl: Минимален и максимален обхват на домейна

en: Codeset name and source
bg-Cyrl: Име и източник на списъка с кодове

en: Unrepresentable domain
bg-Cyrl: Невъзможен за представяне домейн

en: Attribute units of measurement and resolution
bg-Cyrl: Единици за измерване и резолюция на съществените признаци

en: Beginning and ending date of attribute values
bg-Cyrl: Начална и крайна дата на стойностите на съществените признаци

en: Attribute value accuracy
bg-Cyrl: Точност на данните за съществените признаци

en: Attribute value accuracy explanation
bg-Cyrl: Пояснение за точността на данните за съществените признаци

en: Attribute measurement frequency
bg-Cyrl: Честота на измерване на съществените признаци

en: Entity and attribute overview
bg-Cyrl: Общ преглед на същността и съществените признаци

en: Entity and attribute detail citation
bg-Cyrl: Подробен цитат на същността и съществените признаци

en: Cumulative index/finding aids note
bg-Cyrl: Забележка за кумулативен индекс/помощни материали за търсене

en: Degree of control
bg-Cyrl: Степен на контрол

en: Bibliographic reference
bg-Cyrl: Библиографска справка

en: Information about documentation note
bg-Cyrl: Забележка за съпровождаща документация

en: History
bg-Cyrl: История

en: Time of collation [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Time of collation [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Identifying markings
bg-Cyrl: Характерни белези за идентифициране

en: Copy identification
bg-Cyrl: Идентификация на копието

en: Version identification
bg-Cyrl: Идентификация на версията

en: Number of copies
bg-Cyrl: Брой на копията

en: Binding note
bg-Cyrl: Информация за подвързията

en: Number of cases/variables
bg-Cyrl: Брой на досиетата/променливите

en: Name of variable
bg-Cyrl: Име на променливата

en: Unit of analysis
bg-Cyrl: Единица за анализ

en: Universe of data
bg-Cyrl: Обхват на данните

en: Filing scheme or code
bg-Cyrl: Система или код на картотекиране

en: Methodology note
bg-Cyrl: Забележка за използваната методология

en: Controlled term
bg-Cyrl: Контролен срок

en: Editor note
bg-Cyrl: Бележка на редактора

en: Source of note information
bg-Cyrl: Източник на бележки за информация

en: Linking entry complexity note
bg-Cyrl: Забележка за връзката на описвания документ с други документи

en: Publications about described materials note
bg-Cyrl: Забележка за публикации за описвания документ

en: Related computer files note
bg-Cyrl: Бележка за свързани компютърни файлове

en: Action
bg-Cyrl: Действие

en: Action identification
bg-Cyrl: Идентификация на действието

en: Time/date of action
bg-Cyrl: Момент на извършване на действието

en: Action interval
bg-Cyrl: Интервал на действията

en: Contingency for action
bg-Cyrl: Условия, необходими за извършване на действието

en: Method of action
bg-Cyrl: Метод на действие

en: Site of action
bg-Cyrl: Място на действие

en: Action agent
bg-Cyrl: Деятел

en: Accumulation
bg-Cyrl: Натрупване

en: Frequency of use
bg-Cyrl: Честота на употреба

en: Exhibitions note
bg-Cyrl: Забележка за изложби

en: Awards note
bg-Cyrl: Забележка за награди

en: Source of description note
bg-Cyrl: Забележка за източника на описание

en: Linkage (RLIN)
bg-Cyrl: Връзка (RLIN)

en: Field link and sequence number (RLIN)
bg-Cyrl: Връзка към полето и пореден номер (RLIN)

en: Local note
bg-Cyrl: Забележки на библиотеката, притежаваща документа

en: Provenance (VM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Произход (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Condition of individual reels (VM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Condition of individual reels (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Origin of safety copy (VM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Origin of safety copy (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Number  (BK CF MP MU SE VM MX)  [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Номер  (BK CF MP MU SE VM MX)  [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Active dates
bg-Cyrl: Времеви период

en: Geographic name following place entry element [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Geographic name following place entry element [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Geographic name of place element
bg-Cyrl: Географско име на място

en: Uncontrolled term
bg-Cyrl: Ненормиран термин

en: Genre/form data or focus term
bg-Cyrl: Данни за жанр/разновидност или ключова дума за фокус

en: Function
bg-Cyrl: Дейност, генерирала описваните документи

en: Source of term or code
bg-Cyrl: Източник на ключова дума или код

en: Main curriculum objective
bg-Cyrl: Основна цел на учебната програма

en: Subordinate curriculum objective
bg-Cyrl: Второстепенна цел на учебната програма

en: Curriculum code
bg-Cyrl: Код на учебна програма

en: Correlation factor
bg-Cyrl: Фактор на взаимовръзка

en: Country or larger entity
bg-Cyrl: Страна или по-голяма единица

en: First-order political jurisdiction
bg-Cyrl: Първостепенна политическа юрисдикция

en: Intermediate political jurisdiction
bg-Cyrl: Средно голяма политическа юрисдикция

en: City subsection
bg-Cyrl: Градски квартал

en: Other nonjurisdictional geographic region and feature
bg-Cyrl: Други географски райони и обекти без юрисдикция

en: Extraterrestrial area
bg-Cyrl: Извънземна област

en: Source of name, title, or term
bg-Cyrl: Източник на име, заглавие или термин

en: Name, title, or term
bg-Cyrl: Име, заглавие или термин

en: Topical term or geographic name as entry element
bg-Cyrl: Основно описание – Предметна рубрика (тема или топоним)

en: Topical term following geographic name as entry element
bg-Cyrl: Основно описание – тема, следваща топоним

en: Number (BK CF MP MU SE VM MX) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Номер (BK CF MP MU SE VM MX) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Corporate name or jurisdiction name
bg-Cyrl: Название на колективен автор или юридическо име

en: Nonprinting information
bg-Cyrl: Неподлежаща на печат информация

en: Uncontrolled related/analytical title
bg-Cyrl: Аналичтичнио заглавие

en: Make and model of machine
bg-Cyrl: Марка и модел на машината

en: Programming language
bg-Cyrl: Език за програмиране

en: Source of taxonomic identification
bg-Cyrl: Източник на номер на таксономия

en: Taxonomic name
bg-Cyrl: Таксономично название

en: Taxonomic category
bg-Cyrl: Таксономична категория

en: Common or alternative name
bg-Cyrl: Общоприето или алтернативно название

en: Access term
bg-Cyrl: Срок за достъп

en: Label
bg-Cyrl: Етикет/надпис

en: Main entry heading
bg-Cyrl: Редна дума на основното описание

en: Place, publisher, and date of publication
bg-Cyrl: Място на издаване, издател и година

en: Related parts
bg-Cyrl: Свързани части

en: Physical description
bg-Cyrl: Физическа характеристика

en: Material-specific details
bg-Cyrl: Характеристика на материала

en: Other item identifier
bg-Cyrl: Други индекси, кодове и под. на документа

en: Parallel title (BK SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Parallel title (BK SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: CODEN designation
bg-Cyrl: Обозначение по системата CODEN

en: Series data for related item
bg-Cyrl: Област на серията за второстепенен описван документ

en: Parallel title (BK SE)  [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Parallel title (BK SE)  [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Standard Technical Report Number
bg-Cyrl: Стандартен номер на технически отчет

en: Host Biblionumber
bg-Cyrl: Host Библиографски номер

en: Host Itemnumber
bg-Cyrl: Номер на екземпляра на източника

en: Enumeration and first page
bg-Cyrl: Номериране и първа страница

en: Country code
bg-Cyrl: Код за страната на издаване

en: Period of content
bg-Cyrl: Период на съдържанието

en: Source Contribution
bg-Cyrl: Принос на източника

en: Type of record
bg-Cyrl: Вид запис

en: Fixed-length data elements
bg-Cyrl: Данни с фиксирана дължина

en: Encoding level
bg-Cyrl: Ниво на кодиране

en: Textual physical form designator
bg-Cyrl: Обозначение на текстова физическа форма

en: Dates of publication and/or sequential designation of issues reproduced
bg-Cyrl: Дати на публикуване и / или последователно обозначаване на възпроизведени издания

en: Name of unit
bg-Cyrl: Мерна единица

en: Holding institution
bg-Cyrl: Институция, притежаваща документа

en: Holdings (NR) (MU VM SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Holdings (NR) (MU VM SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Inclusive dates (NR) (MU VM SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Inclusive dates (NR) (MU VM SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Retention statement (NR) (CF MU VM SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Retention statement (NR) (CF MU VM SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Name (custodian or owner)
bg-Cyrl: Име (попечител или собственик)

en: Institutional division
bg-Cyrl: Институционално разделение

en: Street address
bg-Cyrl: Улица

en: Location of units
bg-Cyrl: Местоположение на единиците

en: Sequence number
bg-Cyrl: Пореден номер

en: Location
bg-Cyrl: Местонахождение

en: Sublocation or collection
bg-Cyrl: Подразделение или колекция

en: Former shelving location
bg-Cyrl: Предишно местоположение в колекцията

en: Non-coded location qualifier
bg-Cyrl: Некодиран класификатор на местоположението

en: Shelving form of title
bg-Cyrl: Форма на класификационно заглавие

en: Piece designation
bg-Cyrl: Част

en: Piece physical condition
bg-Cyrl: Физическо състояние на частта

en: Pattern note
bg-Cyrl: Образец бележка

en: Number of pieces per issuance
bg-Cyrl: Брой копия (бройки) за издание

en: Copy
bg-Cyrl: Копие

en: Bibliographic units per next higher level
bg-Cyrl: Библиографски единици за следващо по-високо ниво

en: Numbering continuity
bg-Cyrl: Номериране на непрекъснатост

en: Calendar change
bg-Cyrl: Промяна на календара

en: Regularity pattern
bg-Cyrl: Модел на редовност

en: Numbering scheme
bg-Cyrl: Схема за номериране

en: Access number [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Номер [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Persistent identifier
bg-Cyrl: Други индекси, кодове и под. на екземпляра

en: Non-functioning Uniform Resource Identifier
bg-Cyrl: Универсален идентификатор на ресурса (URI)

en: Instruction [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Instruction [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Bits per second [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Bits per second [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Password [OBSOLETE]
bg-Cyrl: Password [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: Standardized information governing access
bg-Cyrl: Стандартизирана информация, регулираща достъпа

en: Standardized information governing use and reproduction
bg-Cyrl: Информация за употребата и възпроизвеждането

en: Name of archiving agency
bg-Cyrl: Име на архивираща агенция

en: Name of Web archive or digital archive repository
bg-Cyrl: Име на уеб архив или дигитално хранилище на репозитори

en: Date range of archived material
bg-Cyrl: Период от дати на архивирания материал

en: Archive completeness
bg-Cyrl: Пълнота на архива

en: Operator's initials, OID (RLIN)
bg-Cyrl: Инициали на оператора, OID (RLIN)

en: Cataloger's initials, CIN (RLIN)
bg-Cyrl: Инициали на каталогизатора, CIN (RLIN)

en: Converted Gregorian year
bg-Cyrl: Преобразувана григорианска година

en: Issuing date
bg-Cyrl: Дата на издаване

en: Break indicator
bg-Cyrl: Индикатор за прекъсване

en: Textual string
bg-Cyrl: Текст, обикновен печат

en: Tag and sequence number
bg-Cyrl: Етикет и пореден номер

en: Internal item number
bg-Cyrl: Вътрешен екземплярен номер(itemnumber)

en: Invalid or canceled internal item number
bg-Cyrl: Невалиден или отменен вътрешен номер на библиотеченият документ

en: Cost
bg-Cyrl: Цена

en: Item status
bg-Cyrl: Статус библиотечен документ

en: Temporary location
bg-Cyrl: Временно местоположение

en: Invalid or canceled piece designation
bg-Cyrl: Отменено или невалидно обозначение на част

en: Manifestation statement, high-level/general
bg-Cyrl: Споменаване на проявление, високо ниво/общо

en: Manifestation identifier statement
bg-Cyrl: Споменаване на идентификатора на проявление

en: Manifestation title and responsibility statement
bg-Cyrl: Наименование на проявата и информация за отговорността

en: Manifestation edition statement
bg-Cyrl: Споменаване на изданието на проявата

en: Manifestation production statement
bg-Cyrl: Споменаване на организацията на проявата

en: Manifestation publication statement
bg-Cyrl: Споменаване на проявата в публикация

en: Manifestation distribution statement
bg-Cyrl: Декларация за разпространение на проявата

en: Manifestation manufacture statement
bg-Cyrl: Декларация за организиране на прояви

en: Manifestation copyright statement
bg-Cyrl: Декларация за авторско право на проявата

en: Manifestation frequency statement
bg-Cyrl: Декларация за честотата на проявата

en: Manifestation designation of sequence statement
bg-Cyrl: Споменаване на проявата и декларация за последователност

en: Manifestation series statement
bg-Cyrl: Декларация за серия от прояви

en: Manifestation dissertation statement
bg-Cyrl: Споменаване на декларацията за проявата

en: Manifestation regional encoding statement
bg-Cyrl: Регионално кодиране на проявата

en: Replacement title
bg-Cyrl: Заглавие на запис, заменил изтрит запис

en: Replacement bibliographic record control number
bg-Cyrl: Контролен номер на библиографския запис, заменил изтрит запис

en: Creation process
bg-Cyrl: Процес на създаване

en: Assigning or generating agency
bg-Cyrl: Назначаване или създаване на агенция

en: Source of data
bg-Cyrl: Източник на данни

en: Content of non-MARC field
bg-Cyrl: Съдържание на полето във формат, различен от MARC

en: Put command parameter
bg-Cyrl: Поставете командния параметър

en: User-option data
bg-Cyrl: Потребител-опции за данни

en: OCLC control number(s) of parallel record(s) (OCLC); Piece used for cataloging, PUC (RLIN)
bg-Cyrl: OCLC контролен номер(а) на паралелен(и) запис(и) (OCLC); Част, използвана за каталогизиране, PUC (RLIN)

en: Series part designator, SPT (RLIN)
bg-Cyrl: Обозначение на част от серията, SPT (RLIN)

en: Classification number, LCAL (RLIN)
bg-Cyrl: Класификационен индекс, LCAL (RLIN)

en: Book number/undivided call number, LCAL (RLIN)
bg-Cyrl: Номер на книгата/сигнатура, LCAL (RLIN)

en: Additional free-text stamp above the call number, LCAL (RLIN)
bg-Cyrl: Допълнителен печат в свободен текст над сигнатурата, LCAL (RLIN)

en: Additional free-text or profiled stamp below the call number, LCAL (RLIN)
bg-Cyrl: Допълнителен печат в свободен текст под сигнатурата, LCAL (RLIN)

en: Location-level footnote, LFNT (RLIN)
bg-Cyrl: Бележка под линия на ниво местоположение, LFNT (RLIN)

en: Location-level output transaction history, LHST (RLIN)
bg-Cyrl: История на изходните транзакции на ниво местоположение, LHST (RLIN)

en: Location-level extra card request, LEXT (RLIN)
bg-Cyrl: Заявка за допълнителна карта на ниво местоположение, LEXT (RLIN)

en: Permanent shelving location, LOC (RLIN)
bg-Cyrl: Постоянно място на рафта, LOC (RLIN)

en: Location-level additional note, LANT (RLIN)
bg-Cyrl: Допълнителна бележка на ниво местоположение, LANT (RLIN)

en: Location-level pathfinder, LPTH (RLIN)
bg-Cyrl: Намиране на път на ниво местоположение, LPTH (RLIN)

en: Location-level field suppression, LFSP (RLIN)
bg-Cyrl: Потискане на полето на ниво местоположение, LFSP (RLIN)

en: Non-printing notes, LANT (RLIN)
bg-Cyrl: Непечатни бележки, LANT (RLIN)

en: Volumes, LVOL (RLIN)
bg-Cyrl: Томове, LVOL (RLIN)

en: Subscription status code, LANT (RLIN)
bg-Cyrl: Код на състоянието на абонамента, LANT (RLIN)

en: Date, LVOL (RLIN)
bg-Cyrl: Дата, LVOL (RLIN)

en: Retention, LVOL (RLIN)
bg-Cyrl: Резервация, LVOL (RLIN)

en: Classification number, CCAL (RLIN)
bg-Cyrl: Класификационен индекс, CCAL (RLIN)

en: Book number/undivided call number, CCAL (RLIN)
bg-Cyrl: Номер на книгата/сигнатура, CCAL (RLIN)

en: Copy information and material description, CCAL + MDES (RLIN)
bg-Cyrl: Информация за копието и описание на материала, CCAL + MDES (RLIN)

en: Copy status--for earlier dates, CST (RLIN)
bg-Cyrl: Състояние на копието--за по-ранни дати, CST (RLIN)

en: Copy status, CST (RLIN)
bg-Cyrl: Състояние на копието, CST (RLIN)

en: Aquisitions control number, HNT (RLIN)
bg-Cyrl: Контролен номер на придобивания, HNT (RLIN)

en: Circulation control number, HNT (RLIN)
bg-Cyrl: Контролен номер на придобивания, HNT (RLIN)

en: Shelflist note, HNT (RLIN)
bg-Cyrl: Бележка към списъка на рафта, HNT (RLIN)

en: Non-printing notes, HNT (RLIN)
bg-Cyrl: Непечатни бележки, HNT (RLIN)

en: Name of location of host in subfield
bg-Cyrl: Име на местоположението на хоста в подполе

en: Materials specified, MATL
bg-Cyrl: Описвани материали, MATL

en: Physical location, PLOC (RLIN)
bg-Cyrl: Физическо местоположение, PLOC (RLIN)

en: Holding library identification number
bg-Cyrl: Библиотека, притежаваща документа индентификационен номер

en: Physical description codes
bg-Cyrl: Физическа характеристика кодове

en: Volume or other numbering
bg-Cyrl: Номер том или друга номерация

en: Dates
bg-Cyrl: Дати

en: Completeness note
bg-Cyrl: Бележка за пълнота

en: Referral note
bg-Cyrl: Основна бележка

en: Retention note
bg-Cyrl: Забележка

en: Romanization/conversion identifier
bg-Cyrl: Идентификатор за романизация/преобразуване

en: Agency that converted, created or reviewed
bg-Cyrl: Агенция, която конвертира, създава или рецензира

en: Date of conversion or review
bg-Cyrl: Дата на преобразуване или преглед

en: Status code
bg-Cyrl: Статус код

en: Version of conversion program used
bg-Cyrl: Използвана версия на програмата за конвертиране

en: Link information for 9XX fields
bg-Cyrl: Връзка към информация за 9XX полета

en: Link information for field corresponding to 9XX field
bg-Cyrl: Информация за връзка за полето, съответстващо на поле 9XX

en: Withdrawn status [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Статус Отчислен [ЛОКАЛНО, KOHA]

en: Lost status [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Статус Изгубен [ЛОКАЛНО, KOHA]

en: System code (specific classification or other scheme and edition) [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Системен код (специфична класификация или друга схема и издание) [LOCAL, KOHA]

en: Use restrictions [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Използвани ограничения [ЛОКАЛНО, KOHA]

en: Koha normalized classification for sorting [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Коха нормализира класификацията за сортиране [ЛОКАЛНО, KOHA]

en: Coded location qualifier [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Кодиран класификатор на местоположението [ЛОКАЛНО, KOHA]

en: Copy number [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Номер на екземпляра [ЛОКАЛНО, KOHA]

en: Uniform Resource Identifier [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Универсален идентификатор на ресурси (URI) [ЛОКАЛНО, KOHA]

en: Koha collection [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Koha колекция [ЛОКАЛНО, KOHA]

en: Internal item number (Koha itemnumber, autogenerated) [LOCAL, KOHA]
bg-Cyrl: Вътрешен екземплярен номер (Koha itemnumber, автоматично генерирано) [ЛОКАЛНО, KOHA]

en: Origin of item (home branch) (free text)
bg-Cyrl: Местоположение на източника на екземпляр (притежаваща библиотека), (свободен текст)

en: Origin of item (home branch) (coded)
bg-Cyrl: Местоположение на източника на екземпляр (притежаваща библиотека), код

en: Lending or holding organisation (holding branch) (free text)
bg-Cyrl: Организация на издаване чрез абонамент или съхранение (единица за временно съхранение) (свободен текст)

en: Lending or holding organisation (holding branch) code
bg-Cyrl: Организация на издаване чрез абонамент или съхранение (единица за временно съхранение)

en: Genre detail
bg-Cyrl: Жанр детайли

en: Barcode prefix
bg-Cyrl: Баркод префикс

en: Barcode incrementation
bg-Cyrl: Увеличаване на баркод

en: Barcode suffix
bg-Cyrl: Баркод суфикс

en: Section
bg-Cyrl: Раздел

en: Call number (full call number)
bg-Cyrl: Сигнатура (пълна сигнатура)

en: Numbering (volume or other part)
bg-Cyrl: Номериране (том или друга част)

en: Date of loan or deposit
bg-Cyrl: Дата на заем или депозит

en: Expiration of loan date
bg-Cyrl: Изтичане на срока на заемане

en: Circulation type (not for loan)
bg-Cyrl: Заемане за дома Вид (не е за заемане)

en: Serial
bg-Cyrl: Периодика

en: Intended audience (age level)
bg-Cyrl: Цел (възрастово ниво)

en: Type of item and material
bg-Cyrl: Вид (клас) на екземпляра или материала

en: Acquisition mode
bg-Cyrl: Начин на придобиване

en: Genre
bg-Cyrl: Жанр

en: Copy note
bg-Cyrl: Бележка за копието

en: Periodical number
bg-Cyrl: Номер на периодично издание

en: Recipient organisation code
bg-Cyrl: MARC код на организацията

en: Recipient organisation, free text
bg-Cyrl: MARC код на организацията, свободен текст

en: Recipient parent organisation code
bg-Cyrl: MARC код на организацията

en: Recipient parent organisation, free text
bg-Cyrl: MARC код на организацията, свободен текст

en: First date, FD (RLIN)
bg-Cyrl: Първа дата FD (RLIN)

en: SYSTEM CONTROL NUMBERS (KOHA)
bg-Cyrl: СИСТЕМНИ КОНТРОЛНИ НОМЕРА (KOHA)

en: ADDED ENTRY ELEMENTS (KOHA)
bg-Cyrl: ДОБАВЕНИ ВХОДНИ ЕЛЕМЕНТИ (KOHA)

en: LOCATION AND ITEM INFORMATION (KOHA)
bg-Cyrl: МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ И ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЕЛЕМЕНТИ (KOHA)

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--ADDITIONAL MATERIAL CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ДАННИ С ФИКСИРАНА ДЪЛЖИНА--ДОПЪЛНИТЕЛНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ

en: PHYSICAL DESCRIPTION FIXED FIELD--GENERAL INFORMATION
bg-Cyrl: ФИЗИЧЕСКА ХАРАКТЕРИСТИКА (ПОЛЕ С ФИКСИРАНА ДЪЛЖИНА) - ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ

en: FIXED-LENGTH DATA ELEMENTS--GENERAL INFORMATION
bg-Cyrl: ДАННИ С ФИКСИРАНА ДЪЛЖИНА – ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ

en: PHYSICAL DESCRIPTION FIXED-FIELD FOR ARCHIVAL COLLECTION (VM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: PHYSICAL DESCRIPTION FIXED-FIELD FOR ARCHIVAL COLLECTION (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: LINKING LIBRARY OF CONGRESS CONTROL NUMBER [OBSOLETE]
bg-Cyrl: LINKING LIBRARY OF CONGRESS CONTROL NUMBER [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: PATENT CONTROL INFORMATION
bg-Cyrl: КОНТРОЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПАТЕНТ

en: NATIONAL BIBLIOGRAPHY NUMBER
bg-Cyrl: НОМЕР В НАЦИОНАЛНАТА БИБЛИОГРАФИЯ

en: COPYRIGHT OR LEGAL DEPOSIT NUMBER
bg-Cyrl: АВТОРСКО ПРАВО ИЛИ НОМЕР НА ДЕПОЗИТ

en: COPYRIGHT ARTICLE-FEE CODE
bg-Cyrl: КОД ЗА АВТОРСКО ПРАВО НА СТАТИЯ

en: STANDARD FILM NUMBER (VM) [DELETED]
bg-Cyrl: STANDARD FILM NUMBER (VM) [ИЗТРИТО]

en: OVERSEAS ACQUISITION NUMBER
bg-Cyrl: НОМЕР НА ДОКУМЕНТА, КОМПЛЕКТУВАН ПО ПРЕЗОКЕАНСКА ПРОГРАМА НА КОНГРЕСНАТА БИБЛИОТЕКА НА САЩ

en: FINGERPRINT IDENTIFIER
bg-Cyrl: ИДЕНТИФИКАТОР ЗА ПЕЧАТ

en: STANDARD TECHNICAL REPORT NUMBER
bg-Cyrl: СТАНДАРТЕН НОМЕР НА ТЕХНИЧЕСКИ ОТЧЕТ

en: PUBLISHER OR DISTRIBUTOR NUMBER
bg-Cyrl: ИЗДАТЕЛСТВО ИЛИ ИЗДАТЕЛСКИ НОМЕР

en: OTHER SYSTEM CONTROL NUMBER (OCLC)
bg-Cyrl: ДРУГ СИСТЕМЕН КОНТРОЛЕН НОМЕР (OCLC)

en: CODEN DESIGNATION
bg-Cyrl: ОБОЗНАЧЕНИЕ ПО СИСТЕМАТА CODEN

en: POSTAL REGISTRATION NUMBER
bg-Cyrl: ПОЩЕНСКИ РЕГИСТРАЦИОНЕН НОМЕР

en: DATE/TIME AND PLACE OF AN EVENT
bg-Cyrl: ВРЕМЕ И МЯСТО НА СЪБИТИЕ

en: ORIGINAL STUDY NUMBER FOR COMPUTER DATA FILES
bg-Cyrl: ОРИГИНАЛЕН НОМЕР НА ФАЙЛА

en: SOURCE OF ACQUISITION
bg-Cyrl: ИЗТОЧНИК НА КОМПЛЕКТУВАНЕ

en: RECORD CONTENT LICENSOR
bg-Cyrl: КОД НА ОРГАНИЗАЦИЯТА, ДАВАЩА ЛИЦЕНЗ ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО НА ЗАПИСА

en: LEVEL OF BIBLIOGRAPHIC CONTROL AND CODING DETAIL [OBSOLETE]
bg-Cyrl: LEVEL OF BIBLIOGRAPHIC CONTROL AND CODING DETAIL [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: LANGUAGE CODE
bg-Cyrl: КОД ЗА ЕЗИК НА ТЕКСТА

en: COUNTRY OF PUBLISHING/PRODUCING ENTITY CODE
bg-Cyrl: КОД ЗА СТРАНАТА НА ИЗДАВАНЕ/СЪЗДАВАНЕ

en: TIME PERIOD OF CONTENT
bg-Cyrl: ВРЕМЕВИ ПЕРИОД НА СЪДЪРЖАНИЕТО НА ДОКУМЕНТА

en: FORM OF MUSICAL COMPOSITION CODE
bg-Cyrl: КОД ЗА МУЗИКАЛЕН ЖАНР

en: NUMBER OF MUSICAL INSTRUMENTS OR VOICES CODE
bg-Cyrl: КОД ЗА БРОЙ ГЛАСОВЕ И ИНСТРУМЕНТИ

en: LOCAL HOLDINGS (OCLC)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНИ ФОНДОВЕ (OCLC)

en: LIBRARY OF CONGRESS COPY, ISSUE, OFFPRINT STATEMENT
bg-Cyrl: СВЕДЕНИЯ НА КОНГРЕСНАТА БИБЛИОТЕКА НА САЩ ЗА ЕКЗЕМПЛЯРИ, ИЗДАНИЯ ИЛИ ОТДЕЛНИ ОТПЕЧАТЪЦИ НА ДОКУМЕНТА

en: CLASSIFICATION NUMBERS ASSIGNED IN CANADA
bg-Cyrl: КЛАСИФИКАЦИОНЕН НОМЕР НА КАНАДСКАТА БИБЛИОТЕКА И АРХИВИ

en: NATIONAL LIBRARY OF MEDICINE COPY STATEMENT
bg-Cyrl: СВЕДЕНИЯ НА НАЦИОНАЛНАТА МЕДИЦИНСКА БИБЛИОТЕКА НА САЩ ЗА ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ ЕКЗЕМПЛЯРИ НА ИЗДАНИЕТО

en: NATIONAL AGRICULTURAL LIBRARY COPY STATEMENT
bg-Cyrl: СВЕДЕНИЯ НА НАЦИОНАЛНАТА СЕЛСКОСТОПАНСКА БИБЛИОТЕКА НА САЩ ЗА ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ ЕКЗЕМПЛЯРИ НА ИЗДАНИЕТО

en: GPO ITEM NUMBER
bg-Cyrl: НОМЕР ОТ ПРАВИТЕЛСТВЕНАТА ПЕЧАТНА СЛУЖБА НА САЩ

en: ADDITIONAL DEWEY DECIMAL CLASSIFICATION NUMBER
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛЕН КЛАСИФИКАЦИОНЕН ИНДЕКС СПОРЕД ДЕСЕТИЧНАТА КЛАСИФИКАЦИЯ НА М. ДЮИ

en: SYNTHESIZED CLASSIFICATION NUMBER COMPONENTS
bg-Cyrl: СИНТЕЗИРАН КЛАСИФИКАЦИОНЕН ИНДЕКС ИЛИ КОМПОНЕНТ

en: REPORT NUMBER [OBSOLETE, CAN/MARC]
bg-Cyrl: НОМЕР НА ОТЧЕТ [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC]

en: REPORT NUMBER
bg-Cyrl: НОМЕР НА ОТЧЕТ

en: LOCALLY ASSIGNED LC-TYPE CALL NUMBER (OCLC); LOCAL CALL NUMBER (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНА СИГНАТУРА LC-ВИД (OCLC); ЛОКАЛНА СИГНАТУРА (RLIN)

en: MICROFILM SHELF LOCATION (AM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: MICROFILM SHELF LOCATION (AM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: MAIN ENTRY--PERSONAL NAME
bg-Cyrl: ОСНОВНО ОПИСАНИЕ С РЕДНА ДУМА--ИНДИВИДУАЛЕН ИЛИ ПЪРВИ АВТОР

en: MAIN ENTRY--CORPORATE NAME
bg-Cyrl: ОСНОВНО ОПИСАНИЕ С РЕДНА ДУМА НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ

en: MAIN ENTRY--MEETING NAME
bg-Cyrl: ОСНОВНО ОПИСАНИЕ С РЕДНА ДУМА--НАЗВАНИЕ НА ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ

en: MAIN ENTRY--UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: ОСНОВНО ОПИСАНИЕ С РЕДНА ДУМА--УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ

en: ABBREVIATED TITLE
bg-Cyrl: СЪКРАТЕНО ЗАГЛАВИЕ

en: ACRONYM OR SHORTENED TITLE [OBSOLETE]
bg-Cyrl: ACRONYM OR SHORTENED TITLE [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: VARIANT ACCESS TITLE [OBSOLETE]
bg-Cyrl: VARIANT ACCESS TITLE [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: AUGMENTED TITLE [OBSOLETE]
bg-Cyrl: AUGMENTED TITLE [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: KEY TITLE
bg-Cyrl: КЛЮЧОВО ЗАГЛАВИЕ

en: UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ

en: ROMANIZED TITLE (BK AM CF MP MU VM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: ROMANIZED TITLE (BK AM CF MP MU VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: TRANSLATION OF TITLE BY CATALOGING AGENCY
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ, ПРЕВЕДЕНО ОТ СЛУЖБАТА ПО КАТАЛОГИЗАЦИЯ

en: COLLECTIVE UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ ЗА СЪБРАНИ СЪЧИНЕНИЯ

en: TITLE STATEMENT
bg-Cyrl: СВЕДЕНИЯ ЗА ЗАГЛАВИЕТО

en: VARYING FORM OF TITLE
bg-Cyrl: РАЗЛИЧНИ ФОРМИ НА ЗАГЛАВИЕТО

en: FORMER TITLE
bg-Cyrl: ПРЕДИШНО ОСНОВНО ЗАГЛАВИЕ

en: EDITION STATEMENT
bg-Cyrl: ПОРЕДНОСТ НА ИЗДАНИЕТО

en: VERSION INFORMATION
bg-Cyrl: VR DVD-та, VHS касети

en: MUSICAL PRESENTATION STATEMENT
bg-Cyrl: ФОРМАТ НА ОПИСВАНИТЕ НОТИ

en: CARTOGRAPHIC MATHEMATICAL DATA
bg-Cyrl: МАТЕМАТИЧЕСКИ ДАННИ ЗА КАРТОГРАФСКИ МАТЕРИАЛИ

en: COMPUTER FILE CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ХАРАКТЕРИСТИКИ НА ОПИСВАНИЯ ФАЙЛ

en: COUNTRY OF PRODUCING ENTITY
bg-Cyrl: СТРАНА НА СЪЗДАВАНЕ/ИЗДАВАНЕ

en: PHILATELIC ISSUE DATA
bg-Cyrl: ИЗДАТЕЛСКИ ДАННИ ЗА ФИЛАТЕЛНИ МАТЕРИАЛИ

en: PUBLICATION, DISTRIBUTION, ETC.
bg-Cyrl: ИЗДАТЕЛСКИ ДАННИ,СВЕДЕНИЯ ЗА РАЗПРОСТРАНЕНИЕ И ПОД.

en: IMPRINT STATEMENT FOR FILMS (Pre-AACR 1 Revised) [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
bg-Cyrl: IMPRINT STATEMENT FOR FILMS (Pre-AACR 1 Revised) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC], [LOCAL, USA]

en: IMPRINT STATEMENT FOR SOUND RECORDINGS (Pre-AACR 2) [LOCAL, USA]
bg-Cyrl: IMPRINT STATEMENT FOR SOUND RECORDINGS (Pre-AACR 2) [локално, USA]

en: PROJECTED PUBLICATION DATE
bg-Cyrl: ПРЕДВИЖДАНА ГОДИНА НА ИЗДАВАНЕ

en: PRODUCTION, PUBLICATION, DISTRIBUTION, MANUFACTURE, AND COPYRIGHT NOTICE
bg-Cyrl: СЪЗДАВАНЕ, ПУБЛИКУВАНЕ, ДИСТРИБУЦИЯ, ПРОИЗВОДСТВО И АВТОРСКО ПРАВО

en: SOURCE FOR ACQUISITION/SUBSCRIPTION ADDRESS [OBSOLETE]
bg-Cyrl: ИЗТОЧНИК ЗА АДРЕС ЗА ПРИДОБИВАНЕ/АБОНАМЕНТ [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: PHYSICAL DESCRIPTION
bg-Cyrl: ФИЗИЧЕСКА ХАРАКТЕРИСТИКА

en: PHYSICAL DESCRIPTION FOR FILMS (PRE-AACR 2) (VM) [OBSOLETE, USMARC]
bg-Cyrl: PHYSICAL DESCRIPTION FOR FILMS (PRE-AACR 2) (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, USMARC]

en: PAGE OR ITEM COUNT (BK AM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: PAGE OR ITEM COUNT (BK AM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: UNIT COUNT (AM) [OBSOLETE, USMARC]
bg-Cyrl: UNIT COUNT (AM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, USMARC]

en: LINEAR FOOTAGE (AM) [OBSOLETE, USMARC]
bg-Cyrl: LINEAR FOOTAGE (AM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, USMARC

en: PHYSICAL DESCRIPTION FOR SOUND RECORDINGS (Pre-AACR 2) (MU) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: PHYSICAL DESCRIPTION FOR SOUND RECORDINGS (Pre-AACR 2) (MU) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: PLAYING TIME
bg-Cyrl: ВРЕМЕТРАЕНЕ

en: HOURS, ETC.
bg-Cyrl: ЧАСОВЕ И ПОД.

en: PHYSICAL DESCRIPTION FOR FILMS (ARCHIVAL) (VM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: PHYSICAL DESCRIPTION FOR FILMS (ARCHIVAL) (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: CURRENT PUBLICATION FREQUENCY
bg-Cyrl: ЧЕСТОТА НА ИЗДАВАНЕ

en: FREQUENCY (CF MP) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: FREQUENCY (CF MP) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: FORMER PUBLICATION FREQUENCY
bg-Cyrl: ПРЕДИШНА ЧЕСТОТА НА ИЗДАВАНЕ

en: MODE OF ISSUANCE
bg-Cyrl: НАЧИН НА ИЗДАВАНЕ

en: EXTENSION PLAN
bg-Cyrl: ПЛАН ЗА ПРОДЪЛЖАВАНЕ

en: MEDIA TYPE
bg-Cyrl: ВИД УСТРОЙСТВО ЗА ПОЛЗВАНЕ НА ДОКУМЕНТА

en: CARRIER TYPE
bg-Cyrl: ВИД НОСИТЕЛ

en: PHYSICAL MEDIUM
bg-Cyrl: ФИЗИЧЕСКА ХАРАКТЕРИСТИКА НА СПЕЦИФИЧНИ МАТЕРИАЛИ

en: ACCESSIBILITY CONTENT
bg-Cyrl: СЪДЪРЖАНИЕ НА ДОСТЪПНОСТТА

en: GEOSPATIAL REFERENCE DATA
bg-Cyrl: ГЕОПРОСТРАНСТВЕНИ ДАННИ ЗА СПРАВКА

en: PLANAR COORDINATE DATA
bg-Cyrl: ДАННИ ЗА ПЛОСКА КООРДИНАТА

en: SOUND CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ЗВУКОВИ ХАРАКТЕРИСТИКИ

en: MOVING IMAGE CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ХАРАКТЕРИСТИКИ НА ФИЛМА

en: VIDEO CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ВИДЕО ХАРАКТЕРИСТИКИ

en: DIGITAL FILE CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: Характеристики на дигитален файл

en: NOTATED MUSIC CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ХАРАКТЕРИСТИКИ НА НОТИРАНА МУЗИКА

en: PRICE (NR) (BK AM CF MU VM SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: PRICE (NR) (BK AM CF MU VM SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: ORGANIZATION AND ARRANGEMENT OF MATERIALS
bg-Cyrl: ОРГАНИЗИРАНЕ И ПОДРЕДБА НА МАТЕРИАЛИТЕ В КОЛЕКЦИЯТА

en: DIGITAL GRAPHIC REPRESENTATION
bg-Cyrl: ДИГИТАЛНО ГРАФИЧНО ПРЕДСТАВЯНЕ

en: SUPPLEMENTARY CONTENT CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ХАРАКТЕРИСТИКИ НА ДОПЪЛНИТЕЛНО СЪДЪРЖАНИЕ

en: SECURITY CLASSIFICATION CONTROL
bg-Cyrl: СТЕПЕН НА ЗАЩИТА НА ИНФОРМАЦИЯТА

en: ORIGINATOR DISSEMINATION CONTROL
bg-Cyrl: ЗАЩИТА НА АВТОРСКАТА ОТГОВОРНОСТ

en: RENTAL PRICE (VM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: RENTAL PRICE (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: STRUCTURED OWNERSHIP AND CUSTODIAL HISTORY
bg-Cyrl: СТРУКТУРИРАНА СОБСТВЕНОСТ И ИСТОРИЯ НА АВТОРСКОТО ПРАВО

en: DATES OF PUBLICATION AND/OR SEQUENTIAL DESIGNATION
bg-Cyrl: ДАТА НА ИЗДАВАНЕ И/ИЛИ СПЕЦИФИКАЦИЯ

en: NORMALIZED DATE AND SEQUENTIAL DESIGNATION
bg-Cyrl: НОРМАЛИЗИРАНИ ДАТА НА ИЗДАВАНЕ И СПЕЦИФИКАЦИЯ

en: TRADE PRICE
bg-Cyrl: ТЪРГОВСКА ЦЕНА

en: TRADE AVAILABILITY INFORMATION
bg-Cyrl: ТЪРГОВСКА ИНФОРМАЦИЯ ОТ ИЗДАТЕЛЯ

en: REPRESENTATIVE EXPRESSION CHARACTERISTICS
bg-Cyrl: ПРЕДСТАВИТЕЛНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ НА ИЗРАЖЕНИЕТО

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--CORPORATE NAME [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
bg-Cyrl: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--CORPORATE NAME [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC], [LOCAL, USA]

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--MEETING NAME [OBSOLETE, CAN/MARC], [LOCAL, USA]
bg-Cyrl: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--MEETING NAME [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА, CAN/MARC], [LOCAL, USA]

en: SERIES STATEMENT/ADDED ENTRY--TITLE
bg-Cyrl: МЕСТЕН ПОРЕДИЧЕН ДОПЪЛНИТЕЛЕН БИБЛИОГРАФСКИ ЗАПИС--ЗАГЛАВИЕ

en: SERIES STATEMENT
bg-Cyrl: СВЕДЕНИЯ ЗА СЕРИЯТА (КОЛЕКЦИЯТА)

en: GENERAL NOTE
bg-Cyrl: ОБЩA ЗАБЕЛЕЖКА

en: WITH NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА 'СЪДЪРЖА И'

en: DISSERTATION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ДИСЕРТАЦИЯ

en: BIBLIOGRAPHIC HISTORY NOTE (BK CF MU) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: BIBLIOGRAPHIC HISTORY NOTE (BK CF MU) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: BIBLIOGRAPHY, ETC. NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА НАЛИЧИЕ НА БИБЛИОГРАФИЯ И ПОД.

en: FORMATTED CONTENTS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА НАЧИНА, ПО КОЙТО Е ПРЕДСТАВЕНО СЪДЪРЖАНИЕТО

en: RESTRICTIONS ON ACCESS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ОГРАНИЧЕНИЯ НА ДОСТЪПА

en: SCALE NOTE FOR VISUAL MATERIALS
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА МАЩАБА ЗА ВИЗУАЛНИ МАТЕРИАЛИ

en: CREATION/PRODUCTION CREDITS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА СТРАНИЧНИ ЛИЦА/ОРГАНИЗАЦИИ, ДОПРИНЕСЛИ ЗА ИЗДАНИЕТО

en: INFORMAL NOTES (RLIN)
bg-Cyrl: НЕФОРМАЛНА БЕЛЕЖКА (RLIN)

en: CITATION/REFERENCES NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ЦИТАТИ/ПРЕПРАТКИ ПРЕГЛЕД НА ИЗПОЛЗВАНИТЕ ИЗТОЧНИЦИ

en: PARTICIPANT OR PERFORMER NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА УЧАСТНИЦИ ИЛИ АКТЬОРИ

en: EARLIER OR LATER VOLUMES SEPARATELY CATALOGED NOTE (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: EARLIER OR LATER VOLUMES SEPARATELY CATALOGED NOTE (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: TYPE OF REPORT AND PERIOD COVERED NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ВИДА НА ОТЧЕТА И ЗА ОТЧИТАНИЯ ПЕРИОД

en: DATA QUALITY NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА КАЧЕСТВОТО НА ДАННИТЕ

en: NUMBERING PECULIARITIES NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ОСОБЕНОСТИТЕ НА НОМЕРИРАНЕТО

en: TYPE OF COMPUTER FILE OR DATA NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ВИДА НА ФАЙЛА ИЛИ ДАННИТЕ

en: CATEGORIES OF FILMS NOTE (ARCHIVAL) (VM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: CATEGORIES OF FILMS NOTE (ARCHIVAL) (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: DATE/TIME AND PLACE OF AN EVENT NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ВРЕМЕ/МЯСТО НА ПРОТИЧАНЕ НА ОТРАЗЕНОТО СЪБИТИЕ

en: SUMMARY, ETC.
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА-РЕЗЮМЕ И ПОД.

en: TARGET AUDIENCE NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА АУДИТОРИЯТА, ЗА КОЯТО Е ПРЕДНАЗНАЧЕН МАТЕРИАЛЪТ

en: GEOGRAPHIC COVERAGE NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ТЕРИТОРИЯТА, ПРЕДСТАВЕНА В ДОКУМЕНТА

en: TIME PERIOD OF CONTENT NOTE (CF) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: TIME PERIOD OF CONTENT NOTE (CF) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: PREFERRED CITATION OF DESCRIBED MATERIALS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ПРЕДПОЧИТАНИЯ НАЧИН, ПО КОЙТО СЕ ЦИТИРА ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: SUPPLEMENT NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ПРИЛОЖЕНИЯ

en: STUDY PROGRAM INFORMATION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА УЧЕБНАТА ПРОГРАМА

en: CENSORSHIP NOTE (VM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: CENSORSHIP NOTE (VM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM AVAILABLE NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА НАЛИЧИЕ НА ДОПЪЛНИТЕЛЕН НОСИТЕЛ

en: ACCESSIBILITY NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ДОСТЪПНОСТ

en: REPRODUCTION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА КОПИЕ НА ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: ORIGINAL VERSION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ОРИГИНАЛА НА КОПИРАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: LOCATION OF ORIGINALS/DUPLICATES NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА МЯСТОТО НА СЪХРАНЕНИЕ НА ОРИГИНАЛА/ДУБЛИКАТА

en: FUNDING INFORMATION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ИЗТОЧНИКА НА ФИНАНСОВИ СРЕДСТВА

en: SOURCE OF DATA NOTE (CF) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: SOURCE OF DATA NOTE (CF) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: SYSTEM DETAILS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ОСОБЕНОСТИ НА ПРОГРАМНИЯ ПРОДУКТ

en: TERMS GOVERNING USE AND REPRODUCTION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА УСЛОВИЯТА ЗА ИЗПОЛЗВАНЕ, ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ И КОПИРАНЕ НА ДОКУМЕНТА

en: IMMEDIATE SOURCE OF ACQUISITION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА НЕПОСРЕДСТВЕНИЯ ИЗТОЧНИК НА КОМПЛЕКТУВАН

en: INFORMATION RELATING TO COPYRIGHT STATUS
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА АВТОРСКИТЕ ПРАВА

en: SOLICITATION INFORMATION NOTE (AM) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: SOLICITATION INFORMATION NOTE (AM) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: LOCATION OF OTHER ARCHIVAL MATERIALS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА МЕСТОПОЛОЖЕНИЕТО НА ДРУГИ АРХИВНИ МАТЕРИАЛИ

en: LANGUAGE NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ЕЗИКА НА ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: FORMER TITLE COMPLEXITY NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ПРЕДИШНО ЗАГЛАВИЕ

en: ISSUING BODY NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ИЗДАТЕЛСКИЯ ОРГАН

en: ENTITY AND ATTRIBUTE INFORMATION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ИНФОРМАЦИЯ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА И СЪЩЕСТВЕНИТЕ ПРИЗНАЦИ

en: CUMULATIVE INDEX/FINDING AIDS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА КУМУЛАТИВЕН ИНДЕКС/ПОМОЩНИ МАТЕРИАЛИ ЗА ТЪРСЕНЕ

en: INFORMATION ABOUT DOCUMENTATION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА СЪПРОВОЖДАЩА ДОКУМЕНТАЦИЯ

en: OWNERSHIP AND CUSTODIAL HISTORY
bg-Cyrl: ИСТОРИЧЕСКА СПРАВКА ЗА ПРИТЕЖАНИЕ И ПОПЕЧИТЕЛСТВО

en: COPY AND VERSION IDENTIFICATION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ИДЕНТИФИКАЦИОННИТЕ ПРИЗНАЦИ НА КОПИЕ И ВЕРСИЯ

en: BINDING INFORMATION
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПОДВЪРЗИЯТА

en: CASE FILE CHARACTERISTICS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ХАРАКТЕРИСТИКИТЕ НА ДОСИЕТО/ФАЙЛА

en: METHODOLOGY NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ИЗПОЛЗВАНАТА МЕТОДОЛОГИЯ

en: EDITOR NOTE (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: EDITOR NOTE (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: LINKING ENTRY COMPLEXITY NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ВРЪЗКАТА НА ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ С ДРУГИ ДОКУМЕНТИ

en: PUBLICATIONS ABOUT DESCRIBED MATERIALS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ПУБЛИКАЦИИ ЗА ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: RELATED COMPUTER FILES NOTE (CF) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: RELATED COMPUTER FILES NOTE (CF) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: ACTION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ДЕЙСТВИЯ, СВЪРЗАНИ С ОБРАБОТКАТА И ЗАПАЗВАНЕТО НА ДОКУМЕНТА

en: ACCUMULATION AND FREQUENCY OF USE NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ЧЕСТОТАТА НА УПОТРЕБА И ЗА НАТРУПВАНЕТО НА ПРОДЪЛЖАВАЩО ИЗДАНИЕ

en: EXHIBITIONS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ИЗЛОЖБИ

en: AWARDS NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА НАГРАДИ

en: SOURCE OF DESCRIPTION NOTE
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКА ЗА ИЗТОЧНИКА НА ОПИСАНИЕ

en: LOCAL NOTE (RLIN)
bg-Cyrl: ЗАБЕЛЕЖКИ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА (RLIN)

en: SUBJECT ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – ЛИЧНО ИМЕ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--MEETING NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – НАЗВАНИЕ НА ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--NAMED EVENT
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – СЪБИТИЕ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--CHRONOLOGICAL TERM
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – ДАТА

en: SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – ТЕМА

en: SUBJECT ADDED ENTRY--GEOGRAPHIC NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – ТОПОНИМ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--REVERSE GEOGRAPHIC (BK MP SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: SUBJECT ADDED ENTRY--REVERSE GEOGRAPHIC (BK MP SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: INDEX TERM--UNCONTROLLED
bg-Cyrl: КЛЮЧОВА ДУМА, КОЯТО НЕ Е ВЗЕТА ОТ НОРМАТИВЕН СПИСЪК ИЛИ ФАЙЛ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--FACETED TOPICAL TERMS
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – МНОГОАСПЕКТНА ТЕМА

en: INDEX TERM--GENRE/FORM
bg-Cyrl: КЛЮЧОВА ДУМА – ЖАНР/РАЗНОВИДНОСТ

en: INDEX TERM--OCCUPATION
bg-Cyrl: КЛЮЧОВА ДУМА – ЗАНЯТИЕ/ПРОФЕСИЯ

en: INDEX TERM--FUNCTION
bg-Cyrl: КЛЮЧОВА ДУМА – ДЕЙНОСТ, ГЕНЕРИРАЛА ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: INDEX TERM--CURRICULUM OBJECTIVE
bg-Cyrl: КЛЮЧОВА ДУМА – ЦЕЛ НА УЧЕБНА ПРОГРАМА

en: SUBJECT ADDED ENTRY--HIERARCHICAL PLACE NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – ЙЕРАРХИЧНО ПОДРЕДЕНИ ТОПОНИМИ

en: SUBJECT ADDED ENTRY--TYPE OF ENTITY UNSPECIFIED
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО ПРЕДМЕТ – ВИД СЪСТАВ НЕОПРЕДЕЛЕН

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--TOPICAL TERM (OCLC, RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНИ ОПИСАНИЯ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА--ТЕМА (OCLC, RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--GEOGRAPHIC NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНИ ОПИСАНИЯ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА - ТОПОНИМ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНИ ОПИСАНИЯ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА-– ЛИЧНО ИМЕ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНИ ОПИСАНИЯ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА--НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--MEETING NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНИ ОПИСАНИЯ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА – НАЗВАНИЕ НА ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ (RLIN)

en: LOCAL SUBJECT ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНИ ОПИСАНИЯ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА--УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ (RLIN)

en: ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – ЛИЧНО ИМЕ

en: ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (PERFORMER) (MU) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – ЛИЧНО ИМЕ (PERFORMER) (MU) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ

en: ADDED ENTRY--MEETING NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – НАЗВАНИЕ НА ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ

en: ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (PERFORMER) (MU) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ (PERFORMER) (MU) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: ADDED ENTRY--UNCONTROLLED NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – ИМЕ/НАЗВАНИЕ, КОИТО НЕ СА ВЗЕТИ ОТ НОРМАТИВЕН СПИСЪК ИЛИ ФАЙЛ

en: ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ

en: ADDED ENTRY--UNCONTROLLED RELATED/ANALYTICAL TITLE
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – АНАЛИТИЧНО ЗАГЛАВИЕ

en: ADDED ENTRY-GEOGRAPHIC NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – ТОПОНИМ

en: ADDED ENTRY--HIERARCHICAL PLACE NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – ЙЕРАРХИЧНО ПОДРЕДЕНИ ТОПОНИМИ

en: SYSTEM DETAILS ACCESS TO COMPUTER FILES
bg-Cyrl: ТЕХНИЧЕСКА ИНФОРМАЦИЯ, СВЪРЗАНА С ФАЙЛА

en: ADDED ENTRY--TAXONOMIC IDENTIFICATION
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ – ТАКСОНОМИЯ

en: ADDED ENTRY--PHYSICAL CHARACTERISTICS [OBSOLETE]
bg-Cyrl: ADDED ENTRY--PHYSICAL CHARACTERISTICS [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: RESOURCE IDENTIFIER
bg-Cyrl: ИДЕНТИФИКАТОР НА РЕСУРСИТЕ

en: MAIN SERIES ENTRY
bg-Cyrl: ОСНОВНА СЕРИЯ

en: SUBSERIES ENTRY
bg-Cyrl: ПОДСЕРИЯ

en: ORIGINAL LANGUAGE ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЕЗИКА НА ОРИГИНАЛА

en: TRANSLATION ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРЕВОДA

en: SUPPLEMENT/SPECIAL ISSUE ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРИЛОЖЕНИЕ/СПЕЦИАЛНО ИЗДАНИЕ

en: SUPPLEMENT PARENT ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДОКУМЕНТ С ПРИЛОЖЕНИЕ/СПЕЦИАЛНО ИЗДАНИЕ

en: HOST ITEM ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОСНОВНИЯ КАТАЛОГИЗИРАН ДОКУМЕНТ

en: CONSTITUENT UNIT ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА СЪСТАВНА ЧАСТ ОТ КАТАЛОГИЗИРАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: OTHER EDITION ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДРУГО ИЗДАНИЕ

en: ADDITIONAL PHYSICAL FORM ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ДОПЪЛНИТЕЛЕН НОСИТЕЛ НА ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: ISSUED WITH ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПУБЛИКАЦИЯ, ВКЛЮЧЕНА В ИЛИ ИЗДАДЕНА С ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: PRECEDING ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРОМЕНИ В ПРЕДХОДНОТО ИЗДАНИЕ (ВКЛ. ЗАГЛАВИЕ) НА ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: SUCCEEDING ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРОМЕНИ В СЛЕДВАЩОТО ИЗДАНИЕ (ВКЛ. ЗАГЛАВИЕ) НА ОПИСВАНИЯ ДОКУМЕНТ

en: DATA SOURCE ENTRY
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ИЗТОЧНИКА НА ДАННИ

en: OTHER RELATIONSHIP ENTRY
bg-Cyrl: ДРУГА ВРЪЗКА МЕЖДУ ЗАПИСИТЕ

en: PARALLEL DESCRIPTION IN ANOTHER LANGUAGE OF CATALOGING
bg-Cyrl: ПАРАЛЕЛНО ОПИСАНИЕ НА ДРУГ ЕЗИК ЗА КАТАЛОГИЗАЦИЯ

en: COMPONENT ITEM ENTRY (RLIN)
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОСНОВНИЯ КАТАЛОГИЗИРАН ДОКУМЕНТ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА – ЛИЧНО ИМЕ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА – НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--MEETING NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА – НАЗВАНИЕ НА ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ (RLIN)

en: LOCAL ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ НА БИБЛИОТЕКАТА, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА – УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ (RLIN)

en: SERIES ADDED ENTRY--PERSONAL NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО СЕРИЯ – ЛИЧНО ИМЕ

en: SERIES ADDED ENTRY--CORPORATE NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО СЕРИЯ – НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ

en: SERIES ADDED ENTRY--MEETING NAME
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО СЕРИЯ – НАЗВАНИЕ НА ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ

en: SERIES ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО СЕРИЯ – УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ

en: SERIES ADDED ENTRY--TITLE [OBSOLETE]
bg-Cyrl: SERIES ADDED ENTRY--TITLE [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: HOLDINGS CODED DATA VALUES
bg-Cyrl: КОДИРАНИ ТОПОГРАФСКИ ДАННИ

en: TEXTUAL PHYSICAL FORM DESIGNATOR
bg-Cyrl: ТЕКСТОВО ОЗНАЧЕНИЕ НА ФИЗИЧЕСКИЯ НОСИТЕЛ

en: NAME OF UNIT
bg-Cyrl: ЗАГЛАВИЕ ИЛИ ДРУГО ОЗНАЧЕНИЕ НА МАТЕРИАЛА

en: HOLDING INSTITUTION
bg-Cyrl: ИНСТИТУЦИЯ, ПРИТЕЖАВАЩА ДОКУМЕНТА

en: LOCATION [OBSOLETE]
bg-Cyrl: LOCATION [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: LOCATION
bg-Cyrl: МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ В ХРАНИЛИЩЕТО

en: CAPTIONS AND PATTERN--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
bg-Cyrl: ПУБЛИКАЦИОННА СХЕМА--ОСНОВЕН ДОКУМЕНТ

en: CAPTIONS AND PATTERN--SUPPLEMENTARY MATERIAL
bg-Cyrl: ПУБЛИКАЦИОННА СХЕМА--ДОПЪЛНИТЕЛЕН МАТЕРИАЛ

en: CAPTIONS AND PATTERN--INDEXES
bg-Cyrl: ПУБЛИКАЦИОННА СХЕМА--ИНДЕКСИ

en: ELECTRONIC ARCHIVE LOCATION AND ACCESS
bg-Cyrl: АРХИВ ЕЛЕКТРОНЕН АДРЕС ЗА СЪХРАНЕНИЕ И ДОСТЪП

en: LOCAL CONTROL INFORMATION (RLIN)
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛОКАЛЕН КОНТРОЛ (RLIN)

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
bg-Cyrl: НОМЕРИРАНЕ И ХРОНОЛОГИЯ--ОСНОВЕН ДОКУМЕНТ

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--SUPPLEMENTARY MATERIAL
bg-Cyrl: НОМЕРИРАНЕ И ХРОНОЛОГИЯ--ПРИЛОЖЕНИЕ

en: ENUMERATION AND CHRONOLOGY--INDEXES
bg-Cyrl: НОМЕРИРАНЕ И ХРОНОЛОГИЯ--ИНДЕКСИ

en: TEXTUAL HOLDINGS--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
bg-Cyrl: ТЕКСТОВО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ТОПОГРАФСКИ ДАННИ ЗА ОСНОВЕН ДОКУМЕНТ

en: TEXTUAL HOLDINGS--SUPPLEMENTARY MATERIAL
bg-Cyrl: ТЕКСТОВО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ТОПОГРАФСКИ ДАННИ ЗА ПРИЛОЖЕНИЕ

en: TEXTUAL HOLDINGS--INDEXES
bg-Cyrl: ТЕКСТОВО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ТОПОГРАФСКИ ДАННИ ЗА ИНДЕКСИ

en: VARIANT PERSONAL NAME (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: VARIANT PERSONAL NAME (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: VARIANT CORPORATE NAME (SE)[OBSOLETE]
bg-Cyrl: VARIANT CORPORATE NAME (SE)[ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: VARIANT CONFERENCE OR MEETING NAME (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: VARIANT CONFERENCE OR MEETING NAME (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: VARIANT UNIFORM TITLE HEADING (SE) [OBSOLETE]
bg-Cyrl: VARIANT UNIFORM TITLE HEADING (SE) [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА]

en: ITEM INFORMATION--BASIC BIBLIOGRAPHIC UNIT
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОПИСВАНИЯ МАТЕРИАЛ ЗА ОСНОВЕН ДОКУМЕНТ

en: ITEM INFORMATION--SUPPLEMENTARY MATERIAL
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОПИСВАНИЯ МАТЕРИАЛ - ПРИЛОЖЕНИЕ

en: ITEM INFORMATION--INDEXES
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ОПИСВАНИЯ МАТЕРИАЛ - ИНДЕКСИ

en: MANIFESTATION STATEMENTS
bg-Cyrl: ИЗЯВЛЕНИЯ ЗА ПРОЯВА

en: REPLACEMENT RECORD INFORMATION
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЗАПИС, ЗАМЕНИЛ ИЗТРИТ ЗАПИС

en: METADATA PROVENANCE
bg-Cyrl: ПРОИЗХОД НА МЕТАДАННИ

en: FOREIGN MARC INFORMATION FIELD
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЗАПИС В MARC ФОРМАТ, РАЗЛИЧЕН ОТ ИЗПОЛЗВАНИЯ

en: NON-MARC INFORMATION FIELD
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЗАПИС ВЪВ ФОРМАТ, РАЗЛИЧЕН ОТ MARC

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--PERSONAL NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНО ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО СЕРИЯ – ЛИЧНО ИМЕ (RLIN)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--CORPORATE NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНО ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО СЕРИЯ – НАЗВАНИЕ НА ОРГАНИЗАЦИЯ (RLIN)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--MEETING NAME (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНО ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО СЕРИЯ – ВРЕМЕНЕН КОЛЕКТИВ (RLIN)

en: LOCAL SERIES ADDED ENTRY--UNIFORM TITLE (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНО ДОПЪЛНИТЕЛНО ОПИСАНИЕ ПО СЕРИЯ – УНИФИЦИРАНО ЗАГЛАВИЕ (RLIN)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-PERSONAL NAME [LOCAL, CANADA]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-PERSONAL NAME [ЛОКАЛНО, КАНАДА]

en: LOCAL DATA ELEMENT A, LDA (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНИ ДАННИ A, LDA (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT B, LDB (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНИ ДАННИ B, LDB (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT C, LDC (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНИ ДАННИ C, LDC (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT D, LDD (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНИ ДАННИ D, LDD (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT E, LDE (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНИ ДАННИ E, LDE (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT F, LDF (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНИ ДАННИ F, LDF (RLIN)

en: LOCAL DATA ELEMENT G, LDG (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНИ ДАННИ G, LDG (RLIN)

en: PUT COMMAND PARAMETER (RLIN)
bg-Cyrl: ПОДАДЕТЕ КОМАНДЕН ПАРАМЕТЪР (RLIN)

en: USER-OPTION DATA (OCLC)
bg-Cyrl: ПОТРЕБИТЕЛ-ИЗБОР НА ДАННИ (OCLC)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-CONFERENCE OR MEETING NAME [LOCAL, CANADA]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-CONFERENCE OR MEETING NAME [ЛОКАЛНО, КАНАДА]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-UNIFORM TITLE HEADING [LOCAL, CANADA]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-UNIFORM TITLE HEADING [ЛОКАЛНО, КАНАДА]

en: OCLC/CONSER MISCELLANEOUS DATA (OCLC); PIECE USED FOR CATALOGING (pre-AACR2) (RLIN)
bg-Cyrl: OCLC/ПРЕГЛЕДАЙТЕ СМЕСЕНИ ДАННИ(OCLC); ЧАСТ, ИЗПОЛЗВАНА ЗА КАТАЛОГИЗИРАНЕ (предварително AACR2) (RLIN)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--UNIFORM TITLE [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--COLLECTIVE TITLE [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА] [CAN/MARC only]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--ROMANIZED TITLE [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--COLLECTIVE TITLE [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА] [CAN/MARC only]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--COLLECTIVE TITLE [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--COLLECTIVE TITLE [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА] [CAN/MARC only]

en: LOCAL PROCESSING INFORMATION (OCLC)
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛОКАЛНА ОБРАБОТКА (OCLC)

en: LOCAL PROCESSING INFORMATION (OCLC); SERIES PART DESIGNATOR (RLIN)
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЛОКАЛНА ОБРАБОТКА(OCLC); ОБОЗНАЧЕНИЕ НА ЧАСТТА НА СЕРИЯ (RLIN)

en: LOCAL HOLDINGS (RLIN)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНИ ФОНДОВЕ (RLIN)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--GEOGRAPHIC NAME/AREA NAME [OBSOLETE] [CAN/MARC only]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE--GEOGRAPHIC NAME/AREA NAME [ИЗЛЯЗЪЛ ОТ УПОТРЕБА] [CAN/MARC only]

en: COPY-LEVEL INFORMATION (RLIN)
bg-Cyrl: ИНФОРМАЦИЯ НА ЛОКАЛНО НИВО (RLIN)

en: LOCAL ELECTRONIC LOCATION AND ACCESS (OCLC)
bg-Cyrl: ЛОКАЛНО ЕЛЕКТРОННО МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ И ДОСТЪП (OCLC)

en: PHYSICAL LOCATION (RLIN)
bg-Cyrl: ФИЗИЧЕСКО МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ (RLIN)

en: ADDITIONAL ESTC CODES (RLIN)
bg-Cyrl: ДОПЪЛНИТЕЛНИ ESTC КОДОВЕ (RLIN)

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--PERSONAL NAME/TITLE [LOCAL, CANADA]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--PERSONAL NAME/TITLE [ЛОКАЛНО, КАНАДА]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--CORPORATE NAME/TITLE [LOCAL, CANADA]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--CORPORATE NAME/TITLE [ЛОКАЛНО, КАНАДА]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--CONFERENCE OR MEETING NAME/TITLE [LOCAL, CANADA]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--CONFERENCE OR MEETING NAME/TITLE [ЛОКАЛНО, КАНАДА]

en: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--TITLE/UNIFORM TITLE [LOCAL, CANADA]
bg-Cyrl: EQUIVALENCE OR CROSS-REFERENCE-SERIES STATEMENT--TITLE/UNIFORM TITLE [ЛОКАЛНО, КАНАДА]

en: WLN AUTOMATIC HOLDINGS STATEMENT (OCLC)
bg-Cyrl: МЕСТНИ ФОНДОВЕ (OCLC)

en: LOCAL ROMANIZATION/CONVERSION HISTORY (OCLC)
bg-Cyrl: МЕСТНА РОМАНИЗАЦИЯ/ИСТОРИЯ НА ТРАНСФОРМАЦИЯТА (OCLC)

en: EQUIVALENCES OR CROSS-REFERENCES [LOCAL, CANADA]
bg-Cyrl: EQUIVALENCES OR CROSS-REFERENCES [ЛОКАЛНО, КАНАДА]

en: RECOMMENDATION 995 [LOCAL, UNIMARC FRANCE]
bg-Cyrl: RECOMMENDATION 995 [LOCAL, UNIMARC ФРАНЦИЯ]

en: Selected matching rules for MARC 21 bibliographic records, including:
bg-Cyrl: Правила за съвпадение на MARC 21 библиографски записи, включително:

en: Fast Add Framework
bg-Cyrl: Рамка за бързо добавяне

en: 'FA', a 'Fast Add' minimal MARC21 framework suitable for ILL or on-the-fly cataloguing.
bg-Cyrl: 'FA', минимална рамка MARC 21 'Бързо каталогизиране', подходяща за ILL или каталогизиране в движение.

en: Models
bg-Cyrl: Модели

en: Books, Booklets, Workbooks
bg-Cyrl: Книга

en: CD-ROMs, DVD-ROMs, General Online Resources
bg-Cyrl: CD-та, DVD-та, Основни онлайн ресурси

en: Binders
bg-Cyrl: Свързващи вещества

en: Kits
bg-Cyrl: Комплекти

en: Serials
bg-Cyrl: Периодични идания

en: Audio Cassettes, CDs
bg-Cyrl: Аудио касети, CD-та

en: DVDs, VHS
bg-Cyrl: DVD-та, VHS касети

en: Simple MARC 21 bibliographic frameworks for some common types of bibliographic material. Frameworks are used to define the structure of your MARC records and the behavior of the integrated MARC editor. You can change these at any time after installation. The frameworks in this optional default setting include:
bg-Cyrl: Примерни библиографски рамки MARC 21 за някои често срещани видове библиографски материали. Рамките се използват за дефиниране на структурата на вашите MARC записи и поведението на интегрирания MARC редактор. Можете да ги промените по всяко време след инсталирането. Рамките в тази незадължителна настройка по подразбиране включват:

en: BKS Books, Booklets, Workbooks
bg-Cyrl: KNG Книги

en: CF  CD-ROMs, DVD-ROMs, General Online Resources
bg-Cyrl: CF  CD-та, DVD-та, Основни онлайн ресурси

en: SR  Audio Cassettes, CDs
bg-Cyrl: SR  Аудио касети, CD-та

en: VR  DVDs, VHS
bg-Cyrl: VR  DVD-та, VHS касети

en: AR  Models
bg-Cyrl: AR  Точни копия

en: KT  Kits
bg-Cyrl: KT  Комплекти

en: IR  Binders
bg-Cyrl: IR  Подвързани тела

en: SER Serials
bg-Cyrl: SER Периодика
